Třetí třetina přinesla nejen bojovný hokej, ale rovněž vyrovnávací gól Třebíče, a přestože se oba týmy snažily zvítězit v normální hrací době, jak je "dobrým zvykem" mezi oběma družstvy, došlo nejen na prodloužení, ale rovněž na samostatné nájezdy. Těch bylo pět sad, kdy rozhodující gól přinesla hůl kapitána Třebíče Davida Dolníčka. On-line přenos končí. Přejeme Vám hezký večer.
V samostatných nájezdech zvítězil tým SK Horácká Slavia Třebíč.
Autorem vítězné branky je DAVID DOLNÍČEK.
David Dolníček dává rozhodující branku! Zvedl puk nad rameno Zelenky.
Šebek také nedává branku.
je to neuvěřitelné, ale ani Adam Raška nesnižuje. Skóre je tak stále stejné.
Vrdlovec také nedává branku. Karel Vejmelka si zatím vede dobře.
Sedlák trefil Vejmelku do betonu.
Matěj Pekr nedává branku. Zelenka likviduje hokejkou.
Aleš Holík se také neprosazuje.
David Dolníček se rozjel ze široka ne nedokázal se prosadit.
Karel Plášek nedokázal překonat brankáře Třebíče.
Jakub schejbal se netrefil do puku.
Samostatné nájezdy začínají.
Opět se potvrdilo, že utkání mezi Šumperkem a Třebíčí končí samostatnými nájezdy. Probíhá úprava ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:31
Na obou týmech už je vidět velká únava.
64:24
Ke střele se dostal jeden z třebíčských hráčů. Jeho střela byla sražena do sítě.
63:28
Třebíč se pokouší dostat před Zelenku. V tom jim však brání obrana Šumperka.
63:08
Ofsajd Šumperku.
62:52
Vhazuje se před Zelenkou.
62:32
Přihrávku Zohorny nezpracoval Adam Raška, který stál před prázdnou bránou.
61:45
Vhazování před brankářem domácích vyhrála Třebíč a vyváží puk z obranné třetiny na střed hřiště.
61:27
Po úvodním náporu Šumperka se hra trochu zklidnila.
60:28
Nebezpečnou situaci před Vejmelkou, před kterým zůstal volně ležet puk, vyřešil Roma Erat, který jej vyhodil na polovinu hřiště.
60:16
60:01
60:00
59:23
Vhazování ve středním pásmu vyhrál Šumperk. Ihned vyráží před branku domácích a hledá si skulinku mezi třebíčskou obranou ke střele.
59:21
Oddechový čas pro hosty.
58:42
Domácí odolávají náporu hostů a ti se jen velmi těžko dostávají ke střele.
58:17
Vyloučen hráč Matěj Pekr (TRE) na dvě minuty – napadení.
58:17
Tvrdou střelou nyní prověřil jeden z třebíčských hráčů Zelenku. Ten však puk zneškodnil.
58:06
Ve vzduchu už visí prodloužení. Hra obou týmů ztrácí na razanci a rychlosti.
56:53
56:30
Mlýnek šumperských se opět rozjel. Na Vejmelku padá jedna střela za druhou.
55:57
Třebíči se konečně podařilo osvobodit ze své obranné třetiny a vysouvá hru do středního pásma.
55:13
šumperk sehrává pěknou přesilovou hru, uhnízdil se před Vejmelkou, který likviduje parádním zákrokem střelu do horní poloviny těla.
54:52
Vyloučen hráč Jakub Bartoň (TRE) na dvě minuty – podražení.
54:25
Zakázané uvolnění Šumperku.
53:55
Ihned po vhazování ve středním pásmu Třebíč nahazuje puk na Zelenku. Ten však puk bez problémů zneškodnil a posílá ho před Vejmelku, kde se pokusil dorazit v pádu jeden ze šumperských.
53:13
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
ADAM RAŠKA dává vyrovnávací branku. Poté, co vystřelil na Zelenku odražený puk přihrál jednomu ze svých spoluhráčů. Ten také nevstřelil a nakonec za záda golmana Šumperka doklepl RAŠKA. Asistence: Milan Přibyl, Vojtěch Šik.
52:48
Šumperku se podařilo nachvíli osvobodit, ale domácí se opět vracejí zpět před Zelenku.
52:18
Vhazování před brankou Šumperka vyhráli domácí a snaží se dostat do střelecké pozice.
52:18
Šumper byl pod obrovským tlakem. Domácí zpustili doslova kanonádu, které však chyběla přesnost.
52:15
51:38
Třebíč má početní výhodu 5 na 3.
50:56
50:34
Domácí sevřeli tři hosty v jejich obranném pásmu a pálí jednu střelu za druhou.
50:14
A máme tu další vyloučení. VYloučen hráč Aleš Staněk (SUM) na dvě minuty – hr vysokou holí.
50:09
Vyloučen hráč Tomáš Drtil (SUM) na dvě minuty – držení protihráče.
49:39
Karel Vejmelka byl nepříjemně zasažen pukem do hrudníku střelou, která ho zjevně překvapila. Třebíč se dostává pod tlak.
49:05
Drahocené minuty, které chtěla Třebíč věnovat útoku teď musí věnovat obraně.
48:56
Vyloučen hráč Silvester Kusko (TRE) na dvě minuty – hákování.
48:12
Třebíč ve hře výrazně přitvrdila a zrychlila.
47:42
Matěj Pekr znovu zkouší štěstí, po něm i Jan Wasserbauer, ale svatyně hostů je zatím nedobytná.
46:56
Vhazování vyhráli domácí. David Dolníček našel Matěje Pekra, který proklouzl před Zelenku. Jeho nepříjemná střela a následná teč jednoho z třebíčských hráčů ho však nepřekvapila.
46:54
46:09
Po vhazování před brankou hostů se dostal ke střele Jakub Bartoň, ale jeho střela vyzněla naprázdno.
45:28
Po vhazování před vlastní bránou vyvezl Marek Švec puk až před brankáře hostů. Pokusil se přihrát zpět, ale jeho přihrávku nikdo z třebíčských nezpracoval.
45:23
Pěknou šanci nyní dostal Matěj Pekr.
44:43
Tuto přesilovku Třebíč nezvládla Třebíč příliš dobře. Váhala v rozehrávce, prakticky se nedostala ke střele.
44:37
43:24
Po sérii přihrávek se ke střele dostal Podlipnik, jeho poskakující střelu však nebyl nikdo z domácích schopen dorazit.
42:35
Vyloučen hráč Aleš Holík (SUM) na dvě minuty – zdržování hry.
42:34
Až teď se dostal ke střele Adam Raška, ale střílel ze špatného úhlu.
41:51
Domácí většinu času drží puk na svých holích, ale nejsou schopni se dostat na polovinu soupeře.
41:10
První střela Třebíče připadla na Wasserbauera.
40:55
Vhazování vyhrála Třebíč, ale ihned ztrácí puk.
40:51
Vhazování před hosty.
40:10
Před Horácou Slávií stojí těžký úkol. Najít způsob, jak se dostat Drakům pod kůži.
40:01
Druhá třetina přinesla obrat utkání. Jakousi vlaštovkou věštící obrat byl první gól Šumperku ze šesté minuty, jehož autorem byl po rychlé akci David Šebek. Následovala dvě vyloučení na straně domácích a jedno na straně Šumperku. Třebíč si situaci zkomplikovala dvě minuty před koncem, kdy podruhé kapitulovala před stupňujícím se tlakem hostů. Pouhá půl minuta stačila Šumperku ke vstřelení vedoucího gólu, kdy po asistenci Jana Milfaita skóroval Marek Bail. Třebíč tak odešla do šatny s těžkou hlavou a otázkou, na kterou bude během přestávky hledat odpověď. Jak zvrátit vývoj utkání? Třetí třetina začne přibližně v 19:10
40:00
38:35
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk se dostává po rychlé akci do vedení. Ke střele se tentokrát dostal MAREK BAIL. Asistence: Jan Milfait.
37:50
Systematický tlak hostů je korunován před bránou domácích a hosté tak dávají druhou branku! K odraženému puku se dostal IVAN PUZIČ a srovnává stav na 2:2. Asistence: Sedlák.
37:29
Po pěkné kombinaci hostů se ke střele dostal Petr Gewiese, jeho střele od mordré však chyběla razance a přesnost.
36:49
Horácká Slávie bojuje za bránou Zelenky o každou příležitost ohrozit bránu hostů. Šumper se úporně brání.
36:14
Matěj Pekr převezl puk přes modrou, kde našel kapitána Třebíče Dolníčka. Ten šikovně vystřelil, ale neskóroval.
35:35
Šumper se osvobozuje ze své obranné třetiny a přesouvá se před Vejmelku.
34:45
Třebíč se pokouší dostat do výhodné střelecké pozice před brankou hostů. Několik dlouhých sekund se hráči přetlačují o puk v levém horním rohu. Vhazuje se před brankou hostů.
33:55
Šumperk své oslabení ustál a hned se pokouší obsadit obranné pásmo domácích. Série nepřesných ale nepříjemných střel zaměstnává golmana Třebíče.
33:41
33:20
Vhazování před Vejmelkou vyhráli domácí.
32:52
Šumperk se osvobozuje ze svého obranného pásma vyhozením puku přes všechny čáry.
32:17
Matič Podlipnik dvakrát tvrdě vystřelil od modré na Zelenku. Jeho stela však vždy těsně minula bránu.
31:41
Vyloučen hráč Daniel Vrdlovec (SUM) na dvě minuty – podražení.
30:47
Třebíč zvládá oslabení relativně s přehledem.
30:15
Šumper si našel dobrou střeleckou pozici a tvrdou střelu likviduje svým tělem obětavě Marek Švec.
29:50
Po vhazování před Vejmelkou puk končí na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.
29:49
Vrdlovec se snažil ze vzduchu propasírovat puk za záda Vejmelky.
29:28
Střelu jednoho ze šumperských před Vejmelkou vyrazil hokejkou jeden z domácích hráčů.
29:12
VYloučen hráč Matěj Pekr (TRE) na dvě minuty – pád pod nohy.
28:17
Vhazování před bránou hostů vyhráli hosté a vyvážejí puk ze svého obranného pásma.
28:06
Malena po vyjetí z trestné lavice hned prověřuje Zelenku svou střelou.
27:53
27:32
Třebíč zatím zvládá oslabení slušně.
25:53
Vyloučen hráč Rostislav Malena (TRE) na dvě minuty – nedovolené bránění.
25:18
Hosté skvěle zakombinovali, přes modrou převezl puk Daniel Vrdlovec přihrál DAVIDU ŠEBKOVI a ten vstřelil gól. Asistence: Vrdlovec.
24:09
Útok Třebíče se rychle přesunul před Zelenku, kde svatyni hostů ohrozil Matěj Pekr.
23:51
Milfait přejel napříč obranným pásmem Třebíče. Jeho neškodnou střelu dokázal Vejmelka zneškodnit.
23:08
Prokop kombinuje v obranném pásmu Horácké Slávie. Domácí však vyvážejí puk do středního pásma.
22:46
Vhazování před domácími.
21:46
Horácká Slávia založila akci přičiněním Wasserbauera za zády Vejmelky. Akce skončila neškodným nahozením před Zelenku.
20:55
Po vhazování likviduje Zelenka překvapivou střelu Zelanka hrudníkem.
20:48
Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.
20:12
Po úvodním vhazování se puku chopili domácí. Střelu Maleny od modré likviduje lapačkou Zelenka.
20:01
Oba týmy ze spodní poloviny tabulky předvedly vyrovnanou hru, ve které mají po první třetině díky dvěma vstřeleným brankám navrch domácí. Po opatrném oťukávání v úvodu třetiny se hra dostala do tempa. Jak domácí tak hosté disponují sehranou obranou, která útokům na obou polovinách hřiště komplikují tečku. Pěkné průniky předvedl Jakub Schejbal a dvěma asistencemi se blýskl Radim Zohorna. Tvrdou střelu Kuska od modré korunoval druhý gól, kterému předcházela pěkná úvodní branka Adama Rašky. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:12
Další vhazování před Vejmelkou.
18:37
Vhazování před Vejmelkou přineslo nakonec příležitost Třebíči, tu se jim však nepodařilo využít.
18:26
18:26
17:55
Podruhé v tomto utkání předvedl Jakub Schejbal parádní průnik před Zelenku.
16:26
Vyloučen hráč Milan Přibyl (TRE) na dvě minuty – sekání.
16:26
Vyloučen hráč Daniel Vrdlovec (SUM) na dvě minuty – krosček.
15:44
Milfait nahodil podél mantinelu za bránu Vejmelky, kde však nenašel žádného svého spoluhráče.
14:31
Šumperští Draci jsou vývojem utkání zaskočeni a jen těžko se vracejí zpět do tempa a kombinační jistoty.
13:53
Třebíč sevřela hosty v jejich obranném pásmu nicméně Malena ztratil puk a hra se přelévá před Vejmelku.
12:41
Třebíč se dostala do dobré pozice před bránou Šumperka, Zelenka si povyjem z brány, čehož tesně za modrou využil SILVESTER KUSKO a dělovkou rozvlnil síť hostů. Asistence: Radim Zohorna
12:08
Pěknou střelu předvedl Matěj Pekr. S touto střelou si ale Zelenka poradil.
11:28
Tempo hry diktují domácí, nicméně šumperská obrana jim jejich snažení dost komplikuje.
10:29
Draci potrápili Vejmelku u levé tyče, třebíčský golman zakročil dokonalým rozštěpem a s útočnou akcí si poradil.
09:57
08:45
Šumperk se usadil před třebíčskou bránou a kombinuje, ale domácí se zatím efektivně brání.
08:14
Třebíč zatím vlastní oslabení zvládá s přehledem.
07:57
Vyloučen hráč Silvester Kusko (TRE) na dvě minuty – džení protihráče.
07:38
Vhazování v obranném pásmu Třebíče vyhrála Třebíč, ale Šumperk si zase bere puk zpět.
06:37
ADAM RAŠKA se po asistenci Radima Zohorny dostal do výhodné pozice a po 26 sekundách přesilové hry Třebíč vede 1:0. Asistence: Radim Zohorna.
06:11
Vyloučen hráč Jan Milfait (SUM) na dvě minuty – podražení.
05:50
Podlipnik se velmi hezky uvolnil a dostal se do výhodné pozice před Zelenkou, který jeho střelu pokryl u levé tyče.
05:00
Milan Přibyl na modré dostal přihrávku a tvrdě vypálil na bránu Šumperka, ale jeho střela minula bránu zleva.
04:18
Po pěkném zákroku Karla Vejmelky se vhazuje v obranném pásmu domácích.
03:57
Erat se pokusil protlačit puk přes modrou, ale obrana hostů nedovolila založit efektivní útočnou akci.
03:09
Před brankářem Šumperka třebíčští zahustili prostor a Zelenka musel likvidovat několik neškodných střel.
02:38
Hra se pomalu dostává do tempa. Oba týmy začínají sebevědoměji kombinovat.
01:50
Haas projel kolem levého mantinelu a prověřil Vejmelku, který byl připraven.
01:13
Nahození na branku Zelenka likviduje u pravé tyče.
00:38
Matěj Pekr se pokusil o průnik do útočného pásma hostů. Dlouho si pohrával s pukem, ale nenašel nikoho komu by mohl přihrát.
00:05
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01
Hezký hokejový podvečer z MANN + HUMMEL arény v Třebíči. Přibližně za 20 minut začne 40. kolo WSM ligy. Oba týmy se rozbruslují.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur, Nesvadba, Šik – Pekr, Dolníček, Erat – Zohorna, Raška, Kusko – Přibyl, Psota, Wasserbauer – Pokorný, Švec, Čech.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese, Bail, Bažant – Hroch, Vrdlovec, Milfait – Haas, Plášek, Staněk – Jurík, Panna, Ostřanský – Šebek, Prokop.

Rozhodčí: Škrobák – Kreuzer, Špringl ml..
Horácká Slavia přivítá od 17:30 na domácím ledu předposlední Šumperk. Týmy od sebe dělí dvě příčky, přičemž dvou příčkový odstup je ve prospěch hráčů z Třebíče. Třebíči se v minulých dvou utkáních dařilo proti Litoměřicím a Ústí nad Labem, zatímco Šumperk si v posledním kole neporadil s Kadaní. Přestože se Třebíč krůček po krůčku přibližuje k postupové pozici do play off, stále jí zbývá zdolat tři tabulkové pozice.

Soupisky obou soupeřů v minulém kole
Hokej Šumperk 2003: Svoboda – Zdráhal, Holík, Gewiese, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Haas – Ostřanský, Šebek, Panna – Prokop
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Podlipnik, Malena, Bartoň, Čejka, Schejbal, Šaur – Zohorna, Dolníček, Erat – Švec, Raška, Kusko – Přibyl, Psota, Wasserbauer
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.