Bezgólová třetí třetina přinesla Třebíči cenné tři body na cestě za play off. Přestože Kladno v poslední části hry zdůraznilo a zrychlilo svou hru, neporadilo si s dobrou obranou a dnes skvěle chytajícím Karlem Vejmelkou. Přestož domácí od hostů v úvodu dnešního utkání dělilo deset příček WSM ligy, předvedly oba týmy vyrovnanou a pohlednou hru. Děkujeme za pozornost. Přejme Vám hezký večer.
59:50
Vyloučen hráč Jan Wasserbauer (TRE) na dvě minuty – hákování.
59:28
Vhazování vyhrála Třebíč, ale nepodařilo se jí vyhodit puk ze své obranné třetiny.
59:26
Oddechový čas pro hosty.
59:26
Parádní zákroky i přes ležícího Stacha v brankovišti předvádí Karel Vejmelka.
58:59
Série střel na Vejmelku teď zaváněla gólem. S trochou štěstí Třebíč situaci ustála.
58:48
Zakázané uvolnění Třebíče.
58:22
Kladno odvolalo brankáře.
57:55
Vhazování se hostům nepovedlo a Třebíč tak vyhazuje do středního pásma.
57:53
Další vhazování před Vejmelkou. Třebíč se musí připravit na závěrečný tlak Kladna.
57:53
Oddechový čas pro domácí.
57:26
Po vhazování zachytil přihrávku Ptáček, ten u pravého mantinelu našel Nashe a jeho střela prověřila Vejmelkovu bdělost.
57:20
Třebíč se od tlaku osvobozuje zakázaným uvoněním.
56:37
Šouravou střelu zastavil Vejmelka hokejkou a následně puk pro jistotu zalehl. Vhazuje se před barnkou domácích.
55:58
Úporná obrana domácích znemožňuje Kladnu efektivně kombinovat a ohrozit Vejmelku. Oba týmy ví, že do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty.
54:55
Třebíč se osvobodila ze sevření a po přihrávce se k puku dostal Přibyl, dojel do obranného pásma Kladna, kde neškodně vystřelil na Mensatora. Je následován Kuskem a parádní střelu předvedl také Petr Polodna, po které se vhazuje před brankou hostů.
54:20
Jakmile skončila přesilovka domácích opět je cítit, že Kladno je v tuto chvíli lepším týmem. Poměrně dlouhou dobu tráví v obranném pásmu domácích a nebezpečně kombinují.
53:59
Po nepřesné rozehrávce domácích se na modré k puku dostal Kindl a nikím neblokován vystartoval k Vejmelkovi, který jeho střelu vyráží.
53:00
52:32
Trojice Kusko, Polodna, Švec si pohrává s pukem za zády Mensatora a vytváří prostor pro kombinaci před jeho brankou. Četné střely Třebíče končí často na nohou kladenských hráčů.
51:08
Třebíč hned využívá početní výhody. Natlačila se před Mensatora, Podlipnik od modré nahodil před bránu hostů, kde jeho střela byla nepřesně tečována.
51:00
Vyloučen hráč Josef Zajíc (KLA) na dvě minuty – držení protihráče.
50:41
Kladno evidentně nechce z Třebíče odjet bez bodu a vyvíjí na domácí velký tlak.
50:00
Po přihrávce od pravého kruhu se ke střele u modré dostal Milan Přibyl. Střela pro golmana hostů nebyla nebezpečná.
48:32
Další vhazování před domácí bránou vyhrálo Kladno, které ho ihned ztrácí a k puku se dostává Zohorna, přihrál Dolníčkovi, ale ten už před Mensatorem neměl komu přihrát.
48:04
Další vhazování před domácí bránou. Třebíč je teď evidentně pod tlakem, který zatím zvládá.
47:52
Vhazování před Vejmelkou vyhrálo Kladno, které se ihned pokouší dostat puk podél levé tyče do sítě.
47:35
Pěkný průjezd předvedl Dominik Pokorný.
46:33
Po delší době se do dobře vypadající akce dostala i Třebíč. Marek Švec po přejezdu modré dostal puk, který však za zády Mensatora nekončí.
45:52
Na červené Josef Zajíc zachytil puk a pronásledován domácími mířil k Vejmelkovi. Jeho střelu Vejmelka ustál a poradil si i s dorážkou jednoho z kladenských.
45:20
Jakub Strnad projel podél pravého mantinelu po celé délce hřiště, ale v půlce upadl a puk získala Třebíč.
44:23
Jen co skončila přesilovka hostů, Třebíč opět nastupuje a tlačí se před Mensatora. Ten je však chráněn úspěšnou obranou.
44:07
43:39
Dnes velmi aktivní Stach za bránou Vejmelky našel jednoho ze spoluhráčů, jehož nepřehlednou střelu třebíčský golman likviduje. A v zápětí opět zasahuje. Vejmelka dnes podává skvělý výkon.
42:42
Hráči Kladna jsou rozestavění v obranném pásmu Třebíče, přihrávají jeden druhému, ale domácí puk posílají Mensatorovi.
42:19
Těsně před Vejmelkou se objevil Václav Skuhravý a snažil se protlačit puk za jeho záda. Vhazuje se před domácími.
42:07
Vyloučen hráč Jakub Bartoň (TRE) na dvě minuty – hákování.
41:16
Od modré čáry kladenští nahodili puk před Vejmelku. K puku se dostal Štindl, ale jeho střela nebyla nebezpečná.
40:48
Po chybě Horácké Slávie zachytil před Vejmelkou puk Stach a tvrdě vystřelil. Golman domácích si se střelou poradil.
40:41
40:02
Kladno vstoupilo do třetí třetiny v přesilovce. Kombinuje před Vejmelkou, jejich střelu likviduje jeden z třebíčských vlastním tělem.
40:01
Druhá třetina přinesla Horácké Slavii další branku hned ve třetí minutě, kdy se v přesilové hře dostal k puku kapitán domácích David Dolníček. A ten v této třetině gólově neřekl své poslední slovo. Jeho druhému gólu předcházel v šesté minutě kontaktní gól Davida Dvořáčka. O dvě minuty později po tvrdých zákrocích hostů sehrála Horácká Slavia přesilovku 5 na 3, čehož opět využil kapitán domácích a vstřelil svou druhou dnešní branku. Necelých sedm minut před koncem druhé třetiny se po odraženém puku z betonu Karla Vejmelky dostal ke střele Brendon Nash a upravil stav utkání druhou brankou Kladna. Do konce třeti následovalo po vyloučení na obou stranách. Stav utká se již nezměnil. Do třetí třetiny nastoupí domácí čtyřiceti sekundovým oslabením. Poslední třetina začne přibližně v 19:12.
40:00
39:53
Po chybné kombinaci Kladna se k puku na červené dostal Roman Erat, který se sám pronásledován kladenskými vypravil před jejich bránu, kde jeho střelu likviduje Mensator v rozštěpu.
39:30
39:08
Švec přihrál od branky Mensatora zadovkou na modrou, kde na jeho přihrávku čekal Polodna. Střela nebyla nebezpečná.
38:42
Vyloučen hráč Matič Podlipnik (TRE) na dvě minuty – podražení.
38:13
David Dolníček dovezl puk zpoza vlastní brány až před Mensatora, kde přihrál k nepříjemné střele, ze které však gól nepadl.
37:38
Po zákroku jednoho z kladenských zůstal na ledu ležet Roman Erat, který však na střídačku odjel sám. Vylučovat se nebude.
37:30
Vyloučen Vítězslav Bílek (KLA) na dvě minuty – vražení na hrazení.
37:30
Po zákroku jednoho z kladenských zůstal nazemi ležet Dominik Pokorný, který s podporou lékaře odchází na střídačku.
37:08
Čejka ve středním pásmu zachytil puk a dojel s ním do levého rohu hostů, kde ho o něj obral jeden z kladenských.
36:35
35:48
Kladno se úspěšně brání, teď dokonce jeden z kladenských ohrozil Vejmelku, ale hra se vrací před hosty.
34:50
V úvodu přesilovky našel Bartoň Kuska před Mensatorem, jeho střela byla však nepřesná.
34:35
Vyloučen hráč Tomáš Pitule (KLA) na dvě minuty – nedovolené bránění.
33:41
Kladno právě vstřelilo branku!
Račuk vystřelil na Vejmelku, který odrazil puk levým betonem, odražený kotouč zachytil BRENDON NASH a snižuje na 3:2. Asistence: Artem Těrnavskij.
32:44
Třebíč parádně kombinovala v obranném pásmu Kladna a předvedla několik hezkých střel, které Mensator likvidoval betonem a vyrážečkou.
32:07
Po průjezdu před Mensatora byl Erat nepříjemně zasažen loktem do obličeje, na což rozhodčí nereagují.
31:17
Po vhazování před Vejmelkou se k puku dostal Redlich a poměrně dlouho jej držel na své holi a hledal prostor ke střele, což se mu nakonec podařilo. Vejmelka byl ale opět úspěšný.
30:43
Kladno v pravém rohu domácích kombinuje a snaží se dostat do výhodné pozice, nicméně Třebíč vrací hru na jejich polovinu.
29:04
Kladnu se nepodařilo dokončit akci, nedaří se jim protlačit puk přes střední pásmo, kde je o něj domácí obrana vždy připraví.
28:40
Švec střilel od pravého kruhu, Mensator zachytil jeho puk hrudníkem.
28:20
27:50
Vhazování vyhrála Třebíč a zakládá útok.
27:49
Třebíč využila přesilovku 5 na 3 a po vstřelení třetí branky bude pokračovat ještě půl minuty přesilovka 5 na 4.
27:49
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
DAVID DOLNÍČEK se dostal do výhodné pozice před brankou a puk uklidil do odkryté brány. Asistence: Roman Erat, Matič Podliplnik.
27:03
Třebíč využívá přesilovky 5 na 3 k tomu, že se usazuje před Mensatorem. Podlipnik střílí, ale neskóruje.
26:20
A je tu další vyloučení na straně Kladna hráč František Ptáček (KLA) na dvě minuty – podražení.
26:17
Vyloučen hráč Marek Račuk (KLA) na dvě minuty – hrubost.
25:41
Po vhazování se k puku dostalo Kladno a pokouší se přesunout před bránu domácích, třebíčští jim však berou puk a jejich útok končí šarvátkou před posunutou bránou hostů.
25:16
Hrozen kladenských vyrazil na polovinu Třebíče, kde se po povedené kombinaci dostal k puku DAVID DVOŘÁČEK a snižuje. Asistence: Tomš Redlich.
24:54
Stach se před brankáře domácích dostal k puku, ale jeho střela nedělala Vejmelkovi žádný problém.
24:22
Další vhazování před brankou hostů vyhrálo Kladno a vyráží před branku domácích. Bílek našel Kindla, který napodruhé prověřil Vejmelku. Vhazuje se před domácími.
23:49
Po zákroku Mensatora se vhazuje před barnkou hostů, následuje série střel Třebíče, kterým zatím chybí přesnost.
23:06
Kladno za vlastní bránou zakládá akci, která však končí na modré domácích a u puku jsou opět Bílé hvězdy.
22:11
Domácí využívají přesilovky. Na 2:0 zvyšuje DAVID DOLNÍČEK. Asistence: Matič Podlipnik, Roman Erat.
21:30
Před vlastní bránou zachytil puk Kusko a přes všechny čáry jej přivezl do obranného pásma hostů, kde jeho střelu lapačkou likviduje Mensator.
20:51
Vyloučen hráč Daniel Kružík (KLA) na dvě minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.
20:34
Polodna se před Mensatorem střetl se Skuhravým, kterého se pokusil obrat o kotouč. To se mu však nepovedlo, upadl.
20:05
Ůvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.
20:01
Horácká Slavia vstoupila do první třetiny aktivně a o něco úspěněji než Rytíři z Kladna. Přestože hra hostů vykazovala známky pro ně typické hry – aktivní pohyb po ledě, rychlá kombinace – Třebíč při vědomí nutnosti dalších bodů jim jejich snažení znepříjemňovala. V patnácté minutě pak své úsilí zúročila vstřelením vedoucí brány z hole Dominika Pokorného, který byl zároveň stým v této sezóně. Kladnu se ke konci první třetiny dařilo Třebíči vnutit svůj styl hry, ale na vyrovnávací gól to nestačilo. Druhá třetina začne přibližně v 18:13.
20:00
19:32
Rostislav Malena se dostal k puku, ale ihned ho opět vyhazuje ven z třebíčské obranné třetiny. Domácí už čekají na závěrečný hvizd.
19:13
Ke střele se dostal Bílek, od modré prověřil Vejmelkův levý beton.
18:17
Radim Zohorna za bránou Mensatora hledal některého ze spoluhráčů, ale jeho přihrávku zachytili hosté. Přesouvají hru na druhou polovinu hřiště.
17:54
Zašlápnutý puk u pravého mantinelu zajistilo Kladnu vhazování před Vejmelkou.
16:57
Kladno teď předvedlo několik zákroků na hraně pravidel, což diváci kritizují pískotem. Rozhodnčí to však vidí jinak a zůstávají v klidu.
16:16
Jeden z kladenckých našel zpoza Vejmelkovi brány Strnada, který z bezprostřední blízkosti ohrozil svatyni domácích. Střelu pokryl.
15:35
Kladno při kombinaci na vlastní modré ztratilo puk, čehož využil Přibyl a rozjel se zcela osamocen na Mensatora. Ten jeho střelu pokryl.
14:40
V tuto chvíli to vypadá. že si Kladno začíná prosazovat svůj styl hry mnohem častěji se dostává před bránu Vejmelky.
12:40
Třebíč je teď na koni. Rychlá hra okořeněná dobrou kombinací způsobuje hostům nejednu těžkou chvilku a obrana domácích jim neumožňuje vstřelit gól.
11:33
Erat podél pravého mantinelu dovezl puk na polovinu hostů, kde se k němu dostal David Dolníček. Akce vyšla naprázdno.
11:04
Rychlá kombinace Kladna končí v lapačce Vejmelky. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.
10:02
Juráň zadovkou našel Wasserbauera, který si najížděl k bráně hostů. O puk však přišel a hra se vrací před Vejmelku.
09:22
Po chybné rozehrávce Kladna za bránou Mensatora puk zachytil Polodna, ale střela mu dobře nesedla.
08:16
Vhazování před Vejmelkou sice vyhrálo Kladno, ale Radim Zohorna díky své úporné snaze opět dovezl puk až do obranného pásma hostů. Zde akci spálila obrana hostů.
07:56
Dominik Pokorný opět provezl puk až do mezikruží hostů, kde našel Jakuba Šaura a ten zaměstnal hokejku Mensatora.
06:50
Překvapené Kladno se teď snaží přenést hru před Vejmelku, kde naráží na konzistentní obranu.
05:12
Třebíč dává první branku! Tlak domácích se teď vyplatil. Stý gól letošní sezóny vstřelil DOMINIK POKORNÝ. Asistence: Jakub Šaur.
05:04
Třebíč je dnes velmi aktivní před bránou. Z té poslední vznikla drobná strkanice.
04:50
Kusko pěkně kombinuje s Polodnou. Přejeli přes modrou a od levého kruhu prověřili připraveného golmana hostů.
03:39
Roman Erat dostal pěknou přihrávku k levé tyči brány hostů. Pokusil se přihrát před bránu, ale obránci Kladna jim tuto kombinaci přerušili.
03:29
Po zahuštění před bránou domácích se k zákroku dostal Karel Vejmelka.
03:02
Kusko zadovkou přihrál na Polodnu, který od modré přihrál Švecovi před Mensatorem. Ten střelu bez problémů pokryl.
02:32
Domácí vstoupili do utkání aktivně a kombinací ve středním pásmu se snaží dostat hru před bránu hostů.
01:33
Štindl našel Juráňe, který stál osamocen před Mensatorem, střela však golmana Rytířů nepřekvapila.
01:19
Vhazování ve středním pásmu.
00:52
Růžička od modré neškodnou střelou prověřil Vejmelku. Kladno ztrácí útočné pásmo.
00:04
Úvodní buly vyhráli hosté, ale vzápětí se puku chopili domácí a poprvé ohrozili Mensatora.
00:01
Hezký hokejový podvečer, 42. kolo WSM ligy začne přibližně za 15. minut. Horácká Slavia očekává od dnešního těžkého utkání s Rytíři z Kladna nejen kýžené body pro postup do play off, ale rovněž vstřelení stého gólu v aktuální sezóně.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Schejbal, Nesvadba – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Polodna, Kusko – Přibyl, Juráň, Wasserbauer – Šaur, Pokorný, Čech.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Kehar, Nash, Těrnavskij, Růžička, Zajíc, Ptáček – Račuk, Skuhravý, Strnad – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Šilhavý.

Rozhodčí: Wurtherle – Reich, Měkýš.
Třebíč už zítra přivítá na domácím ledu vedoucí tým tabulky. Kladenští Rytíři budou chtít upevnit svou vedoucí pozici, zatímco Třebíč se pokusí pokročit na cestě za play off. Chybějící dva body na její předkolo promarnila Horácká Slavia v Přerově a nezbývá, než je zítra od půl šesté „urvat“ doma.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole
Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček, Zajíc – Račuk, Skuhravý, Rudovský – Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Redlich – Kružík, Lukáč, Strnad. Trenéři: Lidický, Čermák
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Koch, Schejbal, Šaur, Nesvadba – Erat, Dolníček, Zohorna – Kusko, Raška, Švec – Wasserbauer, Polodna, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.