Také třetí vzájemné utkání těchto týmů končí výsledkem 2:1 pro České Budějovice. Ty si tak připisují další tři body do tabulky, kde upevňují svou pozici. Havířov však s lídrem rozhodně neodehrál špatné utkání.

Střely ve 3. třetině: 7:9
Střely v zápase celkem: 27:34

Z mé strany je to již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit z Havířova zase příště.
59:59
V samém závěru ještě rána Petrana, ale Gába tento puk schoval v lapačce. Už se zřejmě nic nestane, zbývá vteřina do konce a buly po pravici hostujícího brankáře.
59:43
Po vyhraném buly pálil Krisl, ale Gába dokázal kotouč vyrazit.
59:40
Oddechový čas pro domácí, po kterém Havířov zkusí hru šesti proti čtyřem!
59:40
Laco opustil svou svatyni a současně s tímto je vyloučen Michal Chovan.
59:13
Hosté mají kotouč v útočném pásmu.
59:00
Hosté vyhazují a přesilová hra se chýlí ke konci.
57:58
Krisl naznačoval střelu a místo toho vytáhl nečekaný pas na Kanka, který nikdo nečekal. Havířovskému střelci však puk přeskočil hůl a to stejné se poté stalo také na modré Petranovi. Pokračuje přesilovka pět na čtyři.
57:37
Budějovice vyhrály opět buly a vyhazují.
57:31
Ještě před buly menší roztržka mezi Pavlinem a Petranem. Rozhodčí vše rychle uklidnil.
57:31
Hlinka byl natlačen do brankoviště a poté upadl, hra se přerušuje. Těsně před tím vypálil tvrdě Krisl, ale minul.
57:11
Hosté vyhazují a získávají cenné vteřinky.
57:06
Budějovice jdou do tří a schyluje se nám na slušné drama. Dvě minuty inkasuje za hákování Tomáš Nouza.
56:28
Kanko to zkusil individuálně a dostal puk až na Douderu, ten od modré vypálil velmi dobře, ale Gába betonem vyrazil.
55:59
Po souboji před Lacem dostává Kuchejda dvě minuty právě za faul na havířovského gólmana. Hrát se bude 52 vteřin ve čtyřech.
54:55
Krisl nejprve nevyhodil a poté perfektně zakončil v obranném pásmu, když se vrhl proti zakončujícímu hráči do odkryté branky.
54:39
Až nyní se Motor pořádně usadil v pásmu.
54:29
Laco si smlsnul na střele Květoně.
54:19
Polovina z oslabení je téměř fuč a zatím se Motor k ničemu nedostal.
53:36
Petran při vyhození trefil vlastní konstrukci branky, nakonec však puk vylétl ven z obranného pásma.
53:12
Více než minuta z oslabení je už pryč, ale Motor má stále velmi dobrou pozici vzhledem k vedení.
51:51
Ostré dohrání Bednáře, po kterém jde Havířov opět do čtyř a dokonce je to vyloučení 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.
51:22
Havířov je kompletní, vyloučený Kanko naskočil na led.
50:58
Kotala s přehledem vyhazuje a odjíždí střídat.
50:20
Maruna vypíchl obránci kotouč, ale nedokázal jej ideálně zpracovat a poté už neměl dostatek síly na zakončení.
49:45
Haas dobře zablokoval proti střelci a puk končí v ochranné síti.
49:24
Přímo z buly domácí vyhazují.
49:21
Souboj ve středním pásmu označen jako faul domácího Kanka, který odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
49:05
Petranova dělovka prolétla těsně kolem tyčky.
48:26
Heřman opět tečoval puk před Lacem, třetí gól z podobné pozice však zatím nepřidává.
47:15
Obrovská šance Havířova na vyrovnání, nejprve pálil Dvořáček a následně byla gólová i dorážka domácího hráče, ta se až ke Gábovi ale nedostala.
47:02
Vyhozený puk přes celé hřiště musel Gába zastavit.
46:29
Hlinka sice zachytil rozehrávku Budějovic, ale už nestihl zastavit pohyb a vystavil tak svého spoluhráče do ofsajdu.
45:46
Havířov právě vstřelil branku!
Nyní se už Havířov dočkal! PETR KANKO tečoval těsně před brankářem sklepl kotouč od modré čáry a i přes protesty Budějovic je zde využitá přesilovka domácích. Hosté reklamují vysokou hůl. Asistence: Daniel Seman, Ondřej Holomek
45:31
Dvořáček se dostával do úniku a Roman Vráblík (CEB) jej zahákoval. Je tu druhá přesilovka pro Havířov v zápase.
45:03
K výraznější šanci na snížení se však domácí i přes nespornou snahu dostat nemohou.
43:51
Havířov čeká na dostřídání, Budějovice čekají, co domácí vymyslí.
Dnešní utkání sleduje 1589 diváků.
42:50
Hlinka z nulového úhlu vyslal puk na branku, u pravé tyčky byl Gába pozorný.
42:23
Haas se rozhodl situaci dva na jednoho řešit střelou, trefil však pouze připraveného Gábu, který se nenechal překvapit.
41:52
Hřebejk nebezpečně tečoval před Lacem, kotouč se poté objevil před havířovským strážcem svatyně, který hru přerušuje.
41:35
Havířov vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění.
40:25
Hlinka dostal hokejkou do obličeje, ale bylo to za zády hlavního rozhodčího a tak se ve hře pokračuje.
40:01
Druhá třetina je za námi a České Budějovice se v ní dokázaly dvakrát prosadit. Po dvou tečích Heřmana vedou 0:2 a mají nakročeno ke třem bodům.

Střely na branku ve 2. třetině: 6:16
Střely na branku celkem: 20:25.

Třetí třetina začne přibližně v 19:50.
40:00
39:38
Závěr druhé třetiny se obešel bez výraznější šance.
38:03
Doudera dostal perfektní přihrávku mezi kruhy, kde měl dostatek času na zakončení, ale v gólové šanci minul.
37:46
Tečovaný puk propadl až do pásma, Kanko na něj však těsně nedosáhl.
37:35
Haas dokázal střelu vytečovat do ochranné sítě.
37:09
Led je v Havířově již dost obehrán, není divu – vždyť se hraje již téměř 30 minut a to kvůli přerušení v první třetině.
36:08
České Budějovice právě vstřelily branku!
Další teč před brankou znamená vedení Motoru už 0:2. Šulek v těžké pozici se štěstím poslal kotouč na modrou čáru, kde pálil Vráblík a také nyní tečoval puk těsně před Lacem MARTIN HEŘMAN. Asistence: Roman Vráblík, Ondřej Šulek
35:38
Kanko je již na ledě, takže sestřelení od Krisla nebude mít vážnější následky.
35:20
Na druhé straně Babkův pokus, který Lacovi letěl na teploměr. Havířovský gólman raději lehl na záda, aby se kotouč nedostal za brankovou čáru.
35:08
Gřeš zabojoval za brankou a poslal kotouč na Haase, ten mířil dobře, ale Gába jeho pokus vyrazil. Okamžitě byl u puku Gřeš, který dorážel také přesně, ale Gába tygřím skokem zastavil také tento puk!
34:39
Hosté chybovali a domácí byli tři v pásmu. Následně Krisl sestřelil Kanka, který se těžce dobelhal na střídačku.
33:53
Dvořáček předvedl dobrou stahovačku ve středním pásmu, ale domácí z toho nedokázali vytěžit ani zakončení.
33:09
Marunův nepříjemný pokus z mezikruží, Gába dokázal vyrazit za branku.
32:29
Škoda rychle vystřídal a získal tím cenné metry navíc. Následně vystřelil, ale spíše se jednalo o propagační pokus.
31:47
Kanko přepustil rychlý puk na spoluhráče a sám se postavil před branku, tam kotouč tečoval, ale pouze nad.
31:26
Laco příliš nevěděl, kde má kotouč a to po střele Šulka. Ten dostal nahrávka přímo před branku, po chybě havířovské obrany.
31:02
Havířov se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.
30:13
Budějovice jsou v těchto chvílích aktivnější a hlavně napadáním dělají Havířovu problém. Nicméně výraznější šance z toho zatím ani na straně Motoru nejsou.
29:19
Kalus těžil z dobré práce spoluhráčů a dostal se ke střele, Gába však situaci zvládl.
28:35
V krátkém sledu dvakrát přerušena hra po souboji u mantinelu. V obou případech útočný celek vykázán z pásma.
26:57
Bednář vysunul přihrávkou přes celé kluziště Kanka, ten nemířil přesně.
26:07
Těsně před Lacem další teč, kotouč prolétl pár centimetrů od pravé tyče!
25:49
Na druhé straně to zkoušel Kotala, ale lapačka Gáby byla připravena.
25:38
Krislova zadovka dolétla přesně před branku, kde moc nechybělo a Motor by se dostal k zakončení. Nakonec to obrana Havířova zvládla.
24:56
Kanko si krásně prohodil kotouč s Kalusem a první jmenovaný dostal gólovou nabídku. Bekhendem však kotouč poslal těsně vedle levé tyče.
24:31
Ofsajd hostů přerušuje hru.
23:58
Kotala si dlouho držel kotouč, nakonec přihrál až v útočném pásmu a na brusle spoluhráče.
23:33
Tlak Motoru nakonec končí prvním gólem v havířovské svatyni. Střelu od modré čáry tečoval za záda Laca MARTIN HEŘMAN. Asistence: Žiga Pavlin, Ondřej Šulek
23:01
Krisl výtečně skočil proti střele z velké blízky, která přišla po milimetrově přesném pasu Nouzy. Budějovice jsou nyní aktivnější.
22:41
Jedovatou střelu ještě ze středního pásma schytal Laco pod masku. Vypadá však, že bude v pořádku.
22:07
Petran si nerozuměl s Haasem a tak je z toho zakázané uvolnění Havířova.
21:04
Od modré čáry to zkoušel Babka, Laco toho moc neviděl, ale dokázal puk vyrazit.
20:24
Krisl na modré čáře minul a měl co dělat, aby se stihl vrátit pro utíkající kotouč. Pomohl mu však Chroboček, který dobře křížil cestu směrem k puku.
20:13
Druhá třetina začala hodně zostra, velmi rychle se dostal do dobré pozice Michal Hlinka, ale na Gábu ani tentokrát nevyzrál.
20:01
První třetina je za námi, byla hodně divoká a to i přestože nepadla jediná branka. Pokračovat ve hře se bude po třech minutách, tedy velmi rychle.

Střely na branku v 1. třetině: 14:9
20:00
19:45
Haas se ještě dostal ke střele, ale pod tlakem pouze vyprášil betony hostujícího brankáře.
19:18
Chroboček dobře zablokoval nebezpečnou střelu, do konce první třetiny zbývá již méně než minuta.
18:45
Petran to zkusil z dálky od levého mantinelu, Gába však na puk dobře viděl a schoval ho do lapačky.
18:29
Kotouč se dostal až na střídačku Havířova, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:02
Nouza se dostal k zakončení a je to první českobudějovická střela po devíti minutách hry.
17:43
Budějovický hráč upadl po kontaktu v útočném pásmu, ale rozhodčí mu jasně ukazuje, že za toto vylučovat nebude.
17:23
Ozvali se také příznivci hostů, kteří dnes přijeli podpořit svůj tým.
16:58
Zakázané uvolnění Motoru, unavená pětice hostů tak musí zůstat na ledě.
16:26
Gřeš vybojoval puk pro Kotalu, ten nejprve ze vzduchu netrefil a poté bekhendem zamířil těsně vedle levé tyčky.
15:54
Budějovice jsou kompletní.
15:10
Hlinka to zkusil po rychlém nájezdu do pásma, ale Gába si s jeho pokusem poradil. Havířov nyní v přesilovce zvýšil svou střeleckou aktivitu.
14:32
Krislův pokus dorážel Kanko, ani tentokrát se Havířov vytouženého gólu nedočkal a přesilovka se blíží ke svému konci.
14:03
Petran dostal další nabídku přes celé pásmo, z první však netrefil puk ideálně.
13:50
Další pokus Petrana od modré čáry, plexisklo vypadalo vyděšeně, ale kotouč tentokrát letěl mezi tři tyče, kde si na něj počkal Gába.
13:37
Krisl dobře pálil od modré a Dvořáček následně tečoval těsně před Gábou. Ten perfektně zasáhl.
13:04
Doudera se prodral mezi dvěma obránci, následně vystřelil a až z dorážky kotouč dostal do branky. Rozhodčí však branku nakonec po poradě s asistenty gól neuznal, protože byla dosažena rukou.
12:33
Jeden z budějovických hráčů vyhazoval kotouč a moc nechybělo a kotouč by se dostal mimo hřiště. Motor však vyhazuje.
12:12
Krislova střela se odrazila od zadního mantinelu, ale až ke Kankovi se puk nedostal.
11:54
Žovinec (CEB) trefil Marunu holí do obličeje a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.
11:51
Maruna byl faulován a tak je zde výhoda pro Havířov.
11:27
Již se hraje a Štumpf uháněl se spoluhráčem do brejku, přihrávka na Marunu však byla nepřesná a tak havířovský útočník nemohl vypálit.
Hráči se nám vrací na led, utkání bude za pár okamžiků pokračovat.
Po úpravě ledu se dohraje první třetina. Poté bude následovat tříminutová přestávka a po ní okamžitě začne druhá třetina!
Hráči jsou na cestě do kabin. Utkání bude přerušeno, dokud se výměna plexiskla nedokončí.
Rozhodčí diskutují s kapitány o dalším průběhu. Vypadá to, že nás čeká přestávka a hra bude obnovena hned po výměně tabule.
11:03
Petranova bomba od modré rozbila tabuli tvrzeného skla za Gábovou brankou! Hra je samozřejmě přerušena.
10:57
Maruna se s pukem dostal až ke střele, z mezikruží vyprášil lapačku Gáby.
09:16
Kalus ostře dohrál u mantinelu budějovického hráče, vše však v rámci pravidel.
08:41
Ostrý pokus Maruny musel Gábu štípnout do ramene, právě rameno však kotouči zabránilo v cestě do branky.
07:46
Ihned po buly střela AZetu, puk byl tečován do ochranné sítě.
07:43
Na druhé straně rychle zpracoval kotouč Kotala, jeho prudká střela narazila na Gábu.
06:51
Další střelecký pokus Květoně, zatím si však Laco s těmito pokusy z větší vzdálenosti ví rady.
05:51
Kotala se dral ke střele, dokonce se k ní i dostal, ale trefil pouze nohu před sebou blokujícího obránce.
05:23
Květoň to zkoušel zápěstím, Laco vyrážečkou posílá puk do rohu.
04:59
Zmatky v budějovickém obranném pásmu nakonec nevedly k zakončení domácích.
04:26
Hřebejk těsně před brankou tečoval nahození od modré čáry, Laco však dokázal rychle zakročit.
03:45
Na druhé straně se Budějovice usadily v útočném pásmu, po chybě Gřeše vypálil Ondřej Šulek, ale Lacův beton situaci zvládl.
03:10
Dva pokusy Havířova, ale ani jeden nedolétl až k brankáři Gábovi.
02:50
Motor zastavil ofsajd.
02:32
Na druhé Štumpf pálil, ale také Gába si připisuje první zákrok v zápase.
00:45
První zákrok musel předvést Marek Laco, Vladimír Škoda dobře vypálil z pravého křídla, ale Lacova lapačka byla v pohotovosti.
00:27
Při signalizovaném ofsajdu musel Havířov opustit útočné pásmo a oba celky ihned poté střídají.
00:01
Do začátku zápasu zbývají již poslední minutky, v Havířově je již v podstatě vše připraveno. Na ledové ploše máme trojici rozhodčích.

AZ Havířov: M. Laco (Šafránek) – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl (A), D. Seman (C), Holomek, Bahounek, Dudek – Štumpf, Hlinka, Maruna – Dvořáček, Kanko, Kalus – Kotala, Haas (A), Gřeš – Bednář, Pořízek.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Patera) – Žovinec, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek (A), Mazanec, Mucha – Chovan, Pajič, L. Květoň (C) – Heřman, Nouza (A), Šulek – Hřebejk, Škoda, Kuchejda – Babka, Guman.

Rozhodčí: Mikula – Rožánek, Wesley.
Dva vzájemné zápasy spolu odehrály v letošní sezóně oba týmy a v obou případech se radovali hokejisté Českých Budějovic a v obou případech skóre na ukazateli ukazovalo stav 2:1.
České Budějovice vedou pořadí WSM ligy o úctyhodných deset bodů, jedná se o nejlepší tým na venkovním kluzišti, tým s nejlepšími přesilovkami či nejpočetnější střelbou v utkáních. Také Motor závěrečné dva duely roku 2016 zvládl a připsal si šest bodů, o natažení této série se bude snažit právě na havířovském ledě.
Dvě výhry přinesly na konto havířovského týmu šest bodů a rázem je ztráta na desátou příčku pouze šestibodová. Právě nyní tak přichází část sezóny, ve které se bude rozhodovat o případném postupu či nepostupu do vyřazovací fáze soutěže. Zápas s Přerovem i Prostějovem se Havířovu vydařil, nyní je však na pořadu dne utkání se soupeřem z kategorie nejtěžších.
Hezký den, vítám Vás při sledování dalšího utkání AZ Havířov ve WSM lize. Ve 38. kole přivítají domácí aktuálně první tým tabulky – Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.