Třetí třetina se zdála být vyrovnaná, oba týmy hry hrály spíše jen uvolněně a kontrolovaly hru. Žádné vážnější šance jako v druhé třetině se nekonaly. Tím pádem se Stadion loučí s domácími diváky porážkou, návštěva z Českých Budějovic však může být šťastnější, neboť se jim poskočit na šesté místo tabulky. Litoměřičtí zatím zůstávají na dvanáctém místě, pokud tedy Most neporazí Třebíč.
59:52
Kulda vybojoval poslední buly, přihrál Hantákovi, tomu se ale podařilo jen vyhodit na brankou soupeře.
59:37
V závěru bojuje Motor za brankou o puk, povedlo se mu jej vyhodit na icing. Vhazuje se před Šindelářem.
58:38
Pajič se pokusil překvapit Šindeláře. Jeho střela však jako většina posledních střel Motoru šla mimo.
57:58
Kulda se snažil vybojovat puk za brankou, bohužel se mu to nepovedlo.
56:57
Smetana drží puk za brankou. Poté se dostal ke Kuldovi, ten přihrál za branku Kallovi.
56:08
Pavlín vystřelil na branku, jeho střela šla mimo.
55:59
Smetana vyhodil puk na zakázané uvolnění.
55:36
54:40
Budějovičtí drží puk před brankou Šindeláře, Vráblík se toho snažil využít. Šindelář však jeho střelu chytil.
53:36
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., vysoká hůl).
53:32
Luboš Rob zůstal po zákroku Veselého ležet na zemi, bude se vylučovat.
53:11
Barák rychle vyjížděl z obranného pásma, byl však ve středu zastaven protihráči.
52:46
Peter Frühauf zachytil puk před vlastní bránou.
51:39
Žálčík se pokusil vystřelit na Šindeláře, ten byl bez práce, střela šla mimo.
51:14
Rubeš se snažil ohrozit Bláhu střelou ze středu, Bláha ji však vyrazil.
50:34
Luboš Rob vyvezl puk k brance Šindeláře, celý pokus byl však marný.
50:05
Rozhodčí diskutuje s trenérem Litoměřic.
Dnešní utkání sleduje 1180 diváků.
49:38
Škoda se snažil ohrozit Šindeláře, jeho střela však byla hodně mimo.
49:03
V chaosu před brankou Budějovic nakonec Bláha vzal puk do své lapačky.
48:20
Žálčík jel s pukem přes celé hřiště, zde přihrál Suchánkovi, který vystřelil na Šindeláře, ten jeho střelu vyrazil.
47:58
Bača velmi tvrdě vystřelil na bránu, Bláha však jeho pokus zneškodnil.
47:09
Šulc si hraje s kotoučem na úrovni vlastní modré, pak jej ztratil.
46:09
Litoměřice se dostaly do útočného pásma, zde ale nic nevytěžily. Hra se naopak přenesla zpět do jejich obranného pásma.
45:50
Babka se snažil vybojovat puk za branou Litoměřic, Hanták ho však nekompromisně vystřelil mimo ohrožení.
44:55
44:00
Nouza nevyužil tutovku, když byl sám před branou, místo střely se však pokusil nahrát Robovi, ale puk mu sjel po hokejce.
43:18
Motor se poprvé dostal ve třetí třetině do většího tlaku. Ten byl však ukončen postavením útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
42:55
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Bača – 2 min., faul loktem).
42:43
Kulda se snažil prudkou střelou od modré překonat brankáře, jeho střela však byla zblokována.
41:35
Vhazování po zakázaném uvolnění využili domácí, kteří hned vystřelili puk na Bláhu, ten jej zachytil.
41:12
Motor vyhodil puk do pásma Stadionu, zde ho ale zachytil bek Litoměřic.
40:48
Stadion si znovu vytváří tlak, ten vyústil v vhazování před Bláhovou brankou.
40:01
První puk vyhrál Stadion.
40:01
V druhé třetině se hra vyrovnala. Mírnou převahu si však drželi domácí, kterým se konečně podařila vstřelit branka, bohužel jen jedna, na kterou rychle Budějovice reagovaly.

Střely na branku: LTM – 19, ČB – 22.
Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
40:00
39:58
V samém závěru třetiny proběhla opět strkanice před brankou Šindeláře, rozhodčí hru přerušili.
39:04
38:35
Tlak Litoměřic pokračuje, nepřesnou přihrávkou jej však zazdil Frühauf.
38:27
Rubeš nahrál přímo před branku na volného Václava Pletku, ten trefil jen Bláhu.
37:32
Rubeš nahrál přímo na hokejku Vráblíkovi, ten se neúspěšně pokusil vyjet z jejich obranného pásma.
37:08
Litoměřice začali svou přesilovku ve velkém tempu. Přímo před branku vystřelil Peter Frühauf. Bláha však jeho pokus kryl.
37:04
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:04
Miloslav Čermák právě diskutuje s rozhodčím. K tomu se připojil Heřman a Kopta, kteří se spolu začali rvát. Rozhodčí se je snažili odtrhnout.
36:22
Litoměřičtí se pokouší o průnik do obranného pásma Budějovic, zastaveni však byli již ve středním pásmu.
35:26
Motor je stále před brankou Stadionu. Stadion však tvrdě bojuje o puk, povedlo se mu ho vyhodit do bezpečí na icing.
33:56
České Budějovice právě vstřelily branku!
Českobudějovičtí v přesile vyjeli na branku Šindeláře. Toho pěkně využil PAVEL PÝCHA, který tvrdou střelou Filipa Šindeláře překonal. Asistence: Jakub Babka
33:26
Tlak Litoměřic pokračuje, až nyní se podařilo Motoru vyhodit puk do bezpečí.
32:54
Paločko šel sám na bránu, vystřelil, avšak přestřelil.
32:28
Série zakázaných uvolnění pokračuje, tentokrát se však bude vhazovat před Filipem Šindelářem.
31:14
Vhazování po icingu zvládli budějovičtí, kteří se s pukem dostali hned před Šindeláře. Jejich útok ale Litoměřice odvrátily.
31:05
Bača neprošel u modré čáry Budějovic přes dva hráče Motoru.
30:03
Tento gól však nabudil Motor, který začal zase bojovat více před brankou Šindeláře.
28:53
Litoměřice právě vstřelily branku!
Martin Ondráček našel správně Kallu před brankou Bláhy, ten přiklepl puk na JANA VESELÉHO, jež s přehledem vsítil. Asistence: Jaroslav Kalla a Martin Ondráček.
28:38
Matúš Paločko bojoval s Babkou o puk, vyhrál hráč Budějovic.
27:14
Po dlouhé době se puk dostal do obranného pásma Stadionu, jehož hráči jej zachytili a snažili se vyrazit do brejku, avšak neúspěšně.
26:32
Puk zůstává před Bláhou. Ve změti hráčů před jeho brankou nikdo puk do brány neprostrčil, ta navíc byla posunutá. Vhazuje se po Bláhově levici.
26:00
25:08
Litoměřice se vytváří tlak, ten se snaží využít Tomáš Rubeš, avšak puk mu ujel.
24:23
Litoměřice se snaží využít přesilovku. Matúš Paločko vystřelil prudkou střelu, Bláha vyrazil.
24:00
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Mitchell Fillman – 2 min., nedovolené bránění).
23:43
Kulda vystřelil od modré na Bláhu. Ten jeho střelu kryl, vhazuje se po jeho pravici.
23:27
Oba týmy bojují o puk v obranném pásmu Litoměřic
22:48
Vhazování před Šindelářem využil lépe Motor, který se hned tlačil na branku. Stadion vyhodil na zakázané uvolnění.
22:22
Válášek vystřelil na Bláhu, ten s přehledem vyrazil.
21:45
Paločko se snažil vystřelit na branku, avšak puk mu sjel po hokejce do rohu.
21:02
Střelu Chovana Šindelář vyrazil, puk se dostal na opačnou stranu kluziště.
20:05
Puk vybojovali budějovičtí, kteří se hned rozjeli směrem k Šindelářovi.
20:01
Střely na branku v první třetině: LTM 8 – ČB 13
V první třetině začali lépe domácí. Převahu však ale dlouho neudrželi. Od páté minuty byl zápas převážně v režii Budějovic, které svoji převahu zhodnotili dvěma góĺy
Druhá třetina začne přibližně v 17:50
20:00
19:41
Litoměřice drží puk ve čtyřech lidech před vlastní brankou.
19:00
Hra se na chvilku dostala před branku Budějovic. Odsud ale jejich hráči vyhodili puk na zakázané uvolnění
18:20
Bača zblokoval pěknou střelu Davida Kuchejdy.
17:08
Hanták se pokusil o samostatný průnik na branku Motoru, avšak byl hned zastaven. Puk je zase zpátky před brankou Šindeláře.
16:37
Smetana se snaží rozehrát puk zpoza brankoviště.
15:46
Rok Pajič opět prověřil Šindeláře, znovu neúspěšně. Vhazuje se po Šindelářově levici.
14:56
Vhazuje se před brankou Bláhy. Puk se ale hned dostal do obranného pásma Litoměřic.
14:40
Mucha vystřelil prudkou střelu na Šindeláře, ten s přehledem kryje.
14:25
Pilař se pokusil vyjet s pukem ven. Nahrál ale na hokejku hráče Motoru.
13:20
Po odpískaném ofsajdu zkouší Stadion po delší době útočit. Puk se ale dostal zpět před jeho bránu.
13:10
Jan Veselý odjel bez hokejky na střídačku.
12:21
Matúš Paločko se pokusil vystřelit, avšak trefil z mezikruží trefil jen betony Ondřeje Bláhy.
12:08
Budějovičtí vypálili puk na zakázané uvolnění. Vhazuje se v jejich obranném pásmu.
11:27
Po hře vysokou holí se hra na nějaký čas opět dostává před branku Bláhy
09:58
Po obou gólech mají znovu více ze hry Budějovičtí. Litoměřickým se ale podařilo vyhodit puk na zakázané uvolnění, vhazuje se před Šindelářem.
08:58
Motor už rázem vede o dvě branky! Z rychlého brejku pálil od modré tvrdou střelou ANGELO ESPOSITO. Asistence: Jakub Babka
08:31
Litoměřice se snaží rychle oklepat a útočí opět na branku Bláhy.
07:53
Budějovičtí právě využili přesilovku. Hned z jejího začátku se před brankou Šindeláře se nejlépe zorientoval ŽIGA PAVLIN. Asistence: Martin Heřman, Rok Pajič.
07:31
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Karel Plášil – 2 min., vysoká hůl).
07:13
Další velkou šanci měl Tomáš Nouza. Opět ale střelil jen do Šindeláře.
06:20
Budějovičtí se dostávají do rychlého protiútoku. Škoda však trefil jen Šindeláře.
05:22
Velkou šanci měl Luboš Rob. Před Šindelářem ale selhal.
04:38
Budějovičtí po úvodním tlaku polevili, hra se převážně odehrává v jejich obranném pásmu.
04:16
Velkou šanci měl Jan Veselý, který bekhendem z kruhu minul branku Bláhy.
11:23
Budějovičtí znovu bojují před brankou kališníků.
03:07
Hráč Motoru Pavlín zůstává ležet za vlastní brankou.
02:55
Kulda vybojoval puk a snažil se s ním odjet za modrou čáru Budějovic.
02:05
Stadion se pomalu dostává do hry, první střela na branku skončila v lapačce Bláhy.
01:12
Tlak Budějovic pokračuje, stále si drží převahu v obraném pásmu Litoměřic.
00:34
První puk vybojovali hráči Motoru, kteří hned zaútočili na branku Litoměřic.
00:01
Hráči obou týmů vjíždějí na led.
Právě skončilo rozbruslení.
Hráči obou týmů se začali rozcvičovat na ledové ploše.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (J. Pavelka) – Jebavý, Šulc, Smetana, Barák, Frühauf, Plášil, Bača – Rubeš, Pletka, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Paločko – Valášek, Hanták, Kopta – Kulda, Pilař, P. Beránek.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Mucha, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Žálčík, Esposito, Babka – Škoda, Kuchejda.

Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Bosák.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně

14.9.2015: Litoměřice – České Budějovice 5:4 sn
21.10.2015: České Budějovice – Litoměřice 4:3 sn.
2.12.2015: Litoměřice – České Budějovice 2:3 sn.
20.1.2016: České Budějovice – Litoměřice 9:4

Týmy proti sobě po úředním sestupu Budějovic z extraligy zatím odehrály dvanáct utkání, v nichž sedmkrát byl lepší Motor, pětkrát Stadion.
ČEZ Motor České Budějovice
(4-0-0-4, 12 b., 8. místo)
Českobudějovičtí rovněž také nezažívají vstup do sezóny, jaký by si zrovna přáli. Zatím zaujímají střed tabulky po čtyřech vyhraných a čtyřech prohraných zápasech. V posledním kole nastoupili na ledě Jestřábů Prostějov, které nechali napravit nezdar z Litoměřic a prohráli 3:1.

První zápas odehrál Motor v Edenu, proti domácí Slavii a podlehl ji 5:3. Následně jel do Třebíče, utkání skončilo 3:2 pro domácí Horáckou Slavii. Svou reputaci částečně napravil při prvním zápasu nové sezóny v Budvar aréně, kdy vysoko porazil Most 7:0. V konfrontaci se severočeskými týmy pokračoval v Kadani, tu na jejím ledě pokořil s výsledkem 2:1. Pár dní na to přivítal doma Frýdek-Místek, zápas skončil 5:2 pro domácí. Poté opět České Budějovice zavítaly na sever Čech, tentokrát do Ústí nad Labem, odsud odjely s porážkou 4:3 a v zatím posledním domácím zápasu porazily Přerov 3:1.