Havířov díky brance Marka Haase ze čtyřiapadesáté minuty pouze kosmeticky upravil konečné skóre na 3:1. Jakub Soukup přišel o čisté konto, nic to ale nemění na tom, že tři body zůstávají v Ústí nad Labem. Dvě branky zaznamenal Jan Kloz. Nesportovně se v čase 59:49 min. zachoval Petr Přindiš, jenž protihráče bodnul špčkou hole. Rozhodčí Kamil Hlinka jednání ústeckého obránce potrestal pětiminutovým trestem + automaticky osobním trestem do konce utkání.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
18. Poulíček (Husák, M. Vágner), 32. Kloz (Loskot), 38. Kloz (Loskot, Vrdlovec) – 54. Haas (D. Seman, Maruna).
Rozhodčí: K. Hlinka – T. Svoboda, Maštalíř.
Delegát: Jebavý.
Vyloučení: 5:5, navíc Přindiš (UNL) 5 minut + OK [bodnutí špičkou hole].
Využití: 0:1.
Diváci: 798.
Střely na branku: 25:43 (10:11, 10:17, 5:15).
Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Zakázaná uvolnění: 2:5.
Ofsajdy: 6:1.
Vyhraná vhazování: 38:38 (14:12, 10:10, 14:16).
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Martin Vágner (0+1)
AZ Havířov: Marek Haas (1+0)
59:57
Branka Soukupa opět posunuta, hra přerušena.
59:49
Bude se vylučovat. Dvouminutový trest náleží Danielu Štumpfovi (HAV) za sekání; celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním ročníku: 10.

Po následné menší potyčce uvnitř středového kruhu inkasoval Petr Přindiš (UNL) pětiminutový + automaticky osobní trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole.
Celkem TM v letošním ročníku: 39.
Pětiminutový trest odpyká Marek Loskot (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 5:5, navíc Přindiš (UNL) 5 minut + OK [bodnutí špičkou hole].
59:49

59:35
Oddechový čas pro domácí.
59:35
Druhý icing domácích (na icingy 2:5).
59:21
Domácí dřou ze všech sil a přihrávají si v obranném pásmu.
58:51
Havířov se sám připravil o útočné pásmo.
58:23
Hosté si vytvořili tlak.
57:39
Pro změnu zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:5).
57:33
Hosté znovu se šesti bruslaři na ledě!
57:09
Pátý icing Havířova (na icingy 0:5). Konec hry bez brankáře hostů.
56:54
Havířov riskuje power-play!
56:49
Krislovu ránu domácí gólman vyrazil.
56:22
56:15
Po střetu Jakuba Soukupa s Marcelem Petranem zůstává domácí brankář ležet. Kamil Hlinka svou píšťalkou přerušil hru.
55:20
Domácí vyčkávají a drží puk na svých čepelích.
54:22
Domácí se mohou uklidnit. Jakub Dudek (HAV) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 5:4.
53:54
Havířov právě vstřelil branku!
Využitá přesilovka! Čisté konto zakřiknuto! Daniel Seman (1+2) z levé strany zahlédl v prostoru mezi kruhy volného MARKA HAASE (2+4), který nechytatelnou střelou snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Daniel Seman (1+2), Jan Maruna (2+3).
53:14
Soukup se proti střele Gřeše blýskl efektivním semaforem. Ústecký brankář jde čistému kontu stále více naproti.
52:42
Ústečtí budou muset čelit pátému oslabení. Patrik Husák (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 5:3.
52:32
Vágner zblokoval pokus Maruny.
51:45
Michal Hlinka byl na Jakuba Soukupa z ostrého úhlu krátký.
50:43
Těsný icing Havířova čárovým rozhodčím neunikl (na icingy 0:4).
50:30
Domácí svatyně opět posunuta, hra přerušena.
49:43
49:06
Gengel osvobozuje tým vyhozením touše do útočné třetiny.
48:31
Moučka zavezl kotouč co nejdále od své branky.
47:43
Čtvrtá přesilovka Havířova. Jaroslav Kasík (UNL) bude muset strávit na trestné lavici dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
Vyloučení celkem v zápase: 4:3.
46:52
Havířov bojuje v útočné třetině o každý metr, brankář Ústí nad Labem zasahovat nyní nemusí.
45:48
Dvořáčkovu střelu zneškodnil Soukup maskou. Kamil Hlinka raději přerušil hru.
Dnešní utkání sleduje 798 diváků.
45:29
Loskot z dálky přestřelil.
45:17
Třetí dnešní zakázané uvolnění hostů (na icingy 0:3).
44:25
44:16
Druhý ofsajd domácích v krátkém časovém sledu (na ofsajdy 6:1).
44:01
Dělovka z čepele Petra Přindiše neslavila úspěch.
43:43
Postavení mimo hru brzdí další ofenzivní akci Ústí nad Labem (na ofsajdy 5:1).
43:02
Havířovu se podařilo vyhodit.
42:25
Třetí početní výhoda Slovanu. Marcelu Petranovi (HAV) náleží menší trest za krosček.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
41:48
Přindiš si vyměnil touš s Moučkou, jeho střelu vyrazil Laco betonem.
40:55
Havířov se snaží s výsledkem něco udělat, domácí brání.
40:01
Zahajovací vhazování třetí části ovládl Daniel Vrdlovec.
40:01
Začala třetí třetina po zhruba tříminutové vynucené pauze navíc.
Začátek třetí třetiny bude opožděn! Pohřešován je ledař, který nedostatečně upevnil domácí branku.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
– 17;
Marek Laco – 8.
Ve druhé dvacetiminutovce mohl nejprve ve dvacáté sedmé minutě vyrovnat Jakub Kotala, jenž tečí ani po následném důrazu nevyzrál na zatím bezchybného Jakuba Soukupa. Prosadili se domácí, a to konkrétně dvakrát Jan Kloz v minutách třicáté druhé a třicáté osmé. Před třetí částí jsou svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše blíže ke tříbodovému zisku.

Vyhraná vhazování: 14:12, 10:10.

Další třetina začne přibližně v 19:39 hod.
40:00
39:26
Před brankou Soukupa se strhla menší potyčka, vylučovat se nebude.
38:58
Domácí se nikam neženou a vyčkávají ve středním pásmu.
37:28
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Třetí pojistka Slovanu! JAN KLOZ (8+4; dnes 2+0) si sjel do pravého kruhu, odkud přízemní střelou bekhendem překonal dnes podruhé hájce havířovské svatyně. Marek Laco nemohl přes stínícího Marka Loskota (2+4; dnes 0+2) nic vidět. Asistence: Marek Loskot (2+4; dnes 0+2), Daniel Vrdlovec (1+9).
36:19
Melka z pravého kruhu servíroval přihrávku Moučkovi, jehož pokus zblokovala defenziva soupeře.
35:30
35:11
Po dlouhém čekání Krisl vystřelil vedle.
34:17
Havířov kombinuje v útočném pásmu, se střelbou čeká.
33:30
Zbytečný faul domácích v útočné třetině. Jaroslav Moučka (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za napadení.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
33:19
Začala signalizovaná výhoda hostů.
32:47
Nebezpečný pokus Petrana vyrazil Soukup pravým betonem.
31:02
Slovan navyšuje vedení! Marek Loskot (2+3) předložil od pravého mantinelu do mezikruží gólovou přihrávku JANU KLOZOVI (7+4), který nikým nehlídaný pálil do odkryté branky za záda Marka Laca. Asistence: Marek Loskot (2+3).
30:05
Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 4:1).
29:44
Domácí se po delší odmlce dostali do útočného pásma.
28:58
Havířov těží z popřesilovkového tlaku, recept na domácího maskovaného muže ale ofenziva hostů dosud nenalezla.
27:57
Maruna hledal v prostoru mezi kruhy Haase, který usměrnil puk pouze do výstroje Soukupa.
27:15
26:44
Petranovu střelu se snažil tečovat a následně i dorážet Kotala, ústecká klec zůstala však zamčená.
25:43
Icing Havířova při početní převaze (na icingy 0:2).
25:15
Druhá šance pro hosty v podobě přesilovky. Jan Kloz (UNL) obdržel menší trest za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
24:39
Pronikání Dvořáčka středním pásmem zastavila až obrana Slovanu.
23:52
Proti Vágnerově střele si Laco povyskočil, puk ale s přehledem chytil do náruče.
22:55
Třetí ofsajd Slovanu (na ofsajdy 3:1).
21:51
Lukáš Bednář zkoušel střelecké štěstí od levého mantinelu, Jakub Soukup připraven.
20:48
Hráči drží puk za brankou Laca.
20:09
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější domácí.
20:01
Více ze hry mají zatím domácí, kteří po dvaceti minutách hry vedou zásluhou Patrika Poulíčka 1:0. Skórovat mohl už ve dvanácté minutě Roman Navarra, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil. Naopak Jan Kloz odmítl přidat druhý puk do brány soupeře v minutě devatenácté, kdy na levého útočníka zívala odkrytá branka.

Vyhraná vhazování: 14:12.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.
20:00
19:49
Domácí se sami připravili o útočnou třetinu.
18:55
Jan Kloz odmítl navýšit skóre, když odkrytou branku netrefil!
18:09
David Bernad odjíždí na střídačku po svých.
18:09
Druhá přesilová hra pro Ústí nad Labem. Daniel Štumpf (HAV) si počínal nedovoleně v souboji s Davidem Bernadem, který zůstal ležet na ledové ploše. Prvně jmenovanému vyměřil hlavní rozhodčí Kamil Hlinka dvouminutový trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
17:41
Domácí otevírají skóre! Patrik Husák (0+2) vyslal do ofenzivy PATRIKA POULÍČKA (3+3), který z pravé strany prostřelil Marka Laca. Asistence: Patrik Husák (0+2), Martin Vágner (1+5).
17:12
Propagační střela Pořízka nenadělala Soukupovi problémy.
16:39
Kloz předal černou gumu na útočnou modrou čáru Bernadovi, jehož střelecká muška nebyla přesná.
16:20
15:48
Střelu kapitána Daniela Semana hájce domácí svatyně vyrazil levým betonem.
15:04
Ústí nad Labem drží v oslabení touš v útočné třetině.
14:20
V početní převaze si zahraje také Havířov. Petr Markulinec (UNL) si musí jít odpykat menší trest za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
14:09
Laco nahození Brože raději přikryl pod svou lapačku.
13:47
Gengel vystřelil pouze do obranného valu soupeře.
12:33
Po dlouhé kombinaci se ke střele odhodlal Loskot, jenž trefil připraveného gólmana Havířova.
11:11
Navarra z dobré střelecké pozice zblízka přestřelil!
10:57
Zakázané uvolnění hostujícího celku (na icingy 0:1).
09:44
Lenďák hledal v předbrankovém prostoru Bednáře, který netrefil kotouč podle svých představ.
09:03
Střelu Merty vytěsnil Laco do ochranné sítě. Vhazování po levici havířovského brankáře.
08:21
David Dvořáček z levé strany jen těsně netrefil branku.
07:25
Jakub Soukup jedovku Lukáše Bednáře z ostrého úhlu vyrazil.
07:03
Domácí dnes podruhé v postavení mimo hru (na ofsajdy 2:1).
06:39
Přindiš nedovolil Pořízkovi vystřelit z pravého kruhu na Soukupa.
06:00
05:57
Pokus Brože zblokován do ochranné sítě.
05:19
Ústí nad Labem má potíže usadit se v ofenzivní třetině, svěřenci Štefana Mikeše a Martina Janečka pozorně brání.
04:56
Havířovu se podařilo osvobodit.
04:00
Přesilová hra pro domácí. Marcel Petran (HAV) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.
03:42
Ofsajd Havířova (na ofsajdy 1:1).
03:35
Dělovka Kasíka od hranice útočného pásma neohrozila bránu hostů.
02:47
Markulinec se zmohl pouze na nahození do útočné třetiny.
01:47
Pechanec bekhendem minul.
01:26
Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).
00:29
Po přihrávce Vrdlovce zamířil Loskot mimo.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Daniel Vrdlovec.
00:01
Hokejisté Havířova drží letos zatím "šňůru", když vždy dvě vítězství vystřídají dvě porážky. Pokud by série pokračovala, Havířov by se dnes radoval z výhry.
Slovan zatím podle statistik disponuje v letošním ročníku nejlepším útokem, avšak naopak ústecká defenziva je druhá nejhorší v celé soutěži!
Havířov má naopak druhou nejhorší ofenzivu v právě probíhající sezóně, ale nejlepší defenzivu!

Z tohoto pohledu se jedná o zajímavé střetnutí nejlepšího útoku proti nejlepší obraně a téměř nejhorší obraně proti druhému nejhoršímu útoku.
Domácí nastupují v dresech tmavě modrých, hosté v bílomodrých.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (7 zápasů; 5 výher; 22 inkasované góly; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 91,57 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,03; 0 asistencí; 0 trestných minut).

AZ Havířov:
Marek Laco (8 zápasů; 4 výhry; 16 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 93,22 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,01; 0 asistencí; 0 trestných minut).
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Kamil Hlinka.
Čároví rozhodčí: Tomáš Svoboda, Petr Maštalíř.

Delegát: Miroslav Jebavý.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Gengel, Melka, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

AZ Havířov: M. Laco (K. Šimeček) – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran, Dudek – D. Dvořáček, Haas, Michal Hlinka – Kotala, L. Bednář, Maruna – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Pořízek, D. Matula, V. Meidl. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

Rozhodčí: K. Hlinka – T. Svoboda, Maštalíř; delegát: Jebavý.
Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

28,57 % využitých přesilových her (1. – 2. místo)
87,10 % ubráněných oslabení (3. místo)
33,75 průměrně vyslaných střel za zápas (6. místo)
37,75 průměrně vyslaných střel proti za zápas (13. místo)
86 trestných minut (9. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 712 diváků (11. místo)

AZ Havířov:
13,89 % využitých přesilových her (8. místo)
86,84 % ubráněných oslabení (4. místo)
33,13 průměrně vyslaných střel za zápas (7. místo)
29,50 průměrně vyslaných střel proti za zápas (4. místo)
114 trestných minut (5. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 1 903 diváci (4. místo)

4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 26. Štumpf (Kotala, Pechanec), 27. Pechanec (Maliník, Krisl), 30. Kalus, 51. Krisl (Kotala, Gřeš) – 37. Vl. Brož (D. Tůma, Roubík), 41. D. Tůma (Roubík), 53. D. Tůma (J. Kloz, Chalupa).
Rozhodčí: V. Fiala – Barteček, Vengřín.
Vyloučení: 8:9, navíc Mazanec (HAV) OT DKU [NESP] – Chalupa (UNL) TS [PODR].
Využití: 2:3.
Diváci: 1 725.
Střely na branku: 46:34 (15:8, 19:16, 12:10).
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
Poslední ligový duel obou mužstev (8. kolo WSM Ligy,
26. 9. 2016):

HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem

3:4 po samostatných nájezdech
(0:0, 1:1, 2:2 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 35. J. Mikyska (Pyrochta), 51. Hrníčko (Lakatoš, Prokeš), 57. Ordoš (Krejčí, Lakatoš) – 40. Gengel (Melka, Přindiš), 42. D. Merta (Z. Doležal, M. Vágner), 45. Gengel (Moučka), rozhodující nájezd Poulíček.
Rozhodčí: Veselý – Lučan, Kis.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 1:1.
Diváci: 243.
Střely na branku: 40:34 (9:11, 14:9, 11:12 – 6:2).
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov – HC Frýdek-Místek
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Bednář (Kotala) – 15. Miloš Roman (Kanko, Luka), 50. Luka (T. Káňa, Kania).
Rozhodčí: Kika, Koziol – Reich, Rampír.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:2.
Diváci: 3 238.
Střely na branku: 27:22 (6:9, 7:6, 14:7).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří HC Slovan Ústí nad Labem.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

34 zápasy: 25 výher, 0 výher po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 7 porážek, skóre 133:67.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu 3:0, 3:1 a 4:1 (vše 3x).
Letošní bilance obou týmů v základní části:

8 zápasů: 2 výhry, 3 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 2 porážky; skóre 37:30, 13 bodů, v tabulce 4. místo.

AZ Havířov:
8 zápasů: 4 výhry, 0 výher po základní hrací době, 0 proher po základní hrací době, 4 porážky; skóre 18:16, 12 bodů, v tabulce 8. místo.
Příjemný středeční večer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky 9. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí AZ Havířov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.