Z Havířova je to dnes vše. Hezký zbytek večera.
Dnešní utkání vyhrávají hosté z Přerova. Havířov měl v utkání sice mnohem více velkých šancí, ale hosté dokázali těžit z minima šancí maximum. Přerov byl hodně efektivní a po bojovném výkonu si odváží z Havířova tři body.
59:35
Korímova střela přeletěla branku.
59:03
Vlastimil Dostálek (PRE) odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.
58:52
Pechanec se chtěl dostat před modrou čáru, ale hosté mu to nedovolili.
56:44
Havířov kombinoval v útočném pásmu, ale Zubři vyhazují puk až ke Hrubcovi.
56:10
David Hrazdíra (PRE), dvě minuty za hákování.
55:58
Ofsajd Havířova přerušuje hru.
55:24
Roman Pšurný se dostal až do zakončení, Hrubec jeho pokus bekhendem pokryl pohotovou lapačkou.
54:56
Dostálek se dostal do šance, ale puk končí na Hrubcovi.
54:15
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov touto brankou pravděpodobně rozhodl dnešní utkání. Sikora poslal dopředu MICHALA POPELKU, který se dokázal dostat před Lenďáka do zakončení a trefil se do horní části branky.
Asistence: Marek Sikora.
53:16
Hrubec vyjel pro puk a rozehrál. Havířovu dnes není přáno.
51:57
Kalusova střela od modré končí na vyrážečce Klimeše.
51:00
Havířov je v útočném pásmu. Puk šel někde přes brankoviště, ale končí mimo.
49:42
Hostující Zubři opět udeřili! Po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru ke Chmelířovi, který vypálil tvrdou střelu na Hrubce, před havířovským brankářem puk tečoval VLASTIMIL DOSTÁLEK a dostal tak puk za jeho záda.
Asistence: Lukáš Chmelíř, Jakub Grof.
49:34
Havířov se podruhé v krátkém úseku pokusil využít hybridního icingu, ale opět se píská.
48:40
Hostující Dostálek to zkusil z levého kruhu, Hrubec opět vyráží.
Dnešní utkání sleduje 2456 diváků.
48:10
Icing Havířova.
47:38
Jen to zahučelo domácím publikem! Puk se odrazil do brankoviště, ale nakonec se dostal od branky pryč. Situace před brankou byla velmi nepřehledná.
45:58
Lubomír Kovařík si najel s pukem na levý kruh a otestoval brankáře Hrubce, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
45:24
44:58
Zubři kombinují v útočném pásmu, ale Havířov puk odpaluje mimo pásmo.
44:28
Mazanec namířil tvrdou střelu přímo do Klimeše.
44:03
Tomi se snažil v oslabení vybojovat šanci, ale bekhendový pokus Klimeš vytěsnil.
43:24
Ofsajd Havířova. Hosté hrají v plném počtu. Nyní začíná jejich početní výhoda dlouhá 1:43.
43:07
Karol Korím (HAV), dvě minuty za nesportovní chování.
43:07
Střela od modré čáry se odrazila od Maruny do brankoviště, ale Klimeš puk udržel!
42:36
Kanko zamířil z mezikruží nad branku.
42:12
Kanko se pokoušel dorážet puk u levé tyčky, ale Klimeš puk za záda nepustil.
41:56
A další vyhození Zubrů.
41:49
Štumpf se chtěl proháčkovat mezi několika hráči, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
41:32
Přerov vyhazuje přes všechny čáry.
41:23
Tomáš Dujsík (PRE), dvě minuty za nedovolené bránění.
41:02
Havířov je v ofsajdu. Nyní na větší šanci čekáme.
40:08
Klimeš podržel puk v lapačce.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:46.
Havířov po dvou třetinách prohrává se Zubry 0:1. Hosté dokázali vytěžit z minima maximum. Havířov i dále soupeře místy drtivě tlačí, ale Klimeš, i když už toho bude mít asi dost, stále hosty drží. Hostům se daří navíc vyhrávat důležitá vhazování.
40:00
39:58
Korím nejprve udržel pásmo, aby následně Kankovi prošel puk někde mezi bruslemi mimo brankoviště.
39:42
39:13
Mazancova střela končí na Klimešovi, který je zatím stále stoprocentní.
38:10
Kanko vypálil, puk se odrazil k Meidlovi, ale tomu puk projel mezi bruslemi!
37:42
Michal Popelka (PRE), dvě minuty za vysokou hůl.
37:21
Puk je po odrazu v ochranné síti za brankou Havířova.
36:33
Maruna natlačil puk do brankoviště, ten se odrazil ke Kankovi, ale tomu se už nepodařilo zakončit.
36:10
Havířov rozjíždí útočnou akci.
34:41
Lubomír Kovařík (PRE) hrubost a Antonín Pechanec (HAV) sekání, oba dvě minuty.
34:41
Pechanec prostrčil puk na Sztefka, který se nacpal do šance, ale měl už špatný prostor k zakončení.
33:58
Hrubec podržel puk a vhazuje se tak po jeho pravici.
33:43
Pšurný byl kousek od puku, ale píská se icing.
33:21
Nyní se drží Přerov v útočném pásmu. Na Havířovu jde vidět, že obdržel branku.
32:58
Chmelíř prověřil pozornost Hrubce od modré čáry. Havířovský brankář puk lapil.
32:37
Hrazdíra dostal přesný pas na levý kruh, vystřelil, ale Hrubec se přesunul a puk si pokryl.
30:57
Havířov má více šancí, ale Zubři udeřili z ničeho nic. Havířov prohrál buly, čehož hosté využili. Střelu nejlepšího střelce Přerova Vlastimila Dostálka Hrubec propustil někde pod hokejkou a mezi betony! Hosté tak těží z minima maximum.
Asistence: Milan Procházka, Roman Pšurný.
30:50
Ofsajd Zubrů končí jejich akci směrem k Hrubcovi.
30:40
Zakázané uvolnění Přerova. Havířov se vrátí zpět k brance Klimeše.
30:25
Nejprve se ke střele dostal Sedlák, kterého dokázal vychytat Hrubec. Následně ještě menší zmatky před brankou Havířova.
29:33
Zakončení Pšurného šlo do betonu Hrubce.
28:57
Po střele Bahounka se odrazil puk od zadního mantinelu na hůl Kanka, ale toho vychytal Klimeš! A následovaly i další pokusy domácích. Havířov je opět v tlaku.
28:32
Po střele Krisla se puk několikrát odrazil, ale šel nakonec mimo branku.
27:51
Nepřesnost v rozehrávce Havířova znamená icing. Bude se vhazovat po pravici Hrubce.
26:55
Kotala našel přesnou přihrávkou Mazance, ale ten puk nakonec nezachytil.
26:28
Celá útočná akce končí střelou Tomiho do Klimeše. Havířov teď svého soupeře zmáčknul a Zubři se drží i zásluhou tyčky na stavu 0:0.
25:51
Po střele Vojtěcha Tomiho ihned po vhazování zazvonila levá tyčka!
25:48
Zubři Přerov se dostávají do ofsajdu. Hra se stěhuje až před Klimeše.
25:02
Pechanec chtěl vybídnout Sztefka ke skórování, ale jeho střela skončila na brankáři Klimešovi! A následně se do šance dostal i Pechanec, ale úzký prostor u tyčky se mu nepodařilo trefit. Dvě velké šance AZetu tak končí neúspěšně.
24:23
Nebezpečná dorážka Marka Sikory! Brankář Hrubec, ale dokázal jeho zakončení vytěsnit mimo.
23:54
Puk se po další ze střel dostal na branku od zadního mantinelu a hra je přerušena.
23:37
Dostálkova střela šla mimo branku Hrubce.
22:37
Štumpf, Tomi a Meidl kombinují v útočném pásmu u branky Zubrů. Střela zatím, ale nepřišla.
22:02
Od modré to zkusil Radomír Pala, ale puk šel přímo do připravené lapačky brankáře Hrubce.
21:58
Vhazuje se po pravici Hrubce.
21:48
21:32
Přerov kombinuje v útočném pásmu a dlouho drží puk na svých hokejkách.
21:12
Chmelířova střela od modré skončila na levém betonu Hrubce.
20:43
Hrubec odpaluje puk přes všechny čáry.
20:30
Havířov vyhazuje přes všechny čáry.
20:01
Oba celky jsou na ledové ploše, zápas bude za necelé dvě minuty pokračovat. Přerov vstoupí do druhé třetiny početní výhodou.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
Máme za sebou velmi dobrou třetinu, kde jsme viděli zajímavý hokej. Havířov měl ze hry mnohem více a zasypal Klimeše řadou nebezpečných střel a dorážek. Hosté, ale ustáli všechny oslabení, díky kterým může být Havířov v zápase tak aktivní. Co nabídne druhá třetina? Sledujte zápas s námi!
20:00
19:48
A situace se otáčí, přesilovku si zahraje Přerov. Vojtěch Tomi (HAV), dvě minuty za sekání.
19:36
19:27
Kanko se dostal k odraženému puku, tvrdou střelu, ale zamířil doprostřed brankáře Klimeše.
19:11
Procházka se mohl dostat do šance, ale už se nedokázal dostat přes obránce.
18:41
Mazanec se trefil do nohy Šťastného, puk se odrazil do ochranné sítě.
18:10
Zubři hrají ve čtyřech, Kanko mezitím provětral Klimešovu lapačku.
17:44
Maruna poslal na branku soupeř dvě střely, ale obě letěly kousek vedle branky.
17:36
Jakub Ferenc (PRE), dvě minuty za faul loktem. Havířov bude hrát 30 sekund početní výhodu 5 na 3!
17:22
Popelka dokonce otestoval Hrubce, který puk vyrazil do rohu.
16:56
Přerov znovu vyhazuje. Havířov se nedaří rozehrávka.
16:32
Havířov kombinuje v útočné třetině, ale zatím se nedaří vypracovat nějakou šanci.
15:44
Jan Maruna v obrovské šance, dobré zakončení u levé tyčky, ale puk uvízl mezi betonem a tyčkou, těsně před brankovou čarou!
15:06
A opět se podařilo Zubrům vyhodit puk až k Hrubcovi.
14:42
Hrazdíra vyhazuje. AZ zatím nehraje přesilovku moc dobře.
14:29
Pechanec zpracoval puk na modré, ale je pískán ofsajd.
13:42
AZ hraje 5 minutovou početní výhodu 5 na 4.
13:06
Marek Kalus (HAV), 2 minuty za hrubost.
Jiří Goiš (PRE) – trest ve hře za bodnutím koncem hole (5 minut) + 2 minuty hrubost. 5 minutový trest odsedí Šimon Kratochvíl.
13:06
Kapitáni jsou u rozhodčích, tresty zatím nepadly.
13:06
Na druhé straně leží domácí Korím, který bude asi v pořádku. Následně ho mstil v pěstní potyčce Kalus a svou bitku jasně vyhrál!
12:54
Sztefek se dostal do dvojité dorážky, ale Klimeš dokázal puk vyrazit.
12:16
Domácí v plném počtu. Havířov odehrál toto oslabení velmi aktivně a hosty k ničemu nepustil.
12:07
Jan Maruna ometl puk o mantinel a opět vyhodil.
11:30
Havířov hraje oslabení velmi aktivně a hosté si musí hlídat nebezpečně se rodící protiútoky.
11:01
Štumpf s Tomim mohli jít sami dva na brankáře Klimeše, ale po špatné komunikaci se píská ofsajd.
10:27
Lenďák vyhodil puk po mantinelu, Sztefek ještě puk dojel, ale podstatné je, že domácí vyhodili.
10:16
Je tady první šance pro Přerov. Pavel Sedláček (HAV), dvě minuty za vysokou hůl.
09:46
Kotala předvedl skvělou techniku hole a po parádní stahovačce poslal puk volnému Mikuláši Rimelovi, který byl sám před Klimešem, ale ten jeho pokus pokryl!
09:23
Menší zmatky v obranném pásmu, Pšurný nastřelil Hrubce.
08:47
Hosté ustáli i druhé oslabení a jsou v plném počtu.
08:15
Kanko posunul puk Mazancovi, který vyslal na Klimeše další střelu, ale lapačka Klimeše byla na místě. Brankář hostů měl čistý výhled na letící puk.
07:26
Mazanec dostal přihrávku na modrou čáru, poslal na branku tvrdou střelu, ale ta těsně minula branku, puk se odrazil před branku, kde byl Pechanec, ale ten nedokázal puk nijak dorazit.
06:47
Je tady druhá šance pro domácí celek. David Hrazdíra (PRE), dvě minuty za hákování.
06:34
Hrubec si po delší době sáhnul na puk. Hrazdíra pouze nahodil a získal vhazování v útočném pásmu.
05:59
Maruna si srovnal puk v těžké pozici, ale jeho střela už moc přesná nebyla.
05:27
Kotala poslal přesnou přihrávku Sedláčkovi mezi kruhy, ale Klimeš jeho střelu zachytil povedeným semaforem!
04:39
Hosté v plném počtu. Hostující tým ustál oslabení, ale Havířov si připravil řadu velkých šancí.
04:28
Zubři se osvobodili a AZ nyní bojuje o puk za vlastní brankou.
03:53
Štumpf vystřelil na branku, Tomi se dostal k dorážce, puk jen těsně minul branku!
03:16
Přerov vyhazuje, Havířov musí začít za vlastní brankou.
02:43
Puk se dostal mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
02:39
Tomáš Dujsík (PRE), dvě minuty za sekání. Havířov si tak zahraje první početní výhodu.
02:17
Havířov ohrozil branku Zubrů. Odraz puku od zadního mantinelu dostal Havířov do dvojité šance, nejprve Rimmel po něm i Kotala! Klimeš se dokázal včas přemístit a oba nebezpečné pokusy vykrýt!
01:50
Lukáš Chmelíř vypálil tvrdou střelu na zadní tyčku z kruhu, ale Hrubec chytil puk pohotovým zákrokem lapačkou.
01:32
Další střela domácích. Štumpf prověřil vyrážečku Klimeše.
01:10
Na druhé straně hru přerušuje přesným zákrokem Klimeš.
00:58
Zubři poprvé navštívili útočné pásmo, ale ke střele na branku se nedostali.
00:19
Zápas odstartoval. Jan Maruna nahodil puk na Klimeše, který přerušil hru.
00:01
Dnešní zápas startuje Českou státní hymnou, která připomíná, že dnes slavíme státní svátek.
Na ledě je již speaker a oba fanouškovské tábory jsou už velmi hlasitě slyšet.
Přerov přijel do Havířova i s Vlastimilem Dostálkem, který má vyřízené střídavé starty do extraligové Olomouce a zároveň je s 11 góly nejlepším střelcem Přerova. Havířov tak uvidí souboj dvou nejlepších střelců WSM Ligy Petra Kanka a právě zmiňovaného Vlastimila Dostálka.
Na soupisce AZ Havířov dnes nalezneme Šimona Hrubce z Třince, který nastoupí do dnešního souboje se Zubry jako jednička, záda mu bude krýt Petr Matoušek.

AZ Havířov: Hrubec (Matoušek) – Lenďák, Mazanec, Bahounek, Krisl, Peslar, Korím, Bail – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Pechanec, Sztefek – Štumpf, Meidl, Tomi – Kotala, Sedláček, Rimmel – Matějek
Trenér: Štefan Mikeš.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Grof, Chmelíř, Pala, Dujsík, Sedlák, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Goiš, Hrazdíra, Stoklasa – Kratochvíl, Kovařík
Trenér: Vladimír Kočara.

Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Konvička.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Pokud na sebe narazí Havířov a Přerov můžeme se spolehnout na parádní hokej se skvělou atmosférou z obou stran. Na zápas do Přerova zamířil velký počet havířovských fanoušků, to samé můžeme možná očekávat i od Zubrů, uvidíme kolik jich nakonec do Havířova přijede. Rivalita mezi těmito týmy byl už v době 2. ligy po znovuzrození AZ Havířov a nyní se tak přenáší do WSM Ligy.

Zajímavé je srovnání bodů Zubři mají stejně jako Havířov 21 bodů a dokonce za stejný počet výher (6), remíz (2) a porážek (9). Viz. naše infografika.

Havířov již se Zubry odehrál v letošní sezoně dva zápasy. Jeden se datuje až do srpna, když se oba týmy utkaly v rámci turnaje v Havířově a Přerov vyhrál 3:2, ten stejný výsledek se opakoval na domácím ledě Zubrů, kteří vyhráli 3:2 a připsali si tři body do tabulky. Bude se stejný počet branek opakovat i nyní? Vyhraje opět Přerov nebo se bude radovat Havířov?
Zubr Přerov začal nový ročník WSM Ligy parádními výkony a v tabulce se pohyboval po úvodních kolech na horních pozicích v konkurenci největších favoritů ligy – Budějovic, Slávie a Kladna. Po úspěšném startu, který pravděpodobně probíhal na vlně euforie, ale Zubři narazili a ještě před minulým kolem měli na svém kontě 7 porážek v řadě, což znamenalo i sešup tabulkou až na současné 10. místo.

V posledním kole, ale dokázali porazit na domácím ledě Jihlavu a mají tudíž stejný počet bodů jako Havířov. Zubrům se podařilo zastavit černou sérii 7 porážek v řadě a věří, že se vše opět otočí k dobrému.
AZ Havířov se i nadále může spolehnout na Petra Kanka, který i v Šumperku vstřelil branku a už je na děleném prvním místě střelců celé WSM Ligy! Sestava AZetu bude obdobná té ze zápasu v Šumperku.

Domácí hokejisté dokázali na domácím ledě porazit Ústí nad Labem, následně ale prohráli v Šumperku. Havířov potřebuje bodovat a zápas s Přerovem je soubojem "o šest bodů". Havířov se v případě výhry může posunout před Zubry, což je poměrně velká motivace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.