S konstatováním, že HC Dukla Jihlava na domácím ledě rozstřílela Litoměřice poměrem 10:1 se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ve třetí třetině jsme viděli další tři branky. Ve dvaačtyřicáté minutě rozvlnil síť Josef Skořepa. Čestný úspěch hostí zaznamenal využitou dvojnásobnou přesilovkou Lukáš Nedvídek, aby se krátce po jeho gólu trefil a v oslabení desátý gól Dukly přidal Alexei Alekseev. Jihlava tak porazila svého soka 10:1.
58:30
Hosté hrají v plném počtu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:58
V oslabení se na Honzíka řítil Jan Berger, ovšem domácí gólman jej za pomocí lapačky vychytal.
57:31
Puk je znovu u Honzíka, Litoměřice se brání úspěšně.
57:20
I nyní se po buly hosté osvobozují.
57:05
Na pokus Skořepy vyzrál Michajlov, který má kotouč v zástěře.
56:40
Hned po buly směřuje puk k Honzíkovi, Stadion se osvobozuje.
56:30
Jaroslav Kalla (LTM) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Že by Dukla ještě zvýšila svůj náskok?

Na vyloučení: 6-5.
55:18
Lukáš Jícha střílel zblízka z levé strany, kotouč poslal vysoko nad branku.
54:21
Jihlava je v plném počtu.
53:55
Dukla právě vstřelila branku!
Červenožlutí se prosazují v oslabení. Hosté propadli ve středním pásmu, i když byl Zadražil faulovaný, našel mezi kruhy ALEXEIE ALEKSEEVA a ruský útočník blafákem do bekhendu vykoupal gólmana. Signalizovaný trest se ruší. Asistence: Vojtěch Zadražil, Filip Seman.
53:18
Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion se přece jen raduje po využité přesilovce pět na tři. Doležal přihrál kotouč na levou stranu před branku, kde byl volný LUKÁŠ NEDVÍDEK a poslal puk mimo natahujícího se Honzíka do sítě. Asistence: Zdeněk Doležal, Filip Hronek.
52:59
Před brankou poskakoval puk, nejblíže k němu měl Marek Melenovský a poslal jej do rohu branky.
52:35
Na buly je znovu lepší Dukla a Richard Diviš posílá puk přes všechny čáry.
52:21
Jihlava se hned po buly osvobodila, jenže rozhodčí si všiml vysoké hole Filipa Dundáčka. Litoměřice budou hrát 1:54 minuty dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 6-4.
Vyšší tresty: 0-1.
52:15
Alexander Grebenyuk dostává dvě minuty za podražení a Litoměřice budou moci smazat nulu ze svého konta vstřelených branek.

Na vyloučení: 5-4.
51:59
David Honzík chce stůj do stůj udržet čisté konto i v druhém zápase po sobě. Na hranici sebeobětování se nyní vrhnul po odraženém puku, i když před jeho brankou byla pořádná strkanice.
51:25
Hlavní sudí Fiala nyní stál v cestě kombinaci Dukly, když se na pravém kruhu nedokázal vyhnout Andělovi.
51:09
Zakázané uvolnění Stadionu.
50:53
50:35
Litoměřice se opět osvobozují a zdá se, že toto oslabení přestojí bez úhony.
49:29
Kaláb zkoušel křížem najít na pravém kruhu volného spoluhráče, což přečetl David Švagrovský a srazil puk do středního pásma.
49:05
Střelu Dundáčka vyráží Honzík a čtveřice hráčů Stadionu se osvobozuje.
48:53
Skořepa našlápl k rychlému průniku, přihrál na levý kruh Andělovi, který mu vrátil kotouč, ale "Skořápka" nestihl lépe zakončit kvůli hákování, kterého se dopustil Tomáš Troliga.

Na vyloučení: 4-4.
47:51
Litoměřičtí vyhráli buly na pravém kruhu. Do zakončení se ihned dostal Ondřej Mikliš, který pálil po ledě ke vzdálenější tyči. Ač toho Honzík moc neviděl, stihl úspěšně zasáhnout.
47:33
Nahození Mihy Štebiha má Martin Michajlov v zástěře.
47:17
Dnešnímu utkání přihlíží 1187 diváků. Je možné, že dnešní výkon Dukly přivede do ochozů Horáckého zimního stadionu příště více diváků.
46:23
Když nevíš co se pukem, tak to zkus nalít na branku. Přesně to udělal Filip Hronek, jehož střelu vyrazil Honzík před sebe, ovšem poté po ní rybičkou skočil a skryl puk ve výstroji.
46:02
Litoměřice posílají puk za obrannou modrou Dukly a jdou střídat. Naopak Alekseev drží kotouč a vystřídat mohou jeho spoluhráči.
45:27
Zdeněk Doležal ukázal, že dokáže nejen vybojovat puk a udržet jej, ale ještě v tísni zakončit. Střelu Piegla tečoval nad branku Honzíka.
44:12
Pojďme si vše zrekapitulovat. Jihlava je gól od toho, aby poprvé v sezoně vstřelila v jednom zápase dvouciferný počet gólů. Filip Seman má na svém kontě hattrick a David Honzík je téměř šestnáct minut vzdálen od druhé nuly v sezoně při svém druhém startu za A-tým Dukly.
43:23
Litoměřice vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
42:44
Vyznamenat se musel také David Honzík, jenž po mírném zaváhání v defenzivní činnosti Jihlavy zneškodnil pokus Nedvídka.
42:11
Martin Kohout střílel zblízka na Michajlova, který si tentokrát připsal dobrý zákrok a nepustil hráče domácích k dorážce.
41:18
Jihlavští mírně zlepší statistiky přesilových her. Dundáček nahrál přesně podél modré na Kalába, jehož dělovku od modré tečoval mimo dosah nešťastného Michajlova JOSEF SKOŘEPA (8+3), nejlepší střelec Dukly v této sezoně. Asistence: Tomáš Kaláb (1+6), Filip Dundáček (2+2).
40:53
Jihlava má stále ještě přes dvě minuty k dobru a nyní už také pásmo před Michajlovem.
40:22
Richard Diviš zavezl puk před branku, ale již jej nestačil lépe přihrát na spoluhráče. Hosté se tak osvobozují.
40:01
Také ve druhé třetině se Dukla prosadila čtyřikrát a je slušně zaděláno na desítku. Nejprve zkompletoval hattrick Filip Seman, poté se prosadil bek Filip Dundáček, trestné střílení využil Miha Štebih a na 8:0 upravil Michal Důras.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:59
Osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování je potrestán Martin Procházka (LTM).

Na vyloučení: 4-3.
39:50
Josef Skořepa potřetí neúspěšný. Z levého kruhu míří těsně vedle pravého horního rohu.
39:15
Josef Skořepa byl sám před Michajlovem, zkoušel dvě kličky a ve finále si přehodil puk na pravou stranu, do poloviny odkryté branky však zakončit nedokázal.
39:06
Dundáčkův pokus tečoval Skořepa těsně vedle branky.
39:06
Michal Procházka (LTM) dostává dvě plus dvě minuty. Prvně dostal dvě minuty za hákování, poté již za zmiňovaný faul, kterým byl krosček.

39:06
Jihlava zavezla puk do pásma a byl k vidění nebezpečný zákrok na Michala Důrase. Jak sudí Vojtěch Fiala zhodnotí tuto situaci?
38:40
Signalizovaná výhoda domácích, Honzík jej již z branky venku a Jihlava hraje v šesti.
37:37
Stejně jako v první třetině, také v této části dává Jihlava čtyři góly. MICHAL DŮRAS zachytil na pravém kruhu dlouhý pas od Alekseeva, rychle se prodral před branku a zahrál Michajlovovi na housličky. Asistence: Alexei Alekseev, Tomáš Kaláb.
36:54
Důras chtěl poslat puk před branku na Alekseeva, při situaci dva na dva svojí přihrávkou rozvlnil pouze boční síť.
36:34
Domácí aktivně napadají rozehrávku Litoměřic. Za stavu 7-0 je to vcelku pochopitelné, Jihlava je na koni, naopak Stadion by si asi přál být již někde poblíž Kalich arény.
35:53
Seman poslal do úniku Richarda Diviše, jenž tváří v tvář nepřekonal Michajlova a při dorážce mu přeskočil puk hokejku.
35:39
Zakázané uvolnění Litoměřických.
34:21
Skořepův útok předvedl velký závar před brankou. Nechybělo moc, aby puk skončil poosmé v síti hostí, ale Skořepa zblízka nedokázal prostřelit gólmana a z dorážky se neprosadil ani Lukáš Anděl, nepropálil val těl před sebou.
34:02
Po jedné z mála chyb jihlavské obrany se řítil sám na Honzíka Milan Valášek, který zkusil poslat puk mezi betony gólmana Dukly, jenž stále drží nulu na svém kontě, sklapl je včas.
33:16
Střela Piegla od modré mířila pouze do boční sítě.
32:48
Před zápasem jsem četl diskuzní forum Dukly, kde jeden z příznivců červenožlutých ironicky podotkl, že Jihlava dnes po skvělém výkonu vyhraje 7:0. Zatím to tak skutečně je. MIHA ŠTEBIH (2+2) si pozvolna sjel před branku a prostřelil Michajlova mezi betony.
32:48
Miha Štebih se dostal po návratu z trestné lavice do brejku a byl faulován – Angel Krstev jej sekl. Je nařízeno trestné střílení.
32:14
Dukla znovu posílá puk přes všechny čáry.
31:57
Střela Krsteva od modré byla zblokována Lukášem Jíchou do ochranné sítě. Nejproduktivnější bek hostí tak na svůj první gól stále čeká, zatím má na svém kontě 11 asistencí.
31:28
Filip Seman po chybě hostí ve středním pásmu sjel na levý kruh a jeho tvrdou střelu vyrazil Michajlov do levého rohu.
31:00
Jihlava se hned po buly osvobozuje.
30:40
Miha Štebih podruhé za sebou míří na trestnou lavici, tentokrát za držení.

Na vyloučení: 4-1.
30:15
Martin Kohout napálil od modré odražený puk na branku, ten projel vedle pravé tyče.
29:44
Michal Důras se snažil vystřelit v tísni přes dva obránce. Ondřej Mikliš jeho pokus zblokoval a puk tak tak dojel k Michajlovi, jenž jej pokryl lapačkou.
28:56
Zakázané uvolnění také na druhé straně.
28:30
Zdeněk Doležal nabral ve středním pásmu rychlost, ovšem na útočné modré nepřešel přes Dundáčka, který mu čistým zákrokem vypíchnul puk.
28:14
Hned po buly Jihlava opět posílá puk na icing.
28:08
Po buly se Litoměřičtí dostali do obranného pásma Jihlavy a Dukla se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
27:33
Gólové hody na Horáckém zimním stadionu pokračují. Skořepa našel na modré FILIPA DUNDÁČKA (2+1), který jako bek prokázal parádní ofenzívní schopnosti. Sjel si po pravé straně před branku a ač byl faulován, poslal kotouč přesně pod víko. Josef Skořepa (7+3), Alexander Grebenyuk.
26:21
V protiútoku dva na jednoho se Anděl krásnou stahovačkou vyhnul bekovi, přihrál před branku na Alekseeva, který mířil do levého horního rohu, ale těsně jej minul.
26:00
Jihlava hraje v plném počtu.
25:43
Hronek vypálil tvrdě od modré. Jeho pokus se od zadní tyče odrazil k pravé straně branky Honzíka, kde jej nedokázal zblízka dorazit za čáru Zdeněk Doležal.
25:11
Stadion je opět před Honzíkem.
24:31
Litoměřice drží puk před brankou Honzíka. Pas Martina Procházky napříč pásmem zblokovala obrana domácích a poté posílá Šafář puk přes všechny čáry.
24:00
Litoměřice si potřetí zahrají přesilovou hru. Miha Štebih (JIH) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 3-1.
23:08
FILIP SEMAN (6+5) kompletuje čistý hattrick. Vyhozený puk zastavil na pravém kruhu Martin Kohout, lehce jej posunul na jihlavského útočníka, ten si sjel před branku a propálil Michajlova mezi betony. Vidíme vůbec první jihlavský hattrick v nové sezóně. Asistence: Martin Kohout (3+9).
22:52
22:37
Až nyní se Dukla rozestavila před brankou Litoměřic. Od modré zkusil vystřelit Zadražil a jeho tvrdá střela se zastavila mezi betony Michajlova.
21:51
Hosté se znovu osvobozují a posílají kotouč přes všechny čáry k Honzíkovi.
21:41
Jihlavští hokejisté se zatím nedokáží usadit před brankou Michajlova.
20:52
Jihlava se ještě udržela před brankou soupeře, kde se Martin Procházka (LTM) provinil faulem loktem.

Na vyloučení: 2-1.
20:45
Filip Seman zblízka míchal s pukem, který mu nakonec uskočil od hokejky. Vypadá to, že "Semiš" asi nechce platit do týmové kasičky za hattrick.
20:01
Do druhé třetiny nastupuje míst Jaroslava Pavelky gólman Martin Michajlov.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina byla jasně v režii domácího celku, kteří do sítě Jaroslava Pavelky nasázeli hned čtyři branky. V první minutě se trefil David Březina, o pět minut později Lukáš Anděl a poté přidal dva góly Filip Seman.
20:00
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:49
Josef Skořepa napřáhl z mezikruží a o dva metry minul pravou tyč.
18:38
Jaroslav Pavelka již směřoval na střídačku, ale trenér Litoměřic Jiří Kučera jej nechal v brance.
18:38
Střelecké hody na Horáckém zimním stadionu pokračují. Jestli první trefa FILIPA SEMANA (5+5) byla výstavní, tak tenhle gól byl jednoduše na zlatou helmu. Po Kohoutově přihrávce se jihlavská čtyřiadvacítka protáhla z pravé strany kolem obránců před branku, trefila přesně spojnici pravého horního rohu a od tyčky se kotouč odrazil na led za brankovou čáru. Asistence: Martin Kohout (3+8), Alexander Grebenyuk (1+4).
18:04
Lukáš Jícha sice nahozený kotouč za brankou nezískal, ovšem předvedl tvrdý hit na Bílka.
17:11
David Švagrovský se po pasu Ondřeje Mikliše napřahoval mezi kruhy ke střele. Do puk však sáhl Skořepa a útočník hostí tak napřáhl naprázdno.
16:18
Březinovo nahození zastavil za brankou Karel Plášil, jenže rozehrál pouze na zakázané uvolnění.

Zakázaná uvolnění: 1-2.
15:09
Bílkovu střelu se snažil tečovat před brankou Tomáš Troliga, jenže nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče a puk prošel metr vedle levé tyčky Honzíka.
14:32
Zdeněk Doležal vystřelil puk z pravého kruhu. Honzík toho příliš neviděl, takže jej stěží vyrazil. Touš se dostal před brankou na Filipa Hronka, který už neměl příliš času na dorážku.
13:41
Litoměřičtí vybojovali kotouč u pravého kruhu a získali buly po levici Honzíka.
13:02
Už jsem chtěl napsat, že se na hřišti nic neděje. Pak však Alekseev nahodil kotouč za branku, kde jej vybojoval Kohout. Útočník první lajny našel před brankou zcela volného FILIPA SEMANA (4+5), který se trefil krásně pod víko. Asistence: Martin Kohout (3+7), Alexei Alekseev (1+3).
11:50
Švagrovský v situaci dva na jednoho vyzval ke skórování Zdeňka Doležala, který byl zcela sám na levém kruhu a vystřelil pod víko přesouvajícího se Honzíka, který vytasil parádní semafor!
11:40
Zakázané uvolnění hostí.

Na zakázaná uvolnění: 1-1.
11:28
Domácí jsou v plném počtu.
11:18
Hronkovu jedovatou střelu od modré tečoval před brankou Honzíka David Švagrovský, kotouč ke smůle hostí prolétl vedle pravé tyče.
10:28
Martin Kohout vybojoval kotouč mezi kruhy a i díky jemu se Dukla opět osvobozuje.
10:11
Další vyhrané buly po pravici Honzíka, po kterém se červenožlutí ihned osvobozují. Stadion si v přesilovce zatím nevytvořil prakticky žádnou šanci.
09:52
Domácí se hned po buly osvobozují, posílají kotouč znovu až k Pavelkovi a jsou ve čtyřech.
09:28
Hosté budou mít 24 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři po tom, co byl Vojtěch Zadražil (JIH) vyloučen za vysokou hůl

Na vyloučení: 2-0.
08:49
Karel Plášil od modré pouze vyprášil betony Honzíka a Dukla se poté znovu osvobozuje, obránci hostí si nerozuměli na útočné modré.
08:34
Filip Dundáček byl v souboji o puk za brankou nejaktivnější a vyhazuje ho přes všechny čáry.
08:10
Hosté se drží před brankou Dukly, ale spíše bojují o puk u mantinelů.
07:52
Střelec první domácí branky David Březina (JIH) jde na trestnou lavici, dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-0.
07:35
Útok domácích nemůže pokračovat, asistenti na čarách vidí ofsajd.
06:36
Domácí fanoušci se nyní zlobí neoprávněně, zákrok Doležala na obranné modré na jednoho z domácích hráčů byl naprosto čistý.
05:28
Domácí utíkají svému soupeři na rozdíl dvou branek. Po Davidu Březinovi se prosazuje další mladá puška – LUKÁŠ ANDĚL (1+2). Hosté nevyhodili kotouč, domácí mladíček si sjel mezi kruhy a propálil Pavelku střelou kolem jeho lapačky. Asistence: Ondřej Šafář (0+3), Michal Důras (1+7).
04:54
Zakázané uvolnění Dukly.

Zakázaná uvolnění: 1-0.
04:36
Martin Kohout vystřelil svižnou střelou z levého kruhu, která by nadělala Pavelkovi hodně práce, ale byla ztečována do ochranné sítě.
04:10
Průnik Březiny byl mezi kruhy zastaven, na druhé straně tečoval puk těsně vedle levé tyčky Honzíka nejproduktivnější hráč hostí Martin Procházka.
03:33
Buly po pravici gólmana Dukly vyhráli domácí a už jedou na druhou stranu kluziště.
03:26
Také hosté zahrozili. Hezký průnik předvedl z levé strany Petr Beránek. Jeho střelu zblízka Honzík bezpečně chytá.
01:34
Jihlava se po minutě a půl dostává do vedení. Zadražil našel na pravé straně útočného pásma DAVIDA BŘEZINU (3+1). Ten se protáhl kolem beka, sjel si před branku a trefil se přesně mezi levý beton a vyrážečku gólmana. Asistence: Vojtěch Zadražil (0+3), Filip Dundáček.
01:19
Zkusil to také Lukáš Anděl po otočce na levém kruhu, míříl však hodně vedle levé tyče.
00:55
V situaci tři na dva vypálil z pravého kruhu hodně tvrdě Michal Důras. Jeho pokus prolétl vedle levé tyče.
00:21
Kohout se sápal po nahození Diviše, na modré byl úspěšný zkušený Angel Krstev, jenž si pohlídal touš.
00:09
Úvodní buly vyhráli hosté, kteří hned na to zastavili svůj útok ofsajdem.
00:01
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malý okamžik začne.
Týmové statistiky:
Nejproduktivnější hráč:
Jihlava:

Josef Skořepa (7+2), Tomáš Harkabus (6+3) a Martin Kohout (3+6) vš. 9 bodů.
Litoměřice: Martin Procházka, 13 zápasů, 14 bodů (8+6).

Nejvíce branek:
Jihlava: Josef Skořepa, 11 zápasů, 7 gólů.
Litoměřice: Martin Procházka, 13 zápasů, 8 gólů.

Nejvíce asistencí:
Jihlava:
Martin Kohout a Michal Důras, oba 13 zápasů, 6 asistencí.
Litoměřice: Angel Krstev, 13 zápasů, 11 asistencí.

Nejproduktivnější bek:
Jihlava:
Tomáš Kaláb, 12 zápasů, 6 bodů (1+5).
Litoměřice: Angel Krstev, 13 zápasů, 11 bodů (0+11).

Trestné minuty:
Jihlava:
Miha Štebih, 11 zápasů, 18 tr. min.
Litoměřice: Ondřej Kopta, 12 zápasů, 20 tr. min.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Šafář, Štebih, Dundáček, Kaláb, Zadražil, Šimek, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Kohout – Anděl, Skořepa, Důras – Jícha, Melenovský, Březina – Alekseev. Trenér: Petr Vlk

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Málek, Bílek, Plášil, Piegl, Mikliš, Hronek – Kalla, Ma. Procházka, Beránek – Doležal, Nedvídek, Švagrovský – Berger, Troliga, Mi. Procházka – Krátoška, Valášek, Racek. Trenér: Jiří Kučera

HC Stadion Litoměřice:
Největší změna u Litoměřic se udála před sezónou, kdy se hlavním partnerským týmem Stadionu stal místo Sparty Praha tým Hradce Králové. Také Litoměřičtí střídají lepší okamžiky s horšími. Do ligy vstoupili dvěma porážkami, v dalších šesti zápasech si připsali hned čtrnáct bodů z osmnácti možných. Jenže poté přišla čtyřzápasová série Stadionu bez bodu, kterou hráči z Kalich arény přerušili až v posledním kole výhrou na ledě Mostu v poměru 3:2. Aktuálně patří Litoměřicím se sedmnácti body desátá pozice a na svého dnešního soupeře mají tříbodový deficit.

HC Dukla Jihlava:
První čtvrtinu soutěže zakončili Jihlavští na šestém místě s jednadvaceti body. Mohlo jich být zhruba o šest více, jak přiznal v rozhovoru trenér Petr Vlk. Dukla si přivezla tři body z ledu Litoměřic nebo Prostějova, doma porazila po boji v derby Třebíč. Naopak zbytečně ztratila tři body v posledních minutách v Kadani, prohrála doma s Benátkami, v poslední minutě ztratila bod v Šumperku nebo Most porazila až na nájezdy. Světlejší okamžiky střídají červenožlutí s těmi horšími, kterých bylo dle trenéra Vlka bohužel více.

Jihlava
– Havířov 2:0.
České Budějovice – Jihlava 4:1.
Most – Jihlava 5:6 sn.
Jihlava – Třebíč 2:1.
Kadaň – Jihlava 3:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu 14. kola WSM Ligy, ve kterém se proti sobě postaví HC Dukla Jihlava a HC Stadion Litoměřice. Zápas, který začíná na Horáckém zimním stadionu v tradičních 17:30, startuje druhou čtvrtinu základní části druhé nejvyšší české mužské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.