Třetí třetina patřila domácím. Prvně se dostali zpět do dvoubrankového vedení, díky Petru Polodnovi. Hosté dokázali snížit a vypadalo to, že uvidíme velké drama. Domácí Polodna však byl dnes k neudření a dokázal prakticky vzápětí zvýšit na 4:2. Ke konci jsme viděli několik vyloučení, ale na výsledku už to nic nezměnilo. Domácí si tak zaslouženě mohou dnes vychutnat vítězství.
59:24
Hosté se ještě ženou do útoku, ale času jim zbývá málo.
59:07
Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hrubost. Bude se tak dohrávat ve čtyřech na obou stranách.
58:29
Vyloučení po šarvátce mezi Husákem a Bilčíkem. Oba si vykoledovali 4 minuty plus 10 minut osobní trest za hrubost. Bude se pokračovat v přesilovce hostů. Buly ve středním pásmu.
58:29
Velmi nepřehledná situace před Vejmelkou. Ten dokázal udržet puk před brankou.
58:18
Hosté to zkoušejí v přesilovce bez brankáře v 6 hráčích v poli.
57:53
Vyloučen Štindl (TRE) na 2 minuty za krosček.
57:31
Tomek trefuje tyčku!! Dokázal se uvolnit, přejít obránce a vystřelit.
56:56
A Kusko v další dobré pozici, trefil těsně vedle.
56:23
Zuzin šel sám na Horčičku, zkoušel to mezi betony, ale neuspěl.
54:57
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí rychle odpovídají. Svůj hattrick dokončil PETR POLODNA. Asistence: Silvester Kusko.
54:37
Jestřábi právě vstřelili branku!
A to se ji skutečně daří. Velmi dobrou teč nyní předvedl LUKÁŠ LUŇÁK, kdy se mu podařilo vložit hůl do střely a poslat tak puk mimo dosah Vejmelky. Asistence: Michal Dragoun, Marek Drtina.
54:15
Šance pro hosty ještě zdramatizovat utkání.
53:44
Vyloučen Václav Tomek (TRE) na 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě v podání domácích.
53:44
Při střele od modré nyní domácí obránce zlomil hůl.
53:11
52:34
Hosté provedli rychlý výpad, ale střela šla hodně nad.
52:01
Hosté už dostali puk do středního pásma, Třebíč musí znovu.
51:36
Domácí drží hosty ve třetině, ale ke střele se zatím nedostali.
51:10
Vyloučen Michal Dragoun (PRO) na 2 minuty za hákování.
50:55
A další zákrok Horčičky po střele od modré čáry.
50:15
Domácí se nyní již soustředí na to udělat chybu a dobře napadat rozehrávku hostů ve středním pásmu a zatím se jim do docela daří. Hosté zatím nenašli recept jak obranu domácích překonat.
50:01
Tomek to zkusil ostřel z úhlu, Horčička však prostor u své tyče dokonale utěsnil.
49:13
Holec nyní bojuje o puk za brankou hostů, ke kotouči se však nedostal.
48:39
Hosté jsou nyní aktivnější a domácí posílají puk jen mimo pásmo. A Vejmelka musí být na pozoru, teď kryl další nahození.
48:15
Lukáš Krejčík to zkoušel přes obránce, ale Vejmelka jeho ránu ztlumil v náručí.
47:41
Hosté se hnali do protiútoku, ale finální nahrávku na volného spoluhráče dokázala domácí obrana ztečovat mimo.
47:16
Miškovského nyní zastavil hvizd rozhodčích, který pískli hru vysokou holí.
46:47
Ofsajd domácích, buly ve středním pásmu.
46:16
Po několikátém pokusu o doražení se nakonec puk dostal k PETRU POLODNOVI a ten již dokázal překonat Horčičku. Asistence: Silvestr Kusko, Miroslav Holec
45:51
Dolníček nyní hledal dobrou nahrávkou Zuzina před brankou, puk se k němu však nedostal a s odraženým kotoučem si poradil bez problémů Horčička.
44:58
Domácí nechtějí udělat nějakou hloupou chybu a tak se nepouští do riskantnější rozehrávky a puk raději pošlou mimo pásmo.
44:23
Po dalším icingu hostů, buly před Horčičkou.
44:09
Holec se nyní snažil uvolnit se z rohu, ale hostující obránci jej připravili o puk a tak se k zakončení nedostal.
Dnešní utkání sleduje 1730 diváků.
43:21
A další icing v podání hostů, hra postrádá nyní přesnost.
43:03
Na druhé straně nahozený puk přikryl Horčička.
42:51
Lukáš Krejčík se dostal sám před Vejmelku, ale ten jej dokázal vychytat.
42:28
Icing domácích, buly před Vejmelkou.
41:10
Na puku nyní hosté, kteří hledají skulinku jak se dostat přes modrou čáru.
40:33
Úvod třetí třetiny se nese v duchu boje o střední pásmo. Nyní je to icing hostů.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Sledujeme i nadále velmi vyrovnané utkání. Domácí šli do dvoubrankového vedení, hosté však dokázali korigovat v přesilovce zásluhou Illéše. Poté jsme viděli několik téměř tutovek na obou stranách, žádná se však neujala, kdy především střelcům chyběl klid v zakončení.
40:00
39:58
A úplném konci se zjevil v další velké šanci Jakub Čuřík, ten však také poslal puk vysoko nad branku.
39:30
A další šance na druhé straně, sám před Horčičkou Holec přestřelil.
38:59
Velkou šanci na vyrovnání teď měli hosté. Po odraženém puku už před střelcem byla jen téměř prázdná brána, Vejmelka se však ještě stihl natáhnout a nějakým zázrakem puk neskončil v síti. Hostující fanoušci se drží za hlavy.
38:35
Zuzin zkoušel trefit skákající puk, to se mu povedlo, ale jeho pokus šel vedle.
38:22
Po dlouhé nahrávce, kterou hosté nestihli následuje icing. Buly před Horčičkou.
38:04
A nyní opět na druhé straně zasahuje Horčička.
37:41
Tečované nahození v podání hostů skončilo mimo Vejmelkovu branku.
37:11
Nyní šel David Dolníček jeden na jednoho, dokázal se uvolnit a vyslat dobrou střelu na Horčičku, ten však puk viděl a ukryl jej do lapačky.
36:18
Nyní je to spíše vyčkávaná a boj o puk ve středním pásmu.
34:59
Domácí mají nyní více puk pod kontrolou, ale šance z toho zatím nejsou.
34:11
Lukáš Luňák (PRO) si nyní vykoledoval osobní trest 10 min. za nesportovní chování. Pokračovat se bude v 5 na obou stranách.
33:40
Po střele téměř z nulového úhlu Horčička přidržel puk v lapačce.
33:08
A další Vejmelkův zákrok. Tentokráte dokázal utěsnit prostor u své pravé tyče a puk tak nepronikl za jeho záda.
32:38
31:56
Hosté jsou nyní v pásmu a Vejmelka musel opět řešit nepříjemnou situaci ve vlastním brankovišti. Dokázal však včas zasáhnout vyrážečkou.
31:33
Hosté v plném počtu. Krátká přesilovka hostů, bude trvat ještě 37 sekund.
31:04
Přečíslení 3 na 2 nyní domácí nevyřešili dobře a Prostějov tak může zaútočit.
30:38
Domácí nyní dlouho drží puk v třetině Prostějova, ale do šance se nedostávají.
30:19
Vejmelka kryje další nahození na bránu. Buly po jeho levici.
30:12
Rostislav Malena (TRE) je také vyloučen. Jsou to 2 minuty za nedovolené bránění. Bude se tak pokračovat ve 4 na obou stranách.
29:51
Štindl nyní trefil hráče před sebou a hosté tak vyhazují.
29:30
Vyloučen Pavel Mojžíš (PRO) na 2 minuty za hákování.
28:41
Hosté nyní přitvrzují a je z toho několik ostrých, ale fér střetů.
27:58
Skvělý zákrok Vejmelky! V nepřehledné situaci dokázal utěsnit branku a zmařit tak velkou šanci hostů.
27:10
Domácí se snaží o rychlou odpověď. Raška však zmeškal vhodný okamžik ke střele i nahrávce a po otočce poslal puk mimo Horčičkovu branku.
26:14
A hosté se nakonec prosazují. Po přesné nahrávce se z velmi dobré pozice prosazuje JAKUB ILLÉŠ. Asistence: Michal Dragoun, Lukáš Luňák.
25:43
Hosté jsou v pásmu a Vejmelka už musel řešit 3 nepříjemné střely, až nyní se domácí osvobozují.
25:31
Vyloučen Václav Čejka (TRE) na 2 minuty za hákování.
25:08
Ofsajd hostů.
24:55
Psota se nyní dral do útoku, jeho střela z otočky byla nepřesná.
24:37
Vysoký puk nyní podržel Vejmelka v lapačce. Buly po jeho pravici.
24:26
Icing hostů.
23:59
Ale z nepříliš přesvědčivé přesilovky se domácí nakonec prosazují. PETR POLODNA se dostal do dobré pozice, na nic nečekal a posla puk přesně k tyči. Asistence: Vlastimil Bilčík.
23:13
Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří. Naopak z brejku se dostali ke střele hosté, střela však šla mimo.
22:10
Vyloučen Jakub Šlahař (PRO) na 2 minuty za hákování.
21:26
Horčička nyní raději podržel puk a bude se tak vhazovat po jeho levici.
20:16
Do druhé třetiny vlétly oba týmu v opět skvělém tempu. Hraje se opravdu rychle. Nyní musel Vejmelka řešit další nahození.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18.
Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi svižný hokej z obou stran. Do utkání lépe vkročili domácí, ale hosté dokázali tempo srovnat, a zhruba od poloviny třetiny přebrali iniciativu a byli chvílemi lepším týmem. Paradoxně právě v této době inkasovali z protiútoku a to je velmi přibrzdilo. V dalším pokračování třetiny byli lepší domácí, vytvořili si řadu střeleckých pozic, ale žádnou už nevyužili.
20:00
19:48
Domácí jsou nyní na puku a už čekají na konec třetiny.
19:26
A další pokus Wasserbauera, Horčička opět puk dokázal pokrýt.
18:59
Polodna ve skvělé pozici úplně sám před brankou, napálil však puk přímo do Horčičky, který se stihl velmi rychle a dobře přesunout a zamezit tak gólu.
17:12
Wasserbauer vyslal další střelu směrem na Horčičku, ten s ní měl nemalé problémy, ale puk dokázal vyrazit.
16:47
Kaluža byl nyní moc rychlý a je to ofsajd.
16:35
Kaluža se nerozmýšlel a posla puk do modré na Vejmelku, ten však jeho ránu viděl a ukryl tak puk do lapačky.
16:08
Domácí rozehrávají další akci až od vlastní brány.
15:25
A už na druhé straně, opět v dobré pozici, netrefil branku Holec. Horčička nemusel zasahovat.
15:00
Nyní se bojuje o puk v rohu třebíčské třetiny.
14:29
Nebezpečné nahození na Vejmelku, které ještě jeden z hostujících tečoval. Puk se však odrazil mimo branku.
13:57
Čuřík pálil z ostrého úhlu, ale také netrefil.
13:12
Přibyl se dostal ke střele na druhé straně, byl v dobré pozici, ale také netrefil. Hraje se nyní velmi rychle nahoru dolů.
12:30
Protivný to nyní zkoušel na druhé straně, jeho skrytá střela od modré šla těsně vedle Vejmelkovi levé tyče.
11:42
Raška si nyní udělal prostor a dostal ke střele. Jeho pokus Horčička vytěsnil vyrážečkou.
10:39
Domácí se dále tlačí do útoku. Holec se dral ke střele, ale obrana jej zablokovala.
10:02
A další rána, Zuzin také nezamířil přesně.
09:21
Dolníček to zkoušel rychle z otočky, ale minul branku.
09:12
Zakázané uvolnění hostů. Buly před Horčičkou.
08:58
A další poměrně nebezpečná situace před Horčičkou, který si však tentokráte poradil.
08:31
Ale je z toho branka na druhé straně. Zuzin krásně našel zpoza branky DANIELA MIŠKOVSKÉHO, který nezaváhal a posílá domácí do vedení. Asistence: Peter Zuzin.
08:17
Hosté jsou nyní nebezpečnější, po jejich dobré kombinaci, zůstal puk před brankou, ale obrana je odpálila.
07:56
Chyba v rozehrávce domácích a Vejmelka musel opět zasahovat, ale nahození na branku si pohlídal.
06:30
Hosté se dostali k odraženému puku, který nebezpečně poskakoval před Vejmelkou, domácí obrana jej však dostala do bezpečí.
06:11
Opakování buly před Vejmelkou.
06:08
Ale i přesto musel opět zasahovat Vejmelka, ale s další střelou z větší vzdálenosti neměl problémy.
05:51
Třebíč je však zatím v obraně přesná a poměrně rychle hosty o puk připravila.
05:25
Hosté jsou nyní na puku a rozjíždějí další akci.
04:53
Vejmelka si pohlídal další střelu tentokráte z pravé strany.
04:19
Ofsajd domácích.
04:09
Jen o fous se Wasserbauer nyní nedostal ke střele z nebezpečné pozice. Třebíč je zatím aktivnější.
03:38
Domácí napadají rozehrávku Prostějova už v jejich třetině, nyní je z toho zakázané uvolnění hostů.
03:01
Zuzin je aktivní, nebezpečně to zkoušel, trefil však hráče před sebou a k dorážce se už nedostal.
02:35
První bezpečný zákrok Vejmelky, který si pohlídal nahození z levé strany.
01:57
Holec nyní zavezl puk do útočné třetiny, ale poměrně rychle o něj přišel.
01:06
Nyní jsou na puku hosté, utkání začalo hezky zhurta, oba týmy hrají aktivně a nic nečekají.
00:12
Hned v úvodu si vzal puk do své moci Zuzin a provětral obranu hostů. Ke střele se však nedostal.
00:01
Také obě mužstva už jsou na ledové ploše, utkání začne za malou chvíli.
Po ledové ploše už krouží rozhodčí dnešního utkání.
Dobrý sváteční večer z Třebíče. V MANN + HUMMEL ARÉNĚ, je dnes velmi slušná návštěva a vše nachystáno, aby za pár málo minut mohlo padnou první buly dnešního utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Štindl, Malena "A", Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček "C", Zuzin – Holec, Polodna, Kusko – Psota, Raška, Wasserbauer – Tomek, Pokorný, Bartoň "A".

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Vydržel) – Vokurka, Drtina, Kaluža, Mojžíš "C", Protivný, Husák, Liška, Rudl – Luňák, Dragoun, Illéš – Čuřík, Moskal "A", Staněk – Šlahař, Venkrbec, Novák – Krejčík, Volek, Kajaba.

Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Špringl ml..
SK Horácká Slavia Třebíč
Nehraje za Horáky na venkovních hřištích jiný tým? Tuto otázku, si při porovnání domácích a venkovních výsledků svého týmu, musel položit nejeden fanoušek Horácké Slavie. Podaří se tedy už domácím prolomit smůlu a doma konečně zvítězit? Bylo to totiž naposledy ještě v září, konkrétně 30.9, kdy domácí zdolali na svém ledě HC Most a mohli tak s fanoušky oslavit vítězství. Od té doby se táhne šňůra již 4. domácích zápasů ze kterých Bílé Hvězdy dokázali vydolovat pouhý bod proti Šumperku.
Třebíč, ale vozí body z venku. Tak jako naposledy z Benátek na Jizerou, kdy dokázali zvítězit v poměru 2:4. Předtím však nedokázali doma vstřelit jedinou branku Kladnu a to vyhrálo 0:3. Ale každá série jednou končí. Podaří se ji tedy utnout Horákům, právě ve sváteční den, kdy se dá očekávat větší podpora od obou táborů fanoušků?
Snažit se o to budou především kapitán David Dolníček (7+3), který vede klubové kanadské bodování a je i nejlepším střelcem týmu. Bodově dobře si vedou také Petr Polodna (6+3)a Peter Zuzin (6+3).
V brankovišti předvádí dobré výkony Karel Vejmelka (91.19 %).
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v minulém zápase:
Vejmelka – Štindl, Malena, Niko, Čejka, Přibyl, Bilčík, Bartoň – Zohorna, Dolníček, Zuzin – Holec, Polodna, Švec – Psota, Raška, Kusko – Pokorný, Tomek, Šik.
LHK Jestřábi Prostějov
Hosté z Prostějova se vezou na vítězné vlně, už 4 zápasy v řady dokázali zvítězit a nejvíce cenná je pro ně určitě výhra v poměru 1:2 z ledu Pražské Slavie. V posledním kole si zastříleli proti Kadani, kdy doma vyhráli 5:2. K tomuto vítězství vedla především skvělá první třetina, ve které Jestřábi nasázeli rovnou 4 branky.
Z útočníků se určitě vyplatí sledovat trio Michal Dragoun (3+9), Patrik Moskal (4+7) a Jakub Čuřík (3+7), který ještě v loňské sezoně válel za Horáky, ale nyní hájí barvy Prostějova, a lze usuzovat, že tak činní velmi úspěšně.
Také v brankovišti Prostějova se objevuje muž, velmi známý domácím divákům, je to zkušený Luboš Horčička (92,61%). Záda mu pak kryje mladý Jakub Neužil (80,00%).
Sestava LHK Jestřábi Prostějov v minulém kole:
Horčička – Husák, Protivný, Sova, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Kuncek, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.
Ani během sváteční středy WSM liga nezahálí a pokračuje svým 18. kolem ve kterém na své stadionu, MANN + HUMMEL ARÉNĚ, přivítá SK Horácká Slavia Třebíč v přímém souboji o 6. místo tým LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní zápas těchto 2 soupeřů na ledě Jestřábů dopadl lépe pro Prostějov, který dokázal vyhrát v poměru 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.