Přeji příjemný zbytek středečního večera a u dalšího přenosu z WSM ligy v Kalich aréně na počtenou!
Litoměřice ve třetí třetině jasně dominovaly, což se projevilo na gólové tabuli. Přerov sice po třetí trefě kališníků velmi kousal, dokousal se však pouze k jedné brance. Naopak domácí v samém závěru pojistili své vítězství. Kališníci se posunuli na deváté místo tabulky, odkud sesadili Horáckou Slavii Třebíč, na kterou mají jednobodový náskok. Přerov nadále zůstává na pátém místě tabulky s osmibodovou ztrátou na čtvrtou Slavii Praha. Litoměřice se v dalším kole představí v sobotu na ledě jednoho z favoritů WSM ligy z Jihlavy. Zubři se představí doma v hanáckém derby proti Prostějovu.
59:47
Ale Přerov se nevzdává, naopak se dostal do výhodné střelecké příležitosti. Filip Šindelář však předvedl excelentní zákrok.
59:19
Litoměřice právě vstřelily branku!
Do prázdné branky se krásnou bekhendovou střelou díky souhře dvou Alešů v závěru utkání prosadil ALEŠ PŮLPÁN. Asistence: Aleš Pavlas
58:44
Přerov velmi tvrdě bojuje v obranném pásmu o získání puku. To se sice nepovedlo, domácí se však museli vrátit až k Šindelářovi.
58:36
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lubomír Malina.
58:35
Boj o puk na úrovni Štůralovy branky nadále pokračuje. Zvládají jej lépe domácí hokejisté.
57:34
Přerov rozehrál puk zpoza vlastní branky, odkud se dostal k Šindelářovi.
56:41
Tomáš Štůrala se protáhl. Jinak však neměl se střelou Ondřeje Kopty moc velký problém.
56:27
56:08
Těžký boj o puk v rohu ledové plochy zvládli lépe přerovští a dostali se znovu k Šindelářovi.
55:21
Vhazování ve středím pásmu získal Přerov, který vyjel do útočného pásma. Z něhož však byl velmi rychle vytlačen.
55:00
Hosté ve čtyřech hráčích.
54:39
Kališníci nezvládli boj o puk v rohu kluziště, naopak Zubři vyhodili puk až k Šindelářovi, čímž získali cenné sekundy.
54:27
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvíl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
53:34
Domácí obdržená branka nakopla a předvádějí hru, jako z úvodu třetí třetiny. V přesilovce je držen puk před Štůralovou brankou, kterou kališníci velmi pečlivě ostřelují.
53:00
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., vysoká hůl).
52:51
Přerov právě vstřelil branku!
Velmi rychlá souhra přerovských útočníků před odkrytou brankou Filipa Šindeláře. Obloučkem se před ni dostal JAN BERGER, který neměl moc práce se zakončením. Asistence: Matouš Kratochvíl
51:55
Po vhazování před Šindelářem se dostali k puku Zubři, ti se už však nedostali ke střele, naopak přes celé hřiště se vydali kališníci.
51:28
Přerov se dostal do hry. Nepřešel však ani do středního pásma.
50:56
Další střelecký pokus Litoměřic. Přerov však vytvořil neprostupný obranný val se kterým mají kališníci hodně práce.
50:42
49:51
Kotouč byl vrácen za Šindelářovu branku, odkud Aleš Pavlas rozehrál a díky jeho práci se puk na čas dostal na opačnou stranu kluziště.
49:12
48:55
Tlak kališníků se stále stupňuje. Přerovští se však zatím drží a nedovolí přidat Litoměřicím čtvrtou branku.
48:42
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Ferenc – 2 min., hákování).
48:09
Do šance se dostali Zubři, litoměřická obrana je však velmi důsledná a do větší příležitosti hosty nepustí.
47:22
Domácí tlačí Zubry v útočném pásmu. Všechny jejich střely mířily na Štůralu, který si s nimi dokázal poradit.
47:12
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Dymáček – 2 min., podražení).
Dnešní utkání sleduje 710 diváků.
46:39
Jindřich Barák se pokusil o rozehrávku. Kotouč se dostal až k Štůralovi, který jej převzal před rozjetým Hantákem.
46:15
Přerov se snaží snížit, obrana Litoměřic však veškeré jejich šance blokuje.
45:40
To bylo velmi rychlé. PATRIK MIŠKÁŘ se dostal sám před Štůralu a neměl už moc velký problém poslat svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Aleš Pavlas, Jiří Jebavý
44:55
Litoměřice využily svůj dlouhodobý tlak na branku Zubrů. Z minima vytěžil maximum LUKÁŠ NEDVÍDEK. Do této šance jej poslal dnešní oslavenec Jaroslav Kalla, spolu s ním Milan Valášek. Asistence: Jaroslav Kalla, Milan Valášek.
44:13
Jiří Jebavý zkřížil cestu rozjetému Ižackému, čímž mu znemožnil pokračovat dál k Šindelářovi.
43:20
Po vhazování se rozjeli přerovští. Byli však zastaveni na modré čáře, odkud opět vyjeli do útoku litoměřičtí.
43:06
Kališníci stále útočí, jejich střelecké pokusy jsou však nevýrazné a obrana Přerova s nimi nemá vůbec žádný problém.
41:55
Po delším obléhání přerovské branky uvolnili Zubři tlak díky zakázanému uvolnění.
41:02
Hra se dostala na opačnou stranu hřiště, kde se Přerov snaží něco vytvořit, avšak neúspěšně. Kališníci puk vyhodili zpět ke Štůralovi.
40:11
Do první šance se dostali hosté, o puk je však rychle obrali domácí a vyjeli až k Štůralovi.
40:01
Většinu třetiny měli převahu hráči Přerova, kteří svou snahu vyústili v úvodní gól dnešního zápasu. V samém závěru se však dostali na koně domácí hráči a podařilo se jim vyrovnat. Byli jsme svědky většího množství šancí na obou stranách, oba týmy však zatím drží brankáři. Jak Filip Šindelář, tak Tomáš Štůrala podávají velice pohotový výkon. Dočkáme se v třetí třetině rozzuzlení? To se dozvíme již od 19:42.
40:00
39:31
39:31
Další trefa z přesilovky v tomto zápase. Po delším ostřelování Tomáše Štůraly se prosadil nekompromisní střelou JINDŘICH BARÁK. Asistence: Milan Valášek
38:51
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Vágner – 2 min., držení protihráče).
38:48
Úspěšná souhra trojice Kalla, Nedvídek, Valášek. Společně se dostali až k brance, kde však byl Kalla zblokován.
38:14
Pěkná šance Přerova, Filip Šindelář měl co dělat. Nakonec však Sýkorovu střelu zastavil vlastním tělem.
37:46
K šanci se dostali přerovští, slibně se rozvíjející akce však byla ukončena díky ofsajdu.
36:40
Opětovný střelecký pokus kališníků, ani tentokrát však neprošli s pukem přes velmi hustou přerovskou obranu.
36:10
35:57
Další přerovská rozehrávka, Ižacký se dostal až do útočného pásma, kde však byl zastaven.
35:06
Zubři rozehrávají, úspěšně se dostali až k Šindelářovi, odkud však byli zahnáni k vlastní brance.
34:17
Milan Valášek se rozjel po vhazování, na modré čáře byl však zastaven obránci Přerova, kteří mu zlomili hokejku.
34:10
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., napadení).
33:59
Další pokus Litoměřic. Ke střele se tentokrát dostal Ondřej Kopta, jeho střela však mířila velmi mimo.
33:35
Lukáš Vágner rychle vyjel z obranného pásma. Stejně tak rychle byl však zastaven obranou Litoměřic.
33:27
Barákova střela se dostala až k Štůralovi. Kališníkům se však nepodařilo puk tečovat za brankářova záda.
32:34
Václav Pletka se dostal k slibnému pokusu. Jeho střela však byla zblokována nejen brankářem, ale i obráncem Přerova.
31:54
Tomáš Rubeš získal puk z vhazování, hned jej však ztratil a nechal hosty rychle dojít až k Šindelářovi.
31:23
Po vhazování se kališníci na malý moment dostali do útočného pásma, odkud však záhy byli vytlačeni.
31:01
Litoměřickým se podařilo uvolnit napětí vyhozením na zakázané uvolnění.
30:30
Vstřelená branka hosty velmi nabudila, z čehož vyplynuly další velké střelecké pokusy. Tentokrát však byl Šindelář úspěšnější.
28:45
28:45
Hostům se konečně podařilo využít přesilovku. Od modré vystřelil Jakub Ižacký, puk tečoval Lukáš Chmelíř, puk však protlačil až po druhé tečí MARTIN NOVOTNÝ, který mířil do horního rohu Šindelářovy branky. Asistence: Lukáš Chmelíř, Jakub Ižacký
28:16
Přerovští obránci zastavili pěkný pokus Litoměřic na modré čáře.
28:14
28:06
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Rubeš – 2 min., podražení).
27:03
Po několika střelách litoměřických měl tu nejlepší Jaroslav Kalla, stejně jako se všemi předchozími, i s touto si obrana Přerova věděla rady.
26:22
Rozjetí hráči Přerova nepustí kališníky za modrou čáru.
26:14
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jakub Ferenc – 2 min., vysoká hůl).
26:10
25:00
Obrovská šance litoměřických. Aleš Pavlas měl před sebou odkrytou branku, jelikož Štůrala byl v rohu kluziště. Mířil však vedle. Neprosadil se ani Milan Valášek z teče.
24:13
Druhou svou přesilovku začal Přerov velmi aktivně. Obrana Litoměřic však blokuje všechny jejich šance.
24:10
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., hákování).
23:33
Jindřich Barák se pokusil na modré čáře útočného pásma rozehrát a dostat spoluhráče ke střeleckému pokusu. To se mu však nepovedlo a kotouč převzal Přerov.
22:47
První větší šance druhé třetiny. Na Šindeláře z těsné blízkosti vystřelil Tadeáš Král. Brankář Litoměřic však puk chytil do své rukavice.
22:14
Kotouč se drží za brankou Štůraly, odkud Přerov rozehrává.
21:10
Probíhá boj k puk na úrovni modré čáry. Úspěšnější byli domácí, puk jim ale na holích dlouho nevydržel a do útoku vyjeli hosté.
20:39
Hra se velmi rychle přesunula na opačnou stranu kluziště, odkud bojují o vstřelení branky Zubři.
20:02
Domácí vybojovali první buly. Dostali se pak hned do útočné šance.
20:01
První třetinu začali lépe Zubři, kteří si připsali jednu velmi slibnou útočnou šanci. Poté se hra obrátila a útočnějším týmem se stali domácí kališníci. Bohužel jsme ale neviděli velké množství střeleckých pokusů, z nichž nevyplynula ani jedna střelecká branka. Doufejme, že v další třetině se toto zlomí.
20:00
19:36
Přerov dostal v samém závěru domácí pod tlak. Králova střela však mířila opět jen k Šindelářovi.
19:06
Kotouč se stále drží v obranném pásmu Přerova.
18:07
Novotný s Ferencem rozehrávají od branky. Puku se zde však zmocnili hráči Stadionu, kteří po smolnějším začátku začínají ukazovat, kdo je v Kalich areně pánem.
17:09
Krásná souhra mezi Kallou a Valáškem. Přes zahuštěnou hostujíci obranu však neměli právo přejít.
16:02
Václav Pletka vyslal do šance Tomáše Rubeše, který se dostal i ke střele. Štůrala však puk vyrazil.
15:26
Na poslední chvíli zastavil Piegl velmi slibnou akci Karla Pláška.
15:00
Zubři také dali o sobě vědět. K pokusu o střelu se dostal Marek Sikora. Filip Šindelář však zatím bezpečně hájí svou branku a ani tentokrát mu nic nedovolil.
14:13
Smetana po souhře s Pavlasem poslal puk do útočného pásma, kde se o něj rozhořel tvrdý boj, z nehož vítězně vzešli domácí.
13:46
Akce přerovských byla zastavena díky ofsajdu.
13:31
Z vhazování po pravici Štůraly se vyrojila velmi trvdá střela Jakuba Šulce. Ta však byla mířena mimo svatyni Přerova.
13:10
Kotouč kontrolují Zubři, nedokáží se s ním však dostat od vlastní branky.
12:28
Tomáš Rubeš vybojoval puk ve středním pásmu. Přihrál jej Davidu Švagrovskému, který vypálil, avšak přesně do těla hostujícího brankáře.
11:53
Smetana s Pavlasem se pokoušejí nasměrovat spoluhráče k útoku. To se jim i dařilo. Puk však skončil v lapačce Tomáše Štůraly.
11:11
Filip Hanták nepustil ke střele některého z rozjetých spoluhráčů, střežil ho až k mantinelu.
10:50
Jiří Jebavý rozehrává zpoza Šindelářovy branky.
09:55
Kotouče za Šindelářovou brankou se zmocnili hosté. K útoku se však dostali kališníci a vyjeli až k Štůralovi.
09:03
Pletka přihrával od modré Švagrovskému, ani ten však puk nepřevzal, neboť Zubři reagovali rychleji.
08:02
Barákovi s Pieglem se nepodařilo pustit puk přes střední pásmo do útočného. V útočném se kotouče zmocnili hostující obránci.
07:48
Šindelářovo ostřelování pokračuje. Se všemi puky si však zatím dokázal poradit.
06:28
Litoměřičtí mohou děkovat Filipu Šindelářovi. Rychle rozjetý Matouš Kratochvíl jel sám na branku. Kališnický gólman ho v posledním momentu obral o puk a nedovolil vstřelení branky.
06:03
Krásná souhra dua Švagrovský, Pletka. S pukem se dostali až k brance, kde však byl brankář nad jejich síly.
05:29
Druhý střelecký pokus kališníků. Střelcem se stal Tomáš Rubeš, za záda Štůraly však puk neprostrčil, naopak brankář jej zastavil svým tělem.
04:51
Kotouč je stále držen v obranném pásmu Přerova, odkud vyjel až nyní. Za to však až k Šindelářovi.
04:24
Pokus Aleše Půlpána Štůrala vyrazil.
03:32
Po přesilovce jsou domácí aktivnější v držení puku. Bohužel se nedaří přejít přes obranný val Přerova.
02:36
02:04
Velké ostřelování Filipa Šindeláře. Z velmi povedené střely Milana Procházky ale nic nevzešlo.
01:28
Jebavý se Šulcem nasměrovali mužstvo k útoku. Za brankou Štůraly však puk převzal Přerov.
01:04
Úvodní část hry zvládají lépe Zubři, nedokáží se ale dostat až k Šindelářovi.
00:36
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (René Piegl – 2 min., držení protihráče).
00:05
První buly získali hosté, s pukem však jeli do obranného pásma.
00:01

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – J. Šulc, Jebavý, Smetana, Pavlas, Piegl, Barák, Š. Havránek – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Valášek – M. Ondráček, Hanták, Půlpán – Kopta, Miškář, R. Pilař.

HC ZUBR Přerov: Štůrala (Horčička) – Chmelíř, Šnajnar, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, L. Vágner, Pala, Malina – Plášek, T. Sýkora, Milan Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Tadeáš Král, Dymáček, Kratochvíl.

Rozhodčí: Kašík – Maštalíř, Klouček.
Vzájemné zápasy v tomto ročníku

18.9.2016: Litoměřice – Přerov 1:2 sn. (Paločko – Sikora, Kovařík)
29.10.2016: Přerov – Litoměřice 4:1 (Popelka, Šnajnar, Dostálek, Novotný – Pletka)

Z této bilance jednoznačně vyplývá dominance Přerova. Podaří se kališníkům toto narušit, nebo ji Zubři definitivně potvrdí? To se společně dozvíme již od 18:00.
HC ZUBR Přerov
(12-5-4-10, 5. místo)
Zubří stádo se bude muset obejít bez dvou zástupců. K znojemským Orlům se vrátil Martin Podešva a do Zlína Michal Popelka. Přerovští si od začátku listopadu připsali stejnou bilanci jako kališníci – čtyři výhry, jednu výhru v prodloužení, dvě prohry v prodloužení či po nájezdech a pět proher. První listopadový zápas byl pro Přerov nejvýznamnější, druhé hanácké derby se odehrálo na ledě Jestřábů z Prostějova. Oba týmy velice dlouho bojovali, až nakonec byli úspěšnější domácí v prodloužení. Prostějov si výhrou 3:2 zajistil cenné dva body. Zubří tažení pokračovalo doma proti Českým Budějovicím, hosté však odjížděli spokojenější s výhrou 4:2. I následující zápas na ledě Benátek Přerov prohrál 4:1. Zubrům se však rychle tento zápas podařilo odčinit díky výhře nad Havířovem 3:0. Poté však opět následovala dvojzápasová série porážek, první 6:2 s Kladnem a druhá 2:1 se Slavií. Posléze se Přerovu podařilo zvítězit 2:1 v Jihlavě. Bohužel na tuto výhru opět Zubři nenavázali, doma Třebíči podlehli 2:3. Toto Zubry nakoplo k třízápasové šnůře výher, první doma 4:0 proti Mostu, druhá 2:1 doma proti Kadani a zatím poslední 2:1 v prodloužení opět doma proti Frýdku-Místku.

Mikulášský zápas odehráli Zubři v Zlatopramen areně. Tento boj byl velmi úporný. První branku vstřelili hosté v 26. minutě zásluhou Jiřího Goiše. Z kraje třetí třetiny navýšil Přerov skóre po trefě Jana Bergra. Lvům se podařilo vyrovnat díky Danielu Vrdlovcovi a Jaroslavu Roubíkovi, čímž se zápas přesunul do prodloužení. Ani v tom však vítěz nebyl určen a zápas zamířil k samostatným nájezdům. Vítězný nájezd přidal ústecký Patrik Poulíček.