S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrává nad prostějovskými Jestřáby 4:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Jihlava tak po pěti zápasech opět vítězí a vyhrává nad Prostějovem, který naopak nedokázal přerušit sérii proher a padl již posedmé v řadě.
Ve třetí třetině hosté dokázali zdramatizovat zápas. Nejprve cinkaly na obou stranách tyčky, prvně za zády Škarka, poté na Kantorově kleci, a v závěru již padaly góly. Hosté během 80 vteřin vstřelili dvě branky zásluhou Lukáše Žálčíka s Matoušem Venkrbcem a v polovině 59. minuty to rázem bylo pro Duklu jen 3:2. Když 35 vteřin před koncem trefil prázdnou klec Tomáš Čachotský, bylo rozhodnuto o výhře domácích 4:2.
59:35
Zakázané uvolnění hostí.
59:19
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté asi mohou na bodový zisk zapomenout, protože Jihlavští vyhráli zásluhou Semana buly po levici Škarka, TOMÁŠ ČACHOTSKÝ vyvezl puk kousek za modrou, nahodil ho vzduchem na branku, ten spadl na led a snesl se do prázdné klece. Bez asistence.
59:15
Zakázané uvolnění Dukly stěhuje hru před Jakuba Škarka.
59:00
Pavel Kantor byl v cestě na střídačku, když kolem něj projel vyhozený puk, a hosté mohli být rádi, že jim není pískáno příliš mnoho hráčů na ledě.
58:25
Jestřábi právě vstřelili branku!
Aleš Holík vypálil od modré a v předbrankovém prostoru se prosadil tečí MATOUŠ VENKRBEC. V Jihlavě to bude ještě pořádné drama. Domácí vehementně reklamují vysokou hokejku, rozhodčí ale nemá pro diskuze pochopení a Jestřábi prohrávají už pouze o gól. Asistence: Aleš Holík.
58:20
Když se u nás chlapi poperou, zpívá se v písničce skupiny Kabát. Naštěstí ne nožem ani sekerou, ale pěstmi. V parádní boxerské vložce si to rozdal domácí bek Petr Šidlík proti hostujícímu útočníkovi Marku Švecovi. Bitka skončila nerozhodně, ne bo dy b asi vyhrál jihlavský obránce. Oba dva dostávají 2+2 minuty za hrubost.

Na vyloučení: 6-4.
Vyšší tresty: 0-1.
58:20

58:10
Pavel Kantor už je na střídačce, a to z důvodu hry bez gólmana, o kterou se hosté pokouší.
57:05
Hosté ještě korigují stav a mažou nulu ze svého konta vstřelených branek. Protivný vystřelil z pravé strany blíže u kruhů na branku a pokud jsem dobře viděl, tak LUKÁŠ ŽÁLČÍK lehkou tečí usměrnil kotouč po ledě k levé tyči branky Škarka. Asistence: Tomáš Protivný, Patrik Moskal.
56:57
David Kajínek ztratil v obranném pásmu hokejku, proto se vydal blokovat střelu Patrika Moskala a slavil dílčí úspěch, puk na branku neprošel.
56:05
Zvoní to také na druhé straně. Jiří Říha mohl zkompletovat hattrick, když jej našel na středu pásma přihrávkou z levého rohu Čachotský. Jihlavský bek si připravil kotouč na střelu a orazítkoval břevno.
55:20
David Březina si po pravém kruhu sjel blíže k brance a zkusil to na lapačku Kantora. Přesně v této části výstroje gólmana hostí puk skončil.
55:10
Dnešnímu utkání přihlíží 906 diváků, jak hlasatel momentálně vyřkl.
54:31
Hosté hrají v plném počtu.
54:24
Střele Hozáka z pravého kruhu při prostějovském oslabení zamezil v cestě na Jakuba Škarka obránce Kajínek.
54:00
Kotouč už domácím utekl přes modrou, proto je pískán ofsajd.
53:39
Domácí nadále volí přihrávky a málem to přineslo své ovoce. Čachotský přihrál na levý kruh Zemanovi, který se dokázal uvolnit, ovšem trefil clonícího hráče Prostějova.
53:11
Jihlava ale zůstala u puku a Petr Šidlík znovu vystřelil, tentokrát od modré. Rána domácího útočníka prošla vedle levé tyče a vzápětí se od zadního mantinelu odrazila zpět před branku, kde puk srazil Kantor svým betonem.
52:53
Jihlavští hokejisté kombinují v útočném pásmu. Szathmáry dával puk na pravý kruh pro Šidlíka, který z první netrefil touš ideálně.
52:31
Bránit se budou i hosté, Tomáš Protivný jde ven za stejný prohřešek jako před dvěma minutami Šimon Szathmáry – sekání.

Na vyloučení: 4-2.
52:11
A vzápětí jsou již domácí v plném počtu.
51:59
Dukla opět vyhazuje puk až ke Kantorovi.
51:21
Hosté jsou v křeči. Novákova střela sice šla kolem pravé tyče, ale Škarek si jí hlídal, jelikož příliš prudká nebyla, a vzápětí na modré ztratil kotouč Aleš Holík.
51:00
Domácí čtveřice ve středním pásmu zastavila útok Jestřábů a ti tak musí začínat znovu od své klece.
50:33
Jihlava nejenže posouvá puk ven z obranného pásma, ale Tomáš Čachotský a Adam Zeman jej poctivou prací zavezli až na druhou stranu kluziště.
50:11
Čtvrtým vyloučeným hráčem Dukly je Richard Diviš, který míří ven za nedovolené bránění po závaru před Jakubem Škarkem.

Na vyloučení: 4-1.
50:00
Polovina třetího dějství je pryč, Jihlava stále drží třígólový náskok.
49:02
Jihlava hraje v plném počtu, zvládla i třetí dnešní oslabení.
48:33
Šance i na druhé straně. A to více než pořádná, protože ve vlastním oslabení upaloval na Kantorovu branku Richard Diviš. Hostujícího muže v masce však nepřekonal střelou zblízka na pravý beton ani následnou dorážkou.
47:55
Až mezi kruhy se při útoku dostal Lukáš Žálčík. Posila hostí z Českých Budějovic hodně nebezpečně vypálila. Jakub Škarek puk srazil a ten poté vyjel kolem jeho pravé tyče ven.
47:29
Dukle se podařilo dvakrát vyhodit kotouč.
47:02
Vyloučení domácího celku, a to poprvé od první třetiny. Šimon Szathmáry míří na trestnou lavici za sekání.

Na vyloučení: 3-1.
46:59
Šance hostí při signalizované přesilové hře. Škarek dokázal Holíkův nápřah od modré vyrazit k pravé tyčce, kde netrefil volnou branku Matouš Venkrbec.
46:29
Ihned po buly se za pukem dral jako tank útočník Martin Novák, lídr produktivity Jestřábů. Kousek před brankovištěm se mu podařilo touš na chvíli získat, ovšem bekhendem jej zvedl hodně nad.
46:25
Další informace pro všechny milovníky statistik. Po dvou třetinách byl poměr střel 25:21 ve prospěch domácího celku (15:11, 10:10).
46:25
Hra je přerušená i nyní, a to pro zakázané uvolnění Dukly.
45:49
Odražený puk vyjel na vrcholu levého kruhu, kde se do střely opřel Tomáš Kvapil. I tento hráč má zkušenosti z Jihlavy, absolvoval zde předsezonní přípravu 2015/2016, poté ale odešel do Frýdku-Místku. Jeho pokus byl sražen prvním hráčem Dukly.
45:02
Čachotský zabojoval v útočném pásmu o puk, který následně udržel jeho bývalý spoluhráč Vojtěch Zadražil, kterého se jihlavský nejproduktivnější hráč zkusil přelstít či mu touš vypíchnout.
44:37
Ofsajd je hlášen i na druhé straně. Hra je nyní hodně často kouskována.
44:31
Útok domácích končí ofsajdem, bude se tak vhazovat ve středním pásmu.
44:05
Nápřah Tomáše Protivného od modré si vychutnal Jakub Škarek a má puk ve své výstroji.
44:00
Přidáváme asistence u dnešních gólu Dukly. Na první trefu nahrál Jiřímu Říhovi útočník Michal Důras, u třetí branky Jihlavy asistoval Tomáš Čachotský jako druhý.
43:44
Jihlava si nemíní komplikovat život v obranném pásmu a dává kotouč na zakázané uvolnění.
42:52
Prostějovští jsou v pěti a toto oslabení přestáli bez úhony.
42:41
Tvrdá rána Kalába znovu od modré, nyní z levé strany, šla vedle branky a od mantinelu se odrazila do zadní sítě.
42:16
Nyní se již domácí dostali k ohrožení Kantora. Muž v masce hostí si na pravém kruhu pohlídal střelu Tomáše Kalába, do které obětavě padal jeden z hráčů hostí.
41:48
Jihlava nehraje přesilovku dobře, ke střele se nyní při vlastním oslabení dostal také Zadražil, branku však z levé strany minul.
41:08
Podruhé dneska zvoní branková konstrukce, a to po střele Ondřeje Fialy, který si napadáním vybojoval puk mezi kruhy. Jeho radost zastavilo břevno.
40:52
Březina zastavil u mantinelu v pásmu nahozený puk a po kličce byl zastaven faulem. Jihlava tak bude hrát první klasickou přesilovku, Jan Rudovský dostává dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 2-1.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Ve druhé třetině jihlavští hokejisté o jednu branku navýšili své vedení. Daniel Kolář totiž dostal od sudího Lukáše Bejčka pětiminutový trest za hrubost. Zamířil tak rovnou do šaten, stejně jako faulovaný Josef Skořepa, a dlouhou přesilovku využila Dukla zásluhou Petra Šidlíka, jenž navázal na dvě trefy obránce Jiřího Říhy z první třetiny – 3:0.
40:00
39:56
Čachotský se prodral před brankou ke kotouči, ale z každé strany si jej hlídal jeden hráč hostí a domácí devadesátka nemohla jak zakončit.
39:45
Zatímco kotouč třímá v moci Kantor, mimo hlavní dění si v obranném pásmu Dukly něco vyříkává David Kajínek s Jakubem Šlahařem a málem se oba dva pustili do pranice.
39:25
Kvapil dal kotouč na Šlahaře, který si najel na levý kruh a posléze do rohu, protože nenašel místo, kudy by vystřelil. Pokoušel se dát puk na střed pásma pro Fialu, leč neúspěšně, a do protiútoku mohou domácí.
39:00
Na Horáckém zimním stadionu probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:24
Jako jestřáb nad Tatrami kroužil v útočném pásmu Jan Rudovský. Když už našel prostor ke střele, srazili domácí kotouč do ochranné sítě.
37:56
Po Moskalově průniku z pravé strany přes pravý kruh k brance, a bekhendovém zakončení útočníka první lajny Prostějova, které Škarek vyrazil pravým betonem, se domácí osvobozují zakázaným uvolněním.
37:11
Pískán je jihlavský ofsajd.
36:59
Trma vrma před Jakubem Škarkem. Aleš Holík se také dostal na modré k ráně a tentokrát puk nevyplaval kdesi za domácí klecí, ale kousek před brankovištěm. Tam jej snažil několikrát nabrat na hokejku Jakub Šlahař a zkusit dorážku, jenže vrtošivý kotouč mu na hůl nepřišel.
36:30
No ještě aby Vojtěch Zadražil neměl proti bývalému zaměstnavateli motivaci, to by asi bylo něco špatně. Na útočné modré vyslal k domácí kleci tvrdou vizitku, jenž přes dva tři hráče na Škarka neprošla.
35:34
Jakub Škarek si výborně poradil se střelou Matouše Venkrbce, který se před brankou dostal i přes dva hráče soupeře ke kotouči a ihned vypálil.
34:25
Hosté dostali v pětiminutovém oslabení jednu branku, nyní jsou již kompletní.
34:21
Rychlá přímočará akce domácích znamenala další ohrožení Kantora. Důras zavezl puk k pravému kruhu a přihrál na střed pro Aleše Jergla, jenž si připravil touš na střelu a poté po ledě zamířil na vzdálenější tyč. Jak jsem se správně podíval, již pětadvacetiletý gólman (rok jsem mu v první třetině ubral) se zkušenostmi z extraligy v dresech Motoru, Hradce Králové a Vítkovic znovu zasáhl velmi dobře levým betonem.
33:58
Hned po vyhraném buly vypálil Tomáš Kaláb a Pavel Kantor tentokrát proti jeho střele od modré zasahuje – sráží puk do sítě nad brankou.
33:30
Také tentokrát se hosté osvobozují, kotouč zřejmě vyhodil jihlavským fanouškům dobře známý Vojtěch Zadražil, pokud jsem dobře viděl.
32:59
Jihlavští hokejisté tentokrát útočné pásmo neudrželi a musí začít zpoza svojí klece.
32:26
Domácí dávají pádnou odpověď hrstce svých "fanoušků," kteří si přišli za střídačky tak akorát zakřičet a vylít zlost, a zejména při jihlavské přesilovce. Protasenja přihrál kotouč na modrou pro PETRA ŠIDLÍKA a další z produktivních jihlavských obránců si svůj návrat do sestavy osladil střelou od modré, která skončila až v síti. Možná ale, že jeho střela byla tečována. Uvidíme v dalším průběhu utkání. Góly dnes dávají pouze obránci. Asistence: Anatolij Protasenja, Tomáš Čachotský.
32:01
Dobrou práci za brankou Škarka odvedl Lukáš Krejčík, který nasbíral napadáním cenné vteřinky.
31:30
Hosté se vzápětí osvobozují a mohou zformovat své šiky.
30:50
Říhova rána od modré prošla až na Kantora, který vytáhl těžký zákrok a srazil kotouč na levý kruh. Tam se jej hned snažil dorazit Aleš Jergl, který mířil na volnou bližší tyč, ovšem rozvlnil pouze boční síť.
30:24
Ani domácím se zatím přesilová hra nedaří, podobně jako dvě početní výhody hostí. Nyní si dokonce vybruslil na modrou s pukem Aleš Holík, který poté sjel blíže ke středu pásma a vypálil. Škarek zachytil puk v zástěře.
29:50
Na modré získal kotouč Lukáš Luňák a vyváží jej ven z pásma až na levý kruh před branku Dukly.
29:45
Hosté se hned po buly osvobozují. Jihlavu to zatím nemusí příliš trápit, její přesilovka je pětiminutová.
29:25
Tohle asi Josefa Skořepu pořádně bolí. Letos měl již zlomený nos a nastupoval vzápětí s košíkem, nedlouho po svém návratu bl znovu trefen do obličeje. A stejná situace přichází i nyní, kdy jeho přechod do útočného pásma poblíž střídaček Dukly zastavil Daniel Kolář. Obránce hostí dostává pět minut a do konce utkání za hrubost, jelikož – byť zřejmě neúmyslně – zasáhl domácího forvarda do obličeje a na ledě je bohužel krev. Oba aktéři míří do kabin. Zatímco Josef Skořepa na šití, Daniel Kolář si již dnes nezahraje – pět minut a do konce utkání. Jeho trest odpyká Matěj Zabloudil.

Na vyloučení: 2-0.
29:08
Ofsajd, tentokrát zcela jasný, následuje i na druhé straně.
28:21
Jihlavský útok končí ofsajdem. Sudí možná nyní něco naznačoval, že se lehce upískl, ale ať tak či tak, není důvod rozhodčí dnes hanit. Drží laťku poměrně vysoko.
28:01
Při protiútoku přešel Adam Zeman pohledně přes modrou, vyhnul se dalšímu hráči a v rychlosti si sjel před branku, kde uťal jeho radost dobrý zákrok Kantora levým betonem.
27:30
Po střele Zadražila od modré, která naopak přes několik hráčů prošla, si puk před brankou našel Kaláb a poslal jej na okamžik mimo dosah soupeře.
26:50
Podobně to zkoušel také Petr Šidlík, jenž se zkoušel uvolnit na levém kruhu. To se mu povedlo, ale val těl před sebou neprostřelil.
25:41
Při návratu vyloučeného Jergla měl puk na levé straně Aleš Holík. Naznačil střelu, do které chtěl padnout jeden z hráčů Dukly, aby se mu vzápětí produktivní forvard vyhnul a sjel si mezi kruhy, odkud po nápřahu orazítkoval tyčku domácí klece.
25:30
Nahozený kotouč od Luňáka skončil před Škarkem na holi Venkrbce, který byl odrazem lehce překvapený a nedokázal kotouč usměrnit tam, kam by zcela jistě chtěl.
25:14
Vypadá to, že ani tentokrát hosté neohrozí v přesilovce soupeřovu branku. Domácí se opětovně osvobozují.
25:02
Další vyhození Dukly Jihlava.
24:52
Anatolij Protasenja je dalším hráčem Dukly, který vyhazuje puk po neúspěšném zavezení Protivného.
24:15
Filip Seman tohle umí. Snaží se na obranné modré sebrat soupeři puk, a nyní jej svojí hokejkou vyšťoural. Dostal se do úniku, ovšem ne do samostatného, protože mu sekundoval obránce Prostějova. Proto zkusil střelu z levého kruhu, kterou má Kantor na hrudi.
23:51
Jiří Říha hned po buly vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
23:41
Aleš Jergl je potrestán dvěma minutami za hákování.

23:23
Mezi kruhy před brankou Dukly se uvolnil Ondřej Fiala, který byl vzápětí faulován a Kantor již míří z branky na výhodu.
22:41
Čachotský se Zemanem vybojovali u levého kruhu kotouč. Vzápět Adam Zeman nenašel na levém kruhu prostor ke střele, tak nahrál na modrou pro Šimona Szathmáryho. Vnuk legendy Jana Suchého mířil vedle levé tyčky.
22:02
Šlahař vtipně přenechal kotouč zadovkou na levém kruhu pro Krejčíka a rozjel se za branku, kam od spoluhráče dostal kotouč. Ihned poté se Jakub Šlahař snažil zasunout puk k levé tyči branky, kde byl Škarkův beton.
20:58
Vzápětí domácí gólman srazil za svojí klec nahození Holíka ze středního pásma. Nejproduktivnější bek hostí vzápětí šel střídat.
20:15
Hned na úvod druhé třetiny je zaměstnán Jakub Škarek, který raději pokryl nahození Martina Nováka před dotírajícími hráči soupeře.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:21.
Úvodní třetina je u konce a v souboji dvou týmů, kteří by rádi ukončili nepříznivou sérii bez vítězství, jen na tom lépe Dukla Jihlava. Jediným střelcem první třetiny je Jiří Říha, který se nejprve prosadil střelou ve 13. minutě z pravého kruhu a 9,4 vteřiny před odchodem do kabin se nejproduktivnější jihlavský bek trefil podruhé – 2:0.
20:00
19:50
Do konce první třetiny schází 9,4 vteřiny a jihlavští hokejisté se prosazují podruhé. Těžko říct, zda Pavel Kantor viděl vše ideálně, jelikož před ním při střele JIŘÍHO ŘÍHY projel hráč. Kotouč mu proto prošel mezi betony do sítě. Asistence: Michal Důras, Aleš Jergl.
19:40
Domácí bojují. Přesně tak, jak slíbil Anatolij Protasenja. Hozák byl na mantinelu ve středním pásmu připraven o puk čistým zákrokem Kajínka, jenž jej narval právě na mantinel.
19:26
Hra je přerušena po souboji o puk u útočné modré domácích, z čehož vyplynul ofsajd.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:32
Souhra Filipů. Stoklasa dal kotouč před branku na Semana, jenž z bezprostřední blízkosti nepřekonal Kantora. Možná už neměl tolik prostoru na zakončení, byl totiž úplně blízko branky, a gólman hostí dokázal kus černé gumy zastavit.
18:06
Čachotský objel téměř celou branku Kantora a z levé strany našel přesně na středu pásma Zemana. Další jihlavský navrátilec do sestavy si nadvakrát zpracoval puk a vystřelil, ovšem na Kantora si nepřišel, kotouč znovu svírá gólmanova lapačka. Hezká to akce Dukly.
17:37
Szathmáryho pokus od modré našel Kantor v lapačce, odkud puk vzápětí rychle vyklepal na své spoluhráče.
17:32
Podruhé v krátkém časovém sledu proběhne buly po levici Kantora.
17:01
Aleš Holík se již dostával mezi kruhy ke střele, když byl pokryt vracejícím se hráčem Dukly. Vzápětí zabojoval o kotouč u pravého mantinelu Jergl a posílá svůj tým na zteč.
16:50
Důras přenechal na vrcholu levého kruhu puk pro Jergla. Ten si najel více na střed a vystřelil. Dobrý blok Holíka znamenal snadnou práci lapačkou pro Kantora.
16:28
Prostějovští se dokázali dostat do útočného pásma, kde o puk bojoval Moskal a Zabloudil, tentokrát jim ale odraz kotouče nepřál a ten je tak na jihlavských holích.
15:31
Po levé straně projel ke kruhu Protasenja a vystřelil po ledě ke vzdálenější tyčce. Strážce prostějovské svatyně vykopl jeho střelu koncem levého betonu.
14:57
A právě Pavel Kantor ochránil Prostějov před druhým inkasováním. Šidlíkovu střelu od modré z levé strany totiž zkoušel před brankou tečovat Důras. Gólman hostí nevěděl, zda se mu to povede nebo ne, tohle nejde odhadnout. Nakonec platila druhá varianta a Kantor má puk mezi betony.
14:31
Jihlava tak může jít do útoku, čehož samozřejmě využívá a je před brankou Kantora.
14:11
Prostějovský útok neměl dlouhého trvání, Fiala se Švecem a Hozákem přišli o kotouč ihned po přejetí útočné modré.
12:45
Hodně nepříjemná situace pro Jakuba Škarka, který nyní znovu odolal a drží Dukle průběžné vedení. Lukáš Krejčík se prezentoval dravou jízdou po puku, což nakonec slavilo úspěch, protože se k němu mezi kruhy kotouč skutečně po odrazu dostal. Tváří v tvář ale domácího brankáře nepřelstil.
12:05
Jihlavští hokejisté se po čtyřech utkáních dostávají do vedení. Prostějov nedokázal udržet kotouč na svých holích. Proto si jej našel JIŘÍ ŘÍHA a udělal jednoduchou věc – "když nevíš, co s pukem, tak vystřel" – a průstřelem z pravé strany otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Michal Důras.
11:58
Důras projel po pravé straně do pásma a zkusil dát kotoučo před branku na Jergla. Proti tomuto úmyslu byl Protivný, jenž zblokoval přihrávku.
11:40
Dalo by se říct, že Prostějovští v přesilové hře pořádně nevystřelili na domácí klec. Jihlava se bez potíží ubránila a hraje v plném počtu.
11:11
Rudovský nyní nemohl zastavit kotouč na modré a musí se pro něj vrátit za svojí klec.
10:51
Jihlavští jej vyhráli a už to vypadalo, že Dobrovolný vyveze po prknech kotouč. Ten ale na modré zastavil Jan Rudovský, vzápětí však Dobrovolný s Protasenjou hráče soupeře zastavili.
10:39
Až nyní vybojovali Jestřábi buly před Jakubem Škarkem.
10:26
Domácí hrají přesilovou hru dobře, napoprvé vyhodili a poté bez potíží zachytili útok Prostějova před svojí brankou. Byli hned tři na puku a zásluhou Richarda Diviše mohli kotouč vyvézt.
09:40
Josef Skořepa je prvním vyloučeným hráčem dnešního duelu, jde ven za podražení střílejícího Švece mezi kruhy.

Na vyloučení: 1-0.
09:40
Výhoda hostí končí střelou Holíka od modré, kterou Škarek opět lapil jistě do své lapačky.
09:30
Mezi kruhy byl podražen střílející Švec a jihlavští hokejisté budou hrát oslabení.
09:14
Po pár divných odrazech kotouče byl před Škarkem velký závar. Jihlavský strážce svatyně si poradil, ukázal proti odraženému puku z hole Švece pohotový zákrok.
08:45
Tohle byla mnohem vážnější šance Dukly. Mezi kruhy převzal kotouč volný Tomáš Čachotský, jenž pálil z pohledu Kantora do levého horního rohu. Úmysl to byl dobrý, ovšem zakončení šlo zhruba metr a půl nad.
08:29
Kaláb byl na modré v tísni, proto zkusil nahodit puk na branku. Ten před Kantorem nepříjemně skočil, i tak jej stačil čtyřiadvacetiletý gólman srazit vyrážečkou.
07:50
Vzápětí předvedl podobný pokus Jakub Šlahař, který si sjel ke Škarkovi a zkusil to na bližší tyčku. Lapačka jihlavského brankáře byla na místě.
07:31
Protasenja se po pravé straně natlačil před branku a proti bekhendovému zakončení domácího útočníka zasáhl Kantor pravým betonem.
07:04
Nejprve zabojoval o odražený kotouč na pravém kruku Skořepa, poté na druhé straně Aleš Jergl. Při druhém ataku domácího útočníka šel skákavý kotouč mezi kruhy, kde jej promáchl při střeleckém pokusu Důras.
06:47
Jihlava nepřipustila v obranném pásmu žádné komplikace a raději odpaluje kotouč na zakázané uvolnění.
06:24
Domácí museli opustit útočné pásmo, jinak by sudí pískali úmyslný ofsajd.
05:40
Moskal to zkusil naslepo a nahodil puk zpoza levé strany na branku. Ten se po odrazu dostal k Zabloudilovi a Škarek měl plné betony práce. Svému týmu ale dokázal pohotově udržet nulu.
05:23
Diviš posílal dlouhou přihrávku na Zemana, která byla sražena za branku. Tam proti dvěma hráčům neměl domácí navrátilec do sestavy příliš šancí udržet kotouč.
04:44
Před dobrou domácí obranu se nedokázali hosté dostat do zakončení a sami se vykombinovali z útočného pásma.
04:22
Fiala předložil z pravé strany přihrávku mezi kruhy na Hozáka, který jí v tísni netrefil nejlépe a mířil vedle branky. Jihlava vzápětí posílá puk na zakázané uvolnění, nerozehrála zcela dobře.
03:51
Střelu Aleše Holíka na bližší tyč zastavila lapačka Škarka. Bude se vhazovat po levici gólmana, který má v sedmnácti letech již dva extraligové starty – a vítězné – za Spartu.
03:11
K odraženému kotouči se mezi kruhy dostával Lukáš Krejčík, kterému však kus černé gumy vypíchl Richard Diviš.
03:00
Szathmáry tentokrát dalším pokusem minul levou tyčku branky a Šidlíkův pokus přes několik hráčů až ke gólmanovi hostí neprošel.
02:45
Szathmáryho rána od modré znamenala práci pro Kantora, jenž jí vyrazil. Domácí i nadále zůstávají u puku.
02:22
Protasenja zkoušel štěstí z vrcholu levého kruhu a Kantor zastavil kotouč kdesi ve výstroji.
02:05
Kaláb si na levém kruhu počkal na Lukáše Krejčíka, kterému nasadil tvrdý a čistý hit.
01:55
Kajínek si najel k mantinelu, kde zabojoval o puk a lehce ztížil práci Ondřeji Fialovi. Domácí poté zasáhli puk, ale až kousek za modrou a je z toho ofsajd.
01:44
Domácí se snažili přejít do útočného pásma, ovšem jejich útok hatí ofsajd.
00:29
Protasenja zavezl puk po pravé straně a před brankou našel Semana, který v tísni o kousek minul pravou tyčku Kantora.
00:05
První buly vyhrál zásluhou Josefa Skořepy domácí tým. Prostějov se vzápětí dostal do útočného pásma, kde šla Šlahařova střela vedle levé tyčky.
00:01
Jako první nastupují na ledovou plochu hosté vedení gólmanem Pavlem Kantorem. Z hráčů Dukly je na ledě jako první tradičně Michal Důras.
Trojice sudích už je na ledové ploše, čeká se na oba týmy.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Svoboda) – Kajínek, Říha, Dundáček, Kaláb, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný (C) – Jergl, Skořepa, Důras – Protasenja, Seman (A), Stoklasa – Diviš (A), Zeman, Čachotský – Jícha, Březina. Trenér: Petr Vlk

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – Kolář, Holík (A), Kvapil, Zadražil, Protivný, Kaluža – Zabloudil, Moskal (A), Novák – Rudovský, Venkrbec (C), Luňák – Krejčík, Šlahař, Žálčík – Švec, Hozák, Fiala. Trenér: Pavel Arnošt

Rozhodčí: Bejček – Doležal, Šmika.
LHK Jestřábi Prostějov:
Jestli má Dukla Jihlava na svém kontě pět porážek v řadě, prostějovští hokejisté mají ještě o jeden neúspěšný zápas více. Vše odstartovalo jejich domácí porážkou s Litoměřicemi 1:4 a debaklem 1:9 v televizním utkání proti Motoru. Tyto dva výsledky stály místo zkušeného trenéra Kamila Přecechtěla, navíc to vypadá, že z klubu odejde i sportovní manažer Jiří Vykoukal, jenž s tímto krokem generálního manažera klubu Jaroslava Luňáka vůbec nesouhlasil. Pod novým trenérským duem Pavel Arnošt – David Kočí se ale Prostějov nezvedl. Prohrál i další čtyři zápasy, ačkoliv v posledních dvou utkáních se silnými týmy – doma s Kladnem a na Slavii – bral bod za porážku v prodloužení.

HC Dukla Jihlava:
Těžko hodnotit, čím si Dukla v současné době prochází. Asi nejvýstižněji to řekl Anatolij Protasenja, spolu s Josefem Skořepou nejlepší střelec týmu. Mančaft dostává blbé góly a sám se na ně hodně nadře. Jihlava by potřebovala v zápase vést a ne pouze dohánět vedení soupeře, jako v posledních čtyřech z pěti utkání. Červenožlutým také příliš nepřidává, že nedostávají od soupeřů nějaké velké nálože, ale až na jednu dvougólovou výjimku prohrávají o jednu branku. Jejich skóre z pěti prohraných utkání je totiž 5:11.

Poslední zápasy Dukly:
Dukla – Kadaň 1:2
Dukla – Přerov 1:2
Ústí – Dukla 2:0
Dukla – Frýdek-Místek 1:2 pr.
Kadaň – Dukla 3:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu WSM Ligy, ve kterém se proti sobě představí dva týmy, kterým se momentálně příliš nedaří. Tabulkově čtvrtá HC Dukla Jihlava, která prohrála pět zápasů v řadě, vyzve na domácím stadionu LHK Jestřáby Prostějov. Série Jestřábů bez výhry čítá ještě o jeden zápas více a aktuálně jsou na sedmém místě tabulky. Utkání začíná na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě úderem tradičních 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.