Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Aleš Holík.
HC Stadion Litoměřice – Jaroslav Pavelka.
Je za námi 31. kolo WSM ligy. Litoměřice si ve třetí třetině hlídaly svůj náskok a minutu před koncem se ještě do prázdné klece dokázal trefit Zdeněk Doležal. Konečný stav zápasu je tedy 0:3.
59:50
Berger míjí prázdnou bránu draků.
59:18
Šumperk hraje znovu bez gólmana.
59:18
David Švagrovský (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
58:44
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté přeci jen střílí třetí branku. Ondráček přihrál puk na hůl ZDEŇKA DOLEŽALA a ten bez problémů trefuje odkrytou klec domácího celku. Asistence: Martin Ondráček, Petr Beránek.
58:26
Hosté vyhazují kotouč do středního pásma.
58:16
Haasova střela z modré byla hodně nepřesná.
57:36
Kopta měl na holi třetí litoměřický gól, jenže do brány se postavil Prokop a ve skórování mu tak zamezil.
56:58
Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperk to zkusí znovu se šesti hráči v poli.
56:38
Zdráhal nahodil puk na Pavelku, ten si ho ponechal ve své lapačce.
55:45
Zdráhal to zkusil ze středního pásma, jeho střela šla ale příliš vysoko.
54:58
Zelenka se vrací zpět do brány.
54:58
54:18
Karel Plášil (LIT) a David Jurík (SUM) oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
54:12
Vrdlovec nabil puk Drtilovi, jeho střelu Pavelka vyráží.
53:36
Drtilova střela z modré byla nepřesná.
52:56
Šumperk to sedm minut před závěrečnou sirénou zkouší bez gólmana. Bude se hrát tedy šest na čtyři.
52:56
Oddechový čas pro domácí.
52:56
René Piegl (LIT) si jede odsedět dvě minuty za krosček.
52:28
Neskutečný tlak měl teď Šumperk. Všechny střely ale dokázal Pavelka pokrýt.
52:06
Holík se s pukem dokázal prokličkovat až před Pavelku, ale následnou střelou ho nedokázal propálit.
51:27
Doležalovu střelu vytěsnil Daniel Zelenka vyrážečkou.
51:08
Sedlák nahodil puk před hostující bránu, odtud ho ale do bezpeční dopravil jeden z litoměřických hráčů.
50:54
Hostující gólman má puk ve své lapačce po střele Milfaita.
50:31
Kopta střílel pouze do prvního bránícího hráče.
50:09
50:01
Nedvídek si s pukem vyjel před Zelenku, tam jeho následná střela byla sražena vysoko nad bránu.
49:10
Postavení litoměřického hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
49:02
Tvrdá střela Doležala skončila na hrudi domácího gólmana.
48:54
V oslabení pálil Sedlák, jeho pokus mířil vedle pravé tyčky Pavelkovy brány.
48:25
Vrdlovec vyváží puk až za Pavelkovu bránu.
48:10
Matěj Bažant (SUM) dostává dvě minuty za sekání.
47:41
Málkovo nahození Zelenka rychle vyklepává ze své výstroje a kotouč rozehrává na hůl Drtila.
47:19
Vrdlovec pálil z modré, hostující gólman vyráží puk betony.
46:59
Rozhodčí nyní neodpískal jasné zakázané uvolnění Litoměřic, na druhé straně ho ovšem vzápětí odpískal Šumpeku. Fanoušci toto nemohou unést a na led vhazují plechovky od piva.
46:32
Rozhodčí za tento zákrok ale vylučovat nebude, to se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří na něj hlasitě pískají.
46:32
Nyní za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku, na ledě po něm zůstala krvavá stopa.
46:32
Málek tvrdě srazil Šimuna, ten zůstává ležet na ledě.
46:05
Zdráhal se nepříjemně srazil se Zelenkou, oba hráči už se ale zvedají z ledu.
45:55
Zdráhal střílel z modré do betonů Pavelky.
44:55
Hronek vyslal kotouč na Zelenku, ten ho rychle vyklepal ze své lapačky a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.
44:21
Ondráček si s pukem poodjel od mantinelu a následnou střelou poslal kotouč do výstroje domácího gólmana.
44:14
Z ostrého úhlu to zkusil Beránek, Zelenka má puk v lapačce.
44:01
Plášil s pukem za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.
43:20
Pavelka má puk v lapačce po střele Sedláka.
43:06
Střela z modré v podání Málek skončila nad domácí bránou.
42:51
Fořt protečoval puk do útočného pásma, tam si ale kotouč převzali hosté.
42:24
A další ofsajd Šumperka.
42:08
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
42:03
Bílkova střela z modré mířila vedle levé tyčky Zelenky.
41:21
Haas jel sám na bránu, bekhendovým pokusem na Pavelku nevyzrál.
40:24
Zakázané uvolnění Litoměřic.
40:08
Hned z úvodu třetí třetiny se do zakončení dostal Fořt, jeho pokus byl ale nepřesný.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:41.
Skončila nám druhá třetina ve které hosté dokázali zvýšit svůj náskok. V dvaadvacáté minutě se dokázal prosadit Petr Beránek. Druhá část hry byla ovšem více vyrovnaná než ta první, hosty ale dnes drží skvěle chytající Pavelka. Do kabin tedy odcházíme za stavu 0:2.
40:00
39:59
V poslední vteřině pálil Sedlák, hostující gólman drží puk ve výstroji.
39:20
Moučkova střela z modré zaplula do lapačky Jaroslava Pavelky.
39:15
Holíkova střela z prostoru mezi kruhy skončila na betonech hostujícího strážce svatyně.
38:41
Puk v sevření těl u mantinelu, rozhodčí hru přerušuje a nařizuje vhazování před Pavelkou.
38:18
Milfait zpoza branky poslal puk na Fořta, ten se nedokázal trefit do prostoru mezi třemi tyčemi.
38:05
Domácí hráči si několikrát přihráli puk, který skončil až na holi Zdráhala, který ho poslal příliš vysoko nad Pavelkovu bránu.
37:20
Zakázané uvolnění Šumperka, toto rozhodnutí rozhodčího se ale hráčům vůbec nelíbí a domácí kapitán si to jede za rozhodčím vyjasnit.
37:19
Tomáš Prokop zůstává ležet na ledě, rozhodčí přerušuje hru.
36:59
René Piegl to zkusil z modré tahem, střela ale byla nepřesná a Zelenku neohrozila.
36:09
Puk na tribunách, vhazovat se bude po pravici Daniela Zelenky.
35:53
Holíkova střela byla zbytečná, rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
35:42
35:32
Fořtovi utekl puk z hokejky, hosté se osvobozují.
35:02
Sedlák pálil z modré před bránou se ještě puk snažil tečovat Milfait.
34:36
Sedlák nabil puk Zdráhalovi, jeho pokus jen těsně minul hostující svatyni.
33:56
Hra vysokou holí domácích hráčů, vhazuje se před Zelenkou.
33:52
Holíkova střela z modré orazítkovala betony hostujícího gólmana.
33:44
Buly před Pavelkou se bude opakovat, domácí hráč ho vyhrál bruslí což není v hokeji dovolené.
33:41
Dominik Bílek (LIT) dostává dvě minuty za hákování.
32:55
Diváci už se na stadionu začali radovat, jenže střela Holíka skončila na boční síti.
32:25
V dobré šanci se ocitl Holík, ten ale trefuje boční síť.
31:54
Nepřesná rozehrávka draků skončila až na zakázaném uvolnění.
31:45
Útočnou akci kališníků zastavuje ofsajd.
31:24
Milfait vyslal střelu zpoza obránců, Pavelka jen máchnul lapačkou do prázdna, naštěstí ale pro něj letěl kotouč nad bránu.
31:03
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Zelenkou.
30:36
Odpískán ofsajd draků.
29:24
29:12
Další střela Drtila, Pavelka vyráží kotouč nad sebe.
28:55
Půhoný znova na Drtila, ten tentokrát trefuje výstroj Pavelky.
28:44
Půhoný nabil puk Drtilovi, tomu střela vůbec nesedla.
28:03
Zdráhalovi se ovšem nepovedla přihrávka na modrou a draci tak musí opustit útočné pásmo.
27:45
Šumperk kombinuje v obraném pásmu Litoměřic...
27:27
Litoměřice hráli v šesti a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí David Švagrovský.
27:11
Málek to zkusil z modré tahem, jeho pokus byl ale nepřesný.
26:55
Puzič poslal kotouč na Fořta, tomu ale kus černé gumy utekl z hole a draci se tak musí rychle vracet dozadu.
26:06
Švagrovského střelu drží Zelenka ve své lapačce.
25:52
Šimun vybojoval kotouč, poté s ním obkroužil bránu a snažil se jej poslat pod betony hostujícího gólmana, to se mu ovšem nepovedlo.
25:05
Ostřanský se s pukem protlačil před Šulce, následnou střelu poté vytěsnil Pavelka do ochranné sítě.
24:59
Půhoného střelu Pavelka vyráží betony.
24:50
Drtil viděl najíždějícího si Marka Haasa, kdyby byla přihrávka o něco přesnější, tak domácí kapitán mohl ujíždět sám na bránu.
23:55
Litoměřice v šanci dva na jednoho. Ondráček ale bránu přestřelil.
21:37
Martin Ondráček dokázal vybojovat kotouč za bránou Šumperka, poté jej přihrál před bránu kde se nacházel PETR BERÁNEK, ten už poté jen umístil kus černé gumy k pravé tyči Zelenkovy brány.. Asistence: Martin Ondráček.
21:10
Kalla nabil puk Švagrovskému, jeho pokus mířil vysoko nad bránu.
20:36
Milfaitova tvrdá střela orazítkovala betony Jaroslava Pavelky.
20:15
Útočnou akci Litoměřic zastavuje ofsajd.
20:06
Druhá třetina začala, hosté se v ní hnedka pouští do útoku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:49.
Skončila nám první třetina dnešního utkání. Litoměřice v ní byly po celou dobu aktivnějším mužstvem a v jedenácté minutě se dočkaly také branky. Tu vstřelil bývalý šumperský hráč Jan Berger.
20:00
19:22
Pavelka si připisuje další úspěšný zákrok.
19:05
Haas zpoza branky přihrál puk na Šimuna, toho nádherným zákrokem vychytal hostující gólman.
18:31
Sedlák kličkoval na modré což se mu nevyplatilo, hosté se hnali do nebezpečné šance.
17:32
Drtil v šanci jeden na jednoho volil tvrdou střelu, tu Pavelka vyráží svými betony.
17:26
17:05
Šulcova střela z modré minula pravou tyčku Zelenkovy brány.
16:31
Postavení litoměřického hráče v brankovišti, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
16:20
Hráči svádí boj o kotouč u mantinelu, z toho nakonec vychází vítězně kališníci.
16:03
Ke střele se ale nedostaly a draci vyhazují kotouč do bezpečí.
15:40
Litoměřice kombinují v obraném pásmu Šumperka.
15:26
Tomáš Drtil (SUM) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.
15:20
David Jurík si málem srazil puk do své sítě.
14:47
Jiří Půhoný přibrzdil před Pavelkou a snažil se ho ještě rozhodit, hostující gólman mu puk ale vypíchl z jeho hokejky.
14:47
Půhoný jel sám na bránu a byl faulovaný, rozhodčí nařizuje trestné střílení.
14:20
Ondráček se hnal do dobré šance, na poslední chvíli mu puk z hokejky vypíchl Haas.
13:58
Z otočky pálil Vrdlovec, jeho pokus byl ale nepřesný.
12:56
Ofsajd Šumperka.
12:36
Milfaitova střela se zastavila na betonu Pavelky.
12:24
Zdráhal nepřesně přihrával, hosté ale tuto šanci nedokázali využít.
11:58
Pavlas nahodil kotouč do obranného pásma draků, tam ho dokázal vybojovat Švagrovský, domácí tým se nyní musí bránit.
11:35
Z modré pálil Drtil, jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
11:11
Sedlák si s pukem najel do střelecké pozice, Pavelka jeho pokus vyrazil koncem své lapačky.
10:47
Hosté se ujímají vedení. JAN BERGER se zpoza branky dokázal dostat až před Zelenku, kterému následně kotouč umístil pod jeho betony. Asistence: Milan Valášek.
10:36
Z bezprostřední blízkosti střílel Vantuch, Zelenka drží puk v lapačce.
10:13
Hrochovi nevyšla klička, hosté se tak dostávají ke kotouči.
09:32
Kallovu střelu vyráží Zelenka betony.
09:05
Střela Nedvídka se mezi tři tyče nevešla.
08:45
Málek uklidňuje hru, puk drží na své holi za vlastní bránou.
07:59
Litoměřice vyváží puk ze svého obraného pásma a rychle odjíždí střídat.
07:20
Šumperk se drží v obraném pásmu Litoměřic, ke střele se ovšem nedostává.
06:55
Vrdlovcova střela těsně minula Pavelkovu bránu.
05:39
05:39
Neuvěřitelný závar před brankou domácích. Kallova střela z modré skončila na horní tyči. Z následné dorážky se snažil udeřit Švagrovský, jeho pokus zastavil Prokop na brankové čáře.
05:05
Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
04:59
Málkovu střelu z modré drží domácí gólman ve své výstroji.
04:25
Nedvídek pálil z modré jeho střelu Zelenka vyrazil levým betonem.
04:13
Pavlasovu střelu domácí gólman vyráží betony.
04:05
Puk mezi diváky, rozhodčí nařizuje vhazování před Zelenkou.
03:59
Ondráčkova střela byla sražena do ochranné sítě.
03:45
Fořt vyváží puk z obraného pásma a šetří tak čas pro Šumperk.
03:39
Jaroslav Moučka (SUM) dostává dvě minuty za sekání.
03:05
Švagrovský nabil puk Doležalovi, jeho střela byla nepřesná.
02:54
Plášil nahodil puk ze středního pásma na Zelenku, ten si ho raději ponechal ve své výstroji.
02:21
Zdráhalova střela z modré byla nepřesná.
02:13
Pavelka se blýskl skvělým zákrokem lapačkou proti střele Tomáše Fořta.
01:58
Koptovu střelu vyráží Zelenka pravým betonem.
01:28
Signalizovaný ofsajd, draci musí vyklidit útočné pásmo.
01:20
Z ostrého úhlu to zkusil Nedvídek, domácí gólman byl připraven.
00:58
Zakázané uvolnění Šumperka.
00:51
Z bekhendu střílel Ondráček, jeho pokus Zelenka vyrazil do rohu kluziště.
00:38
Švagrovský se natlačil před Prokopa, jeho následné zakončení schoval domácí gólman do své výstroje.
00:19
Zelenka si připisuje první úspěšný zákrok po střele Kally.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání co nevidět začne.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Šulc, Plášil, Málek, Pavlas, Bílek, Hronek, Piegl – Kalla, Švagrovský, Doležal – Beránek, Nedvídek, Ondráček – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Racek, Rousek

Rozhodčí: Koziol – Ganger, Hanzlík.
Salith Šumperk
Šumperk se v tabulce nachází na třinácté pozici se ziskem třiceti bodů, na dvanácté Benátky ztrácí tři body. Svěřenci Milana Mazance dokázali vyhrát posledních pět domácích duelů v řadě. Naposledy to odnesl Havířov, který Šumperku podlehl poměrem 4:2.
Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem Šumperka je Tomáš Fořt. Ten dokázal dvanáctkrát rozvlnit síť soupeře, čtrnáctkrát pak na gól dokázal přihrát.
HC Stadion Litoměřice
Litoměřice se v tabulce WSM ligy s třiačtyřiceti body nachází na devátém místě. Na osmé místo, které nyní obklopuje Ústí nad Labem ztrácí jeden bod. Z posledních čtyřech duelů si tým ze severu Čech připsal jedno vítězství, třikrát pak z ledu odcházel jako poražený celek. Naposledy Litoměřice podlehly na svém ledě celku z Ústí nad Labem vysokým poměrem 2:6.
Nejproduktivnějším hráčem stadionu je Jaroslav Kalla, ten má za devět branek a dvanáct asistencí na svém kontě již dvacet jedna bodů. Nejlepším střelcem týmu jsou pak hned dva hráči. Martin Procházka a Lukáš Nedvídek dokázali puk do sítě soupeřů dostat hned dvanáctkrát.
Tyto celky se již mezi sebou v sezóně dvakrát střetly. První duel se odehrál na ledě Šumperka, Litoměřice v tomto klání dokázaly draky porazit poměrem 2:5. V rámci 18. kola tým z podhůří Jeseníků dorazil na led kališníků, odtud si odvezl podobnou prohru, tento zápas skončil výsledkem 5:3.
Dobrý den, přeji Vám hezký pondělní podvečer. Dnes se v rámci 31. kola WSM ligy mezi sebou střetnou týmy Salith Šumperk a HC Stadion Litoměřice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.