Je konec a Budvar Arena vybuchla radostí. Jihočeši jednoznačně ovládli dnešní zápas a šesti brankami zničili Horáckou Slavii. Ta se k příliš šancím nedostala a ani herně se jí nedařilo. Pro Motor to je dnes už deváté vítězství v řadě!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký večer.
59:40
Třebíč byla v útoku jen krátce, Motor už nehodlá inkasovat.
58:58
Tomáš Guman (CEB) zahákoval jednoho z hráčů Třebíče v šanci a odchází na trestnou lavici.
58:10
Utkání se už spíše dohrává. Fanoušci Motoru skandují co jim síly stačí. Jejich oblíbenci jim dnes nadělili pěkný vánoční dárek.
56:57
Vynikající sólo předvedl aktivní Michal Chovan. Ten se prokličkoval přes tři hráče Horácké Slavie, v poslední chvíli mu ale šanci rybičkou zmařil hostující obránce.
55:32
České Budějovice právě vstřelily branku!
Další českobudějovická formace se prosazuje. Kříž poslal křižnou přihrávku JAKUBU BABKOVI, jemuž se sice střela na klečícího Šindeláře příliš nepovedla, cestu do branky si ovšem poměrně překvapivě našla. Domácí vedou opět o čtyři branky. Asistence: Lukáš Kříž, Tomáš Guman.
54:42
Českobudějovický kotel zpívá koledy. I to svědčí o vynikající atmosféře. Jihočeský Motor si jde pro důležité tři body do tabulky.
52:50
První přesilovková formace uzavřela hosty v pásmu. Ke střele už se dostal Straka, Nouza i Kuchejda. Poslední dva jmenovaní mají šanci na hattrick, jejich střely ale zatím končí na chráničích Šindeláře.
52:09
Třebíč bude hrát v početním oslabení. Roman Erat (TRE) nevybíravě sekl jednoho z hokejistů Motoru a odsedí si dvě minuty za tento prohřešek.
51:30
Oficiálně potvrzeno. Českobudějovická Budvar Arena je dnes vyprodaná do posledního místa – 6421 diváků!
50:02
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Dnes se s bleskově využitými přesilovkami roztrhl pytel. Po ráně Jána Nika od modré čáry se kotouč dostal k MATĚJI PSOTOVI, který nikým nepokrytý zamířil do odkryté českobudějovické branky! Asistence: Ján Niko.
49:56
Znovu vyloučen Lukáš Kříž (CEB). Nyní si odpyká menší trest za podražení.
49:30
V obrovské šanci selhal Roman Erat! Opora Horácké Slavie nedokázala přehodit ležícího brankáře Bláhu.
48:43
Vyprodaná Budvar Aréna si zpříjemňuje dnešní podívanou obří mexickou vlnou. Domácí fanoušci dnes opravdu mají důvod k radosti.
48:14
Opět z toho nic velkého nebylo a Bláha nemusel vůbec zasahovat.
47:52
Domácím se v útoku nedařilo a po delší době uvidíme ofenzivu Třebíče.
46:06
Domácí mají puk za svou brankou a v pohodě střídají. Evidentně mají zápas pod kontrolou a jsou si toho dobře vědomi.
44:35
Domácí se ubránili, i v oslabení se snažili útočit, což se vyprodané českobudějovické hale musí líbit.
43:51
Motor se zatím úspěšně brání. Bilčíkův pokus z vrcholu kruhů ale donutil Bláhu k zákroku vyrážečkou.
42:35
Třebíč si zahraje početní výhodu. Lukáš Kříž (CEB) dostal menší trest za hákování.
41:03
Martin Falter přepustil své místo v brance Horácké Slavie Filipu Šindelářovi.
41:03
Další velice rychle využitá přesilovka Motoru! Ránu Lukáše Zíba sice hostující hráč zblokoval, bohužel pro Třebíč však tak nešťastně, že se puk odrazil k TOMÁŠI NOUZOVI. Domácí ostrostřelec z první vypálil a trefil se přesně za záda brankáře Faltera, který už míří na střídačku. Asistence: Lukáš Zíb.
40:26
David Dolníček (TRE) obdržel osobní desetiminutový trest.
40:26
Úvod třetí periody poznamená vyloučení Jakuba Bartoně (TRE). Ten sekl jednoho z útočníků Českých Budějovic a míří na trestnou lavici.
40:01
STATISTIKY PO 2. TŘETINĚ:

Vyloučení: 3:4, navíc Falter 10 minut OT.
Využití: 2:0.
Je za námi druhá dvacetiminutovka a na obrazu hry se toho moc nezměnilo. Domácí mají herní, a hlavně brankovou, převahu. I když třetina skončila vyrovnaným skóre, Motor je stále v tříbrankovém vedení. Jediný zásah Třebíče byl navíc spíše štěstím. Pokud budou domácí pokračovat v dosavadní hře, nic nenasvědčuje tomu, že by se utkání mělo zdramatizovat.
40:00
39:20
Horácká Slavia byla krátce v útočné třetině, ale její jediný pokus z dálky ani neohrozil Ondřeje Bláhu.
38:49
Lukáš Zíb nahodil od červené čáry na Faltera, který podržel puk a hra se přerušuje.
37:06
Tak už ano! Druhý českobudějovický útok střílí dnes už třetí gól. Straka dostal puk za branku Faltera a okamžitě ho poslal na připraveného TOMÁŠE NOUZU. Ten se nerozpakoval a vypálil po ledě ke vzdálenější tyči. Třebíč tak inkasuje již počtvrté. Asistence: Josef Straka, David Kuchejda.
36:34
Tvrdá rána Zíba nadělala Falterovi problémy! Jeho dělovka se od něj odrazila zřejmě do tyče. Další branka se ale zatím nekoná.
35:47
Vráblík ztratil puk na útočné modré a domácí přišli o pásmo.
35:06
Přesilovku si zahraje pro změnu Motor. Na trestnou lavici totiž odchází Vojtěch Šik (TRE), který si odkroutí menší trest za hákování.
34:20
Motor byl pod tlakem, ale nakonec se málem dostal do šance. Rob totiž dojel puk mířící na icing a pěkně našel Žálčíka. Bohužel pro něj však přihrávka skákala a českobudějovický snajpr ji nezkrotil.
33:06
Jakub Suchánek to zkusil od červené čáry. Falter v klidu chytá puk do lapačky.
32:58
Zíb je ve hře. Hraje se opět pět na pět.
32:20
Motor výborně brání a nepouští hosty do svého pásma. Nyní důrazně vyhodil Roman Vráblík.
31:35
Třebíč byla v útoku jen krátce, Malenova rána za Bláhu neprošla a Motor se osvobodil.
30:58
Domácí budou čelit další početní výhodě Horácké Slavie. Lukáš Zíb (CEB) si půjde odpykat další trest v krátkém sledu. Tentokrát za faul loktem.
29:58
Tak tohle měli domácí proměnit! Nejprve Strakovu ránu z otočky Falter vyrazil, Nouza poté nahazoval puk před bránu, kde číhal David Kuchejda. Zkušený forvard ale svůj třetí dnešní zásah nepřidal.
29:40
Domácí hrají v pěti.
29:40
Straka s Nouzou jeli do útoku, prvně jmenovaný zvolil střelu mezi nohy a Falter si vůbec nebyl jistý, zda kotouč drží.
29:28
Na ledě zůstal ležet otřesený Michal Chovan. Vzápětí se však zvedl a sám zamířil na střídačku.
28:49
Davida Dolníčka si Motor znovu nepokryl a ten se tak mohl pohodlně otočit s pukem v mezikruží a vypálit. Bohužel pro Horáckou Slavii klec přestřelil.
27:40
Druhým trest obdrželi domácí. Lukáš Zíb (CEB) přidržel protihráče v obranném pásmu, a obdržel dvě minuty za držení protihráče.
25:59
Nešťastný odraz puku nyní připravil domácí o nulu v kolonce obdržených branek. Niko v útočném pásmu přihrával na spoluhráče, jenž byl bráněn Bohunickým, od jehož brusle se kotouč nešťastně zastavil před odkrytou brankou. DAVID DOLNÍČEK už měl snadnou práci, protože Bláha byl z branky vyjetý. Asistence: Ján Niko, Matěj Pekr.
25:30
Dominik Pokorný vypálil od pravého mantinelu dělovku, která prosvištěla kolem vzdálenější tyče.
23:39
Čtvrtý útok domácího týmu měl hned tři skvělé šance, které trestuhodně neproměnil! Nejprve Gumanovu přihrávku nevyužil Švihálek, poté sám v mezikruží selhal Mikyska, a úplně prázdnou klec po Vráblíkově ráně od modré poté netrefil Guman. Třebíč si teď vybrala velkou dávku štěstí.
22:48
Domácí si nerozuměli v útočné třetině. Robova přihrávka se minula účinku a Třebíč je u puku.
22:16
Jakub Šaur pálil od modré čáry a jeho dělovka netrefila branku Bláhy pouze o kousek.
21:38
Jan Wasserbauer vypálil od modré, a poté už musel počítat s tvrdým hitem Jakuba Suchánka.
20:54
Marek Švec dostal přesnou přihrávku a pálil z vrcholu kruhů. Jeho střela ale mířila přímo doprostředka brány a Bláha tak neměl práci.
20:35
Motoru se nepovedla útočná akce, hraje se tedy ve středním pásmu.
20:01
STATISTIKY PO 1. TŘETINĚ:

Vyloučení: 1:3, navíc Falter 10 minut OT.
Využití: 1:0.
První třetina nabídla ofenzivní hokej, což pocítil především třebíčský brankář Falter. Ten byl zasypán střelami a hned tři z nich skončily za jeho zády. Motor po první periodě po zásluze vede a Třebíč to bude mít hodně těžké, pokud bude chtít utkání zdramatizovat. Českobudějovický gólman Bláha neměl moc práce.
20:00
18:14
Tak jednoduchou branku asi ROK PAJIČ ještě nedal. Vráblíkovo nahození od červené za branku se totiž zamotalo Falterovi mezi nohy a situaci příliš nepomohl ani naivní obránce hostů, který si v domění, že je nikým neatakován, nechal přizvednout hokejku Chovanem. Ten okamžitě posunul puk před branku, kde číhal slovinský forvard, jenž měl na střelu do prázdné branky dostatek času. Asistence: Michal Chovan.
17:53
Josef Mikyska se prodral do útočné třetiny a za modrou se pokusil překvapit střelou Faltera. Ten byl pozorný a puk vyrazil do rohu.
16:50
Horácká Slavia je v plném počtu.
16:45
Rána Suchánka od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu a Tomáš Nouza mohl střílet do odkryté branky! Byl však příliš z úhlu a trefil jen boční síťku.
16:16
Vráblík se vrací na led a Motor má 34 sekund přesilové hry.
14:50
Hráč Třebíče vzápětí sám fauluje a přesilovka Horácké Slavie je tak u konce. Matěj Pekr (TRE) si odsedí dvě minuty za hákování.
14:29
Pekr byl teď příliš zbrklý při útočné akci a Motor se dostal do útoku. Střela Michala Chovana z protiútoku ale netrefila branku.
14:16
Matěj Pekr si svým pohybem v mezikruží vynutil faul domácích. Roman Vráblík (CEB) si na dvě minuty odpočine za podražení.
13:46
Domácím se nepodařilo rozehrát a puk letí na zakázané uvolnění.
11:20
Elitní formace Motoru se trefuju podruhé v krátkém sledu! Nouza bojoval o puk na pravém mantinelu a podařilo se mu posunout puk na střed hřiště. Tam číhal DAVID KUCHEJDA, který pohotovou střelou pod horní tyč rozsvítil červené světlo za Falterovou brankou podruhé! Asistence: Tomáš Nouza, Josef Straka.
10:17
Brankář Třebíče Martin Falter (TRE) vystřelil po inkasované brance puk po hlavním rozhodčím a dostává osobní desetiminutový trest. Ten místo něj odpyká obránce Vojtěch Šik.
10:17
Motor bleskově využívá přesilovou hru! Straka vyhrál buly na Zíba, jehož střela od modré čáry se zastavila o dvojici hráčů před brankou. Falter reagoval na původní střelu a vyjel mimo úhel, čímž dovolil pohodlně skórovat nepokrytému DAVIDU KUCHEJDOVI. Motor vede 1:0! Asistence: Lukáš Zíb, Josef Straka.
10:09
Vyloučen hostující Jakub Bartoň (TRE) a domácí budou hrát druhou přesilovou hru.
09:51
Charles Baldwin si počkal na rozjetého Michala Švihálka a sestřelil ho krásným hitem ve středním pásmu!
09:03
Českobudějovičtí chybovali v rozehrávce a ke střele od modré se dostal Ján Niko. Jeho dělovku Bláha napoprvé nechytil, ale poté si poskakující kotouč před brankovištěm pohlídal.
08:40
Zíbovu ránu tečoval tělem Josef Straka, ale puk se od něj neodrazil důrazně a Falter neměl příliš práce.
08:25
Střela Daniela Miškovského byla zblokovaná a mířila do rohu pásma.
07:16
Budějovičtí prožívají slabší chvilky. Nedaří se jim vůbec rozehrát a Třebíč stále vrací puk do pásma Motoru.
06:25
Úchvatné sólo Lukáše Žálčíka, který si obhodil hned několik hráčů soupeře a dostal se osamocený až před Faltera! Ten bohužel pro domácí českobudějovického forvarda skvěle vychytal.
06:22
Matěj Pekr se vrací do hry.
06:00
Motor hraje početní výhodu bídně, téměř se nedostal do útočné třetiny.
05:30
Akce Českých Budějovic se rozbila o důsledné zadáky Horácké Slavie.
04:22
Matěj Pekr (TRE) je prvním potrestaným hráčem dnešního mače. Obdržel menší trest za hákování a domácí budou mít dvě minuty přesilovou hru.
04:10
Nebezpečný Matěj Pekr se dral kolem pravého mantinelu do pásma, ale Žovinec ho včas odstavil od puku.
03:26
Obránce Bohunický dostal ideálně puk na střelu, ale dokonce dvakrát po sobě trefil clonícího hráče!
01:56
Velká šance Třebíče zůstala nevyužita díky skvělému Bláhovi! Bilčíkovu střelu od modré totiž šikovně tečoval Matěj Psota a skvělý reflex brankáře Budějovic zachránil domácí v poslední chvíli od inkasované branky.
01:26
Od modré čáry vypálil další puk na Faltera Jakub Suchánek. Gólman Třebíče raději přikryl puk.
00:59
Tomáš Nouza se ocitl v mezikruží s pukem na holi, ale přestřelil branku.
00:20
Michal Chovan se dostal ke střele z vrcholu kruhu a trefil rameno brankáře Faltera.
00:10
Jako první nahodili do útočného pásma hosté, ale Motor se bleskově ujímá puku.
00:01
Kvůli pozdnímu příjezdu rozhodčích začne utkání s pětiminutovým zpožděním.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Kuchejda – Žálčík, Rob, Babka – Guman, Mikyska, Švihálek – Marek

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Šindelář) – Malena, Bartoň, Čejka, Bilčík, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Švec, Psota – Wasserbauer, Baldwin, Zohorna – Čech, Miškovský, Pokorný

Rozhodčí: Schmejkal – Svoboda, Mastalír.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Vedoucí Jihlava má o zápas navíc a ligu vede před Kladnem jen o jeden bod. Třetí Jihočeši za týmem z Vysočiny zaostávají o pět bodů. Kladno hraje v Ústí nad Labem a pokud prohraje a zároveň Budějovice uspějí za tři body, výrazně se Motor přiblíží čelu ligy. Do reprezentační přestávky měli Jihočeši skvělou sérii osmi utkání bez prohry. „Mimo hru zůstávají dlouhodobě zranění obránci Mucha s Pýchou a útočníci Heřman s Prokešem. Trenéři ale už mohou počítat s bekem Vráblíkem a do ofenzivy s Robem,“ řekl marketingový ředitel klubu Tomáš Kučera.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Třebíč uhrála v posledních pěti kolech jen tři body, ale kromě zápasu v Kadani (1:4) byla všude více než zdatným soupeřem. Na ledě druhého Kladna prohrála jen o gól 3:4. Pak ji doma obraly Benátky o dva body po výhře na nájezdy. Následně Třebíč vyhrála v prodloužení v Přerově a doma Slavii podlehla těsně 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.