Hosté si zaslouženě dnes odváží všechny body. Patrně rozhodla hned první branka, která padla těsně před koncem první třetiny z čehož se už domácí nedokázali oklepat. Druhá třetina pak pařila jednoznačně hostům a v té třetí už si hosté výsledek s přehledem pohlídali. To je nyní ode mě vše, děkuji za pozornost a hezký večer.
59:42
Ještě trest pro Matěje Pekra na 2 minuty za podražení.
59:08
Ještě jeden zákrok Jekela.
59:00
58:27
Matěj Novák se rozjel, ovšem na Neužila si nepřišel.
58:27
Po úniku domácích je nařízeno trestné střílení.
58:06
Domácí už jsou ve čtyřech, ovšem ve vlastním pásmu a hosté už si spíše hlídají výsledek.
57:02
Pět vteřin si hosté zahrají 5 na 3. Vyloučen Milan Přibyl na 2 minuty za faul loktem.
56:54
Petr Štindl střílel tvrdě ale nepřesně. Puk šel hodně nad.
56:23
Ofsajd hostů. Ti však nemají kam spěchat, mají nahráno.
56:06
Prostějov se usídlil v pásmu, ale Třebíč po chvíli opět dokázala vyhodit.
55:21
Nyní Třebíč dlouho držela hru před Neužilem a získala tak vteřiny z oslabení.
55:02
Vyloučen Václav Čejka na 2 minuty za držení protihráče.
54:02
Tyč zazvonila po střele za Neužilem.
53:34
Marek Švec vypustil další střelu od modré čáry. Jekel rozklekem kryje.
52:38
Sporná situace okolo modré čáry, ale rozhodčí situaci pustili.
51:58
Ofsajd hostů.
51:20
Do solidního protiútoku se nyní dostávali domácí, ale nedokázali z toho vyprodukovat ani střelu.
49:54
Domácí se dál trápí v rozehrávce a hostům nyní stačí dobře pokrýt střední pásmo.
49:04
Po delší době povedená akce domácích, ale finální střelu z dobré pozice kryje Neužil, dnes chytající velmi jistě.
48:33
Což potvrzuje další icing.
48:14
Matouš Venkrbec dostal namazáno od domácí obrany, ale v dobré pozici nedokázal překonat Jekela. Rozehrávka Třebíče není dobrá.
47:21
Matěj Novák, to nyní zkoušel z úhlu ale Jakub Neužil našel puk v lapačce.
46:58
Icing domácích, další nepřesná dlouhá přihrávka.
Dnešní utkání sleduje 1530 diváků.
46:19
Opět pasáž bez větších šancí, ale Prostějovu toto stačí.
45:31
A další zákrok hostujícího muže s maskou.
45:25
Dolníček se po delší době dostal přes obranu hostů, ale Neužil si na jeho pokus počkal a ukryl puk ve výstroji.
44:40
Do dobrého průniku se opět drali hosté, ale domácí obrana nyní zapracovala dobře a puk tak skončil v rohu kluziště.
43:28
Po další střele Jekel vykopl puk vysoko nad branku.
42:40
Obrázek hry se zatím oproti té druhé příliš nezměnil. Domácí působí bezradným dojmem.
41:54
Jekel nyní musel zasahovat proti další střele.
40:55
Domácí se sami nepřesnou nahrávkou vyhnali z pásma.
40:01
Před záčátkem 3. třetiny se Vám musím omluvit v hostujícím brankovišti je Jakub Neužil nekolik Pavel Kantor jak je uvedeno v zápise.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá třetina patřila jednoznačně hostům z Prostějova. Dokázali v ní vstřelit dvě branky a navíc nepustit domácí do žádné výrazné šance. Domácí se třetinou doslova protrápili. Zda-li dokáží s výsledkem ještě něco udělat se dozvíme zrhuba za 16 minut. Zůstaňte s námi.
40:00
39:38
Ještě jedno buly před Kantorem.
39:32
Jozef Huňa to zkusil od modré, ale Kantor neměl s jeho střelou větších starostí.
38:32
Domácí jsou bezradní v přechodu přes sřední pásmo.
36:46
Jestřábi právě vstřelili branku!
Tak teď už to vypadá s domácími špatně. Sám před brankou se k odraženému puku dostal LUKÁŠ KREJČÍK a neměl problém dostat puk do brány. Asitence: Jan Rudovský, Jiří Vokurka.
36:16
I Kantor na druhé straně musle nyní dávat pozor. Puk vykopl na poslední chvíli.
35:17
Icing domácích. Dlouhá přihrávka nebyla přesná.
34:45
A další zákrok Jekela. Hosté teď vše pálí směr brána.
34:40
Jekel ukryl vysoký puk do lapačky a následuje komerční přestávka.
34:05
Delší úsek bez přerušení, puk na hokejkách mají převážně domácí, ale do šancí se jim nedaří dostat a hosté hrají co potřebují.
32:52
Jekel chytl puk do lapačky a rychle opět rozehrál.
32:31
31:54
Do dlouhé době se domácí dokázali vysvobodit.
31:21
Střela z ostrého úhlu kterou Jekel v klidu ukryl do lapačky.
30:28
Vyloučen Marcel Juráň na 2 minuty za nedovolené bránění. Domácí si nechali celou situaci vysvětlit od hlavního a nesou ji s velkou nelibostí.
30:28
Silvester Kusko se dostal také do slušné pozice, jeho střela však byla stečována vysoko nad.
29:43
Lukáš Krejčík měl opět dobrou pozici, ale tvrdou střelou netrefil.
29:19
Nahození Juráně šlo sice vedle branky, ale Kantor puk podržel v lapčce. Následuje komerční přestávka.
28:16
Hosté v plném počtu. Prostějov neměl problém se ubránit, domácí se nedostali ani pořádně do pásma.
27:27
Přesilovka je však z pohledu domácích zatím nepovedená, nedaří se jím přejít ani střední pásmo.
26:09
Vyloučen Martin Novák na 2 minuty za hákování, dobrá šance pro domácí udělat něco s výsledkem.
25:22
Hosté se dostali do průniku a zcela sám byl v dobré pozici TOMÁŠ KVAPIL, který nekompromisně propálil Jekela. Asistence: Radim Matuš.
23:46
Až nyní ošemetná situace před Jekelem, ale ten nakonec nemusel zasahovat.
22:53
Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jedno mužstvo není zatím schopno vytvořit souvislou akci.
21:30
Dobrá pozice pro Radima Matuše, ze které poslal střelu po ledě vedle levé Jekelovy tyčky.
20:48
Hra je zkraje třetiny nepřesná, dlouho nahrávku hostů nikdo nezchyti a je z toho icing.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:14.
Skončila nám první třetina, která dopadla lépe pro hosty. Ti v jejím samotném závěru dokázali využít přesilovku a vedou tak o jedinou branku. Hra je z obou stran vyrovnaná. Pokud chtějí domácí pomýšlet na bodový zisk, musí přidat. Dokáží to? Zůstaňte s námi.
20:00
19:35
Ale další střela od modré čáry končí v síti. Střílel JAN RUDOVSKÝ a hosté se dostávají do vedení využitou přesilovkou. Asistence: Tomáš Protivný, Lukáš Krejčík.
19:02
A další dobrý zákrok Jekela. Puk míří pryč z pásma.
18:51
Pavel Jekel si pohlídal střelu od modré a ukryl puk výstroje.
18:33
Domácí opět vyhazují puk až ke Kantorovi.
18:04
Hostů se však zatím přesilovka nedaří, až nyní se dostávají do pásma.
17:16
Vyloučen Jozef Huňa na 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Trest vyvolal četné diskuze s rozhodčím.
17:16
Hned několik šancí si nyní vypracovali hosté, dobře to udělal předvším Lukáš Luňák, který se dobrým pohybem zbavil protihráče a nabídl dobrou pozici spoluhráči. Jekel však odolal.
16:50
Hosté v plném počtu, ale hra přerušena. Tomáš Kvapil se totiž jen těžce zvedá a míří v bolesti na střídačku, byl zasažen pukem.
16:35
Domácí se až v závěru přesilovky dostali do nadějné šance, ale Kantor předvedl další dobrý zákrok a k dorážce se už Třebíčští nedostali.
15:37
Hosté se i ve 4 dostali do protiútoku, ale nepohlídali si ofsajd. Buly tak ve středním pásmu.
14:54
Domácí v plném počtu a začíná tak jejich přesilovka.
14:42
A počet hráčů na ledě se vyrovná. Vyloučen Lukáš Žálčík na 2 minuty za držení protihráče.
14:03
A opět se podařilo domácím dostat puk z pásma.
13:35
Hosté nyní neudrželi pásmo jen těsně a musí tak přes modrou znovu.
12:54
Velká šance hostů hned na úvod přesilovky, střelu od modré Jekel vyrazil, ale jen k dorážejícímu útočníkovi, který však svůj blafák poslal mimo branku.
12:49
Silvester Kusko vyloučen na 2 minuty za podražení.
12:05
Odpísakáno zakázané uvolnění hostů, ale rozhodčí uznali svou chybu a buly tak ve středovém kruhu.
11:28
Dolníček se dostal po presingu k puku v útočním pásmu a namířil si to přímo před Kantora, ten však dobře zasáhl.
11:08
Hosté v plném počtu. Z této přesilovky Třebíč nic nevytěžila.
10:45
Domácí hrají přesilovku špatně, Prostějov opět dostává puk až za Jekela.
10:02
Marek Švec také ujel ve vlastním oslabení a z bekendu vyzkoušel Jekela, ten si připisuje dobrý zákrok.
09:02
Vyloučen Vojtěch Zadražil na 2 minuty za vysokou hůl. Petr Mrázek se těžce zvedá a míří na střídačku, snad bude také v pořádku.
09:00
Filip Král to zkusil ihned po buly a Kantor neudržel jeho střelu v lapačce, ale vypadla mu do prostoru mimo nebezpečí.
08:25
Stejná situace na druhé straně, ale tentokrát musel Jekel zasahovat.
08:11
Jan Milfait prošel sám před střední pásmo a od modré střílel na Kantora, jeho střela však byla sražená mimo hřiště.
07:43
Odpískaná přihrávka rukou a následuje komerční přestávka.
07:13
Střela od modré čáry nadělala Jekelovi řadu starostí, naposlední chvíli ji dokázal vykopnout betonem.
06:43
Matěj Psota se dostal po odrazu k puku přímo před Kantorem, ale bekendem trefil jen břevno jeho branky.
05:54
Prostějov rozjíždí novou akci, ale nedaří se mu projít přes modrou čáru.
04:53
Nyní sledujeme řadu nepřesností z obou stran a tak se hra odehrává především ve středním pásmu.
04:22
Matěj Psota se nyní k puku nedostal a na řadě jsou tak hosté.
03:38
Aleš Holík byl nepříjemně zasažen a míří v doprovodu na střídačku, ale zdá se že bude v pořádku.
03:14
Nyní domácí v útočném pásmu, dlouho drží puk a je z toho několik pološancí, ale Kantor zatím zasahovat nemusel. Nyní puk v ochrané síti.
02:38
02:18
Zpětná nahrávka na modrou nikoho z hostů nenašla a puk je tak opět až u Kantora.
01:50
Třebíč se dostala do úniku dva na jednoho, ale výborný Kantor si poradil i v leže s následnou dorážkou.
01:16
S nahozením na branku si Jekel poradil. Buly po jeho levici.
00:56
Třebíč dostala puk až za Kantora. Prostějov tak muí znovu do pásma.
00:31
Vyloučen Milan Přibyl na 2 minuty za podražení.
00:24
První útok vedli hosté a hned si počínali velmi tvrdě, ale vylučovat se bude na druhé straně.
00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – J. Zdráhal (A), Přibyl, Čejka (A), F. Král, D. Mikyska, Lojek, Hort – Pekr, Dolníček (C), Jan Wasserbauer – Mrázek, Psota, Kusko – Novák, T. Havránek, Huňa – Paták, Milfait, Juráň.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík (A), T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Štindl, Vokurka, Grebeňuk – Žálčík, Venkrbec (C), Luňák – L. Krejčík, Rudovský, Martin Novák – Švec, Šlahař, Matuš – Zabloudil, Hozák, Indra.

Rozhodčí: Fiala – Lukš, Hanzlík.
Dobré odpoledne vážení hokejový přiznivci. Na ledě už jsou obě mužstva nachystána a tak nic nebrání tomu aby dnešní utkání mohlo začít.
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi Prostějov zažívají výsledkovou krizi. V posledních osmi zápasech zvítězili pouze jednou a to proti (9.) Benátkám na Jizerou. I když se jim vcelku daří střílet góly, co do obrany, za soupeři značně zaostávají. Skóre těchto posledních osmi zápasů (17:32) hovoří za vše.
V minulém kole přijela na led jestřábů Dukla Jihlava. Prostějov se na svého soupeře téměř celý zápas gólově dotahoval, ve třetí třetině se však výsledek zlomil a Jihlava zvítězila v poměru 2:5.
Sestava LHK Jestřábi Prostějov v posledním kole:
Kantor – Grebeňuk, A. Holík, T. Kvapil, Protivný, Štindl, V. Zadražil – Augustin, Hozák, Indra – L. Krejčík, Luňák, Matuš – Martin Novák, Rudovský, Šlahař – Švec, Venkrbec, Zabloudil – Žálčík.
SK Horácká Slavia Třebíč
Třebíči si v posledních zápasech daří. V posledním kole si dokázala poradit s Přerovem a přehrát v poměru 4:2. Celkově z posledních 5 zápasů dokázala získat 11. bodů a nyní je na příčce která ji zaručuje přímou účast v play-off, což je hlavní cíl Třebíčských. Na zlepšené hře Slavie má velký podíl navrátilec do Třebíče – Matěj Pekr.
Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v posledním kole: Dominik Svoboda – Zdráhal, F. Král, Bartejs, Lojek, Čejka, Zábranský – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Malec, T. Havránek, Huňa – Milfait, Paták, Přibyl.
V sobotu je na programu již 41. kolo WSM ligy. V rámci kterého se domácí Horácká Slavia utká proti Jestřábům z Prostějova. Domácí tak čeká rychle za sebou již druhý soupeř z Hané. Po středečním důležitém utkání proti Přerovu, které Třebíč zvládla je tak čeká další důležitá bitva o body. Také Prostějov však potřebuje body a navíc pro třebíčské bílé hvězdy jsou prostějovští jestřábi soupeř, kterého ještě letos nedokázali porazit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.