Ústí nad Labem – V předehrávce 36. kola WSM Ligy hostili hokejisté Ústí nad Labem v domácím prostředí Prostějov. Slovan příliš nezachytil začátek zápasu, když ve třicáté první minutě prohrával již 0:3. Severočeši ale nic nevzdali a ukázali se jako velcí bojovníci, neboť ve čtyřiapadesáté minutě bylo skóre srovnané. Zápas rozhodovaly především přesilové hry, když rozhodující branku obstaral právě v početní výhodě v padesáté páté minutě Marek Drtina.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky: 32. Tenkrát (Roubík, Sobotka), 36. Roubík (Tenkrát, Kloz), 54. Pohl (Roubík, Kloz) – 6. Illéš (Krejčík), 27. Venkrbec (Dragoun, Drtina), 31. Venkrbec (Protivný, Cetkovský), 55. Drtina (Dragoun).
Ofsajdy: 3:2; z toho úmyslné 1:0.
Vyhraná vhazování: 38:29 (5:8, 16:12, 17:9).
Nejlepší hráči: Petr Tenkrát – Luboš Horčička.
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Petr Tenkrát (1+1)
LHK Jestřábi Prostějov: Luboš Horčička
59:38
Kloz z dobré střelecké pozice pálil do Horčičky.
59:23
Ústí nad Labem bez brankáře!
58:47
Hraje se ve střední třetině, Soukup jedním okem sleduje střídačku a čeká na pokyn k power-play.
58:19
Poměr sil na ledě se srovná. Daniel Sobotka (UNL) inkasoval menší trest za držení protihráče.

57:53
Jedna z posledních šancí pro domácí. Matěj Zadražil (PRO) vyloučen smolně na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 2:6.
57:08
Brožovu střelu Horčička lapačkou vyrazil.
56:53
Brož vystřelil mimo.
55:51
Slovan se na vyrovnávací gól nadřel a snažit se může znovu. Hosté ale znovu pozorně brání.
54:59
Jestřábi právě vstřelili branku!
Využitá přesilovka! Michal Dragoun (8+20; dnes 0+2) adresoval touš na hranici útočného pásma touš MARKU DRTINOVI (8+12; dnes 1+1), jehož střela skončila až v síti. Asistence: Michal Dragoun (8+20; dnes 0+2).
54:53
Střelu Drtiny ústecký gólman chytá.
54:26
Druhá přesilovka hostů. Jan Dalecký (UNL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 2:5.
53:42
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (21+25; dnes 1+2) zahlédl zpoza branky křižnou přihrávkou volného JANA POHLA (6+17), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jaroslav Roubík (21+25; dnes 1+2), Jan Kloz (14+19; dnes 0+2).
53:22
Sobotka vystřelil pouze do Krejčíka.
52:29
Pátá přesilovka domácích. Matouš Venkrbec (PRO) potrestán dvouminutovým trestem za podražení. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 1:5.
52:11
Kloz po přihrávce Tenkráta nemířil přesně.
51:59
Série icingů pokračuje, páté zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 5:8).
51:54
Je to neuvěřitelné, ale poslední okamžiky patří pouze a jen icingům. Nyní vyhazují na zakázané uvolnění domácí (na icingy 4:8).
51:20
Přesně po minutě další zakázané uvolnění, pro změnu ale v podání domácích (na icingy 3:8).
50:20
Diváci jsou svědky osmého icingu Jestřábů (na icingy 2:8).
50:12
Hesova střela zblokována.
49:04
Hosté se znovu osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 2:7).
48:15
Brož po přihrávce Melky promáchl.
Dnešní utkání sleduje 621 divák včetně jednoho věrného fanouška z Prostějova.
47:10
Dnes již šestý icing hostů (na icingy 2:6).
46:25
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:2; z toho úmyslné 1:0). Komerční přestávka.
46:17
Zadražil z mezikruží prověřil pozornost Soukupa.
45:34
Puk na holích drží nyní pro změnu hosté.
44:55
Holomek nahodil do útočné třetiny.
43:33
Tenkrát zahodil tutovou šanci, když z bezprostřední blízkosti pálil do Horčičky.
42:53
Opět v akci čároví rozhodčí, ofsajd Slovanu (na ofsajdy 2:2; z toho úmyslné 1:0).
42:32
Zakázané uvolnění v podání Jestřábů (na icingy 2:5).
42:17
Icing Prostějova (na icingy 2:4).
41:41
Slovanu se nedaří dostat přes střední pásmo.
40:54
Prostějov nepříjemně napadá rozehrávku domácího celku.
40:08
Druhé zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 2:3).
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části šťastnější Roubík.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 8;
Luboš Horčička – 10.
Ve druhém dějství zhlédli diváci po dvou gólech na obou stranách. Do tříbrankového vedení se nejprve dostal Prostějov po dvou přesných trefách Matouše Venkrbce. Slovanu se podařilo snížit v početní převaze zásluhou Petra Tenkráta a při standardním počtu hráčů upravil skóre na nejtěsnější možný rozdíl Jaroslav Roubík.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Vyloučení: 1:4.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 1:0, 0:3.
Ofsajdy: 1:0 (z toho úmyslné: 1:0), 0:2.
Vyhraná vhazování: 5:8, 16:12.

Další třetina začne přibližně v 19:41 hod.
40:00
39:55
Bernad drží touš za vlastní brankou.
39:34
Protivný tečoval střelecký pokus Melky do ochranné sítě.
38:34
Padáček z čepele Čuříka brankáře Soukupa neohrozil.
38:11
Klozova jedovka jen těsně minula tři tyče.
37:10
Postavení mimo hru Prostějova (na ofsajdy 1:2; z toho úmyslné 1:0).
36:24
Icing hostů (na icingy 1:3).
35:34
V další šanci Merta, Horčička připraven.
35:20
Petr Tenkrát (6+7; dnes 1+1) nalezl zpoza branky v předbrankovém prostoru nedostatečně obsazeného JAROSLAVA ROUBÍKA (21+24; dnes 1+1), který prostřelil Luboše Horčičku. Asistence: Petr Tenkrát (6+7; dnes 1+1), Jan Kloz (14+18).
34:41
Slovan doslova po vstřeleném gólu ožil.
33:26
Jakub Illéš odjíždí na střídačku po svých.
33:26
Na středové čáře u mantinelu zůstal ležet Jakub Illéš. Na ledovou plochu povolán lékař.
31:54
Využitá přesilovka! Jaroslav Roubík (20+24) po nacvičeném signálu přihráli z pravého kruhu k levé tyči PETRU TENKRÁTOVI (6+6), který neměl potíže se zakončením do odkryté části hostující svatyně. Asistence: Jaroslav Roubík (20+24), Daniel Sobotka (1+2).
31:27
Další šance pro domácí v podobě přesilové hry. Pavel Mojžíš (PRO) míří za katr, neboť mu rozhodčí vyměřil menší trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 38.
Vyloučení celkem v zápase: 1:4.
30:57
Zakázané uvolnění Prostějova (na icingy 1:2).
30:35
Tomáš Protivný (1+9) vyslal do brejku MATOUŠE VENKRBCE (9+7; dnes 2+0), který využil toho, že na něj domácí obránci zcela pozapomněli. Posledně jmenovaný v samostatném úniku nalezl recept na bezmocného Jakuba Soukupa. Asistence: Tomáš Protivný (1+9), Jiří Cetkovský (3+9).
29:50
29:34
Jestřábi vyvezli černou gumu ze svého obranného pásma.
28:39
Slovanu schází v přesilovce střelba, Prostějov dobře brání.
27:50
Na ledě zůstal bezmocně po odpískání ležet Dalecký, ke kterému přispěchal lékař. Na stadionu zavládlo hrobové ticho, útočník domácích nakonec odjíždí na střídačku po svých.
27:50
Třetí početní převahu si zahraje Ústí nad Labem. Jakub Šlahař (PRO) si musí odsedět menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 30.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
27:24
Zakázané uvolnění hostů (na icingy 1:1).
27:11
Roubíkova střela zastavena defenzivou Jestřábů.
26:24
Michal Dragoun (8+19) zahlédl u opačné tyče nikým nehlídaného MATOUŠE VENKRBCE (8+7), který se trefil do odkryté branky. Asistence: Michal Dragoun (8+19), Marek Drtina (7+12).
25:58
Hraje se převážně na středu hřiště bez větších brankových příležitostí.
24:57
Ústecká obrana dala příležitost Luňákovi, který z prostoru mezi kruhy vystřelil vedle.
24:22
Mojžíšova dělovka nepřesná.
23:06
22:48
Slovanu se podařilo vyslat kotouč k brance Horčičky.
21:57
Ofsajd Jestřábů (na ofsajdy 1:1; z toho úmyslné 1:0).
21:06
První přesilovka pro Prostějov. Daniel Sobotka (UNL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 33.
Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
20:58
Prostějov začal druhou třetinu aktivněji.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Roubík.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 7;
Luboš Horčička – 14.
Úvodní dvacetiminutovka dopadla lépe pro Prostějov, který se zatím jako jediný dokázal prosadit. V šesté minutě otevřel skóre Jakub Illéš, jenž se po chybě ústecké defenzivy do odkryté branky nemýlil. Ústí nad Labem nevyužilo ani jednu ze dvou přesilových her.

Vyhraná vhazování: 5:8.

Další třetina začne přibližně v 18:46 hod.
20:00
19:52
19:28
Rys od levého mantinelu neprostřelil obranu hostů.
19:04
Prostějovu se podařilo vyhodit.
18:50
Kdyby Merta vystřelil z první, mohlo být srovnáno. Ústecké levé křídlo svou šanci z mezikruží propáslo a nechalo pouze vyniknout gólmana Jestřábů.
17:52
Druhá přesilová hra pro domácí. Jiří Cetkovský (PRO) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 0:2.
17:17
Ze závaru před hostujícím brankářem nedokázal nic vytěžit ani dorážející Tenkrát.
16:42
Čuřík z dálky přestřelil.
15:01
Merta předal kotouč Daleckému, který stahovačkou Horčičku nepřekvapil.
14:18
Tenkrát zamířil nad.
13:52
Bernad drží puk za vlastní brankou a jeho formace míří střídat.
12:51
Komerční přestávka.
12:25
Pohl z těžké střelecké pozice nastřelil obranný val soupeře.
11:24
11:09
Bernad přestřelil.
10:36
V oslabení se prezentoval střelou Cetkovský, Soukup ale své betony dal k sobě včas.
10:14
Ústí nad Labem je zatím v přesilovce bezzubé.
09:45
Hosté vyvezli v oslabení puk do ofenzivní části hřiště.
09:24
Početní výhoda ve prospěch Slovanu. Michal Dragoun (PRO) inkasoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 24.
Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
09:05
Úmyslné postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0; z toho úmyslné 1:0).
08:59
Luboš Horčička zabránil díky včasnému vyjetí případnému brejku Antonína Melky, který na touš nedosáhl.
07:45
Hosté kombinují s kotoučem v útočné třetině.
06:52
Cetkovského ránu vyrazil Soukup do ochranné sítě. Komerční přestávka.
05:54
Zaváhání domácích obránců! Lukáš Krejčík (5+3) vybruslil od levého mantinelu před branku, kde u opačné tyče nalezl JAKUBA ILLÉŠE (6+3), který se i přes "bránícího" hráče Slovanu trefil do odkryté branky. Asistence: Lukáš Krejčík (5+3).
05:14
Kloz vyslal do brejku Roubíka, který ale akci překombinoval, když se marně snažil najít Tenkráta.
04:34
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0).
04:03
Střelecké štěstí zkoušel znovu Merta, z bezprostřední blízkosti si ale na hájce hostující svatyně nepřišel.
03:42
Merta z levého kruhu přestřelil.
02:46
Roubík z ostrého úhlu Horčičku nepřekonal.
01:32
Propagační střelecký pokus Melky neslavil úspěch.
00:45
První střelu zápasu si připsal Venkrbec, jehož pokus Soukup bez problémů chytá.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější hosté.
00:01
Slovan v letošním ročníku doplácí především na špatnou defenzivu, kvůli které prohrál nejedno utkání. V předchozích pěti kolech se Ústí nad Labem radovalo z výhry pouze jednou, když v rámci severočeského derby vyzrálo na litoměřický Stadion 2:6. V případě i dnešní prohry v základní hrací době odskočí Prostějov Severočechům v tabulce na šest bodů, v opačném případě budou mít oba dnešní aktéři v tabulce WSM Ligy čtyřicet sedm bodů.

Svěřencům Kamila Přecechtěla a Jiřího Vykoukala se aktuálně daří, když v posledních pěti zápasech ani jednou neprohráli v základní hrací době a porazili i ambiciózní Slavii, v předchozím kole dokonce otočili duel proti Dukle Jihlava a zvítězili 6:5.
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté v červenobílých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (29 zápasů; 14 výher; 89 inkasovaných gólů; 1 shut-out; úspěšnost zákroků 90,71 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,13; 2 trestné minuty).

LHK Jestřábi Prostějov:
Luboš Horčička (33 zápasy; 14 výher; 84 inkasované góly; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,06 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,59; 0 trestných minut).
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí: Daniel Pražák.
Čároví rozhodčí: Marek Šmika, Martin Kreuzer.
Delegát: Milan Veselý.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Smetana, Macek, Holomek – Tenkrát, Roubík, Kloz – Dalecký, Melka, D. Merta – Rys, Kuchler, Gengel – Křivohlávek, O. Kopta, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák – Venkrbec, Dragoun, Cetkovský – L. Luňák, Moskal, M. Novák – Čuřík, V. Meidl, Šlahař – L. Krejčík, Illéš, Zadražil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.

Rozhodčí: Pražák – Šmika, Kreuzer; delegát: Veselý.
Poslední vzájemný duel (23. kolo WSM Ligy,
16. 11. 2015):

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem

3:4 po samostatných nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 22. M. Novák (Šlahař, Venkrbec), 23. M. Novák (Venkrbec, Šlahař), 51. Krejčík (Volek, Mojžíš) – 14. J. Kloz (D. Tůma, Holomek), 24. Roubík (Holomek, J. Kloz), 59. D. Merta (M. Vágner, Tenkrát), rozhodující nájezd Andres.
Rozhodčí: V. Fiala – Barteček, Konvička.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:1.
Diváci: 1 492.
Střely na branku: 42:33 (13:9, 12:12, 13:8 – 4:4).
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

18 zápasů: 12 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 3 porážky, skóre 74:47.

Nejčetnějším výsledkem v historii je vítězství Slovanu 4:1 (3x).