63:00
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Hosté ale nakonec početní výhodu využili a berou dva body. Tenkrát našel Roubíka, který z první poslal puk před branku, kde DAVID TŮMA tečoval mimo dosah kladenského brankáře. Asistence: Jaroslav Roubík, Petr Tenkrát.
62:40
Brožovu střelu se snažil dorážet Roubík. Domácí ale pokryli odražený puk včas.
61:54
Mensator skočil po zdánlivě jistém gólu a koncem hokejky vytěsnil neuvěřitelně střelu Tenkráta.
61:36
Rozhodující moment? Jaroslav Mrázek (KLA) dostává dvě minuty za hákování a hosté si zahrají početní výhodu.
60:31
Obránce Kehar našlápl do individuální akce a vedl si skvěle. Dostal se až před Soukupa, ale chyběla mu přesnost v zakončení.
60:01
Slovan vydoloval na ledě Kladna cenný bod. O bonusový se porve v následujícím prodloužení, popřípadě samostatných nájezdech.
60:00
Hosté si vyžádali oddechový čas.
59:25
Po souboji Machače s Holomkem v kladenském útočném pásmu je hra přerušena. Puk zůstal dlouho nehybný pod bruslemi obou hráčů.
58:50
Lukáč pádem zastavil nadějnou akci hostů, puk skončil ve středním pásmu.
58:11
Rytíři trestuhodně propadli v útočném pásmu, ale veterán František Ptáček stihl střelu srazit do ochranné sítě.
57:49
Soukup předvádí vynikající výkon, další kladenská šance končí na jeho betonu.
57:25
Redlich po konci oslabení hledal Bílka, ale dal mu nechytatelný pas vzduchem.
56:45
Machač dostal pas za obranu Slovanu a jel sám na Soukupa. Snažil se ho roztáhnout a vrátit puk mezi betony, ale hostující brankář se zaskočit nenechal.
56:04
Minuta z přesilovky je pryč, aniž by se hosté dostali do blízkosti kladenské svatyně.
55:32
Procházka drží tři ústecké hráče v útočném pásmu Kladna. Výborná práce kladenského forvarda.
55:13
Další šanci ale dostávají hosté. Václav Skuhravý (KLA) dostává 2+10 minut za zákrok do oblasti hlavy a krku.
54:38
Kladno právě vstřelilo branku!
Vyrovnání se domácí dočkali od jednoho z méně pravděpodobných střelců. TOMÁŠ REDLICH nabruslil za obranu Slovanu a střelou na vzdálenější tyč vyrovnává. Asistence: Tomáš Pitule, Martin Kehar.
Mensator vytrčil hůl a střelu mezi betony zastavil.
54:13
Tenkrát se zjevil za obranou Kladna a byl faulován, trestné střílení.
54:05
Bílek mezi kruhy trefuje beton Soukupa.
53:51
Procházka hraje výborný zápas. Na jeho kličku ale skvěle reagoval Soukup, který mu skočil pod nohy a velkou šanci vzal.
53:34
Melka propnul síť, ale jen z boku.
52:57
I po konci výhody se domácí tlačí před Soukupa. Nutno ale dodat, že hosté brání prostor před brankou solidně.
51:45
Další Nashova dělovka končí vedle a hosté se tak ubránili.
51:27
Bílkova střela míjí branku, dobrý tlak kladenských hráčů.
50:50
Stach byl hodně trpělivý a poté našel Pituleho před brankou. Domácí útočník byl ale moc blízko brankáři.
50:02
Nashova střela se nesetkala s přesností.
49:48
Ondřej Holomek (UNL) přidržel Martina Procházku a dostává menší trest za tento prohřešek.
49:22
Bílek hledal do tandemu Stacha, jeho pas ale obránci srazili přímo na Soukupa. Ten ale zareagoval rychle.
48:16
Roubík našel skvělým pasem Kloze, kterého zblízka vyčapal Mensator.
46:44
Domácí nestihli pokrýt avizovaný pas Tenkráta, jenž našel u brankoviště číhajícího LUKÁŠE CHALUPU, který propasíroval puk za přesouvajícího se brankáře Mensatora. Asistence: Petr Tenkrát, David Bernad.
46:27
Jan Rudovský (KLA) dostává menší trest za podražení.
46:09
Skuhravý málem ztratil puk, ale nakonec natáhl svou dlouhou paži a udržel jej. Následně pořádně napálil puk do Soukupova ramene.
45:53
Šilhavého nahození Soukup vyrazil před číhajícího Redlicha, ale ten vrátil puk do lapačky hostujícího brankáře.
44:27
Rytíři hodně překombinovali svou slibně se rozvíjející šanci. Procházka ani Bílek nestříleli z mezikruží, ale jen si vyměňovali kotouč. Až hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
43:46
Bílek našel Stacha napříč pásmem, ale poskakující puk se nejproduktivnějšímu hráči nepovedlo trefit.
43:25
Kladenského kapitána nyní zradilo mezi kruhy zpracování.
43:02
Doteď výborný Soukup si málem hodil nahození Skuhravého sám do branky.
42:49
Po sražené střele Redlicha končí kotouč v ochranné síti.
42:25
Nenápadná střela Lukáče od mantinelu zaměstnala Soukupa, který se musel hodně natahovat.
40:46
Šanci si vytvořili. A ne malou. Machač našel před brankou Skuhravého, ale Soukup drží hosty ve hře o body.
40:25
Početní výhoda Kladna už je minulostí, ale domácí stále drží puk v pásmu soupeře.
40:01
Druhá perioda nepřinesla branky a o velké hokejové kráse se také mluvit nedá. Melka na jedné straně trefil tyč, Bílek na druhé v největší šanci Kladna minul branku. Třetí část začne zhruba v 19:37.
40:00
39:38
Procházka hledal Machače, ale hosté pas přečetli a osvobodili se.
39:08
Hosté přežili velkou šanci a zatím brání úspěšně.
38:38
Bílek netrefil poloprázdnou branku.
38:17
David Tůma (UNL) dostává dvě minuty za hákování.
38:11
Bude se vylučovat, domácí mají ponechanou výhodu.
37:23
Merta tečoval mezi kruhy nahození Hese, kotouč ale skončil vedle branky.
36:28
Jsem si jistý, že Slovan sehrál mnoho lepších přesilovek, než byla tahle.
36:02
Machač schytal střelu někam do kotníku a těžce se zvedal z ledu. Úkol ale splnil, protože se Kladno znovu osvobodilo.
35:25
Nash posílá kotouč až k Soukupovi.
34:57
První půlminutku domácí zvládli s přehledem.
34:28
Přečíslení hostů museli domácí přerušit faulem. David Růžička (KLA) dostává menší trest za nedovolené bránění.
34:01
Náhle přichází i šance. Stach se dostal k volnému kotouči mezi kruhy, ale Soukup máchl lapačkou a puk v ní ukryl.
33:43
Skuhravý napřáhl kousek za modrou čárou a orazítkoval tyč.
33:30
Celkově se poslední minuty odehrávají hlavně u mantinelů.
32:41
Mensator si už nějakou dobu nesáhl na kotouč, takže jistě uvítal pozdrav od modré čáry, který skončil v jeho lapačce.
32:10
Těrnavskij chyboval ve vlastním pásmu, ale hosté nechtěně vyhodili puk na střídačku.
31:38
Rytíři se zdrželi před Soukupem, ale brankář Slovanu nemusel vytáhnout žádný extra zákrok.
31:10
Po souboji Machače s Tenkrátem končí puk v síti nad brankou. Vhazovat se bude v pásmu hostů.
30:19
Kehar vyslal od modré docela jedovatou střelu. Soukup ji vyrazil koncem hole.
29:30
Jinak je ale druhá třetina na šance výrazně chudší než perioda první.
28:42
Mensator vyrazil nahození od modré před Melku, jehož dorážka prošla mezi betony brankáře, ale od tyčky se odrazila ven.
28:08
Bílek mezi kruhy nezpracoval nahrávku Nashe, hosté jsou v plném počtu.
27:29
Nash se příliš nerozpakoval a z první prověřil Soukupa. Ústecký brankář ale střelu dobře viděl a bez problémů ji vyrazil.
27:00
Tůma se skvěle vrátil s Kindlem, obral ho o kotouč a chtěl ještě vyslat spoluhráče do brejku. Pas byl ale moc dlouhý.
26:30
Ptáčkovu střelu od modré Soukup pokryl, i když si nebyl zcela jistý, jestli mu puk nevypadl.
26:08
Trochu přísný trest pro hosty. Dvě minuty za držení dostává Ondřej Holomek (UNL).
25:00
Procházka vybojoval kotouč pro Rudovského, jeho střela z uctivé vzdálenosti ale nenadělala problémy Soukupovi.
24:39
Kloz s Tůmou najížděli na pas před branku. Puk ale ve vzduchu stáhl rukavicí Mensator, načež přes ni dostal menší sekeru. Kloz se za ni ale omluvil.
24:14
Ani domácí se před Soukupem neohřáli dlouho. Hra se sice pravidelně přelévá z jedné strany na druhou, šancí je ale poskrovnu.
23:30
Rozjetý Gengel sice zabránil zakázanému uvolnění, ale větší paseku v kladenském pásmu hosté nenatropili.
22:26
Machač našel do druhé vlny Těrnavského. Ruský bek ale nepřekonal pravý beton Soukupa.
21:57
Po Růžičkově ztrátě se k puku dostal Merta, branku ale minul.
21:25
Ostrá rána Čurdy minula branku. Kmenový hráč Kladna má dnes pochopitelně o trochu větší motivaci.
20:32
Sobotka vypálil od modré, jenže jeho střela až k Mensatorovi neprošla.
20:09
Kehar se vložil do rozehrávky Ústí. Severočeši mají ještě 77 vteřin dlouhou přesilovku k dispozici.
20:01
Dvě branky a hodně šancí. Tak by se dala shrnout první perioda. Hosté se dostali do vedení ve vlastním oslabení, ovšem v té samé nevýhodě také inkasovali. Druhá třetina začne zhruba v 18:49.
20:00
19:55
Tůma v posledních sekundách promáchl před poloprázdnou brankou, první třetina skončí smírně.
19:26
Poslední vyloučení třetiny obstarají domácí. Tomáš Redlich (KLA) dostává menší trest za nedovolené bránění.
18:40
Hosté už jsou v plném počtu, oslabení přežili, navíc v něm sami měli dobrou příležitost.
17:58
Růžička nezvládl souboj na modré a Tůma pelášil sám na Mensatora. Bekhendový blafák ale domácí strážce branky vystihl.
17:45
Růžička se odhodlal ke střele, ale ta minula branku.
16:56
Skuhravý našel přes brankoviště Bílka, ten ani nadvakrát neprostřelil Soukupa.
16:23
Nashovu dělovku tečoval Skuhravý těsně vedle branky.
16:12
Rytíři měli velmi povedený závěr přesilovky a budou v ní pokračovat. Petr Tenkrát (UNL) po konci Sobotkova trestu zahákoval Ptáčka a dostal dvě minuty.
15:50
Znovu v akci host ze Sparty. Před brankou ale ještě hledal Machače, který puk netrefil.
15:24
Pitule čekal před brankou na pas Procházky a dostal ho. Mezi několika hokejkami se ale nedostal ke střele.
14:45
Rudovského přihrávku hosté přečetli a měli dost času vyhodit.
14:07
Parádně to udělal Rudovský. Naznačil střelu a objel bránícího Brože. V jasné šanci jej fauloval Daniel Sobotka (UNL), který dostává dvě minuty za sekání.
12:52
Čurda dobře rozjel akci, kterou zakončil střelou Tenkrát. Mensator chytal kotouč jak horký brambor, ale nakonec jej ukryl pod lapačkou.
12:17
Bílek se celkem lehce zbavil Gengela, jeho pas na Pituleho ale neprošel.
11:44
Kladenští teď hodně zmatkovali ve vlastním obranném pásmu, ani Slovan ale nebyl s to něco vymyslet.
11:12
Rudovský dostal kotouč a proti němu stál bránící Hes. Ten svou práci odvedl dobře, kotouč srazil vysoko nad branku.
10:31
Procházka podržel kotouč, z otočky zkusil vypálit. K brankáři Ústí se puk ale nedostal.
09:54
Už mohli domácí vést. V přečíslení dvou na jednoho našel Dalecký Kindla, ale toho výborně zastavil přesouvající se Soukup.
09:05
Z vedení se hosté neradovali dlouho. Procházka předvedl další skvostnou akci, mezi třemi protihráči našel TOMÁŠE PITULEHO a ten zblízka prostřelil Soukupa. Asistence: Martin Procházka.
08:47
Stachovi přeskočil puk hokejku a hosté mohli vyhodit. Místo toho ale PETR TENKRÁT vzal ve vlastním pásmu kotouč a vyrazil na výlet. Ten zakončil přesnou střelou, která ještě rozezněla vzdálenější tyč. Asistence: David Bernad.
07:59
Daniel Sobotka (UNL) je prvním potrestaným Severočechem. Dvě minuty za krosček pro hostujícího beka.
07:39
Slovan si tak pomohl vyhozením přes všechny čáry.
07:21
Domácí zůstávají přikováni před Soukupem.
06:56
Rytíři hezky zakombinovali v pásmu. Růžičkovu střelu Soukup jen vyrazil, ale Machač na volný kotouč nedosáhl.
06:17
Martin Procházka poprvé v akci. Krásně obehrál bránícího Hese, ale vystřelit nestihl.
05:21
První přesilová hra se tedy nesetkala s velkým úspěchem.
04:37
Redlich s Lukáčem prchli v oslabení, ale hosté se poctivě vrátili a slovenský útočník neměl dost prostoru k zakončení.
04:27
Klozova střela skončila na Mensatorovi, dorážející Roubík byl zasažen hokejkou do obličeje, ale sudí si Mrázkova přestupku nevšimli.
04:13
Roubíkova střela ale trefila dobře stojícího Růžičku.
03:48
Půl minuty trvalo Slovanu, než se zabydlel v kladenském pásmu.
03:21
Přehnaná aktivita ale končí vyloučením. Dvě minuty za držení dostává Vojtěch Šilhavý (KLA).
03:02
Čtvrtá formace domácích drží hosty v jejich pásmu.
02:41
Šilhavý se tlačil do bekhendového zakončení, Soukup se musel poprvé předvést.
01:58
Severočeši se usadili před Mensatorem, jenže jediná střela skončila na bruslích Pituleho.
01:16
První střelu vyslali také hráči Slovanu. Tenkrát jen lehce prověřil Mensatora od modré.
00:49
Stach hledal do druhé vlny Bílka, ale toho pokryla hned trojice bránících hostů.
00:10
První přerušení bylo rychlé, Rytíři se provinili ofsajdem.
00:01

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Mrázek, Růžička, Těrnavskij, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Dalecký – Redlich, Lukáč, Šilhavý.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Brož, Sobotka, Bernad, Chalupa, Holomek, Hes, Macek, Skočovský – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Čurda, Kuchler – Křivohlávek, Melka, Merta – Navarra, Gengel, Janák.

Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Maštalíř.
Vzájemné zápasy

Ústí n/L – Kladno 3:6

Kladno – Ústí n/L 6:2

Ústí n/L – Kladno 6:5
HC SLOVAN ÚSTÍ N/L

Severočeši potřebují získávat body jako sůl. V současnosti drží poslední postupovou příčku do předkola play-off. Zezadu se ale na Slovan drápe Třebíč, jejíž výkony jsou v letošní sezoně zklamáním. Hosté přišli před vzájemným duelem s Kladnem o Jana Daleckého. Ten je totiž kmenovým hráčem Rytířů, kteří si jej stáhli zpět do svého celku, aby tak zvýšili konkurenci před jistou účastí v nadstavbové části.

Další kladenský hráč Martin Čurda naopak bude v Ústí pokračovat a pokusí se s nimi vybojovat účast ve vyřazovacích bojích. Jestli se Slovan na někoho může opřít, pak je to zkušený Jaroslav Roubík. Osmatřicetiletý forvard opět patří k ozdobám soutěže, na svém kontě má 66 bodů ve 45 zápasech.
RYTÍŘI KLADNO

Už jen šest kol zbývá odehrát ze základní části a kladenští Rytíři by rádi udrželi první příčku před dotírajícím českobudějovickým Motorem. Poslední zápas se Středočechům příliš nevyvedl, když nenašli recept na Litoměřice. V poslední lednový den se pak udála řada změn při uzávěrce přestupů. Kladno místo avizovaného Jana Hlaváče nakonec posílil Martin Procházka. Sparťanský útočník se v sestavě uvede již dnes.

Ke startérům se vrací také největší ofenzivní hvězda ligy David Stach. Ten vynechal poslední duel, ale lákadlo překonání dlouholetého rekordu Václava Prospala je velké. Stach má na jeho překonání šest zápasů a potřebuje nasbírat alespoň osm bodů. S 81 kanadskými body je nejproduktivnějším forvardem celé ligy. Prospalův rekord má hodnotu 88.