Je dobojováno. Přestože se Horácká Slavia snažila urvat cenné body pro postup do play off, odchází dnes z ledu s prázdnou. Po téměř devatenácti minutách úporné snahy domácích vše rozhodla po nešťastné kolizi dvou třebíčských hráčů střela Jakuba Šlahaře, který chytrým lobem překonal Karla Vejmelku. On-line přenos končí. Přejeme Vám hezký večer.
59:57
O poslední střelu se pokusil Rostislav Malena, ale i do ní si lehá jeden z hostů.
59:34
Vhazování vyhráli domácí a Podlipnik pálí. Do jeho střely si však lehl jeden z hostů.
59:29
Oddechový čas pro domácí.
59:25
Třebíč odvolala brankáře.
58:58
Třebíč se pokouší zvrátit stav utkání. Zoufale se snaží probojovat do obranného pásma hostů.
58:37
Jestřábi právě vstřelili branku!
Po srážce dvou domácích hráčů na červené se puku chopil JAKUB ŠLAHAŘ, který si najel před Vejmelku a lobem prohodil puk za záda domácího golmana. Asistence: bez asistence.
57:19
Parádní průjezd předvedl Roman Erat, dostal se až do mezikruží hostů, kde však neměl komu přihrát a proto pouze neškodně vystřelil.
56:30
S blížícím se koncem utkání hra na obou stranách kluziště přitvrdila. jeden z třebíčských hráčů byl zasažen do obličeje, rozhodčí však na tento zákrok nereagují.
55:33
U pravého kruhu hostů se teď hezky zorientoval Schejbal a po otočce prověřil golmana hostů.
55:12
Třebíč nahodila puk přes modrou k levému mantinelu, kde si na něj počkal Schejbal a ten vystřelil puk na Horčičku, který tuto střelu likviduje svou lapačkou.
54:47
Po neškodné střele na Horčičku se bude vhazovat před brankou hostů.
54:35
Úspěšnější byla Třebíč a donutila Jestřáby k zakázanému uvolnění.
54:29
Další vhazování před brankou Horácké Slávie.
54:26
Vejmelka si upravuje výstroj a hra je na moment přerušena. Bude se vhazovat před brnakou domácích.
53:39
Po přetlačované v pravém rohu hostů se Třebíč pokusila o kombinaci, ale důsledné prostějovské napadání přenáší hru před Vejmelku.
52:32
Třebíči se konečně podařilo zmírnit tlak hostů. Přibyl kolem pravého mantinelu dovezl puk až do prostějovské třetiny, kde se aktivity opět chopili hosté. Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
52:15
Po rozehrávce se k puku dostal Cetkovský, který svou střelou vynuti další vhazování před třebíčskou bránou.
52:08
Séri střel uzavírá Šlahař a po zásahu Vejmelky se vhazuje před domácími.
51:23
Hosté okupují obranné pásmo domácích, na Vejmelku pálí Šlahař a Protivný. Mojžíš zaměstnal vyrážečku domácího golmana.
50:37
Malena vyčkává za bránou Vejmelky a zakládá útok. K puku se po střele Wasserbauera dostal Schejbal, který vypálil na Horčičku. Ten si se střelou poradil.
50:13
49:55
Tvrdě vypálil Cetkovský.
49:30
Prostějov má nyní ještě 40 sekund přesilovky.
49:09
48:41
Vhazování před Jestřáby vyhráli domácí. U puku byl Malena, který spadl na led a k puku se dostávají hosté.
48:15
Po vhazování se dostal k puku Daniel Kolář, který od modré vystřelil na Vemjmelku, nicméně puk zasáhl do hlavy JAkuba Bartoně, který odjel na střídačku.
48:13
Vyloučen hráč Tomáš Přibyl (TRE) na dvě minuty – hrubost.
48:13
Další tvrdá střela Matiče Podlipnika, se kterou si Horčička opět poradil.
47:27
Po dvou vyhraných vhazováních před brankou hostů se k puku dvakrát dostal Podlipnik, který tvrdě pálil.
47:09
Vyloučen hráč Tomáš Protivný (PRO) na dvě minuty – držení protihráče.
46:48
Ihned po vhazování před Vejmelkou se k puku dostávají hosté, ale důrazná Třebíč je připravila o šanci. K puku se dostal Dolníček, který vypálil na Horčičku.
45:59
Vhazování vyhrál Prostějov a vystřelil Vokurka, který však ztratil hůl a hra se opět přesouvá před hosty.
45:50
Jestřábům se teď podařilo přimět Vejmelku zasáhnout u levé tyče. Vhazuje se před domácími.
45:04
Poté, co puk skončil v ochranné síti, se opět vhazuje před Prostějovem. Jestřábi se snaží tlak domácích zastavit, ale v tuto chvíli mají s Bílými hvězdami spoustu práce.
44:10
Třebíč je nyní velmi aktivní. Štindl se dostal s pukem před golmana hostů, kde za asistence spoluhráčů spustili kanonádu. Prostějov zatím tlaku Třebíče odolává.
42:28
Mojžíš poslal puk podél pravého mantinelu na Illéše, tím však aktivita hostů končí a puk si berou domácí, kteří se přesouvají před Horčičku. Silvester Kusko od levého kruhu střílí a vhazuje se před Prostějovem.
41:38
Mojžíš vyvezl puk zpoza vlastní brány do středního pásma, kde se ho chopili domácí, kteří teď obsadili pásmo Prostějova, který se osvobozuje na základě zakázaného uvolnění. Vhazuje se před brankářek hostů.
41:09
Vhazování vyhrál Prostějov a rychle se přesouvá před Vejmelku. Tam vystřelil Novák, který v zápětí odjíždí na střídačku. Vejmelka neměl se střělou větší problém.
41:08
Icing Prostějova.
40:02
Po úvodním buly se hra přesunula před Vejmelku, Třebíč se však dostala do třetiny hostů. David Dolníček vystřelil, ale jeho střela se zastavila o nohu jednoho z hostů.
40:01
Ve druhé třetině nechyběla domácím snaha o změnu stavu utkání. Nicméně podobně jako v první třetině byla nedostatkovým zbožím přesnost v kombinaci Třebíče. Zlepšila se sice důslednost v dorážce před Horčičkou, ale dlouhých téměř devatenáct minut komplikovali důrazní a neodbytní hosté cestu Horácké Slavie za prvním dnešním gólem. Toho se ujal po úspěšném vhazování a sérii přihrávek Dominik Pokorný. ROzhodne třetí třetina o tom, kdo na cestě za play off dnes učiní delší krok? Třetí část hry začne přibližně v 19:14.
40:00
39:44
Vhazování před brankářem hostů vyhrála Třebíč. Ta se však nedostala k větší akci. Naopak se aktivity chopili hosté, ale ti už neměli dost času na efektivní zakončení.
38:56
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Napodruhé se přece jenom podařilo domácím usilovným tlakem dostat puk za záda Horčičky. Po rozehrávce za brankou hostů se po séri přihrávek včetně těch o mantinel dostává k puku DOMINIK POKORNÝ a Třebíč vyrovnává. Asistence: Martin Čech, Petr Štindl.
37:25
Třebíč se stále marně snaží, poté, co horkotěžko dostane puk na třetinu soupeře, založit efektivní akci.
36:59
Třebíč se dostává pod tlak a osvobozuje se icingem.
36:50
V mlínici před Vejmelkou se k puku dostal Novák a parádně vystřelil na Karla Vejmelku. Ten parádně zasáhl lapačkou. Vhazuje se před brankou domácích.
36:02
Krásný průnik předvedl Krejčík následovaný Illéšem. Ten z bezprostřední blízkosti prověřil Vejmelku.
35:40
Vhazování před Horčičkou vyhrála Třebíč. Přihrávku zachytil Podlipnik, který tvrdě vypálil od modré. Opět se vhazuje před Prostějovem.
35:16
Po chybné kombinaci hostů, kteří byli na cestě za Vejmelkou, se na modré dostal k puku jeden z třebíčských hráčů. Horčička zasahuje lapačkou.
34:50
Šlahař, poté co ztratila Třebíč puk v třetině hostů, přijel s kotoučem do středního pásma, kde jej Poslal na Krejčíka, který se zastavil až o tyč Vejmelkovy brány.
34:14
Po sérii chybných rozehrávek se Třebíči stále nedaří dostat přes polovinu hřiště do třetiny hostů. Jejich hra vykazuje značnou nervozitu a nepřesnosti.
33:44
Prostějov nahodil od modré čáry puk na Vejmelku. Ten ho pouze odráží svým betonem na jednoho z třebíčských obránců.
32:47
Po vhazování před hosty se k tvrdé střele dostal Štindl. Nicméně aktivity se chopili hosté, kteří po kombinaci přes celé hřiště se hokejkou Šlahaře pokoušejí změnit stav utkání.
32:19
Hosté se rychle osvobodili z dorážení Třebíče, dostali se před Vejmelku, kde přihrávku zachytil rychle jedoucí Zachar a ten rozezvučel tyč Vejmelkovy brány.
31:10
Přibyl ve vlastní třetině našel Rašku. Ten posílá puk před Horčičku, kde jej přebírá čech, který kontroluje pozornost golmana hostů.
30:18
Vhazování vyhrála Třebíč. Přibyl vyhazuje puk do středu hřiště a hosté zakládají útok. Šlahař nahrál Illéšovi, který donutil Vejmelku zasahovat u pravé tyče. Vhazuje se před domácími.
30:15
Icing Třebíče.
29:48
Moskál teď čaroval s pukem za zády Vejmelky. Našel před bránou přijíždějícího Zachara. Jeho střelu vyráží Vejmelka betony.
29:38
28:36
Roman Erat excelentně přihrál přes dvě čáry osamocenému Davidu Dolníčkovi, který si dovezl puk až před Horčičku, který s jeho střelou neměl žádný problém.
28:21
28:07
Mojžíš od modré poslal puk před Vejmelku, kde si na něj počkal Novák, který donutil domácího golmana zasahovat. Vhazuje se před domácími.
27:38
Vyloučen hráč Petr Polodna (TRE) na dvě minuty – faul kolenem.
27:38
Štindl našel Kuska a ten střílí. Stav se ale nemění.
26:45
Přestože Třebíč hraje přesilovku, puk drží spíše Jestřábi a pokouší se o průnik do třetiny domácích, na modré však kotouč přenechávají domácím, a ti jej dováží do obranného pásma hostů. Vhazuje se před Horčičkou.
26:19
Vyloučen hráč Daniel Kolář (PRO) na dvě minuty + osobní trest 10 minut – úder do oblasti hlavy.
25:41
Vhazování před Jestřaby vyhráli hosté, přihrávku na červené ztratil Zachar, hra e vrátila opět do třetiny hostů, kde založili útok, během kterého několikrát založili nepříjemně ohrozili Vejmelku.
25:06
Po přetlačované za domácí bránou se k puku na modré dostal jeden z hostů a pokusil se o zvýšení vedení. Karel Vejmelka zasahuje a vhazuje se před domácími.
24:17
Po vhazování před Vejmelkou se k puku na modré u pravého mantinelu dostal Vokurka. Jeho střelou byl golman domácích zaskočen.
23:52
Přestože Třebíč teď strávila dost času před bránou hostů puk většinou na svých hokejkách drželi Jestřábi.
23:33
Po rozehrávce dostal na modrou přihrávku Podlipnik, který prověřil horní polovinu brankáře hostů.
23:15
Prostějov čelí tlaku Třebíče. Osvobodil se pouze na základě zakázaného uvolnění.
23:03
Horácké Slávii se teď podařilo Prostějov přitlačit ke zdi. Střílel Polodna, ke střele se dostal i Štindl, jehož střelu se snažil chumel domácích protlačit za záda Horčičky.
22:03
Po chybné rozehrávce hostů se k puku dostal Roma nErat, který přejel přes všechny tři čáry, ale před Horčičkou nenašel nikoho, komu by mohl přihrát.
21:38
Po vhazování se k puku dostal Daniel Kolář, vypálil od levého kruhu, ale jeho střela končí v ochranné síti.
21:34
Třebíč se osvobozuje z tlaku hostů Štindlovou střelou podél levého mantinelu na zakázané uvolnění.
21:24
Husáka v pokusu o změnu stavu podobným způsobem následuje Zachar a vhazuje se opět před Vejmelkou.
20:22
Po ofsajdu hostů se vhazovalo ve středním pásmu. Vhazování vyhrála Třebíč, puk však na svých hokejkách teď drží Prostějov. Nepříjemně u levé tyče potrápoil Vejmelku Husákův pokus o branku.
20:02
Úvodní buly do druhé třetiny vyhrála Třebíč.
20:01
Do utkání vstoupily oba týmy nervózní hrou, která třebíčským vydržela až do konce první třetiny. Nedá se říct, že by na straně domácích nebyly šance, nicméně hosté dokázali v patnácté minutě jít důrazně za svým a napodruhé prostřelili Karla Velmelku. V zásadě se dá říct, že diváci v MANN + HUMMEL Aréně vidí vyrovnaný hokej, ze kterého díky "o fous" lepší kombinaci a důslednosti v koncovce v tuto chvíli těží hosté. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.
20:00
19:41
Těsně před závěrečným hvizdem Jestřábi nalétávají na Vejmelkovu bránu, ale už je vidět, že kalkulují se závěrečným hvizdem a i únava přichází ke slovu.
19:10
Roman Erat přihrál na modrou Podlipnikovi, který z nepochopitelného důvodu vyhodil puk na zakázané uvolnění a kapitán David Dolníček se na něj zlobí.
18:20
Štindl našel na modré Rašku, ten poslal puk jednomu ze spoluhráčů do prostějovského mezikruží, Horčička zůstává v klidu.
17:56
Puk je v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
17:31
Po přihrávce zadovkou se k puku dostal Přibyl a způsobil tak Horčičkovi horkou chvilku.
16:38
Po vhazování před Horčičkou se k puku dostal Přibyl, který našel u pravého mantinelu Poldipnika, jeho střela však nebyla nebezpečná. Třebíč si stále drží pásmo.
16:30
Konečně i Třebíč se dostává ke střele. Horčička vymetl pavučinu ve své lapačce.
15:53
Po vhazování před Horčičkou se k puku dostal Illeš, který vysokým lobem nahodil do třetiny domácích a vynutil si tak po zákroku Vejmelky vhazování před domácí bránou.
15:30
Hra Prostějova se po vstřelené brance výrazně uklidnila. Na ledě působí sebevědomě.
14:38
Na modré se k puku dostal Drtina. Jeho střelu Vejmelka vyrazil a puk v zápětí do brány doráží LUKÁŠ LUŇÁK. Asistence: Marek Drtina, Jiří Cetkovský.
14:13
Prostějov teď chvíli zlobí domácí v jejich obranném pásmu.
12:26
Jan Wasserbauer kombinuje s Pekrem u pravého kruhu, hosté je však připravují o puk a k brejku se dostal Volek, který ale o puk opět přišel. Třebíč se snažila vytlačit hosty od své brány, což se jí po několika pokusech daří.
12:03
Icing třebíče, vhazuje se před Vejmelkou.
11:19
Kolem levého mantinelu proklouzl Roman Erat a prověřil levý beton Luboše Horčičky. Teď třebíčtí přicházejí o pásmo.
10:32
Vhazování před golmanem hostů vyhráli domácí a od levého kruhu střílí Petr Štindl. Střela však posloužila pouze k tomu, že se k puku dostali hosté a vyvážejí puk do třebíčské třetiny.
10:07
V závěru třebíčské přesilovky se ke dvěma pěkným střelám dostal Silvester Kusko.
09:55
08:54
Třebíč dlouho kombinuje v obranném pásmu hostů, občasné střely jsou buď nepřesně tečovány nebo je likviduje zatím bezchybný Luboš Horčička.
08:02
Třebíč začíná přesilovku nepřesnou rozehrávkou, nicméně se dostal ke střele Roman Erat, který vtváří vtvář tvrdě vypálil.
07:53
Vyloučen hráč Dominik Volek (PRO) na dvě minuty – hákování.
07:33
Krejčík předvedl parádní průnik před Vejmelku, kde nadvakrát obehrál Bartoňe a jeho střelu v bezprostřední blízkosti musel Vejmelka likvidovat pravým betonem.
06:30
Hra se přelévá z jedné půli hřiště na druhou, akcím oběma týmům zatím chybí klid a přesnost.
05:40
Zbyněk Raška se protáhl podél pravého mantinelu a pokusil se jednou rukou v bekendu ohrozit levou tyč Horčičky. Ten byl připraven.
04:38
Volek ve vlastní třetině zachytil puk, projel přes všechny čáry a v mezikruží přihrál Augustinovi, který přihrávku spálil.
03:30
Na modré čáře našel Přibyl Podlipnika, ten u levého mantinelu zaregistroval Malenu, který nepříliš nebezpečně prověřil Horčičku. Vhazuje se v obranném pásmu hostů.
02:59
Drtina teď dlouho vyčkával za Horčičkovou bránou, odkud přihrál na rychlý průnik Jestřábům do obranného pásma Třebíče, obrana však vrací hru do středu hřiště.
02:22
Hra na obou stranách kluziště působí rozháraným dojmem.
02:08
Po sérii střel hostů se vhazuje před Vejmelkou.
00:40
Vhazování vyhrála Třebíč před Vejmelkou, ale nedaří se jí vyvézt puk na polovinu soupeře. Teď se jednomu z Třebíčských podařilo propasírovat puk před Horčičku, jeho snažení však končí pádem v brankovišti.
00:38
00:07
Úvodní vhazování vyhráli Jestřábi, puk poslali před Horčičku, kde přichystali první akci.
00:01
Hezký hokejový podvečer, přibližně za dvacet minut začne na ledu Horácké Slavie Třebíč 44. kolo WSM ligy. Třebíč v aktuální sezóně narazila na Prostějov třikrát, přičemž se z vítězství radovala dvakrát. Tomu nicméně neodpovídá aktuální pozice obou týmů v tabulce, kdy Prostějov má na Třebíčí náskok tří míst. Souboj jedenáctého a osmého týmu jistě přinese zajímavou podívanou. Třebíč nutně potřebuje body pro postup do předkola play off zatímco Prostějov má zálusk na přímý postup.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Schejbal – Přibyl, Dolníček, Erat – Jurča, Polodna, Kusko – Švec, Raška, Wasserbauer – Pokorný, Juráň, Čech.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Vokurka, Drtina, Kolář, Mojžíš, Protivný, Husák, Rudl – Venkrbec, Cetkovský, Luňák – Zachar, Moskal, Novák – Krejčík, Illéš, Šlahař – Augustin, Čuřík, Volek.

Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Polák.
Do Třebíče v rámci 44. kola WSM ligy zajíždí Jestřábi z Prostějova. Pro Třebíč je toto utkání naprosto klíčové. Pokud chce pomýšlet na postup do předkola play off, potřebuje k tomu získat minimálně dva body, které zajistí, že z desáté příčky Bílé hvězdy sesadí Litoměřice. Po nevydařeném utkání v Benátkách se tak svěřenci trenéra Mičky pokusí navázat na úspěšné utkání s Kladnem na domácím ledu z minulého týdne. On-line přenos začíná v 17:30 .