V zápase 12. kola WSM Ligy hostil Slovan v derby Kadaň. Do zápasu lépe vstoupili hosté, v první třetině padly dvě branky na každé straně. V části druhé se 813 diváků dočkalo jednoho gólu na obou stranách a v závěrečném dějství se o výsledku rozhodlo. Slovan bere tři body po výhře 6:3, pět kanadských bodů zaznamenal Jan Kloz (2+3).

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Vyloučení: 10:11, navíc Charousek 10 min. OT + OK [NESP], Müller (oba KAD) 10 min. [NARZ].
Využití: 2:0.
V oslabení: 0:2.
Zakázaná uvolnění: 2:3.
Ofsajdy: 0:3.
Vyhraná vhazování: 40:27 (12:12, 13:6, 15:9).
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:

Jan Kloz (2+3)

Sportovní klub Kadaň:
Radek Veselý (1+0)
59:52
Poslední sekundy řádné hrací doby se odehrávají za domácí brankou.
59:35
Další vyloučení domácích. Za držení protihráče inkasoval menší trest David Tůma (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 10:10, navíc Charousek 10 min. OT + OK [NESP], Müller (oba KAD) 5 min. + 10 min. [NARZ].
Po avizované bitce vyloučeni hráči:

David Skočovský (UNL) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 4;
Jakub Soukup (UNL) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 2;
Jan Müller (KAD) – 5 minut + 10 minut za naražení zezadu + menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 10.

57:45
Bitce předcházel faul Jana Müllera na Vladimíra Brože.
57:45
Za brankou Soukupa se strhla bitka, do které se zapojil i domácí brankář!
57:29
Müller přestřelil.
56:31
Tůma z dobré střelecké pozice promáchl!
56:19
Soukup nejistě chytá pokus Tejnora z levé strany.
55:43
Zakázané uvolnění Kadaně (na icingy 2:3).
55:34
54:50
Ústí nad Labem kontroluje hru a drží touš v útočném pásmu.
53:34
Přesilovka pro domácí. Šimon Szathmáry (KAD) vyloučen na dvě minuty za sekání. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 7:9, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
52:41
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Jan Kloz nalezl zpoza branky v mezikruží neobsazeného DAVIDA SKOČOVSKÉHO (1+1; dnes 1+1), který střelou mezi betony navyšuje vedení svého celku a připisuje si první gól v letošním ročníku. Asistence: Jan Kloz (5+9; dnes 2+3).
51:09
Baránek se dostal do samostatného úniku, pravé křídlo třetí formace ale nechalo pouze vyniknout lapačku Hanuljaka.
50:09
Hostující branka vypadla ze svého postavení, opět povolán ledař s vrtačkou.
49:49
Roubík nalezl v prostoru mezi kruhy volného Ryse, kterého zákrokem ze Zlaté helmy vychytal Hanuljak.
48:20
JAN KLOZ (5+8; dnes 2+2) si oproti předchozímu gólu vybruslil z pravého kruhu k útočné modré čáře, odkud prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Zdeněk Kubica napomohl svému spoluhráči i díky dobrému clonění před brankářem soupeře. Asistence: Antonín Melka (2+3; dnes 1+1), Zdeněk Kubica (5+5; dnes 0+2).
47:45
Žádným skvělým hokejem se dnes diváci kochat nemohou, za to je k vidění mnoha osobních soubojů.
46:49
Závar před svatyní Soukupa. Komerční přestávka.
46:05
Postavení mimo hru Kadaně (na ofsajdy 0:3).
44:55
Gól při hře čtyři na čtyři! JAN KLOZ (4+8; dnes 1+2) si ze středního pásma najel za hranici útočné třetiny, odkud nenápadnou střelou po přihrávce Vladimíra Brože překonal Miroslava Hanuljaka. Asistence: Vladimír Brož (2+4), David Skočovský (0+1).
44:38
Poměr hráčů se bude znovu srovnávat. Jaroslav Roubík (UNL) vyloučen na dvě minuty za napadení.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 7:8, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
43:55
Smetana neprostřelil obranný val Kadaně.
43:33
Jaroslav Kůs (KAD) potrestán dvouminutovým trestem za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 6.
Celkem TM v letošním ročníku: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 6:8, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
43:23
Tůma si vybruslil z rohu před branku, obránci soupeře pravé křídlo Slovanu zastavili.
43:09
Zakázané uvolnění domácích (na icingy 2:2).
42:40
Svěřenci Jaroslava Becka kombinují v útočné třetině, Vrána nyní z těžké pozice minul.
42:08
Brožovo nahození Hanuljak raději kryje.
41:53
41:22
Soukup ránu Kverky z ostrého úhlu chytá.
40:45
Kverka se svou střelou neúspěšný.
40:03
Roubík si na buly počínal nedovoleně, vhazování zopakuje čárový sudí.
40:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Roubík, Kadaň začíná přesilovou hrou.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 12;
Miroslav Hanuljak – 10.
V prostřední dvacetiminutovce zhlédlo obecenstvo v Ústí nad Labem po jedné brance na každé straně. Obrat nejprve ve dvacáté páté minutě dokonal Ladislav Gengel, Kadaň se ale podruhé v utkání prosadila v oslabení, když z brejku vyrovnal na 3:3 Radek Veselý. Poslední minuty druhé třetiny byly ve znamení velkých emocí, nechme se překvapit, co bude následovat v části třetí.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Vyloučení: 6:7, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
Zakázaná uvolnění: 1:1, 0:1.
Ofsajdy: 0:1, 0:1.
Vyhraná vhazování: 12:12, 13:6.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.
40:00
39:59
Druhá část za doprovodu velkých emocí se dohrává v obranné třetině Slovanu.
39:53
Další vyloučení domácích, menší trest za hákování si musí odpykat Vladimír Brož (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
Vyloučení celkem v zápase: 6:7, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
39:44
38:51
Gólman Jakub Soukup zůstal na ledě otřesen po střele soupeře. Ve hře bude pokračovat.
38:43
37:44
Bude se znovu vylučovat, do tří jdou domácí. Jiří Kurka (UNL) potrestán menším trestem za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 5:7, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
37:25
Mrázek nevystřelil podle svých představ.
36:52
Kadaň ve čtyřech.
36:43
V témže čase jako Jaroslav Kůs se udělují další tresty. Kamil Charousek (KAD) obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, následně druhý desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, automaticky trest do konce utkání.

Celkem TM v dnešním utkání: 32.
Celkem TM v letošním ročníku: 46.
Vyloučení celkem v zápase: 4:7, navíc Charousek (KAD) 10 min. OT + OK [NESP].
36:43
Kadaň jde do tří. Jaroslav Kůs (KAD) vyloučen na dvě minuty za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 4:7.
36:25
Ofsajd hostů (na ofsajdy 0:2). Současně se bude hrát znovu čtyři na čtyři. Jaroslav Roubík (UNL) potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 4:6.
35:52
Kubica po přihrávce Kloze nastřelil z dobré střelecké pozice Hanuljaka.
34:52
Domácí vstřelili gól, ale do posunuté branky. Branka neuznána. Jakub Trefný (KAD) potrestán menším trestem za hrubost. Komerční přestávka.

33:34
Mrázek po přihrávce Račuka ozkoušel domácího gólmana.
32:45
Poměr sil na ledě se srovná. Zdeněk Kubica (UNL) za oplácení vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 3:5.
32:19
Kadaň právě vstřelila branku!
Gól v oslabení! RADEK VESELÝ (1+0) ve vlastním oslabení zachytil přihrávku domácích a z brejku nalezl recept na Jakuba Soukupa. Bez asistence.
31:43
Páté vyloučení hostů. Jaroslav Kůs (KAD) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 2:5.
30:52
Do útočného pásma se dostali také domácí, obrana hostů se měla na pozoru.
29:50
Hraje se plynule, v držení puku má navrch Kadaň.
28:55
Sportovní klub si vytvořil tlak, Soukup ale příliš práce neměl.
27:42
Vaněk z pravého kruhu neuspěl.
26:59
Zakázané uvolnění Kadaně (na icingy 1:2).
26:37
Komerční přestávka.
25:35
Domácí po dokonání obratu nikam nespěchají.
24:55
Přečíslení dva na jednoho domácí zužitkovali! Jan Kloz nalezl z levé strany na středu LADISLAVA GENGELA (2+2), který nechytatelnou jedovkou posílá domácí do vedení. Asistence: Jan Kloz (3+8; dnes 0+2), Martin Baránek (0+1).
24:35
Soukup proti střele Chrpy mohl zůstat klidným.
23:50
23:45
Kadaň nemusí v oslabení bránit, domácím schází střelba. Hanuljak si během oslabení pravděpodobně nepřipsal ani jeden zákrok.
23:20
Slovan vyčkává při vlastní přesilovce s rozehrávkou za vlastní brankou.
22:14
Hlavní rozhodčí přerušuje hru pro postavení Smetany v útočném brankovišti. Slovan vykázán proto do středního pásma.
21:50
Přesilová hra pro Slovan. Kamil Charousek (KAD) si musí jít odsedět menší trest za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 2:4.
21:04
Veselý od levého mantinelu vystřelil vedle.
20:34
Tůma neprošel k Hanuljakovi přes Tejnora.
20:01
Zahajovací buly druhé části ovládl Roubík.
20:01
Info ze zákulisí:
Darek Hejcman, který utrpěl zranění v čase 16:17 min. po faulu Jana Kloze, byl odvezen rychlou záchrannou službou do zdejší Masarykovy nemocnice. Zranění středního útočníka druhé formace Kadaně bylo charakterizováno následovně: "tržná rána na pravé straně krku, podezření na zlomené žebro".
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 10;
Miroslav Hanuljak – 11.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla divákům čtyři branky. Jako první otevřel skóre ve druhé minutě Lukáš Vrána, za necelých sedm minut vyrovnal z přesilové hry Antonín Melka. V poslední sekundě jedenácté minuty se do černého trefil Šimon Szathmáry, jenž se prosadil v oslabení. Vyrovnaný stav opět stanovil v minutě šestnácté v početní výhodě Jaroslav Roubík.
Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 2:3.
V oslabení: 0:1.
Zakázaná uvolnění: 1:1.
Ofsajdy: 0:1.
Vyhraná vhazování: 12:12.

Další třetina začne přibližně v 17:56 hod.
20:00
19:57
Tůma po vhazování minul.
19:53
Závar před brankovištěm Hanuljaka, následovala i menší postrčka. Vylučovat se nebude.
19:05
Slovan přečkal dvojnásobné oslabení a drží puk na svých čepelích.
18:17
17:50
Domácí ve čtyřech.
17:34
Mrázek si z pravé strany na gólmana Slovanu nepřišel.
16:55
Gengel zlomil hůl a musel si na střídačku pro novou. Slovan bránění i ve dvou ustál.
16:38
Tejnorovu střelu Soukup vyrazil. Za domácí brání trio Gengel, Pohl, Smetana.
16:17
Darek Hejcman opouští led po svých za pomoci spoluhráčů.
16:17
Darek Hejcman nevypadá vůbec dobře, zůstává ležet na ledové ploše.
16:17
Slovan jde do tří! Jan Kloz (UNL) ošklivě u mantinelu fauloval Darka Hejcmana, ústecký útočník potrestán dvěma minutami za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3.
15:50
Přesilovku si zahraje také Kadaň. Vladimír Brož (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
15:42
Využitá přesilovka! Je znovu srováno! Na střelu Davida Tůmy z bezprostřední blízkosti ještě kadaňský gólman stačil, na dorážku JAROSLAVA ROUBÍKA (6+9) už ale nikoliv. Asistence: David Tůma (6+5), Jiří Rys (5+6).
15:09
Třetí přesilovka pro Ústí nad Labem. Jakub Chrpa (KAD) si počínal za hranicí pravidel, za což mu náleží dvouminutový trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 29.
Vyloučení celkem v zápase: 0:3.
14:28
Rysovu dělovku zblokovala defenziva hostů.
13:51
Soukup se prezentoval efektivním semaforem proti střeleckému pokusu Hejcmana.
13:14
Postavení mimo hru Kadaně (na ofsajdy 0:1). Komerční přestávka.
12:06
Nepřehledná situace před hostující brankou, Miroslav Hanuljak ale domácím podruhé v utkání vyrovnat nepovolil.
12:02
11:50
Pohl nemířil přesně.
11:00
Gól v oslabení! Kadaň rozebrala domácí obranu i při menším počtu hráčů na ledě! ŠIMON SZATHMÁRY (1+3) dorazil za záda brankáře Slovanu odražený kotouč po střele Jaroslava Kůse. Asistence: Jaroslav Kůs (3+6; dnes 0+2), Kamil Charousek (0+8).
10:02
Druhá přesilová hra ve prospěch žlutomodrých. Martin Rohan (KAD) inkasoval dvě minuty za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
09:48
Domácí kombinují v ofenzivní části hřiště.
08:20
Využitá přesilovka! Jan Kloz nalezl z rohu u opačné tyče nikým nepokrytého ANTONÍNA MELKU (2+2), který neměl potíže se zakončením do odkryté branky. Asistence: Jan Kloz (3+7), Zdeněk Kubica (5+4).
07:45
Početní výhoda pro Ústí nad Labem. Martin Šťovíček (KAD) obdržel menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
06:17
První icing Sportovního klubu (na icingy 1:1).
06:07
Kuchlerovu ránu Hanuljak chytá. Komerční přestávka.
05:38
Szathmáry z dálky nevystřelil podle svých představ.
05:07
Müller z levé strany prověřil pozornost ústeckého gólmana.
04:28
Tůma nemířil přesně.
04:20
Po téměř dvouminutovém přerušení se bude pokračovat ve hře.
04:20
Branka hostů posunuta, rozhodčí si od ledaře museli zapůjčit vrtačku.
03:54
Tejnorovu propagační střelu odvrátil domácí hájce svatyně do ochranné sítě.
03:13
Tůma hledal z levé strany na středu volného Roubíka, Hanuljak pokus druhého jmenovaného vyrazil.
02:46
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 1:0).
01:34
Hosté jdou brzy do vedení! Hrubou chybu Vladimíra Brože v rozehrávce ve vlastní obranné třetině trestá LUKÁŠ VRÁNA (2+0), jenž z předbrankového prostoru nedal Jakubovi Soukupovi šanci. Asistence: Jaroslav Kůs (3+5), Marek Račuk (4+4).
01:16
Střelecký pokus Kverky z ostrého úhlu k Soukupovi nedošel.
00:44
Pohl po přihrávce Smetany pouze nahodil do útočné třetiny.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Roubík.
00:01
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (10 zápasů; 4 výhry; 34 inkasované góly; úspěšnost zákroků 90,53 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,32).

Miroslav Hanuljak (5 zápasů; 3 výhry; 9 inkasovaných gólů; úspěšnost zákroků 94,97 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 1,78).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Martin Horinek.
Čároví rozhodčí: Jan Čížek, Radek Špringl.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Habal) – Pohl, Smetana, Vl. Brož, Skočovský, Macek, Hes, Kurka – D. Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, J. Kloz – Baránek, Gengel, Kuchler – Křivohlávek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tadeáš Dvořák) – J. Mrázek, Tejnor, K. Charousek, Szathmáry, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Trefný, R. Černý – Kůs, Kverka, Račuk – R. Veselý, Hejcman, Chrpa – Hlava, L. Vrána, Vaněk – Müller, Šťovíček. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Rozhodčí: Horinek – Čížek. Špringl.
Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše zažívají v letošním ročníku výkony jako na houpačce. Téměř doslova řečeno výhra střídá prohru a opačně. Nejvyšší výhru zaznamenal Slovan v Benátkách nad Jizerou (6:2), nejvyšší prohru utrpělo Ústí nad Labem na ledě Slavie Praha (1:7; výsledky z pohledu Ústí nad Labem).

Celek pod vedením Jaroslava Becka a Josefa Duška je zatím mírným překvapením v letošní sezóně WSM Ligy. V základní hrací době venku prohrála Kadaň letos pouze jednou. Největším rozdílem přehrál Sportovní klub prostějovské Jestřáby (7:2), nejvyšší porážka Kadaně přišla v Benátkách nad Jizerou (2:5; výsledky z pohledu Kadaně).
Poslední vzájemný neligový duel (přípravný zápas, 18. 8. 2015):

HC Slovan Ústí nad Labem – Sportovní klub Kadaň

4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Kopta (Kuchynka, Navarra), 49. Melka (Rys), 57. Baránek (Kurka, J. Kloz), rozhodující nájezd Melka – 20. Huňady (R. Havel, Hejcman), 29. Hammerbauer (R. Havel, Müller), 51. Kůs.
Rozhodčí: J. Volf, M. Novák – Šerý, Ptáček.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.
Diváci: 505.
Střely na branku: 36:32 (11:8, 9:10, 14:12 – 2:2).
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Zakázaná uvolnění: 4:4.
Ofsajdy: 2:4; z toho úmyslné 0:2.
Vyhraná vhazování: 28:32 (9:11, 10:10, 9:11).
Poslední vzájemný duel (4. zápas předkola play-off I. hokejové ligy ČR, 13. 2. 2015):

2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Roubík (Kolafa, Pohl), 22. Roubík (Pohl).
Rozhodčí: Jílek, Talpa – Belko, Kokrment.
Delegát: Petr Bolina.
Vyloučení: 7:14.
Diváci: 2 850.
Střely na branku: 34:26 (14:7, 14:8, 6:11).
Průběh utkání: 2:0.
Zakázaná uvolnění: 6:0.
Ofsajdy: 0:6, z toho 0:1 na úmyslné.
Vyhraná vhazování: 35:28 (12:5, 11:12, 12:9).
Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Petr Jíra.
Konečný stav série: 3:1 na zápasy.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

48 zápasů: 35 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 10 porážek, skóre 181:90.

Nejčetnější výsledek v historii je výhra Slovanu 4:0 (5x).
Nejproduktivnější hráči obou týmů:

Jaroslav Roubík (11 zápasů; 6+8)

Jakub Chrpa (11 zápasů; 7+2)
Favoritem dnešního střetnutí je HC Slovan Ústí nad Labem.
Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů (11. kolo WSM Ligy):

HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem

7:1 (5:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Pavlin (M. Čermák, Robinson), 5. Micka, 7. Šafránek (Markovič, Robinson), 14. Micka (Jiránek), 17. M. Čermák (Robinson, Markovič), 24. M. Čermák (M. Hruška, Markovič), 50. Micka – 37. Roubík (Vl. Brož).
Rozhodčí: Grech – Šmika, Štětina.
Vyloučení: 10:11.
Využití: 3:1.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 1 180.
Střely na branku: 41:43 (16:17, 13:13, 12:13).
Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Sportovní klub Kadaň – HC Stadion Litoměřice
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Chrpa (Szathmáry), 7. Martin Rohan (Tomáš Rohan, Tomáš Dvořák) – 37. Martin Procházka (Rousek, Berger).
Letošní bilance obou týmů v letošní sezóně:

11 zápasů: 4 výhry, 3 prohry po základní hrací době, 4 porážky; skóre 36:43, 15 bodů, v tabulce 9. místo;

Slavia Praha – Ústí nad Labem 7:1

11 zápasů: 5 výher, 1 výhra po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 4 porážky; skóre 28:25, 18 bodů, v tabulce 5. místo;

Kadaň – Litoměřice 2:1
Příjemný sobotní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 12. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem vyzve Sportovní klub Kadaň.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.