Pondělní střetnutí končí výhrou Slovanu. Ústí nad Labem zvítězilo nad Přerovem 3:1 díky Ondřejovi Smetanovi, Tomášovi Andresovi a Janu Klozovi. Hosté se trefili do černého pouze jednou, což na zisk tří bodů dnes nestačilo.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše a těším se na počtenou u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek večera. Tereza Košťálová
Celkové statistiky zápasu:

Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík, Holomek), 46. Andres (M. Vágner, Dalecký), 58. Kloz (Andres) – 19. Sedlák (Sýkora).
Vyloučení: 6:10.
Využití: 1:0.
Diváci: 1 010.
Střely na branku: 45:38 (18:12, 14:11, 13:15).
Zakázaná uvolnění: 0:0.
Ofsajdy: 3:0.
Vyhraná vhazování: 41:35 (13:14, 13:14, 15:7).
Nejlepší hráči utkání:

HC Slovan Ústí nad Labem: Jakub Soukup;
HC ZUBR Přerov: Juraj Šimboch.
59:59
Sýkora zamířil vedle.
59:57
Oboustranné vyloučení! Martin Vágner (UNL) a Roman Pšurný (PRE) inkasují dvojitý menší trest za hrubost.
59:57
Na ledě vypukla bitka mezi Martinem Vágnerem a Romanem Pšurným.
59:40
Šťastný zamířil nad.
58:22
Roubík vystřelil na síť hostů.
57:32
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAN KLOZ využil prázdné branky Přerova a z obranného pásma mu stačilo pouze vyslat puk. Přerovští nedokázali k puku dojet a vstřelení branky zabránit. Asistence: Tomáš Andres.
57:25
Hosté zkouší hru se šesti hráči v poli.
57:25
Oddechový čas pro hosty.
57:25
Stoklasa mohl jít sám na branku, ale vyslal puk na Sýkoru, který z mezikruží vystřelil nad.
57:15
Domácí si připisují do statistik další ofsajd.
55:46
Kovařík se z dobré střelecké pozice neprosadil.
55:23
Dalecký z ostrého úhlu nepřelstil pozorného přerovského muže v masce.
Dnešní utkání sleduje 1 010 diváků.
54:32
Pšurný z pravé strany neprostřelil brankáře Ústeckých. Komerční přestávka.
53:56
53:28
Tenkrát od levého kruhu nepřekonal Šimbocha.
52:47
Přerov v oslabení vyhazuje puk přes všechny čáry.
51:56
Lukáš Vágner (PRE) si za nedovolené bránění odsedí dvouminutový trest.
51:19
Soukup nyní podržel svůj tým, když na něj vystřelil Kovařík po přihrávce od Popelky.
50:43
Ofsajdem se proviňují domácí.
49:46
Kovařík bekhendem na ústeckého gólmana nevyzrál.
48:34
Z velmi ostrého úhlu se Andres dalším gólem neprezentoval.
47:25
Komerční přestávka.
46:59
Slovan se nikam nežene a vyčkává.
45:23
TOMÁŠ ANDRES si od pravého mantinelu vybruslil před branku, kde si blafákem poradil s Jurajem Šimbochem a vrací tak domácímu mužstvu vedení. Asistence: Martin Vágner, Jan Dalecký.
44:26
44:20
Rys z mezikuží míří vedle.
43:30
Šťastný v oslabení vystřelil na Soukupa.
42:46
Roman Pšurný (PRE) si odpyká dvě minuty za podražení.
42:08
Stoklasa střílel na branku, ale Sobotka jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
41:46
Andresovu střelu brankář hostů vyrazil.
40:45
Tenkrát z otočky prověřil pozornost Šimbocha.
40:01
Při zahajovacím buly třetí části hry uspěli domácí.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 11;
Juraj Šimboch – 14.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík, Holomek) – 19. Sedlák (Sýkora).
Vyloučení: 4:6.
Ofsajdy: 0:0, 1:0.
Vyhraná vhazování: 13:14, 13:14.

Další třetina začne přibližně v 19:48 hod.
Po druhé třetině je stav nezměněný. Ani jeden hráč se nedokázal prosadit proti skvělým brankářům. Na hrací ploše měli větší převahu hosté, kteří si vytvářeli mnohem více šancí, ale nedokázali je využít.
40:00
39:46
Látal od modré čáry minul.
38:55
Grof zkoušel střelecké štěstí z pravé strany, ale Soukupa nepřelstil.
38:48
38:37
Brožovu střelu z dálky gólman vyrazil do bezpečí.
37:52
Domácí nedokážou v přesilové hře vystřelit.
36:48
Tomáš Sýkora (PRE) inkasuje dvouminutový trest za hákování. Následně ještě do Jana Látala strčil, ale k potyčce nedošlo.
35:40
35:37
Brož vystřelil na branku Přerova, ale puk pouze poskakoval před brankovou čárou. Obránce hostů odpálil touš do bezpečí.
34:59
Bude se hrát čtyři na čtyři! David Merta (UNL) si taktéž připisuje do svých statistiky dvouminutové vyloučení za nedovolené bránění.
33:40
Lukáš Chmelíř (PRE) se provinil nedovoleným bráněním, za což je vykázán k menšímu trestu na trestné lavici.
32:36
32:25
Sedlák vystřelil vedle branku, puk se odrazil od zadního mantinelu a na štěstí pro domácí se před svatyní Slovanu nenacházel žádný přerovský hokejista, který by tak dostal velkou příležitost ke skórování.
31:45
Přerov uzamkl domácí v jejich pásmu, ale Soukupovu branku nenalezl.
30:16
Kuchler z levého kruhu trefil jen vnější síť.
29:26
29:06
28:30
Sikora minul branku Slovanu.
27:26
Poměr sil na ledě se vyrovnává! David Tůma (UNL) je vyloučen za držení protihráče na dvě minuty.
27:06
Rostislav Šnajnar (PRE) si za držení protihráče odpočine v boxu trestoměřičů na dvě minuty.
26:30
Grof si z dálky se Soukupem neporadil. Komerční přestávka.
25:32
Domácí si vytvářejí na ledě mnohem větší tlak.
24:52
Hra je přerušena kvůli postavení Sikory v brankovišti Slovanu.
24:49
Šnajnar vyslal střelu na svatyni domácích, ale obrana je ve střehu.
23:40
Andres z ostrého úhlu nastřelil levou tyčku.
23:18
Martin Vágner namířil puk přímo do náruče gólmana.
22:07
První ofsajd zápasu si připisují domácí.
21:00
Rys svou střelu v gól neproměnil.
20:01
Na zahajovacím buly druhé třetiny úspěšnější domácí.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 11;
Juraj Šimboch – 17.
Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík) – 19. Sedlák (Sikora).
Vyloučení: 2:3.
Ofsajdy: 0:0.
Vyhraná vhazování: 13:14.

Další třetina začne přibližně v 19:54 hod.
Ze začátku úvodní třetiny byli lepší domácí, kteří se i jako první prezentovali střelou do černého. V patnácté minutě si se skulinkou bezchybně poradil Ondřej Smetana a zavedl tak vedení pro své mužstvo. Přerovu se však podařilo vyrovnat zhruba o čtyři minuty později. Jan Sedlák od modré čáry srovnal skóre na kostce na 1:1.
Přerov právě vstřelil branku!
Po vyhraném vhazování Marka Sikory se ujal touše JAN SEDLÁK, jenž od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Sýkora.
18:24
Dorážka Sikory gólem nekončí.
18:18
Šťastný mířil pouze do lapačky.
17:16
Roubík nestačil vystřelil a velmi rychle ztratil kotouč.
16:56
Nenápadná Roubíkova přízemní střela do branky neprošla.
15:51
15:34
Střelecký pokus Martina Vágnera zblokován defenzivou hostů.
14:39
Využití přesilovky pět na tři! Jaroslav Roubík nalezl zpoza branky v předbrankovém prostoru volného ONDŘEJE SMETANU, který si poradil se skulinkou u brankáře a zamířil do pravého horního růžku. Asistence: Jaroslav Roubík, Ondřej Holomek.
14:31
Tůma z těsné blízkosti neuspěl.
14:02
Smetana přihrál spoluhráči rukou.
13:51
Zubři jdou do tří! K Rostislavu Šnajnarovi se rovněž posadí Jakub Ferenc (PRE), který se provinil podražením.
13:07
Smetana si z dálky gól nepřipisuje.
13:02
Rostislav Šnajnar (PRE) obdržel menší trest za sekání. Komerční přestávka.
12:46
Sikora po nahrávce Sýkory z těsné blízkosti nepřelstil Soukupa.
11:58
Kloz pouze nahodil v útoční třetině.
10:48
Šťastného střelu Soukup chytil. Komerční přestávka.
10:12
Holomek nevystřelil podle svých představ.
09:24
Severočeští stále kombinují na útočné části.
08:33
Puk putoval po ose Pohl, Gengel a Roubík. Posledně jmenovaný nemířil přesně.
07:52
07:44
Slovan hraje ve čtyřech hráčích.
07:23
Lukáš Vágner střílel na Jakuba Soukupa, ale gólman Severočechů si připisuje další perfektní zákrok.
07:09
Slovan zatím úspěšně brání.
06:34
Soukup se blýskl efektivním semaforem proti jedovce Grofa.
06:10
Pšurný minul naprosto odkrytou branku po nahrávce od Šťastného.
05:52
Slovan jde do tří! Ondřej Holomek (UNL) si odsedí dvě minuty za držení hole.
05:44
Ondřej Smetana (UNL) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
05:30
Šimboch vychytal Brožovo nahození ze středního pásma.
05:18
04:45
Sobotka ubránil napadajícího Pšurného, který se snažil vystřelit ve vlastním oslabení na ústeckou branku.
04:27
Rys z levé strany hřiště nepřekonal brankáře hostů.
03:43
Chmelíř odjíždí z ledu po svých.
03:43
Kloz při střele na svatyni nastřelil i obličej Chmelíře.
03:18
Za nedovolené bránění se půjde na trestnou lavici posadit Jiří Goiš (PRE) na dvě mnuty.
02:19
Křivohlávek prozkoušel pozornost Šimbocha od levého mantinelu.
01:20
Kovařík jen těsně minul branku Slovanu.
01:04
Rys vystřelil z rohu, gólman připraven.
00:37
Tůma z pravé strany nepřekonal přerovského gólmana.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Andres.
00:01
Domácí nastupují v modrožlutých dresech, hosté ve žlutomodré kombinaci.
Na ústecký zimní stadion si našlo cestu i sedm přerovských fanoušků.
Překvapením může v dnešní sestavě být, že Jaroslav Roubík nastoupí až ve čtvrté útočné lajně. Známý ústecký kanonýr hraje obvykle v první ofenzivní formaci.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, J. Látal, Sobotka, Pohl – D. Tůma, Andres, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Roubík, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Grof, L. Vágner, Šnajnar, J. Sedlák, Ferenc, Běhal – D. Šťastný, R. Pšurný, Dostálek – Sikora, T. Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, T. Král, Hrazdira. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara.

Rozhodčí: J. Jílek – T. Svoboda, Maštalíř.
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Jan Jílek;
Čároví rozhodčí: Tomáš Svoboda, Petr Maštalíř.
Poslední střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. D. Tůma (D. Merta, Roubík), 49. Roubík, 51. Roubík (D. Tůma, Rys), 60. J. Kloz (Kuchler) – 25. Brunec (Vrdlovec), 58. Půhoný (Roupec).
Rozhodčí: Krob – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 2:0.
Diváci: 841.
Střely na branku: 39:29 (11:9, 14:7, 14:13).
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice
5:7 (3:0, 1:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Dostálek, 8. L. Vágner (Hrazdira, Kovařík), 12. Dostálek (Pšurný, Šnajnar), 31. Šťastný (Pšurný, Chmelíř), 41. Stoklasa (Grof) – 21. Martin Procházka (Málek, J. Kalla), 32. Beránek (Málek), 33. Krstev (Berger), 35. T. Rousek (Martin Procházka, J. Kalla), 38. T. Rousek (Pavlas, Krstev), 54. Nedvídek (Mikliš, Vašíček), 60. Ondráček (Troliga, Vašíček).
Rozhodčí: Koziol – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 7:6.
Využití: 1:3.
Diváci: 2021.
Střely na branku: 31:40 (14:12, 9:17, 8:11).
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:5, 5:5, 5:7.
Poslední vzájemný duel (7. kolo WSM Ligy, 25. 9. 2015):

HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem
6:4 (0:2, 5:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Dostálek (Chmelíř, M. Procházka), 25. T. Král (Hrazdira, Stoklasa), 30. Sikora (Popelka, Pala), 34. Sikora (Popelka, Goiš), 40. Pala (Goiš), 58. Dostálek (R. Pšurný) – 12. J. Kloz (D. Tůma, Roubík), 18. Kurka (Hes, Gengel), 40. J. Kloz (Roubík, Pohl), 46. Kuchler (D. Novák, Kubica).
Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík .
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:1.
Diváci: 2 097.
Střely na branku: 41:37 (12:11, 19:13, 10:13).
Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Favorit utkání:

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí – HC Slovan Ústí nad Labem.
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

HC Slovan Ústí nad Labem:

19 zápasů: 8 výher, 0 výher v prodloužení, 0 remíz, 3 prohry v prodloužení, 8 proher; skóre: 67:75; 27 bodů; 8. místo.

HC ZUBR Přerov:
19 zápasů: 7 výher, 1 výhra v prodloužení, 0 remíz, 1 prohra v prodloužení, 10 proher; skóre: 52:60; 24 bodů; 11. místo.
Příjemný pondělní podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 20. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým HC ZUBR Přerov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Tereza Košťálová. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.