K duelu čtyřiadvacátého kola WSM Ligy přicestovali do Ústí nad Labem hokejisté Slavie. Slovan na Pražany vlétl, když po šestnácti sekundách otevřel skóre Jiří Rys. Brankami ve dvacáté čtvrté a dvacáté šesté minutě hosté stav otočili a do konce řádné hrací doby jednobrankový náskok ubránili. Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše i přes bojovný výkon při power-play nestačili na Slavii 1:2, přestože svého soupeře přestříleli. V čase 29:22 min. se blýskl gestem fair-play Jaroslav Roubík, jenž doslova odmítl přesilovou hru ve prospěch svého týmu.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
1. Rys (Roubík) – 24. Knot (Robinson), 26. Robinson (Čermák).
Rozhodčí: Pražák – Jílek, Šperl.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:1.
Diváci: 2 691.
Střely na branku: 33:24 (12:7, 12:10, 9:7).
Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Zakázaná uvolnění: 1:4.
Ofsajdy: 3:2.
Vyhraná vhazování: 32:23 (10:6, 13:7, 9:10).
Nejlepší hráči: Jan Pohl – Alexandr Hylák.

59:56
To je šok pro domácí. Jaroslav Roubík (UNL) obdržel menší trest za hákování, a tak se šance na vyrovnání snížila na minimum.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 6:5.
59:50
Ústečtí se ke střele nedostali, Slavia vyhazuje na další zakázané uvolnění (na icingy 1:4).
59:20
Zakázané uvolnění Pražanů (na icingy 1:3).
59:00
Slavii se podařilo vyhodit.
58:40
Pohlovu dělovku Hylák chytá.
58:31
Vhazuje se v útočné třetině Ústí nad Labem, domácí riskují power-play!
58:31
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Domácí pokračují v tlaku, Rys vystřelil vedle.
58:14
Brož trefil pouze bránící hráče soupeře.
57:32
Smetana po nahrávce Kloze vystřelil nad.
56:50
Kolařík od levého mantinelu nemířil přesně.
56:14
Oba kapitáni ještě konzultovali s hlavním sudím, vylučovat se ale nebude.
56:14
Před brankou Slavie se strhla menší potyčka.
55:23
54:35
Slavii se podařilo znovu osvobodit za cenu vyhození.
53:50
Slovan se nemůže dostat do útočné třetiny, Pražané pozorně brání.
53:23
Další příležitost pro domácí. Zdeněk Bahenský (SLA) obdržel dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 5:5.
52:51
David Hruška trefil pouze Ondřeje Smetanu, od kterého se puk odrazil do sítě nad brankou. Komerční přestávka.
51:37
Andres se zmohl pouze na nahození do útočného pásma.
50:18
V šanci opět Bahenský, z levého kruhu pro vhazování ale levé křídlo první útočné formace Slavie přestřelilo.
49:14
Brožova rána zblokována do ochranné sítě.
48:18
Slavia mohla jít do dvoubrankového vedení, to by ale Žiga Pavlin nesměl orazítkovat břevno!
48:12
Soukup vyrazil jedovku Bahenského z pravého kruhu.
47:44
Bahenský přestřelil.
47:33
Robinson nevypálil podle svých představ. Komerční přestávka.
46:24
Dnešní utkání sleduje 2 691 divák.
45:52
Brož hledal za sebou v útočné třetině Tenkráta, přihrávku ale zachytil Kubica, který vyhazuje.
45:18
Hostům se podařilo vyhodit puk k brance Soukupa.
44:24
Šance na vyrovnání pro domácí. Tomáš Andrlík (SLA) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 27.
Vyloučení celkem v zápase: 5:4.
44:08
Začala signalizovaná výhoda Slovanu.
43:51
Slavia dnes podruhé v ofsajdu (na ofsajdy 3:2).
42:44
Kubica si vyměnil kotouč s Čermákem, který trefil jen boční síť.
41:34
Ani napodruhé Brož branku soupeře neohrozil.
41:21
Brož nemířil přesně.
40:51
Postavení mimo hru Pražanů (na ofsajdy 3:1).
40:01
Zahajovací vhazování třetí části ovládl Pavel Kašpařík.
40:01
Slavia dokázala ve čtyřiadvacáté minutě v rámci signalizované výhody a přesilové hry zároveň vyrovnat stav utkání, když na 1:1 srovnával Ronald Knot. Pražanům se podařilo dokonat obrat v minutě šestadvacáté, kdy se do černého trefil Nathan Robinson. Situace je tak oproti první třetině opačná, v případě pomýšlení na úspěch mají svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše na zvrat zápasu dvacet minut.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 8;
Alexandr Hylák – 12.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 1. Rys (Roubík) – 24. Knot (Robinson), 26. Robinson (Čermák).
Vyloučení: 5:3.
V oslabení: 0:0.
Zakázaná uvolnění: 0:2, 1:0.
Ofsajdy: 1:0, 2:0.
Vyhraná vhazování: 10:6, 13:7.

Další třetina začne přibližně v 19:42 hod.
40:00
39:45
Roubík hledal v útočné třetině Ryse s Klozem, přihrávka ale adresáta nenalezla.
38:28
Gengel si z ostrého úhlu nevěděl rady s Hylákem.
35:45
Bude se znovu hrát čtyři na čtyři. Jan Kloz (UNL) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 5:3.
35:28
34:49
Poměr sil na ledě se srovná. Jaroslav Roubík si vynutil faul od Ronalda Knota (SLA), který si musí odpykat menší trest za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 4:3.
34:01
Slavia si zatím žádnou výraznou šanci během přesilovky nepřipravila, hráči hostů vyčkávají.
33:28
Martinu Vágnerovi (UNL) se dnes na trestné lavici pravděpodobně líbí. Ústecký kapitán rozhodně nejde svému týmu příkladem, když obdržel menší trest za držení protihráče.

Celkem TM v dnešním utkání: 6.
Celkem TM v letošním ročníku: 56.
Vyloučení celkem v zápase: 4:2.
33:10
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:2).
32:39
Brož hostujícího brankáře od útočné modré čáry neprostřelil. Komerční přestávka.
32:12
Roubíkovi střele nesedla, i když kotouč poletoval nad brankovištěm. Kotouč naštěstí pro hosty skončil vedle Hylákovy svatyně.
31:54
Střelecký pokus Smetany zblokován jen těsně vedle branky.
31:20
Hosté tlaku domácích odolávají.
30:30
Hráčská lavice Slavie Praha potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jaroslav Markovič (SLA).

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
29:50
Domácí dnes již potřetí v ofsajdové pozici (na ofsajdy 3:0).
29:22
Bylo signalizováno vyloučení hostujícího hráče. Při přerušení, kdy mělo na přesilovku domácích dojít, přijel k rozhodčím Jaroslav Roubík, který v rámci fair-play uznal, že se o faul nejednalo. Hra tak bude pokračovat vhazováním v útočné třetině Slovanu po pravici Alexandra Hyláka.
28:47
Druhý ofsajd domácích (na ofsajdy 2:0).
28:17
Dalecký mířil sám proti Hylákovi, čistě včas zakročil Kolařík, který uhasil šanci domácích.
27:06
Jan Kloz si na gólmana Pražanů nepřišel, po odpískání ale hostující obránci dohráli Jaroslava Roubíka, který střet neustál. Vylučovat se nebude, vše si mezi sebou vyříkali fanoušci, když domácí kotel začal skandovat: "Pražský ku*vy!", na což hostující kotel odpověděl: "Pražský ku*vy, to jsme my!"
26:20
Daleckého pokus Hylák kryje. Komerční přestávka.
25:44
Slavia právě vstřelila branku!
Obrat skóre! Pražané trestají propad severočeské obrany, když přečíslení tři na jednoho využívá NATHAN ROBINSON (6+16; dnes 1+1), který místo přihrávky volil od levého mantinelu střelu, která propadla až za záda domácího brankáře. Asistence: Miloslav Čermák (13+10).
25:22
24:05
Domácím se podařilo vyhodit.
23:40
Rys hledal v oslabení Tenkráta, který minul.
23:22
Z důvodu signalizované výhody Slavie při probíhajícím vyloučení Martina Vágnera je dvouminutovým trestem za naražení na mantinel potrestán Ondřej Holomek (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 3:1.
23:22
Gól při signalizované výhodě! Využitá přesilovka! Nathan Robinson (5+16) zahlédl v prostoru mezi kruhy neobsazeného RONALDA KNOTA (3+10), který se trefil do volného prostoru branky k pravé tyč. Asistence: Nathan Robinson (5+16).
23:15
Začala signalizovaná výhoda ve prospěch Pražanů.
22:23
Kolařík od hranice útočného pásma minul.
21:55
Druhá přesilovka pro hosty. Martin Vágner (UNL) usedá dnes podruhé za katr, když mu hlavní rozhodčí vyměřil opět menší trest za podražení.

20:24
Kloz se dral před Hyláka, na poslední chvíli byl ale čistě zastaven stíhajícími obránci Slavie.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části uspěl Kloz.
20:01
Diváci, kteří dorazili na ústecký zimní stadion jen o malou chvilku později, přišli zatím o jediný gól utkání. Skóre otevřel v šestnácté sekundě zápasu Jiří Rys, který za záda Alexandra Hyláka dorazil střelecký pokus Jaroslava Roubíka. Oba celky si následně vytvořily několik brankových příležitostí, a přestože si zahrál Slovan i Slavia jednou v přesilové hře, další branky jsme se nedočkali. Po dvaceti minutách odchází do šaten šťastnější hokejisté Ústí nad Labem, kteří zatím překvapivě vedou nad ještě loni extraligovou Slavií 1:0.

Vyhraná vhazování: 10:6.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.
20:00
19:52
Do ofenzivní části hřiště se dostala ještě Slavia.
19:35
Úvodní část se dohrává v útočné třetině Slovanu.
18:58
Pohlova dělovka zblokována obranou hostů.
17:44
Slovan pozorně brání, Slavia je v popřesilovkovém tlaku aktivnější.
16:33
16:24
Hraško vystřelil pouze do ochranné sítě.
16:07
Milan Mikulík zahlédl u opačné tyče nikým nepokrytého Davida Hrušku, na kterého zívala odkrytá branka. Druhý zmiňovaný ale se střelou vyčkal a nastřelil až přesouvajícího se Jakuba Soukupa.
15:54
Ani Pavlin domácí branku netrefil.
15:34
Miloslav Čermák minul.
14:33
Přesilovou hru si zahrají také Pražané. Na trestnou lavici odchází Martin Vágner (UNL), jenž vyfasoval dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 52.
Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
13:54
Jedovka Davida Hrušky na překonání ústeckého maskovaného muže nestačila.
13:45
Gengel přihrál do pravého kruhu Melkovi, střela posledně jmenovaného nebyla pro Hyláka nebezpečná.
12:59
Jurík ozkoušel ze střední třetiny pozornost Soukupa, který raději ukrývá černou gumu do své lapačky.
12:08
Andres zblízka recept na gólmana hostů nenalezl. Komerční přestávka.
11:34
Ústí nad Labem pokračuje v tlaku.
10:58
Z bezprostřední blízkosti si na Hyláka nepřišel ani Rys.
10:25
Pozadu nezůstal ani Melka, jehož ránu si rovněž hájce hostující svatyně pohlídal.
10:05
Smetana zkusil střelecké štěstí z dálky, Hylák kotouč vytěsnil.
09:54
Slovan mohl zahrozit z přečíslení dva na jednoho. Antonín Melka adresoval puk Janu Daleckému, když finální přihrávku zachytil vracející se Žiga Pavlin.
08:34
08:15
Slavii se podařilo vyhodit, Ústí nad Labem si zatím v přesilovce žádnou výraznou brankovou příležitost nevytvořilo.
07:35
Micka v oslabení podržel puk na holi a získal tak drahocenný čas v početní nevýhodě.
06:58
Střelecký pokus Pohla brankář hostů vyrazil.
06:34
Početní výhoda pro Slovan. Lukáš Jurík (SLA) inkasoval menší trest za podražení. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
05:22
Roubík nemířil z levého kruhu přesně.
04:52
Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0).
04:08
Vladimír Brož mohl jít do samostatného úniku, doslova za vteřinu dvanáct ale zaúřadovala defenziva hostů.
03:55
David Hruška nastřelil Jakuba Soukupa pouze do masky.
03:10
Druhý icing Slavie (na icingy 0:2).
02:58
Jiří Rys se mohl dnes podruhé zapsat do listiny střelců, když do přihrávky od Jana Kloze před odkrytou brankou se neopřel podle svých představ.
02:35
Rys vyčkává s kotoučem za svatyní Hyláka.
01:35
Kašpařík pouze nahodil do ofenzivního pásma.
00:53
Zakázané uvolnění Pražanů (na icingy 0:1).
00:16
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan na svého soupeře doslova vlétl! Jaroslav Roubík (16+16) po otočce zpoza branky trefil pouze Alexandra Hyláka, puku se ale následně zmocnil JIŘÍ RYS (6+8), který dorazil touš do sítě. Asistence: Jaroslav Roubík (16+16).
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Roubík.
00:01
Před úvodním vhazováním je popřáno ke 64. narozeninám Vlastimilu Davídkovi, který za Slovan odehrál 19 let. V současnosti trénuje prostějovský rodák mládež v Ústí nad Labem, ke střeše zimního stadionu bude zdvižen jeho dres, který se tak přidá k dresu Čestmíra Kodrleho.
Dnešní zápas bude pikantní pro ústeckého Tomáše Andrese a slavistického Zdeňka Kubicu, kteří dnes nastoupí proti celku, ve kterém v letošní sezóně působili.
Mužstvo pod vedením Miroslava Macha a Tomáše Mareše nepředvádí v letošním ročníku stabilní výkony, vítězství střídá porážka. Za předchozích pět kol utrpělo Ústí nad Labem pouze jedinou prohru, když nestačilo venku na kladenské Rytíře.

V dnešním střetnutí uvidíme souboj třetí nejhorší obrany ligy s třetím nejlepším útokem soutěže.

Slavia zažívá momentálně menší krizi, když v posledních deseti kolech zvítězili červenobílí po základní hrací době pouze jednou.
Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté v bíločervených.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (20 zápasů; 11 výher; 67 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 90,39 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,30; 2 trestné minuty).

HC Slavia Praha:
Alexandr Hylák (21 zápas; 14 výher; 40 inkasovaných gólů; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 93,85 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 1,95; 2 trestné minuty).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Daniel Pražák.
Čároví rozhodčí: Michal Jílek, Martin Šperl.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, D. Sobotka, Bernad – Rys, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Slavia Praha: Hylák (T. Král) – A. Růžička, P. Kolařík, Pavlin, Hraško, Knot, Andrlík, Adam – D. Hruška, Mikulík, Bahenský – Markovič, Šafránek, Robinson – M. Čermák, Kašpařík, Kubica – Micka, Jurík, Jiránek. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Razým.

Poslední vzájemný duel (11. kolo WSM Ligy,
7. 10. 2015):

HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem

7:1 (5:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Pavlin (M. Čermák, Robinson), 5. Micka, 7. Šafránek (Markovič, Robinson), 14. Micka (Jiránek), 17. M. Čermák (Robinson, Markovič), 24. M. Čermák (M. Hruška, Markovič), 50. Micka – 37. Roubík (Vl. Brož).
Rozhodčí: Grech – Šmika, Štětina.
Vyloučení: 10:11.
Využití: 3:1.
V oslabení: 2:0.
Diváci: 1 180.
Střely na branku: 41:43 (16:17, 13:13, 12:13).
Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

5 zápasů: 0 výher, 5 porážek, skóre 6:24.

Výsledky v historii: 0:6, 1:2, 1:5, 1:7, 3:4.