Jihočeši uhájili jednobrankové vedení a mohou se radovat z další domácí výhry. To je ode mne vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne.
Oddechový čas pro domácí.
59:50
Suchánek bekhendem vyhodil na icing, poslední šance pro Havířov.
58:58
Střelu Čermáka do odkryté branky chytil klečící Krisl!
58:41
Havířovská branka zůstává bez brankáře, Slezané jsou v šesti!
Oddechový čas pro hosty.
58:41
S nepříjemnou střelou Haase si Kváča poradil a podržel svůj celek.
57:18
Na nějaký tlak Havířova to nevypadá, Jihočeši si hlídají jednobrankový náskok.
56:43
Po buly doklouzal puk ke Kváčovi, který ho raději přikryl do své lapačky.
56:21
Do nahození před branku klekl obětavě Pavel Pýcha a jelikož nedokázal puk vyndat z výstroje, sudí přerušil hru.
55:00
Je před námi poslední pětiminutovka hry a pokud si budou chtít hosté odvést nějaký bodový příspěvek, budou muset v posledních chvílích zápasu značně přidat.
54:00
Nepřesnosti na obou stranách, hra je přerušena po icingu AZetu.
53:00
Dnešní utkání sleduje 5011 diváků.
52:00
Slovinský útočník Pajič si navedl kotouč na bekhend a zamířil nad.
50:43
Schovanou střelu Greše si Petr Kváča našel a vyrazil ji do ochranné sítě.
48:43
Až do útočného pásma dobruslil Martin Heřman, při střele ale zlomil hokejku, tudíž jeho projektil k Lacovi nedoputoval.
47:43
Do potyčky se dostal kapitán domácích Květoň a Jiří Krisl, oba nakonec vyvázli bez trestu.
46:46
Suchánek přesně našel na modré volného Vladimíra Škodu, který vnikl do třetiny soupeře.
46:27
Hezkou individuální akcí se prezentoval Ondřej Šulek, jenže střílel pouze do připravené obrany Havířova.
45:29
Na Laca se nyní valí jedna rána za druhou, naposledy si musel poradit s dělovkou Suchánka od modré.
43:53
Jihočeši se znovu dostávají do pohody, rána Heřmana skončila těsně nad.
43:03
S rychlou střelou Pajiče si Laco poradil, když vytasil svižnou lapačku.
42:55
Icing Slezanů.
42:39
Pýcha poslal střelu po ledě, Heřman dobře tečoval, jenže Laco byl pozorný a nepustil kotouč za svá záda.
41:34
Rychlý kontr Havířova vyřešil se štěstím David Kuchejda, který nasměroval puk do náruče Kváči.
40:48
Brejk dva na jednoho nekončí brankou! Pajič předal puk Nouzovi, který si touš zpracoval a poslal ho pouze do ramene Laca.
40:01
Třetí třetinu začíná AZ krátkou přesilovou hrou.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli pouze snížení z hole Jakuba Kotaly, tudíž se máme ve třetí třetině nač těšit. Další třetina začne přibližně v 18:14.
40:00
39:00
Motoru se podařilo i podruhé vyhodit a Havířov musí začít znovu.
38:31
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Rok Pajič – 2 min., sekání).
37:28
Domácí jsou v útlumu, Havířov má nyní více ze hry.
36:57
Laco rychle vybruslil z branky a dobře vypíchl kotouč ujíždějícímu Suchánkovi.
34:29
A další šance AZetu! Pořízek zakončil pouze do betonu Kváči, od kterého se odrazil kotouč k Samuelu Ollenderovi, jenž nastřelil tyč!
34:06
Nyní stálo štěstí na straně Motoru. Do branky doklouzal Pavlin a vzal s sebou i brankáře Kváču, tudíž měl Havířov odkrytou branku. První střelu dokázali domácí zablokovat a na druhou nedošlo, jelikož se branka posunula.
32:47
Kolem branky soupeře se obtočil Rok Pajič, zkusil střelu z otočky, ale Laco byl připraven a puk vyrazil.
31:29
Komická situace nastala v pásmu Havířova. Nataženo měl Miloslav Čermák, jenže hůl mu vypadla z rukavic, tudíž ani nezakončil.
30:36
Domácí značně opařila inkasovaná branka a nyní se nemohou dostat do tempa, ve kterém hráli v první třetině.
29:41
Z ostrého úhlu to zkusil Ondřej Šulek a Laco byl na jeho střelu připraven.
28:18
Havířov právě vstřelil branku!
Lacinou brankou se AZ vrací do hry. JAKUB KOTALA vyslal za kruhem nenápadnou střelu, která však propadla za Kváčova záda. Asistence: Lukáš Bednář.
27:48
Až před brankáře se tlačil Jakub Suchánek a na poslední chvíli mu puk sebrali havířovští beci.
27:26
Do kotouče se opřel Lukáš Zíb a ten přímočarým pohybem doputoval do lapačky Laca.
26:16
Petran na ledě, Motoru se přesilovka vůbec nevydařila.
25:19
Puk přeskočil Nouzovi hokejku a puk končí na icingu.
24:56
Zavezení puku do pásma se domácím nepovedlo, zastavil je ofsajd.
24:36
Riskantní přihrávka Suchánka nepřinesla úspěch. Štumpf ji přečetl a vyhodil kotouč až za Kváču.
24:16
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Marcel Petran – 2 min., vysoká hůl).
23:05
Na mantinel narazil Michal Hlinka nejproduktivnějšího hráče Motoru Luboše Roba a s centrem první formace to nevypadá vůbec dobře. Za doprovodu lékaře a maséra odjíždí na střídačku.
22:27
Kváča nestihl rozehrát, jelikož se mu puk zamotal do výstroje. Buly v třetině Motoru.
21:59
Poprvé se na ledě ukázal Martin Mazanec a hned si připsal čistý a zároveň důležitý hit, při kterém dokázal odebrat soupeři kotouč a zažehnat nebezpečí.
20:45
Budějovičtí kombinují v pásmu soupeře, v první formaci začal místo Michala Chovana kapitán Lukáš Květoň.
20:01
První třetina je u konce. Jihočeši zaslouženě vedou po brankách Vladimíra Škody a Tomáše Nouzy. Další třetina začne v 18:21.
20:00
19:00
Poslední minutu první třetina začíná Motor od své branky.
18:17
Střela Davida Kuchejdy sice Lacovi vypadla, ale havířovští beci dobře dobruslili a odklidili puk na icing.
17:21
Teď to zkusil Roman Vráblík a na jeho střelu si počíhal střídající Laco. Posledních 23 vteřin z Petranova trestu.
16:50
Havířov se dobře brání, ke střele se až po necelé minutě a půl odhodlal Jakub Suchánek.
15:44
AZ jde do čtyř, dvě minuty za podražení si odsedí Marcel Petran.
15:25
České Budějovice právě vstřelily branku!
Skvělá práce čtvrté formace přináší ovoce! Jakub Babka vybojoval kotouč pro Davida Kuchejdu, který z "jedničky" našel VLADIMÍR ŠKODU, jenž si sám před Lacem poradil. Asistence: David Kuchejda a Jakub Babka.
15:08
Střela Lukáše Květoně se odrazila od brusle jednoho z hostujících hokejistů a končí v ochranné síti.
14:25
Kličky na modré čáře se Slezanům nevyplatili a sudí přerušuje hru kvůli postavení mimo hru.
13:50
Volné nahození zachytil Kváča do lapačky a přerušil hru.
13:08
Hra se přesunula do pásma Motoru, o puk bojuje v rohu Marek Kalus a Dušan Žovinec.
11:58
Puk končí v moci nového brankáře Laca, který přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
11:00
Střídání v týmu AZ Havířov: ze hřiště odchází Kamil Šimeček, přichází Marek Laco.
10:58
Mezi kruhy zakončoval Heřman, jenže havířovští u něho byli včas, tudíž Šimečka nijak neprověřil. Puk skončil v ochranné síti a vhazovat se bude po pravici Šimečka.
10:33
Čtvrtá formace Motoru zatlačila na soupeře a ten vyhazuje na zakázané uvolnění.
09:27
Karol Korím vystřelil bez přípravy a pouze rozezvučel zadní mantinel za Kváčovo brankou.
08:39
07:11
Hezká kombinace Motoru nekončí gólem! Z první dával přes brankoviště puk Rok Pajič, jenže Pavel Pýcha nedokázal puk bekhendem dostat za Laca.
06:39
Velké štěstí pro Havířov! Šimeček musel z branky, puk vypíchl, ale pouze k Tomáši Nouzovi. Střelec první branky by dával do prázdné svatyně, tudíž ho havířovský brankář podrazil a zmařil celou šanci. Dvě minuty odsedí Tomáš Gřeš.
06:05
Do dobré pozice dostal puk Marek Haas, avšak kotouč se mu zvezl z čepele a domácí brankář tak nemusel ani zasahovat.
05:34
První zákrok Petra Kváči. Ránu od Petrana skryl v lapačce a dočkal se tak vyvolávání od domácího kotle.
03:58
Martin Heřman našel přihrávkou přes celé kluziště TOMÁŠE NOUZU, který uháněl sám na Laca. Zvolil stejné zakončení jako v sobotu proti Litoměřicím, tedy bekhendovou kličku a puk se štěstím doklouzal za Šimečkova záda. Asistence: Martin Heřman, Dušan Žovinec.
02:49
Hezká kombinace čtvrté formace Motoru nekončí brankou. Škoda zpoza branky našel Kuchejdu, jehož svižnou střelu dokázal na brankové čáře zastavit Kamil Šimeček.
02:15
Před branku servíroval puk Květoň, naneštěstí pro domácí Ondřej Šulek ho nedokázal zasáhnout.
01:05
Pro puk si sjel Tomáš Nouza a dělovkou z první těsně minul.
00:14
První pětka Motoru se hned při prvním střídání navezla do pásma soupeře, Čermákovi nevyšla narážečka o konstrukci branky.
00:01
A zcela novou tváří v dresu Motoru je útočník Dominik Volek. Dvaadvacetiletý forvard přichází na jih Čech na měsíční hostování z pražské Sparty. Dnes dostane šance na centru třetího útoku, na křídlech mu bude pomáhat junior Šulek a kapitán Květoň.
Obnovenou premiéru v dresu Motoru dnes zažije brankář Petr Kváča. Do sestavy Jihočechů se vrátil po skončení hostování v Benátkách nad Jizerou, kde nastoupil do sedmi soutěžních utkání.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Žovinec, Zíb, Mazanec – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Pajič, Heřman – Šulek, Volek, Květoň – Kuchejda, Škoda, Babka – Doktor. Trenér: Stavjaňa.

AZ Havířov: Šimeček (Laco) – Petran, Lenďák, Krisl, Choboček, Škůrek, Korím, Dudek – Dvořáček, Haas, Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kotala, Kanko, Bednář – Ollender, Hlinka, Pořízek. Trenér: Janeček.

Rozhodčí: Bejček – Lučan, Kis.
Najisto nenastoupí ani nejčerstvější posila domácích Američan Benjamin Walker. Na jih České republiky totiž dorazí až zítra, tedy ve čtvrtek.
České Budějovice se dnes budou muset jistě obejít bez zraněných obránců Fillmana s Muchou. Otazník visí nad startem nové posily Dominika Volka.

AZ Havířov

Slezané zatím neprožívají ideální ročník. Po dvaceti čtyřech odehraných kolech jim patří nelichotivá jedenáctá příčka, pouze o skóre jsou před Frýdkem – Místkem. V poslední utkání dokázal AZ přetlačit na domácím ledě Prostějov, kdy o svém vítězství rozhodl gólem v závěru první třetiny. Na ledě Budvar arény je čeká těžké utkání, Jihočeši doma body nepouštějí.

ČEZ Motor

Jihočeši dokázali v minulém utkání uspět na ledě Benátek a vyhráli po prodloužení. Jednobodové ztráty dokázalo využít Kladno a před 25. kolem mu patří první příčka. Svěřenci trenéra Stavjani jsou druzí, avšak po zápase s Havířovem by jistě chtěli zpět do čela. Doma zatím pustili pouze bod a jsou tak žhavými favority v dnešním utkání.

Dobrý den,
vítám vás u sledování online reportáže utkání 25. kola WSM ligy mezi domácím ČEZ Motorem a hosty z Havířova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.