Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk: Aleš Holík.
HC Dukla Jihlava: Josef Skořepa.
Je za námi 29. kolo WSM ligy. Šumperk v něm dokázal ukončit jedenácti zápasovou šňůru Jihlavy bez prohry. O tom rozhodla hlavně třetí třetina ve které draci svému soupeři dokázali nasázet čtyři branky.
59:05
Flekův pokus mířil vysoko nad bránu.
58:45
Parýzkovu střelu zastavil obětavě Prokop.
58:21
Šimun posílal puk před bránu na teč, Fořt, však na kus černé gumy nedosáhl.
58:00
Následný pokus Melenovského končí v lapačce Zelenky.
57:59
Zadražilovu střelu zastavuje Prokop.
57:46
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
57:20
Puzič nahodil kotouč na Škarka, ten jej rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.
55:45
Malcovo nahození ze středního pásma vyráží Zelenka betony.
54:36
Draci právě vstřelili branku!
Neuvěřitelné co si dovolil Tomáš Fořt v oslabení. Ten nádhernou otočkou dokázal obejít hostujícího hráče, následně puk přihrál na hůl JANA MILFAITA, který dnes již pošesté rozjásal domácí publikum. Asistence: Tomáš Fořt.
54:26
Zadražilovu tvrdou střelu z modré vytěsnil Zelenka do ochranné sítě.
54:05
Draci vyhazují kotouč až za bránu Škarka a odjíždí rychle střídat.
53:40
Kalábovu střelu zastavil vlastním tělem Daniel Vrdlovec.
53:09
Aleš Holík (SUM) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.
53:09
Zadražilovu tvrdou střelu dokázal Zelenka zneškodnit špičkou své lapačky.
52:54
52:20
Draci vyhazují kotouč a odjíždí střídat.
52:00
Seman lehce nahodil puk před bránu, tam ho ještě dokázal těčovat Gríger. Zelenka byl pozorný a puk vyrazil betony.
51:33
Posunutá domácí brána, rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude po levici Zelenky.
51:20
Jihlava kombinuje v obraném pásmu Šumperka...
51:10
Šumperk vyhazuje puk přes všechny čáry.
50:54
Tomáš Prokop (SUM) dostává dvě minuty za zdržování hry.
50:23
Zadražil dostal nabito na modrou, jeho střela se mu ovšem vůbec nepovedla.
49:39
Puk mezi diváky, rozhodčí nařizuje vhazování před Zelenkou.
49:21
Zakázané uvolnění Šumperka.
47:19
Daniel Vrdlovec dobře napadal hostující hráče, poté dokázal vybojovat i puk, který ihned poslal před bránu, kde byl úplně volný TOMÁŠ FOŘT. Ten následnou tvrdou střelou dokázal rozvlnit popáté síť za zády Jakuba Škarka. Asistence: Daniel Vrdlovec, Aleš Holík.
46:45
Melenovského střelu srazil Drtil mimo tři tyče domácí brány.
46:19
Dobrovolného střela z modré byla velmi nepřesná.
45:10
Tvrdou střelu Fořta dokázal hostující gólman zastavit.
43:34
Šumperk odskakuje Jihlavě na rozdíl dvou branek. Drtil poslal puk přímo na hůl EDUARDA ŠIMUNA, který poté neměl žádné problémy poslat kus černé gumy pod horní tyč Škarkovy brány. Asistence: Tomáš Drtil, Tomáš Brunec.
43:25
Jerglovu střelu drží domácí gólman ve své lapačce.
43:03
Havlíkova tvrdá střela z modré končí na levé tyči Škarkovy klece.
42:32
Zadražilovo nahození vyklepal Zelenka rychle ze své lapačky a puk rozehrál na hole svých spoluhráčů.
41:34
Šumperk se ujímá vedení. Zdráhal poslal puk JIŘÍMU PŮHONÉMU, ten si s ním vybruslil na modrou, odkud se následně dokázal trefit přesně k pravé tyči Škarkovy brány. Asistence: Jan Zdráhal, Tomáš Kaut.
41:02
Další střela Zdráhala, hostující gólman znovu puk vyráží.
40:45
Zdráhalovu střelu z modré vyráží Škarek betony.
40:41
Nepřesná rozehrávka Dukly končí na zakázaném uvolnění.
40:22
Nyní pálil Seman, jeho střelu schoval domácí gólman do své lapačky.
40:18
Flekova střela letěla vysoko nad Zelenkovu bránu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Je za námi druhá třetina. Šumperk v ní dokázal v třicáté minutě vyrovnat stav utkání a to když se z přesilové hry dokázal přesně trefit Aleš Holík. Hosté si vytvořili několik nebezpečných šancí, které ale vždy skončili na skvěle chytajícím Zelenkovi. Šumperk zatím v zápase nebyl ani jednou vyloučený, Jihlava už si musela odpykat šest trestných minut ve kterých obdržela dvě branky.
40:00
39:17
Šafář má puk na své holi, Jihlava zatím střídá.
38:59
Harkabusova střela šla vedle pravé tyčky Zelenkovy brány.
38:44
Ofsajd draků.
38:26
Tomáš Kaláb to zkusil ze středního pásma, jeho pokus šel ale vysoko nad bránu.
37:12
Šafář se nebezpečně prokličkoval až před domácí bránu, tam ho na poslední chvíli zastavil Drtil.
36:56
Vrdlovcova tvrdá střela z prostoru mezi kruhy končí ve výstroji hostujícího strážce svatyně.
36:17
chybnou rozehrávku domácích málem dokázal potrestat Richard Diviš, Zelenka proti němu ovšem předvedl skvělý zákrok lapačkou.
36:09
Šimunovi nevyšla jeho klička, u puku jsou hosté,
35:41
Malec to zkusil bekhendem, Zelenka byl připraven.
34:45
Zakázané uvolnění Jihlavy, vhazuje se po levici Škarka.
34:21
Milfait viděl volného Fořta před bránou, tam mu i naservíroval puk, domácí nejproduktivnější hráč poté jen těsně minul Škarkovu klec.
33:51
Holíkův pokus zastavil vlastním tělem Grebenyuk.
33:45
Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.
33:27
Kaláb dostal puk na modrou, odkud i následně vystřelil, domácí gólman puk vyráží do bezpečí.
33:10
Střela Diviše končí v Zelenkově výstroji.
32:59
Griger nabil puk Semanovi, jeho pokus letěl nad domácí bránu.
32:21
Štebih posílal kotouč před domácí bránu, tam ale nebyl žádný jeho spoluhráč a tak Puzič v klidu poslal puk do bezpečí.
31:21
Zelenka dokázal Flekovi vypíchnout puk při jeho pokusu o objetí brány.
30:38
Ostřanský s Šimunem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný pak jen těsně minul Škarkovu svatyni.
30:15
Zelenka má puk ve své výstroji po střele Josefa Skořepy.
29:59
Důrasova střela se k domácí bráně nedostala.
29:33
Střela Filipa Semana končí v lapačce domácího gólmana.
29:04
Devět vteřin uběhlo z přesilové hry a Šumperk se dočkává vyrovnávacího gólu. Vrdlovec nabil puk ALEŠI HOLÍKOVI na modrou a ten následně vymetl levý růžek Škarkovy brány. Asistence: Daniel Vrdlovec, Tomáš Fořt.
28:55
Alexandr Grebenyuk (JIH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
28:55
Nakonec za pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku.
28:55
Šimun dostal tvrdý hit do obličeje a zůstává ležet na ledě.
28:44
Holíkovo nahození ze středního pásma si ponechal hostující strážce svatyně ve své lapačce.
28:36
Puk v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
28:16
27:45
Šafář vyhazuje puk až za Zelenkovu bránu, Jihlava odjíždí střídat.
27:03
Tomáš Drtil dostal nabito na modrou, jeho střela ovšem mířila pouze do ochranné sítě.
26:35
Šumperk kombinuje v obraném pásmu Jihlavy...
26:16
Alexandr Grebenyuk (JIH) si jede odsedět dvě minuty za sekání.
25:59
Sám před Škarkem se zjevil Kaut, jeho forhendový blafák mu ovšem nevyšel podle jeho představ.
25:38
Půhoného střela bekhendem k bráně nedošla.
25:19
Zadražilovo nahození drží Daniel Zelenka ve své lapačce.
25:01
Do velké šance se dostal Ostřanský, ten dokázal obejít dva hostující hráče, jeho střela poté ale mířila pouze do připraveného Škarka.
24:23
Puk mezi diváky, vhazovat se bude v obraném pásmu Šumperka.
24:13
Divišova střela skončila v lapačce Zelenky.
23:19
Draci teď dobře napadají rozehrávku Jihlavy, ta má problém se dostat do útočného pásma.
23:03
Holík si s pukem vybruslil až na modrou čáru, odtud následně vyslal střelu tahem, která těsně minula pravou tyč Škarkovy brány.
22:38
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Zelenky.
22:27
Puk na střídačce, rozhodčí nařídil vhazování ve středním pásmu.
22:23
Nebezpečná střela vyšla z hole Puziče, hostující gólman měl co dělat aby udržel puk pod svými betony.
22:20
Z nulového uhlu to zkusil Kaut, Škarek byl připravený a puk vyrazil.
21:57
Šimun dostal pěknou přihrávku od Půhoného, jeho následná střela končí ve výstroji Škarka.
21:13
Zelenka si připisuje úspěšný zákrok betony po střele Kalába.
20:58
Parýzek má puk na své holi, obě mužstva zatím střídají.
20:29
Prokop dostal nabito na modrou od Vrdlovce, jeho pokus byl ovšem velmi nepřesný.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:47.
Je za námi první třetina dnešního utkání. V sedmé minutě se dostal domácí tým do vedení, v přesilové hře se dokázal prosadit Jan Milfait. Hosté ovšem za dvě minuty vyrovnali stav utkání zásluhou Filipa Semana. V devatenácté minutě se pak ještě dokázal prosadit Josef Skořepa. Do kabin tedy odcházíme za stavu 1:2.
20:00
18:38
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté otáčí vývoj zápasu. Jergl poslal kotouč na hůl JOSEFA SKOŘEPY, ten si dokázal vytáhnout Zelenku z brány, a poté už pouze objel bránu a zasunul kotouč do zcela odkryté klece. Asistence: Aleš Jergl, Miha Štebih.
18:15
Gewiese si hrál příliš dlouho s pukem až o něj nakonec přišel, to dokázal málem potrestat Richard Diviš.
17:20
Seman s Milfaitem bojují o kotouč, nakonec z něj vyšel vítězněji hostující hráč.
16:50
Drtilův pokus mířil vysoko nad bránu.
16:13
Půhoný dokázal obrat jihlavské hráče o puk, jeho následná střela však byla velmi nepřesná.
15:29
Postavení jihlavského útočícího hráče v brankovišti, hra je vykázaná do středního pásma.
15:29
Zelenka vyráží puk betony po střele Důrase.
15:15
Střela Josefa Skořepy se k domácí bráně nedostala.
14:46
Gríger to zkusil z ostrého úhlu, domácí gólman byl připravený a puk lapil do své lapačky.
14:20
Tvrdá střela vzešla z hokejky Šafáře, Zelenka se štěstím puk vyráží.
13:55
Odpískána hra vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu.
13:41
Harkabusova střela zpoza obránců skončila na pravé tyčce Zelenkovy brány.
13:15
Kolářova střela byla nepřesná.
12:24
Kaut jel úplně sám na Škarka, jeho úmysl poslat kotouč pod jeho vyrážečku se mu ovšem nepovedl.
12:08
Nebezpečná střela Semana, ta mířila jen těsně vedle levé tyče Zelenkovy brány.
11:58
Půhoný nabil puk Zdráhalovi, ten při své střele zlomil hokejku.
11:13
Flekovu střelu vyráží Zelenka betony.
10:42
Mifaitovo nahození ze středního pásma vyráží hostující gólman za svou bránu.
10:31
Ofsajd Jihlavy.
09:45
Fořtovu střelu drží Škarek ve své lapačce.
08:36
Hosté rychle vyrovnávají průběh zápasu. FILIP SEMAN zůstal úplně osamocený před domácí bránou čehož si všiml Richard Diviš, který mu ihned naservíroval puk, Seman pak bez problému poslal kotouč pod Zelenkovy betony. Asistence: Richard Diviš.
08:16
Obrovský závar před domácí bránou, Zelenka má teď spoustu práce.
06:50
Šumperk využívá hned svou první přesilovou hru. Krásná souhra šumperských hráčů na jejímž konci stál JAN MILFAIT, který již dopravil puk za bezmocného Jakuba Škarka. Asistence: Daniel Vrdlovec, Tomáš Drtil.
06:15
Dukla se osvobozuje a odjíždí střídat.
06:03
Aleš Holík dostal puk do dobré pozice a jen těsně minul Škarkovu bránu.
05:38
Půhoný poslal puk na Koláře, ten jej následně nedokázal namířit na jihlavskou bránu.
05:21
Zdráhalova střela byla zblokovaná.
05:03
Vojtěch Zadražil (JIH) dostává dvě minuty za podražení.
04:34
Zelenka odjíždí na střídačku, domácím je ponechána výhoda.
04:23
Holíkovu střelu z modré vyrazil Škarek pravým betonem.
04:08
Špatná domluva šumperských hráčů končí odpískaným zakázaným uvolněním.
03:36
Důras nevyzrál na Drtila, u puku jsou domácí.
03:03
Gregor posílal puk před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by puk dokázal nasměrovat na domácí svatyni.
02:34
Fořt vyslal střelu tahem a ta se dostala až do lapačky Jakuba Škarka.
02:05
Drtilovi nevyšla stahovačka, draci se rychle musejí vracet dozadu.
01:35
Odpískán ofsajd Šumperka.
01:23
Střelu zpoza obránců vyslal Jergl, ta se ale nakonec k bráně nedostala.
01:03
Důras poslal puk do Zdráhalových bruslí a ten se odrazil rovnou na domácí bránu, Zelenka byl pozorný a kus černé gumy má pod lapačkou.
00:34
Střela Šafáře z modré byla sražena mimo tři tyče domácí brány.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Gewiese, Holík, Zdráhal, Havlík, Puzič, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Ostřanský – Šimun, Brunec – Šebek, Hroch

HC Dukla Jihlava: Škarek (Honzík) – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl

Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba.
Salith Šumperk
Drakům v tabulce patří poslední příčka s čtyřiadvaceti body. Na předposlední Most ztrácí jeden bod. Čtyři zápasy po sobě dokázal Šumperk bodovat, to ovšem skončilo v pondělním zápase v Mostě, kde ač draci vedli 0:2, tak nakonec svému soupeři podlehli 3:2.
Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem mužstva je Tomáš Fořt, ten má na svém kontě dvaadvacet bodů za deset branek a dvanáct asistencí.
HC Dukla Jihlava
Dukla se nachází na samém vrcholu tabulky se ziskem dvaašedesáti bodů, na druhé Kladno má náskok pěti bodů. Jihlava již drží jedenácti zápasovou šňůru bez prohry. Naposledy svěřenci Petra Vlka prohráli 24. října na ledě Přerova, kterému podlehli těsně 3:2.
Nejproduktivnějším hráčem Dukly je s třiadvaceti body (10+13) Filip Seman. Nejlepším střelcem týmu je pak s třinácti přesnými zásahy do sítě soupeřů Josef Skořepa.
Tyto mužstva se již v této sezóně proti sobě dvakrát střetly. Z duelů vždy jako šťastnější tým odcházela Jihlavská Dukla, ta nejprve porazila Šumperk na jeho ledě 4:5 v prodloužení a doma pak draky přehrála vysokým rozdílem 7:3.
WSM liga pokračuje již 29. kolem. V tom se proti sobě utkají týmy Salith Šumperk a HC Dukla Jihlava. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.