Dnešní zajímavá podívaná je za námi, Motor ukořistil tři body. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera.
59:38
České Budějovice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ NOUZA dokázal prakticky nemožné! Petr Kváča vyrazil střelu, puk si vzal domácí kanonýr a poslal ho do odkryté klece. Budvar aréna šílí. Asistence: Petr Kváča.
59:20
A ještě více se domácím přitíží! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Miloslav Čermák a hosté budou hrát šest na tři!
59:04
Tomáš Nouza vyhazuje a Frýdek musí začít znovu.
Oddechový čas pro hosty.
58:52
Velká komplikace pro Motor. Dvě minuty dostává Vladimír Škoda.
58:45
Frýdek odvolává brankáře a hraje v šesti!
58:00
Dvě minuty do konce utkání, hraje se v pásmu hostujícího celku.
56:28
Bekhendem to zkoušel Štěpán Hřebejk, ale na brankáře hostí si nepřišel.
55:46
Vtipně to teď zkoušel Lukáš Květoň. Najížděl z úhlu, takže si chtěl puk narazit o Šimbochovo beton a dostat se před branku. Bohužel pro domácího kapitána, místečtí beci byli u kotouče o něco dříve.
54:07
Hezkou akcí se prezentoval obránce Kania. Dostal se až do pásma, vystřelil švihem a domácí brankář vytáhl těžký zákrok.
53:33
Nahození od modré čáry ukryl Kváča do své lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
52:33
Krásně se uvolnil Tomáš Nouza, nabruslil si mezi kruhy, zkusil střelu na dřevěnou nohu, jenže těsně minul pravou tyč.
51:41
Za minutu dvanáct vystřelil Miloslav Čermák, protože zezadu se k němu už stahovali beci Frýdku. Šimboch si s jeho projektilem poradil.
51:11
Dnešní utkání sleduje 4619 diváků.
50:23
Hra se přiostřuje, nyní není žádný souboj nedohraný. Jank se vrací na led, Frýdek je v plném počtu.
49:13
Z první to zkusil Tomáš Nouza, ale rozvlnil pouze boční síť.
48:25
Akce ovšem měla dohru! Bohumil Jank dohrál Luboše Roba, kterému se dlouho nechtělo z ledu. Hostující obránce dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
48:25
Velká smůla pro domácí hokejisty! Luboš Rob si nabruslil za branku, z otočky poslal puk před Šimbocha, kde číhal Štěpán Hřebejk, jenž poslal kotouč pouze do tyče.
46:47
Blíží se finále dnešního dramatu, zvedají se fanoušci, máme se ještě na co těšit.
46:14
Jakub Babka byl sám před Šimbochem, místo střely zvolil přihrávku, ale to se mu vůbec nepovedlo.
44:47
Za brankou Frýdku zůstal ležet po souboji Roman Vráblík. Za doprovodu svých spoluhráčů se nakonec zvedl a odjel na střídačku.
43:29
Po tvrdém souboji, kdy sudí jistě mohl pískat faul, zůstal v útočném pásmu Tomáš Nouza, tudíž Jihočeši nemohli zaútočit. Ofsajd.
42:28
Z otočky zkusil štěstí Radek Meidl a Ján Mucha jeho střelu dobře zablokoval.
41:06
Šikovná teč Michala Chovana se zavrtala mezi betony Šimbocha a brankou neskončila.
40:17
Roman Vráblík nezachytil puk na modré čáře, a tak musí domácí začít až od svého brankáře.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, ve které dokázal Motor vylepšit svůj výkon a otočit vývoj skóre. Díky brankám Vráblíka a Nouzy jdou do kabin ve vedení tentokrát domácí hokejisté. Rozuzlení dnešního dramatu přinese třetí třetina, která začne v 19:19.
40:00
39:37
S dělovkou Jáchyma si Kváča poradil a nadále drží Motor dobrým výkonem.
38:48
Ofsajd Frýdku – Místku.
36:54
Obrovské štěstí pro domácí! Puk se odrazil k Michalu Kovařčíkovi, jehož střelu tečoval padající Mazanec těsně vedle! Střelu směřovala do protipohybu Kváči, který ho nedokázal zachytit.
36:27
Suchánek odehrál puk do hlediště, naštěstí pro domácí, puk byl tečován hosty.
35:18
Od modré to zkusil nejproduktivnější bek Frýdku Jakub Kania, Petr Kváča vytasil rychlou lapačku.
35:14
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Benjamin Walker – 2 min., hákování).
34:23
Dnes již poněkolikáté se puk odrazil od zadního mantinelu. Tentokrát před branku doskákal k Mazancovi, který promáchl. Motor zůstává v pásmu.
33:58
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Tadeáš Jaroš – 2 min., hákování).
32:51
Tvrdou ránu od Janka schytal Lukáš Květoň do pravé nohy a moc se mu z ledu nechtělo. Nakonec se postavil a dobruslil na střídačku.
31:56
Krásně se dvakrát uvolnil Ondřej Kovařčík, dostal se až před Kváču, ale bekhendem zakončil nad!
31:30
Od modré to zkusil Jank, Kváčovi puk vypadl, ale Chmielewski se z dorážky nedokázal prosadit.
30:49
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., nedovolené bránění).
28:29
Za kruhem už měl nataženo Roman Vráblík, ale sudí ho zastavil kvůli postavení Tomáše Nouzy v brankovišti.
27:55
Velká skrumáž před brankou hostí gólem nekončí. Puk nakonec vyplaval mimo brankovou konstrukci a sudí přerušil hru.
27:10
Sražená střela Václava Meidla skončila v ochranné síti.
26:08
Chovan poslal Pajiče do úniku, ale ten tváří v tvář Šimbochovi neuspěl!
25:47
Druhá využitá přesilovka Motoru a Jihočeši otáčí vývoj skóre! Střelu Miloslava Čermáka vyrazil Šimboch pouze před sebe, kam si sjel TOMÁŠ NOUZA a přesným příklepem zařídil Motoru vedení. Asistence: Miloslav Čermák.
25:00
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloslav Jáchym – 2 min., krosček).
24:28
Mezi kruhy se objevil úplně sám bek Matyáš! Nakonec nezakončil podle svých představ, protože se na poslední chvíli vrátil Rok Pajič a i za cenu ztráty své hokejky zamezil soupeři ve velké šanci.
22:45
Otočit skóre mohl Vladimír Škoda, ale zadovku Hřebejka nedokázal přetavit v gól! Spálená šance domácích.
22:13
Brankář Šimboch se zlobí a zjevně oprávněně! Od modré vypálil ROMAN VRÁBLÍK a střelu nešťastně tečoval mladík Roman tak, že Šimboch si na kotouč ani nesáhl. Asistence: Benjamin Walker.
21:06
Pavlinova tvrdá střela se odrazila od mantinelu k Michalu Chovanovi, který z první těsně minul.
20:41
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Antonín Pechanec – 2 min., hákování).
20:01
První třetina je za námi. Zatím je k vidění vyrovnané utkání s minimem šancí, ale do kabin se šlo lépe hostujícím hokejistům. Ti totiž těsně před sirénou dokázali vstřelil vedoucí branku a vedou 1:0. Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00
19:30
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Po vypršení trestu Jakuba Suchánka se z čista jasna trefuje Frýdek. Puk po mantinelu se od brusle odrazil mezi kruhy k Miloslavu Jáchymovi, který velmi šikovně našel v předbrankovém prostoru DAVIDA KLIMŠU, jenž šikovně nastavil hokejku a poslal puk za Kváčova záda. Asistence: Miloslav Jáchym.
19:10
Hostům se první přesilovka v utkání hrubě nedaří. Kváča snad neměl ani jeden vážnější zákrok.
18:04
Přihrávku soupeře vystihl Miloslav Čermák, rozjel se do brejku, ale nakonec zvolil zpětnou přihrávku a sbírání cenných vteřinek.
17:23
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., krosček).
16:29
Řada nepřesností na obou stranách, oba brankáři v posledních třech minutách neměli ani jeden zákrok.
14:33
Střelou bez přípravy to zkusil Ondřej Šulek, naneštěstí pro domácí, rozvlnil pouze boční síť.
14:06
Skákavý puk doletěl až k Petru Kváčovi, který přerušil hru.
13:35
Američan Benjamin Walker se hezky prosmýkl kolem dvou hráčů, ale kotouč mu utekl a dobruslil si pro něj brankář hostů.
12:52
Nahození Dušana Žovince od modré nikdo netečoval, a tak měl Juraj Šimboch poměrně jednoduchou úlohu.
12:47
Vysoký oblouček našel Radka Meidla v ofsajdu.
12:04
Touš se odrazil k Ondřeji Kovarčíkovi, který zkusil přebruslit Mazance, ale ten se nenechal. Místecký útočník vystřelil bekhendem a Kváča vytasil jistou lapačku.
11:10
Úroveň utkání jde rapidně nahoru! Mazancovu střelu se štěstím vyrazil Šimboch betonem vedle, na druhé straně pálil Klimša těsně vedle.
10:13
Hřebejk dobře udržel puk proti dvěma hráčům, předal ho Pavlinovi, jehož střelu zkušeně lapil do lapačky Šimboch.
09:10
A zanedlouho druhá! Dostatek prostoru měl Michal Chovan. Zkusil přízemní střelu, která Šimbochovi vypadla a puk zůstal ležet těsně před brankovou čárou.
08:09
Velká šance Motoru zůstala trestuhodně nepotrestána! Miloslav Čermák se krásně uvolnil a postupoval společně s Nouzou a Žovincem na samotného obránce Frýdku. Čermák zkusil střelu, Šimboch vyrazil, jenže Žovinec nebyl dostatečně důrazný, aby puk doklepl do branky.
07:45
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Tomáš Guman – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Meidl – 2 min., držení hole).
07:45
07:21
Nyní se na zteč vydal bek Jank a nevedl si vůbec špatně! Vystřelil přes obránce těsně nad, sjel si pro odražený puk od zadního mantinelu a napálil ho do Kváčovy výstroje.
06:42
Dvě dělovky vypustil od modré Žiga Pavlin. Tu první srazil frýdeckomístecký obránce mimo, druhou pokryl Šimboch.
05:36
Jihočeši kombinují v pásmu, ke střele se zatím odhodlal pouze Miloslav Čermák. Šimboch vyrazil a následně jeho spoluhráči vyhodili puk z pásma.
04:57
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Meidl – 2 min., hákování).
04:06
První příležitost utkání. Na dorážku se dostal Adam Rufer, plácl do puku a budějovický brankář si s nepříjemným pokusem dokázal poradit.
02:55
Na modré čáře číhal Tomáš Nouza, Žiga Pavlin ho viděl, ale nedokázal mu přihrát přesným pasem. Zakázané uvolnění.
01:52
A další icing. Poprvé se na ledě objevil navrátil Štěpán Hřebejk a domácí fanoušci již vyvolávají jeho jméno.
01:39
Ostrá a nepřesná rozehrávka Bohumila Janka skončila na icingu.
01:19
Nahození ze středního pásma uvízlo Petru Kváčovi mezi betony, a tak raději přerušil hru.
00:29
Puk skončil na střídačce Frýdku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:04
Úvodní buly zápasu ukořistil Tomáš Nouza a favorit utkání se vrhá do útoku.
00:01
Oba celky jsou na ledě, za necelé dvě minuty začíná 32. WSM ligy.
Velký návrat v českobudějovickém dresu je tu. Štěpán Hřebejk se po necelých sedmi letech vrací do sestavy Jihočechů! Obnovou premiéru začne ve formaci s mladíkem Šulkem a zkušeným Vladimírem Škodou.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Vráblík, Michal, Pavlin, Žovinec, Suchánek, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Nouza, Čermák – Chovan, Pajič, L. Květoň "C" – Šulek, Škoda, Hřebejk – Guman, Rob, Babka. Trenér: Stavjaňa.

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – M. Jáchym, Jeník, Michal Roman, Matyáš, Kania, Jank, Zahradníček – Chmielewski, Pechanec, Klimša "C" – Rufer, Cienciala, Miloš Roman – Jašek, O. Kovařčík, M. Kovařčík – R. Meidl, Jaroš, Franek. Trenér: Juřík.

Rozhodčí: Battěk – Hehl, Podrazil..

ČEZ Motor

Jihočeši se vrátili na vítěznou vlnu, když v posledních dvou utkáních porazili postupně Most a Kadaň, čímž zažehnali porážky s Jihlavou a Třebíči. Svěřenci trenéra Stavjani se drží v samotném čele tabulky WSM ligy s pětibodovým náskokem na druhou Jihlavu a zápasem k dobru. Po dlouhých šesti a půl letech by se měl fanouškům Motoru ukázat navrátilec z Chomutova Štěpán Hřebejk. Na jih Čech přišel na roční hostování.

Frýdek – Místek

Nováček ze Slezska figuruje na jedenáctém místě tabulky s odstupem čtyř bodů na osmé Ústí nad Labem. Místečtí v posledním utkání nedokázali doma bodovat s tápajícím Prostějovem, kdy budějovický Lukáš Žálčík hostující právě v Prostějově rozhodl dvěma góly v rozhodující třetině. Paradoxem u Slezanů je, že hrají o něco lépe na venkovních kluzištích než doma. Ve venkovní tabulce jsou na sedmém místě, tudíž Jihočechy dnes nečeká nic lehkého. Sami se o tom přesvědčili už ve dvou prvních vzájemných duelech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.