Šimboch opustil branku a domácí zkouší powerplay.
Jaroš zůstal ležet na ledě, po chvíli se však zvedá a odjíždí na střídačku. Vylučovat se nebude.
Domácí se snaží usadit v útočném pásmu, to se jim však moc nedaří.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí se snaží vyrovnat.
57:25
Domácí drží kotouč a snaží se dostat do útočného pásma, teď je ale zastavil ofsajd.
55:41
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Krátce po skončení přesilovky však Frýdek-Místek přece jen snižuje! Bratrská spolupráce funguje i tentokrát! Ondřej Kovařčík poslal krátkou přihrávku skrz brankoviště MICHALU KOVAŘČÍKOVI, který z pravé strany vystřelil k odkryté bližší tyči! Asistence: Ondřej Kovařčík, Lukáš Jašek.
55:38
55:24
Prostějov se dostal ke střele ve vlastním oslabení, i tentokrát početní nevýhodu dobře ubránili.
54:40
Chmielewski vyslal nebezpečnou střelu, kterou Kantor jen vyrazil. Domácí pokračují v tlaku na bránu.
53:46
Hosté se okamžitě po vhazování dokázali osvobodit a málem se dostali i ke střele.
53:38
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Ondřej Fiala – 2 min., podražení).
52:45
Pechanec střílel z ostrého úhlu, trefil ale jen masku Kantora.
52:35
52:19
Chmielewski po přihrávce Oechance střílel, bránu ale minul.
52:02
Chmielewski našel před brankou Ciencialu, jeho střelecký pokus ale Kantor vychytal.
51:46
Hosté opět vyhodili puk na druhou stranu hřiště.
51:03
Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali Poté zachytil špatnou rozehrávku Holík a odvezl puk do bezpečí.
50:35
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., podražení).
48:56
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov vzápětí odskakuje na rozdíl dvou branek! Šlahař si u levého mantinelu všiml zapomenutého LUKÁŠE ŽÁLČÍKA, který měl dost času na přesné zakončení pod horní tyč! Asistence: Jakub Šlahař, Lukáš Krejčík.
48:22
Střela Holíka byla zblokována, poté ještě pálil Rudovský, jeho střelu ale vychytal Šimboch.
47:45
Chmielewski přihrával od zadního Mantinelu Klimšovi, který těsně minul bránu.
46:38
Hosté se ujímají vedení! Nejprve střílel Šlahař, tuto ránu sice Šimboch vyrazil před sebe, tam byl však připravený LUKÁŠ ŽÁLČÍK, který puk zvedl do odkryté části branky. Asistence: Jakub Šlahař, Lukáš Krejčík.
46:08
Zakázané uvolnění Prostějova.
45:50
Hozák byl v obrovské šanci, Šimboch byl ale pozorný. Tlak hostů teď pokračuje.
Dnešní utkání sleduje 1443 diváků.
45:25
Zakázané uvolnění hostů.
44:44
Hosté teď měli několik šancí po sobě, tu největší asi Augustin, který trefil dokonce tyč!
44:02
Jašek pálil zpoza pravého kruhu, Kantor ale tuto střelu dobře viděla vyrazil ji do rohu. Domácí pokračují v tlaku na bránu.
43:29
Domácí se usadili v útočném pásmu, střela Jeníka však byla zblokována. Hosté jdou do protiútoku.
43:16
Cienciala si najel do útočného pásma a střílel z ostrého úhlu, Kantor si však mezírku mezi betonem a pravou tyčkou dobře pohlídal.
42:09
Jašek dostal puk do útočného pásma, prvnímu bránícímu hráči Prostějova se vyhnout dokázal, ten druhý už však jeho kličky dobře odhadl a akci zastavil.
41:11
Kotouč skončil mimo hrací plochu, následuje vhazování ve středovém kruhu.
40:52
40:49
Žálčík dorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů, Šimboch byl však pozorný a zkušeně chytil puk do lapačky. Hra je přerušena.
40:30
Domácí zatím nepustili Prostějov ke střele a dobře se brání.
40:15
Klimša se dostal do útočného pásma ve vlastním oslabení, kantor však jeho střelu zvedl až do ochranné sítě.
40:01
Druhá třetina přinesla šance na obou stranách, ani jeden tým se ale nedokázal prosadit a stav tohoto utkání je tak stále nerozhodný 1:1.
40:00
39:47
Moskal našel před branou Venkrbce, který puk nebezpečně tečoval, za brankovou čáru jej ale dostat nedokázal.
39:36
Hráči tak dlouho bojovali u mantinelu o puk, až jej rozhodčí ztratil z dohledu a musel tak přerušit hru.
39:00
Domácím se podařilo vyhodit až na branku Kantora, který musel zastavit puk.
38:52
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloslav Jáchym – 2 min., krosček).
38:38
Chmielewski se dostal do útočného pásma, branku ale přestřelil.
38:07
Hosté hrají v plném počtu, domácí nedokázali využít dlouhou přesilovku.
37:30
Po Jaškově přihrávce opět střílel Matyáš, tentokrát však branku netrefil. Domácí pokračují v kombinaci.
36:54
Domácí si vytvářejí tlak v útočném pásmu, zatím se ale prosadit nedokázali.
36:31
Cienciala našel Chmielewského, který zkoušel tečovat puk do branky, to se mu ale nepodařilo.
36:14
Teď už se hosté zase dobře brání a vyhazují puk na druhou stranu hřiště.
35:49
Klimša střílel z mezikruží po přihrávce Chmielewského, puk ale za záda Kantora nedostal.
35:35
Opět střílel Matyáš od modré, tentokrát byl však puk sražen až do ochranné sítě.
35:02
Matyášovu střelu od modré vyrazil Kantor betonem.
34:37
Hosté se zatím dobře brání a ještě nepustili domácí ke střele.
34:07
Rudovský trefil Ondřeje Kovařčíka holí do obličeje, ten zůstal ležet na ledě a zvedl se až po chvíli. Na ledě je i krev a Rudovský si tak odpyká 2+2 minuty za vysokou hůl.
33:59
Střelu Protivného Šimboch jen vyrazil před sebe, tam ale naštěstí pro domácí nebyl nikdo z hostů, kdo by mohl dorážet.
33:53
Střelu Augustina Šimboch vyrazil až do ochranné sítě a hra je tak přerušena.
33:19
Pechanec si nabruslil až před branku, odkud pálil. Kantor byl však pozorný a tuto střelu za brankovou čáru nepustil.
32:45
Hozák nahodil puk do brankoviště, ten se však zastavil u tyčky, kde už jej Šimboch stihl přikrýt a přerušit hru.
32:16
Samiec si nabruslil k pravému kruhu a pálil, Kantorova vyrážečka však byla připravena na správném místě.
31:23
Franek pálil z osy hřiště a měl před sebou prostor, nakonec ale netrefil bránu.
30:44
Michal Kovařčík z levého kruhu nahodil puk na Kantorovu bránu, ten však s touto nenápadnou akcí neměl problém.
30:34
Moskalovu střelu zastavila Šimbochova lapačka a hra je přerušena.
30:11
Hra má opět vysoké tempo a přesouvá se ze strany na stranu.
29:49
Pechanec hledal před brankou Klimšu, ten ale neměl prostor k zakončení.
29:14
Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.
28:37
Protivný pálil od modré a Šimbochovi tenhle kotouč zase přeskočil lapačku, tentokrát však letěl mimo bránu.
28:13
Střela Franka byla tečována až do ochranné sítě a hra je tedy přerušena.
27:50
Franek se snažil s pukem dostat do útočného pásma, sám přes tři prostějovské hráče ale pochopitelně neprošel.
27:06
26:57
Domácím se opět podařilo vyhodtit, tohle oslabení už asi přežijí.
26:29
Ránu Rudovského od modré tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ani teď ale kotouč neskončil v bráně.
26:04
Domácím se po minutě podařilo vyhodit puk na druhou stranu hřiště, až musel Kantor zasáhnout a přerušit hru.
25:28
Hosté předvádějí ukázkovou přesilovkovou kombinaci, nejprve nebezpečně střílel Augustin, poté Šlahař a Prostějov stále kombinuje.
25:06
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Michal Kovařčík.
24:55
Augustin střílel z ostrého úhlu, puk ale do branky dostat nedokázal.
24:15
Domácí zastavil ofsajd a následuje tak vhazování.
24:04
Jáchym střílel od modré, Kantor byl ale pozorný.
23:07
Novák mohl pálit sám z mezikruží, Franek jej však zezadu šikovně obral o puk a v nebezpečné střele mu tak zabránil.
22:58
Zakázané uvolnění domácích vrací hru před branku Šimbocha.
22:31
V akci byl opět Žálčík, tentokrát střílel z pravého kruhu, Šimboch však jeho ránu vyrazil.
21:55
Žálčík pálil z mezikruží, bránu ale netrefil.
21:40
21:28
Hosty zastavil v přechodu přes modrou ofsajd.
21:18
Cienciala vystřelil ihned po vhazování, hostující gólman byl však pozorný.
21:16
Zakázané uvolnění hostů přesouvá hru před Kantora.
20:26
Venkrbec si najel před branku, Šimboch jeho ránu vyrazil do rohu. Domácí jdou do protiútoku.
20:01
První třetina nám přinesla velmi vyrovnaný a pohledný hokej, o čemž svědčí i prozatímní výsledek. Nejprve se dostali do vedení domácí, když využil přesilovku Michal Kovařčík. Minutu a půl před sirénou však dokázali hosté vyrovnat, když se prosadil Jakub Šlahař.
20:00
19:40
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Samiec – 2 min., podražení).
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:30
Prostějov krátce před koncem první třetiny přece jen srovnává. JAKUB ŠLAHAŘ se dostal do protiútoku, natlačil se před posledního domácího beka a trošku se štěstím poslal puk až za záda Šimbocha, kterému kotouč přeskočil lapačku. Asistence: Lukáš Krejčík, Lukáš Žálčík.
17:22
Pechancova střela doplachtila až ke Kantorovi, tam ji ale zastavily gólmanovy betony.
16:51
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
16:30
Prostějov zastavil v přechodu přes modrou ofsajd.
15:20
Rufer dostal přihrávku před branku a zkoušel Kantora vymíchat, to mu ale nevyšlo a gól z toho nebyl.
14:56
Hra má teď vysoké tempo a přesouvá se ze strany na stranu.
14:21
Šlahař si nabruslil až před branku a nebezpečně vystřelil, Šimboch však tuto ránu vyrazil lapačkou do bezpečí.
13:50
Matyáš vyslal slabou střelu, která skončila v lapačce Kantora.
13:09
Střelu Moskala zblokoval Jáchym a domácí mohou jít do protiútoku.
12:15
Hosté se dostávali do protiútoku, domácí beci se však stihli včas vrátit a postarat se o ně.
11:55
Ciencialova střela byla sražena do rohu.
11:40
Jašek našel před brankou Ondřeje Kovařčíka, který to zkusil bekhendem. Kantor byl ale pozorný a přerušil hru.
10:55
10:42
Holík se po špatné přihrávce domácích ocitl sám v mezikruží, svou obrovskou šanci však nevyužil. Šimboch přerušil hru.
10:04
Žálčíkova střela Šimbochovi vypadla, kotouč však naštěstí pro domácí nesměřoval do brány.
09:27
Moskal našel před brankou připraveného Venkrbce, který puk nebezpečně tečoval, Šimboch jej však za svá záda nepustil.
09:04
Domácí se hned dokázali osvobodit a vyhodit puk a druhou stranu hřiště.
08:55
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Miloš Roman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
08:20
Krejčíkovu střelu od modré před brankou nebezpečně tečoval Žálčík.
07:51
Rána Michala Romana od modré skončila v náruči Kantora, který přerušil hru.
07:36
Po akci hostů se branka Šimocha vychýlila ze svého postavení a hra byla přerušena.
06:57
Hozák přihrál na modrou Indrovi, který vypálil. Puk skončil v moci Šimbocha.
06:00
Žalčík byl teď v obrovské šanci, když střílel z mezikruží. Domácí gólman byl ale pozorný.
05:52
Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru před Šimbocha.
05:14
V útočném pásmu se teď usadil Prostějov, který nebezpečně kombinuje.
04:03
Domácí využívají přesilovku! Tohle byla ukázková sourozenecká spolupráce! K levému kruhu si najel Ondřej Kovařčík, který před brankou našel svého bratra MICHALA KOVAŘČÍKA, který nastavil hůl a dostal puk za záda Kantora! Asistence: Ondřej Kovařčík, Jakub Matyáš.
03:35
Hostům se podařilo vyhodit puk do bezpečí na druhou stranu hřiště, domácí však ihned zakládají nový útok.
03:24
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., nedovolené bránění).
03:11
Domácí jsou stále v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
02:11
Samiec vybojoval puk u mantinelu, ke kotouči se poté dostal Jáchym, který vypálil od modré. Kantor však s touto střelou neměl problém.
01:07
Hosté uklidňují hru a rozehrávají zpoza vlastní brány, domácí je však zastavili a z obranného pásma jim vyjet nedovolili.
00:18
Chmielewski se dostal do první šance, když si objel Kantorovu bránu, za jeho záda však kotouč dostat nedokázal.
00:01

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – M. Jáchym (A), Bartko, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, D. Stránský – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – Rufer, Cienciala (A), Miloš Roman – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Franek – Christov.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík (A), Kaluža, D. Kolář, T. Kvapil, Grebeňuk, Protivný, Vokurka – Martin Novák, Moskal (A), Rudovský – Zabloudil, Venkrbec (C), Augustin – Žálčík, Šlahař, L. Krejčík – Hozák, Indra, Fiala.

Rozhodčí: Kika – Rožánek, Gančarčík.
Vzájemné zápasy

Celek z Olomouckého kraje se v této sezóně ve Frýdku-Místku už jednou ukázal. Stalo se tak v pátém kole, v němž Frýdecko-místečtí ve třetí třetině přišli o slibné vedení 3:1 a nakonec museli uvítat zisk alespoň dvou bodů za vítězství 4:3 v prodloužení. Na všech gólech domácího týmu se přitom podílel polský útočník Aron Chmielewski, který ke gólu přidal další tři asistence.

Také v dalším střetnutí byli úspěšnější domácí. Na konci října se tentokrát hrálo v Prostějově, který po gólech Krejčíka a Půhoného vedl v polovině utkání 2:0. Rysům se vzápětí podařilo vyrovnat, když se znovu prosadil Aron Chmielewski a poté Miloš Roman. Nerozhodný stav ale nevydržel ani dvě minuty, v čase 46:51 vstřelil vítěznou branku Matouš Venkrbec, jehož zásluhou Jestřábi zvítězili 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov

Hanáci zřejmě zažehnali velkou krizi, při které v listopadu prohráli sedm zápasů v řadě a spadli z prvního až na sedmé místo v tabulce. Díky dvěma posledním domácím výhrám nad Třebíčí a Kadaní se však Jestřábi posunuli na šestou pozici, ze které mají na svého dnešního soupeře náskok pěti bodů. Na hřištích soupeřů se Prostějovu ale vůbec nedaří, celkem tento tým odehrál 15 venkovních zápasů a v nich jen dvakrát získal všechny tři body.

Nejproduktivnější hráči:
• M. Novák – 28 bodů (9+19)
• M. Venkrbec – 25 bodů (14+11)
• L. Krejčík – 22 bodů (10+12).
HC Frýdek-Místek

Domácí celek nebodoval jen v jednom z předešlých osmi prvoligových zápasů, po sobotní prohře v Přerově (1:2 v prodloužení) se přesto opět dostal za příčky zaručující účast v předkole play-off. Po třiceti odehraných duelech tedy Frýdku-Místku patří jedenáctá příčka, už dnes se ale může teoreticky vyšvihnout až před momentálně Ústí nad Labem, na které ztrácí pouze dva body.