Viděli jsme dnes velkou snahu domácích, ale ta na body proti zkušeně hrajícímu Kladnu nestačila. Troufnu si tvrdit, že o osudu dnešního utkání rozhodla první třetina, když domácí nebyli horší, ale prohráli ji lacinými brankami 0:2. Pak už nedokázali najít klid na to utkání otočit. Já se s vámi pro dnešek loučím a u dalších zápasů na počtenou.
59:51
Ofsajd domácích. Utkání pomalu končí.
59:30
Ještě dobrá teč před Mensatorem, ovšem vedle.
59:00
Ještě jedno vyloučení. Vítězslav Bílek (KLA) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
58:15
Je sympatické od domácích že se stále snaží a zápas nevypouštějí.
57:58
57:25
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté rozhodují dnešní utkání. Přes celou délku kluziště trefuje odkrytou klec DAVID RŮŽIČKA. Asistence: Lukáš Mensator.
57:20
Domácí to zkoušejí bez brankáře.
56:30
Domácím dnes asi není souzeno se prosadit, další šance, ale vždy chybí ten poslední krok.
55:58
A další vyloučení. Opět Václav Skuhravý (TRE) si odsedí 2 minuty za hákování.
55:07
55:03
Hosté ve čtyřech a je přerušená hra. Viděli jsem několik střel Třebíče, ale většina šla mimo branku, kombinace byla stále stejná a žádnou 100% šanci si nevypracovali.
53:59
A situace se opakuje.
53:27
Střela od modré vedle, poté hosté vyhazují.
53:12
Asi poslední šance domácích zdramatizovat dnešní utkání. 1:51 přesilovky 5 na 3. Obrovská šance!
53:12
Oddechový čas pro domácí.
53:12
A další vyloučení Brendon Nash (KLA) zdržování hry.
53:03
Vyloučen Václav Skuhravý (TRE) na 2 minuty za krosček.
52:37
Raška si nádherně obhodil obránce a poslal puk před branku, tam však do odkryté klece nedokázal puk usměrnit Kusko.
51:42
Hosté hrají zkušeně, dokáži vycítit kdy puk podržet, kdy se stáhnout a nedávají Třebíči příliš dalších šancí na korigování stavu.
50:34
Adam Raška se dostal po hezké kombinaci ke střele z mezikruží, ale Mensator jeho střelu dobře viděl a ukryl ji do lapačky.
49:17
Snaha, velká snaha domácích, ale k šanci to zatím nevede, chybí zkušený hráč, který by to vzal na sebe a vytvořil větší brankovou příležitost a nebo alespoň tlak do brány.
48:30
Obě mužstva v plném počtu. Uvidíme jestli to změní obraz hry.
47:30
Při hře ve čtyřech má na svých hokejkách puk více Kladno, ale nepouští se do bezhlavého útoku a spíše vyčkává s čím přijdou domácí.
46:25
Budeme sledovat hru ve čtyřech na obou stranách. Vyloučeni Jan Rudovský (KLA) a Adam Raška (TRE).
45:47
Obraz se oproti konci druhé třetiny příliš neměnil, Domácí jsou aktivní a snaží se o snížení, ale chybí jim finální přihrávka a se střelami si Mensator dokáže poradit.
45:11
Dnešní utkání sleduje 1350 diváků.
43:49
Kladno dobře drželo puk daleko od vlastní brány a ušetřilo tak několik vteřin.
43:09
Brendon Nash (KLA) vyloučen na 2 minuty za hákování. Další možnost pro domácí snížit a ještě tak zdramatizovat dnešní utkání.
42:27
Další skrumáž před Mensatorem, obrana Kladna dokázala dostat puk po chvíli do bezpečí.
41:23
Už ve hře v pět na pět, pálil od modré dnes aktivní Bartoň, puk Mensator jen vyrazil před sebe, ale nikdo z dorážejících útočníků nedokázal puk propasírovat za jeho záda.
40:53
Hosté se osvobozují a za chvíli budou v plném počtu.
40:21
Třebíč se dostala do pásma a rozehrává kombinaci.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:07 .
V druhé části jsme zpočátku sledovali mnoho nepřesností na obou stranách. Zhruba od poloviny utkání se začala dařit kombinace domácím a pramenily z toho šance. Žádnou se jim však nepodařilo proměnit. Často chyběl kousek a také především klid v zakončení. Domácí si do další třetiny nesou ještě 57 vteřin přesilové hry. Podaří se jim toho využít a zdramatizovat tak dnešní utkání. Sledujte s námi.
40:00
39:49
Třebíč se sama vyhnala z útočného pásma.
38:58
V signalizovaném vyloučení další šance, Mensator si však poradil. Vyloučen Patrik Machač (KLA) na 2 minuty za vysokou hůl.
38:30
Zakázané uvolnění domácích.
37:38
Nyní další dobrá šance domácích, nájezd 3 na 2, nedokázali však úspěšně zakončit a puk tak zůstal před Menstorem, než jej obrana Kladna dostala do bezpečí.
36:13
Dočekal se nyní dobře dostal až sám před Mensatora, ale byl už tísněn a tak nedotáhl svůj blafák do zdárného konce.
36:10
Kladno se po několika minutách v obraně opět vrhlo do útoku a vybojovalo buly před Falterem.
35:36
35:30
Další velká šance domácích, po střele od modré čáry Bartoňe tam byla před Mensatorem velká skrumáž, ale ani jedna z dorážek se neujala.
34:21
Bartoň to nyní znovu zkoušel dobře od modré, Mensator vyrazil.
33:33
Vyloučen Václav Pletka (KLA) na 2 minuty za nedovolené bránění.
33:12
Trest 10 minut osobní trest + dalších 10 minut, tedy do konce utkání si nyní vysloužil David Dolníček (TRE) za nesportovní chování. Pokračuje se v pěti na obou stranách.
32:13
Třebíč se začíná probouzet a jsou z toho šance, ale chybí klid v koncovce.
31:01
Dobrý pokus o objetí branky Mensatora a zakončení, situace byla nepřehledná, každopádně puk je daleko od branky hostů.
30:26
Kladno se nikam nežene a čeká co vymyslí domácí. Ti mají snahu, ale chybí jim přesnost.
29:48
Bilčík se dostal k odraženému kotouči a opět zkusil propálit Mensatora, ten předvedl jistý zákrok lapačkou.
29:21
Štindl to opět bez čekání zkoušel od modré, jeho střelu ukryl Mensator do náruče.
28:50
Kindl byl v dobré pozici, ale skvěle vracející se obrana Třebíče mu zakončení na poslední chvíli znemožnila.
27:54
Další pokus Třebíče probít se do zakončení, Polodna nakonec vyslal puk z dobré pozice na Mensatora, jeho pokus však byl tečován mimo hřiště.
27:08
Dolníček si nyní neporadil jeden na jednoho s obráncem a musí tak bojovat o puk rohu kluziště.
26:31
Ofsajd hostů, hra celkově ubrala na tempu i přesnosti.
25:56
Nepřesná zadovka v podání hostů, vyhání Kladenské z pásma.
25:33
Puk mimo hřiště po teči domácí obrány. Buly před Falterem.
25:23
Zakázané uvolnění.
25:03
Štindl nyní zkusil štěstí od modré, ale jeho rána byla nepřesná a Mensator to mohl zůstat v klidu.
24:36
Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu.
23:49
Nyní sledujeme řadu nepřesných přihrávek z obou stran, hra tak ztrácí na tempu i atraktivitě. To však hosty nemusí tolik mrzet.
23:18
Icing hostů, buly před Mensatorem.
22:43
Třebíči se nedaří založit útok a Kladno je tak více na puku.
21:51
21:30
Rudovský to zkoušel nebezpečně od modré, ale jeho ukrytá střela šla vedle.
20:28
Domácí vyhazují z pásma.
20:09
Hosté mají výhodu přesilovky a tak se již staví do svých pozic v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18.
V první třetině jsme viděli lekci z efektivity v podání Kladna. Třebíč nevstoupila do utkání špatně, a po dvojím vyloučení na straně hostů měla šanci hrát 40 sekund přesilovku 5 na 3. V ní si však nevypracovala žádnou vážnější pozici. Ihned po skončení přesilovky šli do vedení hosté. Třebíč se snažila najít odpověď a do zápasu se vrátit, ale byli to opět hosté kdo se dokázal prosadit. Kladno tak vede o dvě branky a domácím se bude stav utkání těžce obracet. Jestli se jim to podaří můžete sledovat s námi.
20:00
19:48
Vyloučen Vojtěch Šik (TRE) na 2 minuty za držení protihráče.
19:40
Kladno na závěr drží pásmo.
18:36
Kladno nyní na puku a hlídá si náskok, Třebíč se nyní nedokáže prosadit do střeleckých pozicí.
17:20
Třebíč se snaží najít odpověď, nyní Pekr v dobré pozici, ale Mensator je zatím k nepřekonání.
16:44
Ihned po buly se přesnou střelou prosazuje JURIJ REPE. Falter bez šance. Asistence: Václav Skuhravý.
16:39
Icing domácíh, kteří jsou nyní po tlakem a Kladno diktuje tempo hry.
16:06
Růžička nebezpečně pálil od modré, Falter viděl puk na poslední chvíli, ale dokázal vyrazil betonem.
15:38
Třebíč na druhé straně také hrozí, ale přečíslení 2 na 1 nedokázali dovést ke střele.
15:25
15:00
Třebíč nyní vyhazuje a může si oddechnout v obraně.
14:15
Bílek po krásné nahrávce Nashe střílel z první, Falter se stihl přerušit. Sledujeme daleko více nebezpečnější přesilovku, než tomu v podání domácích.
13:52
David Stach, nyní zkusil nají mezírku v postoji Faltera, ten však puk viděl a ukryl do lapačky.
13:23
Vyloučen Jan Wasserbauer (TRE) na 2 minuty za držení protihráče. Přesilovka také pro Kladno.
12:54
Nyní přerušení po té, co rozhodčí ztratil puk z dohledu. Buly před Mensatorem.
12:05
Štindl se nyní dobře uvolnil a střílel na Mensatorovu vyrážečku, brankář hostů opět puk vyrazil.
11:07
Třebíč se snaží najít odpověď, ale Kladno působí zkušeným dojmem a nebezpečné pozice si hlídá.
10:30
Dočekal se dobře prodral po pravé straně a vyzkoušel pozornost Mensatora, jeho lapačka však byla připravena.
09:14
A Kladno trestá. Ihned po zapojení do hry se prosazuje PATRIK MACHAČ, který prostřelil Faltera z poměrně velké dálky. Asistence: David Stach, Vítězslav Bílek.
09:03
08:21
Třebíči chybí střelba, zatím si stále přihrává dokola, ale chybí tomu rána z dobré pozice. Nyní Kladno vyhazuje. Opět bez vážnější šance.
07:42
Kladno už je ve čtyřech hráčích v poli, navíc přerušení po zásahu střídačky. Třebíč si větší šanci nevypracovala.
07:19
Kladno vyhazuje, přesilovka 5 na 3 už pomalu končí...
06:57
Vyloučen Patrik Machač na 2 minuty za hákování, velká šance pro domácí, 39 sekund 5 na 3.
06:46
Snaha o teč Dolníčka šla hodně mimo.
05:59
Třebíč se zatím marně snaží dostat do pásma, obrana Kladna dobře hájí modrou čáru.
05:36
Vyloučen Michal Lukáč na 2 minuty za podražení.
05:18
Zuzin na druhé straně na nic nečekal a rovnou poslal puk na Mensatora, ten kryje lapačkou.
04:52
Kladno nyní drží puk v útočném pásmu a hledá si vhodnou pozici na zakončení, obrana domácích je pozorná, takže Falter může být v klidu.
03:44
Zohorna nyní dobře pokryl puk a následně se jej snažil protlačit po zemi přes Mensatora, ten však kryje.
03:25
Po teči domácí obrany je puk mezi diváky, vhazování ve středním pásmu.
02:44
U puku Kladno, rozjíždí další útok, který však končí zakázaným uvolněním.
01:37
Úplný úvod utkání je spíše opatrný, ani jedno z mužstev nechce udělat hloupou chybu.
00:54
A nyní je u puku Kladno, ale také obrana domácích si zatím s jejich útokem ví rady.
00:15
Do prvního útoku se pouští domácí, ale obrana Kladna je v úvodu pozorná.
00:01
Dobré odpoledne z Třebíče! Po ledové ploše již krouží rozhodčí dnešního zápasu a za pár minut tak dnešní zápas vypukne.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Vejmelka) – Malena "A", Štindl, Čejka, Bilčík, Šaur, Přibyl, Bartoň "A"- Švec, Dolníček "C", Zuzin – Pekr, Wasserbauer, Polodna – Raška, Zohorna, Dočekal – Šik, Kusko, Psota.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Gutwald, Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček – Dvořáček, Skuhravý "C", Pletka – Rudovský, Stach "A", Bílek "A" – Kindl, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš.
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíč se trápí doma, to můžeme napsat otevřeně. Před vlastními diváky zatím získala pouze 10 bodů, kdy z dosavadních 7 domácích zápasů, už čtyřikrát odešla poražena. Velmi dobře to deklaruje domácí dvojzápas z minulého týdne. Třebíč nejdříve prohrála minulé pondělí s Ústím nad Labem, a pak ve středu brala pouze bod za prohru v samostatných nájezdech se Šumperkem.
Body však Horáci vozí ze soupeřových hřišť, stejně tak jako v sobotu dokázali obrátit utkání v Přerově a dokázali zvítězit v poměru 2:5.
Třebíč je nyní na sedmém místě tabulky pouze o skóre za Benátkami.
Horáckou Slavii střelecky táhne její kapitán David Dolníček (7+3), který tak vévodí kanadskému bodování klubu a je také nejlepším střelcem týmu.
Třebíči chybí i nadále bodový příspěvek Romana Erata, který je na soupisce zraněných a nevypadá to, že měl být ve středu připraven naskočit, ale třeba se dočkáme překvapení.
V brankovišti se Třebíč opírá o kvalitní výkony Karla Vejmelky.
Spupiska SK Horácká Slavia Třebíč v minulém zápase: Vejmelka – Malena, Štindl, Čejka, Bartoň, Šaur, Dujsík – Zuzin, Dolníček, Švec – Wasserbauer, Polodna, Pekr – Kusko, Raška, Psota – Šik, Pokorný, Čech.
Rytíři Kladno
Kladenští rytíři mohou být s dosavadním průběhem ligy spokojeni, už od úvodů okupují přední příčky a nyní jim náleží třetí místo za nasbíraných 29 bodů, navíc odstup od druhých Českých Budějovic je pouze tříbodový. Velmi dobře si Kladno vede na venkovních hřištích, kde už od soupeřů posbíralo rovných 14 bodů, tedy jen o bodík méně než dokázalo nastřádat doma.
V poslední zápase Kladno právě doma neuspělo, když prohrálo proti nevyzpytatelné, ale letos skvěle hrající Kadani 3:5.
Mezi výrazné postavy Kladna můžeme určitě zařadit oba dva brankáře Lukáše Cikánka a Lukáše Mensatora, kteří se více méně pravidelně v brankovišti střídají a oba mají také podobné statistiky.
Kanadské bodování týmu vede David Stach s
21 body (7+14) a nejlepším střelcem je pak Vítězslav Bílek s už
10 přesnými zásahy.
Soupiska Rytíři Kladno v minulém zápase: Cikánek – Nash, Kehar, Repe, Růžička, Zajíc, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Pitule – Rudovský, Stach, Bílek – Dalecký, Kindl, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad. Trenéři: Lidický, Čermák.
Tato sestava však nejspíše dozná změn, protože Rytíři by, dle klubového webu, měli do Třebíče přicestovat také s dvěma novými posilami a to s Václavem Pletkou, který přichází na hostování z Plzně a z Komety Brno přichází obránce František Ptáček.
Další, tentokráte již 16. kolo WSM ligy proti sobě svede týmy SK Horácká Slavia Třebíč a Rytíři Kladno. První zápas těchto týmů zvládla lépe Třebíč, když dokázala na ledě Kladna vybojovat vítězství 1:2 po samostatných nájezdech a dovezla si tak 2 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.