Ode mě je to pro dnešní večer již vše. Přeji Vám příjemný večer a u hokeje opět někdy na počtenou.
Třetí třetina se odehrávala zcela jednoznačně v režii domácího týmu, který třemi brankami během šesti minut zcela otočil vývoj zápasu a vcelku zaslouženě tak všechny body zůstanou v Edenu.
59:44
Slavia právě vstřelila branku!
Je hotovo. K vyhozenému puku se dostal jako první ZDENĚK BAHENSKÝ a do prázdné brány pečetí výhru Slavie. Bez asistence.
59:24
Knot netrefil přes celé hřiště prázdnou bránu, ale slávisté jsou v plném počtu.
59:17
Sražený puk je na střídačce Slavie.
59:07
Kurka pálí od modré hodně nepřesně, kotouč je v ochranné síti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
59:03
Mezi kruhy byl zcela sám Kurka, ale Hylák drží vedení Slavie.
58:41
Benátky hrají bez brankáře.
Oddechový čas pro Benátky.
58:41
Další pokus Paločka chytá lapačkou Hylák.
57:23
Komplikace pro sešívané. Na trestnou lavici míří za nedovolené bránění Vas (SLA)
57:08
Hylák kryje pokus od mantinelu.
56:34
Domácí otáčejí zápas! PAVEL KAŠPAŘÍK si před bránou našel nahození Pavlina a pohotově kotouč po zemi uklidil přímo k pravé tyčce. Asistence: Žiga Pavlin, Tomáš Micka.
55:53
Vas od modré trefil jen brusle clonícího Plodka.
55:19
Pavlin nepustil Dlouhého do pásma Slavie.
54:57
Sejpal zasahuje betonem proti střele Micky.
54:05
Následně se na druhou stranu hnal Ordoš, kterého ale perfektně zakřižoval Hruška a zachránil situaci pro domácí.
53:50
Hraškova střela orazítkovala tyč hostující brány.
53:16
Tak slávisté se přeci jen dočkali. ZDENĚK BAHENSKÝ projel s pukem až do útočného pásma, kde jeho střelu tečoval obránce Benátek přímo do horního růžku. Asistence: Ronald Knot, Miloslav Čermák.
51:37
Hylák si po dlouhé době připsal zákrok proti střele Paločka.
51:14
Kotouč na střídačce Benátek. Bude se vhazovat před Sejpalem.
Dnešní zápas sleduje v Edenu 922 diváků.
50:54
Zakázané uvolnění Benátek.
50:35
50:28
K menší ruční výměně názoru došlo mezi Kašpaříkem (SLA) a Jandejskem (BEN).Oba hráči jedou vychladnout na trestnou lavici.
49:48
Slavia je v obrovském tlaku. Posílá na bránu jednu střelu za druhou, ale domácí se i s velkou dávkou štěstí stále brání. V jednu chvíli puk poskakoval v brankovišti, ale domácím dnes není přáno.
48:48
Hruška trefil do intimních partií Kurku..Ten vstává velmi těžce ale musí pokračovat ve hře.
48:33
Micka se natlačil před bránu, kde ho podrazil gólman Sejpal (BEN). Dvě minuty odsedí Volf.
48:03
Puk se od zadního mantinelu odrazil přímo před bránu Benátek, ale Robinson se nestačil včas zorientovat a obránce Havlín mu kotouč odpálil.
46:54
Pavlin od modré netrefil bránu.
46:30
Benátky vyhazují na zakázané uvolnění.
46:00
Hylák vyrážečkou v pohodě kryje střelu Dlouhého.
45:30
Vas s Robinsonem jeli dva na jednoho, ale situaci nevyřešili dobře.
44:16
Andrlík nastřeloval před bránu na teč, ale nikdo v sešívaném puk netrefil.
43:43
Icing Benátek.
43:32
Brána hostů se dostala ze svého postavení. Bude se vhazovat po pravici Sejpala.
43:11
Špaček mohl jet sám na bránu, ale přihrávku na něj včas zblokoval Knot.
42:33
Ružičkova střela znamenala jen jednoduchý zákrok lapačkou Sejpala.
42:17
Jiránek z vrcholu kruhu trefil jen připraveného Sejpala.
41:34
K nahozenému puku se první dostal Kašpařík, ale jeho střelu zablokoval jeden z beků.
40:40
40:29
Knotův pokus od modré sražen.
40:01
Druhá třetina již byla herně vyrovnanější. Oba dva celky si v ní také zahrály dvě přesilové hry, ale využít početní výhodu dokázali jen hosté. Konkrétně v jednatřicáté minutě vstřelil zatím jedinou branku tohoto zápasu Jan Ordoš. Benátky tak vedou před závěrečnou třetinou 1:0.
40:00
39:44
Mikulík ve slibné pozici netrefil ideálně.
39:16
Pavlin od modré Sejpala nepřekonal.
38:55
Nepřesná rozehrávka Slavie a hosté vyhazují.
38:40
Ordoš (BEN) dostává menší trest za sekání.
38:20
Mikulík v obrovské šanci ztroskotal na Sejpalovi a Hrušku nepustili k dorážce obránci Benátek.
38:09
Střelecký pokus Knota sražen do ochranné sítě.
37:47
Robinson puk před bránu Benátek nedostal.
37:22
Hylák vyrazil pokus Volfa.
36:55
Po delší době v práci také Sejpal, který vyrazil střelu Hraška.
36:36
Kašpařík opět vyhazuje a domácí jsou již v plném počtu.
36:13
Slávisté vyhazují přes všechny čáry.
35:48
Na pokus Jandejska již viděl gólman Slavie dobře a opět předvedl jistý zákrok.
35:43
Hylák si i přes clonící hráče našel střelu od modré.
34:59
Mikulík vyhodil puk do střední třetiny, kde se chtěl do pásma Slavie ihned vrátit Paločko, což mu pochopitelně rozhodčí kvůli postavení mimo hru neumožnil.
34:36
Růžička (SLA) podrazil Dlouhého a míří na trestnou lavici.
34:14
Dlouhý mířil na bližší tyč, ale Hylák zasáhl ramenem.
32:51
Vas se natlačil do zakončení, ale bekhendem netrefil bránu.
31:54
Růžička byl před bránou úplně sám, ale netrefil prudkou přihrávku od Mikulíka.
30:52
Havlín se protáhl a do pásma Slavie, ale jeho střelu zblokoval Hraško.
30:03
Benátky právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovou hru. Hylák neudržel dělovku Pletky od mantinelu a kotouč za jeho záda dorazil JAN ORDOŠ. Asistence: Václav Pletka, Jiří Kurka.
29:49
Kurka po dobré kombinaci netrefil puk ideálně.
29:18
Tečovaná střela od modré obloučkem přeletěla slávistickou bránu.
29:06
Benátky si po nedovoleném bránění Hraška (SLA) zahrají přesilovku.
28:32
Sejpal kryje nahození od modré.
27:57
Slávisté jeli tři na jednoho, ale Šafránek vzdálenější šibenici netrefil.
27:18
Hrníčko se dostal k puku, který se po překvapivém odrazu dostal před bránu Slavie, ale Hylák bleskově reagoval a střelu útočníka Benátek vyrazil.
26:27
Slávisté zašlápli kotouč v obranném pásmu, bude se vhazovat po levici Hyláka.
26:04
Ofsajd Benátek.
24:59
Šafránek udělal pěknou stahovačku a následně vypálil, bránu však netrefil.
24:50
Hylák držel kotouč příliš dlouho a rozhodčí pískají.
24:36
Čermák nepustil do zakončení Kašpaříka.
24:14
23:39
Volf by se neztratil ani ve fotbale, precizní placírkou vykopává puk do středního pásma.
23:08
Knot trefil padajícího obránce, od kterého se kotouč odráží až do středního pásma.
22:39
Hruška netrefil v dobré pozici bránu.
22:14
Slávisté si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Hrníčko (BEN)
21:59
Nepřesná rozehrávka Benátek končí až u gólmana Sejpala, který na poslední chvíli přikryl kotouč před Kašpaříkem.
21:01
Hraškův tečovaný pokus končí těsně mimo.
20:46
A další úspěšný zákrok hostujícího brankáře proti střele Pavlina.
20:31
Sejpal si připisuje první zákrok druhé třetiny.
20:16
Hruška střílel z kruhu těsně mimo.
20:01
Slávisté zvládli první třetinu lépe. Svého soupeře přestříleli v poměru 16:8. Měli i několik velmi dobrých příležitostí ke skórování, ale skvěle chytající Sejpal zatím drží nerozhodný stav.
20:00
19:55
Kubicovo zakončení bekhendem postrádalo razanci.
18:46
Se zakončením Paločka neměl Hylák problémy.
17:25
Benátky kolikrát v obranném pásmu opravdu nestačí, ale zatím zuby nehty drží nerozhodný stav.
16:38
Sejpal neudržel pokus Micky, ale Kašpařík se před poloodkrytou klecí k dorážce nedostal.
16:32
Sejpal skryl ve výstroji střelu Micky.
16:15
Knot trefil jen clonícího Robinsona.
15:41
Vas pálil z kruhu, Sejpal opět připraven.
14:54
Mikulík od modré prozkoušel pozornost Sejpala.
14:37
Hylák udržel nepříjemnou střelu Matějčka.
14:21
Sejpal sice nadvakrát, ale přesto střelu Růžičky dokázal lapit.
13:10
Čermák se proháčkoval s pukem až mezi kruhy, ale jeho střelu do protipohybu Sejpal pokryl.
12:52
Hraško od modré vyprášil betony Sejpala.
12:45
Hruška nepropálil clonící obránce a následná střela Kolaříka neznamenala velké nebezpečí.
12:13
Domácí jeli do brejku tři na dva, ale Jiránek příliš dlouho váhal s přihrávkou a obránci hostů toho perfektně využili.
11:58
Hráč Benátek překážel Hylákovi v brankovišti, hosté jsou vykázáni do středního pásma.
11:31
Ofsajd sešívaných.
11:20
Čermákova teč končí těsně mimo levé tyče Sejpalovy brány.
11:04
Po pádu Hrušky se ze střídačky Slavie i z tribun ozývají velmi nespokojené hlasy, ale stále hrajeme bez vyloučení.
10:30
Slavia se opět usadila v pásmu, ale puk po dlouhém souboji za bránou opouští obrané pásmo Benátek.
09:33
Puk je v ochozech stadionu a bude se vhazovat před Hylákem.
09:29
Paločko svou přihrávku před bránu Slavie neprotlačil.
08:43
Střela Tržického se mezi tři tyče nevešla.
08:38
Hraško předvedl parádní hit ve středním pásmu, za což byl odměněn potleskem z publika.
08:00
Vas vybruslil s pukem zpoza brány, ale Sejpal byl u své levé tyče včas.
07:46
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
07:38
Růžičkova střela byla snadným soustem pro Sejpala.
07:14
Hylák před dojíždějícím Matějčkem skryl puk pod lapačkou.
06:56
Špaček z otočky netrefil bránu.
06:32
Jandejsek srazil střelu Kubici do ochranné sítě.
05:33
Další velká šance domácích. Z ničeho nic se před bránou ocitl osamocený Robinson, ale ani on si na Sejpala nepřišel.
05:28
Sražený střela končí v ochranné síti, bude se vhazovat před Sejpalem.
04:59
David Hruška dostal přihrávku přímo mezi kruhy, ale jeho střelu vyrazil Sejpal ramenem.
04:30
Knot z vrcholu kruhu netrefil bránu.
03:44
Sejpal v pohodě kryje nahození ze středního pásma.
03:22
Hylák zasahuje proti střele Huni.
02:56
Po střetu hokejek Vase a Jandejska končí puk hodně vysoko nad tvrzeným sklem.
02:45
Hylák zasahoval poté, co tragickou rozehrávku nabídl puk Benátkám obránce Pavlin.
02:05
Kolaříkův pokus od modré sražen do rohu.
01:42
Poprvé zaútočili i hosté, ale na první střelu stále čekáme.
01:00
Slávisté se již třikrát dostali do pásma, ale pokaždé bez střely.
00:20
Hruška byl tvrdě atakován u mantinelu, ale vylučovat se nebude.
00:01
Benátky již jsou na ledě, na který právě vjíždějí i domácí borci. Zápas tak již co nevidět začne.
Přejí Vám příjemný podvečer z dějiště utkání, z vršovického Edenu. Favoritem zápasu jsou domácí sešívaní, kteří zažívají v posledních zápasech výsledkový vzestup, naopak Benátky se spíše hledají. Níže se již můžete podívat na sestavy obou celků a samotný zápas začne přibližně za 15 minut.

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík (C), Růžička – Hraško, Pavlin – Andrlík, Knot – Adam – Bahenský, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Čermák (A) – Kubica, Kašpařík (A), Micka – Jiránek, Jurík, Šafránek – Nestrašil.

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (Hosnedl) – Čermák, Kurka – Pabiška (A), Jandejsek – Havlín, Tržický – Pletka, Plodek (C), Ordoš – Paločko, Havlas, Huňa – Špaček, Volf, Dlouhý – Matějček, Kuťák, Hrníčko.

Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Polák.
HC BENÁTKY NAD JIZEROU
Benátky na druhou stranu naopak v posledních zápasech hodně strádají. Poslední čtyři duely neznamenaly pro tým z dolních pater tabulky ani jeden bod. Hlavně defenziva, na kterou se Benátky mohly po většinu sezóny spoléhat, si vzala dovolenou. Hosté totiž v oněch čtyrech zápasech obdrželi celkem 17 branek, což je průměr více jak 4 branek na zápas. Pravda, Benátky během těchto klání narazily např. na Kladno či Motor, ale hlavně poslední domácí prohra s Prostějov asi hodně bolela. Benátkám se tak vytoužené desáté místo a tím pádem postup do osmifinále play-off vzdálilo již na sedm bodů.
HC SLAVIA PRAHA
Po dobrém startu do sezóny přišel v podání sešívaných poměrně výrazný útlum, během kterého Pražané devět zápasů čekali na tříbodové vítězný. Nyní se ale zdá, že se ve Vršovicích opět blýská na lepší časy. Posledních pět zápasů přineslo Slavii hned čtyři výhry. Jediný tým, který dokázal červenobílým úspěšně vzdorovat byl Přerov. Ten díky raketovému vstupu do zápasu vedl již ve 12. minutě 4:0 a de facto bylo hotovo. V posledním zápase přivezli slávisté domů velmi cenné tři body, které si zasloužili za výhru 5:3 na ledě Kladna a právě středočeskému týmu se tak přiblížili na rozdíl pěti bodů.
Krásný pondělní večer Vám přeji z pražského Edenu, kde budeme sledovat duel mezi domácí Slavií a Benátkami nad Jizerou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.