58:57
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté vyhráli vhazování ve vlastním pásmu a ONDŘEJ KOPTA zamířil přes celé hřiště do prázdné branky. Asistence: Lukáš Vantuch, Bohumil Jank.
58:27
Bílek našel před brankou Repeho, ale jeho teč míří vedle.
58:22
Zdeněk Čáp (LTM) fauloval střílejícího Rudovského, za což dostal dvě minuty.
57:52
Domácí to zkouší v šesti.
57:19
Vantuch přenechal Rouskovi, který se tlačil do branky. Cikánek si zlepšil čísla zákrokem pravým betonem.
56:28
Na domácích už je trochu cítit, jakoby jim bylo jasné, že dnešní duel už asi nezvrátí.
55:50
Valášek se po buly opřel do puku. Cikánek kryje.
55:34
Kladnu se čas krátí, byť se hraje převážně před Pavelkou, nedá se říct, že by domácí měli gólové šance. Ne od pokusu Repeho.
54:38
Machač se tlačil do brankoviště, ale Pavelka udržel betony před čarou.
54:24
Střela Ptáčka od modré se před brankou dostala k Hornovi. Jeho pokus ale znovu stopil v poslední třetině velmi dobře chytající Pavelka.
54:14
Hosté pod tlakem vyhodili na zakázané uvolnění, i tak ale našetřili několik vteřin.
53:41
Dvořáček dostal hodně prostoru na pravém kruhu. Pavelka ale znovu hodně vyjel a zastavil puk betonem.
52:34
Doležal je při chuti. Švagrovský dostal puk ke kladenské brance a právě střelec hattricku z otočky pálil. Cikánek zasáhl dobře.
51:42
Plášil odehrával puk středem a měl velké štěstí, že Dvořáčkovi projel puk těsně kolem hokejky.
50:44
Růžička se opřel do kotouče od modré, jenže puk Pavelka velmi dobře viděl a chytil.
50:18
Vantuch se dostal kolem Nashe, ale z nulového úhlu měl minimální šanci dostat puk za Cikánka.
49:56
Rudovského střela šla nad a navíc poté vyletěla z pásma.
49:08
Redlich z rohu krásně našel Repeho. Ten z mezikruží zamířil přímo do tyče.
47:57
Nic ale nevymyslel. Litoměřice se dostaly ke kotouči a vyhodily jej k Cikánkovi.
47:41
Stach drží kotouč za brankou hostů.
47:03
Kladenští jsou kompletní a začíná jim zkrácená početní výhoda.
46:09
Tomáš Rousek (LTM) dostává dvě minuty za hákování.
45:46
Domácí se snaží útočit i ve vlastním oslabení. Především se jim ale daří držet kotouč daleko od vlastní branky.
45:02
Švagrovský se probíjel skrz kladenskou obranu, byl ale zastaven.
44:43
Jurij Repe (KLA) byl teď faulovaný. I přes dobrý výhled však rozhodčí tento zákrok nepotrestal. Viděl až oplácení slovinského beka, který dostává menší trest za krosček. Za následné protesty si pak osobní trest vysloužil Tomáš Pitule (KLA).
44:00
Bílek mířil na beton Pavelky, který puk vyrazil před sebe. Stach byl ale postaven mimo dosah kotouče.
42:54
Valášek přetlačil Růžičku, ale už ne Cikánkův beton.
42:33
Kladno je kompletní a může zahájit svou stíhací jízdu za body.
41:57
Oslabení zatím nedělá v tomto případě domácím problémy.
41:12
Pokračuje klasická početní výhoda hostů.
40:23
Brendon Nash (KLA) dostává dvě minuty za sekání.
40:01
Oba celky se sice trochu uklidnily střelecky, přesto padly další čtyři branky. Kladno po druhé periodě stále dvě branky ztrácí. Třetí třetina začne přibližně v 17:50.
40:00
39:31
Švagrovský pálil z kruhu a Cikánek se musel činit.
39:07
Stach z otočky pálil mezi kruhy. Pavelka pravý beton vykopl včas.
38:48
Začíná se přitvrzovat. Bohumil Jank (LTM) dostal dvě minuty za vražení na hrazení, jenže Václav Skuhravý (KLA) se nechal unést a za oplácení dostává menší trest za napadení.
37:46
Dvořáček snadno ztratil kotouč ve vlastním pásmu. Naštěstí pro něj jeho chybu hosté nepotrestali.
36:10
Jank vyslal pramálo nebezpečný pokus na Cikánka, jenže domácí brankář lehké nahození nezachytil čistě. Puk naštěstí vyskočil přímo před kladenského obránce.
35:19
Vantuch lehce prostrčil puk do jízdy Rouskovi. Jeho úmysly ale vystihl padající Repe.
34:47
Naopak hra je přerušena na druhé straně. Po souboji u mantinelu rozhodčí usoudil, že se kotouč těžko dostane zpět do hry.
34:24
Švagrovský už se dral před Cikánka, ale skákající puk nedokázal zkrotit.
32:52
Bílek měl dobrou pozici na kruhu. Pavelka povyjel a jeho střelu zneškodnil.
32:17
Koláříkova střela mířila do skrumáže před brankou. Na Pavelku ale neprošla.
31:40
Kladno právě vstřelilo branku!
Je tu druhý hattrick dnešního utkání! Skuhravý z brankoviště nahrál na metr VÍTĚZSLAVU BÍLKOVI a ten vymetl vzdálenější růžek. Asistence: Václav Skuhravý.
31:09
Stach šikovně zavezl a nechal puk Skuhravému. Jeho zpětná nahrávka ale adresáta nenašla.
30:46
Hosté jsou ve čtyřech.
30:27
Neuvěřitelný blok Ondráčka! Rudovský před sebou měl znovu prázdnou branku, ale hostující forvard mu skočil do rány a zabránil jistému gólu.
30:11
Rudovský měl odkrytou branku, ale o hodně ji minul.
29:55
Další dvojnásobná početní výhoda. Jakub Šulc (LTM) vyhodil puk přes mantinel a Kladno má dalších 45 sekund přesilovky pět na tři.
29:21
Stach zkusil přes brankoviště nahrát na VÍTĚZSLAVA BÍLKA. Proti jeho střele pod horní tyč se Pavelka přesouval marně. Asistence: David Stach, Jan Rudovský.
29:02
Rudovského střelu hosté srazili a poté vyhodili k Cikánkovi.
28:40
Hosté jdou do tří. Dvě minuty za krosček dostává Zdeněk Čáp (LTM).
28:15
Také hosté jsou vyloučeni. Dvě minuty dostává Dominik Málek (LTM) za hákování.
27:45
Skuhravého trest končí záhy. ZDENĚK DOLEŽAL přejel modrou, strhl hru na střed a trefil se krásně na vzdálenější tyč. Hattrick pro hostujícího útočníka! Asistence: Jaroslav Kalla, Jakub Šulc.
27:19
Václav Skuhravý (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
26:27
Další velká šance Stacha. Bílek jej zadovkou našel před brankou, ale bekhendový blafák Stachovi nevyšel.
25:31
Hned po konci trestu jel sám na Pavelku Stach. Volil ruský blafák, ovšem hostující brankář si vyjel hodně před brankoviště a střelu zneškodnil.
25:23
24:37
Střela Šulce se před brankou zastavila o Švagrovského. Hostující forvard ale nebyl s to včas zareagovat.
24:19
Litoměřice jsou zpět v pásmu, kde rozjíždějí své kombinace.
23:39
Švagrovský poslal z brankoviště puk před Kallu. Ten však prázdnou branku přestřelil.
23:23
Brendon Nash (KLA) neudržel nervy a trefil zezadu pěstí Ondráčka do helmy. Sudí neměl na výběr, 2 minuty hrubost a osobní trest za protesty.
22:59
22:15
Tahle přesilovka už hostům tolik nevychází. Nash vyhazuje.
21:50
Ptáček dostal přes bránícího Doležala puk do středního pásma.
21:22
Rytíři získali kotouč a vyhodili puk přes všechny čáry.
20:59
Potíže domácích nekončí. David Růžička (KLA) trefil Valáška do hlavy. Hostující útočník za pomoci spoluhráčů odjíždí bez helmy na střídačku. Domácí bek dostává 2+10 minut.
20:49
Ani přestávka nepřerušila brankostroj hostů. Nashova chybná rozehrávka je potrestána. Hosté zvládli přečíslení brilantně a MARTIN ONDRÁČEK překonal přesouvajícího se Cikánka. Asistence: Tomáš Rousek, Lukáš Vantuch.
20:17
Repe odehrál volejbalově kotouč na kladenskou střídačku.
20:01
Šest gólů v první třetině, to tu dlouho nebylo. Litoměřice byly v úvodní periodě nesmírně produktivní a dostaly puk za Mensatora hned čtyřikrát. Kladenští nyní dvě trefy postrádají. Druhá perioda začne zhruba v 16:52.
20:00
19:24
Machač našel před brankou Skuhravého, který však se zakončením dlouho váhal.
18:28
Přestřelka končit zdaleka nebude. Stach vysunul do útoku VÍTĚZSLAVA BÍLKA a nejlepší střelec první ligy mířil přesně na bližší tyč, nad rameno Pavelky. Asistence: David Stach, David Růžička.
17:56
Hosté jsou zatím nesmírně produktivní. Mensator si v podstatě pořádně ani nesáhl na kotouč.
Do kladenské branky se stěhuje Lukáš Cikánek.
16:58
Litoměřice krásně sehrály kombinaci. Kalla z rohu rychle posunul na brankoviště ZDEŇKU DOLEŽALOVI a ten měl jednoduchou úlohu. Asistence: Jaroslav Kalla.
16:43
Vítězslav Bílek (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
16:33
Stach nabral rychlost a za modrou přenechal taktéž rozjetému Vítězslavu Bílkovi. Ten se střelou chytře počkal, ale poté trefil jen betony Pavelky.
15:45
Dvougólový náskok mají hosté hodně rychle zpět. Šulcovu ránu od modré zajímavým způsobem tečoval před Mensatorem JAROSLAV KALLA a puk přes kladenského brankáře doskákal až do branky. Asistence: Jakub Šulc.
14:59
Hornovi se u vzdálenější tyče nabízel Redlich. Domácí forvard jej ale přehlédl a jeho střelu na vyrážečku Pavelka snadno vyrazil.
13:33
Pověstné štěstíčko teď už domácí měli. Repeho ránu od modré dokázal ve vzduchu tečovat TOMÁŠ PITULE mimo dosah Pavelky. Asistence: Jurij Repe, Tomáš Horna.
13:17
Repeho rána se odrazila od mantinelu přímo před Machače. Tomu ale puk přeskočil hokejku.
12:29
Po nepřesné rozehrávce vyhazuje Plášil.
12:05
Pavelka se přesouval a tak to Bílek zkusil z ostrého úhlu. Mířil jen do boční sítě.
11:47
Zdeněk Čáp (LTM) měl trochu smůlu. Při odehrání kotouče trefil do obličeje Davida Stacha a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
11:32
Hostující brankář si nedělal problémy před dotírajícím Vítězslavem Bílkem a raději hru přerušil.
10:50
Kladenští znovu pracují důrazně před Pavelkovou brankou, ale hosté zatím brání spolehlivě.
09:40
Domácí obránci zapomněli na Krátošku. Ten ale neměl dost rychlosti, aby jim unikl.
08:53
Valášek se dostal k odraženému kotouči, ale nestihl jej zamést na Mensatorovu branku.
08:04
Už ale neměla dlouhého trvání. Litoměřice jsou v plném počtu a na první oslabení si stěžovat rozhodně nebudou.
07:49
Rytíři jsou znovu před brankou Pavelky. Jejich početní výhoda samozřejmě pokračuje.
07:00
Kladenský tlak končí litoměřickou brankou. ZDENĚK DOLEŽAL vybojoval kotouč na modré čáře a svůj sólový únik zakončil povedenou střelou nad lapačku Mensatora. Bez asistence.
06:21
Nashovu střelu vykopl Pavelka pravým betonem.
06:04
Jan Berger (LTM) dostává dvě minuty za hákování. Přísné vyloučení hostujícího forvarda.
05:35
Nash si dovolil hodně drzou kličku na modré. Naštěstí pro něj mu vyšla a domácí zůstávají usazeni v litoměřickém pásmu.
05:02
Valášek zpracoval puk v rozporu z pravidly. Za svou pozdější střelu se jel Mensatorovi omluvit.
04:31
Kladno se pokouší o rychlou odpověď. Vítězslav Bílek sám neuspěl a ještě hledal před brankou Dvořáčka. Proti tomu zasáhl betonem Pavelka.
04:00
První akce hostů končí gólem. Růžička nedokázal vyhrát souboj na modré čáře, domácí propadli. Akci dva na jednoho zakončil DAVID ŠVAGROVSKÝ střelou a ta propadla skrz výstroj Mensatora až do branky. Asistence: Zdeněk Doležal.
03:30
Kotouč se po souboji u mantinelu odrazil na kladenskou střídačku.
03:09
Domácí ovšem začali velmi aktivně, hosté se v úvodních minutách pouze brání.
02:35
Strnad nabral rychlost a dostal se až před Pavelku. Před odkrytou brankou mu však jeden z vracejících se hráčů zablokoval hokejku.
01:47
Jenže Rytíři chybovali v rozehrávce a Kopta se málem dostal ke střele. V přečíslení dvou na jednoho ale nedostal přesnou nahrávku.
01:30
Litoměřice se zatím nedostaly s kotoučem přes polovinu hřiště.
00:50
Šulce vyrušil při rozehrávce Vítězslav Bílek. Kladenští se však i přes jeho snahu k puku nedostali.
00:27
První střelecký pokus obstaral Rudovský. Kladno získalo puk v útočném pásmu a domácí forvard z dálky prověřil Pavelku.
00:11
Domácí byli úspěšnější na vhazování, vzápětí se ale kotouč ocitl mimo ledovou plochu.
00:01

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kolářík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, V. Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Plášil, Šulc, Pavlas, Málek, Čáp, Jank, D. Bílek – Kalla, Švagrovský, Doležal – Ondráček, Rousek, Vantuch – Berger, Valášek, Kopta – Racek, Miškář, Krátoška.

Rozhodčí: Würtherle – Coubal, Malý.
Vzájemné zápasy

Kladno – Litoměřice 4:3 sn.

Litoměřice – Kladno 2:1 sn.

Už z výsledku jasně vyplývá, že letošní souboje Kladna a Litoměřic jsou velmi vyrovnané. Oba duely skončily nerozhodně po 65 minutách. V samostatných nájezdech se pak vždy dařilo domácím.
HC STADION LITOMĚŘICE

Hostům náleží v tabulce šestá příčka a dělají vše proto, aby se v ní udrželi. Na jejich umístění však dostávají až příliš mnoho branek. Celkem 110 obdržených gólů se rovná čtvrté nejhorší defenzivě z celé soutěže. Dnes navíc Stadion bude čelit suverénně nejlepšímu útoku ligy, Kladno nastřílelo už 127 branek.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je v Kladně dobře známý útočník Jaroslav Kalla. Ten za Kladno odehrál celkem dvanáct sezon, nyní však druhým rokem válí právě v Litoměřicích. Na rozdíl od loňské sezony ale neboduje pravidelně. Zatím má 21 bodů, loni jich za 52 zápasů posbíral 60.
RYTÍŘI KLADNO

Těžký středeční zápas za sebou mají Kladenští. Rytíři jej sehráli v Havířově a dvě třetiny tahali za výrazně kratší konec provazu. Nakonec ale ukázali svou sílu a otočili skóre v jejich prospěch. V prosinci tak svěřenci trenéra Jindřicha Lidického zůstávají stoprocentní, vyhráli všechny čtyři duely.

Lídrem kanadského bodování nejen Kladna, ale celé soutěže, je David Stach. Třiadvacetiletý útočník za 32 odehraných zápasů posbíral 55 kanadských bodů (16+39). V jeho formaci mu zdatně sekunduje především Vítězslav Bílek. S 26 přesnými zásahy pro změnu nejlepší střelec první ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.