K utkání 38. kola WSM Ligy přicestovali do Ústí nad Labem hokejisté Kadaně. Do zápasu vstoupil lépe Slovan, který se ve dvanácté minutě ujal vedení zásluhou Jaroslava Roubíka. Navýšit mohli vedení svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše z několika samostatných úniků, ujala se ale až přesilovková trefa Jana Kloze, který ve 37. minutě zaznamenal vždy alespoň jeden kanadský bod v sedmém utkání v řadě. Jakub Soukup v severočeském derby vychytal čisté konto, žlutomodří tak berou tři cenné body a prodlužují vítěznou šňůru na nejdelší v aktuálním ročníku.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
12. Roubík (Smetana), 37. Kloz (Brož, Roubík).
Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman.
Vyloučení: 7:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK].
Využití: 1:0.
Diváci: 722.
Střely na branku: (14:10, 14:13, x:x).
Průběh utkání: 2:0.
Zakázaná uvolnění: 4:4.
Ofsajdy: 0:5.
Vyhraná vhazování: 45:27 (12:7, 20:7, 13:13).
Nejlepší hráči: Jakub Soukup – Jan Strmeň.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jakub Soukup.
SK Kadaň: Jan Strmeň.
60:00
Menší potyčka mezi Brožem a Kadlecem, čároví sudí zasáhli včas.
59:51
Ústí nad Labem vyhazuje.
59:44
Brož drží touš za vlastní brankou.
59:28
I nadále bude pokračovat power-play Kadaně.
59:28
Oddechový čas pro hosty.
59:28
Přesilová hra pro hosty. Jan Kloz (UNL) inkasoval menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 7:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK].
59:11
Hostům se nedaří dostat do útočné třetiny.
58:27
Kadaň pokračuje se šesti bruslaři!
58:27
Oddechový čas pro domácí.
58:27
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 4:4). Následovat bude vhazování po levici ústeckého gólmana.
57:33
Buly po pravici Soukupa. Hosté riskují power-play!
57:13
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 3:4).
56:28
56:05
Hostům se nedaří nic, co by vedlo alespoň ke snížení, vymyslet.
55:30
Kotouče za cenu vyhození se zbavuje také Merta.
55:01
Petr Tenkrát musí bránit bez hole, Ústečtí zatím tlaku Kadaně odolávají.
54:32
Sobotkovi se podařilo vyhodit puk z vlastního pásma.
54:28
Jedna z posledních příležitostí pro Kadaň. Ondřej Holomek (UNL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
Vyloučení celkem v zápase: 6:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK].
53:22
53:15
Ani nyní nepustí čároví rozhodčí hosty do ofenzivního pásma, pátý ofsajd Kadaně (na ofsajdy 0:5).
53:07
Postavení mimo hru v podání svěřenců Jaroslava Becka (na ofsajdy 0:4).
52:54
Čtvrtý icing hostů v dnešním střetnutí (na icingy 2:4), tentokrát při přesilové hře.
52:40
Slovanu se daří držet kotouč co nejdále od své branky.
51:34
Úmysly Kadlece hájce ústecké svatyně přečetl.
51:22
Šance na snížení a zdramatizování utkání pro Kadaň. Daniel Sobotka (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 39.
Vyloučení celkem v zápase: 5:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK].
50:29
Melka si z levého kruhu na Strmeně nepřišel.
49:32
Zakázané uvolnění Kadaně (na icingy 2:3).
49:01
V dobré šanci se octl Roubík, Strmeň pozorný.
48:05
Petru Tenkrátovi sjel při zakončení touš z hole, skóre zůstává nezměněno.
48:05
Proti týmu SK Kadaň bylo nařízeno trestné střílení za faul, sekání, Kamila Charouska (KAD) na Petra Tenkráta.

Vyloučení celkem v zápase: 4:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK].
47:46
Ofsajd Kadaně (na ofsajdy 0:3). Komerční přestávka.
47:23
Icing hostů (na icingy 2:2).
47:01
46:51
Kloz z dobré střelecké pozice nevyslal střelu podle svých představ.
46:39
Sobotkova střela zamířila nad.
Dnešní utkání sledují 722 diváci.
45:41
Žlutomodří drží puk na svých čepelích a vyčkávají.
45:01
Šestá přesilovka pro domácí. Petr Macháček (KAD) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 4:6.
44:29
Slovan kontroluje hru.
43:32
Sobotka ani následně z otočky Roubík svatyni hostů neohrozili.
43:04
Až po nynější střele Mrázka, kterou kryje Soukup, může ústecká pětice vystřídat.
42:53
Po tlaku Kadaně se o vyhození snažil Kuchler, avšak marně.
41:44
Skočovský z dálky minul.
41:33
41:13
Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 2:1).
40:41
Slovan se nikam nežene a vyčkává s toušem ve střední třetině.
40:01
Třetí dějství začal Slovan v přesilové hře.
40:01
Zahajovací buly třetí části dopadlo lépe pro Jaroslava Roubíka.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 13;
Jan Strmeň – 13.
Ústí nad Labem dokázalo navázat na výkon z úvodní části. Ve dvacáté čtvrté minutě ujel v oslabení obraně hostů Jaroslav Roubík, proti navýšení skóre ale byl gólman Kadaně. Po šesti minutách se v souboji tváří v tvář zjevil také Petr Dalecký, ale ani pravé křídlo třetí formace na Jana Strmeně nevyzrálo. Úspěch slavila až střela Jana Kloze z bezprostřední blízkosti v minutě třicáté sedmé, kdy levé křídlo první pětky zužitkovalo přesilovou hru.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 12. Roubík (Smetana), 37. Kloz (Brož, Roubík).
Vyloučení: 4:5.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 1:0, 0:1.
Ofsajdy: 0:0, 0:2.
Vyhraná vhazování: 12:7, 20:7.

Další třetina začne přibližně v 19:41 hod.
40:00
39:58
Druhá třetina se dohrává v útočném pásmu Ústí nad Labem.
39:35
39:33
Poměr sil na ledě se srovná. Dominik Vaněk (KAD) obdržel menší trest za napadení.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 4:5.
38:31
Tůma si v oslabení vybruslil před brankáře hostů, kterého ale překonat nedokázal.
38:18
Slovan vyhazuje puk k brance Strmeně.
37:35
Výhodu jednoho hráče navíc bude mít Kadaň dnes počtvrté. David Bernad (UNL) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 4:4.
36:48
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Vladimír Brož (4+7) se napřáhl od hranice útočného pásma, když v předbrankovém prostoru se kotouče zmocnil JAN KLOZ (19+22), jenž uklidil touš do sítě. Levé křídlo Slovanu dnes boduje v sedmém utkání v řadě. Asistence: Vladimír Brož (4+7), Jaroslav Roubík (25+29; dnes 1+1).
36:38
Dorážející Roubík trefil pouze výstroj Strmeně.
35:56
Čtvrtá přesilovka pro Ústí nad Labem. Petr Macháček (KAD) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 3:4.
35:19
Pro postavení Kadlece v brankovišti Soukupa vykazuje rozhodčí Petružálek hosty do středního pásma.
34:45
Dnes také první icing Kadaně (na icingy 1:1).
34:31
Hlava se snažil o dorážku střeleckého pokusu Kadlece, domácí brankář připraven.
33:25
Domácí gólman ukrývá černou gumu před Kadlecem do své lapačky. Vhazování po Soukupově levici.
32:56
Kadaňští útočníci nepříjemně soupeře napadají, proto volil maskovaný muž Slovanu raději přerušení hry. Komerční přestávka.
31:41
Druhý ofsajd Kadaně (na ofsajdy 0:2).
31:12
Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 0:1).
30:30
Domácí kombinují ve střední části hřiště.
29:53
Další samostatný únik Ústí nad Labem. Jan Dalecký ale zaváhání hostující obrany nepotrestal a z brejku pálil pouze do gólmana. Kadaň dnes může děkovat svému gólmanovi, který drží svůj celek pouze v jednobrankovém manku.
29:44
Mrázkovi střela nesedla, do protiútoku míří Dalecký.
29:00
28:51
Skočovský tečoval střelu Tenkráta vedle.
27:28
Brož nemířil přesně.
27:00
Třetí početní výhoda pro domácí. Tom Ringler (KAD) potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 31.
Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
26:34
Ústí nad Labem dlouhému tlaku hostů odolalo.
23:54
Slovan jde do tří! Jaroslav Roubík (UNL) v útočném pásmu fauloval a náleží mu menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
23:47
Jaroslav Roubík ujel v oslabení sám na Jana Strmeně, brankář Kadaně se ale opět vyznamenal a střelu směřující mezi nohy vychytal.
23:10
Rohan zkoušel střelecké štěstí od hranice ofenzivního pásma, Soukup chytá.
22:42
Kloz v oslabení vyvezl touš do útočného pásma.
21:59
Druhá přesilovka pro Kadaň. David Skočovský (UNL) si musí jít odsedět menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
21:19
Začala signalizovaná výhoda pro Kadaň po faulu na Darka Hejcmana.
20:32
Rána Tůmy neprošla přes obranu hostů.
20:26
20:22
Brož nevystřelil podle svých představ.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 10;
První třetinu ovládli hokejisté Ústí nad Labem, kteří díky přesné trefě Jaroslava Roubíka ve dvanácté minutě vedou nad svým sokem 1:0. Domácí mohli svůj náskok navýšit, pokud by v brance nebyl Jan Strmeň. V minutě šestnácté nevyužil ke skórování brejk David Merta, v minutě osmnácté se pak odmítl zapsat podruhé do listiny střelců v dnešním utkání Jaroslav Roubík, jenž ztroskotal právě na hostujícím gólmanovi.
Statistiky úvodního dějství:

Branka a nahrávka: 12. Roubík (Smetana).
Vyhraná vhazování: 12:7.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.
20:00
19:49
Slovan se nemůže dostat do ofenzivní třetiny.
19:05
Ústí nad Labem se střelbou v přesilové hře vyčkává.
18:26
Druhá přesilovka pro Slovan. Lukáš Blaha (KAD) si počínal za hranicí pravidel, a tak mu hlavní rozhodčí vyměřil dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
18:05
Začala signalizovaná výhoda pro domácí.
17:59
David Tůma si vyměnil touš s Jaroslavem Roubíkem, který v tutové šanci trefil před odkrytou brankou Jana Strmeně.
16:41
Hejcman zachytil přihrávku Ryse směřující před brankoviště Strmeně.
15:16
V samostatném úniku se octl David Merta, který ztroskotal na skvělém brankáři Kadaně. Jan Strmeň kromě první střely zneškodnil i dorážku ústeckého levého křídla. Komerční přestávka.
14:35
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři ale nyní příliš práce nemají.
13:59
13:01
Kaše z levého kruhu recept na Soukupa nenalezl.
12:38
Slovan tlaku hostů zatím odolává.
11:59
V početní převaze si zahrají také hosté. Antonín Melka (UNL) vyfasoval menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
11:21
Ondřej Smetana (2+17) zahlédl vpředu nikým neobsazeného JAROSLAVA ROUBÍKA (25+28), který si sjel do pravého kruhu, odkud prostřelil svou nechytatelnou střelou Jana Strmeně. Asistence: Ondřej Smetana (2+17).
10:35
Brož hledal v předbrankovém prostoru volného Kloze, druhý jmenovaný na kotouč nedosáhl.
09:27
Mrázkovu tvrdou střelu Soukup vyrazil nad.
08:29
08:12
Merta z prostoru mezi kruhy pálil vedle.
07:59
Sportovnímu klubu se podařilo vyhodit.
07:49
Menší závar před brankou Strmeně, hostující hájce svatyně ale zůstává nepřekonán.
07:21
Slovanu se nedaří usadit v pásmu.
06:29
Početní výhoda pro Ústí nad Labem. David Kaše (KAD) potrestán menším trestem za hákování. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
05:57
Křivohlávek neprošel přes defenzivu Kadaně.
05:13
Kuchler z mezikruží nemířil přesně.
04:18
Melka z dobré střelecké pozice minul.
03:32
Kadlec svou jedovku vystřelil pouze do padajícího Smetany.
03:08
Zakázané uvolnění domácích (na icingy 1:0).
02:28
Levý beton domácího brankáře zaúřadoval proti dělovce Tejnora.
02:25
Vrána nadvakrát na Soukupa z levého kruhu nevyzrál.
02:00
Před napadajícím Šťovíčkem domácí brankář raději ukryl puk do své lapačky.
01:24
Střelu Hlavy zblokoval Skočovský do ochranné sítě.
00:54
Pokus Smetany tečoval Melka pouze do betonu Strmeně.
00:01
Na úvodním vhazování uspěl Jaroslav Roubík.
00:01
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v černožlutých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (33 zápasy; 17 výher; 104 inkasované góly; 1 shut-out; úspěšnost zákroků 90,41 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,21; 2 trestné minuty).

SK Kadaň:
Jan Strmeň (10 zápasů; 5 výher; 25 inkasovaných gólů; 1 shut-out; úspěšnost zákroků 92,38 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,69; 0 trestných minut).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Miroslav Petružálek.
Čároví rozhodčí: Jiří Rozlílek, Jan Toman.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek, připraven Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (J. Dlouhý) – J. Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Blaha, M. Rohan, K. Charousek, R. Černý – Sloboda, Kverka, D. Kaše – N. Hlava, Hejcman, M. Kadlec – Šťovíček, L. Vrána, D. Vaněk – Ringler, Macháček, F. Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Ústí nad Labem se pohybuje v letošním ročníku kolem hranice postupu do play-off WSM Ligy, po sedmatřiceti kolech jsou svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše na devátém místě. Slovan v posledních třech mistrovských zápasech zvítězil v Benátkách nad Jizerou 6:4, dále porazil Kladno 6:5, když v utkání prohrával 0:4, a v předchozím střetnutí si nečekaně vyšlápl na Slavii 4:2 (všechny výsledky z pohledu Slovanu), kterou porazil poprvé v novodobé historii.

Kadaň prožívá dobrou sezónu, po třiceti sedmi odehraných kolech obsazuje celek pod vedením Jaroslava Becka a Josefa Duška v tabulce WSM Ligy pátou příčku. Z posledních deseti kol prohrál Sportovní klub pouze tři duely, když nestačil na Kladno (3:5), České Budějovice (2:4) a Havířov (0:4). V severočeském derby, které odehrála Kadaň v pondělí proti Litoměřicím, zvítězila 3:0.
Poslední vzájemný duel (25. kolo WSM Ligy,
21. 11. 2015):

SK Kadaň – HC Slovan Ústí nad Labem

4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. D. Kaše (Račuk, J. Mrázek), 13. Szathmáry (Dušek, R. Černý), 22. Hejcman (N. Hlava, Chrpa), 30. Račuk (Rýgl) – 25. J. Kloz (Roubík, Pohl), 56. J. Kloz (Roubík).
Rozhodčí: J. Jílek – Zídek, Kotlík.
Vyloučení: 6:4.
Využití: 0:1.
Diváci: 711.
Střely na branku: 39:31 (15:8, 9:13, 15:10).
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

50 zápasů: 36 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 11 porážek, skóre 189:97.

Nejčetnějším výsledkem v historii je vítězství Slovanu 4:0 (5x).