S konstatováním, že HC Dukla Jihlava získává v prvním utkání nové sezony dva body za výhru 4:3 v prodloužení nad Prostějovem, se s Vámi loučí a hezký středeční večer přeje Tomáš Lysý.
Přesně 62 minut a osm vteřin k tomu trvalo, aby byl znám vítěz dnešního zápasu. V tento čas si totiž Filip Seman našel cestu k brance, využil volného prostoru, kterého se při hře tři na tři naskýtá dostatek, a zavěsil pod víko.
62:08
Dukla právě vstřelila branku!
FILIP SEMAN nejprve zkusil střelu z pravé strany přes obránce, neúspěšnou. Akce ale pokračovala a zde se ukázala výhoda situace tři na tři. Jihlavský útočník převzal na levém kruhu puk od Stoklasy, otevřel se před ním prostor, tak si najel před branku a poslal kotouč pod víko. Asistence: Filip Stoklasa.
61:45
Prodloužení tři na tři je divácky atraktivní, ale asi méně pro hráče, kteří mají za sebou 60 minut hry.
60:45
Březinovu střelu z levé strany lapí Kantor, stejně jako na druhé straně pokus Ondřeje Fialy pro změnu z pravé strany, jenž skryl Škarek mezi betony.
60:15
Jergl směřoval kotouč na Semana, kterého viděl před brankou, ovšem puk skončil na patách útočníka Dukly.
60:01
Ve třetí třetině se i přes několik zajímavých situací nerozhodlo. Stejně jako poslední přípravný zápas Dukly, tak i první soutěžní zápas Jihlavy ve WSM Lize půjde do prodloužení.
60:00
59:11
Tak tohle bylo těsné. Seman dostal puk před branku od Čachotského. Zkusil jej prostrčit pod levým betonem Kantora, kde ještě číhal právě autor přihrávky, ale Kantor uhájil svojí svatyni.
58:58
Dukla hraje v plném počtu.
58:50
Ofsajd Prostějova, buly bude následovat ve středním pásmu. Zápas se pomalu schyluje k prodloužení.
58:15
Zadražilova střela od modré nebyla přesná, Jihlava následně za svojí brankou získala touš a osvobozuje se.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:43
Jihlava získala po buly dvakrát po sobě puk. Při druhé akci střílel od modré Kaláb. Kotouč se zastavil mezi kruhy, kde Diviš sváděl souboj proti dvěma hráčům Prostějova, kteří z něho vyšli vítězně. Možná i proto, že hůl Diviše byla držena.
57:16
Zcela evidentní zakázané uvolnění Prostějova, na rychlou a dlouhou přihrávku nemohl Vojtěch Augustin dosáhnout.
56:58
Prostějov před koncem zápasu dostává znovu výhodu přesilové hry a Tomáš Čachotský z toho tedy rozhodně není nadšen. Zřejmě si o svém faulu v podobě sekání myslí své, ale Tomáš Veselý je neoblomný a posouvá jihlavského navrátilce na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 4-9.
56:39
Čachotského zadovka neprošla přes zadní konstrukci branky na Diviše.
55:57
Rudovského zblokovaná střela prošla vedle pravé tyče Škarka, následně domácí gólman výborně zlikvidoval pokus stejného hráče zblízka u stejného místa své svatyně.
55:30
Prostějov krátké oslabení přestál a je v plném počtu.
55:25
Dělovka Kalába mířila metr vedle branky, kde byl Čachotský, jenž si posunul puk na hůl. Ze strany poté rychle mířil k bližší tyči Pavla Kantora, který se do těchto míst přesouval tak vehementně, že posunul klec a hra tak musí být přerušena.
54:54
Jihlava je v plném počtu.
54:05
Dukla lehce zazmatkovala, když chtěla založit rychlý protiútok do rozhozené obrany Prostějova. Puku se ale chopil Moskal, který byl mezi kruhy zcela sám, ale nevyšel mu krok a při střele uklouzl, čímž zamířil pomalu a vedle branky.
53:30
Dukla se osvobozuje i napodruhé. Ba co víc, při kontru dva na dva přihrál Kajínek na pravý kruh pro Čachotského, jehož při kličce podrazil Martin Novák, střelec dnešního třetího gólu Jestřábů.

Na vyloučení: 3-9.
52:59
Hosté vyhráli buly a chtěli kombinovat před Škarkem, ale přihrávku Protivného srazil do středního pásma Čachotský.
52:54
Hra nemůže pokračovat pro ofsajd Prostějova a hlavně pro vyloučení Vlastimila Bilčíka, který poblíž střídaček hákoval soupeře.

Na vyloučení: 3-8.
52:20
Na buly byli úspěšnější hosté a touš přešel modrou, je tak ve středním pásmu.
52:18
Prostějovští se dopustili zakázaného uvolnění.
51:38
Dalším z domácích, kdo zavezl puk do pásma, byl Čachotský. Pokus Zemana z levé strany vytěsnil Kantor vyrážečkou.
51:15
Novic v jihlavské sestavě Patrik Marcel, kterého Dukla angažovala při zranění kapitána Jiřího Dobrovolného, získal na levém kruhu puk. Ten mu trošku nesedl na hůl, přesto stačil jednadvacetiletý bek vystřelit, ale Kantor svůj tým podržel.
51:08
Prostějovští vyhazují kotouč a ubrání se i poosmé.
50:39
Kajínek naznačil střelu od modré, ale na okamžik počkal a poté zkusil střelu či pobídku pro spoluhráče v podobě nahození. Kantor se překvapit nenechal.
50:15
Skořepa získal na levém kruhu puk, popotáhl si ho o dva tři metry blíže a vypálil. Přesně do míst, kde byla hruď Kantora.
49:44
Hosté se po zásahu Daniela Koláře osvobozují.
49:25
Zblokovaná střela Říhy míří vedle pravé tyče Kantora.
49:08
Druhý trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště, který přichází opět na straně Jestřábů. Nyní až příliš přizvedl touš Aleš Holík.

Na vyloučení: 2-8.
49:05
Jíchův pokus od modré před Kantorem změnil směr a gólmanu hostí asi hodně zatrnulo.
48:53
Domácí ještě zakombinovali. Kajínek zastavil puk na modré a přihrál jej na Kalába, který znovu tvrdě pálil. Obětavě hrající Venkrbec padl do jeho střely a přizvedl jí do ochranné sítě. A to v okamžiku, kdy už je Zadražil z trestné zpět na ledě.
48:33
Povedlo se to až nyní. Rána Kalába našla přesně nohu Protivného.
48:12
Kdepak, Dukla se prostě do pásma ke Kantorovi dostat nemůže, hostující čtveřice nemá příliš práce.
47:58
Semanova přihrávka přeskočila Skořepovu hůl, touš je tak znovu za Škarkem.
47:46
A Dukla musí začít od svojí svatyně také nyní.
47:06
Rána Říhy od modré se odrazila od zadní tyče do vnější sítě. Krátce poté se Jestřábi osvobozují.
46:52
Kaláb dal touš na Kajínka, který jej rychle nasměřoval na Jíchu, jehož našlápnutí kousek před obrannou modrou zastavil Vojtěch Zadražil držením. "Zadra" tak míří dnes podruhé na trestnou.

Na vyloučení: 2-7.
46:34
Hodně rušno nyní bylo před Kantorem, který po střele Stoklasy nevěděl, kde má kotouč. Čekal jej někde pod betony, kde čekal i Skořepa, snažíc se touš vydolovat a poslat jej za branku. Rozhodčí ale rychle přerušili hru.
46:27
Seman jen tak naslepo přistrčil puk pro Josefa Skořepu, který se prodral mezi dvěma hráči soupeře, v poslední chvíli mu ale jeden z hostí stačil píchnout puk dál od hole.
46:08
Prostějovští zkoušeli útok v podání tři na tři, jenže Jakub Šlahař projel modrou o něco dříve, než šla přihrávka Krejčíka.
45:25
Oba týmy moc dobře ví, že sedmý gól dnešního zápasu by už výrazně mohl promluvit do rozřešení, kdo bude vítězem.
44:57
Boj o každý metr ledu pokračuje, nyní hlavně za brankou Prostějova a po mantinelech v obranném pásmu Jestřábů.
Dnešnímu utkání přihlíží 1162 diváků.
44:20
Zeman z levé strany z ostrého úhlu nahodil kotouč na branku. Kantor jej vyrazil mezi kruhy, kde byl Richard Diviš. Puk skončil v brance, ale gól neplatí pro posunutou klec, na kterou byl natlačen jihlavský hráč.
43:39
Hodně kouskovanou hru nyní vidíme na Horáckém zimním stadionu. Po dalším puku, jenž je mimo hrací plochu, se bude vhazovat po levici Kantora.
43:13
Hra je přerušena, protože Aleš Jergl zasáhl puk vysokou holí.
42:48
Zeman si poradil na pravém kruhu s pukem, který přihrál na Diviše, jemuž do střely vložil hůl Venkrbec, čímž touš srazil do ochranné sítě.
41:39
Hosté hrají v plném počtu, Dukla nevyužívá ani pátou početní převahu dnešního mače.
41:23
Semanovu střelu z pravé strany srazili hosté do ochranné sítě.
41:11
Dukla se zatím v přesilovce nedokázala dostat ke Kantorovi.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Druhá třetina přinesla dvojnásobek gólů oproti první dvacetiminutovce. Prostějov se dostal znovu do vedení zásluhou Aleše Holíka, který využil přesilovou hru. Krátce po polovině zápasu podruhé srovnal skóre David Březina střelou z mezikruží. Jestřábi se dostali do vedení i do třetice, když dvě minuty po Březinově gólu zblízka doklepl puk do volné části branky Martin Novák. Ovšem v čase 38:09 nařídili sudí trestné střílení proti Prostějovu za faul Tomáše Kvapila na Josefa Skořepu a domácí střelec jej lišácky proměnil.
40:00
39:39
Jihlavským ochozům dobře známý obránce Vojtěch Zadražil jde ven za podražení, kterého se dopustil před svojí brankou. Vypadá to, že i do třetí třetiny vstoupí Dukla přesilovkou.

Na vyloučení: 2-6.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Kantor raději přerušuje nepřehlednou situaci před svojí brankou, kde došlo k několika odrazům puku, a má touš ve své moci.
38:09
Lišácky to udělal nejlepší střelec Jihlavy loňské sezony. JOSEF SKOŘEPA si najel blíže k pravému kruhu, naznačil střelu, jenže udělal dva rychlé kroky směrem k prostějovské kleci a procedil puk pod betony Kantora.
38:09
Dukla bude mít k dispozici trestné střílení, které bude následovat za hákování Tomáše Kvapila, který takto zastavil před Kantora pronikajícího Josefa Skořepu.
37:43
Síkela důrazem na okamžik získal puk, aby jej následně proti přesile hráčů ve svém útočném pásmu ztratil.
37:10
Ze souboje o puk za brankou Škarka vychází lépe Prostějov, který kombinuje. Následuje další souboj o kus černé gumy, kterou Zadražil poslal z pravé strany od modré po prknách.
36:45
Nahození Fialy bylo již kousek za červenou, proto se zakázané uvolnění nepíská.
35:32
Prostějov hraje v pěti.
35:05
Grebenyuk mířil od modré jen do soupeřova hráče. Prostějov se na okamžik osvobodil, ale domácí bleskově dostali puk znovu před Kantora.
34:29
Dundáčkova střela od modré byla Kantorem vyražena před branku, kde k ní měl Seman daleko a Protivný vyhazuje kotouč pryč.
34:08
Dvakrát se snažili domácí udržet puk před Kantorem, dvakrát se Prostějov osvobozuje.
33:32
Hodně nebezpečná situace byla k vidění i na druhé straně. Před Kantorem se snažil dorazil puk do branky zřejmě Stoklasa, jenže byl zahákován Jiřím Půhoným a nemohl tak lépe zakončit. Jasný faul hráče hostí, který krátce hrál i v Dukle.

Na vyloučení: 2-5
32:48
Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov jde i potřetí v utkání do vedení. Lehké nedorozumění za jihlavskou brankou a poté před ní využil MARTIN NOVÁK, kterému Káňa zpoza Škarkovy branky přistrčil puk a pro útočníka hostí nebyl problém dopravit puk do části volné klece. Asistence: Jan Káňa.
32:18
Rudovský rychle přejel modrou a ze středu pásma tvrdě vypálil. Škarek byl na místě.
31:12
Nechybělo moc a radovalo se několik fanoušků hostí. Do rány Augustina z levého kruhu padl Kaláb a zblokoval jeho střelu, poté pálil Kvapil od modré těsně vedle vzdálenější tyčky.
30:42
Jihlavští fanoušci asi moc dobře ví, že když má DAVID BŘEZINA možnost vystřelit z pravé strany nebo z mezikruží, hodně to zavání brankou. Stejně tak jako nyní, kdy se jihlavský šikula se štěstím dostal na středu pásma k přihrávce Dundáčka a zamířil do pravého horního rohu. Puk se ještě otřel o tyčku a zapadl do sítě, Kantor byl bez nároku. Asistence: Filip Dundáček.
30:00
Přesně v polovině zápasu střílel od modré Kajínek. Pokus to byl dobrý, Kantor toho opět přes pár hráčů moc neviděl, ale u odraženého puku byli první hráči Prostějova.
29:11
Domácím to nyní trošku vázne, důkazem toho je zakázané uvolnění.
28:28
Dukla bleskově zavezla kotouč do pásma. Diviš kousek za modrou čekal, zda se mu naskytne příležitost nahrát před branku na spoluhráče, ovšem dva protihráči jej zbavili puku.
27:05
Prostějov je v pěti. Toto oslabení bylo zatím nejtěžší, které Jestřábi sehráli, ale ubránili se.
26:20
Domácí sice kombinovali před Kantorovu svatyní, ovšem všemu chyběla finální přihrávka a gólmanem vyražený puk posílají Jestřábi přes všechny čáry.
25:52
Čachotský si od modré prakticky sjel k pravému kruhu a vystřelil, ale zhruba o metr minul vzdálenější tyč.
25:35
Proti střela Bilčíka od modré to neměl Kantor jednoduché, téměř nic neviděl, ale stihl kotouč vytěsnit.
25:22
Diviš za branou nepřetlačil soupeře, ale Dukla i tak udržela zásluhou Čachotského a Bilčíka puk.
25:05
Za prostějovskou svatyní se snažil kotouč poslat ven z pásma Tomáš Protivný, jenže kotouč zvedl příliš. Proto dostává dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Na vyloučení: 2-4.
24:57
Patrik Marcel udržel puk na modré a rychle ho nahodil před branku Kantora.
24:14
Pokus Kvapila od modré Škarek vyrazil a u jeho levé tyče nemohl dorážet puk ze vzduchu Martin Novák, neboť by se jednalo o vysokou hůl.
23:31
Dvě střely od modré v podání Protivného vyrazil Jakub Škarek. Při druhé se po kotouči vrhli domácí a chtěli vyrazit do protiútoku, ale přišla rychlá ztráta puku. Po ní kus černé gumy získal na levém kruhu ALEŠ HOLÍK, jenž si najel blíže k brance a trefil se k bližší tyči Škarka. Bez asistence.
23:05
Druhý trest pro domácí plejery. Josef Skořepa, autor vyrovnávací branky, je potrestán dvěma minutami za podražení, kterým zastavil rozehrávku Jestřábů.

Na vyloučení: 2-3.
22:45
Odražený kotouč se dostal na levý kruh pro Říhu. Jeho střelu vyrazil Kantor na druhou stranu. Z téměř mizivého úhlu dorážel Zeman, avšak neměl příliš prostoru a gólman hostí se stačil přesunout k levé tyčce.
21:52
Seman před brankou těsně minul puk, který mu do těchto míst servíroval Jergl. Přesilová hra Dukly končí.
21:40
Střelu Grebeňuka od modré nejenže Kantor zneškodnil lapačkou, ale ještě vyklepal puk a rozehrál na své spoluhráče, kteří vyhazují.
21:13
Čachotskému u mantinelu vzal soupeř puk a Dukla tak musí začít znovu.
20:59
Ten ale nevyhodil, proto domácí zůstávají u puku.
20:46
Povedlo se to až nyní, ovšem nahození domácích má za brankou Šafář.
20:29
Pokračuje se a Jihlava se zatím neúspěšně snaží dostat puk ke Kantorovi.
20:19
Protivného zastavení Důrase sudí Tomáš Veselý neměl za nedovolené, proto se tak vylučovat nebude. Hra je přerušena pro úklid ledové plochy.
20:19
Michal Důras se snažil hned po buly dostat kolem levého mantinelu do pásma, kde jej zastavil Tomáš Protivný. Domácí forvard ihned míří do šaten a bude se šít, na ledě je totiž krev.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina je u konce. V jejím úvodu měla Dukla dvě přesilové hry, jenže je nevyužila. Proto se jako první trefil v osmé minutě Matouš Venkrbec a zaznamenal tak úvodní trefu Prostějova v dnešním utkání a samozřejmě i v celé sezoně. Jihlava odpověděla o osm minut později brankou Josefa Skořepy, svého loňského nejlepšího střelce.
20:00
19:52
Jakub Šlahař sekl před brankou Škarka jednoho ze svých protihráčů a půjde na zbylých osm vteřin první třetiny ven. Podstatně delší část jeho trestu uvidíme ve druhé třetině.

Na vyloučení: 1-3.
19:11
Hra se kvůli jihlavskému ofsajdu stěhuje do středního pásma.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:38
Zakázané uvolnění Prostějova.
18:19
Rudovský hraje také ve velké pohodě. Na útočné modré si obhodil protihráče, ale včas k němu přistoupili dva obránci Dukly.
17:50
Stoklasa dostal hodně prostoru, proto rychle předal puk pro Skořepu, kterého tentokrát ze středu útočného pásma vychytal Kantor.
16:13
No, hosté teď hodně zaspali, když nechali mezi kruhy příliš prostoru pro Jíchu, který mířil na Kantorovu lapačku. Ta však máchla po puku efektně a také efektivně.
15:15
Rychlá akce Prostějova k ohrožení Škarkovy branky nevedla. Hned poté to zkusili domácí. JOSEF SKOŘEPA zavezl puk po levé straně do útočného pásma, kde jej přenechal Stoklasovi. Ihned si najel na vrchol pravého kruhu, kam dostal přihrávku od Jergla a střelou z první překonává Kantora, kterému puk možná trošku smolně prošel k levé tyči do branky. Asistence: Aleš Jergl, Filip Stoklasa.
14:00
Čachotský vybojoval puk za brankou soupeře a několika kličkami jej udržel, jenže se mu neuvolnil žádný ze spoluhráčů a neměl tak komu nahrát.
13:01
Březina se snažil prostrčil z pravé strany puk na Síkelu, který k němu měl daleko. Kotouč se opět odrazil k domácí dvanáctce, jenž jej lehce postrčila na branku a Kantor přece jen musel sepnout své betony.
11:33
Prostějovští sice zavezli kotouč do pásma, ale jejich nahození končí v ochranné síti. Buly bude následovat po pravici Škarka.
10:25
Augustin zkusil vystřelit po přejetí modré. Puk před Škarkem trošku skočil, ale šel vedle, a vzápětí i Dukla hraje v pěti.
10:04
Stejně jako nyní po vyhození Alexandera Grebeňuka.
09:05
Dvakrát po sobě zkusil Rudovský číhat u levé tyče Škarka, ale ani jednou nedostal kotouč ideálně na hůl a Dukla se poté osvobozuje.
08:45
Nyní již měl domácí gólman těžší situaci, když Šlahařovu střelu zkoušel tečovat před brankou Lukáš Krejčík, leč neúspěšně.
08:39
Střela od modré v podání Šlahaře nenadělala Škarkovi vážnější problémy.
08:25
Březina převzal ve středním pásmu nahození a touš ihned hodil za branku Kantora, kde o něj bojoval Lukáš Jícha s Alešem Holíkem. Jenže si počínal nedovoleně a jihlavský mladík dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 1-2.
07:25
Dukla nevyužila dvě přesilové hry a je za to potrestána úvodním gólem v podání Jestřábů. Posila z Kladna, útočník Rudovský, našel před brankou MATOUŠE VENKRBCE, který zblízka poslal Prostějov do vedení. Samozřejmě tak střílí vůbec první gól Jestřábů v nové sezoně. Asistence: Jan Rudovský.
06:39
Dva zákroky hostí na hraně tentokrát sudí Veselý pustil, hraje se tak delší čas při rovnovážném počtu hráčů.
05:30
Aleš Jergl si najel mezi kruhy a vypálil, jenže také on si vylámal zuby na Kantorovi, který se zatím rozchytává do dobré formy.
05:11
Prostějov je opět v plném počtu.
04:37
Domácí se prakticky nemohou dostat do pásma před branku Kantora, prostějovské čtveřice se nemusí příliš bránit jihlavským atakům.
03:59
Vlastimil Bilčík si podobně jako při přátelském utkání s Třebíčí sjel před branku, kde si našel přihrávku spoluhráče. Tentokrát ale zakončil jen do připraveného Kantora.
03:31
Říhova dělovka od modré byla sražena domácím hráčem do ochranné sítě za brankou Kantora, buly tak bude ve středním pásmu.
03:11
Jenže krátce po návratu Švece na led fauloval ve středním pásmu Aleš Holík, jenž tak jde ven na dvě minuty za faul kolenem.

Na vyloučení: 0-2.
02:34
Při návratu vyloučeného Švece na led se ke střele z levé strany dostal Matej Síkela, ovšem těsně minul branku. To byla slibná šance Dukly, po které Prostějov hraje v plném počtu.
02:08
Další zavezení Dukly do pásma končí ofsajdem.
01:30
Po ofsajdu Dukly se za brankou dostávají k nahození domácích Jestřábi a opět dávají puk až ke Škarkovi.
01:11
Prostějovští se po nahození jednoho z domácích hráčů osvobozují, poté je pískána přihrávka rukou Jihlavy.
00:34
Aktivita Dukly hned po úvodním buly přináší první vyloučení Prostějova. Ven jde Marek Švec za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 0-1.
00:15
Již po patnácti vteřinách střílel z levého kruhu Skořepa, ale Kantor stihl jeho ránu vyrazit.
00:01
Oba týmy jsou již zhruba pět minut na ledové ploše v rámci předzápasového rozbruslení.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Kajínek, Kaláb, Bilčík, Říha, Grebeňuk, Dundáček, Marcel – Stoklasa, Skořepa, Důras – Diviš, Zeman, Čachotský – Anděl, F. Seman, Jergl – Síkela, Jícha, Březina. Trenér: Petr Vlk

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Augustin – J. Káňa, Moskal, M. Novák – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Korhoň, Švec. Trenér: Kamil Přecechtěl.

Rozhodčí: Tomáš Veselý – Milan Kis, Ladislav Lučan.
Dnešní zápas bude extra zajímavý pro obranné duo Jestřábů, Vojtěcha Zadražila a Ondřeje Šafáře. První jmenovaný je odchovanec Dukly, v první lize za ní odehrál 151 zápasů. Spolu se "Zadrou" působil loni v Jihlavě také Ondřej Šafář, jenž byl součástí úspěšného barážového týmu. Oba dva se nyní vracejí na Horácký zimní stadion v prostějovských barvách.

Navíc na soupisce Prostějova je také Tomáš Kvapil. Řízný bek absolvoval celou loňskou letní přípravu s Duklou Jihlava, aby poté zamířil do druhé ligy do Frýdku-Místku, se kterým vybojoval postup o soutěž výše.
Loňské vzájemné zápasy:
7. kolo: Prostějov – Jihlava 0:2
20. kolo: Jihlava – Prostějov 2:1
33. kolo: Prostějov – Jihlava 6:5
46. kolo: Jihlava – Prostějov 3:1
LHK Jestřábi Prostějov:
Také Prostějovští zažili loni povedenou sezonu, o čemž svědčí páté místo po základní části WSM Ligy. Do play-off šli tak proti Slavii a předpokládala se hodně vyrovnaná série. Jenže Pražané jako bývalý extraligista nedali Prostějovu příliš šancí. Vyrovnaný byl pouze čtvrtý a poslední zápas na ledě Jestřábů, který Slavia vyhrála 1:0 na nájezdy.

Také prostějovští hokejisté před sezonou udělali několik změn v kádru. Odešli např. Jakub Čuřík, Jiří Cetkovský nebo Marek Drtina, nahradila je zajímavá jména jako Vojtěch Zadražil, Ondřej Šafář, Tomáš Kvapil, Lubomír Korhoň nebo kladenské duo Jan Rudovský, Michal Gutwald.

HC Dukla Jihlava:
Úspěch z loňské sezony, kdy postoupili až do baráže o extraligu a stali se mistry WSM Ligy, by rádi jihlavští hokejisté zopakovali i letos. Budou se muset obejít bez hostů z Karlových Varů, na druhou stranu se jim do týmu vrátila kvalita v podobě Tomáše Čachotského, Adama Zemana a Aleše Jergla.

Zajímavé bude také sledovat, jak Dukle prospěje změna v letní přípravě – méně tréninků, zato mnohem více intenzívnější, a menší počet přípravných zápasů.

Příprava Dukly:
Jihlava – Olomouc 0:6 (Dukla Cup)
Třebíč – Jihlava 1:3
Jihlava – Karlovy Vary 3:4 (Dukla Cup)
Jihlava – Nižnij Novgorod 0:6 (Dukla Cup)
Trenčín – Jihlava 3:2
Jihlava – Třebíč 3:2 pr.
Dobrý den a ještě jednou vítejte u nového ročníku WSM Ligy! Fanoušci druhé nejvyšší české hokejové soutěže. Po téměř půlročním čekání se totiž opět rozjíždí zápasový kolotoč WSM Ligy, která nabírá rok od roku čím dál větší prestiž. V úvodním kole se bude hrát na šesti zimních stadionech (utkání Kadaň – Frýdek-Místek se odehraje ve čtvrtek 8.9.2016) a jedním z těchto stánků je i Horácký zimní stadion. Domácí HC Dukla Jihlava zde ve středu 7.9.2016 od 17:30 nastoupí proti klubu LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.