Ústí nad Labem v zápase 45. kola WSM Ligy podlehlo Prostějovu 1:6. Jestřábi, jakožto nejlepší tým v přesilových hrách v soutěži, využili dnes dvě přesilové hry a jednou se dokázali prosadit i v oslabení. Slovan jedinou branku vstřelil rovněž v početní převaze.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
39. Z. Doležal (Vrdlovec, D. Merta) – 6. L. Krejčík (Protivný), 11. L. Luňák (Venkrbec), 37. A. Holík (Šlahař), 48. Šlahař (Matuš, Žálčík), 51. Matuš (Šlahař, Žálčík), 59. Žálčík (Indra).
Rozhodčí: P. Würtherle – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 3:5, navíc Brož (UNL) 5 min. + OK [ZHK].
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 837.
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.
Zakázaná uvolnění: 3:7.
Ofsajdy: 1:3.
Vyhraná vhazování: 42:29 (13:11, 8:8, 21:10).
Nejlepší hráči: Zdeněk Doležal – Jakub Neužil.

59:38
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vladimír Brož – trest ve hře, zásah do hlavy nebo krku).

Pětiminutový trest odpyká Zdeněk Doležal.

Celkem TM v letošním ročníku: 64.
Vyloučení celkem v zápase: 3:5, navíc Brož (UNL) TH [ZHK].
59:38
Lékař domácího a zároveň hostujícího týmu odnáší Matěje Zabloudila na nosítkách speciálním otvorem pro rolbu.
59:38
Matěj Zabloudil není schopen vstát, přinášena jsou nosítka!
59:38
Za brankou domácích zůstal po střetu s Vladimírem Brožem ležet Matěj Zabloudil. Přivolán je lékař!
59:29
58:46
Jestřábi právě vstřelili branku!
Gól v oslabení! Marek Indra (2+4) vyslal do menšího brejku LUKÁŠE ŽÁLČÍKA (9+10; dnes 1+2), který z pravého kruhu prostřelil Jakuba Soukupa. Asistence: Marek Indra (2+4).
58:18
Slovan se nedokáže usadit ani v útočné třetině.
57:29
Přesilovka pro domácí. Tomáš Kvapil (PRO) míří za katr na dvě minuty za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
Vyloučení celkem v zápase: 3:5.
56:39
Jakub Šlahař si mohl připsat čtvrtý kanadský bod, ze samostatného úniku stíhaný obránci Slovanu ale domácího brankáře nepřekonal.
55:59
Jedovku Kasíka vyrazil Neužil do bezpečí pro hosty.
55:55
Pas Husáka na Gengela byl příliš dlouhý.
54:45
Branka Jakuba Soukupa posunuta, hra přerušena.
53:57
Zakázané uvolnění Jestřábů (na icingy 3:7).
53:46
53:44
Brož vyhazuje kotouč co nejdále z obranného pásma.
52:58
Jestřábi kontrolují hru a užívají si poslední minuty třetího dějství.
52:36
Třetí ofsajd Prostějova (na ofsajdy 1:3).
51:46
Přesilová hra pro Prostějov. Roman Navarra (UNL) oslabí svůj celek na dvě minuty za faul loktem.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 3:4.
50:16
Jakub Šlahař (9+9; dnes 1+2) zahlédl zpoza branky před brankovištěm volného RADIMA MATUŠE (2+5; dnes 1+1), který nadvakrát překonal gólmana Ústí nad Labem. Jakub Soukup první střelu stačil vyrazit, na dorážku byl ale již krátký. Asistence: Jakub Šlahař (9+9; dnes 1+2), Lukáš Žálčík (8+10; dnes 0+2).
49:35
Lukáš Luňák z prostoru mezi kruhy naštěstí pro domácí minul.
47:48
JAKUB ŠLAHAŘ (9+8; dnes 1+1) si z levé strany vyjel do středu nad kruhy, odkud prostřelil obránce Slovanu včetně brankáře Jakuba Soukupa. Někteří fanoušci domácích se zvedají z tribun. Asistence: Radim Matuš (1+5), Lukáš Žálčík (8+9).
47:24
Icing Jestřábů (na icingy 3:6).
46:11
Po přihrávce Jana Rudovského zamířil Martin Novák do výstroje Jakuba Soukupa.
45:48
Dělovka Melky zblokována obranou hostů nad.
Dnešní utkání sleduje 837 diváků včetně dvou příznivců z dalekého Prostějova.
44:40
Postavení mimo hru Jestřábů (na ofsajdy 1:2).
44:08
Doležal z pravé strany neohrozil svatyni Neužila.
43:32
Tradice domácích zápasů Slovanu opět naplněna. Povolán ledař s vrtačkou k brance ústeckého gólmana.
43:27
Po střetu Marka Švece a Jakuba Soukupa zůstali oba zmiňovaní ležet na ledové ploše. Hra přerušena.
42:41
Zakázané uvolnění Prostějova (na icingy 3:5).
42:24
Melka z levé strany prověřil Neužilovu pozornost.
41:48
Dominik Málek nahodil do útočné třetiny.
40:35
Rudovský z levé strany vyzkoušel Soukupa.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězil Jaroslav Roubík.
40:01
Druhá část nabídla po jedné brance na každé straně. Navýšit vedení hostů mohl nejprve ve dvacáté sedmé minutě Martin Novák, za necelých šest minut nedokázal snížit Antonín Melka. V minutě třicáté čtvrté opět předvedl své schopnosti Jakub Neužil, jenž vychytal Zdeňka Doležala. Gólu v prostřední dvacetiminutovce se 837 diváků dočkalo až v čase 36:15 min., kdy se do černého trefil v početní převaze Aleš Holík. Prostřelit hostujícího gólmana se domácím podařilo o sto dvacet jednu sekundu později, kdy přesilovku využil Zdeněk Doležal.

Vyhraná vhazování: 13:11, 8:8.

Další třetina začne přibližně v 19:39 hod.
40:00
39:42
Melka zavezl puk do útočného pásma.
38:16
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Daniel Vrdlovec (8+22) nalezl z pravé strany na opačné straně branky ZDEŇKA DOLEŽALA (17+19), který zakončil bez potíží do odkryté branky. Asistence: Daniel Vrdlovec (8+22), David Merta (9+13).
37:44
Vrdlovec hledal u opačné tyče Mertu, obrana Prostějova ale puk zachytila.
37:10
Další šance pro domácí v podobě přesilové hry. Tomáš Protivný (PRO) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 48.
Vyloučení celkem v zápase: 2:4.
36:15
Využitá přesilovka! ALEŠ HOLÍK (12+14) si od útočné modré čáry popojel směrem k vysněnému cíli a následně prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Šlahař (8+8).
35:20
Jakub Šlahař přestřelil.
35:11
Druhá přesilovka pro Jestřáby. Jan Dalecký (UNL) vyfasoval menší trest za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
Vyloučení celkem v zápase: 2:3.
34:58
Třetí icing Ústí nad Labem (na icingy 3:4).
34:03
33:20
Jakub Neužil dále září! Na výborném brankáři Jestřábů si nyní vylámal zuby bekhendovým blafákem z bezprostřední blízkosti i Zdeněk Doležal.
32:47
Roubík zpoza branky přihrál Melkovi, druhý jmenovaný trefil pouze výstroj skvělého hostujícího gólmana.
32:03
Jestřábi se budou znovu bránit ve čtyřech! Alexander Grebenyuk (PRO) obdržel dvouminutový trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
Vyloučení celkem v zápase: 1:3.
32:00
31:22
Vrdlovec se pokoušel dorazit střelu Kasíka, Neužil zůstává neprostřelen.
30:48
Tomáš Protivný vyhazuje puk k brance domácích.
30:00
Podruhé si dnes Slovan zahraje v početní převaze. Petr Štindl (PRO) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
29:09
Ani Prostějov si neodpouští icing (na icingy 2:4).
28:28
Druhé zakázané uvolnění v podání Slovanu, následovat bude buly po pravici domácího gólmana (na icingy 2:3).
27:55
O ofenzivní akci se znovu pokoušel Zdeněk Doležal, pravé křídlo druhé formace neprošlo přes defenzivu soupeře.
26:57
Prostějov mohl vést již o tři branky! Lukáš Krejčík zpoza branky adresoval kotouč na nikým nehlídaného Martina Nováka, který nenalezl recept na Jakuba Soukupa.
25:51
Menšímu tlaku domácích Jestřábi odolali, Jakub Neužil nemusel nijak výrazně zasahovat.
24:49
Zdeněk Doležal z pravého kruhu zamířil nad.
24:01
První zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:3).
23:39
Petr Štindl z dálky přestřelil.
22:53
Provizorní střela Vágnera z levé strany neslavila úspěch.
22:39
Moučka z ostrého úhlu nepřekvapil prostějovského brankáře.
21:04
Doležal z pravého kruhu prověřil pozornost Neužila.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější opět hosté.
20:01
Úvodní třetinu ovládli Jestřábi, kteří po přesných ranách Lukáše Krejčíka a Lukáš Luňáka vedou nad Slovanem o dvě branky. Za Ústí nad Labem se mohl dvakrát prosadit David Merta, samostatné úniky ve druhé i deváté minutě ale nezakončil podle svých představ.

Vyhraná vhazování: 13:11.

Další třetina začne přibližně v 18:50 hod.
20:00
19:41
Lukáš Luňák odjíždí na střídačku po svých.
19:41
Lukáš Luňák zůstal ležet v útočné třetině, Pavel Würtherle hru přerušil.
18:46
Daleckému střela z pravého kruhu doslova nesedla.
18:21
17:58
Hvizd čárového sudího nepouští domácí do ofenzivního pásma pro postavení mimo hru (na ofsajdy 1:1).
17:49
Hostům se podařilo vyhodit.
17:22
Střelecký pokus Husáka zblokovali obránci soupeře do ochranné sítě.
16:21
Přesilovou hru si zahrají také hokejisté Ústí nad Labem. Lukáš Krejčík (PRO) si musí jít odsedět menší trest za faul kolenem.

14:41
Matuš z pravé strany neprostřelil Soukupa.
13:36
Čároví sudí se nyní neshodli, když jeden signalizoval zakázané uvolnění hostů, druhý ale nekompromisně rozpažil. Ve hře se i přes pískot domácích příznivců pokračuje.
12:32
Doležalovu ránu gólman hostů vyrazil.
12:12
Jestřábi se dnes podruhé osvobozují za cenu icingu, následovat bude vhazování po levici Neužila (na icingy 0:2).
11:00
Chyba ústecké defenzivy, která pozapomněla na dvojici prostějovských hráčů! Kapitán Matouš Venkrbec (15+14) si před brankovištěm pouze vyměnil kotouč s LUKÁŠEM LUŇÁKEM (7+14), který neměl potíže se zakončením do odkryté branky. Asistence: Matouš Venkrbec (15+14).
10:21
Nahození Kasíka se snažil usměrnit za záda soupeřova brankáře Vrdlovec, Neužil pozorný.
09:14
Ústí nad Labem kombinuje v útočné třetině, ke střele se domácí zatím neodhodlali.
08:20
David Merta se podruhé octl v samostatném úniku, opět ze souboje tváří v tvář vešel vítězně Jakub Neužil. Hájce prostějovské svatyně přečetl úmysly levého křídla druhé formace a nenechal se bekhendovým blafákem obelstít.
08:04
Krejčík zpoza branky Soukupa nezaskočil.
06:44
Zaútočit se snaží také domácí, Jestřábi pozorně brání.
05:31
Využitá přesilovka! LUKÁŠ KREJČÍK (15+20) tečoval těsně před domácím gólmanem touš po střele Tomáše Protivného (3+14) od útočné modré čáry a otevírá skóre. Asistence: Tomáš Protivný (3+14).
04:59
Početní výhoda pro Prostějov. Jaroslav Kasík (UNL) potrestán menším trestem za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 42.
Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
03:47
Do dobré střelecké pozice se dostal Gengel, který z mezikruží neohrozil po přihrávce Melky zpoza branky svatyni soupeře.
02:51
Jaroslav Kasík z pravé strany nemířil přesně.
02:41
Zakázané uvolnění Prostějova (na icingy 0:1).
02:14
Brož od levého mantinelu minul.
01:51
Postavení mimo hru Jestřábů (na ofsajdy 0:1).
01:05
Jaroslav Kasík nabídl brejkovou situaci Davidu Mertovi, druhému jmenovanému se ale od vlastní hole kotouč odplazil daleko k Jakubu Neužilovi.
00:49
O první střelu zápasu se postaral z pravého kruhu Martin Novák, Jakub Soukup připraven.
00:01
Na zahajovacím vhazování úspěšnější hosté.
00:01
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté volí červenobílou kombinaci dresů.
Slovan bude chtít odčinit poslední domácí utkání, ve kterém podlehl Litoměřicím 0:5. Jednalo se o druhou domácí porážku Ústí nad Labem v aktuálním ročníku v řádné hrací době.
Prostějov není aktuálně v nejlepší formě, za posledních deset zápasů vybojovali Jestřábi do tabulky pouze třináct bodů.
Porovnání obou týmů v aktuálním ročníku:

13,93 % využitých přesilových her (10. místo)
86,56 % ubráněných oslabení (6. místo)
31,43 průměrně vyslaných střel za zápas (10. místo)
35,3 průměrně vyslaných střel proti za zápas (12. místo)
531 trestná minuta (1. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 1 037 diváků (10. místo)

LHK Jestřábi Prostějov:
19,39 % využitých přesilových her (1. místo)
85,57 % ubráněných oslabení (5. místo)
32,79 průměrně vyslaných střel za zápas (7. místo)
34,56 průměrně vyslaných střel proti za zápas (9. místo)
570 trestných minut (6. nejhorší místo)
průměrná domácí návštěvnost: 1 676 diváků (5. místo)
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (33 zápasy; 19 výher; 92 inkasované góly; 3 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,24 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,74; 2 asistence; 20 trestných minut).

Jakub Neužil (16 zápasů; 8 výher; 82 inkasované góly; 2 shut-outy; úspěšnost zákroků 92,29 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,77; 0 asistencí; 2 trestné minuty).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Pavel Würtherle.
Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, D. Málek – Melka, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Kusý, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – Protivný, Štindl, Grebeňuk, V. Zadražil, T. Kvapil, A. Holík (A), D. Kolář – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Luňák, Venkrbec (C), Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Zabloudil, Hozák, Indra. Trenéři: Jaroslav Odehnal, Jiří Vykoukal.

Poslední ligový duel obou mužstev (44. kolo WSM Ligy, 23. 1. 2017):

HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem

2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Plášek (Berger, Sikora), 32. Plášek (M. Novotný) – 6. Kasík (Gengel, Bernad), 7. Roubík (Bernad), 59. Poulíček (Bernad).
Rozhodčí: Obadal – Bryška, Wesley.
Vyloučení: 7:8.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 1 793.
Střely na branku: 29:30 (11:12, 6:4, 12:14).
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Žálčík (D. Kolář, Matuš), 14. Šlahař (Luňák, Žálčík), 19. Švec (V. Zadražil, Venkrbec), 60. A. Holík – 18. Adámek (Pechanec, Chmielewski), 46. Jašek (Štebih, Rufer).
Rozhodčí: Mikula – Adamec, Ganger.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 1:0.
Diváci: 1 116.
Střely na branku: 34:22 (14:6, 12:7, 8:9).

3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský), 37. O. Fiala (Martin Novák, Rudovský), 47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka), 43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal).
Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 41:38 (10:13, 21:12, 10:13).
Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek HC Slovan Ústí nad Labem.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

23 zápasy: 14 výher, 3 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 4 porážky, skóre 93:64.

Nejčetnějším výsledkem v historii je výhra Slovanu: 4:1 (3x).
Letošní bilance obou týmů v základní části:

44 zápasy: 16 výher, 8 výher po základní hrací době, 6 proher po základní hrací době, 14 porážek; skóre 131:132, 70 bodů, v tabulce 5. místo.

43 zápasy: 15 výher, 5 výher po základní hrací době, 7 proher po základní hrací době, 16 porážek; skóre 137:133, 62 body, v tabulce 7. místo.
Příjemný středeční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 45. kola WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým LHK Jestřábi Prostějov.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
kapacita: 6 500 míst.