S konstatováním, že Frýdek-Místek dvoubodově oplatil Dukle porážku z prvního vzájemného zápasu, kdy si Jihlava z Polárky odvezla tři body, a tentokrát vezou z Horáckého zimního stadionu Slezané body dva za výhru 2:1 v prodloužení, se s Vámi loučí a hezký pondělní večer přeje Tomáš Lysý.
Prodloužení je u konce a raduje se v něm Frýdek-Místek. Hra tři na tři probíhala nahoru-dolu. Jihlava měla šance, Frýdek-Místek taky. Když domácí dvě slušné brankové příležitosti nevyužila, trefil z protiútoku levou šibenici David Cienciala, čímž ukončil domácí neporazitelnost Dukly trvající osm utkání a zároveň připravil Jihlavě první porážku v prodloužení (na nájezdy) v této sezoně.
63:24
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Prodloužení tři na tři rozhodují protiútoky a stejně je to tak i nyní. Nedáš – dostaneš. Slezané kontr dva na jednoho využili. Růžička dal kotouč na Klimšu, který projel z levé strany do pásma a přihrál na pravý kruh pro DAVIDA CIENCIALU, jenž z první zamířil nad přesouvajícího se Svobodu přesně do levé šibenice. Asistence: David Klimša, Marek Růžička.
63:07
Hosté na modré ztratili puk, který vybojoval Protasenja. Dal jej mezi kruhy v akci dva na jednoho pro Diviše, který si najel před Danečka, jehož neprostřelil.
62:49
Čachotský vylákal Danečka úplně ven z branky, kterou následně objel a přihrál na kruhy pro Říhu. Proti jeho střele z první se gólman Frýdku-Místku stihl vrátit do klece a zasáhnout.
62:18
Střela Skořepy z pravého kruhu na branku neprošla, útočit tak může znovu tým z historické zemské hranice Moravy a Slezska.
61:51
Prodloužení je nahoru – dolu. Jihlava stihla zachytit střelu, kterou od modré vyslal Kania, a vzápětí šla do rychlého útoku. Protasenja nepřihrával, najel si před branku, leč Danečka napodruhé v utkání neprostřelil.
61:25
Čachotský před brankou připravil střeleckou pozici Divišovi, který puk za záda Danečka nedostal.
60:54
Seman si najel na levý kruh a střelou na vzdálenější tyč o půl metru minul branku.
60:30
Pechanec zavezl puk před Svobodu a kombinovat tak mohou i hosté.
60:05
Dukla si vybojovala buly po pravici Danečka.
60:01
V šedesáti minutách hry se nerozhodlo. Slezané se tlačili za vyrovnáním, které také nakonec získali. Jihlava pět minut před koncem hrála přesilovku, leč byla v ní vyloučena a z dohrávané početní výhody hostí vyrovnal dorážkou Michal Kovařčík. Bude tedy následovat pětiminutové prodloužení tři na tři. Dukla zatím všech pět prodloužení (popř. nájezdů) vyhrála, Frýdek-Místek v nich má bilanci tří výher a dvou porážek.
60:00
59:43
Zkoušeli to hosté i domácí. Nejprve od modré pálil Michal Roman, jehož střela šla vedle pravé tyče. Poté ještě zkoušel ujet Čachotský, který se už tlačil před Michala Romana i Mariana Adámka, ovšem s vypětím všech sil byl druhým jmenovaným zastaven.
59:33
Ofsajd Dukly 26,7 vteřin před koncem stěhuje hru k levici Svobody.
59:15
Bilčíkův pokus se před branku odrazil na Adámka, který jej bez skrupulí vyhazuje přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
58:40
Hosté mají kotouč za brankou a snaží se jej přes pětici číhajících hráčů Dukly rozehrát.
58:00
Dalších několik zákroků na hraně, a to v probíhajících posledních dvou minutách třetí třetiny, kdy už dvojice rozhodčích zřejmě vylučovat nebude.
56:54
Zkrácenou přesilovou hru využívají hosté bezezbytku. Ondřej Kovařčík dal puk pro Matyáše, který od modré vypálil. Svoboda měl před sebou zase poměrně dost hráčů, přesto přes horší výhled stačil puk vyrazit. U kusu černé gumy byl jako první MICHAL KOVAŘČÍK a zblízka jej poslal do horní části branky. Asistence: Jakub Matyáš, Ondřej Kovařčík.
56:24
Hosté hrají v plném počtu.
56:15
Szathmáry si udělal na modré prostor ke střele, kterou Daneček vyrazil. Poté svedl Růžička s Divišem pořádný souboj, kde to možná zavánělo vyloučením, ovšem hraje se dále.
55:45
Skořepa si dojel kousek před kruhy odražený kotouč a hned poté vypálil na Danečka, který puk vytěsnil zřejmě svojí hrudí.
55:20
Domácí po minutě hry o přesilovku přichází. Sudí vylučují Anatolije Protasenju za krosček, což se tedy domácím příliš nelíbí. Ale to je tak jediné, co s tím mohou dělat.

Na vyloučení: 4-5.
55:10
Kalábova rána byla ztečována za branku, kde probíhá pořádná tlačenice o puk.
54:50
Seman dorážel dvakrát z bezprostřední blízkosti, ale na gólmana hostí si dvakrát nepřišel.
54:43
Kajínkův pokus srazil Daneček pravým betonem nad branku a také za branku.
54:24
První vyloučení třetí třetiny přichází na straně hostí. Mladší z bratrů Kovarčíků, Michal, dostává dvě minuty za podražení. Vítaná to chvíle pro Duklu.

Na vyloučení: 3-5.
54:16
Seman zabojoval o kotouč a nedovolil Jaškovi, aby se po pravé straně protáhl k útočné modré.
54:04
Jihlavský útok končí ofsajdem.
53:54
Nepříjemná střela Ciencialy z levé strany letěla na hlavu Svobody, který dokázal kotouč levým ramenem srazit do ochranné sítě.
53:35
Szathmáry našel za brankou Svobody odražený puk a také jej vyvezl ven z pásma. Nahazuje touš na Danečka a jde střídat, stejně jako jeho spoluhráči.
52:44
Protasenja vyvezl puk a na pravé straně u útočné modré jej předal Semanovi. Ten přihrál křížem na Jíchu, jehož pokus z levého kruhu byl zblokovaný, jinak by měl tedy Daneček spoustu práce.
52:02
Kajínkův pokus zkusil před brankou tečovat Skořepa, kotouč se mu ale trefil nepodařilo.
50:50
Jihlava se po zisku kotouče dostala do situace tři na dva, ve které vzal Stoklasa odpovědnost sám na sebe, z levého kruhu ale nápřahem mířil hodně nad branku.
50:16
Zakázané uvolnění po dlouhé přihrávce hostí to nebude. Na modré posílal Zahradníček puk podél čáry na Jeníka, jenž při pokusu o ránu z první téměř zlomil hůl.
49:37
Jihlavě se po delším času podařilo dostat ven z pásma. Tím spíše, že Protasenja sebral ve středním pásmu kotouč a přes dvě kličky se málem dostal přes dva hráče. Nakonec se svedla o kus černé gumy pořádná tlačenice za Danečkovou klecí.
49:14
Dukla si po dalším zakázaném uvolnění, kdy domácí hráči vyhodili odražený puk Adámkovy střely, vyžádali oddechový čas.
48:49
Na Horáckém zimním stadionu sledujeme ve třetí třetině hosty, kteří jsou i přes hru pět na pět neustále pod tlakem Frýdku-Místku. Části domácích fanoušků se to pochopitelně nelíbí.
48:35
Protasenja zkoušel z obranné modré prostrčit kotouč o mantinel na Semana, tato myšlenka ale postrádala přesnost a naopak byla razantní – zakázané uvolnění.
48:11
Branka směrem k parku za zády domácího gólmana je opět posunutá, hra je tak přerušená.
47:48
Marian Adámek již dnes nějakou tu střelu na branku vyslal. Nyní to zkusil z pravého kruhu, znovu si však nepřišel na jistého Svobodu.
47:16
Dobrovolný sice od modré nestřílel přesně, kotouč se však odrazil zpoza branky k levé tyči Danečka, který po neposedném kusu černé pryže sáhl lapačkou.
47:11
Jenže hosté se ukvapují v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
47:04
Před Divišem se na okamžik otevřel prostor, tak přejel přes modrou, kde mu klička na střed pásma nevyšla.
46:32
Svoboda se má opravdu co ohánět. Frýdek-Místek se tlačí do zakončení, jako nyní Jeník, který to zkusil do modré. Viděl totiž, že gólman Dukly nemá ideální výhled, ovšem měl připravenou lapačku.
46:01
Březinova střela z pravé strany nebyla přesná, šla zhruba o dva tři metry vedle vzdálenější tyče.
45:35
Při útoku Jihlavy tři na tři to zkusil z vrcholu levého kruhu Jícha, který zvedl puk příliš nad branku.
45:24
Na malou chvíli se domácí dostali před Danečka, ovšem už se musí opět bránit ataku hostí.
44:33
Střelu Zahradníčka z vrcholu levého kruhu srazil za branku Svoboda. Poté dával Růžička puk před branku na Lacku, který se k němu nedostal a v závaru si jihlavský brankář poradil na jedničku. Má puk ve své moci a nemusí mu vadit i nějaká ta strkanice, po které se vylučovat nebude.
44:16
Hosté jsou na úvod třetí části aktivnější a nepouští domácí hráče před Danečka. Dukla se znovu osvobozuje zakázaným uvolněním.
43:40
Svoboda si příliš neodpočine, další buly bude po jeho pravici.
43:18
Nyní se již domácím podařilo – i se štěstím – dostat puk do středního pásma.
43:08
Slezané svírají Duklu před její brankou. Mezi kruhy se k puku dostal Pechanec a i nyní si věděl muž ve svatyni Jihlavy rady, kotouč vyrazil za svojí klec.
42:31
Nepříjemná byla i střela Mariana Adamka od modré, která přes dva tři hráče změnila směr a prošla vedle pravé tyče Svobody.
42:05
V prostoru před brankou dorážel kotouč Matyáš spolu s dalším hráčem Frýdku-Místku. Svoboda prostor u pravé tyče ucpal a vzápětí se i Dukla osvobozuje icingem.
41:40
Březina pálil z levého kruhu hned po vyhraném buly, jeho nepříjemnou střelu dokázal zastavit Daneček svým levým betonem.
41:37
Při dalším zakázaném uvolnění můžeme oznámit, že dnešní utkání sleduje 1129 diváků.
41:25
Zakázaná uvolnění Frýdku-Místku pokračují, tak jako nyní.
40:48
Szathmáry vystavil ve středním pásmu čistý hit Jaškovi, který chtěl zavézt kotouč přes modrou a vůbec neregistroval jihlavského obránce.
40:43
Další zakázané uvolnění Frýdku-Místku.
40:26
Čachotský dobře dojel a vypíchl puk Ruferovi, který se již připravoval na střelu z první poté, co se k němu odrazila Pechancova přihrávka. Jihlava ještě založila útok, končící u Danečka.
40:09
Nahození Adámka od modré bylo hodně prudké, prošlo přes všechny hole na zakázané uvolnění.
40:01
Aktéři zápasu včetně čtveřice sudích jsou na ledě, pojďme tedy na třetí dvacetiminutovku.
Další třetina začne přibližně v 19:19.
Dukla by však mohla vyprávět, že nic rozhodnutého není. Ve třetím kole (pro Jihlavu druhém hraném) také vedla po čtyřiceti minutách 1:0, ovšem ve třetím dějství Benátky nad Jizerou třemi góly otočily stav a domácí už jen v závěru korigovali na 2:3. Vše je tak stále otevřené.
Druhá třetina nemastného-neslaného hokeje je u konce. Jihlava na začátku druhého dějství nevyužila dohrávanou, minutu a půl dlouhou, dvojnásobnou přesilovku. Frýdek-Místek po tomto okamžiku ožil a měl také šance, ovšem Svoboda je zatím velmi jistý. Naopak při další klasické početní výhodě Jihlavy dostrkal zblízka puk za čáru běloruský útočník Anatolij Protasenja.
40:00
39:53
Kaláb zkoušel z levého kruhu vyhodit kotouč do středního pásma, málem však trefil jednoho z několika hokejistů na střídačce hostí, kam kotouč zamířil.
39:34
Jihlava se osvobozuje zakázaným uvolněním.
39:15
Po další střele Adámka od modré toho Svoboda příliš neviděl, před jeho brankou byla spousta hráčů. Přesto vyrazil puk a když si kus černé pryže u jeho levé tyče vyhlídl Vít Christov, nedokázal jej v pádu zasunout do branky.
39:00
Probíhá poslední minuta druhého dějství.
38:58
Na modré se propracoval ke střeleckému pokusu Marian Adámek. Byl ale tísněn, takže více než nahození nestihl. To Svoboda viděl a jasně zachytil.
38:09
Zeman nahrál Čachotskému, který na levém kruhu udělal přihrávkou o mantinel statika z hráče soupeře a dal touš na Říhu, který střelou z první těsně minul levou tyčku.
37:16
Půžův pokus z levého kruhu skončil na jistém Danečkovi, jenž kotouč viděl a také schoval ve výstroji.
36:47
No jo, když nevíš, co s pukem, tak vystřel. Tímto heslem se asi řídil Dundáček, který z levé strany jen těsně minul bližší tyčku.
36:30
Bojovný hokej pokračuje, nyní se hráči přetlačují o puk u mantinelu v útočném pásmu Dukly poblíž levého kruhu.
36:09
Útok Frýdku-Místku končí ofsajdem.
35:33
Protasenja zavážel kotouč a po pravé straně se pozvolna dostal k bližší tyči. Odtud zkusil dát zadovku na Čachotského, kterou přečetl a srazil Michal Roman. Zdá se mi, že tento mladý slovenský obránce je dnes takřka všude.
34:46
Buly vyhráli domácí a Seman znovu dává kotouč do středního pásma.
34:39
Do konce přesilovky hostí chybí sedm vteřin a hráči s Rysem ve znaku zatím branku Svobody neohrozili. Budou ale mít vhazování po jeho pravici.
34:05
Navíc od modré pálil hodně nepříjemně Kaláb, jehož rána mířila metr nad horní tyčku.
33:58
Také tentokrát nedovolila Jihlava svému soupeři, aby se usadil v pásmu před Svobodou, a osvobozuje se.
33:31
Nahození Michala Romana nebylo přesné, šlo hodně vedle pravé tyče, kde jej získal Šimon Szathmáry a vyhazuje kotouč.
33:10
Následný útok Frýdku-Místku zastavila domácí čtveřice před modrou.
32:56
Stoklasa po vyhraném buly Dukly posílá kotouč až k Danečkovi.
32:46
Frýdek-Místek založil rychlou akci po levé straně. Na modré u jejich střídačky jí zastavil Jiří Říha, který vrazil na hrazení útočníka Jakuba Lacka a jde také na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 3-4.
32:19
Akce domácího celku nemůže pokračovat pro ofsajd.
31:59
Potřetí to hosté zkoušeli od modré. Konkrétně to byl obránce Marian Adámek, který trefil pouze dobře napadajícího Zemana.
31:37
O další střelecký pokus se pokoušel David Stránský. Tentokrát už kotouč na Svobodu prošel, který jej bezpečně kryje.
30:24
Na středu pásma se ocitl volný Cienciala, který ale mířil o metr vedle, než by k pravé tyči potřeboval. Vzápětí jihlavskou obranou neprošlo nahození Kanii od modré.
29:50
Dukla právě vstřelila branku!
Dvouminutovou přesilovku pět na tři domácí nevyužili, radují se tak v klasické početní výhodě, a to 40 vteřin před jejím koncem. Nyní to již domácím vyšlo a kdo jiný by mohl dorazit puk z bezprostřední blízkosti do branky, než ANATOLIJ PROTASENJA. Jihlavský útočník potvrdil, že v tomto prostoru je se svými dvěma metry králem a v závaru dostrkal puk za čáru. Asistence: Tomáš Kaláb, Adam Zeman.
29:30
Čachotský z mezikruží poslal dorážku vysoko nad horní tyčku.
29:19
Čachotský chtěl poslat přihrávku před branku na volného Protasenju, puk ale zblokoval za branku Jakub Kania.
28:49
Chvilku nebylo jasné, kde je puk po střele Kalába od modré. Ten nakonec vyplaval před Danečkem a hosté jej dávají do středního pásma.
28:35
Dukla je v plném počtu a kombinuje před Danečkem.
28:29
Dvě vteřiny před návratem vyloučeného Stoklasy se hosté proviňují hrou vysokou holí Davida Klimši, který tak jde ven. Za okamžik se vrátí domácí útočník a Dukla tak bude hrát přesilovku.

Na vyloučení: 2-4.
28:17
V závěru přesilovky hostí přišla střela od modré v podání Marka Růžičky, kterou Miroslav Svoboda viděl a našel jí buď v zástěře nebo mezi betony.
27:54
Seman zabojoval na obranné modré u střídačky soupeře a také on vyhazuje kotouč.
27:23
Po buly ve středním pásmu posílají domácí puk za branku Danečka a osvobozují se.
26:31
V pravém rohu za brankou Dukly zůstal ležet jeden z hráčů hostí, jehož po faulu loktem poslal na zem Filip Stoklasa. Domácí útočník tak dnes putuje na trestnou již podruhé a zatím je tak jediným vyloučeným hráčem Jihlavy.

Na vyloučení: 2-3.
26:21
Miroslav Svoboda se má hodně co ohánět. Po kombinaci Franka s Klimšou se u jeho levé strany ocitl volný Radek Meidl, který jej střelou zblízka nepřekonal.
26:00
Na střelu Semana sice Daneček viděl, ale trošku problémů mu nadělala. Gólman hostí vyrazil puk před sebe, který vzápětí i odpálil do rohu branky.
25:16
Vypadá to, že dnes to bude o málo gólech. Bojovnost a nepřesnost převládá nad hokejovostí. Hosté by rádi zvenčí získali bod, domácí naopak nehrají v optimální sestavě, chybí jim pro zranění pět hráčů.
24:49
Ačkoliv novic v hostující sestavě Pechanec získal ve středním pásmu odražený puk, nedokázal s ním přejít modrou. Pískán je ofsajd.
23:36
Ubráněné dvojnásobné oslabení nalilo hostům novou krev do žil. Svoboda musel likvidovat dvě střely Matyáše od modré, při té první navíc hodně nepříjemně clonil Klimša, který se ještě chtěl dostat k dorážce.
23:26
Následují dvě zakázaná uvolnění Dukly po sobě.
23:11
Dvě velké šance hostí. Tentokrát se již mohlo měnit skóre. Tváří v tvář Svobodovi nepřekonal domácího gólmana Ondřej Kovarčík. Stejně si poté vedl i Lukáš Jašek, který si ze středu pásma sjel před branku, ale domácího strážce svatyně z ní nevylákal a poté již byl ve velkém úhlu s malou možností úspěšného zakončení.
22:50
Po hře vysokou holí domácích se hra stěhuje opět do domácího pásma.
22:41
Ondřej Kovarčík se na levém kruhu dostal po buly ke střele, když si vybruslil blíže k brance, ovšem jeho pokus ztečoval Jícha za svojí klec.
22:35
Zakázané uvolnění vidíme i na druhé straně, buly tak jde před Svobodu.
22:17
Až nyní se po dalším buly hosté osvobozují vyhozením k Svobodovi, ale bez zakázaného uvolnění, a unavení hráči Frýdku-Místku tak mohou jít střídat.
22:08
Střelu Říhy od modré vytěsnil Daneček, vzápětí se Frýdek-Místek osvobozuje zakázaným uvolněním.
21:36
Hosté kritický moment přestáli a hrají v pěti. Protasenja byl před brankou podražen, ovšem tentokrát dvojice sudích nevylučuje.
21:14
Hosté posunují kotouč do středního pásma, ale střídat nemohou, mají to na střídačku daleko.
20:54
Skořepa u levé tyče nezasunul kotouč za čáru, ten projel brankovištěm mimo tři tyče.
20:35
Proč nyní sudí přerušili hru, mi není známo. Bude se vhazovat po pravici Danečka.
20:30
Do Protasenjovi střely z těsné blízkosti branky vložil hůl Jakub Matyáš a zblokoval jí.
20:17
Domácí už kombinují před Danečkem.
20:02
Hosté jej vyhráli a posílají kotouč za branku Svobody.
20:01
Skořepa je vykázán z buly.
Hráči už jsou na ledě, druhá třetina začne 1:36 minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovkou domácích.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
První třetina přinesla více brankových šanci na straně domácího týmu, ovšem hosty vždy ochránil od inkasované branky útočník Lukáš Daneček. Na druhé straně Frýdek-Místek gólmana Dukly Miroslava Svobodu příliš neohrozil. 24 vteřin před koncem ale hosté udělali faul, vzápětí při výhodě další, takže Jihlava bude hrát ještě minutu a půl na začátku druhého dějství přesilovku pět na tři.
20:00
19:59
Protasenja natřikrát kotouč za záda Danečka z brankoviště neprostrkal. Hostům se ale nepodařilo vyhodit puk, tak Bilčík poslal kotouč na Říhu, který z první trefil brusli protihráče před brankou.
19:36
Jak bylo avizováno, hosté jdou na dvě minuty do tří. Jakub Kania dostává za první faul dvě minuty za krosček a Marek Růžička je potrestán hákováním. Duklu tak čeká dvouminutová přesilovka pět na tři, zřejmě rozpůlená třetinou.

Na vyloučení: 1-3.
19:36

19:36
Domácí v šesti při výhodě drželi puk na svých holích, ovšem nepovedlo se jim vystřelit. I díky tomu, že přišel další faul, kterého se dopustil Marek Růžička.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:53
Čachotský se Semanem a Protasenjou získali za brankou puk a když Říha střílel od modré, prošel puk tečovaný obráncem Kaniou vedle levé tyčky. Dukla ale bude hrát přesilovku, nyní má výhodu.
18:06
Miroslav Svoboda si po delším času sáhl na puk, když schoval v lapačce střelu Radka Meidla. Hra je přerušená a sudí tak mohou z branky Danečka odklidit zlomenou hokejku.
17:33
Richard Diviš se efektním manévrem prodral přes modrou a oklamal protihráče. Mohl střílet z prostoru mezi kruhy, ale hledal ještě lépe postaveného Březinu, jenže přihrávku srazil obránce Zahradníček.
16:24
Zeman na chvíli udržel kotouč v rohu za brankou proti dvěma protihráčům a když mu přišel na pomoc Jícha, hosté zrovna puk vybojovali. Jejich útok skončil na útočné modré, kde je Jihlava o kus černé gumy připravila.
15:25
Bilčíkovo nahození, tečované dvěma hráči, prošlo do pravého rohu za branku Danečka, kde puk mají hosté.
14:48
Mezi kruhy se ocitl s pukem zcela volný Patrik Danišovský, ovšem slovenský forvard si neseřídil mířidla přesně, když pálil vedle levého horního rohu branky Danečka.
14:37
Diviš projel středem útočného pásma na pravou stranu, prostor ke střele ale nenašel. Stejně tak jeho dva spoluhráči byli pokrytí. Zkusil to střílenou přihrávkou, kterou Daneček schoval pod betony.
14:20
Další úspěšné osvobození domácích a vzhledem k tomu, že puk je ve středním pásmu, může jít Dukla po Stoklasově návratu do protiútoku.
14:08
Domácí se osvobozují, kotouč je až za Danečkem.
13:38
Hosté se radí, jak sehrát přesilovku, stejně tak domácí, jak dotáhnout zbylých 41 vteřin oslabení. Na kluzišti je totiž ledař a pomáhá brance do správné pozice.
13:38
Svoboda souběžně couval s tím, jak na něj z pravé strany najížděl David Cienciala. Po tom, co si to útočník Frýdku-Místku namířil za branku, byla klec po zásahu domácího gólmana posunutá.
13:11
Hned vzápětí se chopil puku Čachotský a vyváží jej ven z pásma.
13:03
Michal Roman si sjel až mezi kruhy pro puk, kde dával kotouč na pravou stranu. Měl ale spíše volit střelu, nikdo z jeho spoluhráčů se na tomto prostoru nenacházel.
12:49
Hosté jsou zpět v pásmu před Svobodou a kombinují.
12:31
Diviš s Bilčíkem zabojovali o odražený puk a na modré jej poslali až k Danečkovi.
12:19
Také hosté si vybojovali přesilovou hru. Stránský si na levém kruhu udělal prostor a když se chystal ke střele, podrazil jej Filip Stoklasa.

Na vyloučení: 1-1.
11:45
Ani jeden z týmů nyní nedokáže puk udržet dlouho na svých holích. Jako by při sebemenší příležitosti či kombinaci kotouče každému hráči odskakovali od hokejek.
11:13
Hosté nakonec byli v přetlačované úspěšnější, ovšem také oni musí začít od své branky, kde se snaží rozehrát Kania.
10:33
Christov sebral ve středním pásmu puk všem a rozehrál jej dozadu na Michala Romana. Po jeho nahození se o kotouč bojuje u mantinelu poblíž jihlavské obranné modré.
09:39
Krásně to udělal Adam Zeman, který obešel dva hráče. Věděl, že před brankou není prostor, tak naznačil pohyb za Danečka a poté dal puk za sebe na Semana, který zblízka souhru dvou navrátilců do sestavy nezakončil přesně, mířil o metr vedle vzdálenější tyče.
09:05
Ovšem Frýdeckomístečtí se z rychlého protiútoku neprosadili, Kaniův pokus po přejetí modré skončil nad brankou.
08:22
Dukla se znovu snažila napadat rozehrávku hostí a moc nechybělo, aby Skořepa s Protasenjou přisunuli puk na Čachotského, který by jel sám na Danečka. Místo toho musí domácí rychle spěchat ke své brance.
08:08
Akce Dukly je přerušena ofsajdem.
07:33
Skákavý puk se u pravé tyče z pohledu Danečka odrazil na hůl Diviše, který se již jal zakončovat bekhendem za padajícího gólmana, když jeho pokus na poslední okamžik zblokoval jeden z hráčů hostí.
06:59
Domácím se nadvakrát nepodařilo vyhodit, Březina hledal naslepo Diviše, ovšem neúspěšně. K puku se tak dvakrát dostal na modré Michal Roman, ale ani jeden z jeho střeleckých pokusů se nevešel mezi tři tyče. Ten druhý byl přitom poměrně slušný.
06:38
Na modrou dostal kotouč obránce Stránský, kterému zmenšoval střelecký úhel Jícha. Přesto bek Frýdku-Místku vystřelil a Svoboda schoval kotouč na hrudi.
06:06
Hosté se i přesto natlačili až před Svobodu, který znovu uhájil místo u pravé tyče po tom, co se puk za brankou snažil rychle prostrčit do tohoto prostoru útočník Christov. Klec domácích je vzápětí posunutá.
05:53
Protasenja se Skořepou si napadáním vynutili přerušení rozehrávky Frýdku-Místku.
05:36
Po zásahu Protasenji s Kaniou je puk na střídačce Dukly a hra je přerušena.
05:29
První zákrok si zapisuje také Miroslav Svoboda, který u své pravé tyče pokryl skákavý puk, aby hosté nemohli dorážet kotouč.
04:21
Hosté se prvnímu oslabení ubránili a zvyšují si úspěšnost při této herní činnosti. Už tak mají ubránění oslabení na téměř 90% úspěšnosti.
03:50
Velká šance Dukly na využití přesilovky. Seman získal před brankou kotouč. Protože byl v bezprostřední blízkosti Danečka, neměl prostor k zakončení, tak přistrčil puk u pravé tyče stojícímu Zemanovi, který jej nezvedl nad ležícího gólmana, respektive nad jeho pravý beton.
03:22
Povedlo se jí to až nyní, ale když Bilčíkovo nahození šlo kolem tečujícího Protasenji, vyhodil kotouč až k brance Svobody obránce Michal Roman.
03:01
Po Bilčíkově střele, která se odrazila od zadního mantinelu, se hosté osvobozují a Dukla se zatím nemůže dostat do pásma.
02:21
Tomáš Franek je prvním vyloučeným hráčem, když jde ven za sekání.

Na vyloučení: 0-1.
01:30
Seman za brankou vybojoval kotouč, ale ani jedna ze zadovek před Danečka mu přes pozorného obránce Michala Romana nevyšla.
00:54
Po hodně dlouhém čase se zapojuje do hry také obránce David Kajínek, jenž absentoval osmnáct zápasů. Vyváží puk ze svého pásma.
00:36
Protasenja byl za brankou nejprve lehce krosčekován. Poté si najel před Danečka, kde se snažil tečovat nahození Bilčíka od modré, ovšem hra byla přerušena právě pro postavení vysokého útočníka v brankovišti.
00:15
Domácí mají puk za svojí klecí a Tomáš Čachotský rozjíždí útok.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě, zápas začíná.
Dnešní zápas v Jihlavě neodehraje za Frýdek-Místek jeho nejproduktivnější hráč a hokejista s nejvíce asistencemi, polský reprezentant Aron Chmielewski. V týmu už naopak figuruje Antonín Pechanec, který přišel v rámci měsíční výměny z Havířova. Opačným směrem putoval Petr Kanko.
Z osmičky zraněných hráčů Dukly Jihlava se dnes do její sestavy vrací obránce David Kajínek (naposled nastoupil v 6. kole), dále Adam Zeman (naposled v 19. kole) a druhý nejlepší střelec týmu Filip Seman (absentoval dva poslední zápasy). Poprvé v kariéře nastoupí za A-tým Jihlavy junior Tomáš Mejzlík.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Bilčík, Říha, Szathmáry, Kajínek, Půža, Kaláb, Dobrovolný (C), Dundáček – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Zeman, F. Seman, Jícha – Stoklasa, Diviš, Březina – Danišovský, Mejzlík. Trenér: Petr Vlk

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Adámek, Kania, Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, D. Stránský – Cienciala, Pechanec, Rufer – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Jašek – Franek, Klimša (C), R. Meidl – Christov, Marek Růžička, Lacka. Trenér: Jiří Juřík

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Jílek, Šperl.
Pohled do statistik:
Nejproduktivnější hráč:
Dukla: Tomáš Čachotský, 22 zápasů, 25 bodů (8+17)
Frýdek: Aron Chmielewski, 18 zápasů, 15 bodů (6+9).

Nejvíce gólů:
Dukla: Josef Skořepa, 21 zápasů, 10 gólů
Frýdek: Petr Kanko a Tomáš Franek, oba 5 gólů.

Nejvíce asistencí:
Dukla: Tomáš Čachotský, 22 zápasů, 17 asistencí
Frýdek: Aron Chmielewski, 18 zápasů, 9 asistencí

Nejproduktivnější obránce:
Dukla: Jiří Říha, 22 zápasů, 17 bodů (4+13)
Frýdek: Jakub Kania, 18 zápasů, 5 bodů (0+5).

Trestné minuty:
Dukla: Vlastimil Bilčík, 18 zápasů, 26 tr. min.
Most: Jan Sýkora, 15 zápasů, 22 tr. min.

Gólmani:
Dukla: Miroslav Svoboda, 10 zápasů, 95,89%, 1,29 průměr; Jakub Škarek, 12 zápasů, 92,31%, 2,22 průměr
Frýdek: Juraj Šimboch, 16 zápasů, 90,06%, 3,13 průměr; Lukáš Daneček, 7 zápasů, 89,47%, 3,36 průměr.
Předchozí vzájemný zápas:
Frýdek-Místek – Jihlava 0:4

V rámci třetího vloženého pondělního kola cestovali svěřenci Petra Vlka do Frýdku-Místku, aby s tímto soupeřem odehráli historicky první mistrovský zápas. Duklu poslal již ve třetí minutě do vedení kapitán Tomáš Čachotský. Pojistku přidal v poslední vteřině první třetiny Adam Zeman. V polovině zápasu vedla Jihlava už 3:0, když svůj pátý gól v pátém utkání vstřelil Anatolij Protasenja. Skóre na konečných 4:0 uzavřel Filip Seman. Svou první nulu v jihlavském dresu vychytal Miroslav Svoboda, jenž zlikvidoval 33 střel soupeře.

Branky a nahrávky: 3. Čachotský (Říha, Skořepa), 20. Zeman (Stoklasa, Šidlík), 30. Protasenja (Bilčík, Čachotský), 47. F. Seman (Diviš, Důras).
Rozhodčí: Kubičík – Bryška, Novák.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1546.
Střely na branku: 33:31.
Průběh utkání: 0:4.

HC Frýdek-Místek: Daneček – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Doudera, Jank, Adámek – Luka, Kanko, Miloš Roman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Christov – Chmielewski, Káňa, Sýkora – Meidl, Klimša, Franek

HC Dukla Jihlava: Svoboda – Bilčík, Kaláb, Marcel, Říha, Grebenjuk, Šidlík, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Diviš, Seman, Důras – Stoklasa, Zeman, Březina – Jícha, Kondratěv, Anděl
HC Frýdek-Místek:
Hosté se krátce před polovinou soutěže nachází na hraně pomysleného play-off, jsou totiž na jedenáctém místě a na desátou pozici ztrácí dva body. Partnerský tým Třince by potřeboval zabrat, v poslední době totiž neprožívá příliš oslnivé období. Důkazem toho je jen šest bodů v posledních devíti zápasech za výhru, výhru v prodloužení a v posledním kole domácí porážku v prodloužení proti Slavii Praha.

HC Dukla Jihlava:
Domácímu celku se v právě probíhajícím ročníku poměrně daří, nachází se na třetím místě WSM Ligy. A mohlo být ještě lépe, to by však Jihlava nesměla podlehnout v Kadani 2:3. Červenožlutí tak sice nevyužili šance dotáhnout se na České Budějovice a Kladno v tabulce, ale budou mít příležitosti další, protože v následujících pěti utkáních hrají hned čtyřikrát doma.

Poslední zápasy Dukly:
Kadaň – Dukla 3:2
Dukla – Most 3:0
Třebíč – Dukla 0:4
Litoměřice – Dukla 2:4
Dukla – Slavia 2:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy, ve kterém se proti sobě v rámci 24. kola představí domácí HC Dukla Jihlava a HC Frýdek-Místek. Tento soupeř přijede na Horácký zimní stadion vůbec poprvé. Úvodní buly zápasu bude vhozeno přesně v 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.