Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, na počtenou dalších onljnů.
Po dlouhé době tak na havířovském ledě vidíme děkovačku pro fanoušky po vítězném utkání.
Ve třetí třetině měli hosté dlouho navrch, ale dali jen jednu branku a protože domácí na ni našli dvě odpovědi vyhráli 4:1.
59:37
Havířov právě vstřelil branku!
Jenže RADEK POŘÍZEK se téměř přes celé kluziště trefuje do prázdné třebíčské branky a definitivně rozhoduje o zisku tří bodů pro AZ. Asistence Tomáš Gřeš.
59:32
Hosté to zkouší bez brankáře.
Domácí fanoušci si to naopak užívají, vypadá to na první domácí výhru AZetu od 2. kola WSM ligy.
59:32
Oddechový čas pro hosty.
59:05
Jenže útoky hostů nyní končí většinou už na domácí modré, vypadá to, že utkání je rozhodnuto.
58:30
Maruna vyvezl puk a ještě za modrou vystřelil, Vejmelka vyráží a zakládá tím akci hostů.
58:05
Icing hostů.
57:46
Domácí se viditelně uklidnili. Štumpf prověřil tvrdou střelou Vejmelku, ten puk krotí ve své výstroji.
56:30
Jenže domácí bleskově odpovídají. Rychlou akci po přihrávce Bednáře z pravé strany zakončuje před brankou z první do šibenice MICHAL HLINKA. Asistence Lukáš Bednář.
56:05
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A tento nápor hosté využívají ke snížení na 1:2. Vše zakončil jejich nejlepší střelec RICHARD KRISTL. Asistence David Dolníček.
55:55
Hosté se usadili v útočném pásmu.
55:19
Rychlá akce domácích končí bombou Maruny a zákrokem Vejmelky.
55:08
Icing AZetu.
54:58
Bahounek napřáhl od modré, Vejmelka chytá.
54:38
Rychlý kontr hostů, zpětná přihrávka je však pokryta havířovskými.
54:27
54:07
Až nyní solidní šance, Bednářova střela přes klubko hráčů však končí mimo.
53:41
Přesilovka se AZetu nedaří, nyní je tu jeho ofsajd.
53:29
Tentokrát nazachytil puk na modré Horák a ten končí u Laca.
53:02
Další vyhození puku ze strany třebíčských.
52:40
Po střele Krisla se hosté osvobozují.
52:27
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Havránek – 2 min., sekání).
52:05
Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají poskytnutou výhodu.
51:12
Kotala měl trohu místa na pravé straně a bekendem poslal puk na Vejmelku, ten sice nezasáhl, ale puk projel brankovištěm mimo.
50:52
Další Lacův zákrok, nyní jak, dlouhý, tak široký zalehl puk před svým brankovištěm.
50:42
Laco je permanentně v akci. Nejprve tečuje nebezpečnou přihrávku hostů z poza vlastní branky, pak vyráží Wasserbauerovu střelu ze střední vzdálenosti.
50:15
Bartejs při svém střeleckém pokusu od modré přelomil hůl a její čepel na rozdíl od puku doklouzala až k Lacovi.
50:01
Vhazování před Lacem.
49:38
Domácím se v útočné třetině zalíbilo a Vejmelka musí likvidovat další střelu. Hra přerušena.
49:16
Po delší době příležitost AZetu, ale Kalus to z otočky neměl vůbec jednoduché a Vejmelka byl navíc na místě.
48:16
Haas pronikal středem, ale je zastaven už na útočné modré.
47:55
Hosté jsou i nadále aktivnější a v tlaku, domácí na chvíli osvobodí icing.
46:38
Domácí obrana nyní moc nestíhá zvýšené tempo Třebíče, všechny střely však Laco nebo obránci odvrací.
46:22
Dlouho ale puk domácí neměli a opět jsou tu s útokem hosté.
46:00
Hlinka získal puk ve svém pásmu a rozehrává na spoluhráče.
45:05
Wasserbauer se prodral přes dva obránce do zakončení, Laco se ale překonat nenechal.
44:41
Hosté i po skončení přesilovky aktivnější, Eratou střelu tlumí Laco na hrudi.
44:13
Laco si podržel nahozený puk a hra je přerušena.
44:05
43:56
Mrázkova tvrdá střela je sražena obranou do ochranné sítě.
43:25
A opět domácí vyhazují puk přes všechny čáry.
43:00
AZ se osvobozuje.
42:35
Další zákrok domácího brankáře, hra přerušena.
42:17
První přesilovka zápasu přichází až v 43. minutě. Zdráhalova střela od modré je tečí obránce ztlumena a tak Laco puk s přehledem pokryl.
42:05
Vyloučení v týmu AZ Havířov (Jakub Dudek – 2 min., podražení).
41:22
Dvořáček se pěkně na pravé straně zbavil obránce a tvrdou střelou prověřil Vejmelku.
40:48
Souboj hned pěti hokejistů o puk v domácí třetině, úřadovaly hlavně jejich hokejky, ale nakonec je kotouč ve středním pásmu.
40:01
Druhá třetina dlouho přinášela oboustranně poněkud jalový hokej, až v poslední pětiminutovce se domácí přeci je dvakrát prosadili a tak mají k bodům o něco blíže.
Vše ale rozhodne až závěrečných 20 minut, které začnou v cca 19:32.
40:00
39:52
Tak to je branka do šatny jako vyšitá a navíc k ní domácím opět pomohl nejistý zákrok Vejmelky. MAREK KALUS na levém křídle zvažoval zda nahrávat či střílet, nakonec se rozhodl pro střelu na vzdálenější tyč a puk i přes zákrok Vejmelky doklouzal za brankovou čáru. Asistence Daniel Štumpf a Antonín Pechanec.
39:20
Šikovný Erat si z rohu vyjel do zakončení, Laco si betonem s jeho střelou poradil.
38:55
Ofsajd Havířova.
38:38
Po krátkém náporu Třebíče přichází rychlá protiakce domácích, Petranova střela od modré trefuje Vejmelku do masky.
37:16
Ofsajd hostů.
36:58
Nápor domácích, hosté brání zuby i nehty a možná i s faulem, nakonec Marunova střela mimo.
36:19
Na druhé straně přečíslení hostů, na poslední chvíli jim vše překazil obránce Krisl svou položenou holí.
35:55
Domácí šli 3 na 1, ale Gřešovu přihrávku zachytil obránce.
34:41
Skoro 35 minut jsme čekali v Havířově na první branku. Nyní ji dosáhl z téměř neuvěřitelné pozice za brankovou čárou ANTONÍN PECHANEC, když překvapil a zároveň propálil trochu povyjetého Vejmelku. Asistence David Bahounek.
33:32
Na druhé straně úřaduje Lacova hokejka proti přízemní střele od modré.
33:09
A ještě jednou mládežnický reprezentant Lukáš Anděl. Tentokrát vystřelil po vyjetí z rohu a donutil Vejmelku k těžšímu zákroku.
32:38
32:16
Anděl pálí tvrdě z levé strany, ale nad branku.
31:41
Hlinka svedl s Milfaitem dlouhý souboj o puk v rohu domácí třetiny, nakonec jde kotouč na domácí hole.
31:15
Vhazování před Vejmelkou po hře vysokou holí ze strany třebíčských.
30:40
Krátký nápor AZetu, ale do zakončení se havířovští nedostali.
29:58
Další dva zákroky havířovského strážce branky proti střelám od modré.
29:40
Mrázek z pravé strany prověřil domácího gólmana, ten pozorný.
29:10
Erat se dostal trochu kostrbatě ale přeci jen k zakončení, Laco zasahuje lapačkou.
28:55
Opakované urputné soubje o puk v prostředku hostujícího pásma, nakonec puk končí ve středním pásmu.
28:35
Laco zastavuje nahozený puk a vybízí domácí obránce k rozehře.
28:10
Hosty zastavuje další ofsajd.
27:54
Kalus měl před brankou zcela volného Pechance, ale nestihl mu všas přihrát.
27:34
Hosté šli 3 na 2, ale zastavujej je ofsajd.
27:09
Kotala pronikl po levé straně a švihem poslal puk od oblouku branky do síťky nad plexi. Hra přerušena.
26:44
Kristl dostal nabito do druhé vlny a jeho projektil jen těsně míjí tyč.
26:07
Krátký nápor čtvrté hostující lajny, ale nakonec se ke střele nadostala a puk už je ve středním pásmu.
25:23
Zohorna to zkusil středem a prodral se až ke střele, Laco zůstal klidný a puk posílá vyrážečkou do rohu.
24:32
Hra je oboustranně nepřesná a když už se dostane některý z týmů do nadějnějšího útoku obrana vše včas zastavuje. Jako nyní např. bránící Haas útočícího Mrázka.
23:39
Akce domácích však končí hned za modrou a teď jsou to hostující obránci, kdo zakládá útok.
23:11
Dvořáček zastavil útok hostů a ještě sám rozehrál.
22:32
Nepřesná domácí rozehra znamená icing.
22:05
Rychlá akce domácích, přečíslení 3 na 1 zakončuje zlevé strany Kalus, ale Vejmelka nadvakrát puk pokryl.
21:34
Krislova bomba těsně mimo třebíčskou branku.
20:48
Souboj o puk v rohu domácího pásma, nakonec je vítězný pro hráče AZetu.
20:15
Maruna se prodral do zakončení, jeho střelu švihem Vejmelka likviduje vyrážečkou.
20:01
První třetinu máme velmi rychle za sebou (26 minut). Přinesla vyrovnaný hokej s nemnoha vyloženými šancemi. Domácí měli asi více střeleckých pokusů, ale hosté byli brance blíž, když trefili tyč.
Uvidíme co přinese druhá třetina, která začne v cca 18:43.
20:00
19:36
Lenďák dostal na modré nabito a jeho střelu ještě vylepšil tečí Hlinka, Vejmelka je ale pozorný a puk vyráží do rohu.
18:56
Krislovi utíká puk na útočné modré a tak musí AZ začít nový útok až od své branky.
18:16
Kotala s Marunou potrápili hostující obranu, ale ta nakonec stihla na poslední chvíli Marunu zablokovat a pak puk vyhodit.
17:37
Bednář si krásnou stahovačkou vytvořil střeleckou pozici, ale na poslední chvíli mu střelu zblokoval druhý z beků a tak končí puk vysoko nad.
16:25
Gřeš hledal z poza branky před ní Dvořáčka, přihrávka šla těsně kolem hokejky domácího útočníka před kterým byla už jen poloodkrytá branka.
15:59
15:10
Kotala ještě jednou na scéně, tentokrát dravě pronikal v situaci 2 na 2, ale nepřešel přes obránce.
14:38
Kotala nabídl puk na teč před branku Haasovi, ten jen těsně míjí.
13:57
Petranova střela od modré zblokována do sítě nad Třebíčskou brankou.
13:38
Pohledná souhra Koríma s Andělem, druhý jmenovaný zakončuje do Vejmelkových betonů.
13:17
Po souboji v rohu domácí třetiny kočí puk mimo. Hra přerušena.
12:48
Pechanec pálil z leva tvrdě, ale nepřesně.
12:24
11:46
Gřeš tečuje střelu od modré těsně nad hostující branku.
10:49
Na druhé straně trefuje Bartejs po pěkné individuální akci tyč!
10:16
Krátký nápor AZetu vrcholí střelou Krisla těsně mimo.
09:38
Marunova výživná bomba z levé strany v situaci 3 na 2, Vejmelka vyráží.
09:00
Bednář s Dvořáčkem táhli útok, ale obrana je zastavila.
08:20
Eratova střela od modré, zblokoval ji útočník Bednář.
07:30
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale pak jim rozehru vystihl Gřeš a puk vyvezl.
07:00
Domácím se nepodařilo puk vyhodit ze třetiny a tak jej Havránek poslal z rohu na Laca, ten však chytá kotouč do lapačky.
06:40
Icing AZetu po nepřesné rozehře.
06:18
Pechanec pronikl po pravé straně a bekendem zkusil překvapit Vejmelku. Ten pozorný a puk nadvakrát chytá.
05:30
Tvrdý souboj za Vejmelkovou brankou, na chvíli měli puk domácí, ale obrana Třebíče jej rychle získala zpět.
04:55
Icing domácích.
04:30
Pořízek šel aktivně za pukem i přes přesilu protihráčů, pak z poza branky nahrával na modrou, ale Dudkovi puk utekl z pásma ven.
04:00
Vhazování před domácí brankou, následná Dymáčkova bomba z levé strany míjí Lacovu branku.
03:16
Vhazování před Vejmelkou.
02:16
Gřeš se dostal v útočné třetině na pravé straně k puku a vypadalo to, že bude zakončovat. Nakonec se rozhodl pro přihrávku, ale jeho spoluhráč ji nečekal a puk tak prošel kolem poloodkryté branky mimo.
01:40
Hraje se v domácí třetině, ale bez ohrožení branky.
00:50
Ale také domácí si připisují už v úvodní minutě střelu. Krislovo nahození kryje Vejmělka.
00:35
Na druhé straně Erat nabídl puk do šance Kristlovi, ten jej sice dobře nezpracoval, ale nakonec musel Laco zasahovat proti nebezpečné střele hostů.
00:16
Domácí obránce Lenďák jako první zaváží puk do útočného pásma, ale po souboji padá.
00:01
Hráči mají za sebou předzápasové rozbruslení, místní ledaři úpravu hrací plochy, utkání za pár minut může začít.
Vítáme vás u on-line přenosu.

18. kolo WSM ligy svede na havířovském ledě domácí AZ s Horáckou Slavií Třebíč.

AZ Havířov
Domácí AZ má za sebou dlouhou sérii zápasů v níž získal jen 3 body, a která vedla až k sešupu na poslední místo v tabulce a stála místo trenéra Mikeše. Novým hlavním koučem se stal jeho bývalý asistent Martin Janeček. Ten zahájil svou misi ziskem cenného bodu na horkém jihlavském ledě. Nyní jich mají havířovští 16 a to AZ posunulo, díky lepšímu skóre, o dvě příčky vzhůru, tedy na 12. pozici.

Sestava HC AZ Havířov v posledním utkání: Šimeček – Lenďák, D. Seman, Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Ollender, Anděl, Pořízek – Gřeš

SK HS Třebíč
Třebíč sice také svými výkony a výsledky neoslňuje, ale je na tom přeci jen o něco lépe. 22 získaných bodů ji řadí na 10. místo tabulky, na dohled od jejího klidného středu. Naposledy svěřenci trenéra Martina Nováka podlehli doma Benátkám 1:2.

Sestava SK HS Třebíč v posledním utkání: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Schejbal, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, Erat – Mrázek, T. Havránek, Kusko – Psota, Milfait, Dymáček – Paták, Huňa, Jan Wasserbauer – Juráň.

Zápas mezi Havířovem a Třebíčí nemá vyloženého favorita. V první čtvrtině WSM ligy vyhrál AZ na Horácku 2:1. Je jasné, že zejména domácí potřebují body jako sůl. Uvidíme, jestli havířovští oslaví první domácí výhru po šesti týdnech, nebo zda si hosté připíší, jako poměrně tradičně, z venkovního zápasu nějaké ty body. Utkání začíná v 18:00.