Já se s vámi loučím a u zítřejší předehrávky 27. kola WSM Ligy proti Kadani na shledanou.
Dnešní zápas končí a Přerov může slavit zisk tří bodů. Základ svého vítězství položili Zubři již v první třetině, kterou ovládli 4:1. V poslední části přežili několik přesilovek hostů a nakonec pojistili výhru pátým gólem.
59:20
Celá hala je na nohou a oslavuje dnešní vítězství Přerova.
58:00
Utkání se spíše dohrává. Přerov se snaží držet puk co nejvíc na svých hokejkách.
56:43
Slávisté si nepřesně přihráli a vyhnali se z útočného pásma.
56:24
Klimeš s jistotou chytá Kolaříkovu střelu do své lapačky.
56:13
Ferenc se nerozpakoval a posílá puk na zakázané uvolnění.
55:24
Robinson našel před brankou zcela volného Čermáka. Ten zkoušel Klimeše prostřelit mezi betony, ale přerovský brankář si pohlídal skulinku a puk chytá.
54:40
Stoklasa vystřelil přes obránce, ale Král stačil vyrazit.
53:30
Domácí znovu v pěti.
53:01
Sýkora si mazácky počkal a vyhazuje přes všechny čáry.
52:25
Robinson zkoušel ze strany prostřelit Klimeše, ale ten dokázal udržet puk ve výstroji.
51:30
Sikora dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
51:30
Bahenský vybruslil před branku, ale neprostřelil Klimeše.
50:43
Pšurný šikovně předal puk zadovkou Dujsíkovi, který tvrdou ranou trefil masku Krále.
50:00
Domácí dobře napadají a hostům se nedaří rozehrát.
49:10
Puk se před Kubicou nečekaně odrazil a ten jej nestačil protečovat. Icing hostů.
48:33
Puk skončil někde pod klubkem těl ve středním pásmu a rozhodčí přerušuje.
48:02
Domácí jsou v pěti. Hosté sehráli druhou polovinu velmi dobře, ale Klimeš spolu s bránící čtveřicí velmi obětavě bránili a nepovolili Slavii vstřelit kontaktní branku.
46:25
Procházka nebezpečně pálil z levého kruhu, Král vyrážečkou chytá.
46:10
Domácí vyhazují.
46:02
Za zdržování hry je vyloučen Šťastný. To je velká šance pro hosty.
45:55
Klimeš dokázal vyrazit ránu Hrušky.
45:25
Kubica poslal puk asi půl metru nad Klimešovu klec.
45:13
Vhazování po levici Krále.
45:13
Za brankou hostů zůstává ležet Pavlin a vypadá to, že mu s odchodem budou muset pomoc spoluhráči.
43:30
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov znovu odskakuje do pohodlného tříbrankového náskoku. Procházka našel Dostálka, který vystřelil bekhedem. Král jeho ránu vyrazil jen k ROMANOVI PŠURNÉMU, který puk dorazil do hostující klece. Asistence: Vlastimil Dostálek a Milan Procházka
41:50
Popelka dorážel z mezikruží, ale do rány se mu vrhl jeden ze slávistických obránců a jeho ránu zblokoval.
41:25
Oba týmy střídají.
41:00
Dujsík má puk za Klimešem a rozehrává.
40:01
Dnešnímu utkání přihlíží 2618 diváků.
Hráči se vrací zpět na poslední třetinu.
Druhá část nám přinesla pouze jednu vstřelenou branku a má ji na svědomí hráč Slavie Jurík. Domácí byli až do poloviny třetiny pod velkým tlakem, pak se jim podařilo srovnat misky vah a několikrát nebezpečně zahrozit.
40:00
39:40
Chmelíř pálil z vrcholu levého kruhu. Mířil na levý horní roh, ale těsně přestřelil.
39:20
Růžička vysekl puk Procházkovi.
39:04
První pětka Přerova si vypracoval skvělou příležitost, ale Král opět skvěle zakročil.
38:42
Už už vypadalo, že se Kašpařík dostane do nebezpečné střelecké pozice, ale byl odpískán ofsajd.
37:58
Tak nakonec je to dvouminutový trest.
37:58
Za protesty dostává osobní trest Bahenský. Buly před Králem. Slavisté ještě diskutují s hlavním rozhodčím o jeho verdiktu.
37:21
Rozehrávka na Dostálka byla příliš dlouhá. Píská se icing.
36:23
Kovařík to teď udělal šikovně. Vyjel na střed, ale nevyzrál na Krále.
35:00
Přerov měl teď trochu štěstí. Slavie nedokázal potrestat jeho špatné střídání.
34:38
Přihrávka rukou.
34:25
Král vybruslil z branky, aby odehrál kotouč před Dostálkem.
33:59
Hra je přerušena kvůli zásahu vysokou holí. Vhazuje se před Králem.
32:40
Z čista jasna se sám pře Klimešem ocitil Mikulí. Pálil bekhendem, Klimeš dokázal kotouč vytěsnit těsno mimo.
31:41
Šťastný posla puk na Krále, který přikryl a přerušuje hru.
31:00
Přerov teď zatopil obraně hostů, ale Král byl na svém místě.
29:45
Šťastný dlouho držel puk, ale hosté ho před svou branku nepustili.
28:59
Přerov jde znovu do čtyř. Pšurný v útočném pásmu podrazil jednoho z červenobílých a jde pykat na dvě minuty. Ale za hrubost je nakonec potrestán i Vas. Hraje se ve čtyřech.
28:31
Král schoval do lapačky tvrdou Grofovu střelu.
28:16
Popelka jel s Goišem dva na jednoho. Popelka předložil Goišovi puk před odkrytou klec, ale ten nedokázal usměrnit neposedný černý nesmysl za záda Krále.
26:30
Zubři se nemohou vymanit z tlaku Slavie, která je evidentně na koni.
25:42
Slavia právě vstřelila branku!
Slavie se nakonec dočkala. Při hře pět na pět se prosazuje LUKÁŠ JURÍK a dostává hosty do kontaktu. Asistence: Tomáš Micka a David Šafránek
25:20
Procházka zkušeně vyvezl puk a vyhodil.
24:50
24:17
Vyloučení na obou stranách. Bahenský a Ferenc vyloučení za hrubost. Pokračuje se 5 na 4.
24:17
Slavia si vypracovala velký tlak, který ovšem prozatím nedokázala zúročit.
23:27
Robinson dobrým pohybem vybojoval přesilovku pro svůj tým. Za sekání usedá na trestnou lavici Sýkora.
22:59
Postavení mimo hru sešívaných.
22:27
Pavlinova střela se nebezpečně odrazila od zadního hrazení, tak raději Klimeš schoval puk pod rukavici.
22:19
Další zakázané uvolnění Přerova.
21:50
Micka z otočky prověřil Klimeše, ten byl pozorný.
21:00
Klimeš teď vytáhl efektní semafor a tribuny skandují jeho jméno.
20:01
Vše je připraven k začátku druhé třetiny...
Domácí vstoupili do utkání fantasticky a po první třetině vedou 4:1. Hosté dlouho vypadali na ručník, až v závěru dokázali vstřelit branku a zatlačit Přerov v jeho obranném pásmu. Čeká nás ještě čtyřicet velmi zajímavých minut.
20:00
19:44
Domácí ubránili velmi důležité oslabení, i když hosté byl několikrát blízko druhé vstřelené branky.
19:15
Micka přestřeluje a vyhání svůj tým z útočného pásma.
18:30
Hosté to nesehráli vůbec špatně, ale Klimeš zlikvidoval všechny pokusy a Grof vyhazuje.
17:44
Hosté dostávají další možnost ke snížení. Procházka je potrestán za držení.
16:54
Slavie snižuje. Po zbytečné ztrátě puku domácích ve vlastním pásmu se prosazuje JÁNOS VAS. Asistence: Jaroslav Markovič
16:40
Slavie se osvobozuje.
16:11
Hořava namířil svůj tvrdý projektil do masky Krále. Bude se vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
15:35
Přerov začíná za svou brankou. Na ledě je druhá domácí pětka.
15:00
Pšurného dorážka jen těsně minula Královu klec.
14:42
Slavie půjde opět do čtyř. Za zbytečný útočný faul putuje za katr Kašpařík.
14:11
Hosté v pěti.
13:45
Hra je přerušena.
13:24
Puk skončil v ochranné síti. Vhazuje se po levici Krále.
13:05
Pražané vyhazují.
12:36
Přerovskou akci zastavil hvizd čárového, který dobře viděl ofsajd domácích.
12:11
Hostům začínají pochodovat nervy. Na dvě minuty je vyloučen Čermák, který atakoval Klimeše.
11:42
Time out hostů.
11:42
To není možné, Přerov přidává další branku. Od modré vypálil Chmelíř. Těsně před Králem dokázal změnit dráhu letu kotouč VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Lukáš Chmelíř a Milan Procházka
11:25
Puk byl dlouho za brankou Slavie, nakonec ho hosté vydolovali a založili útočnou akci.
10:50
Přerov je i nadále při chuti.
09:46
Hylák opouští branku a na jeho místo nastupuje Král.
09:46
Domácí jdou do třígólového trháku. A opět je to TOMÁŠ SÝKORA, kdo se nejlépe zorientoval v okolí brankoviště a překonává Hyláka. Asistence: Tomáš Dujsík a Marek Sikora
08:40
Zubři se prosazují ve vlastním oslabení. Popelka se ocitl na chvíli sám mezi kruhy, nezazmatkoval a u tyčky našel ještě lépe postaveného JIŘÍHO GOIŠE, který překonal Hyláka. Asistence: Michal Popelka
08:25
Opět se domácí osvobodili.
07:49
Hosté uzamkli přerovské a zle jim zatopili. Domácí se vše statečně bránili a nakonec vyhazují
06:49
První vyloučení zápasu. Za sekání odchází na trestnou lavici domácí kapitán Sýkora.
06:10
Procházka se z ničeho nic ocitl zcela sám před Hylákem. Mířil nad vyrážečku, ale přestřelil.
05:30
Grof se drze uvolnil na modré, ale jeho nahození skončilo jen v klubku těl před Hylákem.
04:45
Na ledě je čtvrtá lajna Přerova proti čtvrté pětce hostů.
04:15
Goiš pouze protečoval kotouč do útočné třetiny.
03:40
Klimeš předvedl fantastický zákrok proti tutovce Markoviče. Rychle se přesunul a vykopl puk levým betonem.
03:35
Chmelíř zakládá útočnou akci od vlastní branky.
02:05
Hosté se zatím vůbec nemohou dostat do hry.
01:05
Druhý přerovský útok si vypracoval velký tlak, který zakončuje brankou. TOMÁŠ SÝKORA si počínal důrazně na brankovišti Slavie a dotlačil puk za ležícího Hyláka. Asistence: Marek Sikora a David Šťastný
00:30
Hosté nahazují a oba týmy střídají.
00:13
Slavisté se okamžitě dopouštějí icingu.
00:01
Zahajovací pětice jsou již připraveny k úvodnímu vhazování.
A teď za bouřlivého aplausu vjeli do skvěle zaplněné arény hráči přerovského Zubru.
... následování hráči hostující Slavie.
Jako první nastupují na led muži v pruhovaném.
Do začátku utkání zbývá asi 15 minut a přerovská Meo-arena je již velmi pěkně zaplněna. Uvidíme, na jakém číslu se dnes zastaví počet diváků.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Grof, Chmelíř, Hořava, Dujsík, Vágner, Ferenc, Sedlák, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Stoklasa – Blinka, Král, Kovařík

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot – Kubica, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Micka, Jurík, Šafránek

Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Wesley.
HC ZUBR Přerov
Domácí mají za sebou dlouhou šestizápasovou šňůru venkovních utkáních, ze kterých jsem jim podařilo vytěžit 11 bodů. Přerov ztratil všechny body v Ústí nad Labem a po skvělé třetí třetině i na Kladně. Porazit dokázal před více něž pět a půl tisícovou návštěvou České Budějovice, poté Benátky. Urvat body se Zubrům podařilo i ve vypjatých derby utkáních, nejprve v Šumperku a minulou sobotu v Prostějově, kde přerovští brali dva body za výhru po nájezdech.
Přerov se díky dobrým výkonům v poslední době vyšvihl na 9. příčku se ziskem 35 bodů a skóre 69:77.
HC Slavia Praha
Pražané opět nabírají formu. Po herním útlum, který je provázel na přelomu října a listopadu, se hosté z hlavní města opět začínají zvedat. V posledních třech zápase totiž slavili výhru. Nejprve na svém ledě smetli 6:2 Litoměřice, poté ve velmi náročném utkání dokázali přetlačit Ústí nad Labem na jeho ledě 2:1 a naposledy po velkém trápení přemohli v prodloužení Šumperk 5:4.
Nyní Slavie okupuje 3. příčku tabulky se ziskem 46 bodů a skóre 86:54. Počet obdržených branek je vůbec nejlepší z celé WSM Ligy
Dobrý večer, vítejte u přenosu z 26. kola WSM Ligy, dnes na sebe narazí týmy Přerova a Slavie. Toto kolo uzavře první polovinu soutěže.