Fanoušci Motoru si dnes asi představovali lepší podívanou. Šlágr kola v podobě zápasu vedoucího Motoru se třetím Kladnem svou kvalitou zklamal. Jihočeši byli po první dvě třetiny lepším týmem a svého soupeře jasně přestříleli, doplatili ale především na špatné přesilové hry. Motor dnes hrál dokonce třikrát početní výhodu pět na tři, přičemž nevyužil ani jedinou.

Letos popáté vyprodaná Budvar aréna dnes viděla teprve třetí porážku Českých Budějovic na domácím ledě. Kladenští naopak dnes vytěžili z minima maximum. Sedm minut před koncem vstřelili rozdílovou branku a pak už si vedení celkem v klidu pohlídali. Nápor domácího mančaftu v posledních minutách rozhodně nebyl drtivý.

Ode mě je to pro dnešek vše, zdravím všechny hokejové fanoušky a přeji hezký páteční večer!
59:58
Tak už se opravdu nic nestane. Po zakázaném uvolněním se hra přesune do pásma Jihočechů. Gába jde zpátky do brány.
59:36
Domácí prohráli buly a puk je mimo jejich útočné území.
59:28
Motor má překvapivě na ledě Martina Mazance, který jde zřejmě jako rozbíječ před branku.
59:28
Rytíři Kladno si berou oddechový čas.
59:28
Po střele Pavlina se bude vhazovat po levici Cikánka.
59:08
Domácí nemají pásmo, už to nevypadá, že by měli vyrovnat.
58:33
Českobudějovičtí jsou v euforii a Cikánek je pod tlakem. Další střelu domácích musel zneškodnit nadvakrát.
58:16
Po vhazování bude hrát Motor v nestandardním počtu hráčů na ledě! Gába je na střídačce a domácí hrají v šesti.
58:16
Motor se usadil v útočné třetině a od levého mantinelu si vybruslil s pukem Ondřej Šulek. Dravý forvard vypálil pěkně přes klubko hráčů, ale Cikánek svírá kotouč v rukavici.
57:01
Motor bude mít velkou šanci na vyrovnání, i když v jeho případě je to otázka, protože přesilové hry mu nejdou. Potrestaný za vysokou hůl je David Tůma.
56:53
V obraně Motoru jsou okénka! Kladenští šli do přečíslení dva na jednoho, ale akci překombinovali a obránce Vráblík dokázal zblokovat jejich přihrávku.
56:13
Další velká šance Kladna. Přes tři hráče Motoru se proháčkoval Petr Ton a na Gábu střílel bekhendem. Třetí gól do sítě Motoru ale nepadl.
55:06
Jakub Strnad dorážel před Gábou do odkryté klece, ale gólman Motoru v poslední chvíli vytasil levý beton!
53:24
Kladno se po gólu zvedlo, ač by teď měl hrát spíše Motor.
52:14
Kladno právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. Cikánek nejprve vychytal Květoně a z protiútoku hosté skórují! Kubík s Tonem šli do přečíslení, ale odražený kotouč se dostal do druhé vlny, kde si ho sebral PATRIK MACHAČ. Ten poslal přízemní střelu, která prošla gólmanovi Gábovi mezi nohama do branky. Asistence: Adam Kubík a Petr Ton.
50:58
Po Machačově střele se k dorážce dostal Jiří Burger, ale Gába byl pozorný a podržel svůj tým.
49:31
Útočně laděný zadák Mitch Fillman to kulišácky zkoušel ze špatného úhlu a podařilo se mu dostat puk do brankoviště. Ten se však od masky Cikánka odrazil mimo nebezpečí.
48:40
Na dnešní utkání navštívilo Budvar arénu 6 421 diváků a už popáté v sezoně je v domácí hale Motoru vyprodáno!
47:53
Tomáš Nouza z dobré pozice na levém kruhu pálil z první, ale netrefil klec!
47:39
Od modré střílel krátce po vyhraném vhazování Motoru Žiga Pavlin. Cikánek na puk neviděl dobře, ale i tak ránu zneškodnil.
47:15
Štěpán Hřebejk vjel do útočné třetiny a střílel z levého kruhu. Cikánek dobře zasáhl betonem a po jeho dalším zákroku následuje komerční pauza.
46:18
Motoru se nepovedlo založit útok a hra se stěhuje před Gábu. Kladenští přitom nejsou v útoku moc nebezpeční. Jak vidíte na statistice střel – ve třetí třetině ještě nevystřelili na branku.
44:25
Dnešní zápas není příliš záživný pro fanoušky. Nyní si nějakou chvíli brankáři nesáhli na kotouč.
43:18
Jakub Suchánek tvrdě sestřelil Matyáše Zelingra, který se ovšem bleskově zvedl z ledu.
42:42
Na branku nahazoval Žiga Pavlin, ale brankář Kladna úspěšně zasáhl lapačkou.
41:21
Motor se znovu zdá být více nabuzený a více toužící po vítězství. Je však otázka, zda se mu povede Cikánka překonat.
40:30
Po buly střílel obránce Pavel Pýcha od modré čáry přímo do rukavice Lukáše Cikánka.
40:14
Na začátku třetí části domácí špatně rozehráli a puk jde na icing.
40:01
STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ:

Střely na branku: 25 – 8 (7:5, 18:3)
Vyloučení: 3 – 9 (2:4, 1:5)
Využití: 0 – 1 (0:1, 0:0)
Ve druhé třetině už byli domácí jasně lepším celkem. Kladno k ničemu nepustili a zdálo, že se hra odehrává pouze před Cikánkem. Motor měl sice opravdu hodně šancí, ale zmohl se jen na vyrovnávací gól, což je trochu málo. Zvláště s přihlédnutím k tomu, že hrál ve druhé třetině dvakrát přesilovku pět na tři, celkově dokonce už třikrát. Jihočeši trefili i tyčku, ale brankář Kladna dnes chytá vynikající zápas, a tak může ve třetí třetině zvítězit kdokoliv.
40:00
39:57
Lukáš Květoň dostal ideální přihrávku mezi kruhy a pohotově pálil na vzdálenější tyč. Cikánek vytáhl výborný zákrok vyrážečkou!
39:38
Domácí dnes mají početní výhody opravdu za spíše za trest. Nyní nepřesně rozehráli a hra se stěhuje před Gábu.
38:51
Ptáček je na ledě, hosté jsou ve čtyřech.
38:17
A do třetice pět na tři! Kladno se hloupě vyfaulovalo. Patrik Machač zlomil v útočném pásmu hokejku, ale místo aby její zbývající část odhodil, trefil s ní domácího hráče. Tohle už by měli domácí proměnit.
37:27
Domácí nehrají přesilovky vůbec dobře, znovu si v útočné třetině moc nerozumí. A jejich kombinaci snadno vystihují Rytíři.
36:51
Štěpán Hřebejk měl pěknou šanci na brankovišti a za záchrannou brzdu musel zasáhnout zkušený obránce se zkušenostmi z Českých Budějovic František Ptáček. Dostává dvě minuty za krosček.
35:59
Českobudějovičtí jsou na puku a snaží se o vstřelení druhého gólu. Zatím jsou ale ve svých snahách neúspěšní, na konci jejich akcí vždy stojí Lukáš Cikánek.
34:43
Motor ani napodruhé nevyužil dvojnásobnou početní výhodu. Toho by domácí mohli litovat!
34:37
Vráblíkovo nahození skončilo na betonech Cikánka.
34:23
Hosté jsou ve čtyřech!
33:53
Motoru se nedaří. Nyní vyhazuje puk do středního pásma hostující tým.
33:34
Domácí jsou v útočné třetině, ale nepřihrávají si dobře.
32:53
Střelu Filipa Nováka od modré tečoval těsně před Cikánkem Martin Heřman a kotouč zazvonil o tyčku!
32:43
Ale pozor, hosté jdou podruhé v zápase do tří! Roman Přikryl totiž neuváženě vyhodil puk do hlediště z obranného pásma a jde na trestnou lavici. Domácí čeká 1:40 dlouhá přesilovka pět na tři!
32:23
Další vyloučení, nyní na straně hostů. Kladenský Petr Hořava je vyloučen za držení.
32:12
Dušan Žovinec má dnes těžkou úlohu, protože hraje po dlouhé době v útoku. I tak ale není jen do počtu, právě teď pěkně vypálil od levého mantinelu.
31:24
Domácí jsou v pěti, Filip Novák si odkroutil svůj první trest v dresu Českých Budějovic v letošní sezoně.
31:10
V oslabení se do úniku dostal rychlý Vladimír Škoda, který se řítil na Cikánka, ale v poslední chvíli mu sjel kotouč z hole!
30:31
V přesilovce střílel od modré čáry zadák Jiří Drtina, ale nebezpečně vyhlížející rána šla vedla Gábovy svatyně.
29:24
Osmý trest v dnešním zápase a popáté se jedná o podražení. Nyní je za tento přestupek vykázán na lavici hanby obránce Motoru Filip Novák.
28:46
Z levé strany pálil tvrdě Vladimír Škoda, který trefil Cikánka do masky. Následně se puk odrazil ke Štěpánu Hřebejkovi, který ale měl kotouč na bekhendovou stranu, a nedokázal dorazit puk za záda hostujícího brankáře.
28:24
A další pokus si připisuje Motor po střele Romana Vráblíka z pravé strany. Stav se nemění.
27:32
Českobudějovičtí se tlačí do zakončení a jsou poháněni fantastickými fanoušky. V této fázi hry mají domácí jasně navrch.
26:02
Od modré čáry pálil Žiga Pavlin, ale Cikánek tentokrát dobře zasáhl.
25:54
České Budějovice právě vstřelily branku!
Domácí jsou v euforii, je vyrovnáno! Suchánek předal puk zkušenému VLADIMÍRU ŠKODOVI, který udělal od pravého mantinelu manévr na osu hřiště a přesnou střelou nad lapačku překonal Cikánka. Asistence: Jakub Suchánek.
25:16
Znovu zadák domácího týmu Jakub Suchánek a jeho tvrdá bomba od modré. Bohužel pro Motor však opět vedle.
25:08
Lukáš Květoň přejel modrou čáru a pálil na Cikánka. Kladenský gólman neměl zakrytý výhled, a tak střelu snadno zneškodnil.
23:57
David Tůma odešel z trestné lavice a už to vypadalo, že se dostane do úniku. Cestu mu ale zkřížil domácí obránce a vložil mu do střely hůl. Puk letěl vysoko nad branku.
23:50
Jakub Suchánek pálil od modré čáry, ale jeho nebezpečná jedovka letěla těsně vedle brány!
23:01
Českobudějovičtí jsou hodně aktivní a měli další příležitosti. Stříleli Heřman, Šulek a obránce Pavlin, ale Cikánek je dnes výborný! Z přesilovky Motoru zbývá 26 sekund.
21:51
Domácí budou hrát v početní výhodě, jelikož David Tůma dostává dvouminutový trest za podražení.
21:27
Kladenští oslabení přečkali, Burger je na ledě.
21:24
Českobudějovičtí měli velkou příležitost, když se puk odražený od mantinelu dostal k Ondřeji Šulkovi. Junior v barvách Motoru dorážel za dezorientovaného Cikánka bekhendem a po chvíli ještě dorážel Tomáš Nouza, ale puk mířil těsně vedle!
20:36
Domácí se prodrali do útočného pásma, kde se pokoušeli vypracování šance.
20:01
STATISTIKY PO PRVNÍ TŘETINĚ:

Střely na branku: 7 – 5
Vyloučení: 2 – 4
Využití: 0 – 1
V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, pokud by se ale jeden tým dal označit za o chlup lepší, byl by to určitě českobudějovický Motor. Domácí byli střelecky aktivnější a měli více vyložených šancí, nedokázali je však proměnit, což se jim vzápětí vymstilo. Jihočeši navíc nevyužili dvojnásobnou početní výhodu a po chvíli inkasovali ve vlastním oslabení.
20:00
19:27
Hrát se bude opět před Cikánkem. Nejproduktivnější hráč Kladna Jiří Burger je potrestaný za hru vysokou holí.
19:17
Hra se po delší době přesunula před Gábu a od modré čáry vypálil Petr Ulrych.
18:59
Motor je před Cikánkem čím dál nebezpečnější, ale brankář Kladna ukazuje své kvality. Českobudějovičtí nejsou zvyklý ve vlastním prostředí prohrávat po první třetině.
18:16
Domácí stále před brankářem Kladna. Zejména Štěpán Hřebejk je hodně aktivní a hýří pohybem. Hosté se ale stále úspěšně brání.
17:52
Motor je dravý a snaží se vyrovnat těsně před přestávkou. Michal Chovan vypálil na Cikánkovu lapačku, ale neprosadil se.
16:50
Hraje se ve středním pásmu, chvíli už jsme neviděli střelu na branku.
15:36
Tak pozor, zřejmě se schyluje ke rvačce. Domácí ranař Martin Mazanec se na buly vyměnil s levým křídlem Tomášem Gumanem a osekával se s Joshem Grattonem. Nakonec je ale ticho po pěšině a hraje se standardní hokej.
14:35
Kladno je po gólu stále na puku a snaží se přidat další zásah.
12:58
Rytíři využívají početní výhodu a jdou do vedení! Hosté se usadili v útočném pásmu, rychle si vyměňovali puk a mohli slavit úspěch. Od levého mantinelu nahazoval před branku PETR TON a puk proklouzl až za brankáře Motoru. David Gába přes hráče, kteří stáli před ním, nemohl vidět. Asistence: František Ptáček a David Růžička.
12:04
Hosté mají všech pět hráčů a začíná jejich přesilovka.
11:34
Motor početní výhodu nevyužil, a tak nyní dostane příležitost Kladno. Žiga Pavlin je vyloučen za podražení.
11:18
Domácí rozebrali obranu Kladna a měli další obrovskou šanci. Cikánek byl už víceméně překonaný, když ležel v brankovišti, ale přesto Ondřej Šulek nezvládl bekhendem trefit úplně prázdnou branku!
11:02
Kladno je ve čtyřech.
10:37
Motor mohl jít do vedení, ale Tomáš Nouza číhající u pravé tyče z první nedokázal překonat hbitého Cikánka. Vzápětí ve stoprocentní šanci minul také Martin Heřman!
10:04
Kladno jde do tří! Petr Ulrych je vyloučen dnes už podruhé, nyní je to za podražení. Nutno podotknout, že sudí byl na hostující tým celkem přísný.
09:57
Ale znovu se jim nepovedlo v klidu se postavit. Kladenský hráč ale zahrál puk na vlastní střídačku a vhazovat se bude po levici Cikánka.
09:36
Motorákům se nedaří udržet se v útočném pásmu. Nyní zakládají nový útok.
09:02
Přesilová hra pro Motor. Vyloučený je právě Josh Gratton, který se provinil napadením.
08:50
Krátce po vhazování pálil v útočném pásmu Kanaďan Josh Gratton. Gába na puk viděl a neměl problém jej vyrazit.
08:34
Lukáš Květoň vypálil od levého mantinelu, ale střela moc velkou šanci na úspěch neměla. Vzápětí se vystavili do ofsajdu Kladenští a pokračovat se bude po komerční přestávce.
07:59
Šulek se vrací do hry a hraje se znovu pět na pět.
07:38
Hostující tým je v plném počtu.
07:25
Českobudějovičtí jsou aktivnější, ale Cikánek další střele zatím čelit nemusí. Za chvíli začne krátká početní výhoda Kladna.
06:36
Velkou šanci měl Motor poté, co až před Cikánka projel Vladimír Škoda. Vzápětí se puk odrazil do volného prostoru, kde se do něj opřel Roman Vráblík. Jeho pokus ale srazil obětavě Petr Ton!
05:59
Poměr sil na ledě se vyrovná. Mladík Ondřej Šulek nechal hokejku pod nohama protihráče a bude za to pykat dvě minuty.
05:38
První přesilovku si zahrají domácí. Petr Ulrych dostává menší trest za držení protihráče.
05:27
Po přejetí modré čáry zkoušel překvapit Lukáše Cikánka obránce Motoru Jakub Suchánek. Brankář Kladna ale s klidem vyrazil puk mimo nebezpečí.
04:38
Zatím se toho na ledě moc neděje. Na střely je to 1:1, ale hraje se v poměrně vysokém tempu.
03:49
Hosté byli chvíli v útoku, ale mířili vedle klece Gáby. Nyní vyráží do útoku českobudějovický tým.
02:05
Na led se dostal čtvrtý útok i s Dušanem Žovincem. Hráči Motoru sevřeli Kladenské v jejich třetině a ke střele se dostal Jakub Babka. Cikánek drží kotouč.
01:43
Kladno se dostalo jako první do zakončení, ale byla to spíše propagační střela. Adam Kubík z levého křídla prověřil studeného Gábu, jenž chytil kotouč do klína.
00:16
Po prvním vhazování šel do útoku Motor, ale vzápětí si vzalo puk Kladno. Hosté se ale s pukem do útočné třetiny nedostali.
00:01
V dresu Motoru dnes uvidíme vůbec poprvé od návratu z Kontinentální hokejové ligy novou posilu Filipa Nováka, který by měl naskočit s číslem 10 v první obranné dvojici po boku Mitche Fillmana.

Další zajímavostí je, že domácí tým má pro dnešní zápas k dispozici devět obránců! Dá se ale očekávat, že jeden z nich – po zkušenostech z minulé sezony to bude Dušan Žovinec – bude použit v útočné linii. Motoru totiž chybí jeden forvard do utvoření kompletních čtyř formací.

Na utkání byli nominováni nestandardně čtyři arbitři – hlavní Daniel Pražák, Lukáš Bejček a čároví Michal Jílek a Martin Šperl.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Patera) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek (A), Vráblík, Mucha, Mazanec – L. Květoň (C), Pajič, Chovan – Šulek, Nouza (A), Heřman – Kuchejda, Škoda, Hřebejk – Babka, Guman, Žovinec.

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – J. Drtina, P. Hořava (A), Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Kehar – J. Kloz, Burger (C), Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Kubík, Machač, Ton – Cetkovský, Havlůj, Gratton.

Rozhodčí: Pražák, Bejček – Jílek, Šperl.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeši vedou s jedenáctibodovým náskokem WSM ligu a nacházejí se ve velké herní pohodě. Svěřenci Antonína Stavjani hrají hezký a účelný hokej, což vždy ještě umocní domácí prostředí, kde ještě Motor kromě Jihlavy žádný jiný tým neporazil.

Českobudějovičtí jistě nebudou chtít vyprodanou Budvar arénu zklamat a zvláště proti rivalovi z Kladna by se měli chtít vytáhnout. Z posledních devíti utkání prohráli jen jedinkrát, a to ještě až v prodloužení s Jihlavou. Jinak si motoráci poradili s Litoměřicemi (3:0), Benátkami nad Jizerou (3:1) i v posledním kole s Havířovem na jeho ledě (2:1).
RYTÍŘI KLADNO
Zatímco při posledním vzájemném měření sil na kladenském ledě se o favoritovi utkání dalo polemizovat, jelikož bodový rozdíl mezi kluby byl minimální, nyní jsou na tom mnohem lépe domácí. Kladno totiž začalo ztrácet body a se současnou formou Motoru potřebuje sobotní duel vyhrát, aby mělo šanci sesadit Jihočechy z trůnu.

Poslední zápas před Vánocemi ve Frýdku-Místu prohráli svěřenci Pavla Patery na nájezdy 1:2. Poté zvítězili v domácím zápase s Ústím nad Labem, ovšem až v prodloužení 3:2, přitom Slovan je na venkovních kluzištích hodně slabý. Následovala výhra 3:1 na hřišti přerovských zubrů a v posledním kole Kladno vyzrálo též na Prostějov. Znovu si ale Jestřábi odvezli z jejich ledu bod, protože domácí vyhráli až na nájezdy.
Vítám vás u on-line přenosu ze šlágru 39. kola WSM ligy mezi domácím ČEZ Motorem České Budějovice a hostujícími Rytíři Kladno. O utkání je pochopitelně v centru jihočeské metropole obrovský zájem a lístky už téměř nejsou k dostání. Očekává se tedy znovu vyprodaná Budvar aréna! Vás, kteří nejste přímo u toho, rád provedu zápasem prostřednictvím online textového přenosu od 17 hodin.