V napínavém souboji nakonec vítězí tým Kališníků. Lukáš Nedvídek proměnil oba své nájezdy a nakonec tak rozhoduje v samostatných nájezdech. Litoměřice tak poráží Kladno 2:1.

Děkuji za sledování a někdy zase na počtenou.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
Autorem vítězné branky je LUKÁŠ NEDVÍDEK, který v obou svých nájezdech proměnil a zajišťuje tak Litoměřicím 2 body.
Rudovský neproměňuje.
Lukáš Nedvídek proměňuje.
Kalla neproměňuje.
Rudovský proměňuje střelou po zemi do levého rohu.
Lukáš Nedvídek proměňuje střelou do pravého horního rohu.
Kindl neproměňuje.
Hronek neproměňuje.
Stach neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
O utkání nerozhodlo ani prodloužení. Následují tak samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
Hronek se pokusil proniknout do útočného pásma, ale tomu zabránil ofsajd.
64:00
Už zbývá jen minuta do konce prodloužení. Nyní kombinuje v útoku Kladno.
63:09
Hra se přesouvá stále ze strany na stranu. Brankaři však zatím situace řeší dobře a vypadá to, že rozhodnou až samostatné nájezdy.
62:26
Kindl rapidně poslal puk směrem k Pavelkově bráně. Kotouč ale přeci jen letěl mimo.
62:01
Domácí zkoušejí kombinovat v útočném pásmu, Kladenští však neposkytují mnoha prostoru.
61:12
Zajíc se pokusil v útočném pásmu získat puk, dopustil se tak ale hry vysokou holí.
60:36
Švagrovský se pokusil proniknout do pásma hostí, nakonec ale jen puk posílá kupředu.
60:18
Krátce po vhazování pokračovala bitva o puk ve středním pásmu.
60:01
Poslední třetina o utkání nerozhodla a to i přes četné šance na obou stranách. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení.
60:00
59:28
Ve středním pásmu probíhá zuřivá bitva o puk.
58:50
Puk nyní ohrožuje Mensatora.
58:15
Kladnu v útočném pásmu ujíždí puk a končí tak jejich ofenzíva.
57:20
Blíží se konec třetí třetiny a s tím také narůstá napětí. Četné šance se vyskytují na obou stranách.
56:07
Ptáček pronikl do útočného pásma a trefil Pavelku do betonů.
54:52
Pavelka se dostal do mnoha nebezpečných situací. Nakonec si se situací poradil a domácí se přesouvají do útoku.
54:15
Pavelka zastavuje kotouč blížící se k němu spolu s hráči Kladna.
53:25
Valášek promáchl před Mensatorem, trefil ho ale pouze do výstroje.
Dnešní utkání sleduje 1460 diváků.
53:15
Vantuchova střela byla vykryta holí a puk tak končí v ochranné síti.
53:03
52:51
Švagrovský omylem z přihrávky poslal kotouč za mantinel.
51:57
Do třetice pronikl k Mensatorovi Kopta, který také zdržuje přesilovku Rytířů.
51:40
Puk se opět ocitá na straně Kladna.
51:25
Nedvídek osvobozuje domácí.
51:03
Jakub Šulc (LTM) dostává 2 minuty na trestné za nedovolené bránění.
50:55
Pavlasova střela poslala puk mezi betony Mensatora. Ten si puk přebírá.
50:37
Domácí jsou stále v ofenzívě. Jejich kombinace však zatím nepřinesla vhodnou pozici pro střelbu.
50:02
Dominik Bílek poslal puk do útočného pásma. Tam se Kališníci usazují.
49:45
Hronkova střela byla zablokována holí kladenského obránce.
48:39
Hra ze strany na stranu. Dobré šance se vyskytují na obou stranách. Zatím však žádná nevústila v gól.
47:15
46:09
Stadion opět vyhazuje. Kladno má s přesilovkou potíže.
45:33
Litoměřice se osvobozují.
45:15
Milan Valášek (LTM) jde na trestnou za držení. 2 minuty.
44:42
Pavelka je nucen bránit svoji klec. Hosté zvyšují svůj tlak.
43:28
43:28
Skuhravý těsně minul Pavelkovu klec.
42:18
Kališníci nenechávají Kladenské ani na chvíli vydechnout. Kombinují v útočném pásmu.
41:27
Vítězslav Bílek (KLA) si odpyká 2 minuty trest za nedovolené bránění.
40:01
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Ti dávali svůj tlak znát dlouhou dobu. Ke gólu se ale dostali domácí po faulu na Jaroslava Kallu, který následně proměnil při trestném střílení.
Další třetina začne přibližně v 19:40.
40:00
39:29
Švagrovský se pokusil procpat puk do brány, ale vysoký počet Kladenských před bránou mu to nedovolil.
38:43
Skuhravý perfektně zablokoval střelu domácích a pokusil se s pukem proniknout do útočného pásma. Ještě ve středním pásmu byl však odzbrojen.
37:41
Vylučovat se nebude.
37:41
Berger a Repe se do sebe pustili před bránou hostí, kde byla zmařena šance domácích.
36:58
Krstev se pokusil přihrát přímo před Mensatorem, ale nikdo nebyl na přihrávku připraven.
36:01
35:55
Další pokus o útok hostí tentokrát brzdí ofsajd.
35:19
Švagrovský přerušuje další kombinaci Rytířů a silou puk posílá na druhou stranu kluziště.
34:26
Vantuch puk vyhazuje směrem k Mensatorovi a cestuje i s ním, aby mohl přesilovku Rytířů ještě více zdržet.
34:01
René Piegl (LTM) míří na trestnou. 2 minuty si odpyká za hrubost.
33:54
Icing domácích. Vhazovat se bude v levém kruhu pro vhazování.
33:49
Pavelka se ocitá na zemi při pokusu zastavit puk. To se mu nakonec podařilo.
33:19
Napětí na ledové ploše se stále zvětšuje. Hráči obou týmů přitvrzují v agresivitě.
32:26
Vantuch předvedl solidní samostatnou akci, při které prokličkoval přes celé hřiště mezi několika Rytíři a dlouho si puk udržel, než puk přihrál svému spoluhráči.
31:27
Valášek se dostal do konfliktu se Zajícem. Zajíc začal ostře Valáška bít a nakonec oba končí na trestné. 2+2 minuty hrubost pro Zajíce i Valáška.
30:42
Oba týmy jsou v plném počtu.
29:53
10 minut osobní trest dostává kladenský David Růžička.
29:53
Litoměřice právě vstřelily branku!
JAROSLAV KALLA trestné střílení proměňuje. Mensator nestihl vykrýt prudkou střelu a puk skončil v levém rohu jeho branky. Bez Asistence.
29:53
Kalla pronikl až do útoku i s pukem, ale byl faulován. Rozhodčí nařizuje trestné střílení.
29:23
Hosté se rovněž pokoušejí o ofenzívu, ale ani oni nejsou o moc úspěšnější.
28:52
Puku se zmocňují domácí, ale mají problém s ním v útočném pásmu cokoli podniknout.
28:42
Před brankou hostí vznikla šarvátka. Ta trvala pouze krátkou chvilku. Na trestnou už míří Martin Kehar (KLA) a David Švagrovský (LTM). Oba si odpykají 2 minuty za hrubost.
28:10
Puk se odrazil od Mensatorova betonu směrem k Davidu Švagrovskému. Ten ale nestihl puk zpracovat.
27:47
Hosté ve čtyřech.
27:24
Valášek se dostal do výborné situace. Prakticky do odkryté klece se pokusil dorazit puk, ale Mensator bleskurychlým pohybem puk přeci jen chytil.
27:05
Po dlouhé kombinaci střílel Krstev od modré. Puk se však odrazil od hole obránce Kladna.
26:39
Domácí si zahrají hru 5 na 3. Michal Lukáč si odpyká trest 2 minuty za podražení.
26:24
Kopta pronikl do útočného pásma a pokusil se o střelu. Byl však zablokován obranou hostí.
26:14
25:47
Bude se hrát 4 na 4. Trest obdrží hráčská lavice Kladna za příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestnou půjde Tomáš Pitule. 2 minuty.
24:54
Po neúspěšné střele na Pavelku zůstal kotouč opuštěn v pravém kruhu pro vhazování. Pavelka byl po střele na jiném místě a značná část klece tak zůstala odkryta. Nebezpečnou situaci nakonec zažehnali domácí, kteří se ke kotouči dostali jako první.
24:29
Rytíři v ofenzívě dlouho neobstáli. Puk je ihned vyhozen na druhou stranu kluziště
24:14
Kladno si zahraje přesilovku. Na trestnou půjde Martin Ondráček za napadení. 2 minuty.
23:43
Domácí nakonec kotouč získávají a snaží se vyvinout tlak.
23:02
Hosté jsou rozhodně aktivnější oproti první třetině. Domácí mají problém se zmocnit puku.
22:27
Pokus o ofenzívu domácích rychle končí, neboť Kladno si kotouč bere zpět a náhle opět obklopují Pavelku.
22:09
Puk se nakonec octl v ochranné síti.
21:21
Hosté jsou už před Pavelkou. Následuje kombinace.
20:44
Hosté jsou stále u puku. Snaží se probojovat do útočného pásma.
20:03
Hosté vyhrávají vhazování.
20:01
Hráči opět vjíždějí na led. Druhá třetině začne již za chvíli.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
V první třetině byl k vidění herně vyrovnaný hokej. Puk si ale převážně drželi spíš hráči Stadionu. I přes tento fakt ale první skórovali kladenští Rytíři. Do konce třetiny se stav již nezměnil a hosté tak další třetinu započnou s gólovým náskokem.
20:00
19:57
Opětovný icing ze strany domácích.
19:48
19:39
Domácí jsou nuceni se s pukem stáhnout a na mnoho akcí už nemají čas.
18:39
Kopta se dostal velmi blízko před bránu hostí. Kotouč však letěl moc vysoko.
17:29
Třetina se chýlí ke konci, avšak domácí se stále snaží vyrovnat.
16:41
Domácí se snaží zuby nehty probojovat do útočného pásma. Tam jsou ale vždy připraveni Rytíři a demolují jakékoli šance střílet.
15:45
Mikliš zastavil další pokus o kombinaci před bránou domácích.
14:22
Zajíc pronikl do útočného pásma, kde se pokusil přihrát volnému spoluhráči. Ten byl ale během chvíle obklopený hráči domácích a ke střele tak nedošlo.
13:19
Kladno právě vstřelilo branku!
Přímo před brankou se po dobré přihrávce dostal ke kotouči VÍTĚZSLAV BÍLEK, který lehkým mávnutím hole poslal puk do odkryté klece. Asistence: David Stach.
12:55
Repeho střela, která měla letět na litoměřickou branku, skončila tím, že puk trefil mantinel a rozlomil se na dvě poloviny.
12:19
Kladenští mají problémy zmocnit se kotouče. Ten je převážně pod kontrolou domácích.
11:40
Dvojici Troliga a Vantuch, kteří se snažili rovněž probojovat do kladenského pásma, zastavili obránci.
10:33
Nedvídek pronikl s pukem do útočného pásma a zkusil střílet od mantinelu. Puk však letěl mimo.
09:48
Probíhá série bitev o puk před Mensatorem.
09:33
Další zakázané uvolnění hostí. Opět se bude vhazovat po Mensatorově levici.
09:21
Vašíček se pokusil přihrát před Mensatora, ale jeho přihrávku nebyl nikdo schopen zužitkovat.
08:49
Kopta se dostal do výborné pozice i s pukem a pokusil se vystřelit. Jeden z kladenských obránců ale stihl před kotouč nastavit hůl a střelu tak zastavil.
08:22
Icing hostí. Vhazovat se bude po Mensatorově levici.
08:01
Skuhravý pronikl sám s pukem k Pavelkovi. Tam ale čelil dvěma domácím a jeho akce nebyla úspěšná.
07:28
Domácí se pokoušejí usadit se s pukem v útočném pásmu, ale kladenská obrana jim to nedovoluje.
06:58
Probíhají bitvy o puk za Mensatorovou svatyní.
06:29
06:04
Hronek nakonec zastavil kombinaci a Kališníci se i s pukem vydávají do útočného pásma.
05:48
Rytíři kombinují.
05:09
Ofenzíva Rytířů dlouho nevydržela. Domácí puk posílají na druhou stranu kluziště a mohou si chvíli oddechnout.
04:29
Domácí jdou do oslabení. Milan Valášek půjde na 2 minuty na trestnou za držení.
04:28
Kehar rovněž pálil od modré a puk se dostal ke kladenským hráčům těsně před Pavelkou.
04:21
Icing domácích. Vhazovat se bude po Pavelkově pravici.
03:49
Nash pálí od modré. Kotouč letí mimo.
02:53
Rudovský se nakonec zmocnil puku u mantinelu vedle Pavelky, kotouč mu ale u hole dlouho nevydržel a o ten teď probíhají bitvy ve středním pásmu.
02:15
V přesilovce domácích se mnoho akcí neuskutečnilo. Avšak Stadion je i nadále u puku.
02:10
00:57
Domácí byli nuceni se stáhnout, ale v jejich pásmu jim působí problémy Strnad, který tak kupuje Rytířům drahocenný čas.
00:39
Domácí už kombinují před Mensatorem.
00:10
A máme tu první vyloučení, Pouhých 10 sekund po začátku jde na trestnou hráč hostí Brendon Nash za zdržování hry. 2 minuty.
00:03
Úvodní vhazování vyhrávají Rytíři.
00:01
Hráči již vstupují na ledovou plochu. První dějství začne již za pár minut.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Piegl, Šulc, Vašíček, Hronek, D. Bílek, Mikliš – Kalla, Berger, Valášek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Kopta, Vantuch, Troliga – Ondráček, Racek, Procházka. Trenér: Říha.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, V. Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Dvořáček – Strnad. Trenér: Lidický.

Rytíři Kladno

Rytíři se mohou aktuálně pyšnit zaslouženým prvním místem v tabulce s 38 body. V posledních třech zápasech si rovněž Kladenští připsali dvě výhry. S Mostem vedli na domácím ledě Rytíři dlouho gólově vyrovnaný zápas, ve kterém byl také Most celkem dvakrát ve vedení. Poslední třetina však rozhodla o vítězství domácích 5:3. Následně si Rytíře na svůj led pozvala jihlavská Dukla, která se dostala v první třetině do dvougólového náskoku. Rytíři sice zabojovali a stav srovnali, avšak poslední třetina patřila Jihlavě, která si opět připsala další dva góly a zápas tak skončil pro Rytíře 2:4. V posledním zápase se do Kladna vydal daleký Havířov, který koncem druhé třetiny prohrával hned o čtyři góly. Hosté ke konci utkání vybojovali alespoň dvě branky, ale úplné vítězství domácích ještě potvrdil další gól Kladna a utkání tak skončilo 5:2.

Poslední soupiska:

Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček, Gutwald – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Dvořáček.
HC Stadion Litoměřice

Z posledních tří zápasů si Kališníci mohli připsat celkem dvě výhry. V severočeském derby, kdy se Stadion vydal do nedalekého Ústí nad Labem, byl tým litoměřických poražen stvrzující střelou do prázdné brány a domů odjel s prohrou 3:5 a započala příprava na domácí zápas proti Šumperku. Domácí získali po první třetině gólový náskok a ten se po gólově aktivní druhé třetině ještě navýšil a přetrval až do konce, kdy Kališníci zvítězili za stavu 5:3. V posledním zápase před reprezentační pauzou se tým vydal do Přerova bojovat o další body. Po první třetině, která po třech gólech Zubrů patřila rozhodně domácímů týmu, přišela třetina druhá, kterou pěti góly kompletně ovládly právě Litoměřice. Napínavý zápas skončil výhrou Kališníků 7:5.

Pavelka (Michaljov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Piegl, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Ma. Procházka, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Ondráček, Berger, Troliga – Racek, Valášek, Mi.Procházka
Vítejte u 20. kola WSM ligy v litoměřické Kalich Areně. Dnes se utká HC Stadion Litoměřice s Rytíři Kladno.