S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poprvé v sezoně vyhrála nad Kladnem, když Rytíře na domácím ledě porazila poměrem 4:3, se s Vámi loučí a hezký večer na den svatého Mikuláše přeje Tomáš Lysý.
Pohledné utkání, kdy na Horácký zimní stadion konečně přijel tým, který chtěl hrát hokej, skončilo po šedesáti minutách. Byť se to tak prvně nezdálo, protože ve 46. minutě srovnal kladenský kapitán Jiří Burger. Kladno poté mělo více ze hry, ovšem Dukla záhy dokázala hru srovnat. Když oba týmy nevyužily po jedné nabídnuté přesilovce, zdálo se, že zápas půjde do prodloužení, ale to odmítl Tomáš Čachotský přesnou tečí Říhovy střely – 4:3.
59:33
Dukla posílá puk přes obrannou modrou na druhou stranu.
59:23
Hanuljak je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.
59:00
Nyní byl gólman Kladna už mezi kruhy, ovšem ztečované vyhození Dukly opět dává puk před jeho klec.
58:43
Domácí nadále obětavě brání modrou, a to úspěšně. Hanuljak tak nemůže jít ven z klece.
58:00
V nahlášených posledních dvou minutách třetí třetiny Jihlava zastavila útok Kladna na modré.
57:52
Škarek nejenže zastavil nahození Kladenských, byť před ním byli dva hráči soupeře, ale ještě jej rozehrál na hokejky spoluhráčů.
57:34
Domácím nyní stačí vyhazovat puky ven z pásma, jak to dvakrát po sobě dělají, aniž by to bylo zakázané uvolnění.
56:40
Útok Kladenských, kteří se před buly domlouvali, co a jak, hatí ofsajd.
56:21
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavští se dnes podruhé v utkání ujímají vedení a tentokrát se přesná teč povedla TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU. Oblíbenec domácích příznivců, kterých je na Mikulášské pondělí na stadionu přesně 1635, tečoval před brankou Říhovu střelu za záda bezmocného Hanuljaka. Asistence: Jiří Říha, Richard Diviš.
56:07
Po Divišově zadovce se otevřel na levé straně prostor pro Jíchu, který si najel na vrchol kruhu. Mířil do levé šibenice, kde byla lapačka Hanuljaka.
55:23
Rytíři jsou v plném počtu.
55:13
Až nyní se Jergl dostal na levém kruhu k puku, jeho pokus ale přes kladenské kráče neprošel na branku.
55:02
Domácím se při přesilovce ještě nepodařilo ohrozit branku Hanuljaka. Vypadá to, že nyní Dukla spíše nechce udělat chybu.
54:04
Jerglovi byl na okamžik sám před brankou, ovšem při zakončení mu puk přeskočil hůl a hosté se opětovně osvobozují.
53:43
Stejně tak jako nyní, kdy zavezení puku do pásma domácích zachytil Jakub Strnad.
53:30
Bezprostředně po buly Rytíři vyhazují až za Škarkovu klec.
53:23
Kladenští dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a také ze strany hostí míří na trestnou lavici dnes pátý hráč. Konkrétně Jan Kloz.

Na vyloučení: 5-5.
53:16
Jergl na modré vybojoval puk a dal ho na Březinu, jenž z pravé strany šel na branku. Hanuljak mu dokázal vypíchnout puk a při pokusu o zakončení z velkého úhlu z levé strany trefil domácí útočník boční síť.
52:50
Hned při Březinově návratu na led je pískáno zakázané uvolnění.
52:44
Jihlavští hokejisté hrají v plném počtu.
52:14
Rána Drtiny od modré se od lapačky Škarka odrazila na hůl zřejmě Szathmáryho, jenž povezl kotouč k levému kruhu a poté vyhazuje přes všechny čáry.
51:31
Jihlavští se nedlouho poté osvobozují.
51:11
Ačkoliv hosté spíše honili kotouč po prknech, nakonec se jim podařilo vystřelit. A to hodně nebezpečně. Cetkovský si najel na pravý kruh pro odražený puk, vystřelil, a Škarek ochránil svůj tým od inkasovaného gólu dobrým zákrokem.
50:44
Dvě přesilovky ze čtyř již dnes Kladenští využili. Nyní mají další příležitost. Davidu Březinovi se sice dvě minuty za napadení moc nelíbí, ale nic s tím nemůže dělat.

Na vyloučení: 5-4.
50:08
Po Drtinově dělovce poskakoval kotouč brankovištěm. U pravé tyče jej lehce zasáhl Jan Kloz, na poslední chvíli ale domácí stačili puk, klouzající k levé tyči, zasáhnout a zavézt do bezpečí.
49:38
Seman se dostal do ofsajdu, prvně sice chtěl hrát puk, ale hned poté, co se ohlédl za čárovým, si to rozmyslel. Už ale dle názoru sudího bylo pozdě a pískán je úmyslný ofsajd.
49:06
Po vyhraném Semanově buly byl poslán na led důrazně Důras, jenž se dostával ke kotouči. Následuje další icing hostí.
48:57
Zakázané uvolnění vidíme i na druhé straně, buly bude před Hanuljakem.
48:22
Březina s Divišem ujeli do akce dva na dva. Od modré dal druhý jmenovaný puk prvnímu, který jej zavezl na pravý kruh a vystřelil. Kus černé gumy se možná odrazil od bruslí Diviše, aby šel vedle pravé tyče.
48:09
Pískáno je zakázané uvolnění Dukly.
48:03
Ovšem vyvézt puk z obranného pásma se Dukle nepodařilo.
47:45
V souboji o puk u časoměřičů jsou úspěšnější hosté, Jihlava má vzápětí kotouč za brankou ve své moci.
47:06
První třetina nasadila laťku hodně vysoko, druhá jí trošku snížila a nyní vidíme hlavně na obou stranách hru, která se vyznačuje heslem "hlavně neudělat chybu"
46:41
Říha viděl, že je před Hanuljakovou brankou několik hráčů. Zkusil to tedy od modré, ovšem gólman Kladna zastavil kotouč mezi betony.
45:37
Jihlavští jsou po vyrovnání jako opaření. Na středu pásma se k puku dostal i přes dva hráče soupeře David Tůma, aby následný bekhend poslal těsně vedle levé tyčky domácí branky.
45:01
Kladno právě vstřelilo branku!
Další teč přináší kladenské srovnání. Tentokrát střílel od modré Ptáček a akci dvou velezkušených hráčů zúročil JIŘÍ BURGER, který mezi kruhy sáhl po puku a dokázal jej tečí usměrnit přesně k pravé tyči Škarkovy branky. Asistence: František Ptáček, Jan Kloz.
44:56
Také Rytíři rychle zavezli kotouč do útočného pásma. Z vrcholu pravého kruhu zkusil Škarka překvapit Ton, puk však domácí gólman zachytil mezi betony.
44:41
Kladenští nemohou pokračovat v útoku, přišla totiž Strnadova přihrávka rukou na Tůmu.
44:23
Zakázané uvolnění Kladna směřuje hru před Hanuljaka.
44:09
Kajínek si sice rozehrávkou z obranného pásma nerozuměl se spoluhráči, když však puk zavezl přes modrou a následně k levému kruhu Ton, dokázal jej zbourat a obrat o kotouč.
43:32
Ani jihlavským hokejistům se nepodařilo získat puk za brankou soupeře, Kladenští však vyhazují za střední pásmo a jdou střídat.
42:20
Při jihlavském útoku je pískán ofsajd, buly tak jde do středního pásma.
42:13
Kladenští napadají za brankou rozehrávku Jihlavy, ovšem k puku se dostat nemohou.
41:36
Nápřah od modré v podání Petra Ulrycha prošel zhruba dva metry vedle levé tyče Jakuba Škarka.
40:59
Za Škarkovou brankou při souboji o puk duní mantinely, více z boje měla nakonec Dukla, jenž posílá touš do středního pásma.
40:31
Jergl zblízka v dobré pozici promáchl. K puku se poté dostal Důras, který z levé strany z bližší vzdálenosti před brankou již puk na hůl dostal, nicméně Hanuljak byl pozorný.
40:09
Hra se stěhuje před Hanuljaka po zakázaném uvolnění Kladna.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:12.
Také druhá třetina přinesla poměrně pohledný hokej a navázala tak na část první. Je třeba říct, že hrají dva týmy ze špičky tabulky, proto tenhle hokej baví. Ze všech šancí se puk dostal do sítě ve 29. minutě, kdy přesilovkovou střelu Růžičky z vrcholu pravého kruhu tečoval před brankou Jiří Cetkovský za záda Škarka, který s touto tečí nemohl dělat zhola nic – 3:2.
40:00
39:56
Kotouč až před branku Hanuljaka zavezl Důras. Na brankovišti poskakující pryž následně netrefil Seman ani autor akce, aby puk pokryl kladenský strážce svatyně.
39:36
Buly ve středním pásmu vyhrávají Rytíři a posouvají touš za branku. Tím tak ubrání krátké oslabení.
39:06
38:58
Szathmáryho střela od modré změnila po teči před brankou směr a prošla kousek vedle pravé tyčky Hanuljaka.
37:52
Kladenská kombinace nevyšla a na modré kotouč sebral Jergl, jehož musel zastavit Peter Jánský, aby z toho nebylo nebezpečné přečíslení. Dvě minuty pro zkušeného forvarda Rytířů.

Na vyloučení: 4-4.
37:25
Po střele Tenkráta vyrazil puk Škarek na hole spoluhráčů, kteří vyhazují.
37:06
Říhovu ránu od modré vyrazil Hanuljak lehce před sebe, ale ihned zkusil po puku sáhnout. A to v okamžiku, kdy se o dorážku pokoušel před brankou stojící Filip Seman. Ten se snažil puk nahrnout za čáru, ale udělal tak i s gólmanem Miroslavem Hanuljakem. Domácí útočník tak dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 4-3.
36:45
Opravdu nevím, co psát dříve. Akce střídá akci, vážněji ale nyní ani jeden z hráčů nedokáže ohrozit branku soupeře.
35:32
Znovu to byl Strnad, který téměř vždy, když je v útočném pásmu u puku, pořádně zlobí. Na nic nyní nečekal a z kruhů to zkusil na vzdálenější tyč, kam dal Škarek rychle svůj beton.
35:00
Říha se za brankou zbavil hned dvou napadajících hráčů a dal dlouhou přihrávku na Březinu. Ten si najel do své oblíbené pozice na pravém kruhu a poslal střílenou přihrávku před branku, kterou těsně minul Stoklasa.
34:12
Tohle je hokej, který se prostě musí líbit. Nahoru – dolu. Kladenskou akci rychle zastavuje Škarek a přerušuje hru.
33:52
Důras také předvedl rychlé nohy, když to vzal po pravé straně přes modrou a na kruhu rychle zabrzdil. Nahrál mezi kruhy na Jergla, jenž byl zády k brance, ale i tak vystřelil a zamířil znovu vedle levé tyčky. Hezká to akce.
33:25
Po několika soubojích o puk v útočném pásmu Dukly dostávají hosté touš do neutrální zóny u střídaček.
32:13
Další vyhrané buly Dukly, po kterém pálil od modré po ledě Jiří Kajínek, nicméně i jeho pokus šel vedle, a to kolem levé tyče.
31:49
Jan Kloz vybojoval ve středním pásmu kotouč a ihned si to namířil přes modrou. Vzápětí vystřelil, ale levý beton Škarka byl na místě.
30:59
Už se opět hraje. Po vyhraném buly dal Šidlík puk na modrou pro Szathmáryho, který napřáhl z první, leč jeho projektil se nevešel mezi tři tyče a po odrazu od zadního plexi skončil v zadní síťce branky.
30:55
Hra je na okamžik přerušena kvůli problémům s částí mantinelu u jihlavské střídačky.
30:55
Rytíři si nedělají problémy a vyhazují puk na zakázané uvolnění.
30:53
Zeman nabral rychlost, protože dostal puk do jízdy a po levé straně si bleskově sjel před branku. Zkusil to bekhendem, ovšem minul vzdálenější tyč Hanuljakovy branky.
30:38
Seman byl mezi kruhy v klinči s Cetkovským, jenž posunul kotouč na spoluhráče. Po kontru tři na tři je puk u Škarka, který jej zastavil.
29:50
Patrik Danišovský po přejetí modré dostal přihrávku a hned to zkusil z pravé strany. Miroslav Hanuljak dokázal zasáhnout částí helmy a srazit puk za branku.
29:40
David Růžička si tak dnešní 400. zápas za Kladno oslaďuje asistencí. Čtyři stovky utkání za jeden klub, to už je panečku počet!
28:47
Napotřetí to již Rytířům se zavezením puku do pásma nejenže vyšlo, navíc přidávají kontaktní branku a využívají tak druhou přesilovou hru dnešního utkání. Tenkrát předal kotouč na vrchol pravého kruhu pro Růžičku, který vystřelil zrovna v době, kdy byl před brankou JIŘÍ CETKOVSKÝ, jenž sáhl po puku a usměrnil ho jemnou tečí po ledě k pravé tyčce. Asistence: David Růžička, Petr Tenkrát.
28:20
Stejně tak jako nyní.
28:10
Jihlavští dokázali získat nahození soupeře a osvobozují se.
27:40
Právě Filip Seman si nyní na dvě minuty odpočine, jde na trestnou lavici za sekání.

Na vyloučení: 3-3.
27:22
Znovu ale přišla špatná rozehrávka Kladenských. Hosté zkusili poslat puk hned na Přikryla, který se vracel z trestné. To ale vyčíhl Seman. Kličkou si najel z levé strany mezi kruhy, kde se stahovačkou zbavil obránce a vystřelil. Hanuljak ochránil hosty od čtvrtého gólu.
27:12
Kladenští hrají v pěti.
27:03
Mezi kruhy byl zcela volný Aleš Jergl, jenž také dostal od Michala Důrase puk. Hned si připravil střelu a poté se opřel do kotouče, ovšem Jiří Cetkovský dokázal pokus Jergla zblokovat.
26:36
Šidlík si hodně dlouho říkal o přihrávku na modrou, kam ale puk nedostal, protože pas přečetl jeden z kladenských a srazil puk do středního pásma.
25:36
Čachotský se elegantně na pravém kruhu vyhnul soupeři a zavezl puk téměř až před branku, kde přihrával k odkryté druhé tyčce na spoluhráče. Nikdo z hráčů ve žlutém tam ale nebyl.
25:22
Hosté se hned po buly osvobozují.
25:12
A právě v mlýnici před brankou se provinil Roman Přikryl, který skákavý puk stáhl a sevřel jej rukou. Jde proto na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 2-3.
25:05
Nahození Petra Šidlíka nadělalo Miroslavu Hanujlakovi problémy a já se mu ani nedivím, protože před jeho brankou byl pořádný val hráčů.
24:14
Jiří Drtina zabojoval o nahozený puk a přineslo to své ovoce. Kloz totiž poslal mezi kruhy střílenou přihrávku, kterou zasáhl Jakub Strnad, jenž je zatím nejnebezpečnějším hráčem hostí. Nemířil ale přesně.
23:44
Kajínek zkusil zastavit hitem Matulu na modré, což se mu sice povedlo, ale u puku zůstali Kladenští. Z pravé strany to hned poté zkusil Ton, jehož pokus schoval gólman Dukly mezi betony tak, že se Zikmund k dorážce nemohl dostat.
22:53
Danišovský posadil u střídaček na útočné modré na zadní část těla soupeřova hráče, ovšem poté si nerozuměl se spoluhráčem, kterému dával přihrávku do jízdy. Ta šla na paty.
21:34
Dukla se ale nepoučila a druhý nejlepší nahrávač Rytířů se řítil sám na Škarka. Ani napodruhé si ale Roman Přikryl na jihlavského strážce svatyně nepřišel, zblízka se neprosadil.
21:14
Roman Přikryl dostal pořádně mnoho prostoru, takže mohl z levého kruhu vystřelit. Škarek byl pozorný a jeho pokus vyrazil.
21:01
Peter Jánský si nevšiml, že paže čárového je kolmo ke střeše stadionu, tím spíš, že byl kladenský forvard v útočném pásmu. Když zabojoval o puk, byl pískán úmyslný ofsajd.
20:37
Dlouho se ale u Škarkovy branky nezdrželi. Domácí posílají puk na druhou stranu, zakázané uvolnění to nebude a jdou střídat.
20:21
Říhovo nahození si proti Semanovi pohlídal Strnad a Rytíři mohou jít dopředu.
20:06
Druhé dějství začíná kladenským ofsajdem.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Utkání se hraje na Mikuláše, který se možná už pohybuje se svojí družinou – andělem a čertem – na stadionu. A může sledovat i čertovské vystoupení jihlavských krasobruslařek, které vyplní přestávku mezi první a druhou třetinou.
Úvodní dějství je u konce a přineslo více branek, než první zápas těchto soupeřů na Horáckém zimním stadionu za celých 60 minut. Kladno se ujalo v šesté minutě vedení zásluhou přesilovkové trefy od modré v podání Jiřího Drtiny, ovšem Dukla za 35 vteřin vyrovnala přesnou ránou Adama Zemana z mezikruží. To však nebylo vše. Ve dvanácté minutě zakončil pohlednou kombinaci Jergla s Důrasem Filip Seman a sekundu před koncem využil přesilovku Jiří Říha – 3:1.
20:00
19:59
Možná to hosté už trošku podcenili, protože zhruba 12 vteřin před koncem se osvobodili vyhozením do středního pásma. Ovšem Jihlava to ještě zkusila. Po Šidlíkovi se puk dostal k Čachotskému, jenž na pravém kruhu naznačil střelu a přihrál téměř na střed pásma. Tam byl JIŘÍ ŘÍHA a zamířil do levé šibenice. Tak dlouho střílel, až mu to vyšlo. Asistence: Tomáš Čachotský, Petr Šidlík.
19:51
Hosté hrají ve čtyřech a dávají puk do středního pásma.
19:40
Do třetice Jiří Říha. Nyní už se jeho pokus vešel mezi tři tyče, ovšem Hanuljak se blýskl dobrým zákrokem pravým betonem.
19:22
Nyní už to bylo o něco méně, ale Jiří Říha opět střílel nad horní tyč.
19:03
Nyní už jsou domácí v pásmu a Říhova střela šla dva metry nad branku.
18:41
Domácí prohráli buly a Petr Ulrych odpaluje kotouč nekompromisně na druhou stranu.
18:39
Jihlava bude mít 72 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, když se po její kombinaci v útočném pásmu provinil František Ptáček vysokou holí.

Na vyloučení: 2-2.
18:22
Jihlavští si také při přesilovce komplikují život, když napadáním vzal puk právě Zikmund. Zkusil se rychle uvolnit a vystřelit, ovšem jako supi se k němu sjeli jihlavští hráči.
17:51
Dvě minuty také na straně Rytířů. Jiří Cetkovský je vyloučen za podražení, kterého se dopustil před brankou Dukly při napadání.

Na vyloučení?´: 2-1.
17:39
Říhovo nahození si za brankou našel Stoklasa, ovšem vzápětí byl pod nátlakem dvou protihráčů a puk proti Zikmundovi neudržel.
17:12
Protasenja to nemyslel zle, zkusil na modré u střídaček udělat kličku a poslat na spoluhráče dlouhý puk, ale o kousek tento úmysl nevyšel. Zakázané uvolnění.
16:45
Škarek raději podržel kotouč v lapačce po tom, co se k němu řítilo hejno tří hráčů Kladna.
15:58
Tato přesilovka hostí gólem neskončí, Jihlava se druhému oslabení ubránila.
15:30
Jihlavští hokejisté se dvakrát po sobě osvobozují.
15:10
Kladenští se při přesilovce až nyní dostali do útočného pásma. Byl to David Tůma, loňský postrach play-off, který zavezl kotouč po levé straně až ke kruhu a tvrdě vypálil na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul.
14:38
Dukla znovu zahrozila v oslabení. Střelu přesně z levého kruhu vyslal Čachotský a Hanuljak jí zastavil mezi betony.
14:18
Zeman ujel při vlastním oslabení a jediný, kdo jej křižoval, byl zkušený Petr Ton. Když jihlavský útočník zkusil z mezikruží vystřelit, tak mu do jeho rány vložil hůl právě Ton, ovšem odražený puk byl nakonec pořádným nebezpečím pro Hanuljaka, jelikož dopadl metr vedle pravé tyče.
13:58
Jihlavský obránce Jiří Říha sice při souboji ztratil helmu, ale dostává dvě minuty za pád pod nohy soupeře.

Na vyloučení: 2-0.
13:53
Jihlavská obrana nechala před brankou volný prostor pro Petra Tenkráta, kterého u pravé tyče vychytal Škarek. Pískán je ale faul a domácí půjdou do čtyř.
13:40
Hraje se ihned před brankou Hanuljaka, který zamezil překvapivému nahození Březiny z pravé strany z nulového úhlu.
13:14
Ze začátku mělo více ze hry Kladno, nyní je to Jihlava. Ale aby se Jakub Škarek náhodou nenudil, přejel modrou František Ptáček a vypálil z pravé strany. Gólman, který bojuje o juniorský šampionát, neměl s touto střelou potíže.
12:11
Rytíři nyní pořádně zaspali a nechali jihlavské hokejisty střílet nejprve z levého a poté přesně z pravého kruhu. Bohužel už jsem neviděl přesně, kdo dvakrát ohrozil Hanuljaka, jenž si připisuje v rychlém sledu dva zákroky.
11:29
A právě z levého rohu branky si lehce vybruslil Jergl, který poslal kolmici na opačný kruh pro Důrase. Před branku si mezitím sjel FILIP SEMAN, dostal od jihlavské šestadevadesátky přihrávku a zblízka nastavil hůl, proti čemuž byl Hanuljak bezmocný. Asistence: Michal Důras, Aleš Jergl.
11:13
Szathmáry zkoušel střelu z vrcholu levého kruhu, ale včas k němu přijel Tůma a pokus zblokoval do rohu za branku.
10:57
Opět Kladenští nerozehráli zcela ideálně. Vyhození puku po prknech nebylo tím pravým ořechovým, navíc když se kotouč od brusle jednoho z hostí odrazil na střed pásma pro Davida Březinu. Ten si chviličku počkal a zkusil to zápěstím. Hanuljak udržel kotouč ve výstroji.
10:30
Hokej vidíme tedy pěkný, jen co je pravda. O maličko aktivnějším týmem jsou Rytíři, kteří se častěji nachází před brankou soupeře.
09:10
Tentokrát to Tenkrát udělal velice dobře. Rychle se dostal s pukem až před branku, kde navíc vytvořil pořádný závar, kotouč do branky ale nedostrkal.
08:36
Další kladenský pokus o poslání puku ven z obranného pásma zachytil Bilčík, jenž měl navíc na modré dostatek času na přípravu střely, ovšem zamířil nad horní tyčku.
08:21
Na rozdíl od Důrase, který zachytil kotouč na modré a udržel Dukle pásmo. Tohle byla laxnost od Tenkráta.
08:04
Stoklasa napadal rozehrávku hostí, ovšem Hořava ve středním pásmu předal kotouč Drtinovi a nepřipustil tak komplikace.
07:24
Další zakázané uvolnění na straně Dukly.
06:59
Seman vybojoval kotouč na levém kruhu a ihned jej nasměroval před branku na Danišovského. Slovenský forvard Dukly sice byl v obtížné pozici, ale stihl na Hanuljaka vyslat střelu, kterou si gólman Kladna pohlídal pravým betonem.
06:33
Nejsem nikterak zdatný matematik, ale rychle jsem spočítal, že vedení Kladna vydrželo přesně 35 vteřin. Dukla po druhém vyhraném buly před Škarkem zavezla kotouč zásluhou Čachotského do pásma. Oblíbenec domácích fanoušků to zkusil se střelou, která se po odrazu dostala mezi kruhy na ADAMA ZEMANA a ten ranou do levé šibenice srovnal stav. Asistence: Tomáš Čachotský.
06:10
Po zakázaném uvolnění Dukly se bude vhazovat po levici Škarka.
05:58
Ačkoliv domácí hokejisté vyhodili puk, Rytíři jej bleskově zavezli zpět do pásma. Kapitán hostí Burger našel přesně na středu modré JIŘÍHO DRTINU, který se opřel do puku a jeho rána skončila nad lapačkou Škarka v síti. Poprvé v letošních vzájemných zápasech se do průběžného vedení dostává hostující tým. Asistence: Jiří Burger.
05:18
Cetkovský se s pukem prodral až před branku, ale na Škarka si v dobré příležitosti dvakrát nepřišel. K dorážce se poté nedostal Tenkrát.
04:58
Stoklasa vyvezl puk při oslabení po pravé straně a dostal se až ke kruhu, kde ohrozil Hanuljaka, který vyrazil puk před sebe. U dorážky byli první hosté.
04:42
První vyloučení zápasu je na světě. Petr Šidlík dle sudích v rohu za brankou krosčekoval právě Strnada a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 1-0.
04:28
Jakub Strnad, který předešlý zápas v Jihlavě rozhodl trestným střílením, si po bekhendovém zpracování udělal prostor v rohu za brankou a tam nyní bojuje o puk.
03:51
Na druhé straně raději Hanuljak podržel puk proti napadajícím hráčům soupeře.
03:43
Jihlavští hokejisté si trošku nerozuměli při rozehrávce, ovšem Jan Kloz toho nevyužil. Domácí k němu hned přistoupili a svojí chybku napravili.
03:26
Zikmund si na modré obhodil jednoho z domácích hráčů, který poté pod jeho bruslemi nechal hokejku. Tohle zavánělo faulem, ovšem sudí nepíská.
02:51
To Petr Tenkrát již byl přesnější. Z pravého kruhu napřáhl a zkusil to mezi betony Škarka, který sklapl nohy k sobě včas.
02:34
Právě Patrik Machač se vzápětí dostal mezi kruhy k odraženému puku, ale o dva tři metry minul levou tyčku.
02:24
Patrik Machač se ekvilibristicky dostal přes modrou a hosté tak mají prostor před brankou Škarka.
01:27
Že je Richard Diviš proti Kladnu o něco více namotivovaný, to bezesporu, vždyť je to odchovanec místního hokeje. Nyní zavezl puk do pásma a přihrál na Čachotského, který si nerozuměl na modré s obránci.
01:08
A právě jihlavský velikán dává puk do středního pásma. Domácí jdou střídat.
00:37
Jihlavští mají puk za brankou a dlouhá přihrávka na Anatolije Protasenju nebude na zakázané uvolnění. Puk byl někým tečován.
00:13
Úvodní buly dopadlo lépe pro Duklu, která se dostala do útočného pásma, aby v rohu za brankou vybojoval kotouč František Ptáček.
00:01
A právě nyní přivádí jihlavskou ekipu na led jako tradičně útočník Michal Důras.
Kladenské hokejisty máme necelé čtyři minuty před startem utkání na ledě, teprve po nich vyjíždí sudí. Čeká se už jen na domácí Duklu.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Svoboda) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský. Trenér: Petr Vlk

Rytíři Kladno: Hanuljak (Stahl) – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Matula, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Keszi, Zikmund, Cetkovský. Trenér: Jiří Kopecký

Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Hanzlík.
Přímý souboj o druhé místo tabulky:
Druhou jistou věcí je, že dnes si to oba mančafty rozdají o druhé místo v tabulce. Tuto příčku zatím drží Dukla, která nasbírala 56 bodů. Třetí Rytíři ale mají jen o bod méně. Ovšem je možná i varianta, která je typická pro pořekadlo "když se dva perou, třetí se směje." Čtvrtá Slavia má totiž stejně bodů, 55, jako třetí Kladno a také ona se může dostat po tomto kole na druhé místo tabulky.
Letošní vzájemné zápasy:
Před dnešním utkáním jsou jisté dvě věci. První z nich jsou vzájemné zápasy obou týmů. Jakmile dnes na Horáckém zimním stadionu zazní závěrečný hvizd sudího, bude jasné, že buď Jihlava na třetí pokus poprvé v sezoně porazí Kladno nebo se Rytíři budou radovat i z třetího vítězství nad Duklou v probíhajícím ročníku WSM Ligy.

18. kolo: Kladno – Jihlava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
5. kolo: Jihlava – Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).
Rytíři Kladno:
Jestliže se Jihlava nedávno dostala z výsledkové krize (kdy během pěti prohraných utkání třikrát padla doma), na Rytíře přišel menší výsledkový útlum zrovna nyní. Kladenští v posledních pěti utkáních hned čtyřikrát padli na domácím ledě a body si odvezli pouze z Havířova. Na druhou stranu, období horších výsledků potká v sezoně každý tým přesně dle hesla "nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali." Rytíře sice může mrzet, že těmito výsledky klesli z prvního místa WSM Ligy na třetí, ovšem na druhou Duklu mají ztrátu jen bod a na první Motor jen šestibodový deficit. To je při tříbodovém systému zanedbatelné.

HC Dukla Jihlava:
Jen co jihlavští hokejisté přerušili sérii pěti porážek v řadě (kdy mimochodem čtyřikrát prohráli jen o gól a jednou o dvě branky), se zase červenožlutí vrátili na vítěznou vlnu. Ta nyní trvá čtyři zápasy. Jihlava se během ní může pyšnit i celkem, který poprvé v sezoně vyhrál v Budvar aréně, kde porazila místní Motor 2:1. Ačkoliv Dukla v posledních utkáních nedává moc gólů – během čtyř výher se trefila desetkrát (průměr 2,5/zápas), moc gólů ani nedostává a proto vítězí. V oněch zmiňovaných čtyř utkáních dostali Jihlavští jen 4 góly a jsou tak týmem, který v celé WSM Lize inkasoval nejméně branek.

Předchozí zápasy Dukly:
Havířov – Dukla 0:1
Dukla – Benátky 3:1
Motor – Dukla 1:2
Dukla – Prostějov 4:2
Dukla – Kadaň 1:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u vloženého pondělního kola WSM Ligy, která vstupuje do své čtvrté desítky zápasů. V rámci 31. kola se proti sobě postaví dva týmy, které měly v předsezonních prognózách patřit mezi nejlepší celky soutěže a tuto "nálepku" potvrzují. Tabulkově druhá HC Dukla Jihlava hostí na Mikulášské pondělí třetí tým ligy, kterým jsou Rytíři Kladno. Utkání startuje na Horáckém zimním stadionu v tradičních 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.