Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek večera!
Střely na branku ve 3. třetině – 7:8, celkem – 26:37
Vyloučení ve 3. třetině – 3:2, celkem – 7:6
Je konec! Prostějovští hokejisté vítězí nad českobudějovickým Motorem 3:1 a připisují si tak do tabulky velmi cenné tři body. Domácí uspěli především díky výborné první třetině, ve které byli lepším týmem a po zásazích Martina Nováka a Lukáše Luňáka vedli 2:0. Jihočeši se od prostřední dvacetiminutovky zlepšili, ale velmi dobře chytajícího Pavla Kantora překonali pouze jednou. Ve 28. minutě to dokázal Miloslav Čermák. Právě tento útočník se ale nechal v době vrcholícího náporu Motoru vyloučit a Jestřábi v nabídnuté přesilovce přesně dvě minuty před koncem rozhodli zápas. Podruhé se do střelecké listiny zapsal Martin Novák, jenž tečoval střelu Protivného.
59:52
Nahození Suchánka nedoletělo až na Kantora. Ten poté před Robem přikryl volný puk.
59:42
Puk končí v ochranné síti a rozhodčí nařizují buly v obranném pásmu Prostějova. Hosté už ale mají příliš málo času.
58:59
Jihočeši to zkoušejí bez brankáře. Hrají tedy v šesti proti čtyřem!
58:58
Ještě přichází šance pro hosty! Jiří Půhoný vyloučen za podražení.
58:00
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí zvyšují na 3:1 a hodně se tak přiblížili vítězství! Moskal nahrál na modrou Tomášovi Protivnému, jehož bomba skončila až v síti. Kotouč zřejmě ještě před brankou tečoval MARTIN NOVÁK, jenž je tedy označen za autora gólu. Asistence: Tomáš Protivný a Patrik Moskal.
57:29
Protivný od modré vyslal nebezpečnou střelu. Bláha mnoho neviděl, ale dokázal kotouč vyrazit.
56:56
Pavlin vybojoval puk a vyhodil ho.
56:28
Miloslav Čermák hosty oslabuje zbytečným faulem! Je vyloučen za podražení a Jestřábi mohou minimálně odehrát klidné dvě minuty!
56:02
Chovan objel branku, ale už nedokázal zasunout puk za pozorného Kantora.
55:29
Hosté v postavení mimo hru. Budějovicím se krátí čas, naopak pro Prostějov zase utíkají sekundy velmi pomalu.
54:28
Zakázané uvolnění domácích, hra se vrací zpět před Kantora.
53:56
Spolehlivý Pavel Kantor ukryl puk ve své výstroji. Dnes chytá velmi dobře.
53:38
Chovan je zpět na ledě. Nyní už nastává čas pro závěrečný tlak Motoru. Jestřábi ale samozřejmě budou proti.
53:02
Pýcha posílá puk až za domácí branku.
52:45
Odpískáno postavení mimo hru. Protivný už zasáhl puk za modrou čarou.
52:27
V oslabení se dostal ke střele jeden z českobudějovických beků a Kantor byl nucen přerušit hru.
52:14
A nyní se domácí dostali do postavení mimo hru.
52:04
Hosté vyhazují.
51:37
Přesilová hra pro Prostějov! Vyloučen je Michal Chovan za držení.
50:47
Hned po buly se opřel do kotouče opět Tomáš Protivný. Jeho bomba doslova sestřelila Ondřeje Bláhu, jehož puk zasáhl někam do oblasti krku. Naštěstí ale bude v pořádku.
50:42
Po ráně Protivného od modré přerušil hru Bláha.
50:30
Neskutečné! Nádherně to udělal Matouš Venkrbec, který obhodil vyjíždějícího brankáře Bláhu, ovšem puk doklouzal do tyčky a odrazil se od ní tak, že ho už domácí kapitán nemohl dorazit do odkryté klece. Prostějovští teď měli velkou smůlu.
50:05
Domácí jsou v plném počtu. Jihočeši tak nedokázali využít ani další šanci na vyrovnání.
49:41
Šlahař dokázal vyhodit a domácí mohou vystřídat unavenou čtveřici!
49:11
Obrovský tlak Motoru, domácí odolávají silou vůle!
48:50
Domácí srazili puk do ochranné sítě. Vhazuje se v útočném pásmu Českých Budějovic.
48:04
A přesilová hra pro Motor! Za sekání je vyloučen domácí Ondřej Holomek.
47:46
Další zakázané uvolnění Prostějova. Domácí jsou teď pod permanentním tlakem.
47:28
Domácí se osvobodili pouze za cenu icingu.
47:09
Až na osu hřiště si sjel Fillman. Budějovický bek ale netrefil branku.
46:24
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Publiku se to nelíbí, ale rozhodčí už na tom nic měnit nebudou.
44:53
Nahození Babky pokryl Kantor. Hosté alespoň získali buly v útočném pásmu.
Dnešní utkání sleduje 2256 diváků.
44:27
Pokračuje snaha Motoru o vyrovnání. Ta se nyní rozbíjí o defenzivu Jestřábů.
43:32
Hostující forvard Michal Chovan obešel protihráče efektní stahovačkou. Jeho střela ale byla sražena.
43:07
Lubomír Korhoň vpadl do útočného pásma dříve než kotouč. Je z toho postavení mimo hru.
42:39
Rána Jana Rudovského skončila bez teče v ochranné síti. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
42:10
Matouš Venkrbec předvedl pěknou individuální akci, kterou zakončil střelou. Tu ukryl ve výstroji Bláha.
42:01
Prostějovští se ubránili a jsou v plném počtu.
40:48
Domácí vyhazují. Připomínám, že hrají v oslabení.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 19:43.
Střely na branku ve 2. třetině – 8:17, celkem – 19:29.
Druhá třetina už přinesla jiný obrázek hry, než ta úvodní. Jihočeši zřejmě dostali v kabině od kouče Stavjaňi co proto a hodně se zlepšili. Ze svého náporu zatím vytěžili jediný zásah, kterým ve 28. minutě snížil z dorážky na 2:1 Miloslav Čermák. Při dalších šancích soupeře Jestřáby podržel gólman Pavel Kantor.
40:00
40:00
A třetí třetinu navíc domácí zahájí v oslabení. Lubomír Korhoň vyloučen za sekání.
39:59
V úplném závěru druhé části ještě přišla velká šance hostí! Po přečíslení 2 na 1 kotouč nedostal za záda Kantora Mitch Fillman!
39:15
Domácím se tato přesilovka nedaří. Kantora nyní prověřil David Kuchejda.
39:01
Poslední minuta druhé části hry.
38:43
Miloslav Čermák se v oslabení dokonce dostal k zakončení. Z pravého kruhu netrefil branku.
38:17
Hosté na úvod svého oslabení vyhazují.
37:51
A přesilovku si teď naopak zahrají domácí! Na trestnou lavici odchází za sekání kapitán Motoru Rok Pajič.
37:35
Pýchovi puk na modré přeskočil hůl. Tohle už by měli Prostějovští ustát.
37:03
Domácí zatím odolávají. Nyní hru přerušil dalším zákrokem Pavel Kantor.
36:20
Teď už domácí vyhodili.
36:10
Po střele Vráblíka se ještě hosté snažili dorážet, ovšem Kantor vše zvládl.
35:47
Domácích bylo na ledě šest! Trest pro hráčskou lavici odpyká Jiří Hozák.
35:18
Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale icing pískán není. Kantor musel za branku, aby rozehrál.
34:46
Od modré střílel Babka. Kantor ale jistým zákrokem přerušuje hru.
34:34
Bláha si sáhl lapačkou pro nahozený puk a hned ho rozehrál svým spoluhráčům.
34:02
Ofsajd domácího týmu. Hra je tedy opět přerušena.
33:40
Nouza rychle dojížděl před domácí brankoviště a Kantor si tedy netroufl rozehrát.
33:06
Kantor raději přikryl puk a přerušil hru. Reklamní přestávka.
32:42
Nyní pálil z pravé strany Žalčík, jehož střelu vyrazil za branku pozorný Kantor.
32:27
Hosté se teď neustále snaží něco vymýšlet. Z akce Žalčíka s Heřmanem ale nic nebezpečného nebylo.
31:43
Střelu Šlahaře hosté srazili do ochranné sítě. Buly po levici Bláhy.
31:29
Hosté už měli ruce nad hlavou, ale gól neplatí! Hra byla přerušena ještě předtím, než kotouč přešel brankovou čáru.
31:13
Luboš Rob se v útočném pásmu výborně uvolnil a ocitl se sám před domácí svatyní. Kantor Jestřáby podržel!
30:50
Čermák před Kantorem šikovně tečoval kotouč. Domácí brankář měl co dělat.
29:48
Hráči Motoru se ocitli v postavení mimo hru.
29:13
Kvapil se snažil rozjet Hozáka, ale ten nedokázal ze vzduchu zpracovat kotouč. Ten tak získali hosté.
28:36
Hosté jsou zpět ve hře. Uvidíme, co se zápasem kontaktní branka udělá.
27:54
České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté nabídnutou příležitost využívají a snižují na rozdíl jediného gólu! Od modré nahodil puk na branku Jakub Suchánek, Kantor jej vyrazil jen před sebe a MILOSLAV ČERMÁK už to měl snadné – 2:1. Asistence: Jakub Suchánek.
27:15
Hosté v plném počtu, nyní mají k dispozici zkrácenou početní výhodu.
26:42
Síly na ledě se na 32 sekund vyrovnají. Patrik Moskal je potrestán za držení hole.
25:57
Hosté vyhazují a mohou vystřídat.
25:40
Matouš Venkrbec číhal před odkrytou brankou, ale ke smůle domácích do ní nedokázal usměrnit puk!
25:14
Dušan Žovinec musel zatáhnout za záchrannou brzdu a podrazil Krejčíka, který se hnal za volným kotoučem. Přesilová hra domácích.
24:51
Esposito je v pořádku a po svých zamířil na střídačku. Může se hrát dál.
24:51
Na ledě zůstal ležet Angelo Esposito a rozhodčí raději přerušili hru.
24:33
Z ničeho nic se domácí řítili do přečíslení 2 na 1. Skvělou práci však odvedl obránce Pýcha, který domácímu forvardovi znemožnil přihrát i zakončit a vytlačil ho až za branku!
24:05
Nyní skočil po kotouči Kantor, jenž tak přerušil tlak soupeře. Domácí mohou vystřídat.
23:47
Zase je tu velký nápor Motoru. Ránu Roba obrana Prostějova zblokovala, ovšem hosté jsou stále v útočném pásmu.
23:06
Až teď se osmělili i domácí. Po Kvapilově střele přerušil hru Bláha.
22:24
David Kuchejda se ocitl v obrovské šanci! Z bezprostřední blízkosti však neuklidil kotouč za Kantora!
21:51
Kantor nyní přerušil hostující nápor úspěšným zákrokem. Buly v útočném pásmu Českých Budějovic.
21:17
Rok Pajič si hledal prostor před brankou, ale defenziva domácích jej nepustila k zakončení.
20:29
Hráči Motoru se okamžitě usadili v útočném pásmu. Své štěstí zkoušeli oba beci Budějovic, tedy Suchánek i Vráblík, ale ani jedna z ran nebyla přesná.
20:01
Hráči obou týmů jsou zpět na ledě a tak pokračuje i náš on-line přenos. Druhá část zápasu za malou chvíli začne.
Střely na branku v 1. třetině – 11:12.
Vyloučení v 1. třetině – 2:2
Další třetina začne přibližně v 18:51.
Velmi povedenou první třetinu za sebou mají hokejisté Prostějova. Ti v duelu tabulkových sousedů vedou nad českobudějovickým Motorem 2:0. Skóre zápasu otevřel už v 5. minutě šikovnou tečí Martin Novák a ve 14. minutě využil přesilovku po krásné přihrávce Holíka Lukáš Luňák. Hosté se přes obranu soupeře jen těžko prosazovali a v kabině budou mít o čem přemýšlet.
20:00
19:54
19:36
Teď už se hostům podařilo vyhodit a tohle oslabení zřejmě ubrání.
19:01
Začala poslední minuta první části hry.
18:52
Domácím unikl kotouč do středního pásma. Musejí to zkusit znovu.
18:29
Moc nechybělo a Jakub Šlahař jel sám na budějovickou branku. Puk ale nezpracoval a ten doputoval až k Bláhovi.
18:17
Domácí nerozehráli přesilovku úplně nejlépe. Zahráli dokonce na zakázané uvolnění.
17:53
Výborné střídání domácích, kteří soupeře zavřeli v jeho obranném pásmu a ostřelovali Bláhu. Nakonec donutili k faulu Martina Mazance, který je vyloučen za nedovolené bránění.
17:13
Do dobré pozice si sjel domácí ofenzivní bek Aleš Holík. Bláha kotouč vytěsnil vyrážečkou až do ochranné sítě.
16:57
Patrik Moskal naservíroval kotouč do šance Martinu Novákovi, jenž netrefil odkrytou část klece! Bláha měl teď štěstí.
16:41
16:20
Hosté se opět usazují v útočném pásmu. Jejich přesilovka však spěje ke konci.
15:44
Domácí vyhodili a nyní i v oslabení narušují rozehrávku soupeře.
15:01
Mohlo být sníženo. Myslím, že to byl Vráblík, jehož rána skončila na tyčce!
14:40
Aleš Holík je vyloučen za držení protihráče. Přesilovou hru si vyzkoušejí zase Budějovičtí.
14:40
Z otočky to zkoušel Miloslav Čermák. Puk je ale pod Kantorem.
14:03
Domácí mají zápas výborně rozehrán a svou spokojenost dávají najevo i prostějovští fanoušci.
13:06
Jestřábi početní výhodu využívají a vedou nad Motorem 2:0! Nádherně to udělal obránce Aleš Holík, který na levém kruhu dlouho hledal, komu by nahrál. Nakonec parádním křížným pasem oslovil najíždějícího LUKÁŠE LUŇÁKA a ten pálil do odkryté branky. Bláha se nemohl stačit přesunout. Asistence: Aleš Holík a Matouš Venkrbec.
12:27
První přesilovka pro domácí. Michal Choval oplácel a oslabuje hostující tým. Potrestán je za krosček.
12:23
Kotouč byl sražen mimo hrací plochu. Je tu tedy další přerušení hry.
11:50
Po pravé straně zaútočil Martin Novák a dokonce vystřelil. Tentokrát se však jeho pokus neujal.
11:36
Jihočeši se ocitli v postavení mimo hru. Vhazovat se bude u jejich útočné modré.
10:50
Hosté mají po obdrženém gólu více ze hry. Jestřábi ale velice dobře brání a nepouštějí soupeře do vyložených šancí.
10:17
Jakub Šlahař v závěru oslabení vyvezl kotouč do útočného pásma. Nyní už je Prostějov kompletní.
09:53
Hostům nevyšla rozehrávka a v přesilovce zahráli na icing.
09:22
Po střele Pajiče se ještě snažil dorážet Chovan, ale Kantora z mezikruží nedokázal překonat.
08:50
Hosté se usadili v útočném pásmu. Střelu od modré ale vyrazil Kantor.
08:16
Lukáš Luňák zasáhl holí do obličeje Roka Pajiče a na dvě minuty si odpočine na trestné.
07:20
Nahozený kotouč prolétl až na Kantora. Ten si ho ale našel a přerušil tak hru.
07:13
Další icing domácích. Vhazovat se bude před Kantorem.
07:01
Zadražil odehrál kotouč až někam ke stropu a rozhodčí tak museli přerušit hru. Buly ve středovém kruhu.
06:52
Domácí hokejisté zahráli na icing.
06:44
Po buly vypálil od modré Mazanec. Brankář Kantor přerušil hru.
06:40
Do šance se dostal Rok Pajič, který obdržel přihrávku napříč pásmem. Kantor se však rychle přesunul a uzavřel všechny skulinky, kterými mohl Slovinec poslat kotouč do sítě.
05:41
Domácím odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude v útočném pásmu Motoru.
05:05
Tu zakončil střelou Daniel Kolář a Bláha musel opět zasahovat. Naopak Pavel Kantor je zatím téměř bez práce.
04:53
Jestřábi začali s chutí. Protivný nyní čistě odebral puk soupeři a zakládá další akci domácích.
04:19
Domácí se ujímají vedení! Od modré vypálil Vojtěch Zadražil a letící kotouč ještě před Bláhou šikovně tečoval MARTIN NOVÁK. Asistence: Vojtěch Zadražil a Lubomír Korhoň.
02:54
Hostující hráči se snaží zklidnit hru a rozvážně rozehrávají od své svatyně.
02:28
Domácí začali aktivně. Ondřej Bláha si připsal zákrok po střele po buly.
01:56
Se střelou z levé strany si poradil gólman Bláha. Ten před dojíždějícím Půhoným udržel kotouč ve výstroji.
00:49
Elitní formace Prostějova absolvovala kvalitní úvodní střídání. Motor se musel bránit.
00:27
Domácí ubránili první útok soupeře a dostali se do rychlého kontru. Ten zakončoval Jan Rudovský, ovšem branku soupeře netrefil.
00:03
Úvodní buly vyhrál hostující centr Luboš Rob.
00:01
Domácí příznivci si na svátek sv. Václava připravili krásné choreo, kterému vévodí tento legendární panovník na koni.
Hokejisté Prostějova už jsou vítáni svými fanoušky. Čeká se na příchod hostí.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, Šlahař, Půhoný – Švec, Hozák, Augustin.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič (C), Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda.

Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička.
Vzájemné zápasy v sezóně 2015/16:
10.09. 2015: České Budějovice – Prostějov 7:2
17.10. 2015: Prostějov – České Budějovice 4:2
30.11. 2015: České Budějovice – Prostějov 4:2
16.01. 2016: Prostějov – České Budějovice 3:4 po sn.
LHK Jestřábi Prostějov:
Prostějovští rozjeli sezónu velmi dobře. V každém z prvních sedmi zápasů dokázali Jestřábi bodovat – čtyřikrát zvítězili a třikrát padli až v prodloužení – a na chvíli se dokonce usadili na vedoucí pozici. Jejich sérii zastavily až v sedmém kole Litoměřice, které na svém ledě Hanáky přehrály 5:1. Prostějov tak se 13 body klesl na šestou příčku, ovšem ve vyrovnané tabulce ztrácí jediný vodík na druhou pozici. Jestřáby táhnou zejména předsezónní posily, Jan Rudovský, jenž přišel z Kladna, i ex-šumperský zadák Aleš Holík zatím předvádějí skvělé výkony.