Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na shledanou.
Utkání je za námi. Hosté sice vedli o dvě branky, sešívaní ale zápas otočili a díky dvěma trefám Beránka a přesilovkovém zásahu Endála berou dnes dva body za výhru v nastaveném čase.
62:27
Slavia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Pražané využívají přesilovku a berou v dnešním zápase bod navíc! Knot nabil Janu Pohlovi, jenž vypálil, Čiliak toho příliš neviděl, a tak puk vyrazil jen před sebe, následně ještě odolal dobývání Petra Beránka, na dorážku LUKÁŠE ENDÁLA už ale nedosáhl. Asistence: Petr Beránek, Jan Pohl.
61:44
Endál hledal křižnou přihrávkou Beránka, přihrávka ale neprošla.
61:31
Oddechový čas pro domácí.
61:31
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
61:15
Holý neudržel puk na útočné modré a červenobílí budou muset začít znovu.
60:54
Knot se proháčkoval před branku, bekhendem ale hodně přestřelil.
60:32
Když už se to sešívaným podařilo, píská se postavení útočícího hráče v brankovišti.
60:22
Zatím hraje jen domácí trio, kterému se ale nedaří probojovat se přes modrou čáru.
60:01
Třetí třetina nebyla zrovna reklamou na hokej a žádný gól nenabídla. Za nerozhodného stavu tedy uvidíme pětiminutové prodloužení tři na tři a následně případné nájezdy.
60:00
59:45
Poslední vteřiny utkání. Třebíčtí drží puk za vlastní klecí.
59:08
Na druhou stranu ale otočil hru Beránek, jenž našel Knota na modré, jeho dělovku ale brankář hostů viděl a vyrazil vysoko nad.
58:00
Dvě minuty do konce, hosté se usadili v útočné třetině.
57:09
Hosté aktivně napadají rozehrávku Pražanů a tém se vůbec nedaří vymanit se z vlastního pásma.
56:31
Po delší době se kupředu vydali také červenobílí, zastavil je ale ofsajd.
56:17
Hokejisté z Vysočiny jsou v posledních minutách aktivnější, další nahození musí likvidovat Frodl vyrážečkou.
55:06
Frodl předvedl dva ne úplně jisté zákroky, Třebíčtí ale byli u kotouče později než domácí obránce, kteří odpálili puk do bezpečí.
54:31
Třebíčtí zklidňují hru a rozehrávají zpoza vlastní svatyně.
53:32
Knot vystřelil od modré čáry, Čiliak ale dobře viděl a betonem zasáhl.
53:04
Koch trestuhodně projel celým kluzištěm a z rohu pak nahodil puk do brankoviště. Sešívaní měli co dělat, aby nebezpečí zažehnali, nakonec ale se štěstím uklidili puk do rohu zpět.
52:08
Zdráhal dostal nabito na modrou a tvrdě vypálil, Frodl vůbec nic neviděl, kotouč ale mířil do jeho betonů, od kterých se odrazil mimo.
52:01
Raška si na Frodla pokusem z ostrého úhlu nepřišel. Následně domácí vyhodili přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
51:38
Dnešní utkání sleduje 672 diváků.
51:16
Knot zlomil hokejku při pokusu o střelu a následně měl co dělat, aby si stihl sjet na střídačku pro náhradní hůl a zabránit tvořícímu se přečíslení tři na jednoho.
50:27
Zjevně jde o nacvičený signál, neboť Endál znovu ihned po buly sebral kotouč a snažil se střílet, tentokrát byla ale jeho střela zablokována.
50:19
Na druhé straně od modré vyslal dělovku Kolařík, Čiliak si ale našel výhled a vyrážečkou usměrnil puk do ochranné sítě.
49:53
Hosté kompletní. Domácí záhy hodně zazmatkovali a nabídli příležitost Psotovi, který se vkleče zjevil sám před Frodlem, ve velké šanci ho ale prostřelit nedokázal.
49:26
Knot nedokázal zpracovat složitou přihrávku, následně poslali hráči z Vysočiny puk o tvrzené sklo do ochranné sítě.
48:43
Čiliak pod ostrou palbou, se střelami Endála a Beránka si ale třebíčský muž s maskou dokázal poradit a poslední dorážka druhého jmenovaného skončila jen na zadním mantinelu.
48:10
Holý hledal od modré Endálovu hůl, nahození bylo ale sraženo mimo.
47:41
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jan Milfait – 2 min., sekání).
47:05
Na druhé straně měl Kubica hodně rozhozené mířidla a puk z jeho hole proletěl dobré dva metry vedle pravé Čiliakovy tyčky.
46:30
Mrázek chytře zkusil překvapit Frodla střelou z ostrého úhlu, brankář Vršovických měl zcela zakrytý výhled, puk ale skončil mimo.
46:10
Nyní se ale po jejich nepřesné rozehrávce píská zakázané uvolnění.
45:27
Klid před bouří? Hosté se opakovaně snaží probojovat do útočné třetiny, hráči pražské Slavie ale brání dobře svojí modrou čáru.
45:00
Bača to zkusil od modré, puk má ve své moci ale opět brankář Třebíčských.
44:56
Zakázané uvolnění po nepřesné rozehrávce také na druhé straně.
44:40
Icing sešívaných.
43:58
Šafránek prověřil Čiliaka od levého mantinelu, brankář hostí ale drží svůj tým.
43:35
Endál v další možnost, tentokrát objel soupeřovu klec, ale Čiliak se ke své druhé tyčce stačil přesunout včas.
42:50
Endál vystřelil hned po vhazování, ovšem mířil nad.
41:58
Rys z nouze nahodil puk od modré čáry a Čiliak v klidu nastavil kotouči lapačku.
41:27
Hosté už byli kompletí, když Zdráhal zapomněl kotouč za sebou a Kverka se tlačil do brankoviště, jeho pokus ale vyrazil Čiliak betonem.
41:09
Endál objel soupeřovu svatyni, za ní ale o puk opět přišel.
40:40
Zatím se Pražanům nepodařilo usadit se v útočném pásmu.
40:03
Sešívaní vyhráli úvodní buly třetí třetiny, pokračuje jejich přesilovka.
40:01
Je za námi 40 minut hry. Ve druhé části nejprve v přesilové hře navýšil náskok Horácké Slavie Adam Raška. Sešívaní ale záhy pořádně zabrali a díky dvěma trefám Petra Beránka dokázali srovnat krok. Dočkáme se v závěrečné periodě rozuzlení, nebo nás dnes čeká prodloužení? Zůstaňte s námi. Třetí část začne přibližně v 19:46.
40:00
39:35
Zatím se bílí brání dobře, ihned po buly totiž vyhazují.
39:22
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Adam Raška – 2 min., sekání).
38:34
Pražany srovnání nabudilo a opět operují před Čiliakem.
37:38
Erat se snažil vybruslit si na střed a vytvořit si střeleckou pozici, obrana sešívaných mu ale jeho záměr pokazila a puk získala pro sebe.
36:44
V pozoru musí být také Frodl, Mrázkův pokus ale dokázal ukrýt do lapačky.
36:05
Oddechový čas pro hosty.
36:05
Ukázková akce domácího celku a je vyrovnáno! Sešívaní skvěle rozebrali obranu Třebíče a po přihrávce Lukáše Endála zakončoval PETR BERÁNEK z bezprostřední blízkosti pohodlně do poloprázdné branky! Asistence: Lukáš Endál, Antonín Dušek.
35:35
Kadlec se řítil kupředu, byl ale odstaven od puku, následnou Kverkovu střelu vyrazil Čiliak maskou.
34:37
Vršovičtí se opět dostali do útočného pásma, tentokrát se v něm ale dlouho neudrželi.
33:44
Pražané snižují! Jan Novák poslal střílenou přihrávku od modré čáry přesně na hůl PETRA BERÁNKA, který předvedl hodně šikovné ruce a puk ztečoval podél Čiliaka přesně mezi tři tyče! Asistence: Jan Novák.
33:15
Třebíčtí otočili hru, nepohlídali si ale přechod přes útočnou modrou a píská se postavení mimo hru.
33:02
Sešívaní se ženou za snížením, zatím je ale Čiliak proti.
32:25
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Je to 2:0! Nejprve mohl srovnat Endál, který byl ale na poslední chvíli poslán k ledu na hranici pravidel a záhy udeřili podruhé hosté. ADAM RAŠKA s Petrem Mrázkem si vyměnili úlohy a skvěle vyřešili přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný dostal od druhého ukázkovou přihrávku před poloprázdnou Frodlovu klec, do níž bez potíží také zamířil a navýšil vedení svého týmu. Asistence: Petr Mrázek.
31:35
Beránek se ujal puku, vyvezl ho na útočnou modrou, poslal ho za Čiliakovu klec a celá čtveřice domácích střídá.
31:13
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Pavel Kolařík – 2 min., podražení).
31:01
K odraženému puku v pásmu domácích se nikdo neměl, a tak do útočné třetiny vlétl Mrázek, jenž se záhy ocitl v poměrně zajímavé pozici, jeho střelu z mezikruží ale dokázal Frodl zlikvidovat.
30:32
Pražané vydolovali puk u mantinelu a vyhodili ho do středního pásma tak, aby se nemohlo jednat o zakázané uvolnění.
30:10
Hráči v bílém se opět probojovali až před Frodla, kde kombinují.
29:17
Milfait se rozhodl vyvést kotouč z vlastní třetiny individuálně, to zvládl po chytřé kličce na výbornou, v útočném pásmu se ale dlouho rozmýšlel, co s pukem udělat, a tak o něj byl připraven.
28:51
Zakázané uvolnění hokejistů z Vysočiny.
28:42
Třebíčtí se vymanili z vlastního pásma, o puk ale záhy přišli, a tak se musejí znovu bránit.
28:22
Kverka nabil na modrou Pohlovi, proti jeho ráně si Čiliak vybruslil, navíc puk mířil doprostřed jeho svatyně, a tak dokázal třebíčský gólman zalepit kotouč na své hrudi.
27:59
Rys moc nevěděl, co s kotoučem u mantinelu, a tak ho nahodil na branku, aby pro svůj celek získal vhazování v útočné třetině, což se mu také podařilo.
26:57
Zdráhal vypálil hned po buly velmi tvrdě a ryšavý gólman měl nyní štěstí, ptotože toho moc neviděl a puk se otřel rozvlnil síťku jen z vnější strany branky.
26:52
Znovu má mladý domácí muž s maskou puk ve své moci, následovat bude vhazování po jeho pravici.
26:46
Po nahození ze středního pásma Frodl vyklepal kotouč z lapačky a chtěl rozehrávat, dlouho ale váhal, a tak si nakonec vše rozmyslel a kotouč pod lapačku zase vrátil.
26:19
Wasserbauer se dostal na pravém kruhu k odraženému puku a rychle ho vyslal na Frodlovu svatyni. Brankář Pražanů byl opět připraven a záshl vyrážečkou.
25:58
Knot vyhodil puk přes všechny čáry, píská se icing.
25:30
Rychlý kontr ihned po buly vyřešil Juráň střelou přes obránce, Frodl ale ukryl puk do náručí.
25:21
Na druhé straně pálil Pohl od modré čáry, Čiliak stále drží svůj tým a schoval puk do lapačky.
24:20
Psota dostal při přečíslení dvou na jednoho pas a byl před Frodlem zcela sám, rychlou kličkou do bekhendu si ale na mladého slávistického brankáře nepřišel!
23:58
Sešívané akce stále postrádají přesnost, a tak se hokejisté v bílém brání poměrně v pohodě. Nyní puk končí na střídačce Pražanů a následovat bude buly po levici Čiliaka.
23:15
Kverka zavezl puk za Čiliakovu svatyni a tam s ním tak dlouho míchal, až o něj byl připraven.
22:45
Poslední vteřiny nabídly hodně nepřesností a velký boj ve středním pásmu. Oba brankáři mohou být v klidu.
22:01
Rys se vydal kupředu a zkusil překvapit Čiliaka dělovkou od modré, ta byla ale sražena bruslí jednoho z beků Třebíče a skončila za brankou.
21:20
21:03
Křižnou přihrávku na Nika přečetl Beránek, který vyvezl puk a také vypálil, zacílil ale nad.
20:18
Pokračuje přesilovka Třebíče. Hosté se rychle usadili v útočné třetině, Zdráhal ale od modré mířil mimo.
20:01
První třetina je minulostí. Na první branku utkání jsme čekali do třetí minuty, kdy samostatný útok přetavil v gól Petr Mrázek. Následně převzali iniciativu červenobílí, kteří si díky své aktivitě také zahráli dvě přesilovky, obětavou obranu a výborného Čiliaka ale zatím překonat nedokázali. Nechme se tedy překvapit, co nás čeká ve zbytku utkání. Druhá část začne přibližně v 18:55.
20:00
19:20
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Pavel Kolařík – 2 min., hákování).
18:40
Mohlo to být o dvé branky! Radim Zohorna dostal velké množství prostoru mezi kruhy, jeho dělovka Frodlovi propadla do brankoviště a hostující forvard se hnal za dorážkou. Následně byl dle mého názoru nedovoleně zastaven jedním z obránců sešívaných, který ho povalil do branky, rozhodčí ale pískají postavení útočícího hráče v brankovišti a nebezpečí pro Pražany tak zažehnávají.
17:47
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Pohl – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Tomáš Bartejs – 2 min. + 2 min., hrubost).
17:47
17:47
Šafránek se individuálně proháčkoval až před Čiliaka, který ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval levým betonem. Záhy se za brankou hostů strhla menší potyčka, když se do sebe pustil domácí Jan Pohl a hostující kapitán Tomáš Bartejs. Rozhodčí nechali pěstnímu souboji volný průběh a mírně navrch měl domácí obránce. Nyní se sudí musí dohodnout, jak rozdělí tresty.
17:31
Bartejs nahodil puk od modré a Frodl měl se skrytým kotoučem značné problémy, nakonec však se štěstím vytěsnil puk mimo.
16:56
Pražané přišli znovu o puk, tentokrát již Horácká Slavie může v poklidu rozehrát.
16:07
Sešívaní opět klepou na dveře útočné třetiny, nyní ale hráči z Vysočiny brání svou modrou dobře a opakovaně posílají puky zpět do středního pásma.
15:28
Tulačka dostal puk do jízdy ve střední třetině, neměl ale dostatečnou rychlost, protože obránci hostí byli u kotouče dříve a poslali ho do bezpečí.
15:03
Po delší době je v pohotovosti také Frodl. Domácí brankář ale na nahození Nika od modré čáry dobře viděl a ukryl puk do náručí.
14:44
Kadlec přepustil odražený puk na Jankovského, který ale napálil jen protihráče.
13:55
Velká šance domácích! Dušek si vyměnil puk s Endálem po jehož střele puk Čiliakovi vypadl z pod ruky do brankoviště před prázdnou branku, důraznější ale byli třebíčtí obránci, kteří s velkou dávkou štěstí na poslední chvíli poslali kotouč za vlastní svatyni.
12:41
Hráči v bílém se probojovali do útočného pásma, také Frodl ale mohl zůstat v klidu, neboť beci červenobílých hosty vytlačili ze střeleckých pozic k mantinelům.
11:25
Hosté brání hodně obětavě, navíc si teď Pražané také vybrali několik smolných momentů, kdy při pokusech o střely opakovaně domácí vůbec netrefili puk, a tak Čiliak zasahovat nemusí.
10:41
Hosté vyhodili, sešívaní se ale velmi rychle znovu usadili v útočné třetině.
09:57
Holý vypálil od modré, jeho střelu těsně před Čiliakem ještě tečoval Beránek, třebíčský gólman zůstal ve svém postavení a měl štěstí, protože ho puk trefil.
09:39
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Jan Zdráhal – 2 min., hákování).
09:24
Sešívaní v posledních minutách převzali iniciativu a jsou to oni, kdo diktuje tempo hry.
08:56
Kverkovu střelu z úhlu si Čiliak pohlídal a usměrnil puk do rohu kluziště.
08:27
Třebíčtí vyhodili puk přes všechny čáry přesně mezi tři tyče a Frodl ho před dotírajícím Mrázkem raději ukryl do lapačky.
07:38
Hráči v bílém se vymanili ze sevření, o puk ale rychle přišli, dlouho však netrvala ani následná Kubicova protiakce.
07:22
Slávisté dále operovali v útočném pásmu. Zajímavou možnost měl Endál, který ale na pravém kruhu z první nezacílil přesně. Hra je záhy přerušena, protože na ledě zůstává ležet jeden z hokejistů z Vysočiny.
06:50
06:32
Puk opět míří až k Frodlovi.
06:10
Třebíč vyhazuje.
05:15
Nejprve hrozil rychlý brejk hostů, následně se ale dvakrát sražený puk dostal ke Kverkovi, jemuž ale střela nesedla, puk mu ovšem sjel akorát příhodně pro Šafránka, který před poloodkrytou brankou hostí promáchl.
04:50
Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Roman Erat – 2 min., držení protihráče).
04:14
Endálovo nahození od modré nenadělalo Čiliakovi žádné potíže, kotouč se od jeho vyrážečky odráží mimo.
03:56
Třebíčtí zatím na ledě dominují. Pražany převyšují především v pohybu, téměř u všech odražených puků jsou hosté dříve než jejich soupeři.
03:36
Na druhé straně kontroval Šafránek, jehož střelu z levého kruhu ale Čiliak dobře viděl, a tak jistě vyrazil puk mimo.
03:15
Zatím agilní Koch se znovu hnal do útočné třetiny, na modré čáře byl ale o puk připraven.
02:29
Hra je přerušena déle než obvykle. Příčinou je ráha v ledu před Čiliakovým brnakovištěm, kterou musí ledaři zasypat. Za malou chvíli se bude pokračovat.
02:29
Obrovská chyba domácí obrany! PETR MRÁZEK dostal od Adama Rašky přihrávku až na útočnou modrou za sešívanou obranu a upaloval sám na Frodla. Samostatný únik vyřešil perfektně, když o horní tyčku poslal puk do branky a otevřel tak skóre dnešního duelu! Asistence: Adam Raška, Marek Čiliak.
01:54
Na druhé straně se zničehonic v zajímavé pozici zjevil Dušek, jeho střela z mezikruží ale letěla nad.
01:28
Kochovo ukryté nahození od modré čáry viděl Frodl na poslední chvíli, i tak ale dokázal betonem puk vytěsnit mimo.
00:58
Zakázané uvolnění červenobílých.
00:37
Úvodní buly vyhráli domácí, jejichž první akce ale příliš daleko nevedla, a tak Třebíčtí otočili hru na druhou stranu. Oba celky střídají.
00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Pírs) – Pohl, Knot (C), Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kverka, Šafránek, M. Kadlec – Endál, Dušek, P. Beránek – Jankovský, Kubica, Rys – Andrlík, Tulačka, Kružík.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Do. Svoboda) – J. Zdráhal, Niko (C), Bartejs, Koch, Čejka, Lojek – Jan Wasserbauer, Psota, Kristl – R. Erat, Milfait, R. Zohorna – Kusko, Raška, Mrázek – Přibyl, Juráň, Paták.
Letošní vzájemná střetnutí
Oba celky se letos setkávají podruhé. Do prvního vzájemného utkání nastoupila pražská Slavia ještě před obměnou kádru, přesto se z Vysočiny vrátila bez bodů. 24. září tehdy v rámci 7. kola zvítězili domácí 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč
Horácká Slavia ideální formu hledá. Začátek sezóny větší problémy nenaznačoval, jenže hokejisté z Vysočiny už pětkrát po sobě nevyhráli. Poslední vítězství Třebíčských se datuje k 12.10., od té doby získali hosté jen tři body za tři prohry po prodloužení. Na druhou stranu, los nepřisuzoval v posledních kolech Horácké Slavii úplně snadné protivníky, takže body ze zápasů s Kladnem, Prostějovem, nebo Budějovicemi, nejdou brát úplně jako neúspěch. V jaké formě hosté přijedou? Nezbývá než počkat na úvodní buly, které je v plánu v 18 hodin!
HC Slavia Praha
Nové Slavii se zatím poměrně daří. Po redukční dietě a odchodu několika klíčových hráčů se tým stabilizoval a v posledních duelech předvedl solidní výkony, po nichž přišly také uspokojivé výsledky. Nejprve se sešívaným vůbec nedařilo skórovat (České Budějovice 0:3, Benátky 0:3), následně ale přišli tři výhry v řadě (Havířov 3:2, Kladno 4:2, Litoměřice 3:2 po prodl.), červenobílí překvapili zejména v duelu s vedoucími Rytíři, které na domácím ledě také přestříleli. V posledním kole se utkala Slavia s Jihlavou, které na jejím ledě podlehla těsně 1:2.
Dobrý den, ještě jednou vás zdravím u sledování přenosu zápasu WSM ligy mezi pražskou Slavií a Třebíčí.