V závěru utkání dokázali domácí ještě zápas pořádně zdramatizovat, ale nakonec to na více než těsnou porážku nestačilo. Třebíč tak ukázala, že je celkem venkovních zápasů a bere si z Havířova tři body.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera.
59:53
Postavení mimo hry zastavuje možná poslední šanci domácích.
59:46
Kotouč však letí z útočného pásma AZetu.
59:07
Vypadalo to, že by hostující hráč mohl dostat trest za zdržování hry, ale nakonec puk skončil jen na střídačce. AZet hraje bez brankáře.
58:47
Havířov právě vstřelil branku!
Tak nakonec přece jen snížení a šance na body pro domácí! Michal Sztefek se nevzdal a jako pravý bojovník se prodral za kotoučem, který naservíroval na zlatém podnose na TOMÁŠE GŘEŠE a ten pouze nastavil hůl a poslal puk do branky. Asistence: Michal Sztefek, Jiří Krisl
58:19
Hosté nyní výborně drží čas a zatím to vypadá, že si z havířovského ledu odvezou tři body.
57:39
Ani tentokrát útok domácím nevyšel, kotouč letí za branku Laca, kde musí domácí začít od začátku.
56:48
Také Vejmelka pomohl s rozehrávkou, když vyhodil puk zkušeně do středního pásma.
56:27
Stále stejný scénář, AZet tlačí do plných, ale obrana Třebíče zatím situaci zvládá výborně.
56:02
Sztefek nahodil kotouč na brankáře a poté si k němu dojel, čímž vybojoval vhazování v útočném pásmu.
54:55
Korím přišel před zraky hlavního rozhodčího o hůl, ale ten jasně ukazuje, hraje se dál.
Dnešní utkání sleduje 1877 diváků.
54:14
Krislovu střelu ještě chtěl dorazit další hráč, ale bekhendem mířil nad břevno.
53:33
Třebíč se již soustředí výhradně na bránění, cílem je odevzdat kotouč a čekat co předvede havířovská rozehrávka.
53:03
Graca to nemyslel špatně, ale jeho přihrávka měla horší provedení a zastavila ji hokejka protihráče.
52:19
Malinikův pokus byl tečován, ale Vejmelka byl včas betony na ledě.
51:55
Vejmelka za brankou musel podstoupit souboj se Sztefkem, čehož mohli domácí využít ke střele od modré, brankář Třebíče se však stačil do branky zasunout a kotouč zastavit.
51:10
Chyba Vejmelky, který pouze vyrazil nahození Mazance a právě Mazanec si poté najel pro odražený puk a snažil se jej poslat do sítě, jenže neúspěšně.
50:45
Graca musel rychle zpátky, poněvadž jeho spoluhráč na modré upadl, ale havířovský obránce měl náskok a v pohodě si pro puk dojel.
50:24
Hra je nyní plná nepřesností, hosté se snažili o rychlé vysunutí, ale opět skončil kotouč jen na zakázaném uvolnění.
49:24
Zakázané uvolnění pro změnu na druhé straně.
48:59
Zakázané uvolnění AZetu po chybné rozehrávce z vlastní poloviny.
48:33
Třebíč opět pouze vyhazuje do středního pásma a vzorně se řadí ve středním pásmu.
47:54
Hosté jsou kompletní a velká šance Havířova na snížení tak zůstala nevyužita.
47:29
Krislovi se do rány položil Miškovský a dokázal zastavit puk.
46:59
Hosté jsou již ve čtyřech a domácí musí začít s rozehrávkou od vlastní branky.
46:47
Další akci zakončil Korím, ale Vejmelka se stačil přemístit.
46:30
Kotouč skončil v ochranné síti, do konce dvojnásobné přesilové hry zbývá 28 vteřin.
46:22
Hlavním ostrostřelcem je zatím Mazanec, kterému to tam však zatím nechce spadnout.
46:01
;Přesilová hra začala, je tu velký tlak domácího celku.
45:54
Oddechový čas pro domácí.
45:54
A pozor! Po tvrdém zákroku u hrazení je vyloučen Rostislav Malena (TRE) za hákování a je tu přesilová hra pět na tři, která bude trvat 64 vteřin!
45:36
Okál naslepo přihrával na úrovni modré čáry, ale přesně tohle vycítil obránce, který mu do přihrávky zasáhl a jen to, že neměl rychlost mu zabránilo v úniku.
44:58
Ve chvíli kdy naskočil na led vyloučený Okál se opět dvířka na trestné lavici otevírají, dvouminutový trest dostává Daniel Miškovský (TRE) za hru vysokou holí.
44:15
Hosté jsou v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
44:11
Laco si nebyl jistý s rozehrávkou a tak raději přerušil hru a nechává vhazovat po své levici.
43:40
Krisl ukázal sílu v osobním souboji, už se dostal do pozice v kleče za brankou, ale přesto mu nebyl odebrán kotouč.
42:58
Tlak domácích v útočném pásmu je přerušen po vyloučení Okála, který dostává dvě minuty za zdržování hry – sevření kotouče.
42:31
Obrovská šance útoku, který před chvíli vstřelil první branku domácích, Kanko si vyjel do před brankového prostoru a už on mohl překonat Vejmelku, nakonec třebíčský brankář odolal i následným dorážkám. Snížení nyní bylo ve vzduchu.
42:15
Výhoda nyní skončila, na dvě minuty je vyloučen Radim Zohorna za vysokou hůl.
42:05
Je zde signalizované vyloučení, hosté půjdou opět do čtyř.
41:35
Přihrávku Sztefka stačil vypíchnout Zohorna, který rozjel protiútok, ale nakonec z toho nebezpečí pro AZet nebylo.
41:03
Tak nakonec se AZetu přece jen podařilo tuto přesilovou hru využít, po střele Kanka se dostal k dorážce VÁCLAV MEIDL a dokázal propasírovat kotouč za Vejmelku. Asistence: Petr Kanko, Martin Mazanec
40:56
AZet je nastěhován v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba.
40:05
Na začátku třetí třetiny začínají domácí v početní výhodě.
40:01
Do druhé třetiny nastoupil v bráně AZetu Laco, který si tak odchytává první minuty v havířovské brance. Je potřeba říci, že jeho premiéra nebyla snadná, když sice ještě v první minutě této třetiny chytl velkou šanci, ale ve 26. minutě zápasu mu kotouč propadl mezi betony.

AZet byl také v průběhu druhé třetiny aktivnějším týmem, tlačil se do zakončení, ale hosté výborně brání a situaci si nijak nekomplikují při rozehrávce. Jejich taktika zatím slaví úspěch.

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
40:00
39:49
Hosté vyhazují a Erat napadáním získává další vteřinky.
39:40
Třebíč vysunula napadání, ale Matěj Pekr to přehnal a u mantinelu si pomohl nedovoleně. Dostává dvě minuty za hákování.
39:29
V závěru druhé třetiny se hraje před Vejmelkou, který musel pokrýt dvě střely.
39:21
Kanko v polopádu stačil posunout kotouč na Peslara, ten mu jej ještě vrátil, ale havířovský střelec nedokázal do puku dát potřebnou razanci.
38:41
Sztefek se Šikem se v útočném pásmu domácích malinko masírovali a Šik dostal naloženo i při odchodu na střídačku od dalšího domácího hráče.
38:08
Laco schoval kotouč do lapačky, ale kapitán Krisl na něj zakřičel, že se může rozehrát a tak to nakonec domácí stihli.
37:27
Z ničeho nic se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, přihrávka přes ležícího obránce však musela letěl vzduchem a nakonec přeletěla i hůl napřahujícího se střelce.
36:47
Třebíč se drží zajetého pravidla, jednoduše se zbavit kotouče a soustředit se na bránění: To pochopitelně za stavu 0:3 není špatná taktika.
36:20
Kalus hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč ani tentokrát neprošel až k adresátovi. Již se hraje v plném počtu na obou stranách.
35:20
Přihrávku na modrou dostal Peslar, ale jeho střela neměla potřebnou razanci.
34:39
Kanko kroužil v útočném pásmu a udělal si prostor, ale čtveřice Třebíče zatím odolává tlaku kvarteta domácích.
34:18
Sztefek (HAV) s Wasserbauerem (TRE) se dostali po odpískání do konfliktu a oba jsou potrestání na dvě minuty za hrubost.
33:33
Zohornovi nikdo na modré čáře nepřejel do útočného pásma a tak forward Třebíče mohl vypálit, ale zkusil ještě zamíchat kotoučem a ten mu ve finální chvíli sjel z hole.
33:05
Hosté hrají jednoduše a čekají na své šance, nyní protečováním puku až za branku Laca získali čas ke zformování svého postavení.
32:22
Kalus vlétl jako vítr do útočného pásma a dostal se ke střele z levé strany, ale kotouč ani tentokrát v brance neskončil. Havířov má šance na vstřelení branky, ale zatím není svěřencům trenéra Mikeše přáno.
31:51
Karol Korím si rozhodně nenechá dorážet do svého brankáře a okamžitě to dal znát hostujícímu hráči, který po odpískání ještě dorážel před brankou.
31:34
Trenér Mikeš nyní povolal z ledu svou pětici a poslal útok s Kankem. To se nelíbí rozhodčím, ten hlavní přijel ke střídačce a něco si hodně hlasitě s trenérem Havířova vyříkává.
31:29
Raška je dnes při chuti a zkoušel zakončit bekhendem v rychlosti, Laco byl u své levé tyče včas.
30:58
Zohorna si dělá prostor v útočném pásmu a nyní zatápí se spoluhráči obraně AZetu, hostům se dokonce dařilo částečně vystřídat v průběhu hry v útočném pásmu.
30:37
Další pouze sražená střela domácích, tentokrát to zkoušel Krisl.
30:04
Začala nám druhá polovina utkání a píská se postavení mimo hry domácích.
29:41
Korím ještě počkal vteřinku na modré čáře až mu poodjede obránce, ale jeho střela nakonec Vejmelku nepřekvapila.
29:32
Okál to udělal výborně, nabruslil si do útočného pásma a ještě posunul kotouč do jízdy Meidlovi, ten však ve velké šanci trefil přesunujícího se Vejmelku. Následně si něco vyříkával s protihráčem Kanko, kterého okamžitě přijel bránit další hráč. Rozhodčí však situaci uklidnil.
28:35
Krisl to zkusil z pozice obránce, ale průnik do útočného pásma mu nevyšel, na druhé straně tak došlo k zakončení, ale Laco byl pozorný.
28:04
Hudeček si nahodil kotouč na Vejmelku a následně si pro něj také dojel, ale třebíčská obrana byla i na tuto variantu připraven.
27:31
Třebíč vyhazuje na zakázané uvolnění.
27:18
Pokus Mazance od modré čáry vypadl Vejmelkovi z výstroje, ale došoural se pouze těsně vedle pravé tyčky.
26:44
Tvrdý zákrok u mantinelu poslal k zemi havířovského hráče, to se pochopitelně nelíbilo domácím příznivcům, ale faul se nepíská a ve hře se tak pokračuje.
25:51
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Třetí branka v havířovské síti a dnes poprvé musí kotouč lovit ze sítě Laco. Přihrávka Wasserbauera našla přesně hokejku MATĚJE PSOTY, který propasíroval kotouč mezi betony havířovského brankáře. Asistence: Jan Wasserbauer, Adam Raška
25:29
Rozjetý Zohorna dostal přesnou přihrávku, ale nestačil už poslat kotouč před branku na spoluhráče.
24:57
Mazanec si neporozuměl se spoluhráči a tak jeho přihrávka znamenala pouze odevzdání kotouče.
24:14
Třebíč si s rozehrávkou neláme hlavu a jednoduše dopravila na tři doteky puk do středního pásma podél mantinelu.
23:42
Před brankovištěm došlo k zákroku na dorážejícího domácího hráče, ale rozhodčí posoudil zákrok jako čistý a tak se pokračovalo ve hře. Kotouč nakonec pokryl Vejmelka a přerušil hru.
23:27
Hosté to chtěli zahrát až do kuchyně, ale poslední přihrávka byla zablokována a tak Laco nemusel zasahovat.
22:59
Opět v akci třebíčský brankář, který dobře pokryl střelu z mezikruží.
22:45
Vejmelka hodně zariskoval když pro puk dojel až k bočnímu mantinelu, domácí toho chtěli využít, ale rychlý pas před branku obrana Třebíče dostala do bezpečí.
22:30
Nepřesná střela dle rozhodčích nebyla ani tečována a tak domácí přichází o útočné pásmo.
21:52
Tomi s Maliník byli ve velké šanci, ale již ležícího Vejmelku nedokázali překonat, kotouč se odrazil těsně vedle levé tyče třebíčské branky.
21:23
Laco měl nejprve namířeno, že pošle dlouhou přihrávku na útočnou modrou, ale nakonec zařadil zpátečku a pouze rozehárl u své branky.
20:38
Obrovskou chybu vyrobil ve vlastním obranném pásmu Peslar a Laco si připsal první velmi důležitý zákrok!
20:23
Úvod druhé třetiny začal hodně nepřesnými přihrávkami, nakonec se bude vhazovat ve středním pásmu.
20:01
V bráně domácích do druhé třetiny nastoupil Marek Laco, pro kterého je to premiéra v dresu AZetu.
20:01
První třetina je za námi a do šaten odcházejí spokojenější hosté, kterým se podařilo dva útočné výpady proměnit ve dva góly. Nejprve se v 7. minutě prosadil Marek Švec, který proměnil přesnou přihrávku Erata a následně v závěru první části přesně tečoval puk Adam Raška.

AZet za svým soupeřem v první třetině nezaostával, ale v proměňování šancí Třebíč domácí zatím školí.

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:39
Tomi se marně natahoval po přihrávce a musí okamžitě zpět.
19:20
Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Matouška.
19:01
Třebíč toho příliš v této části hry nepředvedla, ale raduje se již ze druhého gólu. Po nahození od modré čáry vložil do směru jízdy hokejku ADAM RAŠKA a puk zaplachtil přesně pod horní tyčku, když se o ní také otřel. Asistence: Rostislav Malena, Radim Zohorna.
18:37
Pechanec hledal přihrávkou mezi dvěma beky spoluhráče, jenže ten byl skvěle pokryt a kotouč tak volně dojel až k Vejmelkovi.
18:21
Korím neměl kudy kotouč poslat do branky a tak zkusil ještě jednu kličku, zasáhl však pouze Čejku a zřejmě dost bolestivě někam do oblasti krku.
17:42
Okál měl prostor pro zakončení a tak neváhal a z mezikruží vyslal na Vejmelku střelu zápěstím, ta však letěla přesně do míst, kde byl třebíčský brankář postaven.
17:15
Mazanec to neudělal dobře ve vlastní obranné třetině, ale Třebíč napadala v jediném muži a ten toho příliš dokázat nemohl.
16:52
Čejka musel přispěchat před branku a zajet s osamoceným pukem za branku.
16:20
AZet vysunul forčekink a hosté s tím měli problémy, nakonec se jim však podařilo puk do středního pásma dostat.
16:05
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích, Vejmelka v pohodě pokryl střelu od modré čáry do lapačky.
15:38
Tak až s příchodem vyloučeného hráče na led se dostal ke střele Tomi, ale trefil pouze Vejmelku.
15:05
Individuálně to zkusil Okál, ale byl sražen dvojici hráčů soupeře a ti poté v pohodě vyhodili.
14:23
Přesilové hry zatím AZetu v letošní sezóně příliš nejdou a také tato první v dnešním zápase není příliš povedená.
13:36
Nakonec je zde trest pro Vejmelku, který se s touto zlomenou holí zapojil do hry a dostává dvě minuty za hru s nedovolenou výstrojí. Trest odpykává Pekr.
13:36
Hokejka Vejmelky skončila na dva díly, hrát se však bude v útočném pásmu domácích, kde dojde kde vhazování.
13:09
Tomi to zkoušel sám od mantinelu, možná mohl volit přihrávku na najíždějící spoluhráče, ale ta by byla přes obránce nebezpečná.
12:11
Z čista jasna se před brankou objevil Kanko, jeho zakončení ale nebylo přesné: Domácí však jsou v těchto chvílích aktivnější a hosté spíše čekají na chybičku, která by jim otevřela prostor v defenzívě.
11:43
Matoušek musel pokrýt tvrdou ránu od modré čáry, následné dorážení hostů již nepovolila defenzíva AZetu.
11:10
Kotouč se od mantinelu odrazil ke Sztefkovi, který z první vypálil tvrdě, ale nad.
10:58
S velkým přehledem poslal ve středním pásmu soupeře k zemi Jiří Krisl, vše v mezích pravidel. Ihned poté se píská zakázané uvolnění Třebíče.
10:16
Maliník se s tím nepáral, najel si do útočné třetiny a okamžitě švihem vypálil, jeho pokus letěl těsně vedle.
09:29
Mazanec to zkoušel od modré čáry a jen těsně minul levou tyčku třebíčské svatyně.
09:07
Kanko a po něm Okál se snažili propasírovat kotouč před branku, ale nepovedlo se jim to. Tlak Havířova pokračuje.
08:20
Nepřesné rozebrání hráčů ve středním pásmu a následná přesná přihrávka na Miškovského dostala hosty do další dobré šance, ale Matoušek stačil betony kotouč zastavit.
07:29
Graca si dal na svá bedra až příliš velké sousto, když se snažil přebruslit dvojici napadajících hráčů, nakonec však o puk přišel a mohl být rád, že z toho nebylo větší nebezpečí.
07:07
Havířov se snažil o odpověď, výsledkem je pouze buly v útočném pásmu.
06:25
Nádherná akce a přitom velmi jednoduchá. Havířovská obrana si nerozebrala dobře hráče a toho využil Dolníček, který posunul kotouč na Erata a ten byl rázem v situaci dva na jednoho. Volil přesnou přihrávku na MARKA ŠVECE a ten překonal přesunujícího se Matouška. Asistence: Roman Erat, David Dolníček
06:04
Vejmelka pokryl střelu od modré čáry, ale od lapačky se málem kotouč odrazil až za jeho záda, naštěstí pro něj skončil těsně nad.
06:00
Pechanec v rychlosti posouval puk na najíždějícího spoluhráče, ale ten byl sražen a doputoval jen k Vejmelkovi.
05:31
Gteš pouze posunul puk do středního pásma, nic víc mu nebylo dovoleno přimáčknutím o mantinel.
05:16
Čejka to zkoušel od mantinelu, jeho pokus byl tečován a dolétl pouze k domácímu brankáři, který měl snadnou práci.
04:36
Matoušek malinko podcenil letící puk a ten se od zadního mantinelu odrazil před branku, tam naštěstí pro domácí nebyl nikdo v bílo červeném.
04:10
Opět stejné provinění proti pravidlům, hra se nám stěhuje před Vejmelku.
03:52
Pouze za cenu zakázané uvolnění dostali hosté kotouč z obranného pásma.
03:38
Perfektní přehled o hře ukázal Kanko, který naslepo přes celou šířku hřiště našel Okála, ten se snažil vrátit puk na nejproduktivnějšího muže domácích, ale tento pas zastavila obrana Třebíče.
03:08
Slušně vypadající akci hostů zastavuje postavení mimo hry.
02:56
První obrovská šance zápasu, Sztefek a po něm ještě další dva hráči z první formace AZetu doráželi kotouč za Vejmelku, ale obránci Třebíče se dobře položili do dorážek a kotouč do sítě nepustili.
02:31
Štumpf poslal příliš prudkou přihrávku, které chyběla i stoprocentní přesnost, hrát tak mohou hosté.
02:05
Na útočné modré si převzal kotouč Dolníček, kapitán hostů ale nedokázal svým pohybem oklamat obranu AZetu.
01:34
Vejmelka nyní musel schovat puk pod lapačku, Vojta Tomi k němu dojížděl se snahou o vypíchnutí, ale sám se následně přijel omluvit třebíčskému brankáři.
01:00
Nahození puku za branku Vejmelky nebylo nebezpečné, defenzíva hostí si kotouč stáhla pro sebe.
00:36
Kanko si to namířil po levém křídle do útočného pásma, ale druhá útočná formace AZetu branku neohrozila.
00:17
Utkání nám začalo, první snaha AZetu o rychlý průnik do útočného pásma končí jako ofsajd.
00:01

AZ Havířov: Matoušek (Laco) – Bahounek, Krisl, Lenďák, Mazanec, Graca, Korím, Peslar – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Kalus, Maliník, Tomi – Matějek, Hudeček, Gřeš

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Malena, Bartoň, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Švec – Kusko, Polodna, Pekr -Wasserbauer, Raška, Zohorna – Šik, Miškovský, Psota – Tomek

Rozhodčí: Přikryl – Novák, Hanzlík.
Horácka Slavia Třebíč

Zatímco v předchozím kole AZet zajížděl do Kadaně, která dominovala na domácím ledě, tak Třebíč naopak sbírá body převážně venku. V minitabulce venkovních utkání patří Třebíči druhá příčka za pražskou Slavii. Naopak doma je Třebíč až předposledním celkem celé WSM Ligy.

Horácká Slavia v posledním kole nestačila na domácím ledě na Jihlavu, se kterou prohrála v derby 2:3
AZ Havířov

Hokejisté AZetu drží sérii čtyř vyhraných utkání v řadě, což je prozatím nejdelší série v letošní sezóně. Bodový přínos se pochopitelně odrazil také na postavení v tabulce, kde se AZet dostal již na sedmou příčku.

Havířovský tým se dostal po domácí vydřené výhře nad Benátkami do fantastické formy, vždyť svěřenci trenérů Mikeše a Janečka přivezli tři body z ledu Prostějova a v posledním kole také Kadaně, která doma do té doby rozdala pouze dva body. Mezi těmito dvěma výhrami navíc doma Havířov porazil v krásné bitvě pražskou Slavii.