Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Velmi napínavý konec zápasu nakonec vyrovnávací branku nenabídl a všechny body z Edenu tak míří do Jihlavy. Dukla díky vydařené první třetině, kterou vyhrála poměrem 2:0, vybojovala v Praze velmi cenné body a v tabulce se dostává před svého soupeře na druhé místo.
59:41
Hraško si nepohlídal prostřední čáru a jeho nahození končí zakázaným uvolněním.
58:46
Domácí se nedokáží usadit s pukem v pásmu.
58:11
Knot si přidržel Jíchu, ale u sudího mu zákrok prošel.
57:37
Sudí se upískl a odpískal Slavii icing, který ovšem nebyl. Vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
57:23
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté vykřesali jiskřičku naděje. Bahenský našel před bránou TOMÁŠE MICKU, který z bezprostřední vzdálenosti trefil přesně růžek Honzíkovy brány. Asistence: Zdeněk Bahenský, Žiga Pavlin.
56:26
Honzík neudržel střelu Markoviče, ale perfektní obrana hostů nepustila dorážející slávisty k puku.
55:52
Micka špatně trefil poskakující kotouč a Honzík tak situaci před svou bránou nemusel řešit.
55:44
Zakázané uvolnění Dukly.
55:16
Šafář srazil střelu Kubici.
54:40
Jurík od modré těsně minul hostující klec.
52:40
Diviš ve slibné pozici trefil obránce Slavie.
52:11
Král si i přes dva clonící útočníky našel střelu Štebiha.
51:42
Hraško (SLA) sevřel a zahodil puk, za což ho čekají dvě minuty na trestné lavici. Čas pro Slavii se krátí.
51:28
Hraškův pokus k Honzíkovi neprošel.
Na dnešní zápas si našlo cestu 1422 diváků.
51:07
Jiránek se prokličkoval přes dva hráče, ale další dva jeho střelu zápěstím srazili.
50:41
50:25
Pavlin na modré ztratil puk a Dukla vyhazuje.
50:07
Neuvěřitelná šance Slavie. Puk poskakoval na brankové čáře, ale dorážející slávisté jej nedokázali došťouchat za ležícího Honzíka.
49:20
Šafář vyhazuje puk až za bránu Slavie.
48:55
Robinson bekhendem netrefil bránu.
48:40
Prokš (JIH) podrazil jednoho z Pražanů a míří na trestnou.
48:30
Melenovský hledal mezi kruhy volného spoluhráče, ale jeho dobrý úmysl provázelo horší provedení.
48:14
Drahorád mířil od modré velmi nepřesně.
48:06
Dukla si bere oddechový čas.
48:06
Střela Drahoráda od modré končí ve výstroji Honzíka.
47:51
Jihlava je v plném počtu.
47:20
Knot se proháčkoval do dobré střelecké pozice, bohužel však bránu netrefil.
47:07
Melenovský prověřil pozornost Krále.
46:30
Hosté se zatím brání bez větších problémů a z tribun se ozývá pískot.
45:51
Dukla opět vyhazuje a přesilovka je za půlkou.
44:57
Do brejku se dostal Diviš, ale svůj únik nedokázal zakončit.
44:28
Útok domácích zastavuje ofsajd, ve kterém byl Hruška.
43:57
Jihlava vyhrála buly a vyhazuje přes všechny čáry.
43:51
Slavia má unikátní možnost na návrat do zápasu. Grebenyuk (JIH) u mantinelu sestřelil Markoviče a dostává čtyřminutový trest.
43:18
Mikulík se natlačil do zakončení, ale puk mu na poslední chvíli ujel.
43:02
Zakázané uvolnění Dukly a bude se vhazovat před Honzíkem.
41:56
Další velká možnost hostů. K dorážce tvrdé střely se dostal Jícha, ale z těžkého úhlu trefil jen tyč branky Slavie.
41:25
Obrovská šance Dukly. Melenovský si vybruslil s pukem před Krále, který vyrazil jeho první pokus a poradil si i s následnou dorážkou.
41:12
Icing Slavie.
40:40
Král si poradil se střelou Anděla.
40:01
Prostřední část je za námi. Druhá třetina nám nepřinesla výraznější příležitost ani na jedné straně. A to i přesto, že Slavia si zahrála dvě přesilovky a Dukla dokonce čtyři. Stále tedy platí stav, který byl na světelné tabuli k vidění již po třetině první, a to 0:2. Poslední třetina začne přibližně v 19:55.
37:52
Do příležitosti mohl jít Micka, ale zastavil ho ofsajd.
37:38
Slavia vyhazuje přes všechny čáry.
37:22
Obětavý Kubica v pádu zblokoval střelu od modré Důrase.
37:04
Tomáš Jiránek (SLA) si odsedí menší trest za faul loktem.
36:32
Hruška vyjel podél mantinelu a z kruhu vyzkoušel Honzíka, který si s jeho střelou nadvakrát poradil.
36:18
Mikulík si najel s kotoučem mezi kruhy, ale jeho střela letěla přímo do středu brány.
35:12
Král v pohodě vyrazil střelu Štebiha od modré.
35:04
34:46
Důrasova klička na modré znamená ofsajd Dukly.
34:27
Slávisté se po delším tlaku osvobozují.
33:42
S dalším pokusem hostů si poradil Král.
33:21
K odraženému puku se dostal Důras, ale trefil jen padajícího obránce.
33:04
Další vyloučení a další přesilovka Dukly. Svého soka trefil u mantinelu Pavlin (SLA) a dostává dvě minuty.
32:48
32:18
A je to po dvou borcích na obou stranách. Z řad Slavie Kubica s Mikulíkem a v dresu Dukly je doplní Kaláb a Šimek (všichni hrubost). Dukla bude pokračovat v klasické přesilovce 5 na 4.
32:18
Ke střele se dostal sešívaný Mikulík. Vzniklou potyčku řeší sudí a bude se i vylučovat.
32:03
Melenovský poslal svůj projektil vysoko nad domácí bránu.
31:31
Kotouč se ocitl po zásahu hostujícího hráče na střídačce Dukly a hra se stěhuje do středního pásma.
31:04
Střelu Tomečka od modré vyrazil Král do ochranné sítě.
30:48
Slavia jde do čtyr. Faulu loktem se dopustil Čermák (SLA).
30:14
Pavlin pálí od modré nepřesně.
29:48
Robinson s Markovičem jeli do brejku dva na jednoho, ale dopustili se ofsajdu. Hráčům Slavie se však výrok sudího vůbec nelíbí.
29:42
Slávistický brankář nyní kotouč přikryl před dojíždějícím Melenovským.
28:50
Bahenský zabrnkal na nervy domácím fanouškům, když přihrával malou domů gólmanu Královi. Ten však kotouč celkem v pohodě posunul dál.
28:01
Z nebezpečné pozice pálil po buly Robinson, ale Honzík, přestože toho moc neviděl, dokázal jeho střelu udržet.
27:55
Icing Dukly.
27:28
Šafránkova sražená střela mizí v rohu kluziště.
27:10
Před bránu se šikovně natlačil Robinson, ale v tísni nedokázal zakončit.
26:59
Robinson nalil Drahorádovi, který se pálí těsně mimo.
26:30
26:20
26:04
Dukla vyhazuje přes všechny čáry.
25:24
Hraško mířil do šibenice, ale puk horní růžek těsně minul.
24:49
Knotova střela od modré končí na betonu Honzíka.
24:36
Robinson pálí z kruhu mimo.
24:26
Jihlava hrála v šesti a Slavia si zahraje přesilovku.
23:14
22:21
Knot pálil od modré, ale ani on clonící hráče neprostřelil.
22:02
Markovič v dobré pozici trefil jen hokejku clonícího obránce.
21:24
To byla hodně krátká přesilovka. Menší trest si odsedí také Miloslav Čermák (SLA). Hraje se ve čtyrech na obou stranách.
21:11
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Lukáš Anděl (JIH).
20:07
Slavia začíná rychlým zakázaným uvolněním.
20:01
Slavia do druhé třetiny změnila brankáře. Místo Hyláka se do sešívané brány postaví Tomáš Král.
20:01
Bídná první třetina v podání sešívaných, naopak Jihlava pokračuje v parádních výkonech. Díky chybám v rozehrávce Slavie se hosté dostali do několika velmi dobrých příležitostí, z nichž dvě dokázali proměnit. A jelikož David Hruška v dresu Pražanů neproměnil v samotném závěru třetiny trestné střílení, vedou hosté ve vršovickém Edenu zcela zaslouženě 2:0.
20:00
19:42
Hruška trefuje vystrčenou rukavici Honzíka.
19:42
Na druhé straně byl faulován unikající Hruška a je to nájezd pro Slavii.
19:20
Tomeček jel sám na bránu, ale trefil tyč!
18:52
Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.
17:58
Dukla právě vstřelila branku!
Další hrubku v rozehrávce Slavie již Dukla trestá. Mezi kruhy se ocitl zcela osamocený MAREK MELENOVSKÝ, který zamířil technickou střelou přesně mezi Hylákovy betony. Asistence: Marek Prokš, Jakub Flek.
17:21
Mikulík vystřelil z mezikruží, ale clonící bek Jihlavy jeho ránu srazil.
16:52
Slávisté vyrobili obrovskou chybu při střídaní a Důras se hnal sám na bránu. Naštěstí pro domácí tým ale netrefil Hylákovu svatyni.
16:13
Kubica se natahoval po dorážce Jiránkovy střely, ale Honzík kotouč včas přikryl.
15:55
Mezi kruhy se dostal k puku hostující Prokš, ale Hylák předvedl proti jeho dělovce velmi dobrý zákrok.
15:34
Střelu Ružičky tečuje Hruška vysoko nad.
15:16
Další pokus již gólman Slavie chytá a následnou strkanici před bránou roztrhali rozhodčí.
15:07
Skrytá střela od modré proletěla jen těsně vedle Hylákovy levé tyče.
14:13
Střelu ihned po buly vyrazil Hylák betonem do rohu.
14:09
Zakázané uvolnění Slavie.
13:55
Nahození Dukly kryje pod svou lapačkou Hylák.
13:41
Oba týmy v plném počtu.
12:50
Neuspěl ani Robinson se svým bekhendovým pokusem.
12:23
Mikulíkova střela končí na vyrážečce Honzíka.
11:39
První vyloučení v zápase a hned na obou stranách. Za Slavii jde na lavici hanby Kubica (nedovolené bránění) a za hosty Seman (držení).
10:07
Bahenský mohl poslat Hrušku do samostatného úniku, ale ani jeho přihrávka se vůbec nezdařila.
09:44
S následným pokusem od modré neměl Hylák problém.
09:30
Hosté jeli tři na dva, ale situaci vyřešili prachbídně.
08:58
Střela jednoho ze sešívaných sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Honzíkem.
08:14
Jícha se mezi kruhy dostal k odraženému puku, ale z ideální pozici nezakončil úplně nejlépe a Hylák jeho pokus vyrazil.
07:43
Kolařík napřáhl od modré. Gólman Dukly ale jeho střelu viděl a v pohodě ji skryl ve výstroji.
06:46
První velká šance sešívaných. Jurík dostal parádní pas přes celé pásmo, Honzík se ale bleskově přesunul a jeho střelu vyrazil.
05:40
Slávisté teď pořádně zmatkují při rozehrávce ve vlastním pásmu, ale hosté jejich chyby zatím nezvládají potrestat.
04:40
Jiránek již mířil přesně, ale Honzík jeho štiplavou střelu udržel.
04:30
Hruškův pokus od mantinelu končí mimo bránu.
03:17
Další akce Dukly již končí gólem. Do samostatného úniku se po přihrávce Tomečka dostal FILIP SEMAN, jehož přesný projektil do šibenice neměl Hylák šanci zastavit. Asistence: Vojtěch Tomeček, Denis Šimek.
02:24
Zničeho nic se do přečíslení dva na jednoho dostali hosté. Akci individuálně zakončoval Gríger, ale padající bek jeho střelu srazil do ochranné sítě.
01:32
Ani jeho další pokus nenašel cíl.
01:15
Růžička od modré netrefil bránu.
01:05
Proti pravidlům se provinila i Jihlava. Konkrétně icingem a hra se stěhuje před Honzíka.
00:54
Slávisté chyceni v ofsajdu.
00:16
K první střele se po odraženém puku dostal hostující Tomeček, ale Hyláka trefil do betonů.
00:01
Na kluzišti ještě proběhne gratulace velkému srdcaři Slavie, panu Richardu Fardovi k 70. narozeninám. Připojujeme se s gratulacemi.
Oba celky vjíždějí na led a utkání co nevidět začne.

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík "C", Drahorád, Hraško, Pavlin, Knot, Růžička, Adam – Kubica, Kašpařík "A", Čermák "A" – Robinson, Mikulík, Markovič – Bahenský, Jurík, Hruška – Jiránek, Šafránek, Micka – Nestrašil.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Sáblík) – Štebih, Šafář, Kaláb "A", Šimek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný "C" – Tomeček, Seman, Diviš – Důras "A", Skořepa, Anděl – Prokš, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Reich.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
První utkání se odehrálo v Jihlavě a domácí velmi brzo vedli. Slávisté ještě do konce třetiny vyrovnali, ale další branku dala opět Dukla. Další góly ale padaly už jen do brány Škareka. Byly hned tři a Slavia jela do Prahy se třemi body.
28.9.2015 Dukla Jihlava – Slavia Praha 2:4 (2. Gríger, 34. Skořepa – 20. Čermák, 49. Šafránek, 50. Jiránek, 56. Bahenský).
HC DUKLA JIHLAVA
Dukla v posledních zápasech zažívá velký vzestup tabulkou. Jihlavští v posledních osmi zápasech prohráli jen jednou a to na hřišti Přerova (2:3). Zaznamenali naopak sedm výher v základní hrací době, některé navíc velmi výrazným výsledkem, jako například nad Litoměřicemi v poměru 10:1. Dukla je zatím jediným týmem, který v zápase zaznamenal dvouciferné číslo u vstřelených gólů. Jihlava se díky těmto vítězstvím posunula až na třetí příčku tabulky, kde je s 38 body jen o skóre právě za Slavií.
HC SLAVIA PRAHA
Pražský celek se po velmi dobrém začátku sezóny dostal před necelým měsícem do menšího herního a výsledkového útlumu, který nakonec vedl až k menšímu zemětřesení v kabině sešívaných. Z kádru odešli bratři Doležalové, Jan Veselý, Petr Punčochář a na hostování do Ústní také mladíček Tomáš Andres. Do Edenu pak přišli Milan Mikulík, Zdeněk Kubica a Tomáš Andrlík, který má v Praze střídavé starty z Plzně a v minulém zápase ještě nenastoupil. Slávisté se po reprezentační přestávce představili v Mostě, kde po bláznivé přestřelce nakonec vyhrál po nájezdech 7:6.
Krásný den Vám přeji z vršovického Edenu u velkého šlágru jednadvacátého kola WSM ligy. Duelem mezi Slavií a Jihlavou Vás bude provázet Michal Borovan.