Slavia si nakonec po samostatných nájezdech odváží ze severu Čech bonusový bod, i když si dnes hosté přijeli do Mostu spíše pro plný počet.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
Autorem vítězné branky je MILOSLAV ČERMÁK.
Mikulík proměňuje.
Hanzl neproměňuje.
Čermák proměňuje.
Procházka neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, čekají na sam. nájezdy.
63:46
Robinson přejel červenou čáru a ihned lehce nahodil na domácí branku, aby mohl vystřídat.
63:05
Dobrá střela Vaňka těsně minula hostující branku.
62:39
Most hraje opatrně, zjevně chce utkání dotáhnout k nájezdům.
62:09
Píská se hostující icing.
61:47
Bahenského střela končí u Horáka v lapačce.
60:58
Šance i na straně hostů, ale i Horák byl pozorný.
60:18
Zeman vyzkoušel Hylákovu pozornost.
60:01
Třetí třetina nabídla výtečnou podívanou. Utkání nakonec končí po šedesáti minutách spravedlivou remízou. Uvidíme, jestli rozhodne prodloužení, nebo dojde na sam. nájezdy.
60:00
58:53
Most právě vstřelil branku!
Alinč viděl před brankou volného BOHUMILA SLAVÍČKA, který sice trefil Hyláka, ale puk se přeci jen dostal do branky 6:6. Asistence: Jan Alinč, Zdeněk Tauš.
58:42
Slavia právě vstřelila branku!
Tak to je smůla pro domácí. Zpoza branky nahrával před ní MILOSLAV ČERMÁK a jeden z obránců si srazil puk do vlastní branky 5:6. Asistence: Pavel Kašpařík.
58:33
Zblokovaný Čermák
58:07
Grin od modré trefuje přímo Hyláka.
57:32
Most drží pásmo, ještě 45 vteřin bude hrát 5/4.
56:57
Domácí Havlíček dostává 10 minut za nesp. chování.
56:53
Další využitá přesilovka. Havlíček našel křižnou přihrávkou brankovištěm u druhé tyče JANA ALINČE, který bezpečně trefuje odkrytou branku Slavie 5:5. Asistence: Ondřej Havlíček, jiří Zeman.
56:17
Podražení pro Šafránka, Slavia 63 vteřin 3/5.
55:36
Havlíčkova chyba za brankou připravila Most o útočné pásmo.
55:20
Za vys. hůl je vyloučen hostující Čermák.
54:02
Pavlin posunul puk po mkodré na RONALDA KNOTA, který tvrdou ranou posílá Slavii do vedení 4:5. Asistence: Žiga Pavlin.
53:28
Kubinčák je vyloučen za faul kolenem, zlobí se hodně moc na rozhodčího Zubzandu, ale trest bude muset odsedět.
52:04
Hraško před mosteckou brankou ani nadvakrát nedokázal dostat puk do branky.
51:31
Z mezikruží pálil Robinson, mostecký obránce puk ztlumil a Horák neměl se zásahem problém.
50:54
Tauš (MST) 2 minuty za podražení.
50:30
Horák výborně zasáhl proti šanci Kašpaříka před svojí brankou.
50:18
Po chybě Mostu v rozehrávce u vlastní branky trefuej Čermák břevno mostecké branky!
48:52
Knot poslal od mantinelu pře dva clonící hráče přihrávku před branku na ZDEŇKA BAHENSKÉHO, který zblízka srovnává na 4:4. Asistence: Ronald Knot.
47:27
Kubinčákova dobrá střela mířila Hylákovi mezi betony, slávistický gólman je ale sklapl včas.
47:14
46:37
Slavie vyhodila až k Horákovi.
45:58
Jedna šance Mostu za druhou se valí na branku Slavie, Most je momentálně jasně lepším týmem.
45:14
Markovič (SLA) je vyloučen za hrubost.
45:03
Most je ve velkém tlaku, Grin jen těsně minul hostující branku.
43:54
Vaňkovu střelu od modré usměrnil za Hylákova záda PETR PŘEUČIL 4:3. Asistence: Radomír Vaněk, Vojtěch Kubinčák.
43:19
Velká šance Slavie v přečíslení 2/1. Jenže Markovič nedokázal Mikulíkovi nahrát!
42:53
Pražané vyhodili a už se zřejmě v oslabení ubrání.
42:00
Havlíček z levého kruhu minul branku Slavie.
41:26
Havlíčkovo nahození končí u Hyláka v náruči.
41:03
Markovič (SLA) vyloučen za podražení.
40:32
Zemanova střela těsně minula branku Slavie.
40:01
V Mostě je dnes výborná návštěva 1119 diváků.
Druhé dějství je minulostí a přineslo nám dvě branky do každé sítě, Skóre je tak stále vyrovnané a ve třetí třetině bude pořád ještě o co hrát.
40:00
39:56
Kubinčák adresoval ideální přihrávku před branku, kterou PETR PŘEUČIL dokázal čtyři vteřiny před sirénou přetavit ve vyrovnávací gól na 3:3. Asistence: Vojtěch Kubinčák, Ondřej Havlíček.
39:26
Micka (SLA) 2 minuty za hru vysokou holí.
39:05
Micka obral Strejčka za brankou o puk, ale nepřesně rozehrál.
38:17
Domácím se zatím daří bránit početní nevýhodu bez problému.
37:04
Havelka (MST) 2 minuty nedovolené bránění.
35:55
Hosté využívají přesilovou hru! RONALD KNOT dostal nabito na modrou od Robinsona a střelou z první propálil po zemi Horáka, který měl zakrytý výhled. Asistence: Nathan Robinson, Žiga Pavlin.
35:18
Srttejček vyloučen za ned. bránění.
34:45
Alinč dobře vystřelil přes obránce.
33:27
Most vyhodil přes všechny čáry, ale icing se pískat nebude.
32:45
Kubica si přes obránce vybruslil z kruhu na mezikruží do dobré pozice, nevystřelil špatně, ale Horák jeho střelu pokryl.
32:13
Micka zkoušel před brankou marně tečovat prudkou přihrávku.
31:25
Tauš zavezl puk před branku Slavie, našel Alinče, který už ale nic vymyslet nedokázal.
30:10
Mical se dostal s pukem až před Hyláka, ale jeho přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.
29:29
V situaci 3/2 vzal Kubinčák vše na sebe, Hylák jeho střelu kryje.
28:49
Už se hraje 5/5, Most je mírně aktivnější.
27:54
Most se usadil v útočném pásmu, ale zatím bez efektu.
26:44
Vzájemné vyloučení Strejček (nafilmovaný pád) – Kašpařík (sekání).
26:27
Hraškovo střela od modré šla mimo.
24:52
Využitá přesilovka. Markovič našel od mantinelu na modré ŽIGU PAVLINA, který od modré prostřelil horáka mezi betony 2:2. Asistence: Jaroslav Markovič, Nathan Robinson.
24:10
Za ned. bránění je vyloučen domácí Alinč.
23:04
V situaci 2/2 si JAN ALINČ nabruslil na kruh, naznačil střelu, počkal si až si obránce klekne a k tyči obstřelil Hyláka 2:1. Asistence: Bohumil Slavíček, Zdeněk Tauš.
22:19
Hanzl zbavil puku Robinsona, ale sám se daleko nedostal.
21:27
O modré střílel Hora, k dorážce se dostal ještě Havlíček.
20:49
Čermákovo přihrávku před branku nedokázal zpracovat Kašpařík.
20:01
První třetina přinesla poměrně zábavný hokej, Slavia byla o něco aktivnější, ale skóre je vyrovnané 1:1.
20:00
19:24
Strejček vlastním tělem blokuje Růžičkovu dělovku.
18:30
Havlíček tečoval Zemanovo nahiození od modré, zajímavá šance Mostu.
17:36
Mical nenašel před brankou volného Procházku.
17:04
Zeman poslal od modré puk zápěstím na Hyláka, který má puk pod kontrolou.
16:20
Pavlin vyzkoušel Horáka při vlastním oslabení.
15:44
Opět se Mostu přesilovka vůbec nedaří.
14:50
Jurík (SLA) vyloučen za ned. bránění.
14:33
Markovič dostal pěknou přihrávku na modrou, dobře si nabruslil před Horáka, který ale jeho střelu vyráží ramenem.
13:43
Čermák se těžce zvedal z ledu po střetu u mostecké branky.
13:26
Horák daleko od branky raději ukrývá puk pod lapačku.
12:52
Slavia drží útočné pásmo, ale obrana Mostu pracuje zatím spolehlivě.
12:11
Bahenského střela Horáka trošku potrápila, ale poradil si.
11:24
Už v situaci 5/5 prověřil Čermák Horákovu pozornost.
10:45
Mostu se pořád nedaří usadit se pevně v útočném pásmu.
10:05
Slavia zatím brání bez problémů.
08:51
Za sekání je vyloučen Čermák (SLA).
08:15
Strejček našel od vlastní modré na útočné modré pěkným pasem Kubinčáka, který se dostal s Havlíčkem do přečíslení 2/1. Kubinčák potáhl puk až před Hyláka, načež podél padajícího obránce našel ideálně ONDŘEJE HAVLÍČKA, který pohodlně překonal Hyláka, jenž se nestačil přesunout 1:1. Asistence: Vojtěch Kubinčák, Jan Strejček.
07:55
Domácí v přečíslení 2/1, ale Alinč puk ke Slavíčkovi nedostal.
07:30
Kolaříkovu střelu od modré horák vyráží do rohu.
06:50
Most vyhodil puk až k Hylákovi.
06:13
Markovič v dobré pozici ještě zkoušel prostrčit na Čermáka – nepodařilo se.
05:37
Za podražení je vyloučen domácí Alinč.
04:19
Za brankou Slavie zůstal ležet domácí Divíšek, který následně odchází do šatny.
03:40
Mical se natahoval po Procházkově přihrávce před branku.
02:40
Růžičkovu střelu od modré dokázal před brankou ještě šikovně tečovat TOMÁŠ MICKA 0:1. Asistence: Antonín Růžička.
01:53
I střelu Bahenského Horák vyráží.
01:20
Horák vyráží Mikulíkovu střelu z levého kruhu.
00:44
Kubinčák nedostal puk na volného Alinče.
00:13
Slávista Čermák je autorem první střely zápasu.
00:01
Po více než týdenní přestávce bude v pondělí kompletním 20. kolem pokračovat WSM liga ledního hokeje. Hokejisté HC Most v něm přivítají atraktivního soupeře, do loňska ještě extraligový celek, HC Slavia Praha. Pražanům patří po 19 odehraných kolech zatím 2. příčka se ziskem 36 bodů. Přesto jejich forma není aktuálně nijak oslnivá, z posledních šesti utkání vyhrála Slavia pouze jednou (v Kadani v prodloužení). V posledním kole před přestávkou podlehla doma v Edenu Třebíči 1:2 po sam. nájezdech. V prvním letošním vzájemném duelu však Slavia porazila Most vysoko 6:1.

Jedničkou na brankovišti Pražanů je Alexander Hylák, který vykazuje výborná čísla ve statistikách. Jeho procento úspěšnosti je 94,50%, průměr obdržených branek na zápas potom 1,72. To vše má přímou souvislost s tím, že Slavia je s 35 obdrženými brankami suverénně nejméně inkasujícím týmem v celé WSM lize. Nejproduktivnějším obráncem týmu je s 11 body (5+6) Milan Hruška. Mezi útočníky se nejvíce prosazuje Jaroslav Markovič, který už si připsal 24 bodů (9+15). Tento hráč ovládá i +/- statistiky s výbornou bilancí +14. Mužstvo trénuje Pavel Hynek.

Domácí HC Most je v tabulce sice pořád na předposledním 13. místě, ale v poslední době vykazuje rozhodně vzestupnou formu. Ta má přímou vazbu na příchod zkušeného forvarda Tomáše Divíška do klubu. Mostečtí z posledních šesti kol čtyřikrát vyhráli a pouze dvakrát odešli z ledu poraženi (na Kladně a v Prostějově). Právě na ledě Jestřábů z Prostějova Most prohrál v posledním kole 4:2. V poslední době dostává v brance Mostu nejvíce příležitostí Michal Petrásek. Nejproduktivnějším obráncem je s 8 body (3+5) Jiří Zeman. Mezi útočníky vládne veterán Vojtěch Kubinčák, který dosud posbíral 14 bodů (6+8). Nejlepší +/- statistiky má obránce Daniel Hora (+5). Mužstvo aktuálně vede z trenérské lavičky Jan Zachrla.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.