Dnešní zápas byl hodně vyrovnaný. Větší štěstí se však projevilo na straně Horácké Slavie, která prolomila svou šnůru porážek a po dlouhé době získává tři body. Hosté se tímto dotahují na dnešního soupeře na rozdíl jediného bodu a posouvají se na desáté místo tabulky WSM ligy. Domácí tým stále zůstává na devátém místě.
59:53
Oddechový čas pro hosty.
59:44
Tlak v závěru se již zvyšuje. Po odpískaném ofsajdu proběhla tlačenice v rohu kluziště.
59:31
Rubeš bojuje o puk s Kristlem na modré čáře. Celou situaci vyřešili rozhodčí přerušením hry.
59:10
Domácí jsou opět v šesti.
58:51
Slibná šance útočících kališníků skončila v ofsajdu, po němž se Pavelka vrátil zpět na ledovou plochu.
58:32
Po oddechovém času nastoupili kališníci v šesti bez Pavelky.
58:32
Oddechový čas pro domácí.
57:09
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Osamocený Jan Wasserbauer jel křížen přes útočné pásmo, zde je přeš šířku kluziště poslal přesně na ONDŘEJE MALCE, který již neměl problém s jeho uklizením do Pavelkovy branky. Asistence: Jan Wasserbauer, Roman Dymáček
56:36
Tato trefa nabudila spíše hosty. Jejich šanci však domácí znovu ubránili a poslali puk na zakázané uvolnění.
55:08
Litoměřice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ RUBEŠ se chopil kotouče mezi kruhy. Odsud přesně zamířil mezi betony Pavla Jekela. Asistence: Aleš Pavlas
53:54
Raška se držel s pukem podél modré čáry, po napadání domácími obránci však puk pustil na Pavelku, jehož opět zaměstnal.
53:30
Po delší době se domácí dostali do šance. Jejich pokus však skončil zakázaným uvolněním.
53:09
Lapačka Jaroslava Pavelky si užívá velké množství práce. Skončila v ní další střela Třebíče.
51:16
Krásná kombinace hostí skončila střelou Mrázka. Pavelka si však s tím věděl rady a puk se objevil v jeho lapačce.
50:40
Tomáš Rubeš převzal puk a mohl jít na Jekela, místo toho se však nepochopitelně vrátil do středního pásma.
50:15
49:05
Po chybě Pavelky při rozehrávce se pokusili hosté o střelu, jejich útočník však nedokázal pohotově zareagovat a puk šel hodně mimo.
48:15
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Bartejs – 2 min., krosček).
47:42
Po nějaké době je puk v obranném pásmu Třebíče. Hostujicí hráči ale zatím s přehledem brání.
46:26
Hosté se dostali do krásné střely. Pavelkovi však pomohl Matúš Paločko, který si obětavě lehl do střely protihráčů.
Dnešní utkání sleduje 950 diváků.
45:59
Ondřej Smetana se pokoušel poslat dlouhý pass přes mordou čáru, zde puk zachytil jeden z hostí.
44:54
Hosté se dostali do pěkné šance po chybě Reného Piegla. Bezchybný Pavelka ale zamezil tomuto nebezpečí a pokusil se jej odrazit ven.
44:20
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Pavel Jekel však zatím svůj tým drží a nenechá domácí skórovat.
43:53
Patrik Koch vystřelil přesnou střelu na Pavelku, tu ale zastavil před brankářem stojící Ondřej Smetana.
42:52
Litoměřičtí se snaží přejít do útoku, puk ale nahazují pouze do útočného pásma bez jakékoliv podpory, kde jej přebírají hosté.
42:18
Roman Erat se pokusil vyjet na Pavelkovu branku, jeho velmi krásná šance však skončila v ofsajdu.
41:39
Domácím se povedla slibná šance. Kallovu střelu však zachytil obránce domácích, až skoro v brankovišti.
41:15
Kotouč drží na svých holích hráči Třebíče, zatím se však nedostali před Pavelku.
40:05
První puk opět vybojovali hosté. Do šance se však nedostali a s kotoučem přešli domácí před Jekela.
40:01
Většinu druhé třetiny měli více ze hry domácí. Svou snahu však nedokázali přetavit v důležitou vyrovnávací trefu. Třebíč měla převahu pouze na začátku a na konci třetiny. Ani ti však nedokázali vsítit jedinou trefu, tudíž utkání je stále 1:2 pro hosty. Konečné rozzuzlení začne v 19:37.
40:00
39:53
Poslední střela druhé třetiny šla od Baráka. Jekel puk ale jen vyrazil.
39:43
Litoměřický pokus o vyjetí z obranného pásma opět skončil na modré čáře převzetím puku jednoho z hostujících útočníků.
38:44
Puk je stále v obranném pásmu litoměřických. Kališníci se stále pokoušejí rozehrát a Třebíč jim v tom stále brání.
37:40
Domácí se snažili vyjet ven s kotoučem. Tento pokus byl však zastaven hostujícími obránci na červené čáře, odkud Bartejs rozehrál.
37:13
Třebíč je ke konci aktivnější. Tentokrát jejich šance skončila v ofsajdu.
36:32
Hráči Třebíče se pokusili vystřelit, jejich střela však skončila mezi dvěma členy pořadatelské služby, stojícími za ochranou sítí.
36:16
Puk se po delší době dostal díky icingu před Pavelku, i zde však byl na holích kališníků.
35:34
Další slibná akce Litoměřic proběhla od Ondřeje Procházky. Místo na branku však vystřelil jen do obránce stojícího před ním.
35:06
Miškář jel sám na branku, těšně před vystřelením byl však sražen hostujícími obránci.
34:47
33:50
Jebavý se Šulcem si přihrávali puk na modré čáře, Jakubu Šulcovi se povedlo vystřelit, avšak Jekel puk jen vyrazil.
32:54
Radek Pilař se rozjel s pukem ve středním pásmu, za brankou mu jej však Čejka vzal.
32:47
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Silvester Kusko – 2 min., hákování).
31:56
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Hráčům Třebíče se však stále nedaří vystřelit.
30:57
Pletka vzduchem posílal puk na Pilaře, kolem něj ale jen prolétl. Pilař jej nedokázal tečovat do Jekelovy branky.
30:22
Mrázek vyrazil do přečíslení na Pavelku. Obrana domácích však byla na svém místě a zabránila krásně se rozvíjejicí akci.
29:10
Litoměřice stále drží puk v útočném pásmu. Jejich další šance však opět skončila v lapačce bezchybného Jekela.
28:22
Hosté se pokoušejí rozehrát. Filip Hanták se zdárně snaží jejich rozehrávku napadat.
27:04
Puk z dalšího vhazování převzal Jaroslav Kalla. Dotírajicí se obránci Třebíče mu jej vypíchli a znemožnili Litoměřicím další slibnou šanci.
26:42
Domácí se pokusili dohnat puk po jeho vyhození od hostů. To se však nepovedlo a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po Jekelově levici.
26:06
Hra se po delší době dostala do obranného pásma Litoměřic. Pavelka puk se zvětšujicím se nebezpečím zastavil a vlastním tělem ho přikryl.
25:24
Hosté se pokoušejí o rozehrávku, nedostali se však s pukem přes modrou čáru.
24:51
Pilař jej po křídle do útočného pásma. Jeho střela z boku však mířila vysoko nad branku Pavla Jekela.
24:28
23:47
Domácí se dostali do krásné šance. Obrana hostí ji však zastavila a puk vyhodila přes celé hřiště, kde jej zastavil Pavelka.
23:36
22:39
Ve hře 4 na 4 jsou oba týmy zatím vyrovnané. Momentálně se puk nachází před Pavelkou, před malou chvilkou tomu ale bylo naopak.
22:28
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Richard Kristl – 2 min., podražení).
21:41
Třebíč se snaží v přesilovce vystřelit na Pavelku, obrana domácích však zdárně bojuje.
21:36
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., hákování).
20:49
První větší šanci druhé třetiny však měli domácí. Střelu Václava Pletky ale Jekel vyrazil.
20:09
Hosté začali druhou třetinu aktivněji, puk jim na holích však dlouho nevydržel.
20:01
Během první třetiny byli spíše aktivnější hosté. Jejich snažení vyústilo v cenné dvě trefy Milfaita a Zohorny. Domácí se spíše jen bránili, avšak v závěru třetiny vstřelil Radek Pilař důležitý kontaktní gól. Další třetina začne přibližně v 18:49.
20:00
19:24
Po delší době, kdy se Litoměřice bránily, se dostaly do útoku. Puk za brankou přebral David Švagrovský, otočil se s ním a poslal jej na Jekelovu branku. Odsud se odrazil k RADKU PILAŘOVI, který v tuto chvíli bezmocného brankáře překonal. Asistence: David Švagrovský
18:50
Puk se opět nachází v obranném pásmu Litoměřic. Obrana domácích však nic hostům nedovolí.
17:55
Barák poslal puk přes celé kluziště na Kuldu, ten jej však v rychlosti nedokázal přebrat a puk se zastavil o mantinel.
17:38
Hosté nadále prokazují svou větší aktivitu. Jejich další šance však skončila zakázaným uvolněním.
16:54
16:54
Hostům se povedlo využít přesilovku. Po delším oblehání Pavelkovy branky jej dokázal prostřelit RADIM ZOHORNA, který svůj tým posílá do dvoubrankového vedení.
15:51
Tempo hry této přesilovce opět určují hosté, Zohorna však nepřevzal krásnou přihrávku od jednoho ze spoluhráčů.
15:40
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (David Švagrovský – 2 min., sekání).
15:35
Kristl jel sám na Pavelku, v důležitém momentu však selhal a nedovolil Pavelkovi lovit puk z jeho sítě.
14:38
Souhra Rubeše s Kuldou byla neúspěšná. První zmiňovaný poslal druhého krásnou přihrávku, Kulda ale nedokázal poslat Rubešovi přesně puk zpět.
13:19
Patrik Miškář z otočky vystřeli na Jekela, avšak ani z dorážky od Hantáka nebyl hostujicí brankář překonán.
12:36
Bílek převzal puk za brankou a úspěšně s ním vyjel do útočného pásma. Zde jej ale, bohužel pro domácí, ztratil.
11:48
David Švagrovský se pokusil o vyjetí s pukem, třebíčský obránce mu však puk vypíchl a zamezil v další hře.
11:19
Další povedená šance Třebíče byla pro změnu zastavena ofsajdem.
10:44
Slibná akce hostí skončila na hokejkách domácích, kteří puk poslali na malý okamžik do bezpečí na icing.
10:18
Krátce po skončení přesilovky se domácí opět pokusili o střelu, brankář hostí však stále jakýmkoliv pokusům domácích odolává.
10:16
08:46
Domácí se snaží v přesilovce u vyrovnání. Třebíč jim však mnoho nedovolí a hra se spíše odehrává ve středním pásmu.
08:16
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Richard Kristl – 2 min., hákování).
07:25
Roman Dymáček přihrál před branku na připraveného JANA MILFAITA. Tomu už nedávalo tolik práce uklidit puk do Pavelkovy sítě. Asistence: Roman Dymáček, Ondřej Malec
07:05
Hned poté se Třebíč dostal do další šance, Jaroslav Pavelka však přesným zásahem puk zachytil a vysloužil si vyvolávání publikem.
06:50
Šance hráčů Třebíče o vstřelení gólu byla opět neúspešná. Obraně domácího týmu se podařilo puk uklidit na zakázané uvolnění.
06:32
Jeden z dalších pěkných pokusů o střelu se odehrál v obranném pásmu Třebíče. Pavel Jekel je stále jako skála a i tento puk skončil v jeho lapačce.
05:49
Hra se opět odehrává v obranném pásmu domácích, obrana zatím ví co dělá a nedovolí hostům vystřelit.
04:54
04:48
Ondráček zachytil puk po několikerém pokusu o prostřelení Pavelky a přihrál puk na nějakého z rozjetých spoluhráčů.
04:03
Litoměřice se celkem slušně brání, dokonce se nebojí s pukem vyjet do blízkosti brankáře Jekela.
02:54
Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., nedovolené bránění).
02:53
Kristl poslal krásný pass na Dolníčka stojícího před brankou, ten pšak jeho pokus nezachytil a nevyužil velkou šanci.
02:30
Po delší době se odehrávala hra před Jekelem, který byl ale obezřetný a střelu litoměřických zachytil do lapačky.
01:35
Barák s Pieglem se pokoušejí o rozehrávku. Ta se jim povedla a mužstvo Litoměřic vyrazilo do útoku, třebíčští jej včas zarazili a puk poslali na zakázané uvolnění.
01:16
Velmi pěkně rozjetý útok kališníků byl zastaven v ofsajdu.
00:52
Souboj o puk na modré čáře Stadionu dopadl lépe pro domácí tým, který puk vyhodil mimo nebezpečí.
00:10
První puk získali domácí, ten jim však v útočném pásmu hosté vzali.
00:01
V sestavě hostí se dnes objeví dvě nová jména. Prvním z nich je obránce Lukáš Blaha, který do Třebíče přišel na střídavé starty z Chomutova. Druhý je Ondřej Malec, ten přišel do Horácké Slavie ze Žďáru nad Sázavou, rovněž na střídavé starty.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Pavlas, Smetana, Jebavý, J. Šulc, Piegl, Barák – O. Procházka, Jaroslav Kalla, Paločko – Pletka, R. Pilař, Švagrovský – Miškář, Hanták, M. Ondráček – Bílek, Rubeš, Kulda.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Blaha, Schejbal, Lojek – R. Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Raška, Mrázek – Jan Wasserbauer, T. Havránek, R. Zohorna – Malec, Milfait, Dymáček..

Rozhodčí: Grech – Štětina, Doležal.
Poslední vzájemný zápas
28.9.2016, 9. kolo WSM ligy
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice 0:1pp.
Branky: 62. Paločko
Sestava Třebíče: Jekel(Svoboda) – Lojek, Bartejs, Čejka, Zdráhal, Niko, Přibyl, Mikyska, Schejbal – Paták, Erat, Dolníček – Kusko, Havránek, Wassenbauer – Huňa, Psota, Milfait – Kristl, Dymáček, Juráň
Sestava Litoměřic: Rybár(Šindelář) – Smetana, Frühauf, Pavlas, Šulc, Bača, Barák – Kopta, Paločko, Kalla – Ondráček, Pilař, Rubeš – Hanták, Pletka, Safin – Beránek, Veselý, Valášek
(5-1-7-8, 24 bodů, 11. místo)
Tým z Vysočiny čeká již skoro měsíc na vítězství. Od začátku října si Třebíč připsal pouhé dvě výhry, pět proher po prodloužení či samostatných nájezdech a pět proher po základní hrací době. Desátý kalendářní měsíc začal Třebíč na svém ledě, kde přivítal Most, hosté z Podkrušnohoří odjeli s dvěma body po výhře 2:3 po prodloužení. Druhý souboj mezi Vysočinou a Podkrušnohořím se odehrál na ledě Kadaně a skončil lépe pro tým z Třebíče, který vyhrál 4:3. Následovala domácí vysoká porážka 0:5 s Frýdkem-Místkem, ze které se Třebíč do dalšího kola nevzpamatoval, zápas v Ústí nad Labem pro hosty znamenal prohru 4:1. Třebíčští toto odčinili následně v Přerově, domácí Zubry porazili 5:1. Od tohoto zápasu již následovala dlouhá série porážek, hned ta první doma po samostatných nájezdech doma s Prostějovem, další v Českých Budějovicích 5:4, rovněž po samostatných nájezdech. Následně přišla první v základní hrací době, Benátky vyplenily Zimní stadion města Třebíče 2:1, příští střetnutí v Havířově skončilo 4:1 pro domácí. Následný zápas se povedlo Třebíči vydolovat alespoň bod po prohře 3:4 v prodloužení doma s Kladnem, na což navázal v dalším kole v Edenu, odkud si po střetu s pražskou Slavii rovněž odvezli bod, utkání zde skončilo v prodloužení, 3:2 pro domácí.

Poslední zápas byl pro celou Vysočinu ten nejprestižnější. Do Třebíče totiž zavítal soupeř z Jihlavy a již v 15. minutě započal demolici domácích po trefě Davida Březiny. V druhé třetině navýšil na 2:0 pro Duklu Richard Diviš. Domácí Horácká Slavia byla doražena v třetí třetině po gólech Vlastimila Bilčíka a Aleše Jergla na konečných 0:4.