Z tohoto utkání je to už vše. Z Benátek nad Jizerou se loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera včetně poklidného prožití vánočních svátků.
Předehrávka 35. kola WSM ligy je u svého konce. Benátečtí šli sice jako první do vedení, jenže hosté se postupem času zlepšili a dokázali otočit průběh utkání. Do poslední chvíle mohli sice Středočeši vyrovnat. Slovan si však závěr ohlídal a nedopustil drama. Domácí tedy zůstají i nadále přikováni na dvanácté, poslední nesestupové příčce, přičemž na třináctý Šumperk nemají náskok ani bod. Třinácté místo je už sestupové.
59:58
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Puk do prázdné branky dopravil JAN KLOZ. Asistence: Jaroslav Roubík, Petr Tenkrát.
59:20
Benátečtí vůbec nemohou ohrozit branku hostí.
58:59
Jonákova střela od modré byla zblokována a domácí se vracejí do středního pásma.
58:57
Domácí mají posledních 63 sekund na to, aby vyrovnali, v opačném případě si odveze favorit toho utkání Ústí nad Labem tři body.
58:57
Oddechový čas pro hosty.
58:57
Kotouč skončil v ochranné síti za ústeckou brankou.
58:35
Brankář domácích Jan Lukáš zůstává na střídačce!
58:35
Oddechový čas pro domácí.
58:35
Až nyní ohrozili Benátečtí hostující branku, Soukup přerušuje.
58:22
Před dorážejícím Janem Daleckým ukrývá Jan Lukáš puk a přerušuje hru.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Sledujeme velký tlak hostů v útočném pásmu.
57:45
57:41
Lukáš už chtěl opustit branku, jenže trenéři ho nepustili.
57:07
Závěr je spíše vyrovnaný, Benátky však potřebují nutně vyrovnat, aby dosáhly na body. Zatím si k tomu ale nemohou vytvořit potřebný tlak.
55:45
Dvě minuty za podražení dostal Ondřej Vitásek (BEN). Benátky jdou do tří!
55:29
Domácí se drží v útočné třetině. Severočechům se zase přesilovka nedaří.
54:55
Oba týmy hrají ve čtyřech.
53:48
Kajínek si najížděl do slibné palebné pozice, ale kotouč se k němu nakonec nedostal.
52:55
Vít Jonák (BEN) si chtěl vyřídit nějaké účty s Jiřím Kuchlerem (UNL). Rozhodčí však stačili oba kohouti včas roztrhnout od sebe. Na obou stranách zní však trest následovně: dvě minuty za hrubost.
52:20
Lukáš po jedné ze střel nevěděl, kde má puk, nakonec jej ale sklepl betonem mimo nebezpečnou zónu.
51:59
Závar v ústeckém brankovišti vyrovnávací brankou neskončil. Žádný z domácích hráčů se k dorážce neměl.
50:56
Brožova střela z pravého kruhu z otočky nebyla úspěšná. Benátecký gólman puk vyrazil.
50:30
50:23
Dorážky Jiřího Kuchlera krotí benátecký brankář Jan Lukáš, jehož jméno následně skandují domácí fanoušci.
49:56
Až nyní si Severočeši vytvořili tlak, ale k přímému ohrožení domácí branky se stejně nedostali.
49:19
V oslabení prověřil důkladně Soukupovu připravenost David Kajínek, jenž střílel z pravého kruhu. Ústecký brankář byl však úspěšnější.
48:51
Hosté se nemohou usadit v pásmu, Benátky se dokonce dostaly ke střele na druhé straně kluziště.
48:30
Benátky hrály v šesti, což jim významně komplikuje cestu za případným vyrovnáním. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Václav Pletka (BEN).
47:59
Merta byl příliš rozjetý a navíc si jej domácí pohlídali. V rychlosti tedy nestihl propasovat puk mezi tři tyče.
47:40
Ofsajd Benátek nad Jizerou.
47:11
Severočeši se stále drží v blízkosti domácí svatyně a nedávají Benáteckým moc šancí na další případné vyrovnání.
46:29
Domácí obrana znovu selhala a vůbec si nepohlídala volného PETRA TENKRÁTA, který zůstal sám v bezprostřední blízkosti brankoviště a propálil Jana Lukáše i popáté v tomto zápase. Asistence: Daniel Sobotka.
46:23
Slovan operuje v pásmu.
45:35
Benátky nad Jizerou se při přechodu do útočného pásma dopustily postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:07
Benátky právě vstřelily branku!
Benátecký zimní stadion jásá. Domácí totiž dokázali vyrovnat. Na modré se dostal ke kotouči PETR ULRYCH a propálil vše, co mu stálo v cestě, když zamířil mezi levou tyč a brankáře. Asistence: Václav Pletka, Jan Stránský.
44:51
Ústí nad Labem je odpískáno zakázané uvolnění. Hra tedy zůstává před brankářem Jakubem Soukupem.
44:03
Jonákova dělovka z mezikruží skončila až na plexiskle.
43:45
Obrovský závar v benáteckém brankovišti, jenže žádný z hostujících hráčů nedokázal dostat puk za Lukášova záda.
42:52
42:45
Domácí sice kombinují, jenže se nedostávají ke střelám.
41:21
David Bernad zachytil kotouč a posílá jej přes všechny čáry.
40:52
Hosté se budou bránit. Dvě minuty za napadení dostal Ondřej Holomek (UNL).
40:29
Pabiška zakládá domácí útok. To se mu ale nakonec nepodařilo, hosté si hlídají modrou čáru.
40:01
Druhá třetina nabídla opravdu velké obrátky. Vždyť v jejím úvodu padly v rozmezí jedné minuty hned tři góly! Hraje se poměrně vyrovnaný hokej, ale přeci jen mají možná o něco více ze hry hosté. Domácí však prohrávají pouze o gól a navíc potřebují zoufale bodovat, aby se nemuseli strachovat o udržení v lize. Proto se snad můžeme těšit na strhující závěrečné dějství.
Další třetina začne přibližně v 18:39.
40:00
39:50
Vitáskova střela od modré byla zblokována.
39:18
Dobrou pozici na modré čáře využil ke střele Ondřej Smetana, ale na Lukáše si nepřišel.
38:57
V závěru druhého dějství se bojuje o puk podél střídaček.
37:57
Benátky se ženou do útočného pásma, jenže se zmohly jen na nahození do něj.
37:14
Ústečtí přeci jen dlouhou přesilovou hru využívají. K dorážce se v předbrankovém prostoru dostal JAN KLOZ, který přelévá vedení opět na stranu Severočechů. Asistence: Jan Pohl, Daniel Sobotka.
36:53
Domácí hrají ve čtyřech.
36:38
Dělovka Tenkráta od modré mezi třemi tyčemi neskončila.
36:25
Další Sobotkova střela ze stejné pozice jako před malou chvílí skončila jen u brankáře domácích, který přerušuje hru, a Středočeši tak mohou vystřídat.
35:51
Nyní už hosté kombinují v pásmu. Jenže rána Daniela Sobotky z pravého kruhu skončila jen na brankáři Janu Lukášovi.
35:32
Ústí si nemůže vytvořit potřebný tlak. Domácí dokonce vyhazují až k Soukupovi.
35:16
Benátky jdou do tří! Další dvě minuty za krosček dostal i přes protesty Daniel Špaček (BEN).
34:53
Dlouhý závar u hrazení přerušuje až hvizd hlavního sudího, který posílá na dvě minuty za krosček Petra Kalinu (BEN) na trestnou lavici.
33:51
Ústečtí hokejisté kombinují v útočném pásmu, ale k výraznějšímu ohrožení domácí branky se zatím nedostávají.
32:46
Domácím Benátkám je odpískáno zakázané uvolnění.
32:10
31:30
Pabiškovu střelu od modré vyráží Soukup svým betonem.
31:03
Slovan dostal kotouč až k domácí bráně.
30:39
Benátky velmi nebezpečně kombinují na modré čáře, většina domácích střel je ale zblokována.
30:10
Ústečtí jdou znovu do čtyř. Dvě minuty za držení protihráče dostal David Merta (UNL).
28:36
V útočném pásmu jsou usazeni hosté, jenže málo střílejí. Benátečtí se snaží důsledně napadat své protihráče.
27:37
Využitá přesilovka. Na časmoíře svítí opět remízový stav. Při velkém závaru u ústecké branky, si hosté vůbec neohlídali puk. K němu se u levé tyče dostal neobsazený JAN PLODEK, který se z blízka nemohl mýlit. Brankář byl totiž mimo brankoviště. Asistence: Jan Stránský, Jiří Říha.
27:28
Říhova rána od modré byla zblokována.
27:12
Jan Plodek se v mezikruží dral nekompromisně k dalšímu zakončení, jenže Soukup si vyjel a po puku neomylně skočil.
27:06
Znovu se vhazuje v útočném pásmu domácích.
26:36
Benátky nebezpečně kombinují v pásmu a ke střele z pravého kruhu se odhodlal Václav Pletka. Jakub Soukup však převedl skvělý zákrok.
26:21
Dvě minuty za hákování dostal Jiří Kuchler (UNL). Budou diváci na benáteckém zimním stadionu svědky další branky?
24:17
Oba celky se snaží hru uklidnit a hrát lépe z obrany, což také dokazuje to, že se zejména odehrávají souboje ve středním pásmu.
23:37
Zakázané uvolnění hostů.
23:22
Tak to je neskutečná gólová smršť, která se odehrává v úvodu druhého dějství. Po střele JAROSLAVA ROUBÍKA z pravého kruhu dokázalo Ústí otočit stav utkání. Asistence: Petr Tenkrát, Jan Kloz.
23:03
Slovan se však záhy raduje z vyrovnávací branky. Severočeši se dostali do úniku a přesnou střelou mezi brankáře a pravou tyč se prosazuje JAN KŘIVOHLÁVEK. Asistence: David Merta, David Bernad.
22:25
Takový inkasovaný gól si hosté za rámeček rozhodně nedají. Puk sklepl do sítě nešťastně Jiří Rys, a jedná se tak o vlastní. Gól je připsán VÁCLAVU PLETKOVI. Asistence: Jan Plodek, Jan Stránský.
21:59
Po jedné z nepřesných přihrávek skončil puk mimo hrací plochu. Buly ve středním pásmu.
21:26
Hraje se spíše ve středním pásmu bez větších šancí.
20:26
Nyní se vhazuje ve středním pásmu.
20:23
Střela zkušeného Petra Tenkráta z levého kruhu byla zblokována.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:49.
První dějství je v Benátkách nad Jizerou už minulostí. Nejdříve se domácí dostali už ve druhé minutě do rychlého vedení zásluhou Jonáka, jenže postupem času začali být aktivnější hosté, kterým se podařilo srovnat nechytatelnou střelou Merty.
20:00
19:50
Třetina se dohrává v útočném pásmu Slovanu.
19:12
19:02
Vitáskova rána byla vyražena.
18:41
Slovan vyhazuje přes všechny čáry.
18:10
Říhova dělovka od modré prosvištěla jen těsně podél levé tyče ústecké branky.
17:45
Benátky nad Jizerou se však nemohou usadit v pásmu a hosté drží puk za domácí brankou.
17:12
Hosté jdou do čtyř. Ondřej Holomek (UNL) dostal dvě minuty za vysokou hůl.
17:00
Výhoda domácích!
16:46
Ten jim však nevyšel a Benátky otočily hru. Jeden z domácích i vystřelil, ale Soukup měl svou lapačku dobře připravenou.
16:33
Hosté zakládají za svou brankou další útok.
15:27
Ústečtí hokejisté proměňují svůj tlak ve vyrovnávací gól. Puk se po několika neúspěšných pokusech hostí dostal na volného DAVIDA MERTU, jenž se z mezikruží nemohl mýlit a bezprostředně rozvlnil síť za Janem Lukášem. Asistence: Jan Křivohlávek, Ladislav Gengel.
15:11
Melkův střelecký pokus byl tečován mimo tři tyče. Poté následovala menší šarvátka před domácí klecí. Rozhodčí ale vše rozehnali a nebude se vylučovat.
14:33
Domácí se ze svého tlaku vymaňují jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tedy stěhuje znovu před benáteckého brankáře, konkrétně před jeho levou ruku.
14:04
Zkušený Jaroslav Roubík se v mezikruží napřáhl, jenže ani tentokrát puk za benáteckým gólmanem neskončil.
13:29
Holomek nejdříve chtěl dostat puk podél tyče za brankáře, což se mu nepodařilo. Kotouč se následně dostal k Davidu Bernadovi, jenž byl tradičně připraven na modré čáře. Ústecký bek však Jana Lukáše nepřekvapil.
12:46
Skórovat mohl Marek Pabiška, jenže si s dobrou přihrávku neporadil podle svých představ a vůbec nezamířil mezi tři tyče.
12:08
Jan Havel byl připraven o kotouč, kterého se následně zmocňují Ústečtí.
11:57
I nadále sledujeme velký tlak Benáteckých. Ti se neustále drží v předbrankovém prostoru a chtějí přidat další branku.
11:22
Vojtěch Havlas byl hodně důrazný v brankovišti a usilovně chtěl propasovat kotouč mezi tři tyče. Světlo za ústeckou brankou se však nezměnilo.
11:15
Do útoku se rychle prodral Špaček, úspěšný však nebyl.
11:00
Tomáš Andres nezachytil v pravém kruhu přihrávku. Puk nechtěně tečoval mimo kluziště.
09:56
Benátečtí hokejisté znovu útočí, další ze závarů v hostujícím brankovišti však branku nepřinesl.
09:33
08:50
Do protiútoku se následně dostali hosté. Vít Jonák se snažil o podobné zakončení jako to, které v úvodu utkání skončilo gólem, tentokrát už ho měl ale ústecký gólman přečteného.
08:40
Tenkrát dlouho kombinoval v kruhu a taky se nakonec dostal ke střele, ta však byla zblokována.
08:01
Benátecká přesilovka zůstala nevyužita. Dočkáme se tedy vyrovnávacího gólu z hole ústeckých hokejistů?
07:56
07:33
Ondřej Vitásek (BEN) se snažil svou chybu napravit. Učinil tak ale pouze za cenu nedovoleného bránění, za které dostal dvě minuty.
07:30
Ondřej Vitásek nahrál jen na hůl jednoho z hostí, ti se ženou do útoku.
07:15
Nyní už mají Benátky tlak, jen málo střílejí.
06:57
Špačkovo nahození do pásma nebylo moc efektivnéí, protože se puku zmocnil Slovan.
06:41
Jiří Kuchler si dokonce v oslabení najel až k Lukášovi, který musí přerušovat.
06:25
Hosté vyhazují a Středočeši se nemohou usadit v pásmu.
05:56
Vyloučen byl Ladislav Gengel (UNL), který byl potrestán dvěma minutami za napadeníl
05:35
Domácí mají výhodu!
05:22
Nyní hrozí v útočném pásmu hosté, jenže Benátky poměrně dobře brání a nepouštějí Slovan ke střelbě.
04:28
Dalecký posunul domácí branku mimo své úchyty. Čárový sudí ji tedy vrací zpět.
04:12
Opět aktivní Vít Jonák, který se v levém kruhu napřáhl. Učinil tak ale až moc razantně, kotouč navíc poté skončil v ochranné síti, a tak se vhazuje před ústeckým brankářem.
03:50
Slovan si nerozuměl v rozehrávce. Severočechům je tedy odpískáno zakázané uvolnění.
03:34
Po střele Tenkráta z pravého kruhu Lukáš puk vyrazil mimo tři tyče.
02:49
Po dalším útoku domácích přerušuje Jakub Soukup hru.
02:44
Hosté pouze nahazují do pásma, k ohrožení Jana Lukáše se vůbec nemohou dostat.
02:16
Benátky jsou stále aktivní a drží se v útočném pásmu.
01:11
Tomu se říká povedený vstup do zápasu! Ústečtí hokejisté si nerozuměli v obraně, a umožnili tak VÍTU JONÁKOVI, aby dokonal svou individuální akci. Benátecký útočník nedal svou parádně provedenou kličkou brankáři šanci. Asistence: Daniel Špaček, Jiří Říha.
01:03
Týmy střídají a Benátky zahajují útok.
00:23
Na puku jsou Ústečtí, Kloz se dostal i ke střele, ta ale mířila mimo tři tyče.
00:01
A nyní už přicházejí hráči obou celků, duel 35. kola WSM ligy za malou chvíli začne!
Diváků je zatím na benáteckém stadionu poskrovnu, troufám si odhadovat, že necelých sto.
Na ledové ploše už krouží trojice rozhodčích, hráči je budou následovat za několik momentů.
Svou premiéru za benátecký dres dnes zažije boleslavský útočník Ivan Ďurač, který strávil převážnou část této sezóny v juniorce Bruslařského klubu. V sestavě Středočechů naopak chybí nejproduktivnější obránce Roman Čermák a forward Lukáš Volf. Za domácí by měl dnes chytat zkušený sparťan Jan Lukáš a na druhé straně Jakub Soukup. Těšme se na pohledné utkání.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Hosnedl) – Říha, Hubáček, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, Pabiška – Stránský, Plodek, Pletka – Jonák, Havlas, Špaček – Havel, Kuťák, Dlouhý – Ďurač, Svoboda

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Sobotka, Pohl, Hes, Brož, Holomek, Bernad, Smetana – Kloz, Roubík, Tenkrát – Kuchler, Melka, Rys – Merta, Andres, Dalecký – Gengel, Křivohlávek

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír.
V prvním vzájemném zápase uspěli Ústečtí, kteří porazili v listopadu Benátky 6:3. Utkání bude mít určitě zajímavý náboj, někteří hráči se totiž dobře znají. Například z působení v Mladé Boleslavi, jedná se totiž o souboj dvou celků, které spolupracují právě s extraligovým Bruslařským klubem. Díky tomu na sebe mohou v utkání narazit třeba bývalí spoluhráči jako jsou Roman Čermák, Lukáš Volf, kteří momentálně hrají za Benátky. V Ústí naopak působí Matěj Hes, David Bernad nebo Jiří Rys.
HC Slovan Ústí nad Labem
Severočeši patří momentálně mezi nejofenzivnější celky WSM ligy, ale naopak také mezi ty s nejhorší obranou. Přestože dokázali nastřílet již 116 gólů, 123 jich inkasovali a právě i kvůli tomu balancují na hranici předkola play-off. Na dvanácté Benátky mají však komfortní náskok 11 bodů.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky patřily v posledních sezónách k nepříjemným soupeřům a častokrát prokázaly, že v 1. lize nejsou rozhodně do počtu. Letos se však celku, který trénuje v Liberci, ale své zápasy hraje v Benátkách, nedaří. Domácí se nacházejí na 12. příčce tabulky, tedy jen těsně od přímé sestupové pozice. Naposledy se Středočeši představili fanouškům minulou sobotu, kdy v rámci velmi důležité bitvy s Havířovem prohráli 1:2
Hezkou sobotu z Benátek nad Jizerou. Domácí hokejisté odehrají tímto duelem svůj poslední zápas v kalendářním roce. Na vlastním stadionu HC Benátky nad Jizerou vyzvou HC Slovan Ústí nad Labem. Jedná se o předehrávku 35. kola a také o jediný sobotní duel WSM Ligy, která v těchto dnech podobně jako Tipsport extraliga prožívá reprezentační pauzu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.