S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poráží Horáckou Slavii Třebíč 5:4 a poprvé v této sezoně doma bere tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ačkoliv zápas mezi Duklou a Třebíčí navštívilo 1827 fanoušků, což není v utkání těchto dvou soupeřů zrovna impozantní číslo, oba fanouškovské tábory i tak vytvořily dobrou atmosféru, která se konečně obešla bez zbytečných a nepatřičných excesů. Za to se sluší poděkovat.
Zápas podobný Hitchcockově dílu končí. Třebíč třikrát vedla, konkrétně 1:0, 2:1, a 4:3. Mezi tyto stavy se vešlo vedení Dukly 3:2. Lidově řečeno, každý chvilku tahal pilku. Rozuzlení přinesla třetí třetina a dva góly Anatolije Protasenji z předbrankového prostoru, po kterých se raduje Jihlava – 5:4.
59:58
Je to jasné, Dukla poprvé v sezoně vyhraje doma za tři body. Domácí vypětím všech sil bojovali po buly o puk a Jan Zdráhal se na pravém kruhu provinil hákováním. Buly bude před Jekelem.

Na vyloučení: 7-7.
Vyšší tresty: 1-0.
59:50
Poslední šance pro hosty, Petr Šidlík jde ven za krosček. Do konce zápasu chybí 9,7 vteřiny.

Na vyloučení: 7-6.
59:50
Nahození hostí nekončí zakázaným uvolněním, ač to tak vypadalo. Naopak 9,7 vteřiny před koncem se strhl před brankou Škarka obrovský závar a Jihlava půjde do oslabení.
59:40
Domácí hned po buly vyhazují puk do obranného pásma Třebíče.
59:27
Jihlava si bere oddechový čas.
59:27
Tak tohle byla skutečně gólová šance. Mezi kruhy se k puku dostal Huňa a z otočky vypálil střelu, kterou Škarek na poslední chvíli zastavil mezi betony. To už je samozřejmě Pavel Jekel venku z branky.
58:40
Nyní navíc domácí pořádně tlačí. Šídlík od modré dvakrát mířil nebezpečně na branku, napoprvé puk propadl za levou tyč, kde neměl Stoklasa příliš prostoru. Od modré poté zamířil těsně vedle i Marcel.
58:34
Jekel byl napůl cesty ven z klece, ale střela Milfaita byla odražena na hole domácích a musel tak rychle zpět.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme Jekela, jak půjde na střídačku a zkusí to hosté v šesti? Time-out totiž ve druhé třetině vyčerpali.
57:45
Josef Skořepa tečoval puk před brankou mimo dosah Jekela, ale sluší se podotknout, že i mimo tři tyče branky Třebíče.
57:25
Domácí mohli jít do protiútoku dva na dva, ovšem trošku jej zpomalili, už se přece jen začínají více soustředit na obranu.
1827 diváků. Toť dnešní návštěva – a také nejvyšší v dosavadním průběhu sezony – na Horáckém zimním stadionu.
56:42
Po levé straně ujel Havránek a zkusil zakončení z úhlu k bližší tyči. V tomto místě byl však Škarkův beton.
55:48
Stejně tak jako domácí. Bude se vhazovat po pravici Škarka, Jihlava totiž zahrála puk na zakázané uvolnění.
55:13
Hosté jsou v plném počtu.
55:12
Přihrávku Erata z modré na pravý kruh, kde byl volný Psota, ztečoval Protasenja do středního pásma. Hraje se tak znovu před Jekelem.
54:32
No, tohle nebylo moc dobré, tedy z domácí strany. Jihlava se totiž vykombinovala až k obranné modré a Filipu Skořepovi musel s udržením puku pomoct vracející se Patrik Marcel.
54:15
Hra čtyř proti čtyřem pokračuje, útočí domácí zásluhou Březiny.
53:50
Josef Skořepa už letos jedno trestné střílení dal a nyní byl hodně blízko, aby posunul Duklu ještě blíže třem bodům. Pavla Jekela si totiž rozhýbal a položil, ale v zakončení do volné části branky mířil nad horní tyčku.
53:50
Hosté propadli na modré, Josef Skořepa ujel do úniku, byl v zakončení seknut Tomášem Bartejsem a je z toho trestné střílení.
53:35
Síly na ledě se srovnají, možná jde v tomto případě trošku o kompenzaci předešlého zákroku Havránka. Michal Důras jde ven za hákování.

Na vyloučení: 6-6.
53:30
Domácí nedokázali v obrovském závaru před brankou Jekela dorazit puk do sítě. Tohle byla slušná trma vrma.
53:13
Hezkými slovy nyní nečastuje sudí hostující Tomáš Havránek. Dopustil se krosčeku a rozhodčí jej možná trošku přísněji vylučují. To však nic nemění na dvou minutách útočníka Třebíče a jihlavské přesilovce.

Na vyloučení: 5-6.
52:47
David Březina po delším čase rozehřál Jekela střelou z prostoru mezi kruhy, kterou gólman hostí nadvakrát lapí.
52:12
Jihlava jakoby po vedení vypadla z tempa. Třebíč nyní hodně kombinuje a pálí z každé pozice. Třeba jako Schejbal od modré, ovšem proti předchozím zákrokům byla toto pro Škarka lahůdka.
51:49
Pohotová rána jednoho z hráčů hostí znovu z levé strany, mířící na vyrážečku Škarka, neprošla přes domácího gólmana, který si zvyšuje tím to zákrokem sebevědomí. Troufám si říct, že střílel Roman Erat.
50:55
Střela Huni z levé strany byla zblokována do rohu za branku Škarka. Zcela vyčerpaný útočník hostí si poté prodloužil střídání, kdy ze sebe vydal zcela všechno, a vyčerpaný odjíždí na led.
50:38
V pravém rohu za brankou Škarka se bojuje o puk, z klubka hráčů vychází vítězně hosté.
50:18
Puk se stěhuje k Jekelovi, Třebíč zahrála zakázané uvolnění.
49:59
Psotovu nebezpečnou střelu z pravé strany vyrazil Škarek před sebe, kde v dorážce zblízka promáchl Milfait.
49:28
Dukla právě vstřelila branku!
Tak si to zopakujme. Třebíč dnes vedla již třikrát, ale pokaždé o vedení přišla, protože nyní se do něj podruhé dostává Jihlava. Souhru nově vytvořeného prvního útoku Dukly ve složení Skořepa, Protasenja, Čachotský zakončuje znovu ANATOLIJ PROTASENJA, jenž usměrnil střelu jihlavského kapitána Čachotského opět z předbrankového prostoru do sítě. Asistence: Tomáš Čachotský, Josef Skořepa.
49:18
Hra se po zakázaném uvolnění Třebíče stěhuje před Jekela.
48:59
Hosté hrají v plném počtu.
48:40
Zdá se, že tato přesilovka Dukly nebude mít úspěšného konce a přesilovkový gólový hattrick tak domácí nezkompletují. Třebíč se opět osvobozuje.
48:08
Ofsajd Dukly.
47:48
Hned poté se Třebíčští osvobozují. Puk je až za brankou Škarka.
47:20
Anatolij Protasenja znovu stínoval před brankou, nyní však srazil střelu Bilčíka vedle levé tyče Jekela.
46:59
V rovnovážném počtu se dlouho hrát nebude, Filip Seman totiž dostal desítku. Nyní je vyloučen klasickým dvouminutovým trestem Václav Čejka za držení.

Na vyloučení: 5-5.
46:38
Nyní bych si dovolil tvrdit, že Filip Seman je na trestné na 10 minut za nesportovní chování možná trošku neprávem, protože v tomto případě se o zakázané uvolnění Dukly zřejmě nejednalo. Na druhou stranu, pro sudí mám občas pochopení, nemají to zrovna jednoduché. Sám to znám z jiného sportu.

Na vyloučení: 5-4.
45:51
Byl to Richard Kristl, který zkusil vystřelit z pravého kruhu. Škarek toho znovu moc neviděl, měl před sebou několik hráčů, kteří navíc srazili touš do jeho pravého horního rohu, kam sáhl domácí gólman vyrážečkou a poslal puk mimo tři tyče.
45:42
Po dvou zákrocích, na každé straně hodně na hraně, se vylučovat nadále nebude.
44:59
Zdráhalova rána od modré šla Škarkovi na hruď, odkud se puk odrazil před jeho branku na Romana Erata. Ten už zkoušel bekhendem zasunout puk k levé tyči, který mu sjel z hole.
44:18
Jihlava zatím využila dvě přesilovky, Třebíč jednu a v jedné inkasovala. Nyní si Horácká Slavia zahraje další početní výhodu, Filip Seman se totiž provinil podražením.

43:46
Role clonícího golema před brankou se ANATOLIJI PROTASENJOVI vyplatila. Po další ráně od modré totiž Jekel nezachytil kotouč, který skákal v jeho brankovišti a navrátilec do jihlavské sestavy dostal puk z bezprostřední blízkosti šťastnou dorážkou do sítě. Asistence: Petr Šidlík, Vlastimil Bilčík.
43:41
Po Bilčíkově střele od modré se puk hodně divným odrazem dostal kolem pravé tyče Jekela ven.
43:25
Kombinace Dukly úspěšná nebyla, domácí musí začít s útokem ve středním pásmu.
43:00
Richard Kristl zahákoval na své útočné modré v rodícím se protiútoku Dukly Michala Důrase a musí tak na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 4-4.
42:40
Opět se bude vylučovat na straně Třebíče, Jakub Škarek už jede z branky na střídačku, aby domácí hráli ve výhodě.
41:51
Jihlava přesilovku nevyužila, hosté hrají v plném počtu.
41:41
Mnohem vážnější šanci měl ale Patrik Marcel, ke kterému se odrazil puk po neúspěšném vyhození hostí. Z prostoru mezi kruhy však pohotovou střelou zamířil těsně nad.
41:29
Říhův nápřah od modré proletěl kousek vedle vzdálenější tyče Jekela.
41:12
Stejně tak je tomu i nyní, kdy se Horácká Slavia po buly osvobozuje.
40:40
Domácí se zatím v přesilové hře nedostali k ohrožení Jekela.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:20.
Střely ve druhé třetině: 14:6.
Hodně divoká druhá třetina je u konce, padlo v ní totiž šest gólů a oba týmy v ní přišli o vedení. Nejprve Třebíč, když v oslabení srovnal Filip Seman. Hosté si napravili chuť v další přesilovce, kdy je znovu poslal do vedení Tomáš Bartejs. Jihlava poté během šesti minut otočila zápas. Nejprve srovnal Aleš Jergl a poprvé v utkání poslal Duklu do vedení v přesilovce Petr Šidlík. Ale ani to nebylo vše. Třebíč totiž za 35 vteřin srovnala Richardem Kristlem a v poslední minutě druhé části jí vrátil vedení Lukáš Paták.
40:00
39:51
Poněkud zbytečný faul Richarda Kristla v podobě držení soupeře ve vlastním obranném pásmu znamená, že Dukla zřejmě odehraje začátek druhé třetiny v přesilové hře. Do konce druhého dějství totiž chybí 8,7 vteřiny.

Na vyloučení: 4-3.
39:04
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Už jsem chtěl psát, že probíhá poslední minuta druhé třetiny, ale musím to opravit, protože v Jihlavě pokračují gólové hody. Šestá branka prostřední periody přichází z hole LUKÁŠE PATÁKA, jenž přebral puk najel si blíže k brance a ještě než k němu přistoupili domácí, odkázal vystřelit. A to tak, že se kotouč zastavuje u pravé tyče Jakuba Škarka. Asistence: Tomáš Havránek, Jozef Huňa.
38:39
Další nepřesnost v jihlavské rozehrávce zpoza klece, po které se ke střele z vrcholu pravého kruhu dostal Schejbal. Zkusil vystřelit a Škarek schoval touš raději do výstroje.
38:18
Krátce poté přichází zakázané uvolnění Třebíče.
38:02
Také Vlastimil Bilčík si rád zaútočí. Tentokrát se mezi kruhy dostal k odraženému puku a Jekel se musel v brankovišti hodně natahovat, aby dokázal jeho střelu vytěsnit.
37:19
Zakázané uvolnění Třebíče, buly se tak stěhuje k vyrážečce Jekela.
36:25
Jestliže se před několika minutami radovala Třebíč z vedení deset vteřin, nyní trvala jihlavská radost přesně 35 sekund. Po chybě v jihlavském obranném pásmu dopravil Kusko kotouč před branku na RICHARDA KRISTLA, který jej usměrnil do sítě a na Horáckém zimním stadionu tak máme potřetí srovnáno. Asistence: Silvester Kusko.
35:50
Trenér hostí Martin Sobotka si vyžádal pro své svěřence oddechový čas.
35:50
Jihlava přidává po gólu v oslabení další branku v nerovnovážném počtu hráčů a nyní, stejně jako hosté při druhé brance, využívá přesilovku. Říha přihrál puk na Čachotského, který přejel útočnou modrou a dal touš na PETRA ŠIDLÍKA. Obránce Jihlavy ukázal útočné sklony a přesně z levého kruhu zamířil k bližší tyči. Asistence: Tomáš Čachotský, Jiří Říha.
35:23
Tady se fanoušci Dukly nemohou na Jiřího Říhu moc zlobit. Tohle nebyla špatná kombinace domácích a Říha zkusil od modré tvrdou ránu z první. Do ní ale padl znovu Jan Wasserbauer. To je neskutečné, jak je tento hráč hostí obětavý.
34:48
Po jednadvaceti minutách přichází druhá přesilová hra Jihlavy. Ján Niko za brankou poslal na mantinel soupeře a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 4-2.
34:32
Jestli jsem o Josefu Skořepovi říkal, že nevypustí jediný souboj, tak nyní to bylo vidět, když dokázal dojet Psotu a zezadu mu ve středním pásmu čistě vypíchnout puk.
33:55
Ale ano, tenhle zápas má grády. První třetina byla z tohoto pohledu pouze slabým odvarem. Ač to třeba občas není pro oko diváků až tak pohledné, bojuje se o každý puk, o každý centimetr ledu.
33:12
Filip Stoklasa si to z levé strany namířil blíže k brance Jekela a také tvrdě vypálil, navíc do horní části branky. Gólman hostí puk vytěsnil a poté se po něm vrhl vskutku tygřím skokem.
32:38
Josef Skořepa je bojovník, který nevypustí jediný souboj. Jeho pokus z otočky z levého kruhu vytěsnil Jekel. Poté pálil od modré zřejmě Alexander Grebenjuk a to je hráč, který má ránu, jako když kopne kůň. Stejné to bylo i nyní a obětavým zákrokem se prezentoval Jan Wasserbauer, jenž lehl do jeho pokusu.
31:54
Dvě nepřesnosti na každé straně, jmenovitě ofsajdové. První na straně Dukly, poté také při útoku Třebíče.
30:54
Po dvou rychlých brankách se hra přece jen trošku uklidnila. Na druhou stranu, góly jsou kořením každého zápasu, tím spíše když hraje Dukla s Horáckou Slavií. Atmosféra tak není nyní vůbec špatná.
29:14
Pouze deset vteřin trvala radost Třebíče z opětovného vedení. Střelou od modré totiž ALEŠ JERGL překvapil Pavla Jekela. Domácí štírek tak dává druhý gól ve druhém utkání po sobě. Bez asistence.
29:04
Třebíčští na poslední chvíli zablokovali protiútok v podání Diviše a krátce poté se radují – tentokrát totiž v oslabení neinkasují, ale strhávají vedení opět na svojí stranu. Bílé hvězdy se snaží hodně střílet od modré a teď to již vyšlo. Po přihrávce Havránka propálil TOMÁŠ BARTEJS vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Havránek.
28:20
Hodně obtížné to měl nyní opět Jakub Škarek, když si Niko vybruslil přesně na levý kruh a vypálil ke vzdálenější tyči. Tam byla pohotová lapačka gólmana Dukly.
28:04
Osabení Dukly ale bude opět pokračovat po tom, co se Anatolij Protasenja provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 4-1.
27:24
Nejenže hraje Dukla v plném počtu, ale ještě mohla překlopit vedení na svojí stranu. Březina si povyjel k levé tyči Jekela a bleskově zamířil. Gólman hostí vyrazil jeho pokus před sebe k Danišovskému, který dorážkou na Jekela také nenašel recept. Třebíčský strážce svatyně se výborně roztáhl v brankovišti.
27:00
Dělovou ránu Václava Čejky od modré přesně k bližší tyči vytěsnil Škarek výborně svojí vyrážečkou.
26:45
Třebíčští svůj neúspěch v přesilovce chtějí rychle napravit. Po kombinaci Bartejse s Nikem na modré zkusil vystřelit první jmenovaný, jenže lehce otálel se střelou a jeden z jihlavských plejerů puk zabokoval směrem ochranná síť.
25:52
Horácká Slavia si dnes již dvakrát nepohlídala nečekaný výpad Jihlavy v oslabení a nyní za to již pyká. S pukem ujel po pravé straně Důras, hned po překonání modré jej přenechal FILIPU SEMANOVI, jenž si připravil touš ke střele. Přes obránce poté zápěstím zamířil ke vzdálenější tyči kolem vyrážečky Jekela. Asistence: Michal Důras.
25:24
Tomáš Havránek se před brankou dostal ke kotouči a bekovi Dukly Vlastimilu Bilčíkovi nezbylo nic jiného, než jej podrazit. Tím třebíčské šanci zabránil, leč útočné choutky hostí mohou pokračovat přesilovkou.

Na vyloučení: 3-1.
24:45
Grebenjuk si za brankou dovolil kličku, čímž se zbavil obránce a dal kotouč rozjetému Jíchovi. Ten po přejetí modré ihned vypálil, leč jeho pokus byl sražen Čejkou hodně vedle levé tyče Jekela.
24:17
Kuskovi, směřujícímu z levé strany na branku, sebral kotouč Dundáček, jenž byl poté trošku v tísni. Obloukem vyhodil puk z obranného pásma na zakázané uvolnění.
23:58
Škarka tentokrát Třebíčští neohrozí, jelikož si nepohlídali přechod přes modrou – ofsajd.
23:03
Další střela z levé strany, nyní v podání Lukáše Anděla, která již na Jekela prošla. Vážnější nebezpečí pro třebíčského gólmana však neznamenala a skončila na jeho betonu.
22:32
Přes modrou se vydal Danišovský a pokusil se o náznak střely z levé strany, která byla zablokována útočníkem Přibylem.
22:08
Ani jeden z týmů nedokáže udržet touš souvisleji na svých holích, proto ani nedochází k ohrožení jedné či druhé branky.
21:36
Útok Dukly z hole Lukáše Jíchy dlouhého trvání neměl, u puku je opět Třebíč.
21:00
Marcel chtěl rozehrát akci zpoza vlastní branky, jenže kotouč se mu zastavil možná ještě v nezmrznuté malé kaluži vody a Horácká Slavia se rázem dostala ke kotouči. Od modré se s tím nepáral Bartejs, vypálil, leč jeho střelu přizvedl jeden z domácích do ochranné sítě.
20:22
Atmosféře derby pomáhá nejen početná skupina třebíčských fanoušků, kterých může být v sektoru zhruba 250 – 300. Jihlavští příznivci naopak poprvé v sezoně mají ve svých řadách proslulou trubku.
20:22
Uvést brankovou konstrukci za zády Škarka do správné polohy musí domácí ledaři. Za okamžik se jistě bude pokračovat.
20:22
Jakub Škarek pozorně sledoval, co vymyslí Richard Kristl, který širokým obloukem objížděl branku. Hra je ale přerušena pro posunutou klec Dukly.
20:07
Úvodní buly první třetiny vyhrála Třebíč, nyní je naopak úspěšnější Jihlava.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:20.
Střely v první třetině: 12:7.
První třetina je za námi. Na obou stranách bylo několik povedených momentů, ze kterých se mohli radovat Jihlavští nebo Třebíčští. Radost přišla na straně Horácké Slavie, když rychlý protiútok po Wasserbauerově přihrávce zakončil zblízka střelou do volné části branky Jozef Huňa. Hokej se hraje zajímavý, má náboj. Domácí chtějí zlomit zatím poněkud nepříznivé výsledky, hosté jsou naopak povzbuzeni posledními dvěma výhrami nad Kladnem a Slavií.
20:00
19:57
Jihlava hraje v plném počtu.
19:11
Dobrá šance hostí. Pumelici od modré Škarek přes clonící hráče stihl na poslední chvíli vyrazit. Před sebe, kde číhal s dorážkou Roman Erat. Radost nejproduktivnějšího hráče hostí ale zastavil levý beton jihlavského gólmana.
18:41
Hosté nakonec po boji v rohu za brankou získali kotouč. Na modré jej dostal Ján Niko, jenž poslal kolmici podél modré na Tomáše Bartejse. Dělovka z první v podání obránce Třebíče mířila k levé tyči. Škarkovi horký kotouč vypadl z lapačky a skončil za brankou. I zde se strhla menší šarvátka, na vyloučení to ale ani z jedné strany nebylo.
17:50
Vlastimil Bilčík získal odražený puk a hned jej na levém kruhu poslal k Tomáši Čachotskému, který i v oslabení projel nejprve levou stranou do pásma a poté si to přes mezikruží namířil k brance, kde zkusil neúspěšně překvapit Jekela bekhendovým pokusem přes obránce Třebíče.
17:37
Patrik Marcel v levém rohu za vlastní brankou chtěl hrát důrazně, sudí však neměli pro jeho počínání pochopení a dávají mu dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 2-1.
17:14
Přišla také troška té klukovské šarvátky. Filip Seman zkoušel před brankou tečovat puk a poté jej šťouchnout pod betony Jekela za brankovou čáru. To se samozřejmě nelíbílo Jánu Nikovi a bek hostí se do domácího útočníka trošku opřel. Vylučovat se nebude ani na jedné straně.
16:37
Čachotský se pokoušel s Říhou vybojovat v útočném pásmu kotouč. Třebíčští jej ale poslali po prknech mimo dosah druhého jmenovaného.
15:44
Tomáš Bartejs radši poslal puk přes všechny čáry, protože jeho spoluhráči šli střídat a neměl komu nahrát. Sudí ale zakázané uvolnění nepískli, kotouč byl zřejmě někde tečován.
14:08
Dukla po inkasované brance vypadla z rytmu, pískáno je její zakázané uvolnění.
13:57
Navíc nyní to vypadalo dokonce na tyčku či břevno, pokud jsem správně viděl. Richard Kristl si vybruslil zpoza branky k pravé tyči Škarka a vypálil. Rozhodčí ale ihned rozpažil, kotouč šel od brankové konstrukce ven.
13:07
Třebíč ale nemusí nevyužitá přesilovka vůbec mrzet. Do rychlého útoku se po pravé straně zásluhou Havránkovy přihrávky dostal Huňa, který před brankou Škarka předložil puk na volného JANA WASSERBAUERA. Jemu už nedělalo příliš problémů dopravit jej do volné části domácí svatyně. Asistence: Jozef Huňa, Tomáš Havránek.
12:45
Domácí jsou v plném počtu.
12:25
Dukla hraje druhou část oslabení solidně a nepouští hosty přes svojí modrou.
12:08
Hodně nebezpečně to nyní sehráli hosté. Od modré se ke střele dostal Lojek. Gólman Škarek toho přes několik hráčů moc neviděl, přesto stačil vytěsnit puk doprava, kde s dorážkou přispěchal Richard Kristl. Šestnáctiletý talent v brance Dukly byl pozorný i podruhé.
11:31
Stejně tak jako nyní, kdy byl aktérem úspěšného vyhození Petr Šidlík. Domácí navíc sbírají cenné vteřinky napadáním rozehrávky Třebíče.
11:10
Hosté sice měli po buly kotouč za brankou Škarka, ale krátce poté Dukla vyhodila přes všechny čáry.
10:45
Nyní naopak uvidíme, jak se daří v přesilovce Třebíči. Vlastimil Bilčík, bývalý bek Horácké Slavie, jde ven za podražení.

Na vyloučení: 1-1.
10:10
Domácí nyní zatlačili soupeře. Po přihrávce Dundáčka pálil z první kousek za mezikružím Březina a Jekel se musel proti jeho střele opět roztáhnout.
09:49
Dundáčkova střela zůstala mezi kruhy, kde puk získal Březina. Jeho překvapivou bekhendovou střelu Jekel s námahou vytěsnil pravým betonem a poté vyrazil i dorážku Danišovského.
09:33
Nyní Pavel Jekel na ledě přikrývá další z řady jihlavských nahození. Má puk v lapačce a buly proběhne po jeho levici.
08:48
Dukle se v přesilové hře prakticky nepodařilo ohrozit Pavla Jekela a Václav Čejka je zpět na ledě.
08:30
Nyní to Lojek s vyhozením trošku podcenil, ale své menší zaváhání hned vzápětí napravil a po tentokrát úspěšném vyhození se na lavičce výrazně povzbudil.
08:03
Takhle to rozhodně nepůjde, domácí si házejí kotouč po prknech a není se čemu divit, že se Horácká Slavia opět osvobozuje.
07:29
Stejně tak jako nyní Jan Zdráhal. Zkušený obránce vyhrál tlačenici v rohu za brankou a kotouč je znovu za brankou Škarka.
06:55
Bezprostředně po buly získal kotouč mezi kruhy Roma Erata a posílá jej přes všechny čáry.
06:48
Navíc v tomto prostoru mohl zakončovat Aleš Jergl, byl však hákován Václavem Čejkou a třebíčský obránce je tak prvním vyloučeným dnešního zápasu.

Na vyloučení: 0-1.
06:48
Důrasovo nečekané nahození z levého kruhu nadělalo Jekelovi spoustu problémů a málem mu kotouč propadl k jeho levé tyči.
06:39
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Jekela.
06:02
Třebíčským nyní přišly vhod odrazy od zadního mantinelu. Rána Bartejse od modré se odrazila k levé tyčce, kde nikdo nebyl. Tak to zkusil od modré Niko a a naopak nyní již číhal u tyčky Kusko, leč Škarek byl pozorný a nedal mu moc prostoru k zakončení.
05:50
Sudí vidí na levém kruhu v obranném pásmu Třebíče nějaké nečistoty. V tomto místě totiž byla zlomena hokejka. Buly po pravici Škarka se tak lehce pozdrží.
05:37
Čachotský přihrávkou zpoza branky hledal před Jekelem číhajícího Skořepu, kterému kotouč těsně přeskočil hokejku.
04:44
Tohle byla zřejmě první vážnější akce celého zápasu. Skořepa sebral na vlastním levém kruhu puk a protáhl se až na druhou stranu kluziště. Po přejetí modré předložil touš Jíchovi, jenž si sjel blíže k brance, ovšem střelou na zadní tyč Jekela nepřekonal. Gólman Třebíče pohlídal puk a také nedovolil mladému útočníkovi Dukly dorážet, ačkoliv se o to Jícha snažil.
04:17
Další trošku podivný odraz puku. Ten se sklouzl téměř před branku Dukly, kde jej Václav Půža raději razantně vyhodil, nakonec až na zakázané uvolnění.
03:54
Z vrcholu pravého kruhu zkusil Škarka překvapit Tomáš Bartejs. Neúspěšně, gólman Dukly byl pozorný, lapil puk a nedovolil dorážet jednomu z třebíčských forvardů.
03:21
Kristlova přihrávka naslepo se málem dostala ze strany mezi kruhy, tam však byl připravený Petr Šidlík, kotouč získal a rázem se tak bude vhazovat před Jekelem, který raději ukryl pod svým tělem kus černé gumy
03:05
Lukáš Anděl si zpoza klece vybruslil na pravý kruh a zkusil to z otočky. Jekel kotouč vytěsnil před sebe a poté se po něj tygřím skokem vrhl, čímž jej pokryl.
02:26
Dundáčkovi na modré utekl skákavý kotouč do středního pásma. To je část kluziště, kde se zatím hraje nejčastěji.
01:43
Stoklasa byl v útočném pásmu u mantinelu zdvojen dvěma hráči hostí, kteří mu následně vzali puk. Jenže rozehrávka vázne oboustranně. Třebíč o kotouč hned přišla. Bude se tak vhazovat před Jekelem, a to po nahození Grebeňuka.
01:08
Krátce po buly to zkusil od modré také nahozením Ján Niko, leč mířil hodně vedle bližší tyčky Škarka.
01:00
Kotouč sice získala Dukla, ovšem Patrik Marcel si ve středním pásmu nepohlídal červenou, byl ještě před ní a jeho nahození končí zakázaným uvolněním.
00:24
Hosté se sice dostali do pásma před Škarka, tam ale o puk přišli. Jenže i jihlavská rozehrávka vázne a bojuje se o kotouč za brankou domácích.
00:10
Horácká Slavia vyhrála buly a zpoza vlastní klece zakládá útok.
00:01
Nyní již dochází ke slavnostnímu aktu – pokřtění speciálního kalendáře Dukly Jihlava k 60. výročí vzniku klubu. Kalendář pokřtí Miloš Podhorský, vůbec první gólman Dukly, který nedávno oslavil také kulatiny – osmdesát let.
Rozhodčí dnešního zápasu jsou již připraveni. Jako první vjíždí na led hráči Horácké Slavie Třebíč, kteří jsou povzbuzování početnou skupinou fanoušků. Hned poté nastupují i domácí hokejisté.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Bilčík, Šidlík, Marcel, Říha, Dundáček, Grebeňuk, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský (C) – Jergl, F. Seman, Důras – Jícha, Diviš, Stoklasa – Danišovský, Anděl, Březina. Trenér: Petr Vlk

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (D. Svoboda) – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska – Kristl (C), Dolníček, R. Erat – Psota, Milfait, Kusko – Huňa, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Přibyl – Všetečka. Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Dědek, Pražák – Jindra, Kreuzer.
Pohled do statistik:
Nejproduktivnější hráč:
Dukla: Tomáš Čachotský, 6 zápasů, 6 bodů (4+2)
Třebíč: Roman Erat, 6 zápasů, 8 bodů (2+6).

Nejvíce gólů:
Dukla: Tomáš Čachotský, 6 zápasů, 4 góly
Třebíč: Matěj Psota, 5 zápasů, 4 góly.

Nejvíce asistencí:
Dukla: Richard Diviš, 6 zápasů, 4 asistence
Třebíč: Roman Erat, 6 zápasů, 6 asistencí.

Nejproduktivnější obránce:
Dukla: Jiří Říha, 6 zápasů, 3 body (1+2)
Třebíč: Jan Zdráhal, 7 zápasů, 5 bodů (3+2)

Trestné minuty:
Dukla: Jiří Říha, 6 zápasů, 14 tr. min.
Třebíč: Václav Čejka, 7 zápasů, 12 tr. min.