Most vedl v průběhu poslední třetiny už 3:1, ale nakonec to na výhru nestačilo. Slovan díky střelecky disponovanému obránci Bernadovi získává v sam. nájezdech druhý bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Ústí nad Labem.
DAVID BERNAD dokázal proměnit tři nájezdy po sobě. Ten poslední tak, že vymíchal Pince, který se roztáhl na brankovišti a ústecký útočník dostal jednou rukou puk do mostecké branky 3:4.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, po úpravě ledu nás čekají sam. nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Obrovská šance hostů. V přečíslení 2/1 našel Poulíček skvěle Brože, jehož střela se od Pince odrazila do tyče a puk následně zůstal ležet na brankové čáře, kde ho mostecký gólman dostal pod kontrolu!
64:22
Z. Doležal trefuje Pincovu vyrážečku.
63:41
Mical ujel do brejku, zezadu ho marně stíhal Poulíček. Mostecký forvard ale zamířil pouze do tyče.
62:57
Po přihrávce Havlíčka střílel Hora do Soukupa.
62:02
Prodloužení 3/3 přináší řadu šancí na obou stranách, ale gólmani jsou zatím pozorní.
61:37
Poulíček nabil Brožovi, další dobrá šance hostů.
60:50
Bernad šel úplně sám na Pince, zkusil zakončit mezi betony, ale mostecký gólman se zaskočit nenechal.
60:01
Ústí se podařilo v posledních minutách vyrovnat, čeká nás tedy hned na úvod sezóny prodloužení.
60:00
59:24
Hosté jsou kompletní, ale pořád pod mosteckým tlakem.
58:05
Most tlačí Slovan do defenzívy, ale chybí střely.
56:51
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).
56:40
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Gengel našel zpoza branky JANA DALECKÉHO, který po ledě dostal zblízka puk do domácí branky 3:3.. Asistence: Ladislav Gengel.
56:14
Hosté jsou hodně aktivní, rozhodně se snaží všemožně o vyrovnání.
54:57
Navarra pálil nebezpečně z mezikruží.
54:06
Dalecký z těžkého úhlu trefuje Pince.
53:15
Střelu obránce VLADIMÍRA BROŽE od modré tečoval nešťastně Kokeš do vlastní branky 3:2. Bez asistence.
52:29
Divíšek nezachytil dlouhou přihrávku, píská se mostecký icing.
51:31
Od modré pálil hodně nepřesně Hes.
50:55
Soukup přikrývá puk před dojíždějícím Havlíčkem.
50:13
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Kasík – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
50:04
Kasík posílal střílenou přihrávku Klozovi, jehož teč šla mimo domácí branku.
49:05
Alinč našel Smolku, který byl však příliš rychlý a nestihl zakončit.
48:22
Nápor Mostu završila šance Chlapíka, Soukup byl připraven.
47:57
Kokeš to znovu zkusil od modré.
47:43
Icing Slovanu po nevydařené přihrávce.
47:08
Pinc měl zase starosti po závaru před jeho brankou.
45:19
Mical nevyhodil a Dalecký okamžitě prověřil Pince.
44:07
Most právě vstřelil branku!
Stříbrný vyhrál buly na Kokeše, který napřáhl na modré, puk se od Soukupa odrazil k TOMÁŠI DIVÍŠKOVI, který ho po ledě poslal do branky 3:1. Asistence: Martin Kokeš, Josef Stříbrný.
44:01
Válek v situaci 1/1 obstřelil obránce, Soukup však byl připraven.
43:37
Moučka z pravé strany mířil mezi Pincovy betony, domácí gólman je ale včas sklapl.
42:19
T. Doležal nastřelil bránícího Brože.
41:26
Pinc vytáhl dva dobré zákroky proti Roubíkovi.
40:14
Kubinčák byl bolestivě zasažen pukem do obličeje, na ledě je krev, nehraje se.
40:01
I druhé dějství přineslo vyrovnaný průběh, oba celky dosáhly na jednu branku, ale Most má stále jeden gól náskoku.
40:00
39:19
Velká šance Chlapíka před ústeckou branku, k dorážce se dostal ještě Havlíček, ale Soukup se vytáhl i podruhé.
39:05
Šesták od modré trefuje přesně Soukupovu lapačku.
38:36
Smolka zakončoval z mezikruží do Soukupa.
38:06
Moučka nahazoval puk zpoza branky a od bránícího mosteckého hráče se odrazil k LADISLAVU GENGELOVI, který ho okamžitě poslal k levé tyči Pincovy branky 2:1. Asistence: Jaroslav Moučka, Jan Dalecký.
37:40
Brožovu střelu obrana Mostu blokuje.
36:55
Mical vyvezl puk až do ústeckého pásma.
36:14
Vyloučení v týmu HC Most (Jan Strejček – 2 min., podražení).
35:02
JOSEF STŘÍBRNÝ vybojoval na červené čáře puk, přebruslil obránce a svoje sólo zakončil střelou mezi Soukupovy betony 2:0. Bez asistence.
34:10
Gengel se pokoušel dorážet na brankovišti, odstavil ho Charousek.
33:23
Tvrdá rána Poulíčka zpoza kruhu Pince řádně protáhla.
32:42
Šesták nestačil zachytit na modré puk, který se tak posunul do středního pásma.
32:08
Divíšek trefil z kruhu pouze brusli bránícího Husáka.
31:02
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Moučka – 2 min., faul loktem).
30:49
Brož od modré neprostřelil.
29:51
Stříbrný se proti dvojici obránců neprosadil.
29:05
Zámek Slovanu nevyústil v jedinou střelu směrem na Pince.
27:50
Horovi už utekl puk do středního pásma, píská se ofsajd Mostu.
27:17
Husák našel od modré Pincovu lapačku.
26:20
Na druhé straně dobrá příležitost Divíška.
25:55
Dalecký se protáhl před Pince, který jeho střelu dokázal vyrazit do rohu.
25:07
Most je kompletní, nebyla to dobrá přesilovka v podání hostů.
24:28
Poulíček našel dobře na mezikruží Brože, ke kterému ale včas přistoupil Divíšek.
23:49
Charouskovi se podařilo vyhodit puk až k Soukupovi.
23:03
Vyloučení v týmu HC Most (Martin Havelka – 2 min., podražení).
21:15
Vrdlovcova přihrávka zpoza branky nenašla před ní Roubíka.
20:24
Domácí obrana zahajuje druhou periodu icingem.
20:01
První třetina přinesla relativně vyrovnanou podívanou, ale Most se na rozdíl od Ústí dokázal jednou brankově prosadit.
20:00
19:42
Hora neprostřelil od modré ústecký val.
19:14
T. Doležal z pravého kruhu zasáhl Soukupovo rameno.
18:47
Havelka posílal puk do útočného pásma, kam se však dříve dostal Chlapík = ofsajd.
18:00
Z mezikruží pálil do Soukupa Šimeček.
17:12
Válek nastřelil z pravého kruhu Soukupovu hruď.
16:28
Soukup si dobrým zákrokem vynutil přerušení hry.
15:50
Gengel postupoval sám na Pince, ale zezadu ho stačil dojet a odzbrojit Hora.
15:02
Z. Doležal nastřelil zblízka pouze Pince.
14:28
Střelu Vágnera zpoza kruhu Pinč chytá do lapačky.
13:50
Most vyhodil až k Soukupovi.
13:14
Kloz zaváhal při dorážce Kasíkovy střely, to byla veliká šance na vyrovnání.
12:31
Vyloučení v týmu HC Most (Lukáš Válek – 2 min., držení protihráče).
12:06
Šesták se probil s pukem do útočného pásma, ale záhy o něj přišel.
11:15
Alinč postupoval sám na Soukupa, ale trefil pouze jeho beton.
10:19
Střelu Markulince posílá Pinc svou holí do hlediště.
09:40
Dalecký zahrozil z předbrankového prostoru.
08:41
Vágner se dobře položil do Smolkovy přihrávky.
07:50
Skoro minutu teď Most držel Slovan pod tlakem, ale nic z toho nebylo.
06:59
Most se konečně dostal do třetiny, ale střela Havlíčka je zblokována do ochranné sítě.
05:33
Stále to jsou hosté, kteří se snaží atakovat domácí branku.
04:55
Slovan v přečíslení 2/1, ale Pinc si připisuje dobrý zákrok.
03:44
Kubinčák našel z levé strany na brankovišti JOSEFA STŘÍBRNÉHO, který střelou nad Soukupovo rameno otvírá skóre zápasu 1:0. Asistence: Vojtěch Kubinčák.
03:05
Pinc zasahoval zblízka proti Navarrovi.
01:57
Kokeš projel s pukem do pásma, ale jeho přihrávka na Alinče nebyla přesná.
01:15
Most je častěji na puku, ale zatím nedošlo na žádnou střelu.
00:35
Druhý icing Slovanu v krátké době za sebou.
00:01
Ve středu startuje úvodním kolem hokejová WSM liga ročník 2016/17. HC Most se v prvním kole představí na domácím ledě, když soupeřem mu bude regionální rival HC Slovan Ústí nad Labem. Ústečtí borci mají za sebou velmi úspěšnou přípravu na ledě. Odehráli devět utkání, z nichž v sedmi případech dokázali zvítězit, když porazili mimo jiné silné týmy Kladna a Českých Budějovic. Prohráli pouze v Benátkách a na Kladně. Poslední přípravu odehrálo Ústí ve čtvrtek doma proti Lausitzer Füchse, Slovan slavil výhru 5:2.

Most, i díky tomu, že se zúčastnil turnaje v německém Crimmitschau, odehrál v přípravě 11 zápasů. I jeho bilance je kladná, ale pouze velice těsně. Mostečtí vyhráli šestkrát, při pěti porážkách (jedna z toho proti Benátkám byla po sam. nájezdech). Také posledním soupeřem Mostu byly Lišky z Weisswasseru, Most je doma v pátek zdolal těsně 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.