Já se s vámi z Ústí nad Labem loučím a přeji vám hezký zbytek večera.
Jako první šli do vedení hosté. Po necelých desíti minutách srovnával za domácí David Tůma. Ústí si ve třetí třetině dokázalo vybojovat dvoubrankové vedení po trefách Jaroslava Roubíka. Naději hostů vykřesal ještě v 58. minutě Jiří Půhoný. Jan Kloz dokázal velmi rychle trefit prázdnou klec při hře Šumperka bez brankáře a rozhodl tak o tom, že tři body zůstanou v Ústí nad Labem.
Nejlepšími hráči vyhlášeni: Jaroslav Roubík (UNL) a Daniel Zelenka (SUM).
59:35
Ofsajd hostů.
59:10
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAN KLOZ velmi rychle trefil prázdnou bránu hostů a vrací Ústí dvoubrankové vedení. Asistence: Jiří Kuchler.
59:06
Hosté zkoušejí hru bez brankáře.
58:55
K vidění je teď pohledný hokej se šancemi na obou stranách.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:13
Draci právě vstřelili branku!
JIŘÍ PŮHONÝ objel hned tři hráče a zakončil přesně nad beton domácího brankáře. Asistence: David Roupec.
56:58
Úmyslný ofsajd hostů. Vhazování po levici Zelenky.
56:46
Kuchler se v oslabení dostal do zakončení. Zelenka vyráží.
56:13
Domácí vyhazují.
55:11
Vyloučen Ondřej Holomek (UNL) na dvě minuty za hákování. Trest odpyká Roman Navarra.
55:06
Soukup odražený kotouč od hrazení raději přikryl.
Dnešnímu utkání přihlíží 841 diváků.
54:43
Zakázané uvolnění domácích.
53:57
Domácí přečíslení tři na dva v branku proměnit nedokázali.
52:53
Soukup nyní podržel svůj tým výborným zákrokem.
52:28
52:24
Střelu od modré Soukup chytá.
51:39
Holomek dobrým obranným zákrokem v leže zabránil hostujícímu hráči vystřelit.
50:28
Melka (UNL) vyloučen za krosček.
50:07
Ústí využívá další přesilovou hru. K vyraženému puku se dostal JAROSLAV ROUBÍK, který si tak připisuje druhý gól. Asistence: David Tůma.
49:43
Ústí v plném počtu.
49:34
Hosté ve čtyřech.
49:15
Šumperk bude hrát pouze se třemi hráči. Za faul kolenem vyloučen Michal Petira (SUM).
48:19
JAROSLAV ROUBÍK si dvakrát objel branku, podruhé dokázal zakončit přesně a posílá svůj tým do vedení. Bez asistence.
47:41
Poměr hráčů na ledě se velmi rychle vyrovná. Na trestnou lavici za vražení na hrazení putuje David Tůma (UNL).
47:34
Ústí si svojí aktivní hrou došlo pro další přesilovou hru. Dvě minuty za držení odsedí Tomáš Sedlák (SUM).
45:44
Slovan je teď lepším týmem a žene se za vedoucí brankou. Zelenka puk raději drží. Vhazování po jeho levici.
40:51
První vyloučení na straně domácích. Za hákování vyloučen Martin Vágner (UNL).
40:01
Hosté se dostali jako první do vedení, když se ve 25. minutě přesně trefil Brunec. Ústí dostalo k dispozici už třetí přesilovou hru, kterou už dokázalo proměnit a ve 34. minutě srovnalo skóre zápasu. Po vyrovnání měli ústečtí navrch, ale další branku už nepřidali. Poslední část začne za patnáct minut.
40:00
39:59
K přečíslení se dostal Šumperk. Haas už nestihl zakončit.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:16
Dalecký do dostal na pravém kruhu sám před brankáře, ten jeho střelu chytá.
37:27
Postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.
37:02
Haasovu střelu Soukup vyráží.
36:16
Roubík mířil těsně vedle.
35:50
33:38
Třetí početní výhodu už Ústí využívá a srovnává stav utkání. Zelenka nedokázal chytit střelu z levého kruhu od Roubíka. K puku se dostal DAVID TŮMA, který se trefil bekhendem pod horní tyč. Asistence: David Merta.
33:07
Šumperk vyhazuje.
32:53
Další vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za držení dostává Tomáš Sedlák (SUM).
32:36
Ústí nyní spálilo několik dobrých šancí.
31:50
Zdráhal vzal přečíslení tři na dva na sebe a o kousek přestřelil.
31:02
Vedle tentokrát mířil Tenkrát. Do útoku se hned dostali také hosté. Soukup chytá.
30:30
Další akce domácích. Zelenka raději kryje.
30:13
Roubík mířil těsně vedle levé tyče.
29:41
Oba celky se střídají v útočení.
28:34
Soukup raději přikryl u své pravé tyčky puk.
27:42
Před bránou těsně vedle tečoval Fořt.
26:38
25:44
Ústí se žene za vyrovnáním a opět uzamklo svého protihráče v jeho obranném pásmu.
24:10
Nedáš, dostaneš. Po dobré střele Romana Navarry se do útoku dostali hosté. Z mezikruží se přesně trefil TOMÁŠ BRUNEC. Asistence: Daniel Vrdlovec.
22:45
Ústí teď mělo několik dobrých šancí. Stále se drží v útočném pásmu.
21:48
Dobrá střela ústeckého Ryse, kterou ještě před brankou tečoval jeden z domácích hráčů.
21:10
Šumperk hraje v plném počtu.
20:50
Druhé vyhození hostů přes všechny čáry.
20:03
Ústí vyhrálo buly a zakládá při přesilové hře útok.
20:01
První třetina gól nepřinesla. V první půlce byli lepší hosté, kteří se však nedostali k žádné velké šanci, která by jim přinesla vedení. Slovan se postupně dostával do hry a byl k vidění hokej na obě strany. Ústí dostalo k dispozici dvě přesilové hry, které se mu nepodařilo proměnit. Z té druhé mu zbývá ještě přes minutu do začátku druhé třetiny, která začne přibližně za 15 minut.
20:00
19:50
Hosté dohrají první třetinu s pukem na svých holích.
19:30
Šumperk se osvobozuje.
19:10
Ústí si zahraje v dnešním zápase druhou přesilovou hru, za sekání vyloučen Tomáš Drtil (SUM).
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:46
Fořt se vytočil až před bránu, zakončit se mu nepodařilo.
17:02
Rys měl před sebou volné místo až k bráně, hostující hráči se však stihli na poslední chvíli včas vrátit.
15:58
Šumperk po dobré kombinaci nezakončil.
14:57
Pohl vystřelil z levého kruhu, Zelenka vyráží.
14:23
Ofsajd domácích.
14:02
Bojuje se ve středním pásmu.
12:28
Zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Zelenky.
11:18
10:40
Kubica teď výborně vystřelil na Zelenku, který si se střelou poradil.
10:21
Nyní se hraje na obě strany.
08:59
Šumperk se ubránil a hraje v plném počtu.
08:46
Po dlouhé kombinaci vystřelil z levého kruhu Vágner.
08:10
Vágnerova střela od modré trefila jednoho z jeho spoluhráčů.
07:41
Smetana vystřelil puk od modré čáry, Zelenka chytá. Vhazování po jeho levici.
07:10
Šumperk vyhazuje a Ústí začíná od vlastní brány.
07:00
Jan Milfait (SUM) vyloučen za podražení.
06:25
Šumperk je stále v útočném pásmu. Slovan nyní pouze nahodil puk a celé mužstvo šlo střídat.
05:25
Půhoný zachytil puk na modré čáře a vystřelil na Soukupa, ten si se střelou poradil.
04:47
Skočovský promáchl přesnou přihrávku od Kloze.
03:56
Vhazování po levici Zelenky.
03:46
Špatnou rozehrávku Pohla málem potrestal Vrdlovec. Soukup chytá.
03:10
Hosté jsou při chuti a po většinu času se drží u Soukupa. Nyní je však zastavil ofsajd.
02:37
Oba týmy střídají. Šumperk zakládá útok od vlastní brány.
01:40
Hosté se drží v útočném pásmu. Od modré střílel Milfait.
00:28
Zakázané uvolnění hostů.
00:01
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Oba týmy jsou už na ledové ploše, za chvíli budeme moct začít.
Z důvodu rozbitého plexi za brankou domácích začne utkání později.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Kosina) – Pohl, Smetana, Brož, Vágner "C", Bernad, Skočovský, Holomek – Tůma, Roubík "A", Merta – Tenkrát, Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Kubica, Navarra.

Salith Šumperk: Zelenka (Novák) – Roupec, Zdráhal, Petira, Sedlák "A", Prokop, Drtil, Bažant – Půhoný, Plášek "C", Haas "A" – Fořt, Vrdlovec, Brunec – Půlpán, Šimun, Milfait – Ostřanský.

Rozhodčí: Krob – Jílek, Šperl.
HC Slovan Ústí nad Labem

Ústí přivedlo v posledních dnech hned několik posil, ale stačilo mu to pouze na výhru proti Litoměřicím. Středeční utkání proti prvním Budějovicím se mu nepovedlo. V 53. minutě prohrávalo už 0:6, ale po dvou brankách Davida Tůmy upravilo výsledek na konečných 2:6 ze svého pohledu. Celkově mu s čtyřiadvaceti body patří devátá příčka, což není pro Ústecké úplně podle jejich představ a rádi by se pohybovali na lepších pozicích.

Salith Šumperk

Šumperku se zatím nedaří. Po osmnácti odehraných kolech má na svém kontě patnáct bodů a v tabulce mu patří poslední příčka. Připsal si pět výher. Dvakrát porazil Havířov a jednou Přerov, Prostějov a Třebíč. Poslední prohru si připsal ve středu 28. 10. s Litoměřicemi. Dvakrát dokázal Salith vyrovnat, ale poté Litoměřičtí odskočili na rozdíl dvou branek a brali vítězství po konečném výsledku 5:3.

Litoměřice – Šumperk 5:3
Šumperk – Havířov 5:2
Jihlava – Šumperk 7:3
Šumperk – Most 2:3
Třebíč – Šumperk 2:3 sn
Oba týmy se v letošní sezoně spolu potkaly v rámci šestého kola. Zápas byl vyrovnaný, po druhé třetině byl stav zápasu 2:2. Štěstí se přiklonilo na stranu hostů. V 54. minutě poslal svůj tým do vedení Jiří Rys, Ústečtí si výsledek už dokázali pohlídat a z Moravy si odvezli po výhře 3:2 plný počet bodů.
Vítám vás u předehrávky 19. kola WSM Ligy mezi domácím Ústím a Šumperkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.