Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Patrik Bartošák
LHK Jestřábi Prostějov – Luboš Horčička
Ve třetí třetině dokázal každý tým vstřelit po jednom gólu a tak se dostal zápas až do prodloužení, kde vítěznou branku dokázal vstřelit Jakub Šlahař.
61:15
Jestřábi právě vstřelili branku!
Střelu Jakuba Illéše vyrazil Bartošák před sebe kde byl nikým nehlídaný JAKUB ŠLAHAŘ,který bez problémů dorazil puk do odkryté domácí klece. Asistence: Jakub Illéš.
60:51
Illéš pálil do Bartošákových betonů.
60:28
Fořt s Milfaitem v šanci dva na jednoho. Prvně jmenovaný chtěl puk z otočky poslal právě na Milfaita, bohužel pro Šumperk nepřesně.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:49
Gewiese vyslal nepřesnou rozehrávku, rozhodčí píská zakázané uvolnění.
59:10
Miškovský při pokusu o kličku podklouzl, puku se tak ujímají hosté.
58:53
Moskal těsně minul domácí svatyni.
58:16
Draci právě vstřelili branku!
Gól je uznán. V hloučku těl se nejlépe zorientoval TOMÁŠ SEDLÁK, který dokázal puk usměrnit k pravé tyči Horčičkovy brány. Bez asistence.
58:16
Domácí hráči se radují, puk zapadl do sítě hostů. Jenže rozhodčí branku nejspíše neviděl a tak si na pomoc volá ještě brankového rozhodčího. Uvidíme zda ten gól potvrdí.
57:42
Bartošák zůstává na střídačce Šumperk to zkouší v šesti.
57:42
Oddechový čas pro domácí.
57:42
Zakázané uvolnění hostů.
57:26
Moskal dostal dlouhou přihrávku, následně se napřáhl ke střele, která skončila na betonech domácího strážce svatyně.
56:55
Hostující brankář má puk ve své lapačce po střele Zdráhala.
56:45
Cetkovský vyslal dělovku na bránu domácích. Bartošák zasahuje levým betonem.
56:30
Hosté posílají kotouč do středního pásma a odjíždí střídat.
55:30
Prostějov v šanci dva na jednoho. Novák poslal puk na hůl Čuříka, toho skvěle vychytal Bartošák.
55:10
Tomáš Fořt se ve vlastním pásmu zmocnil puku, s ním dokázal projet celé kluziště a nakonec se dostal i do zakončení, Horčička je ale stále bezchybný.
55:01
Zakázané uvolnění Šumperka.
54:51
Holík dokázal obrat hostujícího hráče o puk, který následně poslal na hůl Jana Káni, ten se poté snažil objet bránu a zakončit.
53:05
Zdráhal poslal kotouč na Haase, ten si s ním najel až na útočnou modrou čáru, odkud také vyslal svou střelu do betonů Luboše Horčičky.
52:40
Novák si s pukem vybruslil mezi kruhy, následnou střelu vyslal přímo do lapačky domácího brankáře.
52:17
Čuřík pálil vysoko nad bránu Bartošáka.
51:59
Holík přenechal puk Káňovi, ten následnou střelou orazítkoval betony Luboše Horčičky.
50:37
Hosté otevírají skóre zápasu. V přesilové hře se dokázal prosadit LUKÁŠ KREJČÍK, který dokázal puk umístit přesně k pravé tyči Bartošákovy brány. Asistence: Pavel Mojžíš, Jakub Šlahař.
50:10
Bail vyhazuje kotouč až za bránu Luboše Horčičky.
49:51
Domácí brána posunuta, rozhodčí přerušuje hru.
49:40
Cetkovského střela končí na hrudi domácího strážce svatyně.
49:27
Aleš Holík (SUM) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.
49:26
Čuříkovu střelu lapil Bartošák do své lapačky.
48:22
Krejčík si dokázal vybruslit s pukem až před Bartošáka, ten ho ale skvělým zákrokem dokázal zastavit. Následně musel ale ještě čelit dorážce z hole Illéše, lapačka domácího brankáře byla ovšem včas na svém místě.
47:55
Nejdříve pálil Gewiese, jeho střelu vyrazil Horčička před sebe, kde stál na dorážku připravený Káňa, ale i s touto střelou si hostující brankář poradil.
47:06
Moskal se hnal do dobré šance, nejprve si před něj lehl Tomáš Prokop a tak hostujícímu hráči nezbylo nic jiného než vyslat střelu do horní části brány. Tam už byl ale připraven Bartošák se svou lapačkou.
46:41
Zdráhal si s pukem vybruslil do střelecké pozice, jeho následný pokus skončil na betonech Horčičky.
46:06
Staňkova střela se zastavila o tyč hostující brány.
45:23
45:15
Drtina poslal puk na Cetkovského ten před odkrytou bránou promáchl.
44:51
Luňák nabil puk na modrou Drtinovi, jeho pokus lapil Bartošák do své lapačky.
44:39
Z modré pálil Kaluža, Patrik Bartošák má puk ve své výstroji.
44:01
Staněk vyváží puk daleko od šumperské brány.
43:30
Šumperk se rychle osvobozuje.
43:23
Marek Haas (SUM) potrestán dvěma minutami za sekání.
42:57
Odpískán ofsajd draků.
42:45
Moskal se snažil puk poslat před domácí bránu, v tom mu ale zamezil Aleš Holík, který do jeho přihrávky vložil hůl.
42:32
Moskal poslal puk zpoza branky před Bartošáka, ten kus černé gumy rychle lapil puk do své lapačky.
42:16
Střelu Dominika Rudla přizvedl Jan Zdráhal až nad ochrannou síť.
41:43
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
40:43
Fořtovu střelu z modré drží Horčička ve své náruči.
40:40
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:40.
Ani druhá třetina nám nenabídla žádnou branku. Nejblíže k ní měl Šumperk, který měl ke konci druhé třetiny možnost hrát celé dvě minuty přesilovku pět na tři. Luboš Horčička ovšem v bráně předváděl krásné zákroky a nedovolil tak domácím hráčům skórovat.
40:00
39:29
Krejčík zůstal po zásahu pukem ležet na zemi. Rozhodčí přerušil hru. Hostující hráč s bolestivou grimasou zamířil rovnou do kabin.
39:28
Káňa poslal puk na Sedláka, ten trefil betony Horčičky.
39:18
Hosté jsou již ve čtyřech.
39:00
Fořt poslal puk na Holíka, ten ale promáchnul.
38:30
Nabito dostal Holík, jeho střela končí vedle levé tyčky.
38:11
Šumperk kombinuje v obraném pásmu Prostějova ...
38:02
Káňa nabil puk Holíkovi, ten svou dělovkou minul levou tyčku hostující svatyně.
37:45
Sedlák pálil z modré, Horčičkovi vypadl puk z lapačky, ale toto zaváhání dokázal rychle napravit.
37:35
Holíkova střela minula levou tyč hostující brány.
37:31
Hosté chtěli za každou cenu vyhodit puk, jenže zapomněli na volného Fořta, který tak od svých spoluhráčů dostal puk. Ve velké šanci ovšem trefil pouze připraveného Horčičku.
37:18
Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za krosček. Šumperk se naskytá dvouminutová přesilovka pět na tři.
36:55
Odpískaná přihrávka rukou, hra se stěhuje do středního pásma.
36:40
Jakub Čuřík (PRO) dostává dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.
36:40
Fořt dostal nabito, jeho pokus byl sražen až nad ochrannou síť.
36:10
Šimunovu střelu vychytal Horčička svým ramenem.
35:18
35:18
Tvrdá střela z hole Prokopa končí nad bránou Luboše Horčičky.
35:01
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho. Illéš posílal puk na Šlahaře, ten ale nedokázal trefit poloprázdnou bránu.
34:39
Sedlákova střela byla zblokovaná Novákem.
34:01
Holíkova střela z modré se k bráně nedostala, hosté vyhazují kotouč.
33:18
Dominik Rudl (PRO) si jede odsedět dvě minuty za držení protihráče.
33:02
Ostřanský dobře prostrčil puk na Staňka, ten těsně minul hostující svatyni.
32:41
Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk na své hrudi.
32:11
Haas si s pukem vybruslil před bránu, jeho následný pokus pouze projel brankovištěm.
31:33
Ofsajd Prostějova.
30:15
Sedlák posílal puk na Milfaita, který zrovna opouštěl trestnou lavici. Ve velké šanci však Jan Milfait nedokázal trefit ani prostor mezi třemi tyčemi.
30:06
30:00
V oslabení se ve velké šanci ocitl Gewiese, jeho pokus vyrazil Horčička před sebe a následně ještě musel čelit dorážce od Staňka. I s touto střelou si ale dokázal poradit.
28:55
Miškovský drží puk na své holi a šetří tak čas pro draky.
28:32
Luňák poslal puk na modrou na Drtinu, ten svou střelou vyprášil lapačku Patrika Bartošáka.
28:21
Holík vyhodil puk až za bránu Horčičky.
28:06
Jan Milfait (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.
27:45
Jakub Čuřík střílel ihned po buly, Bartošák drží puk ve své lapačce.
27:04
Zdráhal poslal puk přímo do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
27:00
26:50
O ostrého úhlu to zkusil Miškovský, Horčička byl ale pozorný a puk vyrazil.
26:10
Prostějov se dvakrát v krátké době dokázal osvobodit.
25:30
Fořtova střela sražena do ochranné sítě.
25:00
Velký tlak Šumperka řeší hosté nedovoleným zákrokem. Patrik Husák dostává dvě plus deset minut za vražení zezadu. Dvouminutový trest odpykává Augustin.
24:20
Haas poslal puk před bránu na Miškovského, tomu na poslední chvíli zablokoval hůl Mojžíš.
23:45
Střela Tomáše Fořta končí na vyrážečce Horčičky.
23:38
Sedlákovo nahození ze středního pásma si ponechal hostující brankář ve své lapačce.
23:25
Bail nepřesně přihrával to samé ale ihned zopakoval na druhé straně Moskal a tak i nadále Šumperk zůstává u puku.
22:25
Sedlák se vracel z trestné lavice a hned se vydal podpořit útok. Jeho střela končí na vyrážečce Luboše Horčičky.
22:16
21:10
Šumperk dokázal dvakrát po sobě vyhodit, Prostějov se nedokáže udržet v útočném pásmu.
20:20
Dominik Volek jel sám na Bartošáka, jeho bekhendový blafák mu ale nevyšel.
20:16
Tomáš Sedlák (SUM) dvě minuty za podražení.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:45.
Je za námi první třetina dnešního utkání. Branku jsme zatím neviděli ani na jedné straně. Více práce měl v první třetině Luboš Horčička, ten si ale se všemi pokusy šumperských hráčů dokázal poradit.
20:00
19:10
Tvrdá střela v podání Jakuba Čuříka končí vedle levé tyčky domácí svatyně.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:52
Puk v ochranné síti, vhazuje se před Bartošákem.
18:41
Ostřanský nabil puk Prokopovi na modrou, po jeho dělovce se chvíli nevědělo kde se puk nachází, nakonec ale vypadl z výstroje jednoho z hostujících hráčů.
18:06
Šimunovi nevyšla stahovačka, k puku se dostávají hosté.
17:43
17:10
Prostějov se nemůže dostat do útočného pásma, Šumperk teď třikrát v krátkém sledu dokázal kotouč vyhodit.
16:32
Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.
16:05
Dělovka vzešla z hole Luňáka, Bartošák byl připraven a puk vyrazil.
15:50
Prostějov si zahraje první přesilovou hru, Josef Horyna (SUM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
15:10
Miškovský přenechal puk Haasovi, ten těsně minul levou tyčku Horčičkovy brány.
14:30
Puk znovu v lapačce Bartošáka, tentokrát po střele Husáka.
14:21
Z modré pálil Drtina, domácí brankář má puk ve své lapačce.
14:18
Moskal zpoza branky poslal puk na Nováka, ten bekhendem nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
14:10
Puk od Krejčíka dostal na modrou Illéš, jeho následný pokus skončil na hrudi Patrika Bartošáka.
13:33
Po střele Jana Káni drží puk ve své lapačce Luboš Horčička.
13:28
12:59
Miškovská měl dostatek času ke střele, nakonec ale trefil pouze prvního bránícího hráče.
12:21
Prokopova střela z modré byla přizvednuta do ochranné sítě. Vhazuje se před Horčičkou.
12:01
Jenže nepřesná rozehrávka je vyhání až za vlastní bránu.
11:30
Draci kombinují v obraném pásmu Jestřábů...
11:28
Jakub Šlahař (PRO) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.
11:03
Miškovský to zkusil z otočky, jeho pokus byl ale nepřesný.
10:22
Ofsajd Šumperka.
09:54
Horynova střela tahem z modré mířila vedle pravé tyče Luboše Horčičky.
08:55
Krejčíkova střela z mezikruží postrádala přesnost i razanci.
08:03
Sedlák viděl najíždějícího si Brunce, ten se ale na poslední chvíli vydal jiným směrem a domácí tak přišli o kotouč.
07:24
Tomáš Fořt se dostal do zakončení, hostující brankář proti jeho střele zasahoval betony.
07:10
Holík posílal puk před bránu, kde se nacházel Šimun, hostující obránce ale včas stihl zareagovat a dokázal puk odpálit do bezpečí.
06:18
Odpískán ofsajd Jestřábů.
06:10
Sedlák poslal krásnou přihrávku na Pláška, ten se mohl dostat do dobré šance, jenže nedokázal kotouč ideálně zpracovat.
05:31
Do dobré šance se mohl dostat Luňák, jenže rozhodčí ještě dříve odpískal ofsajd.
05:18
Miškovského pokus z prostoru mezi kruhy končí v lapačce Horčičky.
05:09
05:05
Milfait nepřesně přihrával, hosté vyhazují.
04:21
Ke střele se dostal Prokop, hostující brankář má puk ve své moci.
04:11
Káňa vjel s pukem do útočného pásma jako uragán, jeho následný bekhendový pokus byl ale nepřesný.
03:45
Prostějov vyhazuje puk do středního pásma a odjíždí střídat.
03:20
Sedlákova střela tahem z modré končí na betonech Horčičky.
03:09
Patrik Husák (PRO) dostává dvě minuty za sekání.
02:41
V dobré šanci Fořt, ten ale z těsné blízkosti trefuje pouze připraveného Horčičku.
02:10
Zdráhal nahodil puk za bránu hostů, tam ho ale domácí tým nedokázal vybojovat na své hole.
01:38
Drtina dostal nabito na modrou od Moskala, je tvrdý pokus vyrazil Patrik Bartošák betony.
01:01
Na druhé straně pálil Milfait, také nepřesně.
00:38
První střela prostějovských hráčů, Bartošák zasahovat nemusel.
00:30
Gewiese nepřesně přihrál, puku se tak ujímají hostující hráči.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.
00:01

Salith Šumperk: Bartošák (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Šimun, Ostřanský – Hroch, Plášek, Hlinka

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl – Novák, Moskal, Čuřík – Luňák, Volek, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/2016:

7.10. 2015 Prostějov – Šumperk 3:4 pr.
18.11. 2015 Šumperk – Prostějov 6:2
4. 1. 2016 Prostějov – Šumperk 3:4 sn.
Salith Šumperk
Šumperští hokejisté se nachází na samém dně tabulky WSM ligy. Od předposledního Mostu je dělí pouze skóre. Draci v pondělním zápase dokázali přetrhnout šňůru čtyř proher v řadě a to když dokázali porazit Benátky na jejich ledě poměrem 0:3.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, který na své konto nastřádal již čtyřicet šest bodů za pětadvacet branek a jednadvacet asistencí. Mezi třemi tyčemi draků se již v sezóně prostřídalo šest brankářů. Nejvíce má odchytáno Daniel Zelenka a Miroslav Svoboda. Oba dva odchytali devatenáct zápasů s úspěšností zákroků přes devadesát procent.

Do konce základní části zbývá svěřenců Milana Mazance odehrát tři utkání včetně toho dnešního. Draci pak ještě budou zajíždět na led pražské Slávie a základní část pak ukončí na svém ledě proti celku z Kadaně.
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi obklopují v tabulce sedmé místo a pouze skóre je dělí od přímého postupu do čtvrtfinále, to zatím drží AZ Havířov. Prostějovští hráči mají před koncem základní části dobrou formu. Z posledních pěti utkání dokázali čtyři vyhrát. Naposledy Prostějov udolal na svém ledě celek z Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je Matouš Venkrbec, ten na své konto nastřádal třicet tři bodů za šestnáct branek a sedmnáct asistencí.
Jedničkou mezi třemi tyčemi je Luboš Horčička. V sezóně odchytal již čtyřicet osm zápasů s úspěšností zákroků 92,13 %.

Do konce základní části zbývá svěřencům Kamila Přecechtěla odehrát čtyři utkání včetně toho dnešního. Prostějov ještě dále doma přivítá Přerov a Havířov. V posledním kole pak bude zajíždět na led Rytířů z Kladna.
Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu z 50. kola WSM ligy, ve kterém se střetnou týmy Salith Šumperk a LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.