STATISTIKY UTKÁNÍ

Střely na branku: 37 – 17 (10:9, 14:4, 12:3 – 1:1)
Vyloučení: 6 – 8 (1:3, 3:3, 2:2 – 0:0), bez využití
Českobudějovičtí na mančafty z Vysočiny zkrátka neumí, dnes to opět dokázali. Ve čtvrtém letošním měření sil třikrát vyhrála Třebíč. Dnes byl přitom mnohem aktivnější Motor, alespoň co se týká střelecké kadence. Jihočeši však byli v koncovce hodně neefektivní, k čemuž přispěl vynikajícím výkonem i gólman Marek Čiliak. Horácká Slavia si z Budvar arény odváží velice cenné dva body do tabulky.
61:02
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé. Fillman v útočné třetině prohrál souboj o puk u mantinelu a hosté se rázem dostali do přečíslení dva na jednoho, které vyřešili vynikajícím způsobem! Obránce Ján Niko si počkal na ideální příležitost a přes ležícího beka poslal skvělý pas přímo na připravenou hůl RICHARDA KRISTLA. Ten už neměl těžkou práci s trefením kotouče do odkryté klece. Asistence: Ján Niko a Jan Wasserbauer.
60:18
Tvrdá rána z hole Štěpána Hřebejka se od betonu Čiliaka odrazila do rohu hřiště.
60:01
Začalo prodloužení.
Střely na branku: 36 – 16
Třetí třetina je u konce, takže favorizovaný Motor neporazí Třebíč v základní hrací době ani na čtvrtý pokus! Následovat bude prodloužení, případně samostatné nájezdy. V předchozím vzájemném duelu na ledě Budvar arény také nerozhodlo 60 minut a Motor vyhrál na nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:35
Zakázané uvolnění Horácké Slavie a hra se opět stěhuje do její třetiny.
59:18
Probíhá poslední minuta zápasu a po střele Motoru se bude vhazovat po pravici Marka Čiliaka.
58:01
Nouza nádhernou přihrávkou zpoza branky našel před brankou nikým nehlídaného Martina Heřmana! Ten střílel z první, ale Čiliak mu výborně zmenšil úhel a hodně teď podržel hostující celek před inkasováním!
56:50
Probíhají poslední minuty základní hrací doby a o něco blíže tomu, že by mohl výsledek zvrátit na svou stranu, má Motor. Jihočeši jsou častěji v útoku a více střílí. Zatím však skvěle chytá Čiliak.
55:27
Vladimír Škoda se dostal do velké příležitosti, když se mu podařilo procedit kotouč přes dva beky a dostal se sám před Čiliaka. Měl však velmi málo času na střelu a brankář Třebíče puk vyrazil.
54:27
Martin Heřman projel do pásma po levé straně a tvrdě vypálil příklepem pouze do Čiliaka.
53:50
Suchánkova dělovka všechny vyděsila, ale pouze narazila do plexiskla.
53:16
Třebíč se osvobozuje a už je v plném počtu.
53:10
Střely na branku ve třetí třetině: 6 – 3
52:31
Hosté dlouho hráli de facto ve třech, protože jejich hráč zlomil hůl. Motor delší čas kombinoval a hledal si dobrou pozici ke střele, ale velkou šanci promarnil.
52:14
Část diváků už se radovala, ale Pavel Pýcha trefil střelou od modré jen boční síťku!
51:27
První dnešní střela Pavla Pýchy byla nebezpečná. Čiliakovi stínil Nouza, ale přesto dokázal zasáhnout úspěšně.
51:16
A další faul. Lukáš Paták si jde odpočinout za držení protihráče.
50:20
Motoru se do hry vrátil Guman a může hrát v pěti.
50:05
Třebíč se nemůže k ničemu dostat, motoráci v domácím prostředí nehodlají prohrát.
48:20
Českobudějovický Tomáš Guman dostává trest za standardní zákrok dnešního večera. Již pátý trest za podražení!
47:42
Již dobrou půlminutu je signalizovaný trest pro domácího Gumana, ale Třebíč stále hraje s pukem a ve vlastním pásmu.
46:27
Motor přečkal oslabení a znovu hraje v pěti.
46:22
Specialista na zápasy proti Motoru Matěj Pekr se dnes teprve poprvé dostal ke střele. Kváča ji snadno ukryl do lapačky.
45:33
Třebíčští se snaží vyšachovat domácí hráče, ale zatím se jim to úplně nedaří. Kombinují sice hezky, ale je to beze střelby.
44:39
Vladimír Škoda se při oslabení hodně obětoval a díky němu se domácí celek osvobozuje.
44:27
Již jedenácté dnešní vyloučení. Jakub Suchánek je poměrně přísně vyloučený za hákování.
43:54
Jihočeši nevyužili další početní výhodu.
42:38
Květoňova další střela opět nebyla vůbec špatná. Následně dorážel Vladimír Škoda, ale kotouč z jeho hole mířil vedle.
41:54
Motor bude mít možnost jít do vedení. Gólman Marek Čiliak dostává trest za podržení. Místo něj trest odpyká Richard Kristl.
41:38
Tomáš Havránek střílel z levé strany na Kváča. Českobudějovický gólman vyrazil puk betonem.
41:10
Žiga Pavlin pěkně uvolnil Tomáše Nouzu na pravé straně, ale jeho střela šla Čiliakovi přímo do klína.
40:37
Třebíč je v plném počtu, Lojek se vrací z trestné lavice.
40:01
STATISTIKY PO DRUHÉ TŘETINĚ:

Střely na branku: 24 – 13 (10:9, 14:4)
Vyloučení: 4 – 6 (1:3, 3:3), bez využití
Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej. Oba týmy si vypracovaly pěkné šanci, ale tentokrát byli hvězdami brankáři, kteří za svá záda nepustili jediný puk. Před třetí třetinou je vše otevřené a zřejmě nás ještě čeká napínavá bitva.
40:00
39:57
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Jan Wasserbauer důraznou střelou přestřelil branku!
39:41
Střela Lukáše Květoně se zastavila v klubku hráčů před brankou.
39:19
Nouzova střela se zastavila o betony Čiliaka. Puk má na holích stále Motor.
38:37
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Martin Lojek – 2 min., sekání).
38:37
Jiří Fronk o sobě dává vědět. Rychlonohý forvard našlápl do útočné třetiny a hezky vystřelil. Čiliakovi puk vypadl do brankoviště a Třebíč teď měla štěstí, že se k dorážce nedostal hráč Motoru.
38:19
Od modré zkoušel štěstí Jakub Suchánek, ale Čiliak chytil puk do lapačky.
37:55
Třebíč dobře napadá a Motor má problémy s rozehrávkou.
36:52
Žiga Pavlin pronikl do útočného pásma a vypálil. Jeho pokus však končí po zásahu Třebíčských v ochranné síti nad brankou.
35:43
Třebíč se dostala do přečíslení a Richard Kristl šikovně hledal svého spoluhráče před brankou. Obránci Motoru se ale stihli včas vrátit.
34:25
Lukáš Květoň z dobré pozice před brankou neproměňuje! Třebíč si teď trochu koleduje.
33:35
Velká šance domácího týmu! Ladislav Marek jel sám na gólmana, ale bekhendovým blafákem se mu nepodařilo překonat Čiliaka. Puk ale brankáři Třebíče vypadl z výstroje, potuloval se po brankovišti a k dorážce se ještě dostal Štěpán Hřebejk. Zkušený útočník Motoru ale netrefil klec!
33:26
Hosté jsou v plném počtu.
32:45
Českobudějovičtí jsou v tlaku a drží se v pásmu Třebíče. Ke střele se ale nemohou dostat.
31:26
Další vyloučení a znovu to bude na straně Třebíče. Václav Čejka dostává menší trest za držení protihráče.
30:56
Motor rychle bruslí a to teď dělá hostům problémy...
29:47
Českobudějovičtí se k ničemu většímu nedostali a Třebíč už je v pěti.
28:52
Domácí jsou v pěti a budou hrát krátkou přesilovku.
28:50
Nic zajímavého se teď na ledě neděje. Gólmani mohou být v klidu.
27:47
Zlý muž Jánko Niko je dnes již podruhé vyloučen. Nyní oslabí svůj tým, protože nedovoleně bránil.
27:04
Matěj Pekr tvrdou ranou od modré čáry přestřelil branku. Domácí vyhazují z pásma.
26:52
Domácí jdou vzápětí znovu do oslabení. Štěpán Hřebejk půjde pykat na dvě minuty za podražení.
26:27
Pýcha je na ledě, Motor je v pěti.
25:58
Výborně to teď udělal znovu Matěj Psota, který se dostal do dobré bekhendové příležitosti. Puk z jeho hole Kváča vyrazil a následně musel čelit ještě dorážce Richarda Kristla.
25:00
Motor už hraje ve čtyřech.
24:27
Pavel Pýcha úmyslně posunul branku, aby zabránil nejhoršímu, a jeho tým bude hrát 33 sekund ve třech!
24:27
Obrovská šance Třebíče! Domácí chybně rozehráli a Jan Milfait s Matějem Psotou byli úplně sami před Kváčou. Forvardi Horácké Slavie ale situaci překombinovali a ani nevystřelil na bránu!
23:55
Hostům se zatím v početní přesile moc nevede. V podstatě se ještě nedostali k ničemu.
23:00
Z hákování je vyloučený obránce Motoru Roman Vráblík a Třebíč si zahraje dnešní druhou přesilovku.
22:36
Českobudějovičtí už nějakou dobu operovali s pukem v útočné třetině, ale zatím jako jediný vypálil na bránu od modré Roman Vráblík.
21:31
Domácí jsou mírně pod tlakem a zahrávají kotouč na zakázané uvolnění.
20:16
Třebíč hraje v plném počtu.
20:01
STATISTIKY PO PRVNÍ TŘETINĚ

Střely na branku: 10 – 9
Vyloučení: 1 – 3, bez využití
První třetinu odstartoval lépe Motor a z mírného tlaku vytěžil vedení o jeden gól. V první polovině byli domácí o hodně střelecky průbojnější, ale následně se aktivita přelila na hokejky hráčů Třebíče. Hosté neproměnili trestné střílení, ale o chvíli později přece jen skórovali. Horácká Slavia hrála s přibývajícím časem lépe a nakonec prohrála první třetinu o jedinou střelu.
20:00
19:41
Filip Novák dosti zajímavé zavážel kotouč do pásma, což se mu nakonec nepovedlo a domácí se vystavili do ofsajdu.
19:02
Domácí si nejsou schopní v útočné třetině přihrát na střelu. Nyní nastřelil protihráče Žiga Pavlin.
18:16
Domácí budou hrát pět na čtyři. Obránce Ján Niko dostává menší trest za sekání.
17:09
Hosté nakonec stejně vyrovnávají! Obránce Suchánek nahrával v obranné třetině puk na spoluhráče, ale ten se odrazil od brusle MATĚJE PSOTY, a právě v dnešním utkání pohybem hýřící útočník Třebíče přesnou střelou pod horní tyčku skóroval! Asistence: Jozef Huňa a Václav Čejka.
16:27
Útočník hostů Jozef Huňa se rozjel k pravému mantinelu a zkoušel střílet forhendem. Kváča jeho úmysl přečetl a vyrazil kotouč!
16:27
Jozef Huňa se dostal do úniku a tvrdě vypálil nad branku. Domácí hráč ho ale v poslední chvíli sekl a sudí nařizuje trestné střílení!
15:42
Marcel Juráň vjel do útočné třetiny a zkusil štěstí střelou na Kváču. Motorácký strážce brankoviště ji udržel ve výstroji.
15:29
Hosté zahrávají puk na icing, vhazovat se bude znovu v jejich pásmu.
14:10
Motoráci mohli jít do úniku, ale nakonec z toho nic nebylo. Ladislav Marek totiž nedokázal na vlastní modré rychle zpracovat kotouč, který by bývalo stačilo jen posunout na druhou modrou Filipu Vlčkovi, jenž mohl jít sám na bránu. Velká škoda pro domácí tým.
14:06
Domácí jsou v plném počtu.
13:08
Hosté se dobře rozestavili v útočné třetině a z první pálil Jan Wasserbauer. Rána se mu ale nepovedla a Kváča s ní moc práce neměl.
12:06
Třebíč bude hrát první přesilovou hru. Pykat na trestnou lavici odchází Jakub Babka za podražení.
10:36
České Budějovice právě vstřelily branku!
Jihočechům se vyplatilo důrazné napadání a střílí první branku zápasu! Doktor posunul u pravého mantinelu puk na TOMÁŠE GUMANA, který neměl komu nahrát, a tak nic nevymýšlel, a poslal puk švihem na Čiliaka. Brankář Třebíče kotouč neviděl, a ten mu proletěl kolem lapačky u bližší tyče. Guman střílí letošní první branku za Motor, Doktor si připisuje vůbec první bod. Asistence: Jakub Doktor.
10:06
Filip Vlček pálil z vrcholu kruhů, ale puk by pravděpodobně nešel mezi tři tyče.
08:54
Mužstvo z Vysočiny přežilo dlouhou dvojnásobnou hru v oslabení. Jihočeši se sice dlouho drželi v útočné třetině, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali.
08:34
Třebíč je ve čtyřech.
08:07
Při oslabení tři na pět se teď ke střele dostal Jan Wasserbauer.
07:30
Jihočeši se drží v útočném pásmu, ale poprvé vystřelil na bránu až teď Jiří Fronk.
06:54
Motor bude hrát přesilovku pět na tři 1:40! Jan Milfait podrazil Tomáše Nouzu při průniku do útočného pásma a výrazně oslabí Třebíč.
06:34
První početní výhodu zápasu bude hrát Motor. Hostující Josef Huňa se provinil sekáním a poroučí se na trestnou lavici.
05:33
Vladimír Škoda měl puk na levém kruhu a důrazně vypálil zápěstím. Čiliak rukou vyrazil puk a zachránil Třebíč.
04:20
Třetí českobudějovická formace byla aktivní v útočné třetině, ale mladí Jihočeši si přihráli nepřesně a bylo po šanci.
03:54
Matěj Psota se rychlým bruslením dostal do pěkné šance a z dobré pozice pálil na lapačku Kváči. Gólman Jihočechů drží puk v rukavici.
02:43
Českobudějovičtí se dostali do pásma, ale kapitán Lukáš Květoň ho neudržel dlouho na holi.
02:03
Dušan Žovinec se po levém křídle dostal do pásma a pěknou střelou prověřil Čiliaka. Ten puk udržel ve výstroji a nedovolil dorážku.
01:41
Hra se přelila do útočné třetiny Třebíče, ale ani Kváča ještě neměl práci.
00:47
Jako první šel do útoku Motoru a snažil se prosadil před Čiliakem. Ten zatím zasahovat nemusel.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek (A), Vráblík, Mazanec, Mucha – L. Květoň (C), Škoda, Hřebejk – Fronk, Nouza (A), Heřman – Marek, Vlček, Babka – Guman, Doktor, Žovinec.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Do. Svoboda) – Niko, J. Zdráhal (A), F. Král, Čejka (A), Lojek, D. Mikyska, Hort – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Huňa, Milfait, Psota – Matěj Novák, T. Havránek, Kristl – Přibyl, Juráň, Paták.

Rozhodčí: Sykora – Jindra, Kreuzer.
Sestava Motoru hlásí změnu v brankovišti. Českobudějovičtí si stáhli z hostování v Benátkách nad Jizerou brankáře Ondřeje Bláhu, zatímco střídavé starty do druholigového Písku má vyřízené David Gába. Jihočechům zároveň pro dnešek chybí neuvěřitelných šest útočníků – Miloslav Čermák, Michal Chovan, Ben Walker, Luboš Rob, Rok Pajič a Ondřej Šulek.

Vůbec poprvé se na domácím ledě v sestavě Motoru objevuje Ladislav Marek, který na začátku sezony oblékal dres Písku, a poté se přesunul do druholigového David Servisu.
ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Na jihu Čech je poslední dobou hodně rušno a dochází k četným změnám v kádru. Vše odstartovalo odchodem srdcaře a bojovníka Davida Kuchejda, na což navázal příchod Jiřího Fronka z extraligového Chomutova. 22letý forvard hrál první zápas ve čtvrté lajně, naposledy ale v televizním duelu vstřelil jediný gól Motoru a zřejmě si vyslouží mnohem větší vytížení.

Jihočechy také formou střídavých startů posílil výborný druholigový forvard Filip Vlček. Novou smlouvu podepsal kouč Antonín Stavjaňa. S týmem se naopak rozloučil nepotřebný Lukáš Zíb. Motor dva z posledních tří zápasů prohrál, ale v domácím prostředí by jako vedoucí celek WSM ligy neměl dopustit zaváhání.
SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
Hokejisté z Vysočiny prožívají o dost lepší sezonu než loni. Letos zatím drží nadějnou šestou pozici a do posledních jedenácti kol mají před sedmým Přerovem náskok dvou bodů a jednoho zápasu k dobru. Třebíčští letos předvádí velmi dobré výkony na kluzištích soupeře, kde dokázali urvat stejnou porci bodů jako na domácím ledě.

Ještě větší pozor si budou muset Jihočeši dát ve středu při oslabeních, Horácká Slavia totiž má totiž třetí nejlepší úspěšnost v celé soutěži. Čím se Třebíč chlubit nemůže je, že jako jediný tým z WSM ligy ještě nedokázala v probíhajícím ročníku vstřelit branku v oslabení.
Vítáme vás u on-line přenosu ze 42. kola WSM ligy, který se odehraje na ledě českobudějovické Budvar arény. Domácí ČEZ Motor České Budějovice v něm vyzve celek z Vysočiny – SK Horácká Slavia Třebíč. Favoritem zápasu jsou Jihočeši, i když dva ze tří vzájemných letošních duelů vyhrála Třebíč. Utkání začíná v 17:30.