Nastavení mělo opravdu krátkého trvání. Josef Straka dokázal využít přesilovou hru po faulu Brendona Nashe. Hosté tak berou dva body!
60:23
České Budějovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto. Nouzovu ránu Mensator ještě dokázal vyrazit, ale u tyčky byl připraven JOSEF STRAKA, který dorazil do prázdné branky. Asistence: Michal Heřman, Tomáš Nouza.
60:01
Napínavé utkání nakonec končí remízou po šedesáti minutách. Hosté ale budou prodloužení dohrávat ještě minutu a půl v početní převaze.
60:00
59:29
Brendon Nash (KLA) udělal strašlivou chybu ve vlastním pásmu a poté si pomohl faulem. Dvě minuty za hákování.
59:09
Kotouč na budějovické střídačce po zásahu Kladenských.
58:40
Bohunický vyhodil přes všechny čáry v domnění, že Žálčík přebruslí beka. Repe byl ale přeci jen rychlejší.
57:45
Po sérii nepřesností vypálil Redlich. Bláha lapačkou vyrazil do sítě nad bránou.
56:14
Žálčík se dostal k bekhendovému pokusu. Od hattricku jej ale pár čísel přeci jen dělilo.
56:02
Nepřesná rozehrávka Jihočechů končí zakázaným uvolněním.
55:24
55:16
Rudovský dostal nabito k mantinelu, ale před Bláhou byl prostor dokonale vyčištěný. Hostující brankář přerušil hru.
54:46
Kladno sice pásmo drží, ale honí kotouč po mantinelu.
54:16
Kladno už má k dispozici klasickou početní výhodu. Na ledě teď zůstává ležet Bohunický. Dostal totiž hokejkou do hlavy, ovšem v tu chvíli už ležel na ledě, zatímco puk byl někde pod ním, takže se vylučovat nebude.
53:39
Heřman vypíchl nahrávku Nashe a vyhodil.
53:24
David Kuchejda (CEB) dostává sporné dvě minuty za podražení. Rytíři si vyžádali oddechový čas.
52:53
Kindl ztratil puk ve vlastním pásmu! Nouza se okamžitě vrhl vstříc Mensatorovi. Ten ale Kladno podržel.
52:13
Rytíři ale trochu lacino ztratili puk v útočném pásmu. Hra se přesunula na druhou stranu, kde mezi kruhy zůstal na chvíli volný LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Hostující útočník trefil znamenitě, jeho střela dokonce zacinkala o horní tyč. Asistence: Luboš Rob, Dušan Žovinec.
51:57
Přesilovka končí skoro dřív než začala. Ján Mucha (CEB) zastavil pronikajícího útočníka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
51:50
Rytíři hráli notnou dobu v šesti lidech a sudí si toho všimli. Přesilovka pro hosty.
51:17
Rudovský na kruhu získal puk proti dvěma bekům a vytvořil tím šanci pro Daleckého. Jeho povedenou ránu vytlačil ramenem Bláha.
50:54
Pajič vymotal u mantinelu Repeho. Babka ale zblízka Mensatora nepřekonal.
50:16
Domácí oslabení přežili.
49:54
Žálčík prošel až za branku a našel Švihálka. Ten trefil jen beton Mensatora.
49:32
Redlich zblokoval dvě rány a následně zkusil jeden na jednoho. Jeho střela šla ale dost nad branku.
49:13
Kolmann dostal prostor mezi kruhy, ale beci u něj byli včas.
48:08
Václav Kolářík (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
48:05
Kolářík chyboval a hosté jeli do přečíslení dvou na jednoho. Švihálek zakončoval bekhendem, ale pokus mu nesedl.
47:43
Dalecký od mantinelu napřáhl k ráně a Bláha měl co dělat. Puk nakonec zkrotil vyrážečkou.
47:17
Tomáš Horna (KLA) s Martinem Heřmanem (CEB) se do sebe zaklesli před českobudějovickou brankou. Nakonec z toho byla dokonce potyčka. Oba borci se poté poplácali po zádech a dostávají čtyřminutové tresty za hrubost.
46:30
Kindl nametl puk do brankoviště a Dalecký se dostal ke střele. Bláha ale stihl natáhnout beton proti střele domácího forvarda.
46:00
Pajič vracel puk před branku. Kotouč dokonce projel mezi nohama Mensatora, ale k nikomu z Motoru.
44:57
Jihočeši výrazně přidali na aktivitě.
44:38
Kindl v protiakci přenechal puk Daleckému. Ten ale netrefil kus gumy příliš dobře.
44:00
Kolářík teď ležel před Mensatorem na zemi a kotouč byl právě pod ním. Nakonec jej ale vydolovali domácí.
42:36
Keharovu střelu Bláha neviděl, ale puk znovu netrefil branku.
41:30
Heřman zaútočil z druhé vlny, ale Mensatorovu branku minul.
41:00
Z protiakce zahrozil Kuchejda. Mensator ale neměl moc těžkou práci.
40:50
Kladenští se usadili u Bláhovy branky.
40:01
Druhá část branku nepřinesla. Oba celky předvedly mnohem opatrnější hru, takže výsledkem je perioda bez branek. Poslední dějství začne zhruba v 19:49.
40:00
39:40
Nouza opět dostal prostor mezi kruhy. Na poslední chvíli vypíchl kotouč Skuhravý.
39:18
V akci byla střídačka Českých Budějovic. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
37:46
Lubáš Zíb (CEB) neudržel nervy na uzdě a dostává dva osobní tresty za protesty, které vypustil směrem k hlavnímu rozhodčímu. Jinými slovy 10+20 TM.
37:21
Stach krásně našel Bílka, kterému ale puk před Bláhou přeskočil přes hokejku.
36:55
Horna naslepo nahrával a vůbec si nevšiml Heřmana, který se zadarmo dostal do velmi dobré šance. Mensator chybu spoluhráče napravil levým betonem.
36:20
Dalecký zase dlouho váhal se zavezením puku. Redlich se na modré téměř přetrhl, ale nohu na čáře neudržel.
35:00
Hosté už jsou v plném počtu.
34:10
Švihálek od vlastní modré upaloval ze strany na Mensatora. Do kličky kvůli Nashovi nemohl, i tak měl ale domácí brankář co dělat.
33:24
Mensator marně bušil na spoluhráče. Nouza vyjel z trestné a dostával nahrávku. Naštěstí pro Rytíře stačil do pasu vložit hůl Nash.
33:11
Bláha drží hosty ve hře. Nejprve se štěstím vytáhl střelu Rudovského a následně si poradil i s dorážkami.
32:53
Stach z buly vypálil a Bílek se dostal k dorážce. Byl ale moc blízko a netrefil branku.
32:49
Horna proskočil mezi beky a byl jednoznačně podražen. Na trestné střílení to není, nicméně domácí dostanou 29 sekund k dispozici pět na tři. Jakub Suchánek (CEB) dostal dvě minuty za podražení.
32:23
Nash si dlouho připravoval střelu a hosté stihli jeho pokus srazit.
31:31
Bílek dostal těžkou nahrávku, kterou jen plácl směrem k Bláhovi. Před brankou byl ještě připraven Skuhravý, ale poskakující puk netrefil.
31:18
Stach hodně zariskoval před vlastní brankou a vysvobodil ho faul Tomáše Nouze (CEB), který dostává dvě minuty za sekání.
31:09
Hodně nepřesností na obou stranách.
30:01
Polovina mače za námi. Desetiminutovka druhé periody nepřinesla mnoho šancí.
Tak budějovický zadák má spíš problémy s kolenem, do kterého ale zásah nedostal. Možná, že se mu s nohou stalo něco při pádu na led.
28:33
Gutwald teď trefil ramenem Vráblíka, který zůstává ležet. Domácí bek se proti pravidlům, podle rozhodčího, neprovinil. Zdálo se mi ale, že budějovický obránce nebyl na souboj dostatečně připraven.
27:51
27:25
Rudovský nabil Nashovi, jehož střelu ale srazil Žovinec.
27:07
Puk už je zase za kladenskou brankou.
26:43
Kindlova střela prošla přes obránce, ale branku hostů o kousek minula.
26:11
Motor ale s přehledem krátkou dvojnásobnou početní výhodu domácích ubránil.
25:51
Přesilovka Kladna bude pokračovat. Navíc budou domácí šest sekund hrát proti třem. Jakub Babka (CEB) dostal dvě minuty za držení.
25:46
Babka už pálil nebezpečněji. Mensator vyrazil do rohu.
25:28
Jihočeši vystihli rozehrávku Kladna, ale následný protiútok vcelku snadno zastavil Nash.
24:54
24:30
Kuchejda se tlačil kolem Zajíce, ale mladý bek Rytířů se obehrát nenechal.
23:57
Redlich ovšem vystihl rozehrávku Budějovic a Jakub Suchánek (CEB) v podstatě neměl jinou možnost, než domácího forvarda zastavit faulem. Dvě minuty za nedovolené bránění.
23:24
Nouza v pádu zakončil obloučkem. Kladenský brankář se musel rychle ohnat lapačkou.
23:08
Vráblíkovu střelu vyrazil Mensator na poslední chvíli.
22:54
Právě Tomáš Horna (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
22:42
Horna dostal trochu prostoru na středu hřiště, ale spoluhráči byli netrpěliví a přejeli do pásma dřív.
22:10
Druhá část začíná poněkud opatrně. Vzhledem k vývoji skóre je to celkem logické.
21:28
Přečíslení čtyři na tři zahráli hosté bídně.
20:46
Heřman dostal nechytatelnou nahrávku, hra je pro zakázané uvolnění přerušena.
20:01
Bláznivá první třetina patří dějinám. Rytíři v její polovině byli velmi aktivní a odměnou jim byly tři branky. Jenže od timeoutu jsou to hosté, kteří mají více ze hry. Budějovičtí se dokázali do utkání vrátit dvěma góly. Druhá třetina začne zhruba v 18:55.
20:00
19:23
19:10
Zajícovu střelu Bláha asi moc neviděl, puk ale skončil vedle branky.
18:23
Švihálek využil menší kladenské dezorientace a dostal puk za Mensatorovu branku.
17:57
Kuchejda se dostal do zakončení. Bekhend po zemi ale Mensator zkrotil.
17:23
Lukáš Bohunický (CEB) dostává dvě minuty za hákování.
16:33
Co naplat, že Kladno tři a půl minuty skvěle bránilo. Rob v jízdě hodil puk před branku, kde byl LUKÁŠ ŽÁLČÍK důraznější než kladenský obránce a dostal kotouč za Mensatora. Asistence: Luboš Rob, Jakub Suchánek.
16:11
Repe sám sebral touš za brankou a opět dostává puk až k Bláhovi.
15:48
První část této výhody se hostům nepodařila.
15:25
A společně s Dvořáčkem výtečně podrželi puk za Bláhou.
15:07
Gutwald dostal odrazem od mantinelu puk až za branku soupeře.
14:41
Babka vcelku snadno objel na modré Nashe, ale Kladenští se k němu stáhli včas a překazili mu zakončení.
14:11
Vráblíkova střela byla sice prudká, ale nemířila do branky.
13:44
Útoky Budějovic navíc zastavují ještě před modrou.
13:33
Středočeši rychle střídají.
13:11
Přesilovka hostů bude pokračovat. David Stach (KLA) dostává dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.
12:56
Gólová perioda pokračuje. Trestuhodně moc prostoru dostal na vrcholu kruhů TOMÁŠ NOUZA, který poté přesnou střelou pokořil Mensatora. Asistence: Josef Straka, Roman Vráblík.
12:37
Tomáš Redlich (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
11:52
Kladno právě vstřelilo branku!
Třetí gól je moc na Davida Gábu, který opouští branku. DAVID STACH u mantinelu dobře vyhodnotil situaci. Hostující jednička přes clonícího Skuhravého neměla vůbec ponětí, kde je kotouč a nejproduktivnější kladenský hráč zamířil mimo dosah Gáby. Asistence: Jan Rudovský.
11:40
Nashovu střelu Gába jen vyrazil. Skuhravý ale nedoklepl.
11:16
Tomáš Guman (CEB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
10:49
Na aktivitě hostů je vidět, že jim oddechový čas výrazně pomohl.
Hosté reagují oddechovým časem.
09:47
Fazona kladenských obránců píše další pokračování. Rudovského v šanci ještě Gába vychytal, ale poté přihrál mezi kruhy na BRENDONA NASHE, který zamířil přesně. Asistence: Jan Rudovský, David Stach.
09:02
Další těžká práce pro Gábu. Rána Nashe se od mantinelu odrazila zpět, volný kotouč ale Rudovský přes brankáře soupeře nedošťouchal.
08:53
Až k modré si pro střelu sjel Skuhravý. Gába si teď puk našel, byť mu v cestě stálo několik hráčů.
08:16
Kindl vyhrál vhazování, které Dalecký posunul na obránce MICHALA GUTWALDA. Jeho rána skončila překvapivě až za zády Gáby. Asistence: Denis Kindl, Jan Dalecký.
08:09
Rytíři hned podnikli kontr do budějovického obranného pásma. Gába ale zůstal bez práce.
07:44
07:25
Další dvě rány od modré Mensator v pohodě kryje.
06:54
Hosté se sami příliš prudkým pasem vyhnali z pásma.
06:38
Hosté stále točí Kladno v jeho pásmu. Většina střel ale končí mimo bránu.
06:15
Zajíc nechtíc namazal do rohu Heřmanovi. Ten ale Mensatora nepřekonal.
05:44
Kladenští propadli v útočném pásmu a pomohli si následně faulem. Jan Rudovský (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
05:19
Mensator ještě nemá jediný zákrok. Snažil se to změnit Švihálek, ale jeho pokus obrana srazila do sítě nad brankou.
04:46
Skuhravý viděl před brankou Hornu, který tečoval nahození svého kapitána. Byl ale příliš blízko Gábovi, jenž vyrazil do rohu.
04:33
Do možného přečíslení šlo také Kladno, ale Kindl udělal krátkou kličku na modré, která vystavila jeho kolegy do ofsajdu.
03:40
Hosté přečetli kladenskou rozehrávku a mohli do přečíslení. Pajič přenechal pod sebe Babkovi, který vracel kotouč před branku. Tam už nikdo ve žlutém nebyl.
02:51
Motor se usadil v útočném pásmu. Nejblíž ke střele byl Přibyl, ale volný kotouč mezi kruhy domácí obránci odpálili včas před útočníkem Budějovic.
02:05
Teď už je Gába v akci. První přerušení následuje po jeho zákroku proti střele Daleckého.
01:35
Kanadský obránce v domácích službách obstaral první střelecký pokus. Jeho rána ale byla tečovaná a na branku nemířila.
01:16
Nash s Koláříkem se ocitli pod tlakem, ale Rudovský jim vypomohl z bryndy.
00:37
Jihočeši začali aktivním forčekingem. Dlouhý souboj u mantinelu v kladenském pásmu ale dopadl lépe pro domácí.
00:01

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Čurda, Šilhavý.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl.

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Svoboda.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Stejně jako loni budou i letos Jihočeši jedním z největších adeptů na postup do baráže. Úvod sezony zastihl Budějovice ve velmi dobré formě, z čehož vyplývá druhé místo v tabulce. Hlavní zbraní Motoru je především první formace ve složení Heřman – Straka – Nouza a také úspěšnost přesilových her (22,22 %), která je nejlepší v lize. Na druhou stranu Rytíři mají druhé nejlepší oslabení (94,74 %).

RYTÍŘI KLADNO

Jen tři celky dosud překročili hranici dvaceti bodů. Tím posledním jsou právě Středočeši, kteří si v posledním kole připsali velmi cenné vítězství na ledě Přerova. Rytíři ovšem počítají ztráty. Nenastoupí zraněný obránce David Růžička a jisté nejsou ani starty Tomáše Pituleho a především nejproduktivnějšího hráče týmu Davida Stacha, který má problémy s virózou. V úterý pak definitivně ukončil kariéru obránce Marek Posmyk.

L. Mensator – 7 záp., 1,80 g/z, úsp. 92,86 %
Šlágr jedenáctého kola se odehraje na kladenském zimním stadionu. Rytíři přivítají v souboji druhého se třetím českobudějovický Motor.