S kontatováním, že HC Dukla Jihlava poráží prostějovské Jestřáby i potřetí v sezoně, nyní po výsledku 3:1, se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý.
Ve třetí třetině došlo k jedné změně stavu, a to když se v samotném závěru prosadil střelou do prázdné klece Filip Seman. Dula tak došla k vítězství nad Jestřáby v poměru 3:1 a platilo tak to, co jsem říkal při jihlavském vyrovnání – když dá gól Jan Kolář, tak Jihlava vyhraje.
59:20
Petr Vlk si bere pro své svěřence oddechový čas.
59:20
Zakázané uvolnění Dukly.
59:00
Probíhá poslední minuta závěrečného dějství.
58:44
Zápas je rozhodnut, tři body dneska zůstanou na Vysočině a utkání se dohrává.
58:05
Dukla právě vstřelila branku!
Kolář vybojoval puk na obranné modré pro FILIPA SEMANA, jenž kotouč ve středním pásmu zkušeně převzal, přejel modrou a dopravil puk do opuštěné klece. Asistence: Jan Kolář.
57:48
Lukáš Krejčík byl sám mezi kruhy. Vystřelil na branku a opět si vylámal zuby na výtečném Davidu Honzíkovi.
57:35
Luboš Horčička je venku ze své klece, hosté to zkusí v šesti bez gólmana.
56:48
Jihlava šla do situace dva na jednoho. Michal Důras vzal odpvoědnost na sebe, vystřelil ze středu pásma, ale Horčička jeho ránu vytěsnil před sebe.
56:43
Teď asi domácím fanouškům zatrnulo. Drtina je dneska dělostřelec, pálí prakticky z každé možnosti od modré. Jeho pokus tečoval mezi kruhy Matouš Venkrbec asi půlmetru nad branku a do ochranné sítě.
56:02
Domácím se nepodařilo vyhodit kotouč do středního pásma. Kapitán Pavel Mojžíš zkusil vystřelit, ovšem poslal kotouč jen na prvního napadajícího hráče Dukly.
54:46
Hosté sice uspěli na buly, ale Harkabus na obranné modré vypíchl puk, nabral rychlost a dostal se díky svým mrštným nohám až k pravé tyči Horčičky, kde byl připraven beton gólmana hostí.
54:37
Zakázané uvolnění domácího celku, puk se stěhuje k Honzíkovi a buly bude prováděno po jeho levici.
Dnešnímu utkání přihlíží 1568 diváků.
54:24
Útok Dukly přerušil ofsajd, stejně jako na druhé straně pokus Jestřábů.
54:11
Jergl měl mezi kruhy těžkou pozici ke střele, nakonec zasáhl puk a ten projel těsně vedle pravé tyčky.
53:46
Jihlava se drží za brankou Horčičky, jenže jak platilo při domácí přesilovce, přes obránce se Dukla nemůže dostat ke střele.
52:56
Matouš Venkrbec se na trestné nemusel vůbec strachovat, Prostějov odehrál oslabení vskutku bez potíží.
52:36
Marek Drtina, na první ligu kvalitativně nadprůměrný obránce, vyhazuje kotouč k jihlavské svatyni.
52:15
Krátce po buly kotouč zase směřuje k Honzíkovi, jihlavské přesilovky nejsou nyní příliš nebezpečné.
51:54
Až nyní si Dukla vynutila buly po pravici Horčičky, jenž měl obtížnou práci při střele Dobrovolného, jelikož mu bránilo ve výhledu několik hráčů.
51:35
Jihlavský pokus o nahození odvrací hosté znovu až k Honzíkovi.
51:02
Prostějov se osvobozuje, navíc ještě ve čtyřech kombinuje za brankou Honzíka a šetří cenné vteřinky.
50:56
Další možná trošku přísné vyloučení, po kterém jde Matouš Venkrbec za nedovolené bránění na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 5-8.
Využití: 0-1.
50:56
Jestřábi se po buly ve stylu dravých ptáků rychle dostali do pásma. Honzík měl puk ve své výstroji, když před ním prudce zabrzdil Venkrbec a pořádně jej ohodil ledem. A už se to před brankou mele.
50:46
Skořepovu střelu srazil Horčička do ochranné sítě, buly bude probíhat po jeho levici.
50:18
Kolář se na modré dostal přes Illéše a vybojoval kotouč. Následně jej dával mezi kruhy na Diviše, jenž se přes pozornou obrannou činnost prostějovské obrany k puku nedostal.
49:03
Nechci nikterak kritizovat sudího pana Jílka, ale.. Nejprve Dobrovolný v obranném pásmu poslal k zemi Luňáka, zde se mohlo pískat podražení. Na druhé straně se pokoušel Harkabus objet branku a byl zřejmě také podražen Horčičkou. Ani v jednom případě sudí do své píšťalky nepískl.
48:23
Jestřábi se nemohou dostat ze sevření jihlavských hráčů, hraje se stále před Horčičkou.
47:28
Hosté hrají v plném počtu a zápas tak přinese ještě pořádné drama.
47:20
Prostějov se osvobozuje vyhozením Pavla Mojžíše až k Honzíkovi a i tuto přesilovku Dukla nevyužije.
46:54
Harkabus vystřelil z levého kruhu, Skořepa se k dorážce těsně nedostal.
46:41
Od modré vypálil Bilčík. Tvrdá rána vypadla Horčičkovi k betonům, kde skákavý puk hned pokryl.
46:30
Domácí kombinují před brankou Horčičky a hledají vhodný okamžik ke střele.
45:49
Prostějov se osvobozuje, Jihlava musí znovu začít až od své svatyně.
45:28
Lukáš Krejčík zahákoval soupeře a Prostějov se bude bránit dvouminutovému oslabení.

Na vyloučení: 5-7.
44:35
Seman zkusil vystřelit také ze středu pásma, ovšem byl jako stín bráněn Matoušem Venkrbcem.
44:11
Michal Důras utěšenou ránou z mezikruží těsně minul pravou tyčku branky.
43:58
Do útoku se tak dostali hosté. Jakub Čuřík, jihlavským fanouškům dobře znám z Třebíče, chtěl vypálit od modré, jenže kotouč mu sjel po lapačce.
43:26
Třetí třetina zatím poměrně odsýpá, nevidíme žádné prodlevy. Jihlavě se nyní nepodařilo udržet puk v pásmu, Harkabus byl po přejetí modré zbaven kotouče.
42:49
Od modré napřáhl Parýzek, ovšem do jeho střely stačil dát napadající Lukáš Luňák hokejku a puk tak směřoval do rohu za branku Horčičky.
42:35
Honzík radši přerušil hru, Jestřábi, nabuzení dohrávanou přesilovkou, se tlačí před jeho svatyni.
41:26
Jihlava hraje v plném počtu.
41:11
To je velký tlak hostí. Odražený puk dojel mezi kruhy Marek Drtina, zavřel oči a vypálil. Nechtěl bych nyní být na místě Davida Honzíka, který však jeho pokus viděl a zlikvidoval, vyrazil jej před sebe a poté pokryl kotouč.
41:02
Od modré to zkusil Venkrbec a Honzík se výborně vyznamenal proti teči Lukáše Luňáka.
40:46
Venkrbec přihrával křížem na pravý kruh pro Drtinu, jemuž kotouč projel mezi nohami.
40:14
Jihlava je ve čtyřech.
40:11
Jestřábi dostali puk do pásma a bojují o něj za brankou Honzíka.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Do druhé třetiny hosté také vstoupí přesilovkou pět na tři, která bude trvat ještě třináct vteřin.
Druhá třetina nabídla také pohledný hokej, navíc již padaly branky. Hned v úvodu druhé třetiny využil dlouhou přesilovku pět na tři čistým průstřelem Jakub Šlahař. Ovšem dlouho se Jestřábi neradovali. V šestadvacáté minutě srovnal po milimetrové přihrávce zblízka Jan Kolář a za další dvě minuty poslal kotouč za bezmocného Horčičku po hezké kombinaci s Divišem Marek Melenovský. Protože další šance na Horáckém zimním stadionu nebyly využity, je stav po dvou dvacetiminutovkách 2:1.
40:00
39:50
Závěrečnou šanci druhé třetiny měl Martin Novák, který vypálil z levého kruhu. Honzík nejenže vyrazil kotouč, ale ještě jej hokejkou stačil poslat do rohu za svojí klec.
39:31
Rána koho jiného než Marka Drtiny znovu prošla přes val těl až na branku. Honzík jí vyrazil a u puku byli nejdřív domácí, kteří jej poslali přes Drtinovu hůl ven.
39:26
Hosty čeká druhá přesilovka pět na tři, dlouhá 48 vteřin, a nyní he to bez debat. Josef Skořepa usedá na trestnou lavici za sekání.

Na vyloučení: 5-6.
39:00
Probíhá poslední minuta druhého dějství.
38:50
Utěšená rána Dominika Rudla od modré prošla až k Honzíkovi, který jí na poslední chvíli vyrazil do levého rohu.
38:14
Marek Melenovský nechtěně vymrštil v souboji o puk s Markem Drtinou hokejku do obličeje právě Marka Drtiny a jde na dvě minuty ven právě za vysokou hůl.

Na vyloučení: 4-6.
37:55
Střela Dobrovolného od modré hodně podivně zaplavala a vynořila se u pravého rohu Horčičky, který těsně minula.
37:45
Skořepa se jako tank hnal po odraženém puku, při pokusu o dorážku mu dobrým defenzivním zákrokem nadzvedl hůl bývalý jihlavský bek Marek Drtina.
37:31
Máme tu zbytečné kouskování hry, vypadá to, že puk bude uveden u buly po pravici Horčičky do hry až napotřetí.
37:14
Martin Novák v předbrankovém prostoru podrazil Josefa Skořepu a dnes podruhé odchází na trestnou lavici. Po usednutí za katr jen zlostně praštil rukavicí o zem.

Na vyloučení: 3-6.
37:01
V pokračující výhodě má Dukla puk na svých holích, jenže nemá prostor ke střelbě.
36:41
Jihlava si vytvořila další tlak před Horčičkou. Mrňa objel branku a zkusil to bekhendem. Puk propadl na levou tyč až k Josefu Skořepovi, který jej otřel o tyčku a vzápětí byl sražen protihráčem.
36:32
Na prostějovského fantoma si nepřišel ani nejlepší střelec Dukly Josef Skořepa, který vyslal na branku hostí skrytou střelu z vrcholu pravého kruhu.
36:26
Opět se tak vzahuje před jistým Lubošem Horčičkou.
36:11
Buly po pravici Horčičky vyhráli hosté, ovšem nahození Dominika Rudla do útočného pásma bylo pouhým zbavením se puku.
35:17
Prostějovští se i popáté ubránili jihlavské přesilové hře a jsou v plném počtu.
34:35
Neskutečný závar vznikl před Lubošem Horčičkou, jenž nyní podržel svůj tým proti dvěma dorážejícím hráčům Dukly, Melenovskému a Divišovi. Gólman Prostějova potvrzuje, proč letos nastoupil do všech zápasů hostí.
34:15
Richard Diviš dostal puk mezi kruhy, bleskově se připravil na střelu, ovšem mířil těsně nad horní tyč.
33:37
Prostějov se osvobozuje a kotouč je až u Honzíka.
33:17
Pavel Mojžíš si pomohl proti spoluhráči přidržením jeho hole a také odchází na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-5.
32:25
Sledujeme opravdu záživný hokej, je vidět, že oba týmy hrají v horní polovině tabulky a letos se podívají do play-off.
31:54
Hosté jsou v pěti hráčich.
31:33
Po další ráně Bilčíka schoval Horčička puk bezpečně do své výstroje a přerušil tak hru.
31:19
Jihlava znovu zaváží puk do útočného pásma.
30:49
Rána Kalába skočila před Horčičkou a hostující gólman stačil zareagovat vskutku na poslední chvíli.
30:27
Hosté se krátce po buly osovobozují.
29:54
Hned po této akci se budou hosté bránit, neboť Martin Novák u pravého kruhu poslal na mantinel Marka Melenovského a již odjíždí ven za podražení.

Na vyloučení: 3-4
29:19
To je hokej jako břitva. Mrňa si najel před branku a předložil puk zřejmě Divišovi, který zblízka nepropálil gólmana. V následné situaci dva na jednoho Melenovský nenašel před brankou volného spoluhráče, výborně zasáhl Rudl a zblokoval puk.
28:17
Nechybělo moc a mohlo se začínat znova od nuly. Šlahař krásně našel před brankou Krejčíka, jehož pokus zneškodnil Honzík, stejně tak jako dorážku Illéše z bezprostřední blízkosti!
27:51
MAREK MELENOVSKÝ oslavuje svůj návrat do sestavy nejlepším možným způsobem. Bilčíkovo nahození zachytil za brankou Diviš, jenž si vyjel k pravé tyči a předložil touš mezi kruhy bývalému extraligovému vítězi, jenž má také dost zkušeností, aby tyto šance proměňoval. Asistence: Richard Diviš, Vlastimil Bilčík.
27:20
Kolář z obtížné pozice našel křížem na pravém kruhu Diviše, který si nezpracoval ideálně puk a nevystřelil. Lukáši Jíchovi už to vyšlo, ovšem pokus neměl patřičnou razanci.
26:37
Po vyhraném buly vystřelil Šafář z vrcholu pravého kruhu. Lapačka Horčičky promáchla naprázdno, ale to se občas stává, když kotouč míří vedle tří tyčí.
26:15
Melenovský zkusil překvapit gólmana Horčičku střelou z nulového úhlu, ten si jeho lišácký pokus pohlídal a vytěsnil nad branku.
26:04
V akci tří proti třem se sice Jergl ke střele nedostal, ovšem uhájil pro svůj tým útočné pásmo.
25:24
V následujících minutách uvidíme, zda bude platit statistika, že když dá JAN KOLÁŘ v červenožlutém dresu gól, tak Jihlava vyhraje. Jergl poslal kotouč z pravého kruhu před branku, kde byl zkušený útočník zcela volný a nyní, na rozdíl od tří velkých šancí proti Kladnu, ve kterých selhal, se raduje z gólu. Asistence: Aleš Jergl, Ondřej Šafář.
25:18
Před dojíždějícím Jerglem pokryl puk Luboš Horčička a bude se tak vhazovat po jeho levici.
24:58
Prostějovští vyhazují puk přímo na branku Honzíka, o zakázané uvolnění se v žádném případě nebude jednat.
24:18
Důras si sjel za branku pro odražený puk. Zkusil poslat kotouč bleskově před branku na Skořepu, který měl v zakončení hodně obtížnou pozici a nezbylo mu nic jiného než poslat puk zpět za svatyni Horčičky.
23:10
Jiří Cetkovský získal na útočné modré kotouč, avšak příliš si s s ním hrál a než vystřelil, byl dojet. Následné nahození příliš práce pro Honzíka neznamenalo.
22:47
Harkabus rychle projel přes modrou, avšak jeho střela z vrcholu pravého kruhu byla ztečována do ochranné sítě.
22:30
David Honzík ukázal za brankou dobrou hru holí a posunul kotouč na své spoluhráče.
22:03
Domácí pětice si nerozuměla v útoku, pískáno je zakázané uvolnění.
21:37
Jihlava hraje v plném počtu hráčů.
21:31
Stejně tak jako nyní.
21:20
Trošku krkolomná kombinace Prostějovských končí jihlavským vyhozením puku.
20:59
Jestřábi mají k dispozici ještě dlouhou klasickou výhodu a už jsou opět před brankou Jihlavy.
20:23
Jestřábi právě vstřelili branku!
Co se dalo asi čekat, je tady. Prostějov rychle zavezl puk do pásma. Na modré si JAKUB ŠLAHAŘ dvakrát vyměnil puk s Markem Drtinou, poté napřáhl a z první čistým průstřelem překonal vše, co mu stálo v cestě. Kotouč zajel k levé tyči branky kolem Honzíkovy lapačky. Asistence: Marek Drtina.
20:01
Na začátku druhého dějství si Petr Vlk opět něco vyříkává se sudím Janem Jílkem. Byl bych možná opatrný, aby to zase nebyli dvě minuty...
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Úvodní dějství je u konce. Pokud se podíváme na gólové či větší šance, tak Jihlava má na svém kontě tři tyto možnosti, hosté dva. Ovšem stav je po první třetině bezgólový. Jihlava měla krátce po začátku zápasu téměř šest minut přesilovku pět na čtyři, když hlavní rozhodčí po ubráněním oslabení hostí trošku necitlivě poslal ven na čtyři minuty Tomáše Protivného. Dukla však výhodu využít nedokázala. 23 vteřin před koncem se do utkání vložil sudí Jan Jílek podruhé. Ze dvou hraničních faulů potrestal pouze jihlavského hráče a ve stejném čase dostala hráčská lavice Dukly dvouminutový trest za nesportovní chování. Hosté tak budou mít zkraje druhé třetiny velkou šanci v podobě dohrávané přesilovky pět na tři, dlouhé minutu a 37 vteřin.
20:00
19:57
Dělovka Drtiny od modré prošla přes všechny hráče těsně vedle pravé tyče. Ovšem je možné, že beton Honzíka by byl u tyčky včas.
19:37
Petr Vlk je rozzlobený a já se teď vůbec nedivím. Možná by pomohlo, kdyby se za ním sudí Jílek vydal osobně a neposílal k jihlavské střídačce své dva asistenty. Hráčská lavice Dukly dostává dvě minuty za nesportovní chování, lodivod Jihlavy roztrhal své poznámky a zahodil je. Trest si odpyká Ondřej Beránek (JIH).

Na vyloučení: 3-3.
19:37
Na druhé straně se píská faul po tom, co Josef Skořepa odstavil od puku soupeře a sudí Jílek jej posílá ven za faul loktem. Tohle byly dva hodně sporné momenty. Měly se buď pískat oba dva fauly nebo ani jeden.
19:28
Kalábova střela hned po buly prošla těsně vedle pravé tyče Horčičky, kde se pokoušel puk tečovat Štebih, který byl sražen k zemi. Pokračuje se ve hře.
19:21
To se bude opakovat, Prostějovští zahráli útok pouze na zakázané uvolnění.
19:17
V probíhající poslední minutě první třetiny se bude vhazovat po levici Horčičky.
19:00
Hodně dravě, ve stylu Jestřába, si to namířil Illéš přímo před branku Honzíka. Udělal tam trošku zmatek, srazil se s dvěma jihlavskými hráči, čehož chtěl využít Novák, jehož střela od modré skončila přímo ve výstroji připraveného gólmana.
18:32
Beránek napadal rozehrávku Prostějova, čímž sice založení útoku hostí pozdržel, leč puk nezískal.
17:40
Kohout si udělal prostor po přistrčení Semana a od pravého mantinelu se vydal téměř až mezi kruhy, odkud vystřelil. Jeho pokus končí vedle pravé tyče gólmana Horčičky, který má v první třetině přece jen více práce.
17:08
Domácí nahodili puk bezhlavě do pásma, kde si jej pohlídali hosté. Illéš při úniku nic nevymýšlel a od modré vypálil. Honzík raději puk schoval ve výstroji.
16:31
Nepříjemný moment na jihlavské straně. Lukáš Jícha si při forčekování nevšiml branky a v rychlosti zavadil levým kolenem o tyčku. Leží za brankou a za pomocí týmových lékařů je odnášen do kabin. To je velice nepříjemné, Jícha podával v posledních zápasech výborné výkony.
16:20
Kotouč se stěhuje po půlminutě hry na opačnou stranu kluziště, sudí pískají Dukle úmyslný ofsajd.
15:50
Po návratu vyloučeného Mrni na led se hosté provinili zakázaným uvolněním.
15:36
Prostějov první přesilovou hru nevyužil, stav je tak stále nezměněn.
15:19
Jihlava se osvobozuje a posílá puk přes všechny čáry.
14:35
Ve slibné šanci se před brankou Dukly ocitl Lukáš Luňák, který se v závaru dokázal rychle zorientovat a vystřelit. Honhík byl znovu na místě.
14:19
Jihlava posílá kotouč do středního pásma.
13:56
Dělovku Marka Drtiny, bývalého jihlavského hráče, viděl Honzík na poslední okamžik, přesto jí pohotovým zákrokem stačil vyrazit.
13:36
Patrik Moskal si nabruslil mezi kruhy a v souboji mezi kruhy jej nedovoleně bránil Pavel Mrňa, který už usedá na trestnou lavici. Také hosté budou mít výhodu přesilovky.

Na vyloučení: 1-3.
13:09
Beránek se nakonec dostal s kotoučem do pásma, kde jej však po chvíli proti přesile jednoho hráče ztratil. Jihlava odchází střídat, hosté mají kotouč za Horčičkou.
12:14
Po nápřahu Husáka od modré tečoval kotouč před brankou Martin Novák a jen těsně minul pravou tyčku.
11:48
Zadovka Venkrbce na Cetkovského nevyšla, Seman u obranné modré srazil přihrávku do středního pásma.
11:22
Kohout posílal střílenou přihrávku před branku, kde byl Harkabus o vteřinu déle, než by potřeboval.
11:08
Zakázané uvolnění Prostějova.
10:34
Po několika odrazech puku nikdo dlouho nevěděl, kde kuse černé gumy je. Nakonec se objevil kousek vedle pravé tyče Honzíka, kde byli jihlavští hráči.
10:04
Stejně se vedlo i Aleši Jerglovi, jehož pokus z mezikruží vytěsnil Horčička kamsi nad branku.
09:40
Ondřej Beránek si najel před branku a vystřelil, ale pozorného gólmana soupeře nepropálil.
09:13
Hosté hrají v plném počtu, prakticky šest minut oslabení po sobě zvládli.
09:10
Nevydařilo se ani toto zavezení puku v podání Dukly, což vypadá, že se Jestřábi dlouhému oslabení ubrání.
08:15
Filip Seman využil momentu překvapení a vybruslil si zpoza branky k levé tyči Horčičky. Vystřelil, ovšem gólman hostí stačil jeho pokus k pravé tyči vyrazit do rohu.
07:51
Dukla se znovu sama připravila o pásmo, tohle je opravdu nevydařená přesilová hra.
07:19
Přes napadání Nováka se nedostal Tomáš Kaláb a Jihlava znovu přichází o pásmo. Vypadá to, že domácí neví, co v přesilové hře hrát.
07:02
Domácí jsou znovu před brankou Horčičky, ovšem jejich akcím chybí moment překvapení.
06:36
Rána Parýzka od modré se opět nepovedla a skončila na holi prvního z hráčů hostí, Matouše Venkrbce.
06:13
Nepřesná kombinace domácího celku končí zakázaným uvolněním. Minuta z přesilovky Dukly je pryč.
05:57
Málem to vypadalo, že Jergl chce zavést kotouč téměř až před Horčičku. V tomto prostoru ale podklouzl a hosté se opět poměrně snadno osvobozují.
05:34
Rána Bilčíka od modré minula pravou tyčku branky.
05:13
Tomáš Protivný nedovoleně bránil ve hře jednomu z protihráčů, tedy dle sudího Jana Jílka, a k dvouminutovému trestu dostává ještě další dvě minuty za nesportovní chování.

Na vyloučení: 0-3.
05:13

04:58
Prostějovští hrají v pěti, ovšem pouze na chvilku.
04:48
Jihlava bude hrát další přesilovou hru, Honzík jede ze branky ven na střídačku.
04:25
Vlastimil Bilčík si zkusil na modré vyměnit puk s Jíchou, ovšem přihrávku zblokoval Luňák, jenž se bleskově dostal do útoku a jeho nápřah z levého kruhu musel Honzík srazit do ochranné sítě.
03:52
Důras nabil na modrou Kalábovi, jemuž však puk sjel po holi a hosté se snadno osvobozují.
03:25
Po nepřesné domácí přihrávce posílá Dominik Rudl kotouč až na druhou stranu kluziště.
03:15
Domácí si dělali prostor ke střele, pokus Důrase z pravého kruhu Horčička schoval do výstroje.
02:58
První přesilová hra je tu. Jiří Cetkovský dostává za podražení ve středním pásmu dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.
02:38
Kdybychom během pár minut viděli třetí gól, nikdo by se nemohl divit. Patrik Moskal si sjel před branku a vystřelil. Jeho pokus vyrazil Honzík na pravou stranu, kde stejný hráč dorážel a domácí gólman jeho střelu zneškodnil i napodruhé.
02:01
Šance také na druhé straně. Marek Melenovský vypálil zblízka a kotouč projel pouze těsně vedle pravé tyčky Horčičky.
01:53
Šlahař pouze nahodil kotouč za branku Honzíka a šel střídat.
01:28
Domácí celek drží pásmo před brankou Horčičky, ale k další střele se Dukla zatím nemůže propracovat.
01:05
Po buly před brankou Horčičky už kotouč směřoval mezi kruhy na Lukáše Jíchu, jenž jen promáchl do prázdna.
00:28
Obří šance Jestřábů. Luňák tvrdě vypálil z levého kruhu. Honzík jeho dělovku vyrazil k levé tyči, kde puk snažil doklepnout do sítě Jiří Cetkovský, jenže zhruba o půlmetr minul branku.
00:08
Josef Skořepa uspěl na buly, Dukla má puk na svých hokejkách.
00:01
Domácí nastupují na ledovou plochu právě nyní, jsou vedeni Michalem Důrasem.
Hosté jsou již na ledové ploše, čeká se na domácí hráče.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Bilčík, Kaláb, Parýzek, Štebih, Šafář, Dobrovolný – Mrňa, Skořepa, Důras – Diviš, Jícha, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Jergl, Melenovský, Beránek. Trenér: Petr Vlk

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Vokurka, Drtina, Rudl, Mojžíš, Protivný, Husák, Kaluža – Venkrbec, Cetkovský, Luňák – Čuřík, Moskal, Novák – Krejčík, Illéš, Šlahař – Augustin. Trenér: Kamil Přecechtěl

Rozhodčí: Jílek – Štofa, Krátký.
Vzájemné zápasy této sezony:
Prostějov – Jihlava 0:2.
Jihlava – Prostějov 2:1.
Prostějov – Jihlava 6:5.
LHK Jestřábi Prostějov:
Letos se s celkem z Olomouckého kraje musí počítat, minimálně tedy v předkole vyřazovacích bojů. Jestřábi totiž udělali od posledního vzájemného zápasu s Duklou v polovině prosince značný pokrok směrem kupředu. Během posledního loňského měsíce ztratili v osmi zápasech pouhé čtyři body, navíc zakončili rok 2015 pětizápasovou vítěznou sérií. Také úvodní měsíc nového roku je ze strany Prostějova slušný, jelikož v devíti zápasech nebodoval pouze dvakrát a získal patnáct bodů ze sedmadvaceti možných.

Dobré období se samozřejmě projevilo v tabulkovém postavení. Z celku, který bojoval o předkolo play-off, se stal tým, jenž drží na svých hokejkách přímý postup do čtvrtfinále v podobě pátého místa. Právě na něm se Prostějov se ziskem 71 bodů nachází. O dvě vstupenky do jistého čtvrtfinále však bojují minimálně čtyři celky a na osmé přerovské Zubry mají Jestřábi pouze tříbodový náskok.
HC Dukla Jihlava:
Domácím se v novém roce daří se střídavými úspěchy. Dukla nejprve první čtyři kola roku 2016 čekala na vítězství, během čtyři zápasů si připsala jen bod za porážku na nájezdy v Mostu. Poté však přišla minisérie tří vítězství, mezi výhry na ledě Ústí a Přerova se vešly domácí tři body proti Šumperku.

Poslední dva zápasy naopak Jihlava prohrála. Nejprve v pondělí podlehla Kladnu 2:4 a nepodařilo se jí stáhnout náskok Rytířů, poté ve třetí třetině marně dotahovala nedobře rozehraný zápas v Benátkách a padla 2:3.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy. Druhá nejvyšší česká hokejová soutěž mužů se pomalu blíží do svého cíle, v základní části zbývá odehrát pouze sedm kol. V rámci 46. kola se proti sobě utkají dva zástupci klubů, které mají ve znaku nebo přímo v názvu zvíře. HC Dukla Jihlava, klub, který má ve znaku Ježka, se střetne proti Jestřábům z Prostějova.

Utkání dvou tabulkových sousedů, čtvrtých domácích a pátých hostí, startuje na Horáckém zimním stadionu přesně v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.