Střely na branku: 43 – 22
23. kolo WSM ligy v Budvar aréně právě skončilo a českobudějovický Motor se po jeho skončení vyhřívá na vedoucí pozici v tabulce soutěže! Může za to dnešní vítězství nad Litoměřicemi, které přijely na jih Čech jako outsider, přesto dokázaly domácí tým potrápit. Nebylo to ale tak dramatické, jak by mohlo skóre naznačovat. Jihočeši měli v utkání jasně navrch a Litoměřice nějakou dobu ani nepustili do svého pásma.

Výborný výkon dnes předvedli oba brankáři. Jak domácí David Gába, tak především hostující Jaroslav Pavelka, který byl doslova v ohni střel, byli výraznými oporami svých celků. Tím nejvýraznějším hráčem dnes ale byl Tomáš Nouza, jenž nastřílel všechny tři góly Motoru a na výhře má tedy lví podíl.

V neposlední řadě je třeba připomenout diváckou podporu, kterou dnes Jihočeši měli i na své poměry nebývale velkou. Hned 6 115 si v dnešním ošklivém počasí našlo cestu na stadion.
59:30
Pavelka míří na střídačku a hosté to zkouší v šesti mužích v poli!
58:34
Litoměřice už mají málo času. Nyní se jim nepovedla rozehrávka a hra se vrací před jejich brankáře Pavelku.
56:28
Litoměřice právě vstřelily branku!
Kališníci v početní výhodě snižují a jsou zpátky v zápase! Kalla posunul na modré puk na pravou stranu ONDŘEJI SMETANOVI, jehož dělovku od modré nešťastně tečoval Martin Heřman obětavě padající do rány. Gába neměl šanci na změnu směru puku reagovat. Smetana se tak stává nejproduktivnějším obráncem Litoměřic. Asistence: Jaroslav Kalla a Aleš Pavlas.
54:57
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., krosček).
54:57
Obrovská šance Litoměřic neskončila gólem! V signalizované výhodě hráli hosté s pukem a po střele jednoho z obránců se při takové trmě vrmě před brankou dostal k puku Václav Pletka. Bývalý útočník Českých Budějovic plácl do puku, který Gába se štěstím vyrazil těsně vedle branky! Tohle lehce mohlo skončit gólem.
53:50
Litoměřice jsou nyní v útočném pásmu, ale Gába žádnou situaci zatím řešit nemusí.
52:45
Domácí dobře forčekují a kališníkům se vůbec nedaří rozehrát. Na nějaké drama v závěru utkání to tedy nevypadá.
51:06
Stadion nakonec svou příležitost na snížení nevyužil, domácí už hrají v pěti.
49:50
Litoměřice nehrají přesilovku vůbec zle. Gába se musí hodně snažit, aby se stihl přesouvat proti pokusům hostů. Zatím domácí stále drží dvougólové vedení.
49:06
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Babka – 2 min., nedovolené bránění).
48:30
Další rána v podání českobudějovického ostrostřelce Tomáše Nouzy. Tentokrát ale v brance neskončila.
47:21
Radek Pilař tvrdě pálil z levé strany, ale opět to nebyla nijak nebezpečná šance pro gólmana Davida Gábu.
46:25
České Budějovice právě vstřelily branku!
Budvar aréna je svědkem hattricku domácího hráče ve druhém zápase po sobě! První tři branky Motoru dnes střílí TOMÁŠ NOUZA, který si nyní na vrcholu kruhů zastavil nahrávku Heřmana, a měl dostatek času na to, aby napřáhl a poslal tvrdou ránu mezi beton a lapačku Jaroslava Pavelky. Asistence: Martin Heřman.
45:54
Teď se chvíli hrálo bez šancí, gólmani si mohli na chvíli oddechnout. Motorácký maskovaný muž David Gába ještě ve třetí třetině nemusel řešit složitější situaci.
44:39
Brankář Jaroslav Pavelka je skutečně zatím ozdobou utkání. Nyní lehce zlikvidoval hezkou střelu Květoně na vzdálenější tyč a ještě se mu málem podařilo rychle rozehrát litoměřickou akci.
43:31
Litoměřičtí jsou bezzubí. Jistě by sice rádi skórovali, ale vypadá to, že nemají dostatek sil. Motor ale teď také není bůhvíjak dominantním týmem.
42:29
Lukáš Květoň se proháčkoval přes pár protihráčů a poté vypálil přes obránce. Střela to byla lehká, ale Pavelka s ní překvapivě měl trochu problémy. Kotouč mu vypadl, ale Květoň už se k dorážce nedostal.
41:52
Vzápětí pálil z podobné pozice ještě Rok Pajič, ale gólman Litoměřic stále drží šance hostujícího celku.
41:37
Martin Heřman měl pěknou šanci, ale jeho ránu z blízkosti Pavelka zneškodnil betonem.
40:20
Jihočeši šli hned v úvodních sekundách do šance. Luboš Rob dával přihrávku pod sebe, ta ale nenašla adresáta.
40:01
Druhá perioda je minulostí a tentokrát přinesla pouze jednu branku. O tu se znovu postaral Tomáš Nouza, který tak bude ve třetí třetině útočit na hattrick. Zajímavostí také je, že oba své dnešní zásahy dal bekhendem! Litoměřice se minimálně půlku druhé třetiny pouze bránily.

Třetí perioda začne zhruba v 18:45.
40:00
39:52
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., sekání).
39:37
Hosté se evidentně snaží do konce druhé části ještě neinkasovat. Jejich cílem je dostat vůbec puk z vlastního pásma.
38:50
Pavelka musel řešit další nebezpečnou situaci a v posledních minutách je opravdu hodně vytížený. Od modré čáry pálil Roman Vráblík, jehož střelu mladý gólman podržel ve výstroji.
37:38
Pletka je na ledě, takže hosté jsou v plném počtu.
37:10
Tomáš Nouza měl šanci na hattrick, právě si totiž připsal další nebezpečnou střelu na Pavelku z dobré pozice. Gólman Stadionu byl opět dobře postavený.
36:37
Motor je znovu pevně usazen v útočném pásmu, ale Robova přihrávka napříč brankovištěm přes obránce Pavlase neprošla.
35:38
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Václav Pletka – 2 min., hákování).
35:03
Tak to se jen tak nevidí, protože druhý gól bekhendem dnes dává TOMÁŠ NOUZA! Ten si počínal opravdu lišácky, když zůstal osamocený před brankou, a zpoza ní mu pěkně předal puk Heřman. Jiný hráč by v Nouzově situaci okamžitě pálil, českobudějovický snajpr však udělal Pavelkovi kličku do protipohybu a pohodlně bekhendem zakončil do odkryté klece! Asistence: Martin Heřman a Dušan Žovinec.
34:05
Pěknou ranou z první se prezentoval obránce Roman Vráblík, ale Pavelka znovu drží hosty nad vodou a ukazuje, proč patří k nejlepším gólmanům WSM ligy.
33:51
Českobudějovičtí jsou aktivní a znovu doráželi na Pavelku. Ten raději při první příležitosti kotouč přikryl.
33:02
Motor se chce dostat do vedení, to je zřetelně vidět. V posledních minutách se hra odehrává téměř výhradně v obranné třetině kališníků.
31:55
Další šanci měl Vladimír Škoda a jeho bekhendový pokus nebyl špatný.
31:19
Jihočeši jsou ve velkém tlaku a největší šanci měl obránce Pavel Pýcha, který si s rozvahou mazáka vybruslil do volného prostoru a vypálil na vyrážečku. Pavelka kotouč vyrazil do rohu.
29:49
Znovu to byl Martin Ondráček, kdo se dostal do dobré střelecké příležitosti. Hostující forvard pálil na Gábu z kruhů, ale brankář Motoru úspěšně zasáhl.
28:36
Vladimír Škoda hezky přihrál Tomáši Nouzovi na ránu z první. Tu si ale pohlídal Pavelka, který dobře stál.
27:31
Motor byl dlouhou dobu v útočném pásmu, a nakonec vypálil od modré Žiga Pavlin spíše takovou propagační střelu.
26:34
Už jsou v plném počtu také Litoměřice.
26:17
Domácí jsou v plném počtu a mají krátkou přesilovku.
25:33
Hosté se při hře čtyři na čtyři dostali do šance a Martin Ondráček nastřelil tyčku!
24:34
Poměr sil na ledě se vyrovná. Za podražení je vyloučený Ondřej Procházka.
24:18
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., krosček).
23:48
Budějovičtí pokračují v tlaku před brankou, ale stav utkání se stále nemění.
22:01
Motor je stále v útočném pásmu a Pavelka se hodně má co ohánět. Nyní to zkusil od levého mantinelu na lapačku brankáře Litoměřic Žiga Pavlin.
20:48
Domácí se od začátku druhé části zabydleli v pásmu Litoměřic a dokonce nastřelili tyčku! Autorem střely byl pravděpodobně Martin Heřman.
20:01
Úvodní část nabídla zprvu atraktivní podívanou. Motor je znám svými dobrými začátky utkání a i dnes se rychle dostal do vedení. Na gól Nouzy z osmé minuty však Litoměřice reagovaly okamžitě, a tak tu máme vyrovnaný stav. V závěru třetiny hra ztratila kus ze svého tempa. Uvidíme, s čím týmy přijdou ve druhé periodě.

Ta začne přibližně v 17:52.
20:00
19:38
22 sekund před koncem první části se bude vhazovat po Pavelkově pravici.
19:13
Domácím se teď v posledních minutách třetiny moc nedaří. O něco lépe je na tom Stadion, který se však také nedostal ke střele.
18:04
Litoměřičtí byli v útočné třetině a tlačili se do zakončení. Domácí ale hrají obětavě a Gába nemusel zasahovat.
16:40
Domácí si nerozuměli. Žovinec hledal Květoně, který se ale koukal na opačnou stranu, a tak puk míří na zakázané uvolnění.
15:13
Teď to bylo opravdu zajímavé. Gólman Gába vyjel za branku pro vyhozený kotouč, ale příliš dlouho mu trvalo, než přihrál. A tak mu hůl zablokoval hostující hráč a brankář Motoru byl nucen vtipně přikopnout kotouč svému spoluhráči bruslí.
14:18
Obě mužstva jsou v plném počtu. Čermák s Hantákem se vrací na led.
14:11
Litoměřičtí jsou teď docela pod tlakem. Obránce Bílek neměl komu rozehrát a navíc svou přihrávkou dostal do špatné situace kolegu Šulce. Hosté raději vyhazují na icing.
13:46
Při hře čtyři na čtyři se zatím ani jednomu celku nedaří. Hra se trochu zpomalila.
12:18
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Hanták – 2 min., hrubost).
12:18
11:11
Hned po komerční pauze jsme viděli takové neslané nemastné střídání z obou stran. Gába nakonec raději ukryl do výstroje vyhozený kotouč.
10:26
Českobudějovičtí by se rádi dostali do vedení, ale jejich další akci zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
08:27
Kališníci však velice rychle srovnávají! Švagrovský vniknul do útočného pásma po levém mantinelu a hezkou přihrávkou pod sebe našel na vrcholu kruhů čekajícího TOMÁŠE RUBEŠE. Ten vypálil krásnou umístěnou střelu pod Gábovu vyrážečku. Takové střely se opravdu těžko chytají. Asistence: David Švagrovský a Václav Pletka.
07:23
Motor skóruje v oslabení a jde do vedení! Nejproduktivnější hráč Litoměřic Kalla se ve střední třetině srazil s Pilařem, čehož využil celé střídání skvěle forčekující TOMÁŠ NOUZA. Ten si v mžiku sebral kotouč a řítil se na sám na Pavelku, kterého oklamal překvapivou střelou bekhendem na lapačku. Bez asistence.
06:07
Hodně nebezpečná střela Tomáše Rubeše, na níž Gába přes clonící hráče nemohl vidět. Jihočeši měli velké štěstí, že puk trefil českobudějovického brankáře.
05:34
Litoměřice už mají všech pět hráčů a čeká je téměř dvouminutová přesilová hra.
05:27
První vyloučení také na straně domácího týmu, který tak přichází o poslední sekundy přesilovky. Nejtrestanější hráč Motoru Martin Heřman dostává menší trest za podražení.
04:51
Domácí dál točí kališníky v jejich třetině. Několik střel teď mířilo na Pavelku, ten však zatím drží čisté konto.
03:59
Litoměřice už jsou ve čtyřech.
03:59
Velký závar před klecí hostů! Hlavně Luboš Rob měl puk několikrát na holi, ale jeho pas na spoluhráče číhajícího u druhé tyče byl spíše takovým centrem. Posléze měl před sebou sám Rob odkrytou branku, ale ze špatného úhlu trefil pouze boční tyč!
03:34
Hosté budou hrát 23 sekund v dvojnásobném oslabení! Potrestán je gólman Jaroslav Pavelka, který se provinil podražením. Trest za něj odpyká Matúš Paločko.
03:18
Motor je aktivní a hraje početní výhodu dobře. Zatím ale žádné z jejich střel Pavelku nepřekvapily.
02:45
Byl to znovu Zíb, který trochu zatopil obráncům Litoměřic. Po jeho střele se puk ještě odrazil do mezikruží k Luboši Robovi a jeho svižnou ránu Pavelka lapačkou vytěsnil.
02:26
Na přesilovku se teď dostal i obránce Lukáš Zíb, který předvedl pěknou bombu od modré.
01:57
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., hákování).
01:45
Hraje se v poměrně vysokém tempu, na obou týmech je vidět chuť, kterou si zaplněná Budvar aréna zaslouží.
01:01
Zatím brankáři nemuseli čelit žádné střele.
00:19
Motoráci si nepřesně přihráli v útočném pásmu a do útoku jdou Litoměřice.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Pýcha – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Žálčík, Pajič, L. Květoň (C) – Šulek, Babka, Kuchejda.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – J. Šulc, Bílek, Pavlas, Piegl, Jebavý, Smetana, Chmel – Pletka, Rubeš, Švagrovský (C) – Jaroslav Kalla, R. Pilař, Paločko – M. Ondráček, Hanták, Zajan.

Rozhodčí: Jílek – Toman, Coubal.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jak už bylo psáno níže, Motor se veze na vítězné vlně. Alespoň co se domácích zápasů týče. Jeden z favoritů WSM ligy udělal ze svého stánku nedobytnou tvrz, do níž soupeři nejezdí rádi. O to více se mohou být Litoměřice, které mohly v televizi sledovat, kterak Jihočeši jasně rozebrali v retro utkání Prostějov v poměru 9:1. Předchozí dva domácí mače navíc motoráci vyhráli 8:2 nad Ústím nad Labem a 5:1 nad Kadaní a mají tak opravdu impozantní skóre.

HC STADION LITOMĚŘICE
Svěřenci Miloše Říhy mladšího nemají v poslední době formu a o to víc se budou snažit na horkém budějovickém ledě. Z posledních osmi zápasů vyhráli jen dvakrát, z toho jedinkrát v základní hrací době. V minulém kole nestačili kališníci na vlastním ledě na Třebíč, která si z jejich ledu odvezla všechny tři body za vítězství 3:2. Za Litoměřice nastupuje také odchovanec českobudějovického hokeje René Piegl.
Vítám vás u sledování textového online přenosu ze zajímavého utkání mezi domácím Motorem České Budějovice a hostujícím Stadionem Litoměřice. Jihočeši budou dnes v Budvar aréně hájit svou domácí neporazitelnost, která trvá už dlouhých deset zápasů! Hosté se naopak budou pokoušet překvapit a nalézt ztracenou formu. Sobotní mač bude zahájen úvodním vhazováním v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.